رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در در 7 خرداد 1398 در 21:50، kamraninl گفته است :

یک دنیا تشکر آقا یاسین

اینکه فرمودید از پردازنده amd هم استفاده بشه بهتره نسبت به اینتل برای نوع کار بنده خیالمو راحت کرد چون به نسبت اینتل کمی هم ارزون تره

بازم ممنون

خواهش میکنم اما اگر خواستین رایزن خرید کنید بهتره یه کولر خوب براش بگیرین...اگر خواستین یه مقدار اورکلاک داشته باشین یا اینکه یه کیس خیلی ساکت داشته باشین (چون بشخصه دیدم برخلاف  بعضی از گیمرا افرادی که رندر و طراحی و..انجام میدن به یه سیستم و اتاق خیلی ساکت اهمیت میدن) میگم بهتر هست کولر مناسب تهیه کنید اما الزامی نیست .این چند مورد زیر مناسب هست:

1-Cooler Master MasterLiquid Lite 240 

2-فن کیس کولر مستر Hyper 212 LED Turbo

3- پی یو کولر مستر MASTERAIR MA610P WITH RGB CONTROLLER

رنج قیمت این موارد زیر 1تومن هست که برا رایزن کافی هست ولی اینکه از این موارد کدوم رو دوست دارین یا میتونید هزینه کنید با خودتون هست هرکدوم از این موارد برا رایزن عالی هستن 

اگرم نمیخواین هزینه اضافی کنید هیچ مشکلی نیست و به صورت کاربری عادی کولر رایزن کافی هست

....

این موارد زیر که لیست میکنم براتون میتونید از دوستان تهیه کنید که هم کاهش هزینه داشته باشین که خواستین جای دیگه بیشتر هزینه کنید:

1-

ازدوستمون میتونید کارت گرافیک gtx1080بخرید که از1070 خیلی بهتر هست و هزینه هم کاهش پیدا میکنه(باواسط لیون حتما انجام شه بهتر هست)

اگر نتونستید از مورد بالا تهیه کنید این مورد(gtx1080) رو میتونید از اقا کیارش تهیه کنید (پایین)

ssdرو هم ازایشون تهیه کنید(پایین)

............................

هارد رو هم از ایشون تهیه کنید(بالا)

این موارد رو میتونید بجای خرید قطعات آک انجام بدین مقداری دوندگی داره اما ارزششو داره

اگر مورد دیگه ای هم تو فروم موجود شد خبرتون میدم یا اینکه خودتون هم با گشت و گذار درسایت میتونید پیدا کنید(البته اگر وقتشو دارین)

ویرایش شده توسط yasin1380
لینک به دیدگاه

• ارسال 27.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

سلام

یه فن میخواستم برای 8400 چون تری خریدم باید یه فن براش بگیرم

در حد 200 الی 300 نهایت بیشتر نمی خوام هزینه کنم

یه مدل  که بی صدا و باشه و کیفیتش از فن اصلی این مدل بهتر باشه. در کل سرش به تنش بیارزه. متشکر میشم راهنمایی کنید بهترین گزینه چیه

ویرایش شده توسط Wander
لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، Wander گفته است :

سلام

یه فن میخواستم برای 8400 چون تری خریدم باید یه فن براش بگیرم

در حد 200 الی 300 نهایت بیشتر نمی خوام هزینه کنم

یه مدل  که بی صدا و باشه و کیفیتش از فن اصلی این مدل بهتر باشه. در کل سرش به تنش بیارزه. متشکر میشم راهنمایی کنید بهترین گزینه چیه

1-Cooler Master HYPER H410R

2-کولر سی پی یو گرین نوتوس 400 Notus400-PWM

لینک به دیدگاه

در در 8 خرداد 1398 در 09:46، persian.ir گفته است :

سلام

نیاز ب اضافه کردن یک رم دو گیگ داریم...

مادربورد p5p41tle

رم فعلی
PATRIOT 2GB DDR3 1333MHz

رم مثل خودش شاید به سختی گیر بیاد...

این رم چطوره؟

https://www.lioncomputer.com/computer/computer-components/computer-memory/ddr3/kingston/kingston-2gb-1333mhz-ddr3.html

توصیه میشه ک بدون مشکل و با هماهنگی و مچ ...کارایی لازم بده؟

جوابی نیست؟

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، persian.ir گفته است :

جوابی نیست؟

با سلام رم مورد تایید هستش و مشکلی نیست 

لینک به دیدگاه

سلام دوستان گرامی اخرین و بالاترین سی پی یو سوکت ۱۱۵۵ چیست 3770k یا بالاتر از این هم هست؟

ممنون.

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، Tereysi گفته است :

سلام دوستان گرامی اخرین و بالاترین سی پی یو سوکت ۱۱۵۵ چیست 3770k یا بالاتر از این هم هست؟

ممنون.

سلام ارمین   @ARMIN جان راهنمایی میفرمایید

ممنون.

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، Tereysi گفته است :

ممنون.

3770k بهترینشه

ولی اگ قصد ارتقا به  این پردازنده داری  با این قیمت  ارزششو نداره

لینک به دیدگاه

در 21 دقیقه قبل، Tereysi گفته است :

سلام ارمین   @ARMIN جان راهنمایی میفرمایید

ممنون.

بله 3770K قویترین پردازنده مادربرد های Z77 سوکت 1155 هستش.

لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، ARMIN گفته است :

بله 3770K قویترین پردازنده مادربرد های Z77 سوکت 1155 هستش.

ممنون ارمین جان ارمین قیمت حدودیش الان چند است و ارزش دارد از دبی بگم برام بباورن یعنی از ایران ارزونتر در میاد یا فرقی نمیکند از لحاظ قیمت..

ممنون.

لینک به دیدگاه

در 22 دقیقه قبل، Tereysi گفته است :

ممنون ارمین جان ارمین قیمت حدودیش الان چند است و ارزش دارد از دبی بگم برام بباورن یعنی از ایران ارزونتر در میاد یا فرقی نمیکند از لحاظ قیمت..

ممنون.

والا این پردازنده تولیدش به پایان رسیده، نمیدونم قیمت دوبی چنده ولی ایران حدود 150 دلار مدل غیر K هست که لیون میفروشه، ولی در کل، خیلی فکر نکنم از نظر قیمتی ایران یا خارج تفاوتی کنه.

لینک به دیدگاه

در در 8 خرداد 1398 در 23:03، yasin1380 گفته است :

من دومی رو گرفتم 

از نظر قیافه که خیلی شبیه کولرمستره هست و ظاهرا کولر مستر ارزونتره از گرینه

یعنی گرین از کولر مستر بهتره؟ مگه داریم؟ یا کلاه سرمون رفت الکی پول بیشتر دادیم😐

ویرایش شده توسط Wander
لینک به دیدگاه

در در 8 خرداد 1398 در 23:03، yasin1380 گفته است :

این مدل چطوره؟DEEPCOOL Ice Blade 200M CPU Cooler

من حقیقت الان که دور زدم دیدم کلی فن این مدلی داریم و از فنی که خریدم واقعا بدم اومد

مثلا همون کولر مستری که شما گفتید مشخصا هم زخامت هیت سینک بیشتره و هم ارزون تره! مشخصا فن بهتری هم روش هست از نظر جنس و پلاستیکش عرض می کنم

یا همین دیپ کول که لینک بهتون دادم باز همون مدل فن هست ولی دوال فن هست که خیلی بهتره! بازم 50 تومن ارزون تره! با فروشگاهی که خرید کردم درخواست کردم که مرجوعش کنم و احتمالا قبول کنن. به نظرت ارزش داره مرجوع کنم یا بیخیال شم همین رو استفاده کنم؟

این مدل چقدر خفنه Cooler Master Hyper 212 LED TURBO CPU Cooler

پ.ن

این مدل Cooler Master Hyper 212 LED TURBO CPU Cooler رو از یه فروشگاه دیگه سفارش دادم چون واقعا خفن تر بود نهایت اون گرین رو می فروشم

ویرایش شده توسط Wander
لینک به دیدگاه

در در 8 خرداد 1398 در 12:42، yasin1380 گفته است :

خواهش میکنم اما اگر خواستین رایزن خرید کنید بهتره یه کولر خوب براش بگیرین...اگر خواستین یه مقدار اورکلاک داشته باشین یا اینکه یه کیس خیلی ساکت داشته باشین (چون بشخصه دیدم برخلاف  بعضی از گیمرا افرادی که رندر و طراحی و..انجام میدن به یه سیستم و اتاق خیلی ساکت اهمیت میدن) میگم بهتر هست کولر مناسب تهیه کنید اما الزامی نیست .این چند مورد زیر مناسب هست:

1-Cooler Master MasterLiquid Lite 240 

2-فن کیس کولر مستر Hyper 212 LED Turbo

3- پی یو کولر مستر MASTERAIR MA610P WITH RGB CONTROLLER

رنج قیمت این موارد زیر 1تومن هست که برا رایزن کافی هست ولی اینکه از این موارد کدوم رو دوست دارین یا میتونید هزینه کنید با خودتون هست هرکدوم از این موارد برا رایزن عالی هستن 

اگرم نمیخواین هزینه اضافی کنید هیچ مشکلی نیست و به صورت کاربری عادی کولر رایزن کافی هست

....

این موارد زیر که لیست میکنم براتون میتونید از دوستان تهیه کنید که هم کاهش هزینه داشته باشین که خواستین جای دیگه بیشتر هزینه کنید:

1-

ازدوستمون میتونید کارت گرافیک gtx1080بخرید که از1070 خیلی بهتر هست و هزینه هم کاهش پیدا میکنه(باواسط لیون حتما انجام شه بهتر هست)

اگر نتونستید از مورد بالا تهیه کنید این مورد(gtx1080) رو میتونید از اقا کیارش تهیه کنید (پایین)

ssdرو هم ازایشون تهیه کنید(پایین)

............................

هارد رو هم از ایشون تهیه کنید(بالا)

این موارد رو میتونید بجای خرید قطعات آک انجام بدین مقداری دوندگی داره اما ارزششو داره

اگر مورد دیگه ای هم تو فروم موجود شد خبرتون میدم یا اینکه خودتون هم با گشت و گذار درسایت میتونید پیدا کنید(البته اگر وقتشو دارین)

کولر های amd به نسبت اینتل واقعا بهترن من الان 5 6 ماه از رایزن 1500 x استفاده می کنم  دما طبیعی فکر کنم لزومی  نباشه  آدم یه کولر دیگه تهیه کنه 

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

بنده می خوام پردازنده Ryzen 3 2200G  ,  و Ryzen 5 2400G  سوال بپرسم.

چون این دو پردازنده از گرافیک داخلی برخوردار هستند ایا میشه از تمام توان هر دو نسل از پردازنده گرافیکی موجود در این دوتا از پردازنده  در مادر بورد PRIME A320M-K بهره برد؟ مشکلی پیش نمیاد؟

و این که گرافیک rx 580 در پردازنده Ryzen 3 2200G ایجاد گلوگاه نمی کنه ؟

لینک به دیدگاه

در 24 دقیقه قبل، HadiC4 گفته است :

سلام دوستان

بنده می خوام پردازنده Ryzen 3 2200G  ,  و Ryzen 5 2400G  سوال بپرسم.

چون این دو پردازنده از گرافیک داخلی برخوردار هستند ایا میشه از تمام توان هر دو نسل از پردازنده گرافیکی موجود در این دوتا از پردازنده  در مادر بورد PRIME A320M-K بهره برد؟ مشکلی پیش نمیاد؟

و این که گرافیک rx 580 در پردازنده Ryzen 3 2200G ایجاد گلوگاه نمی کنه ؟

بله اما بهتره این مورد رو تهیه کنید ASUS PRIME B450M-K

مقداری هزینه بیشتره اما اطمینان هم از پشتیبانی مدل های موجود و آینده رو خیلی بهتر داره 

2200g چون چهار هسته ای هستش نه نباید گلوگاه کنه باrx580

ویرایش شده توسط yasin1380
لینک به دیدگاه

در 17 ساعت قبل، yasin1380 گفته است :

بله اما بهتره این مورد رو تهیه کنید ASUS PRIME B450M-K

مقداری هزینه بیشتره اما اطمینان هم از پشتیبانی مدل های موجود و آینده رو خیلی بهتر داره 

2200g چون چهار هسته ای هستش نه نباید گلوگاه کنه باrx580

تشکر از پاسختون .

لینک به دیدگاه

یه رم 8 داریم .بعد از چند سال میخوایم یه رم 8 دیگه کنارش بذاریم بشه 16گیگ.

ولی دقیقا اون مدل و مارک رو نمیتونیم تو بازار پیدا کنیم

می خواستم بپرسم که:

مشخصات فیزیکی و  فنی رم مثل مدل و برند و ظرفیت ماژول و غیره کدام یک برای  برای ست شدن دو رم در کنار هم  

ضروری و یا تاثیر گذار هستند؟

با تشکر 

لینک به دیدگاه

در در 17 خرداد 1398 در 08:26، AMIR@ گفته است :

می خواستم بپرسم که:

مشخصات فیزیکی و  فنی رم مثل مدل و برند و ظرفیت ماژول و غیره کدام یک برای  برای ست شدن دو رم در کنار هم  

با تشکر 

سلام گرامی باید هر دو ماژول رم از یک مارک یا برند و هم باس با هم باشند.

لینک به دیدگاه

سلام دوستان گرامی..

ایا  فن سوکت ۱۱۵۵ به سوکت ۱۱۵۱ میخورد..

ممنون.

لینک به دیدگاه

در در 17 خرداد 1398 در 04:56، AMIR@ گفته است :

می خواستم بپرسم که:

با تشکر 

ایده آل اینه که فرکانس (مثلا 2400 ) و زمان رم (  مثلا cl 16) ها یکی باشه. البته اگه یکی هم نباشه، خود سیستم یه چیز مشترک رو پیدا می کنه ( مثلا فرکانس کمتر) ولی در کل اگه یکی نباشه گاهی اشکال ایجاد می شه و بعضی رم ها به هم نمی خورن و سیستم بالا نمیاد . بهتره سعی کنی دقیقا مثل هم پیدا کنی. شرکت شاید خیلی مهم نباشه ولی یکی باشه چه بهتر.

در 3 ساعت قبل، Tereysi گفته است :

سلام دوستان گرامی..

ایا  فن سوکت ۱۱۵۵ به سوکت ۱۱۵۱ میخورد..

ممنون.

سلام.  بله  فاصله  سوراخ های محل نصب یکی هستن.  قانونا نباید مشکلی باشه. 

ویرایش شده توسط amir44
لینک به دیدگاه

سلام دوستان

سوالی داشتم و اونم اینه که 

طبق معمول مادربرد های H110 نسل شش و هفت رو ساپورت میکنه و نسل هشت رو ساپورت نمیکنه

ولی مادربرد های H310 نسل هشتم رو ساپورت میکنه

سوال اینه که مادربرد های H310 علاوه بر نسل هشت آیا نسل هفت و شش رو هم میتونه ساپورت کنه ؟

و اینکه یکی میتونه بگه به چه علتی نباید نسل هشت رو H110 ساپورت کنه ؟ سوکتشون که یکیه :| این همه پول گذاشتم مادربرد خریدم الان نسل هشت اومده مجبورم ضرر کنم و مادربرد رو هم عوض کنم :| 

لینک به دیدگاه

در 11 دقیقه قبل، mgpv گفته است :

سلام دوستان

سوالی داشتم و اونم اینه که 

طبق معمول مادربرد های H110 نسل شش و هفت رو ساپورت میکنه و نسل هشت رو ساپورت نمیکنه

ولی مادربرد های H310 نسل هشتم رو ساپورت میکنه

سوال اینه که مادربرد های H310 علاوه بر نسل هشت آیا نسل هفت و شش رو هم میتونه ساپورت کنه ؟

و اینکه یکی میتونه بگه به چه علتی نباید نسل هشت رو H110 ساپورت کنه ؟ سوکتشون که یکیه :| این همه پول گذاشتم مادربرد خریدم الان نسل هشت اومده مجبورم ضرر کنم و مادربرد رو هم عوض کنم :| 

http://www.cpu-upgrade.com/mb-Intel_(chipsets)/H310.html

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 6 دقیقه قبل، abas_umr گفته است :

سلام 

اچ ۳۱۰, نسل ۶ و ۷ رو سا پورت نمیکنه 

واینکه چرا  مین های نسل قبل نسل جدید ساپورت نمیکنه  چون نمیخوان ساپورت کنه!

میتونن دیگه!

ویرایش شده توسط ferdosi
لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، ferdosi گفته است :

سلام 

اچ ۳۱۰, نسل ۶ و ۷ رو سا پورت نمیکنه 

واینکه چرا  مین های نسل قبل نسل جدید ساپورت نمیکنه  چون نمیخوان ساپورت کنه!

میتونن دیگه!

راه حلی براش پیدا نشده ؟ وقتی سوکت یکیه حتما یه راهی میشه پیدا کرد که نسل هشت رو چیپ H110 اجرا کرد

یادمه یه زمانی سوکت 774 اومد بعدش سوکت 775 بعد با اینکه چیپ فرق میکرد ولی با یه تغییر کوچیک تو سی پی یو و بایوس مادربرد میشد سوکت 774 رو تو 775 انداخت اونم بدون مشکل

حتما برا اینم میشه یه راه حل پیدا کرد 

اینتل داره مثه ای ام دی شورشو در میاره :| هر بار سی پی یو میزنه سوکت عوض میکنه :| 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...