رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام 

دوستان من الان مادربرد msi b350m mortar دارم 

و یه رم 8 و یدونه 4 گیگ 

جمعا 12 گیگ انداختم 

جفتشون gskil ageas 2400 cl17 

الان اینا دوال چنل حساب میشن؟ 

به نظرتون باعث پایین اومدن سرعت نمیشن؟ 

اگه کنمشون 4 تا 4گیگ یا 2تا 8 گیگ به نظرتون اونقدری تفاوت احساس میکنم؟ 

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.2k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در 20 دقیقه قبل، ultragame888 گفته است :

سلام 

دوستان من الان مادربرد msi b350m mortar دارم 

و یه رم 8 و یدونه 4 گیگ 

جمعا 12 گیگ انداختم 

جفتشون gskil ageas 2400 cl17 

الان اینا دوال چنل حساب میشن؟ 

به نظرتون باعث پایین اومدن سرعت نمیشن؟ 

اگه کنمشون 4 تا 4گیگ یا 2تا 8 گیگ به نظرتون اونقدری تفاوت احساس میکنم؟ 

با CPU-Z  چک کن(اگه تونستی تصویراز بخش رم بده)

یادمه با شرایطی میشد دو کانال بشه اما دقیق یادم نیست چه شرایطی! :62_dizzy_face:

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، MojArch گفته است :

با CPU-Z  چک کن(اگه تونستی تصویراز بخش رم بده)

یادمه با شرایطی میشد دو کانال بشه اما دقیق یادم نیست چه شرایطی! :62_dizzy_face:

چک کردم نوشته دوال چنل 

میخواستم بدونم یعنی داره از تمام ظرفیت و قدرت دوال چنل بودن استفاده میکنه؟ (چون یکیش 4گیگ و اون یکیش 8گیگ)؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

در 29 دقیقه قبل، ultragame888 گفته است :

چک کردم نوشته دوال چنل 

میخواستم بدونم یعنی داره از تمام ظرفیت و قدرت دوال چنل بودن استفاده میکنه؟ (چون یکیش 4گیگ و اون یکیش 8گیگ)؟؟؟؟

اگر زده دو کانال پس سیستم تو مود دو کانال هست

اما در مورد استفاده از تمام ظرفیت باید بگم به احتمال بالا خیر!(از ظرفیت دو کانال استفاده میکنه اما شاید قدرت ماکزیم ۱۲ گیگ رم رو نگیرید)

چون میزان دیتایی که رم ۴ تو خودش نگه میداره کمتره و با فرض یکسان بودن سرعت و پهنای باند دو رم  سرعت انتقال و خالی شدنش هم بیشتر از رم ۸ هست و در واقع رم ۸ تا حد رم ۴ پایین میاد(معمولا پیشنهاد میشه رم ها رو در حجم های یکسان و مشخصات یکسان به کار ببرید چون علاوه بر گزینه‌هایی که گفتم مشکلاتی همچون نا سازگاری و غیره هم ممکنه پیش بیاد البته شما مشکلاتی از این قبیل ندارید چون اگه داشتید حتما متوجه میشدید(معمولا به صورت صفحه آبی و قفل کردن سیستم خودشو نشون میده))

در آخر اگه مشکل کارایی ندارید پس بدون دلیل ترکیب رو بهم نزنید.

اگر هم قصد ارتقا دارید پیشنهاد میکنم یا ماژول ۴ گیگ را حذف و ماژول ۸ گیگ جایگزینش کنید یا اگر ۴ اسلات رم دارید و از نظر بودجه میتونید دوتا ۸ + دوتا ۴ داشته باشید که مجموع ۲۴ گیگ بهتون رم بده. (فک کنم بردتون تا ۳۲ گیگ رم میخوره)

ویرایش شده توسط MojArch
لینک به دیدگاه

در 40 دقیقه قبل، MojArch گفته است :

اگر زده دو کانال پس سیستم تو مود دو کانال هست

اما در مورد استفاده از تمام ظرفیت باید بگم به احتمال بالا خیر!(از ظرفیت دو کانال استفاده میکنه اما شاید قدرت ماکزیم ۱۲ گیگ رم رو نگیرید)

چون میزان دیتایی که رم ۴ تو خودش نگه میداره کمتره و با فرض یکسان بودن سرعت و پهنای باند دو رم  سرعت انتقال و خالی شدنش هم بیشتر از رم ۸ هست و در واقع رم ۸ تا حد رم ۴ پایین میاد(معمولا پیشنهاد میشه رم ها رو در حجم های یکسان و مشخصات یکسان به کار ببرید چون علاوه بر گزینه‌هایی که گفتم مشکلاتی همچون نا سازگاری و غیره هم ممکنه پیش بیاد البته شما مشکلاتی از این قبیل ندارید چون اگه داشتید حتما متوجه میشدید(معمولا به صورت صفحه آبی و قفل کردن سیستم خودشو نشون میده))

در آخر اگه مشکل کارایی ندارید پس بدون دلیل ترکیب رو بهم نزنید.

اگر هم قصد ارتقا دارید پیشنهاد میکنم یا ماژول ۴ گیگ را حذف و ماژول ۸ گیگ جایگزینش کنید یا اگر ۴ اسلات رم دارید و از نظر بودجه میتونید دوتا ۸ + دوتا ۴ داشته باشید که مجموع ۲۴ گیگ بهتون رم بده. (فک کنم بردتون تا ۳۲ گیگ رم میخوره)

کاملا درسته حرفتون

از لحاظ مشخصات مثل تاخیر و هرتز و شرکت سازنده کاملا یکسان هستند 

وفقط فرقشون حجمشون هست 

البته از شما چه پنهون  حدودا 6یا 7 بار ارور صفحه آبی داشتم ولی در حد چند ثانیه 100 درصد پر میکرد و ریستارت میکرد و درست میشد

البته من خودم حدس می‌زنم به خاطر ناسازگاری درایور ها و برنامه ها با نسخه جدید 1903 ویندوز باشه چون قبل این نسخه اصلا اینطور نبود

یعنی امکان داره واسه رمم باشه؟ 

64 گیگ ساپورت میکنه و 4تا اسلات رم  دارم 

خودم خیلی دوست دارم 4تا 4 بندازم 

چون نهایت فعلا تا 16 گیگ بودجه رم دارم 

و تو یوتیوب زیاد مقایسه دیدم که 4تا 4 با 2تا 8 مقایسه کرده بود و حداقل 15 فریم فرقشون میشد و 4تا4 بهتر بود

اما نمیدونم منم این کارو بکنم همون جواب میگیرم؟ 

نکنه حتما باید مادربرد کواد چنل ساپورت کنه تا اون فرق قابل لمس باشه؟ 

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، ultragame888 گفته است :

کاملا درسته حرفتون

از لحاظ مشخصات مثل تاخیر و هرتز و شرکت سازنده کاملا یکسان هستند 

وفقط فرقشون حجمشون هست 

البته از شما چه پنهون  حدودا 6یا 7 بار ارور صفحه آبی داشتم ولی در حد چند ثانیه 100 درصد پر میکرد و ریستارت میکرد و درست میشد

البته من خودم حدس می‌زنم به خاطر ناسازگاری درایور ها و برنامه ها با نسخه جدید 1903 ویندوز باشه چون قبل این نسخه اصلا اینطور نبود

یعنی امکان داره واسه رمم باشه؟ 

64 گیگ ساپورت میکنه و 4تا اسلات رم  دارم 

خودم خیلی دوست دارم 4تا 4 بندازم 

چون نهایت فعلا تا 16 گیگ بودجه رم دارم 

و تو یوتیوب زیاد مقایسه دیدم که 4تا 4 با 2تا 8 مقایسه کرده بود و حداقل 15 فریم فرقشون میشد و 4تا4 بهتر بود

اما نمیدونم منم این کارو بکنم همون جواب میگیرم؟ 

نکنه حتما باید مادربرد کواد چنل ساپورت کنه تا اون فرق قابل لمس باشه؟ 

اگر مشکل صفحه آبی تازگیها ایجاد شده و قبلا نداشتید به احتمال بالا ویندوز هست(یا همون ناسازگاری درایور که گفتید)

برای کارایی بهتر ۴ رم به میزان ۴ گیگ  باید بردتون چهار کانال رو ساپورت کند در غیر اینصورت تفاوت انچنانی حس نخواهید کرد!(البته دقت کنید که میزان این تغییر به شدت وابسته به بازی هست و در بعضی بازیها صفر و در بعضی بازیها تا ۱۵ فریم و به طور اختصاصی تو CSGO که به نظرم بسیار چرت هم هست به میزان ۴۰ فریم میرسه)

ویرایش شده توسط MojArch
لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، MojArch گفته است :

اگر مشکل صفحه آبی تازگیها ایجاد شده و قبلا نداشتید به احتمال بالا ویندوز هست(یا همون ناسازگاری درایور که گفتید)

برای کارایی بهتر ۴ رم به میزان ۴ گیگ  باید بردتون چهار کانال رو ساپورت کند در غیر اینصورت تفاوت انچنانی حس نخواهید کرد!(البته دقت کنید که میزان این تغییر به شدت وابسته به بازی هست و در بعضی بازیها صفر و در بعضی بازیها تا ۱۵ فریم و به طور اختصاصی تو CSGO که به نظرم بسیار چرت هم هست به میزان ۴۰ فریم میرسه)

درسته 

منم دقیقا از همین مطمان نیستم که جواب میگیرم یا نه 

حالا باید ببینیم  بین دوستان کسی این عمل رو تجربه کرده که تغییری احساس میشه یانه؟؟ 

در هر حال ممنونم از مشاوره و وقتی که گذاشتید 

لینک به دیدگاه

در در 7 تیر 1398 در 20:53، Tereysi گفته است :

سلام خدمت دوستان گرامی..

دوستان کدام مدل و سری مین برد نسل هفت که بایوس اپدیت شود نسل هشت را ساپورت میکند..

منظورم z370 و z390 و تو این سری ها نیست

نسل هفت باشد مانند z270 یا z170  که با اپدیت بایوس نسل هشت را ساپورت کند..

اصلا چنین امکانی وجود دارد..  کسی در این مورد اطلاعی دارد..

ممنون.

سلام  @ARMIN ارمین جان شرمنده تگ کردم شما رو کسی پاسخ نداد مزاحم شما شدم در این مورد اطلاعی دارید..

ایا چنین امکانی وجود دارد اگر بله دقیقا کدام  سری یا مدل شاملش میشود..

ممنون.

لینک به دیدگاه

دوستان برای بازی های pes و fifa  چه گرافیکی پیشنهاد میدید برای  رزولیشن 4k  ؟؟

ایا 1070ti  مناسبه  پاور بنده گرین 580es  هست  لطفا یک گرافیک پیشنهاد بدید که نیازی به تعویض پاور نداشته باشم

پردازنده رایزن 1500x  رم 16 دو کاناله باس 2400 هست

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، Tereysi گفته است :

سلام  @ARMIN ارمین جان شرمنده تگ کردم شما رو کسی پاسخ نداد مزاحم شما شدم در این مورد اطلاعی دارید..

ایا چنین امکانی وجود دارد اگر بله دقیقا کدام  سری یا مدل شاملش میشود..

ممنون.

هیچ موردی دوست عزیز تا جایی که میدونم ساپورت نمیکنه این مسعله ای که شما گفتین چون اگر م باشه همه با هم یه اپدیت میدن (شرکای اینتل)که برای سا پورت نسل جدید باشه 

خلاصه که اصلا سری Z270یا غیره نسل هفت ...نسل هشت از سی پیو رو ساپورت نمیکنه

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، M0ji Skywalker گفته است :

دوستان برای بازی های pes و fifa  چه گرافیکی پیشنهاد میدید برای  رزولیشن 4k  ؟؟

ایا 1070ti  مناسبه  پاور بنده گرین 580es  هست  لطفا یک گرافیک پیشنهاد بدید که نیازی به تعویض پاور نداشته باشم

پردازنده رایزن 1500x  رم 16 دو کاناله باس 2400 هست

تا کارت GTX1080 باهمین پاور میشه استفاده کرد و مناسب هم هست برای بازی هم هم از همین مدل هم میشه با1070TIتو4Kبازی کرد

لینک به دیدگاه

سلام,  میشه گرافیک و مادربرد و پردازنده و رم و SSD پیشنهاد بدید, هزینه ای که میخوام بکنم 14 الی 15 میلیون هستش

مادربرد من b360 در نظر گرفتم

ویرایش شده توسط royal.c
اضافه کردن. یک مورد
لینک به دیدگاه

در در 10 تیر 1398 در 22:25، royal.c گفته است :

سلام,  میشه گرافیک و مادربرد و پردازنده و رم و SSD پیشنهاد بدید, هزینه ای که میخوام بکنم 14 الی 15 میلیون هستش

مادربرد من b360 در نظر گرفتم

نوع کاراییتون را بفرمایید بهتر میشود پیشنهاد داد

لینک به دیدگاه

ببخشید خرید مینی کیس  ddr3 hpو ارتقای سیستم آن فکر عاقلانه ای است.

ویرایش شده توسط mmmk84
ناقص بودن متن
لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، mmmk84 گفته است :

ببخشید خرید مینی کیس  ddr3 hpو ارتقای سیستم آن فکر عاقلانه ای است.

خیر(خریدش حالا نیاز دارید مشکلی نیست (اما ارتقا؟؟؟اصلا با همون پول یه سیستم بخرید بهتره اما یه عامل دیگه ای هم هست اینکه قطعات داخلی کیس تا چه مقدار بروز باشه چون مینی کیس های hpکه تو ایران هستن قدیمین و کم توش هست که سخت افزاری مناسب داشته باشه بیشتر بدرد وب گردی و تماشای فیلم میخوره)

ویرایش شده توسط yasin1380
لینک به دیدگاه

در در 5 اسفند 1397 در 13:54، yasin1380 گفته است :

msi b350هرمدلیش...بله ولی بهتره همون 2400بگیرین بالاتر بنظرم نمی ارزه

رم یا رایزن؟ 

لینک به دیدگاه

دوستان سلام.

من یه سیستم دارم چند سال پیش برای گیم جمش کردم.الان خواستم بپرسم اگر بخوام آپدیتش کنم چه سخت افزاری پیشنهاد میدید؟؟

Intel Core i5 3570K

MSI Z77 MPOWER 1155

Corsair XMS3 2*4 GB 1600 MHz

ASUS GTX 780 DirectCU II OC

Seagate 1 TB 7200 Rpm

Green GP700A-HP 700 watt

Monitor Viera 1080P 5ms

Case Green X4 Hexagon

تشکر.

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Mahyar23172 گفته است :

دوستان سلام.

من یه سیستم دارم چند سال پیش برای گیم جمش کردم.الان خواستم بپرسم اگر بخوام آپدیتش کنم چه سخت افزاری پیشنهاد میدید؟؟

Intel Core i5 3570K

MSI Z77 MPOWER 1155

Seagate 1 TB 7200 Rpm

Green GP700A-HP 700 watt

Monitor Viera 1080P 5ms

Case Green X4 Hexagon

تشکر.

تغییر رم و گرافیک(اگر توان مالی دارید پردازنده) بهترین هست

چون تفاوت کارایی تو نسل شما(۳) با نسل های اخیر(۹) اونقدری نیست که با قیمت الانشون قابل توجیه باشه

باز این نظر من هست منتظر نظر و پیشنهادات باقی دوستان بمونید

پ.ن: اگه هنوز همون رزولوشن ۱۰۸۰ رو میخواید نگه دارید که هیچ در غیر این صورت باید صفحه نمایش رو هم به روز کنید!

پ.ن۲: هارد SSD هم ممکنه سرعت لود بازیها رو بهتر کنه براتون

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، Mahyar23172 گفته است :

دوستان سلام.

Intel Core i5 3570K

MSI Z77 MPOWER 1155

Seagate 1 TB 7200 Rpm

Green GP700A-HP 700 watt

Monitor Viera 1080P 5ms

Case Green X4 Hexagon

تشکر.

داداش احیانا مین رو نمیفروشی؟؟؟

لینک به دیدگاه

در 22 ساعت قبل، MojArch گفته است :

تغییر رم و گرافیک(اگر توان مالی دارید پردازنده) بهترین هست

چون تفاوت کارایی تو نسل شما(۳) با نسل های اخیر(۹) اونقدری نیست که با قیمت الانشون قابل توجیه باشه

باز این نظر من هست منتظر نظر و پیشنهادات باقی دوستان بمونید

پ.ن: اگه هنوز همون رزولوشن ۱۰۸۰ رو میخواید نگه دارید که هیچ در غیر این صورت باید صفحه نمایش رو هم به روز کنید!

پ.ن۲: هارد SSD هم ممکنه سرعت لود بازیها رو بهتر کنه براتون

ممنون از راهنماییتون.

رم DDR 3 پیشنهادتون چی هست؟؟؟گیر هم نمیاد الان دیگه.مگر اینکه کارکرده بگیرم.

رم رو کلأ عوض کنم و رم های دیگه ای با سرعت بالاتر بگیرم یا دوتا ۴ یا ۸ گیگ دیگه با همین باس اضافه کنم کفایت میکنه؟؟

در کل ۴ تا رم ۴ گیگ با همین سرعت و مشخصات بهتره یا ۲ تا رم ۸ گیگ با همین باس؟؟

یه سوال اگر رم های دیگه ای با سرعت باس بیشتر اضافه کنم مثلأ 2400 باید سیستم رو اورکلاک کنم.اونوقت این رم های فعلی که دارم هم با همین سرعت بدون مشکل کار میکنن؟؟

و همینطور گرافیک چی پیشنهاد میدید؟؟

ویرایش شده توسط Mahyar23172
لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، i-Gamer گفته است :

داداش احیانا مین رو نمیفروشی؟؟؟

نه داداش.قابل دار هم نیست.

لینک به دیدگاه

در 17 ساعت قبل، Mahyar23172 گفته است :

ممنون از راهنماییتون.

رم DDR 3 پیشنهادتون چی هست؟؟؟گیر هم نمیاد الان دیگه.مگر اینکه کارکرده بگیرم.

رم رو کلأ عوض کنم و رم های دیگه ای با سرعت بالاتر بگیرم یا دوتا ۴ یا ۸ گیگ دیگه با همین باس اضافه کنم کفایت میکنه؟؟

یه سوال اگر رم های دیگه ای با سرعت باس بیشتر اضافه کنم مثلأ 2400 باید سیستم رو اورکلاک کنم.اونوقت این رم های فعلی که دارم هم با همین سرعت بدون مشکل کار میکنن؟؟

و همینطور گرافیک چی پیشنهاد میدید؟؟

سلام

رم که به اجبار باید دست دوم تهیه کنید(فک نکنم آک DDR3 بشه تهیه کرد)

ببینید بردتون ۴ تا شکاف رم داره و حد اکثر تا ۳۲ گیگ رو ساپورت میکنه والبته سرعت رم رو هم تا2133 با پردازنده های معمول و تا 3000 رو با پردازنده ۲۲ نانومتری میتونه ساپورت کنه(جفتشون تو حالت اور کلاک)

بر اساس اینکه چقدر میخواید هزینه کنید گزینه‌های پیش روتون به این شکل هست(فرض بر ۱۶ گیگ رم هست) 

۱− ۲تا ۴ گیگ دارید و ۲ تا ۴ گیگ دیگه هم اضافه کنید بشه ۱۶ گیگ(اگر در اینده به هر دلیلی بخواید رم اضافه کنید باید ۲ عدد از این رم ها را بفروشید و با رم جدید جایگزین کنید)

۲− ۲ تا ۴ رو منتقل کنید روی دو شکاف اول  و یک ۸ گیگ به شکاف ۳ یا ۴ اضافه کنید(زیاد توصیه نمیشه)

۳− ۲تا ۴ گیگ رو بفروشید و ۲ تا ۸ گیگ تهیه کنید و روی شکاف های ۱و ۳ یا ۲ و۴ قرار بدید(به خاطر رعایت ۲ کاناله بودن)

۴− ۲تا ۴ گیگ رو نگه دارید و ۲ تا ۸ گیگ اضاف کنید(اینطوری باید یکی از ۸ گیگ ها رو در کنار ۴ گیگ اول و دومی رو در کنار ۴ گیگ دوم نصب کنید بازم برای رعایت دو کاناله شدن)

تو هرکدوم از این موارد باید حدود قیمت تایین بشه و خب اطلاع کافی در این مورد رو ندارم!

اگر قصد افزایش فرکانس رم رو دارید در نظر داشته باشید که رم روی سیستم همیشه با سرعت کندترین ماژول هماهنگ میشه یعنی الا ماژول های شما ۱۶۰۰ هستند اگر رم ۳۰۰۰ هم اضافه کنید با سرعت ۱۶۰۰ کار خواهند کرد(با کندترین هماهنگ میشوند)

گرافیک رو بودجه مشخص کنید بتونم پیشنهاد بدم(حدودی یکی از خانواده سری ۱۰ nVIDIA و یا کارتهای هم رده AMD مناسب خواهند بود)

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، MojArch گفته است :

سلام

رم که به اجبار باید دست دوم تهیه کنید(فک نکنم آک DDR3 بشه تهیه کرد)

ببینید بردتون ۴ تا شکاف رم داره و حد اکثر تا ۳۲ گیگ رو ساپورت میکنه والبته سرعت رم رو هم تا2133 با پردازنده های معمول و تا 3000 رو با پردازنده ۲۲ نانومتری میتونه ساپورت کنه(جفتشون تو حالت اور کلاک)

بر اساس اینکه چقدر میخواید هزینه کنید گزینه‌های پیش روتون به این شکل هست(فرض بر ۱۶ گیگ رم هست) 

۱− ۲تا ۴ گیگ دارید و ۲ تا ۴ گیگ دیگه هم اضافه کنید بشه ۱۶ گیگ(اگر در اینده به هر دلیلی بخواید رم اضافه کنید باید ۲ عدد از این رم ها را بفروشید و با رم جدید جایگزین کنید)

۲− ۲ تا ۴ رو منتقل کنید روی دو شکاف اول  و یک ۸ گیگ به شکاف ۳ یا ۴ اضافه کنید(زیاد توصیه نمیشه)

۳− ۲تا ۴ گیگ رو بفروشید و ۲ تا ۸ گیگ تهیه کنید و روی شکاف های ۱و ۳ یا ۲ و۴ قرار بدید(به خاطر رعایت ۲ کاناله بودن)

۴− ۲تا ۴ گیگ رو نگه دارید و ۲ تا ۸ گیگ اضاف کنید(اینطوری باید یکی از ۸ گیگ ها رو در کنار ۴ گیگ اول و دومی رو در کنار ۴ گیگ دوم نصب کنید بازم برای رعایت دو کاناله شدن)

تو هرکدوم از این موارد باید حدود قیمت تایین بشه و خب اطلاع کافی در این مورد رو ندارم!

اگر قصد افزایش فرکانس رم رو دارید در نظر داشته باشید که رم روی سیستم همیشه با سرعت کندترین ماژول هماهنگ میشه یعنی الا ماژول های شما ۱۶۰۰ هستند اگر رم ۳۰۰۰ هم اضافه کنید با سرعت ۱۶۰۰ کار خواهند کرد(با کندترین هماهنگ میشوند)

گرافیک رو بودجه مشخص کنید بتونم پیشنهاد بدم(حدودی یکی از خانواده سری ۱۰ nVIDIA و یا کارتهای هم رده AMD مناسب خواهند بود)

بسیار ممنونم از راهنمایی کاملتون.

بنظرم گزینه ۱ که فرمودید دوتا ۴ دارم و دوتا ۴ یا ۸ دیگه هم اضافه کنم از همه مقرون به صرفه ترباشه.

حالا اگر اینکار رو کنم و به فرض ۴ تا ۴ گیگ با فرکانس ۱۶۰۰ داشته باشم سرعتشون با دوتا ۸ گیگ با همین فرکانس هیچ تفاوتی نمیکنه دیگه؟درسته؟

در مورد گرافیک هم با توجه به اینکه مانیتورم فول اچ دی هست و فعلأ قصد ندارم بازی ها رو با وضوح بالاتری اجرا کنم آیا همین کارت جواب میده برای بازی های روز؟؟

لینک به دیدگاه

دوستان سلام و خسته نباشید

من سیستم زیر رو در حال حاضر دارم

i5 6600K @4.4Ghz

Gigabyte Z170-X  gaming

Gtx 1070 / 120+ Core, 450+ Memory

Corsair 16gb 3000mhz

سیستم فقط برای گیم هست

میخواستم نظرتون رو در مورد اپگرید بپرسم که باید چه چیزیو اول دست بزنم و چه مدلی رو بگیرم ( هرچند خیلی  اوضاع بازار خرابه رو هیچی نمیشه دست گذاشت)

واقعیتش سی پی یوم تو خیلی از بازی های جدید اذیت میکنه( اساسین ادیسی تو شهرهای شلوغ بین 30 تا 35 فریم افت پیدا میکنه حتی رو تنظیمات پایین). بقیه بازی های جدید تریپل A استاتر قابل توجهی دارم.

و برای اپگرید مانیتور که حداقل چند سال کار کنه چه مدل و پنلی پیشنهاد  میدین ؟ بین های رفرش و 4k کدوم راحتر قابل اجرا هست از نظر قدرت پردازشی مورد نیاز؟

ممنون.

لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، Mahyar23172 گفته است :

بسیار ممنونم از راهنمایی کاملتون.

بنظرم گزینه ۱ که فرمودید دوتا ۴ دارم و دوتا ۴ یا ۸ دیگه هم اضافه کنم از همه مقرون به صرفه ترباشه.

حالا اگر اینکار رو کنم و به فرض ۴ تا ۴ گیگ با فرکانس ۱۶۰۰ داشته باشم سرعتشون با دوتا ۸ گیگ با همین فرکانس هیچ تفاوتی نمیکنه دیگه؟درسته؟

ببینید چون برد اصلی شما ۴ کانال نیست ۴ عدد رم ۴ گیگ برتری پردازش نسبت به ۲ تا ۸ گیگ نخواهد داشت(هرچند برتری پردازش تو اون حالت هم خیلی وابسته به بازی هست)

در مورد گرافیک هم با توجه به اینکه مانیتورم فول اچ دی هست و فعلأ قصد ندارم بازی ها رو با وضوح بالاتری اجرا کنم آیا همین کارت جواب میده برای بازی های روز؟؟

الان هم مورد ۱ و هم مورد ۴ رو میخواین انجام بدید؟(اگه رم بالا مهمه مورد ۴ بهتره)

گرافیک رو حتما باید عوض کنید حالا ممکنه سری ۹ یا مدل پایه سری ۱۰ یا AMD های ۳۸۰ و ۴۸۰ خوب باشن باز هم قیمت مهمه اینجا

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...