رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

مدلش و برندش خاطرتون هست حامد جان اون 128 گیگ؟

چرا یادم نیست عزیز. خودم تو سایت لیون وارد کردمش ;)

http://lioncomputer.ir/index.php?product_id=4004

MSI X79A-GD65 - 8D با قیمت 620000 تومان . البته شاید الان بالاتر باشه . شاید هم اصلا نباشه ;)

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

اقا حامد عذر میخوام اینجا که برای خرید قطعات هست پست میدم چون مثه اینکه شما همیشه اینجا هستید گفتم اینجا بگم مشکلم زودتر حل شه ؟

من مانیتوری که میخواستم خریدم ؟ asus ml229h

موقع بالا اومدن سیستم بعد از داس و قبل از امدن صفحه ی لاگین ویندوز گوشه های پایین مانیتور ابری میشه همون جایی که 4 تا رنگ به هم رنگ برخورد میکنند و به حساب پنجره رو تشکیل میدند ولی تو خوده ویندوز همه چی خوبه ؟ ایا این طبیعی عیت . توی مانیتور قبلیم که ال جی بود اونم همین طوری بود . توی فیلم نیگا کردم اون صحنه هایی که مشکی دارن به این مشکل بر میخورم !!!!

آقا علاوه بر مشکل بالا متاسفانه یه دونه پیکسل سوخته پیدا کردم به نظرتون ایرادی میتونه داشته باشه این یدونه برای کل مانیتور . ؟؟

لینک به دیدگاه

اقا حامد عذر میخوام اینجا که برای خرید قطعات هست پست میدم چون مثه اینکه شما همیشه اینجا هستید گفتم اینجا بگم مشکلم زودتر حل شه ؟

من مانیتوری که میخواستم خریدم ؟ asus ml229h

موقع بالا اومدن سیستم بعد از داس و قبل از امدن صفحه ی لاگین ویندوز گوشه های پایین مانیتور ابری میشه همون جایی که 4 تا رنگ به هم رنگ برخورد میکنند و به حساب پنجره رو تشکیل میدند ولی تو خوده ویندوز همه چی خوبه ؟ ایا این طبیعی عیت . توی مانیتور قبلیم که ال جی بود اونم همین طوری بود . توی فیلم نیگا کردم اون صحنه هایی که مشکی دارن به این مشکل بر میخورم !!!!

آقا علاوه بر مشکل بالا متاسفانه یه دونه پیکسل سوخته پیدا کردم به نظرتون ایرادی میتونه داشته باشه این یدونه برای کل مانیتور . ؟؟

من تا حالا این موضوع ابری شدن گوشه ها رو ندیدم . شاید دقت نکردم . ببین تو تنظیمان مانیتور همه چیز درسته . من نمیدونم چطوری باید باشه . چون این مانیتور رو ندارم . کسی که داره میتونه کمک کنه .

پیکسل سوخته اگر جاییه که تاثیری تو دید نداره مهم نیست . ولی اگر وسط تصویره ادیتت میکنه . برای مانیتور مشکلی ایجاد نمیکنه . گارانتی داره ؟ ببین قبول میکنه یا نه .

لینک به دیدگاه

msi 6970 lighting 2gig

core i7 2600k

Maximus IV Extreme

کیس HAF X

کولر V10 cool master

1tb hdd sata3 seagate

2x4G Sniper 1600 CL 9

Silent Pro Gold 700W

میخام اینارو بگیرم بچه هاا!!! میشهه نظرتونو بگین چجوریه؟؟؟ بعد یه چیز دیگه ایا پاور جواب میده؟؟ اگه بخام بعدا کراس کنم؟؟

ویرایش شده توسط حسین
لینک به دیدگاه

msi 6970 lighting 2gig

core i7 2600k

Maximus IV Extreme

کیس HAF X

کولر V10 cool master

1tb hdd sata3 seagate

2x4G Sniper 1600 CL 9

Silent Pro Gold 700W

میخام اینارو بگیرم بچه هاا!!! میشهه نظرتونو بگین چجوریه؟؟؟ بعد یه چیز دیگه ایا پاور جواب میده؟؟ اگه بخام بعدا کراس کنم؟؟

این سیستم از هر نظر برای یک اورکلاک ماکزیمم cpu و vga مناسب است . البنته برای این سطح اورکلاک باید پاور با قدرت بیشتری خریداری کنید !

اما چند سوال :

1.آیا شما سیستمی برای این سطح اورکلاک در نظر دارید ؟

اگر آری پس سیستم بالا با یک پاور 1030 گرین انتخاب خوبی است .

اگر نه میتوانید با انتخاب یک مادربورد و کولر خوش قیمت تر با کمی شکیبایی یک کارت 7950 تهیه کنید ! (نمیدونم در ایران وارد شده یا نه )

2. آیا برای خرید سیستم عجله دارید ؟ با توجه به اینکه نسل جدید پردازنده های اینتل در راه است (ivy bridge)

3. چقدر هزینه میکنید ؟ آیا میخواهید نیم نگاهی هم به X79 داشته باشید ؟

لینک به دیدگاه

msi 6970 lighting 2gig

core i7 2600k

Maximus IV Extreme

کیس HAF X

کولر V10 cool master

1tb hdd sata3 seagate

2x4G Sniper 1600 CL 9

Silent Pro Gold 700W

من هم با نظر D@rk عزیز موافقم . اما چند تا نکته دیگه .

پاوری که شما برای این قطعات میخوای بگیری ، به زور همینها رو میکشه . یعنی برای اورکلاک و یا کراس کردن مطمئنا کم میاری

وقتی شما این مقدار میخوای هزینه کنی برای سیستم به هر دلیلی ، بهتره که یک SSD هم بگیری .

لینک به دیدگاه

من هم با نظر D@rk عزیز موافقم . اما چند تا نکته دیگه .

پاوری که شما برای این قطعات میخوای بگیری ، به زور همینها رو میکشه . یعنی برای اورکلاک و یا کراس کردن مطمئنا کم میاری

وقتی شما این مقدار میخوای هزینه کنی برای سیستم به هر دلیلی ، بهتره که یک SSD هم بگیری .

من هم با این نکته که حامد پیشنهاد داد کاملا موافقم. SSD واقعا تاثیر گذاره. بسیاری از پروسس های که در کامپیوتر انجام میشه دائما در حال read/write بر بروی محیط های ذخیره سازی مثل هارد هست. برای همین ، وقتی هارد مکانیکی رو به SSD تبدیل کنید، در اکثر مواقع ، سرعت بالا رو تجربه میکنید.

به قول معروف حیف که کلی هزینه بکنید و ssd نداشته باشید.

لینک به دیدگاه

من قیمت مد نظرم 2500000 هستش!

7970 توسط یکی از وارد کننده ها وارد میشه به قیمت یکو هفتصد!!! :blink:

اگه شما یه سیستم راهنمایی کنید ممنون میشم!

لینک به دیدگاه

من قیمت مد نظرم 2500000 هستش!

فقط برای کیس یا همراه مانیتور و.... ؟

7970 توسط یکی از وارد کننده ها وارد میشه به قیمت یکو هفتصد!!! :blink:

I%20Do%20not%20Know.gif با این قیمت سری 7 اصلا به صرفه نیست ! قیمت 7970 در حدود یک ملیون دویست الی سیصد هزار تومان است و 7950 در حدود نهصد الی یک میلیون تومان!

اگه شما یه سیستم راهنمایی کنید ممنون میشم!

یکم بیشتر راهنمایی میکنید ؟ :unsure:

برای گیم ؟ اورکلاک در چه حد ؟ برای اینور عید یا بعد از عید (برای خرید عجله دارید ) ؟

لینک به دیدگاه

فقط کیس دوست عزیز

زمان دقیقو نمیدونم!! بستگی به پدر گرامی داره! :lol:

حالا شما الانو حساب کن!!

لطفا قیمت هارو هم ب/و ممنون میشم!

من از قیمتا بی خبرم!

به نظر شما gtx 580 lighting exteram بهتر نیست!؟

من led 3d دارم!

واسه بازی های 3d هم میخام کم نیاره!

هم بازی هم اور! سی پی یو تا 4! اخه بیشتر لازم هیچکی نمیشه! :excl:

فقط قیمت یادت نره!!!

لینک به دیدگاه

cpu: intel 2600k ........................... 630,000

300,000..............mb : asus sabertooth p67

ram : g.skill ripiaws 1866 2x4 ....... 180,000

vga:ASUS GTX580 DirectCU...........780,000

PS: green 885...............................190,000

H.D.D: segate sata 6Gb/s..............250,000

case: x7 green ..............................160,000

dvd .................................................30,000

80,000..cpu cooler: green TT 120 Extreme

----------------------------------------------------------------

2,600,000

کارت MSI GTX 580 Lightning قیمتی در حدود 870 هزار تومان دارد .

اما ASUS GTX580 DirectCU بهترین گزینه در بین کارتهای 580 است !

این نکته را هم اضافه میکنم که برای گیم پردازنده 2500k با 2600K تفاوت چندانی ندارد و میتوانید با انتخاب 2500 در هزینه صرفه جویی کنید .

2500K قیمتی در حدود 490 هزار تومان دارد .

http://www.anandtech...-2100-tested/20

ویرایش شده توسط D@rk
لینک به دیدگاه

با سلام

تا 35 تومن کیس دست دوم چی بخرم ؟

میخواستم پاور رو از پایین بخوره !

لینک به دیدگاه

تو کیسهای گرین ارزونترین مدلی که پاور پایین میخوره Magnum 2 هست . قیمت آکبندش 60 تومانه . دست دوم شاید تا 40 گیر بیاد .

لینک به دیدگاه

تو کیسهای گرین ارزونترین مدلی که پاور پایین میخوره Magnum 2 هست . قیمت آکبندش 60 تومانه . دست دوم شاید تا 40 گیر بیاد .

از برند های بی نام و نشان چی ؟ مثل palm و ...

میشه thermaltake v3 black edition گیر آورد ؟

ویرایش شده توسط Finjan
لینک به دیدگاه

من مدل بی نام و نشانی سراغ ندارم که پاور از پایین بخوره . نمیگم نیست . به احتمال زیاد هست . ولی من نمیشناسم . کیس thermaltake v3 black edition رو هم قیمت ندارم . ولی فکر میکنم گرونتر از اینها باشه .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام/ آقا مانیتورم 17 ال سی دی ال جی هستش میخوام این مانیتور رو بدم یه مانیتور با رزولیشین 1920×1080

بردارم فول اچ دی ولی گرون نباشه/

دوستان میشه لطف کنین راهنمایی در این مورد برام انجام بدین

ویرایش شده توسط atagamer
لینک به دیدگاه

عطا جان تا چقدر میخوای هزینه کنی ؟ بهتر نیست یک مانیتور خوب بگیری و خودت رو راحت کنی ؟ مثلا Asus ML229H با قیمت 370 تومان ؟اگر کمی ارزونتر میخوای ASUS VS228H با قیمت حدود 330 تومان و اگر باز هم ارزونتر میخوای ASUS VE228H با قیمت حدود 320 تومان هست . اگر باز ارزونتر میخوای LG "22 2260V با قیمت حدود 275 تومان هست . برای این رزولوشن که میخوای حتما باید 22 اینچ به بالا بگیری .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دو تا آخری خوبه / چون مانیتور رو 100 بر میدارن یه 200 تومنی بزارم روش یکی بگیرم/ الان اداره هستم میرم خونه یه نگاه به اینا میندازم

لینک به دیدگاه

سلام (*)

دوستم می خواد گیم نت بزنه. ازم مشخصات سیستم خواست تا قیمت 600 تومان واسه کل قطعات.

اسپیکر تنها قطعه ای هست که نمی خواد هارد هم مهم نیست ظرفیت پایین باشه واسه ارزون تر شدن هر چند فکر نکنم زیر 500 هارد گیر بیاد یا حالا من اطلاع ندارم.

ممنون میشم اگه دوستان راهنمایی کنن

لینک به دیدگاه

دوستان من میخوام 16 گیگ رم بخرم تا کواد بزارمش رو سیستم

موندم بین این چند مدل رم

موندم که کدوم مدل رو بگیرم

corsair dominator

corsair Vengeance Red

corsair Vengeance Black

gskill RipjawsZ

gskill Ripjaws X

gskill snaiper

تمام رمها باس 1600 میباشند و cl 9یا cl8 میباشند

ممنون میشم راهنمایی کنید

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

موندم بین این چند مدل رم

corsair dominator

corsair Vengeance Red

corsair Vengeance Black

gskill RipjawsZ

gskill Ripjaws X

gskill snaiper

ممنون میشم راهنمایی کنید

درود

با توجه به کارایی که من در RipJaws Z دیدم همین رو بهتون پیشنهاد میکنم ...

واقعا رمهای خوبی هستند .... اگه بتونید مدلهای جدیدش رو که 2400 هستش رو تهیه کنید خیلی خوب میشه ...

در ضمن رکورد اورکلاک رم به همین مدل اختصاص داره ..

با تشکر ..

لینک به دیدگاه

موندم بین این چند مدل رم

corsair dominator

corsair Vengeance Red

corsair Vengeance Black

gskill RipjawsZ

gskill Ripjaws X

gskill snaiper

ممنون میشم راهنمایی کنید

سلام . دوست عزیز سیستم شما 2011 هست ؟ چون فقط سوکت 2011 از رم 4 کاناله پشتیبانی میکنه . اگر هست من هم gskill RipjawsZ رو پیشنهاد میدم . البته بقیه مدلهای این برند هم خوب هستن . ولی این حرفه ای تره .

لینک به دیدگاه

حامد جان منظور از رم 4 کاناله چیه؟اگه منظور محل رم باشه 4 تا رو که z68 هم داره

لینک به دیدگاه

نه . منظور 4 تا جای رم نیست . تو سری 1155 رمها به صورت 2 کاناله کار میکنن ، در صورتی که از 2 ماژول رم یکسان کنارهم استفاده بشه . یعنی میتونن از 2 مسیر برای انتقال داده استفاده کنن که باعث میشه سرعت در برابر تک کاناله 2 برابر بشه . تو 2011 رمها به صورت 4 کاناله میتونن کار کنن . اون هم درصورتی که از 4 ماژول یکسان در کنار هم استفاده بشه . در این حالت رمها از 4 مسیر برای انتقال داده استفاده میکنن که باعث میشه سرعت نسبت به 2 کاناله هم 2 برابر بشه . به جز 1366 که 3 کاناله و 2011 که 4 کاناله هستن ، سوکت های 1155 و 1156 و 775 میتونن 2 کاناله کار کنن . البته 775 رو بعضی از چیپست ها این امکان رو نداره .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...