رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 7 ساعت قبل، yebordi گفته است :

سلام برادر

کیس پیشنهادی فوق چه قابلیت مهمی داره که مورد نظر شماست ؟

حدود 800 باید قیمتش  باشه

+ مدیریت کابل کشی راحتی داره،

+ ورق استیل سینی کف مادربرد به نسبت محکمه،

+ محل قرارگیری درگاه های USB بر روی سقف قرار گرفته

+  قرار دادن اشیا مثل موبایل در روی سقف امکان پذیره.

+ فضای داخلی ساده ولی کاربردی داره

+ امکان نصب 3 تا اس اس دی و 3 تا هارد دیسک داره

+ پنل آکریلیک داره

+ پایه های بلندی داره تا هوا در زیرش بخصوص بخش پاور جریان داشته باشه

+ تمامی ورودی ها مجهز به فیلتر سلولوزی با قابلیت جدا شدن و شستشو بسیار راحتی داره (کلا سه تیکه است)

+ تعداد درگاه های USB کاملا مناسبه (2 تا USB 2 و 2 تا USB3)

+ امکان نصب 2 تا ODD داره

+ قیافه اش زشت نیست شبیه کیس های Obsidian قدیمی کورسیره

+ بدنه محکمی داره

+ پلاستیکش بو نمیده

+ کیفیت پیچ ها به نسبت مناسبه

+  نصب رادیاتور 24 سانتی در سقف و در جلوی کیس امکان پذیره

+ تعداد 5 عدد فن بی صدا با LED قرمز داره

نکات منفیش هم ایناست:

- کیفیت  ساید پنل آکریلیکش خوب نیست و پس از مدتی کدر میشه اگر بخواین توی کیس مشخص باشه بهتره با یه پنل شفاف عوض بشه

- گاهی نصب برخی مادربرد ها به دلیل فاصله کم تا انتهای کیس سخت میشه.

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در 5 ساعت قبل، yasin1380 گفته است :

1-Cooler Master N400 KWN2 

2-Green STRIKER Gaming Case

3-Master Tech T500 Hacker

دوست عزیز کیس درکلیت هیچ قابلیتی نداره کیس در حقیقت کارش مدیریت جای گذاری قطعات سیستم درکنار یکدیگر بدون درهم ریزی وهمچنین مدیریت کابل کشی هست و ایجاد زیبایی هست چیزی که بیشتر ازسوال شما دست گیرم شد 

اما این مواردی که بنده گذاشتم و اقا ارمین ما بر اساس ملاک هایی بوده که گذاشته شده .....شما میتونید بگید نه برام اصلا مهم نیست فقط یه چیزی باشه بشه قطعات رو بشه جم جور بزارم توش وتمام ...خب این مورد رو برا شما پیش نهاد میدم:Green Hiwa Mid Tower

هزینه زیادی نداره زیاد تو چشم نیست میتونید بودجتون ذخیره کنید و درجای دیگه که بیشتر احساس نیاز میکنید خرج کنید

اما اگر  میخوای بدونی واقعا تفاوت چیه اینه......

ما اول زیبایی کیس رو ملاک قرار میدیم بعد براساس نیازمون دنبال کیس مورد نظر میگردیم مثلا:

اندازش چه مقدار هست (فرم atx.mini atx.full tower)

بعد میگیم محل قرار گیری پاور بالا هست یا معکوس هست اگر معکوس باشه بهتره چون تعادل کیس بیشتره

و چند جا برای قرار گیری فن داره و وضعیت خنک کنندگی کیس چه جوری هست 

و دراخر چند تا جا برای هارد اینترنال و ssdاینترنال و کارت گرافیک داره 

تمام این موارد براساس نیاز افراد سنجیده میشه و مقدار بودجه ای که دارن

(علت اینکه چرا این کیس و اون کیس بخاطر این هست که اگر جدای از تمام همه موارد کیس سیستم گردش هوای خوبی داشته باشه درتو طول عمر قطعات تاثیر بسزایی داره)

()شما اگر میخوای یه کیس خیلی شیک با حداکثر بودجتون داشته باشین من مورد 3 رو پیشنهاد میدم

()اگر میخواین درکنار یه زیبایی نسبی و خنکی و هزینه ی چیز نرمال تری داشته باشید مورد 2 رو پیشنهاد بنده هست

()اما اگر دنبال مارک معروف هستین و درعین حال موارد فوق رو هم تا حدودی داشته باشه مورد 1 خوب هست (البته میدونید چون یه مارک هست نسبت به بقیه مدل ها که میتونه خیلی بهتر باشه نسبتا پول بیشتری باید بدید)

اینشا الله که جوابتون رو گرفته باشید و توضیحات بنده رو کاملا متوجه شده باشید 

موفق باشید

در 3 ساعت قبل، ARMIN گفته است :

+ پنل آکریلیک داره

+ تمامی ورودی ها مجهز به فیلتر سلولوزی با قابلیت جدا شدن و شستشو بسیار راحتی داره (کلا سه تیکه است)

+ بدنه محکمی داره

+ پلاستیکش بو نمیده

نکات منفیش هم ایناست:

- کیفیت  ساید پنل آکریلیکش خوب نیست و پس از مدتی کدر میشه اگر بخواین توی کیس مشخص باشه بهتره با یه پنل شفاف عوض بشه

سلام و سپاس از شما 2 بزرگوار .... واقعیت برای من ملاک زیبایی نیست .... اصلا برام مهم نیست قیافه .... ولی گردش هوا بسیار مهمه ... کیس فعلیم ( کیس ساده viera ) برای اینکه خنک باشه من درب راستش رو کلا نبستم ! گذاشتم کامل باز باشه و ماهی 1 بار bloower میگیرم که خاک زدایی بشندو البته نمی دونم کارم صحیح بوده یا خیر ...... آیا مثلا کیسی انتخاب کنیم که 3 فن یا 5 فن داشته باشه گردش هوای خوبی داره و کیس کاملا خنک می شه

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، ARMIN گفته است :

+ پنل آکریلیک داره

+ بدنه محکمی داره

+ پلاستیکش بو نمیده

نکات منفیش هم ایناست:

یک سوال دیگه هم داشتم

نظرتون چیه که کیس مناسب تر انتخاب بشه ولی در عوض 4 یا 5 فن قوی خریداری بشه و کلیه مکان هایی که برای فن در اون کیس مورد نظر است رو پر کنیم ( جلو کیس - پشت کیس -  زیر هارد و ... )

ضمنا آیا استفاده از واترکولر الزامیه ؟ من فرضا بخام فقط یک گرافیک rx580 داشته باشم با سی پی یو فرضا intel core i 5 9400 یا amd نسل جدید 3000 باید حتما واتر کولر هم بگیرم ؟

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، yebordi گفته است :

یک سوال دیگه هم داشتم

نظرتون چیه که کیس مناسب تر انتخاب بشه ولی در عوض 4 یا 5 فن قوی خریداری بشه و کلیه مکان هایی که برای فن در اون کیس مورد نظر است رو پر کنیم ( جلو کیس - پشت کیس -  زیر هارد و ... )

ضمنا آیا استفاده از واترکولر الزامیه ؟ من فرضا بخام فقط یک گرافیک rx580 داشته باشم با سی پی یو فرضا intel core i 5 9400 یا amd نسل جدید 3000 باید حتما واتر کولر هم بگیرم ؟

نه دو ست عزیز کلا اینتل اگر سری kنباشن نیازی به کولر ندارن 

اما شما که دارین همچین سیستمی خرید میکنید بهتر بود سی پیو رایزن میگرفتین خیلی بهتر هست هم بروز تره هم تعداد هسته بیشتر داره هم با گرافیکتون مچ تر هست

پس بهتره همون مورد 2 رو که خدمتون گفتم بگیرین بعد هزینه جدا فن کنید

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، yasin1380 گفته است :

نه دو ست عزیز کلا اینتل اگر سری kنباشن نیازی به کولر ندارن 

اما شما که دارین همچین سیستمی خرید میکنید بهتر بود سی پیو رایزن میگرفتین خیلی بهتر هست هم بروز تره هم تعداد هسته بیشتر داره هم با گرافیکتون مچ تر هست

پس بهتره همون مورد 2 رو که خدمتون گفتم بگیرین بعد هزینه جدا فن کنید

درود یاسین جان

اتفاقا من هم بوشهر هستم

به نظرت Ryzen 5 3600 اگر نخاد آورکلاک بشه واترکولر می خاد ؟ آیا به فن های خود شرکت که همراهش تو باکس میاد می شه اکتفا کرد یا فن جدا و قوی تر بادی برای سی پی یو می خاد ؟

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، yebordi گفته است :

یک سوال دیگه هم داشتم

زیر 1 میلیون تومن کیس مناسب دیگه ای من نمیشناسم.

هر چی فنها قوی تر بشن بدتره بیشتر گرد و خاک داخل کیس جمع میشه

هیچ الزامی برای استفاده از واترکولر نیست صرفا یک Option به حساب میاد

برای نسل جدید 3000 بسته به مدلی که انتخاب می کنید ممکنه واتر لازم باشه ولی 9400 نیازی به واتر نداره

لینک به دیدگاه

در در 27 تیر 1398 در 08:39، Rasoul.A گفته است :

سلام دوستان
یه دونه باندل Xeon X5675 و بورد X58، الان چند قیمته؟ خودم E5450 دارم، به صرفه هست ارتقاء به X5675 آیا؟! ممنون

🤔

لینک به دیدگاه

در 16 ساعت قبل، yebordi گفته است :

درود یاسین جان

اتفاقا من هم بوشهر هستم

به نظرت Ryzen 5 3600 اگر نخاد آورکلاک بشه واترکولر می خاد ؟ آیا به فن های خود شرکت که همراهش تو باکس میاد می شه اکتفا کرد یا فن جدا و قوی تر بادی برای سی پی یو می خاد ؟

نه نیازی به واتر کولر نیست و ماله خودش عالی هست  چون سری با پیشوند xنیست .نیازی نداره 

ویرایش شده توسط yasin1380
لینک به دیدگاه

در در 27 تیر 1398 در 08:39، Rasoul.A گفته است :

سلام دوستان
یه دونه باندل Xeon X5675 و بورد X58، الان چند قیمته؟ خودم E5450 دارم، به صرفه هست ارتقاء به X5675 آیا؟! ممنون

🤔

لینک به دیدگاه

Xeon E5450 & GigaByte EP43T-UD3L rev. 1.0 رو چند میتونم بفروشم؟

ویرایش شده توسط Rasoul.A
لینک به دیدگاه

در در 27 تیر 1398 در 22:46، ARMIN گفته است :

زیر 1 میلیون تومن کیس مناسب دیگه ای من نمیشناسم.

هر چی فنها قوی تر بشن بدتره بیشتر گرد و خاک داخل کیس جمع میشه

هیچ الزامی برای استفاده از واترکولر نیست صرفا یک Option به حساب میاد

برای نسل جدید 3000 بسته به مدلی که انتخاب می کنید ممکنه واتر لازم باشه ولی 9400 نیازی به واتر نداره

خب خیلی ساده کیس فیلتر دار بگیرن!

اینجوری این مشکل تقریبا رفع میشه

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، MojArch گفته است :

خب خیلی ساده کیس فیلتر دار بگیرن!

اینجوری این مشکل تقریبا رفع میشه

کیس فیلتر دار هم صد در صد نمیتونه جلوی ورود گرد و خاک رو بگیره. برای همین باید ترکیبی از استفاده از فن های دور پایین، جایگذاری در محل های مناسب، و کنترل دور آنها توسط نرم افزار مادربرد، و به کار گیری کیس مناسب با فیلتر های ضد گرد و غبار مورد استفاده قرار بگیره تا ورود گرد و خاک به حداقل ممکن برسه (بازهم صد در صد نیست.)

کیس Astiak یکی از بهترین سیستم های جلوگیری از ورود گرد و غبار به داخل کیس رو داره ولی همون هم باید مدیریت بشه و نمیشه فن های پر قدرت روی کیس گذاشت و انتظار داشت صرف وجود فیلتر جلوی ورود گرد و غبار رو صد در صد بگیره.

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، ARMIN گفته است :

کیس فیلتر دار هم صد در صد نمیتونه جلوی ورود گرد و خاک رو بگیره. برای همین باید ترکیبی از استفاده از فن های دور پایین، جایگذاری در محل های مناسب، و کنترل دور آنها توسط نرم افزار مادربرد، و به کار گیری کیس مناسب با فیلتر های ضد گرد و غبار مورد استفاده قرار بگیره تا ورود گرد و خاک به حداقل ممکن برسه (بازهم صد در صد نیست.)

کیس Astiak یکی از بهترین سیستم های جلوگیری از ورود گرد و غبار به داخل کیس رو داره ولی همون هم باید مدیریت بشه و نمیشه فن های پر قدرت روی کیس گذاشت و انتظار داشت صرف وجود فیلتر جلوی ورود گرد و غبار رو صد در صد بگیره.

بسیار عالی و دقیق

من هم در این مورد گفتم تقریبا چون شما مگر اینکه ایر سیلد داشته باشید نمیتونید صد درصد جلوی گرد و خاک(غبار) رو بگیرید.

ویرایش شده توسط MojArch
لینک به دیدگاه

سلام دوستان،یه کمکی به من تو انتخاب قطعات کنید ممنون میشم.

بنده مشکل بودجه دارم یعنی میخوام با کمترین هزینه ممکن،یه سیستم ببندم.کار خاصی هم با سیستم نمیکنم،بیشتر استفاده ای که دارم وب گردی هست،و یه سری کارای معمولی که نیاز به پردازش سنگنین ندارند مثلا کانورت کردن فایلهای صوتی.فقط چون ممکنه بخوام با شبکه آشنا بشم،نیاز داشته باشم vmware نصب کنم و با سیستم عامل های شبکه یه آشنایی کلی داشته باشم.اهل اورکلاک هم نیستم.

گیم هم زیاد نمیزنم شاید سالی 3،4 تا بازی کنم.کیفیت گیم هم برام مهم نیست که low باشه یا high.بنابراین قصد خرید کارت گرافیک ندارم فعلا و با igp خود پردازنده سر میکنم.

1- مادربرد رو میخوام از برند گیگا انتخاب کنم .حالا بین z370 که قیمتش حدود 1900000 هست با b360 که ارزونترش هست دو دل هستم؟آیا b360 رو بگیرم مشکلی پیش نمیاددر آینده؟ممکنه بخوام در آینده کارت گرافیک قوی ببیندم روی سیستم.مادربرد b360 جوابگو هست؟

2-پردازنده رو هم فقط اینتل میخوام.که i58400 در نظرم بود تا کم نیاره.قیمتش 2700000 .ولی یه دونه ارزونترش هست که i38100 هست که یک میلیون اختلاف قیمت داره با اون یکی.

3-برای کیس هم بین 3 مدل گرین هم گیر کردم.یکیش x2 jaguar v2، striker،z3 crystal.اصلا دغدغه زیبایی ندارم ولی خنک کنندگی کیس برام مهمه که قطعات درون کیس داغ نکنند.

4-یه سوال دیگه دارم:میخوام قطعات رو به صورت تیکه تیکه بخرم و کیس رو ببندم.آیا توصیه میکنید؟یا بذارم همه رو با هم بخرم؟

ویرایش شده توسط mohammad7966
اضافه کردن سوال
لینک به دیدگاه

سلام من یه سیستم گیم می خوام با تقریبا بودجه 7 یا 6.50   

مین ایسوس z200

I5

Ram 

Graphic rx570 یا rx580. ولی تو این موندم می تونم گیگابایت ببندم یا نه فقط ایسوس چون مچ شدن اش مهم و اینکه گلوگاه نشه

لینک به دیدگاه

در 19 ساعت قبل، amir1155 گفته است :

سلام من یه سیستم گیم می خوام با تقریبا بودجه 7 یا 6.50   

مین ایسوس z200

I5

Ram 

Graphic rx570 یا rx580. ولی تو این موندم می تونم گیگابایت ببندم یا نه فقط ایسوس چون مچ شدن اش مهم و اینکه گلوگاه نشه

گلوگاه ربطی به برند مادربرد نداره.باید پردازنده و کارت گرافیکتون با هم در یک رده باشه تا گلوگاه ایجاد نشه.برید سایت زیر و با وارد کردن قطعات  احتمال گلوگاه شدن رو ببینید

https://pc-builds.com/

ویرایش شده توسط mohammad7966
لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، mohammad7966 گفته است :

گلوگاه ربطی به برند مادربرد نداره.باید پردازنده و کارت گرافیکتون با هم در یک رده باشه تا گلوگاه ایجاد نشه.برید سایت زیر و با وارد کردن قطعات  احتمال گلوگاه شدن رو ببینید

https://pc-builds.com/

می تونید یه سیستم پیشنهادی بدید برای گرافیک rx580 8gb

لینک به دیدگاه

در 12 دقیقه قبل، amir1155 گفته است :

باندل  رو از ایشون بخرید

مورد اول رو هم ازایشون بخرید

مورد 4 رو از ایشون بخرید

و میمونه یه هارد و ssdکه اون رو حالا دست دوم یا نو میتونید بخرید جمعش میشه 7 تومن

لینک به دیدگاه

بودجه ام اوکی نیست هنوز یعنی یک x470 و رم 8 دارم برای فروش اگه این دو برن عالی

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، amir1155 گفته است :

متوجه نشدم فقط مادربرد+پردازنده+رم+کارت گرافیک میخواین؟یا در کنارش هارد و کیس هم میخواین؟

برای اون کارت گرافیکی که پیشنهاد دادید میتونید  i58400 بخرید که از نسل هشت اینتل هست.نخواستین هم میتونید i57500 بگیرید که از نسل هفتم هست.هیچ گلوگاهی هم ایجاد نمیشه.خودتون موارد زیادی رو تو اون سایتی که معرفی کردم تست کنید به شما درصد گلوگاه رو میگه .زیر 10 درصد مشکلی نیست و خیالتون راحت باشه.

اینم اضافه کنم احتمال زیاد مجبور باشید پاورتون رو هم عوض کنید چون بعید میدونم توانش برای سیستم جدید کافی باشه.

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، amir1155 گفته است :

بودجه ام اوکی نیست هنوز یعنی یک x470 و رم 8 دارم برای فروش اگه این دو برن عالی

دوست عزیز اگر اینتوری هست مین و رم رو برای خودتون نگهدارید و فقط سی پیو . پاور. هارد . ssdو کیس رو تهیه کنید 

x470چه مارکی هست؟

با این تفاصیر الان بدون این دو مورد چه مقدار بودجه دارین؟

لینک به دیدگاه

سلام دوستان گرامی..

رم یک ماژول ۸ گیگ بهتر عمل میکند یا دو ۴ گیگ کدام بهتر است یکی میگه دو ماژول بهتر است یکی میگه تک ماژول یکی میگه فرقی ندارد!

اخر ما درست درمون متوجه نشدیم کدام بهتراست و بهتر بازدهی دارد و به چه دلیل ..؟

ممنون.

لینک به دیدگاه

در 16 ساعت قبل، Tereysi گفته است :

سلام دوستان گرامی..

رم یک ماژول ۸ گیگ بهتر عمل میکند یا دو ۴ گیگ کدام بهتر است یکی میگه دو ماژول بهتر است یکی میگه تک ماژول یکی میگه فرقی ندارد!

اخر ما درست درمون متوجه نشدیم کدام بهتراست و بهتر بازدهی دارد و به چه دلیل ..؟

ممنون.

درود خدمت شما دوست عزیز.

دو ماژول چهار گیگ به دلیل دوال چنل بودن بهتر هست ولی در اینده اگر بخواین ارتقا بدین اسلاتتون پر باشه باید اونارو بفروشید درنتیجه بهتر هست فعلا یدونه 8 بگیرید در اینده یه هشت دیگه هم بزارید کنارش.

لینک به دیدگاه

سلام من یه لپ تاب n552vw-fj262d 

دارم میخوام یک ssd  بخرم بجا هاردش بزارم میخوام بدونم همین مدل سامسونگ evo 860 مناسب براش و میخوره بهش ?

یه سوال دیگه دو ترا نوشته هارد داره و ۱۲۸ گیگssd

الان من بخوام اینو بخرم کل دوترا و ssd در میاد یا فقط ssd خارج میشه از لپ تاب و ۲ ترا میمونه 

Screenshot_۲۰۱۹۰۷۲۷-۱۳۵۹۰۹_Samsung Internet.jpg

ویرایش شده توسط Sezar & sanaz
لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، yasin1380 گفته است :

دوست عزیز اگر اینتوری هست مین و رم رو برای خودتون نگهدارید و فقط سی پیو . پاور. هارد . ssdو کیس رو تهیه کنید 

x470چه مارکی هست؟

با این تفاصیر الان بدون این دو مورد چه مقدار بودجه دارین؟

3 تومن گرافیک هم ندارم رم و هارد اس اس دی و پاور دارم 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...