رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 13 ساعت قبل، mohammad7966 گفته است :

متوجه نشدم فقط مادربرد+پردازنده+رم+کارت گرافیک میخواین؟یا در کنارش هارد و کیس هم میخواین؟

برای اون کارت گرافیکی که پیشنهاد دادید میتونید  i58400 بخرید که از نسل هشت اینتل هست.نخواستین هم میتونید i57500 بگیرید که از نسل هفتم هست.هیچ گلوگاهی هم ایجاد نمیشه.خودتون موارد زیادی رو تو اون سایتی که معرفی کردم تست کنید به شما درصد گلوگاه رو میگه .زیر 10 درصد مشکلی نیست و خیالتون راحت باشه.

اینم اضافه کنم احتمال زیاد مجبور باشید پاورتون رو هم عوض کنید چون بعید میدونم توانش برای سیستم جدید کافی باشه.

پاور b500کولر مستر 

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در هم اکنون، amir1155 گفته است :

پاور b500کولر مستر 

من جای شما بودم نمیفروختم چون با همین مین میشه سری 3رایزن رو خرید و از express4پشتبانی میکنه

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، yasin1380 گفته است :

من جای شما بودم نمیفروختم چون با همین مین میشه سری 3رایزن رو خرید و از express4پشتبانی میکنه

در 15 ساعت قبل، mohammad7966 گفته است :

محدودیت بودجه خیلی مهم بعضی وقتی یه ادم با وضع متناسب میره یه ماشین نسبتا گرون بر میداره که گاهی اوقات خرج بالایی به سرش می یاد 

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، yasin1380 گفته است :

Gigabyte x470 ultra gaming 

لینک به دیدگاه

درود

ارزانترین مادربرد برای پردازنده i5 8400بهم معرفی کنید

و اینکه واسه گیم رایزن 5 2400gبهتره یا i5 8400 با اینکه مادربرد b450دارم کدوم بهتره؟؟ 

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، dariush2 گفته است :

درود

ارزانترین مادربرد برای پردازنده i5 8400بهم معرفی کنید

و اینکه واسه گیم رایزن 5 2400gبهتره یا i5 8400 با اینکه مادربرد b450دارم کدوم بهتره؟؟ 

فرم فکتور mATX

چیپ H310

https://itskala.com/product/مادربرد-گیگابایت-مدل-h310m-s2h/

فرم فکتور ATX

چیپ B360 (پیشنهادی)

https://asarayan.com/مادربرد-motherboard/14413-asus-prime-b360-plus-motherboard.html

https://itskala.com/product/مادربرد-گیگابایت-مدل-b360-hd3/

چیپ H370 (پیشنهادی)

https://edbazar.com/electronic/Products/Product/340158

بین 8400 و 2400G :

2400g گرافیک مجتمع بهتری داره ولی اگ قصد خرید کارت گرافیک  داری بهتره بری سراغ رایزن 3600 یا 2600  و یا اینتل 9600،  9400،  8400

ویرایش شده توسط αяιαиχ97
لینک به دیدگاه

در در 5 مرداد 1398 در 13:57، Sezar & sanaz گفته است :

سلام من یه لپ تاب n552vw-fj262d 

دارم میخوام یک ssd  بخرم بجا هاردش بزارم میخوام بدونم همین مدل سامسونگ evo 860 مناسب براش و میخوره بهش ?

یه سوال دیگه دو ترا نوشته هارد داره و ۱۲۸ گیگssd

الان من بخوام اینو بخرم کل دوترا و ssd در میاد یا فقط ssd خارج میشه از لپ تاب و ۲ ترا میمونه 

Screenshot_۲۰۱۹۰۷۲۷-۱۳۵۹۰۹_Samsung Internet.jpg

سلام

سخته گفتنش باید بررسی بشه

اما اگر اونطوری که من حدس میزنم باشه باید هر دو هارد در یک پوسته باشن یعنی با هم خارج میشن!

اگر SSD به صورت چیپ روی برد باشه فقط ۲ ترا رو میتونید خارج کنید

اگرSSD به صورت هارد m.2 باشه که خب هر دو امکان خارج شدن دارند(لپتاپ های کمی با این خاصیت دیدم)

در مورد EVO 860 هم من الان استفاده میکنم و مشکلی نداره(فقط تنها موردی که باید در  نظر بگیرید اینه که این هارد ارتفاعش از هارد خودتون بیشتر نباشه که بتونید درب رو ببندید همین)

پ.ن: این هارد خیلی خیلی ریز جسه هست و به احتمال ۹۹ درصد تو جای هاردتون میشینه

لینک به دیدگاه

سلام بنده مشکلی برای مادربوردم پیش اومده قصد ارتقاش رو دارم چون سری z170 دیگه خوب گیر نمیاد میخواستم 270 بردارم انتخابم روی z270 tuf mark 1 هستش این مادربورد مشکلی نداره ؟ از فن های ار جی بی پشتیبانی میکنه ؟ از گرافیک انبورد پشتبیانی میکنه ؟ 
مادربورد بهتری تو همین حدود قیمتی یا کمتر سراغ دارید که امکانات خوبی هم داشته باشه ؟ عمرشم طولانی باشه حداقل ؟ واسه سی پی یو i7 6700 میخواستم . فعلا گرافیکمو فروختم واسه همین سعی کنید مادربوردی بگید از انبورد پشتیبانی کنه

لینک به دیدگاه

در 27 دقیقه قبل، Darksoul گفته است :

سلام بنده مشکلی برای مادربوردم پیش اومده قصد ارتقاش رو دارم چون سری z170 دیگه خوب گیر نمیاد میخواستم 270 بردارم انتخابم روی z270 tuf mark 1 هستش این مادربورد مشکلی نداره ؟ از فن های ار جی بی پشتیبانی میکنه ؟ از گرافیک انبورد پشتبیانی میکنه ؟ 
مادربورد بهتری تو همین حدود قیمتی یا کمتر سراغ دارید که امکانات خوبی هم داشته باشه ؟ عمرشم طولانی باشه حداقل ؟ واسه سی پی یو i7 6700 میخواستم . فعلا گرافیکمو فروختم واسه همین سعی کنید مادربوردی بگید از انبورد پشتیبانی کنه

سلام گرامی انبرد دار میخاهید ايسوس مدل PRIME Z270-K  میتونید بگیرید مادربرد خوبی است.

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، Tereysi گفته است :

سلام گرامی انبرد دار میخاهید ايسوس مدل PRIME Z270-K  میتونید بگیرید مادربرد خوبی است.

خیلی ممنونم . یعنی بقیه مدل های z270 از انبورد پشتیبانی نمیکنند ؟ البته منظورم از انبورد گرافیک خود سی پی یو هستا نه مادربورد

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، Darksoul گفته است :

خیلی ممنونم . یعنی بقیه مدل های z270 از انبورد پشتیبانی نمیکنند ؟ البته منظورم از انبورد گرافیک خود سی پی یو هستا نه مادربورد

چرا دوست گرامی اخه شما یجوری پرسیدید فکر کردم فقط مد نطرتون مین برد است  پس من درست متوجه منطورتون نشدم شرمنده ام.

البته یک سری های جدید z270  و z170 ها هم گرافیگ انبرد مین بردشان ندارند و  باید از کارت گرافیک استفاده کرد.

ویرایش شده توسط Tereysi
لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، Tereysi گفته است :

چرا دوست گرامی اخه شما یجوری پرسیدید فکر کردم فقط مد نطرتون مین برد است  پس من درست متوجه منطورتون نشدم شرمنده ام.

البته یک سری های جدید z270  و z170 ها هم گرافیگ انبرد مین بردشان ندارند و  باید از کارت گرافیک استفاده کرد.

دشمنت شرمنده . مدل z270 a رو توی نت دیدم همچین امیتاز خوبی نگرفته فود توی سایت امازون . شما و همچنین دوستان مدلی سراغ ندارید واسه پیشنهاد. چجور بفهمم یه برد از گرافیک انبورد سی پی یو پشتیبانی میکنه یا نمیکنه 

لینک به دیدگاه

سلام دوستان 
با توجه به بودجه ای که جمع کردم حدود 15تومن تصمیم به خرید قطعات زیر گرفتم لینک قطعات و راهکار خریدهم براتون توضیح میدم که نظرتونو بهم بگین مرسی

AMD Ryzen 5 2600
MB ASUS TUF B450-PLUS Gaming
Skill  AEGIS 2*8GB DDR4 3000MHz -16GB

خرید کارت گرافیک Sapphire Radeon Pulse RX 590 8GB GDDR5 از امازون به کمک سایتهایی خرید از امازون انجان میدن

Seagate Barracuda Compute 7200 64MB 1TB
SSD Drive SanDisk SSD PLUS 240GB
Green Z3 Crystal Gaming
GREEN GP550A-UK

تو بازار تهران کجا خرید کنم ؟ از بازار بخرم یا انلاین؟ اگه کسی اصفهان جایی سراغ داره بگهم خوبه؟
سایت های انلاین پیشنهادیتون چیه ؟  اگه خواستین جوابتون را ایمیل کنید این ایمیلم negar007@yahoo.com

در ضمن بجای خرید قطعات و راه اندازی یک سیسنم خونگی به خرید لبتاپ هم فک کردم و تویه یک دودلی قرار گرفتم اگه میشه در این مورد
هم بهم مشاوره بدین
سه تا لپتاپی که مد نظرم هستن با قیمت هایی که توبازار اصفهان ازشون دارم
ASUS FX504GD i7 8750H 8GB 1T 4GB Full HD = 14.500.000
MSI PE62 8RC i7 (8750H) 8GB 1TB+128SSD 4GB FULL HD = 15.500.000
MSI GL63 8RD i7 (8750H) 8GB 1TB+128SSD 4GB = 15.390.000

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، Darksoul گفته است :

دشمنت شرمنده . مدل z270 a رو توی نت دیدم همچین امیتاز خوبی نگرفته فود توی سایت امازون . شما و همچنین دوستان مدلی سراغ ندارید واسه پیشنهاد. چجور بفهمم یه برد از گرافیک انبورد سی پی یو پشتیبانی میکنه یا نمیکنه 

وقتی برای مادربرد،پورت vga یا hdmi یا dvi میذارن یعنی از آنبرد پشتیبانی میکنه.الان مادربردهای امروزی گرافیک آنبرد رو از تویه پردازنده میگیرن و خودشون گرافیک آنبرد ندارند.اون مادربردی که معرفی کردید هم پشتیبانی میکنه فقط پورت vga نداره.اما hdmi داره.قیمتش هم زیاده.ارزونترش هم هست مثل z270 گیگا.

بهتره بگید مصرفتون چیه؟برای گیم میخواین؟اگر برای گیم میخواین شاید بهتره سراغ سریهای گیمینگ برید.

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، abdihakim گفته است :

سلام دوستان 
با توجه به بودجه ای که جمع کردم حدود 15تومن تصمیم به خرید قطعات زیر گرفتم لینک قطعات و راهکار خریدهم براتون توضیح میدم که نظرتونو بهم بگین مرسی

AMD Ryzen 5 2600
MB ASUS TUF B450-PLUS Gaming
Skill  AEGIS 2*8GB DDR4 3000MHz -16GB

خرید کارت گرافیک Sapphire Radeon Pulse RX 590 8GB GDDR5 از امازون به کمک سایتهایی خرید از امازون انجان میدن

Seagate Barracuda Compute 7200 64MB 1TB
SSD Drive SanDisk SSD PLUS 240GB
Green Z3 Crystal Gaming
GREEN GP550A-UK

تو بازار تهران کجا خرید کنم ؟ از بازار بخرم یا انلاین؟ اگه کسی اصفهان جایی سراغ داره بگهم خوبه؟
سایت های انلاین پیشنهادیتون چیه ؟  اگه خواستین جوابتون را ایمیل کنید این ایمیلم negar007@yahoo.com

در ضمن بجای خرید قطعات و راه اندازی یک سیسنم خونگی به خرید لبتاپ هم فک کردم و تویه یک دودلی قرار گرفتم اگه میشه در این مورد
هم بهم مشاوره بدین
سه تا لپتاپی که مد نظرم هستن با قیمت هایی که توبازار اصفهان ازشون دارم
ASUS FX504GD i7 8750H 8GB 1T 4GB Full HD = 14.500.000
MSI PE62 8RC i7 (8750H) 8GB 1TB+128SSD 4GB FULL HD = 15.500.000
MSI GL63 8RD i7 (8750H) 8GB 1TB+128SSD 4GB = 15.390.000

دوست عزیز میتونید یه لبتاپ دست دوم مدل MSI GS63 SEALTH PROبخرید در این رنج قیمت که لبتاپ عالی هست با گرافیک GTX1060

راه حل بنده در این موقیعت انشاالله یه سفر بیاین بوشهر .بندر گناوه یا برازجان...بندر عباس وچابهار هست ولی بنده جا نمیشناسم

برید و سفارش بدید براتون ته لنجی بیارن هزینه براتون به مراتب کمتر میشه و میتونید کارت گراف رو RX 5700XTو سی پیو رو همRYZEN5 3600 به بالا بخرید بستگی داره چه مقدار باهاتون حساب کنن  این کار بشدت توصیه میشه چون سیستم با گارانتی که بسته به شه گارانتی قطعهاز 300تومن تا 1500هست و به اضافه هزینه گمرک که میبینید چه مقدار هزینه ی زیاد انجام دادید 

یه راه حل راحت تر این هست که بگین بجای این قطعات یه لبتاپ دست دوم هایند یا یه سری جدید با کارت گرافیک RTX2060براتون بیارن هزینه میتونم بگم نزدیگ 2-4تومن کمتر هزینه میکنید

لینک به دیدگاه

در 25 دقیقه قبل، yasin1380 گفته است :

دوست عزیز میتونید یه لبتاپ دست دوم مدل MSI GS63 SEALTH PROبخرید در این رنج قیمت که لبتاپ عالی هست با گرافیک GTX1060

راه حل بنده در این موقیعت انشاالله یه سفر بیاین بوشهر .بندر گناوه یا برازجان...بندر عباس وچابهار هست ولی بنده جا نمیشناسم

برید و سفارش بدید براتون ته لنجی بیارن هزینه براتون به مراتب کمتر میشه و میتونید کارت گراف رو RX 5700XTو سی پیو رو همRYZEN5 3600 به بالا بخرید بستگی داره چه مقدار باهاتون حساب کنن  این کار بشدت توصیه میشه چون سیستم با گارانتی که بسته به شه گارانتی قطعهاز 300تومن تا 1500هست و به اضافه هزینه گمرک که میبینید چه مقدار هزینه ی زیاد انجام دادید 

یه راه حل راحت تر این هست که بگین بجای این قطعات یه لبتاپ دست دوم هایند یا یه سری جدید با کارت گرافیک RTX2060براتون بیارن هزینه میتونم بگم نزدیگ 2-4تومن کمتر هزینه میکنید

شما خودت از لنجی خرید کردی ؟ من به این مورد کمتر میتونم اعتماد کنم تا سایت های واسطه

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، abdihakim گفته است :

شما خودت از لنجی خرید کردی ؟ من به این مورد کمتر میتونم اعتماد کنم تا سایت های واسطه

دوست عزیز شما از لنج دار خرید نمیکنی (مگر فامیل باشه که مال بنده فعلا بخاطر اوضاع اقتصادی نمیرن) شما سفارش میدی به یکی از فروشگاه قطعات سخت افزاری اونا خودشون رابط دارن پول شما به باد نمیره چون سفارشی هست درصدی قبل خرید میگیرن بعد گرفتن قطعات براساس سفارش شما و تحویل به شما کل پول رو دریافت میکنن

کاملا هم قابل اعتماد هست  فقط باید یه چند روز سفر به این طرفو داشته باشین

ویرایش شده توسط yasin1380
لینک به دیدگاه

در 19 ساعت قبل، mohammad7966 گفته است :

وقتی برای مادربرد،پورت vga یا hdmi یا dvi میذارن یعنی از آنبرد پشتیبانی میکنه.الان مادربردهای امروزی گرافیک آنبرد رو از تویه پردازنده میگیرن و خودشون گرافیک آنبرد ندارند.اون مادربردی که معرفی کردید هم پشتیبانی میکنه فقط پورت vga نداره.اما hdmi داره.قیمتش هم زیاده.ارزونترش هم هست مثل z270 گیگا.

بهتره بگید مصرفتون چیه؟برای گیم میخواین؟اگر برای گیم میخواین شاید بهتره سراغ سریهای گیمینگ برید.

بله برای گیم میخوام . مدع های گیمینگ یه سری امکانات اضافی دارن که اصلا به کار من نمیان . قصد دارم دست دوم تهیه کنم چون قیمت نوشون واقعا نمیصرفه هم قیمت برد های جدید هستن . کاربریم گیم و طراحی و محاسباته

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، Darksoul گفته است :

بله برای گیم میخوام . مدع های گیمینگ یه سری امکانات اضافی دارن که اصلا به کار من نمیان . قصد دارم دست دوم تهیه کنم چون قیمت نوشون واقعا نمیصرفه هم قیمت برد های جدید هستن . کاربریم گیم و طراحی و محاسباته

سلام.اون مادربردی که معرفی کردید ظاهرا از فنهای rgb پشتیبانی نمیکنه.یعنی من هرچی تو اینترنت با اون عکس های داغونی که سایتها گذاشته بودن نتونستم ببینم هدر rgb داشته باشه اما  روی خود مادربرد  rgb کار گذاشته بودند.برید سایت ایسوس می بینید که کجا کار گذاشتند.

چندتا مادربرد هم پیدا کردم که از فنهای rgb پشتیبانی میکنند.تقریبا قیمتش در محدوده مادربرد پیشنهادیه شماس.یه خورده هم کمتر.گرونترینش مورد اول است که دیجیکالا تخفیف زده و از قیمت مادربرد پیشنهادیتون هم کمتر شده.ارزونترینش هم مورد چهارم که دو میلیون و سیصد دیجیکالا قیمت زده.

MSI Z270 GAMING PRO

ASUS STRIX Z270F GAMING Motherboard

MSI Z270 TOMAHAWK Motherboard

ASUS PRIME Z270-A Motherboard

لینک به دیدگاه

سلام. میشه 2 تا رم 2 + 2 تا رم 4 روی سیستم داشت؟ یا این که حجم ها باید یکسان باشند؟

لینک به دیدگاه

در در 8 مرداد 1398 در 23:55، yasin1380 گفته است :

دوست عزیز شما از لنج دار خرید نمیکنی (مگر فامیل باشه که مال بنده فعلا بخاطر اوضاع اقتصادی نمیرن) شما سفارش میدی به یکی از فروشگاه قطعات سخت افزاری اونا خودشون رابط دارن پول شما به باد نمیره چون سفارشی هست درصدی قبل خرید میگیرن بعد گرفتن قطعات براساس سفارش شما و تحویل به شما کل پول رو دریافت میکنن

کاملا هم قابل اعتماد هست  فقط باید یه چند روز سفر به این طرفو داشته باشین

سایت ایگرد و امثالشون منظورتونه؟ 

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، shayantale گفته است :

سایت ایگرد و امثالشون منظورتونه؟ 

سایت ایگرد مطمعنه واسه خرید؟؟

لینک به دیدگاه

من اصلا ایگرد منظورم نبود .ایگردو مالتینا که تمام بار رو هزینه گمرکیشو میدن 

منظوربنده از ته لنجی همون قاچاق خودمون میشه البته این روش الزاماتی هم داره یکی این هست اینقدری بار براشون به صرفه همچین کاری کنید مثلا میگم کسی که بالنج میره برا 4-5قلم جنس که بشه نهایت 20میلیون نمیره منتظر میشه چند سفارش دیگه هم بگیره و بعد بره  باید حداقل 50-60تومن بارش  باشه که برن که اینم تو این اوضاع اقتصادی شده بی ارزش متعصفانه(یعنی بیشتر از اینها میگیرن)

خلاصه میخواستم اینو بگم که کسی برای یه نفر اینطوری نمیره الان در این مقطع زمانی و اقتصادی مثلا شما سفارش بدین معمولا 4-5ماه بعد میرن ومیارن بار رو

ولی سمت چابهار بنظرم بهتره باید باشه وضعیت 

لینک به دیدگاه

در 18 ساعت قبل، Rasoul.A گفته است :

سلام. میشه 2 تا رم 2 + 2 تا رم 4 روی سیستم داشت؟ یا این که حجم ها باید یکسان باشند؟

🤔

لینک به دیدگاه

در در 11 مرداد 1398 در 11:19، Rasoul.A گفته است :

1f914.png

مشکلی نداره فقط سعی کن مشخصاتشون زیاد با هم فرق نداشته باشه که..............

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...