رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 1 دقیقه قبل، MojArch گفته است :

مشکلی نداره فقط سعی کن مشخصاتشون زیاد با هم فرق نداشته باشه که..............

ممنون. میگم، شما سراغ داری رم مناسب؟

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در 3 دقیقه قبل، Rasoul.A گفته است :

ممنون. میگم، شما سراغ داری رم مناسب؟

اگر برند مد نظرته که کورسیر و ..............

اگه مورد جهت خرید مد نظرته که تو فروم بگرد

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، MojArch گفته است :

اگر برند مد نظرته که کورسیر و ..............

اگه مورد جهت خرید مد نظرته که تو فروم بگرد

برندش همچین اهمیتی نداره برام. قیمتا تفاوت دارند. دنبال ارزونترینش میگردم! ^_^ 4 تا 4 گیگ باس 1600 بخرم 500ت! :دی

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

یک سیستم با cpu 2700x

برای بنده جمع کنید .فقط کیس باشه 

برای کارهای معمای میخوام و رندرینگ..

هزینه هم تا 25 میلیون تومن.

میخوام حتما ssd  با سوکت مستقیم وصل بشه به مادر برد..

ممنون.....

لینک به دیدگاه

و یک سوال دیگه. 

تا کی باید صبر کنم cpu 3700X

بیادو وقتی بیاد تو بازار قیمتش چند است؟؟؟

لینک به دیدگاه

رم کامپیوتر کینگستون مدل ValueRAM DDR3 1600MHz CL11 ظرفیت 4 گیگابایت ؛

1. با EP43T-UD3L rev. 1.0 همخوانی دارند؟

2. اگر دو تا شو نصب کنم روی بورد، آیا دوئل چنل برقرار خواهد شد؟

3. شما رم بهتر از اینا و ارزونتر البته، سراغ دارید؟ (1600 باشه حتما که برای اورکلاک مشکل نداشته باشم.)

ممنون 

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، k53svp گفته است :

و یک سوال دیگه. 

دوست عزیز بنده چون احساس کردم نیاز فوری دارید سیستم پیشنهادی رو شرح میدم

1-مین برد :MSI MPG X570 Gaming Edge WiFi

2-کارت گرافیک:GIGABYTE GeForce RTX 2070 SUPER GAMING OC 8G Graphics

3-سی پیو RYZEN 73700X

4-رم:GEIL EVO Forza DDR4 32GB 2400Mhz CL15

5-کیس Green STRIKER

6-پاورCooler Master MasterWatt 750W

7-SSD:ADATA GAMMIX S5 512GB

8-HDD:وسترن دیجیتال 3ترابایت سری بلک

9-ASUS DRW-24D5MTدی وی دی رایتر

نکات:

1-کارت گرافیک رو 2070 سوپر انتخاب کردم چون اختلافی بین این مورد و 2080 نبود (در فریم گیری) ولی 1.2میلیون تقریبا از قیمت باهم فرق داشتن موارد بهتر از 2070 سوپر ندیدم میتونید خودتون بعدا انتخاب جدا داشته باشید و اینکه احتمال داره دراینده بتونید 2070 سوپر رو بکنید 2080 چون این موارد تقیل شده از 2080 هستن البته این یه مقدار شانسی هست ولی کلی خواستم بگم 

2- رم رو 32 گیگ جیل فورزا با تایمینگ 15 مورد بسیار عالی هست این مورد رو انتخاب کردم چون سری AMDخیلی از رم استفاده داره اما میتوندی به انتخا ب خودتون یه مورد دیگه رو بخرید یا این مورد رو بخرید:AMD Edition EVO X 16GB 2x8GB 2400Mhz 

3-پاور میتونید از دوستان فروم با همین قیمت مورد بسیار بهتر خریداری کنید

4-کیس هم باز چیزی بود که تونستم تو سایت ها پیدا کنم اگر مورد دیگه ای خودتون مد نظر دارین خب خیلی بهتر هست

5-اس اس دی از سری M.2هست که چیزی که مد نظر داشتین هست و بسیار این مورد عالی هست میتونید بازم توفروم دست دوم مشابه همچین مدلی بخرید که هزینه ها براتون کاهش پیدا کنه

6-دی وی دی رایتر رو از مدل عادی انتخاب کردم چون بنظر بنده دیگه این مورد یه چیزه منسوخ شده هست و دیگه خیلی کمتر بهش نیاز میشه ولی با این حال خواستم درجریان باشید برای خرید سری بلوری باید 1 تومن هزینه کنید که به صرفه نیست

7-و در اخر میتونید یه هارد 1ترا نه 2ترا بخرید و اس اس دی رو یه 128 گیگ بخرید و بجاش در جای دیگه مثل مانیتور هزینه کنید چون یک ادیتر نیاز به مانیتور خیلی با کیفیت داره اینوهم  گفته باشم

8-واخرین نکته این هست چون الان شما نگاه میکنید که این قطعات ازکجا موجود شدن خلاصه بهتون بگم مورد1.2.3 از سایت مالتینا هست  (ایگرد هم قیمت های معقول تری اینگار نسبت به مالتینا داره و لی زیاد تفاوت نداره)  که واسط سفارش از امازون امریکا هست این سه مورد بدون گارانتی حساب شده که بنظر بنده هم همین که گارانتی ندارن بهتر هست چون گارانتی با این اوضاع تحریم ها دیگه یه مورد الکی حساب میشه و اینکه این قطعات اینقدر معتبر و با کیفیت هستن و تست های خودشون رو پس دادن که نیاز به گارانتی نیست

بقیه موارد از سایت مقداد ایتی بود 

کل این موارد میشه 25 تومن که سفارش بدید 

سوال دیگه ای بود درخدمتم 

یاعلی

لینک به دیدگاه

در در 12 مرداد 1398 در 21:52، k53svp گفته است :

*500$*

*Ryzen 3900x*

CPU

330$

Ryzen 3700x

300$

ASRock X570 TAICHI

MB

280$

G.SKILL 16GB (8GB*2) 3800 CL 14

RAM

400$

Sapphire RX5700xt

GPU

260$

Corsair MP600 1TB PCIE 4

NVME

1570 T

GREEN 850 OCPT

PSU

1740$

1570$

مجموع

احتمالا تا کمتر از 1 ماه دیگ رایزن 3000 موجود میشه پس پیشنهاد میکنم یکم صب کنی، قیمت داخلی قطعات بسته ب وارد کننده داره ولی اگ قیمت منطقی نبود شما از طریق سایت های واسط (مث ماتیلنا، ایگرد، چارسوق، ایرانی کارت و... ) از آمازون و سایت های مشابه خرید بزن در اون صورت اگ حتی شما رایزن x3900 هم بگیری بازم مجموع قطعات حدود 1700 دلار میشه،  با تعرفه بعضی از واسط  ها حدود 23 میلیون درمیاد،  با پاور ک از ایران میگیری بازم کمتر از 25 میلیون میشه

sdfdsg.thumb.jpg.120b4e9ac36a8307664e93c590f19fa6.jpg

asfsaf.thumb.jpg.4ab7b28154ee1d038bce84263bf1a074.jpg

ASRock X570 TAICHI انتخاب این مادربرد بخاطر استفاده ازVRM  مرغوب ، پاور استیج 14 فاز و فیچر های خیلی بیشتر (مث BIOS FLASH BACK ، تاندربولت3، وایفای 6 ، پشتیبانی از رم تا فرکانس 4666 ) نسبت ب مادربرد های همرده انتخاب شده

فرکانس رم بخاطر ساختار مولتی چیپ وInfinity Fabric  پردازنده های رایزن خیلی مهم تر از حجم رمه فرکانس چیپ Infinity Fabric تا 3733 با نرخ 1:1 به فرکانس رم وابستس پس هر چی سرعت رم بیشتر و تاخیرش کمتر باشه تاخیر چیلت های پردازنده کمتر میشه و تاثیر کاملا محسوسی رو سرعت میزاره البته اگ بودجه اجازه میده میتونی 8GB *4 3800 CL 14  بگیری

best-memory-for-ryzen-3000.thumb.jpg.049069f72483b2078c689c28544ade55.jpg

https://www.youtube.com/watch?v=10pYf9wqFFY

و اما Corsair MP600 1TB PCIE 4  با سرعت خواندن  5000 مگابایت تقریبا  10 برابر سرعت بیشتر نسبت ب SSD های 2.5 اینچی ساتا  و سرعت 1.5 برابری نسبت ب بهترین NVME های PCIE 3  در بازار

pci-express-speeds.jpg

ویرایش شده توسط αяιαиχ97
لینک به دیدگاه

در 15 ساعت قبل، Rasoul.A گفته است :

3. شما رم بهتر از اینا و ارزونتر البته، سراغ دارید؟ (1600 باشه حتما که برای اورکلاک مشکل نداشته باشم.)

ممنون 

🤔

لینک به دیدگاه

در 16 ساعت قبل، Rasoul.A گفته است :

ممنون 

لیست رم های تست شده رو این مادربرد

http://download.gigabyte.asia/FileList/Memory/mb_memory_ga-ep43t-ud3l.pdf

پارت نامبر این رم تو لیست بالا نبود. بهتره یکی از رم های پیشنهادی شرکت سازنده رو بخری ولی در غیر اینصورت هم اگ بایوس رو آپدیت کنی  ب احتمال زیاد مشکلی پیش نمیاد

ویرایش شده توسط αяιαиχ97
لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، αяιαиχ97 گفته است :

*500$*

*Ryzen 3900x*

CPU

330$

Ryzen 3700x

300$

ASRock X570 TAICHI

MB

280$

G.SKILL 16GB (8GB*2) 3800 CL 14

RAM

400$

Sapphire RX5700xt

GPU

260$

Corsair MP600 1TB PCIE 4

NVME

1570 T

GREEN 850 OCPT

PSU

1740$

1570$

مجموع

احتمالا تا کمتر از 1 ماه دیگ رایزن 3000 موجود میشه پس پیشنهاد میکنم یکم صب کنی، قیمت داخلی قطعات بسته ب وارد کننده داره ولی اگ قیمت منطقی نبود شما از طریق سایت های واسط (مث ماتیلنا، ایگرد، چارسوق، ایرانی کارت و... ) از آمازون و سایت های مشابه خرید بزن در اون صورت اگ حتی شما رایزن x3900 هم بگیری بازم مجموع قطعات حدود 1700 دلار میشه،  با تعرفه بعضی از واسط  ها حدود 23 میلیون درمیاد،  با پاور ک از ایران میگیری بازم کمتر از 25 میلیون میشه

sdfdsg.thumb.jpg.120b4e9ac36a8307664e93c590f19fa6.jpg

asfsaf.thumb.jpg.4ab7b28154ee1d038bce84263bf1a074.jpg

ASRock X570 TAICHI انتخاب این مادربرد بخاطر استفاده ازVRM  مرغوب ، پاور استیج 14 فاز و فیچر های خیلی بیشتر (مث BIOS FLASH BACK ، تاندربولت3، وایفای 6 ، پشتیبانی از رم تا فرکانس 4666 ) نسبت ب مادربرد های همرده انتخاب شده

فرکانس رم بخاطر ساختار مولتی چیپ وInfinity Fabric  پردازنده های رایزن خیلی مهم تر از حجم رمه فرکانس چیپ Infinity Fabric تا 3733 با نرخ 1:1 به فرکانس رم وابستس پس هر چی سرعت رم بیشتر و تاخیرش کمتر باشه تاخیر چیلت های پردازنده کمتر میشه و تاثیر کاملا محسوسی رو سرعت میزاره البته اگ بودجه اجازه میده میتونی 8GB *4 3800 CL 14  بگیری

best-memory-for-ryzen-3000.thumb.jpg.049069f72483b2078c689c28544ade55.jpg

و اما Corsair MP600 1TB PCIE 4  با سرعت خواندن  5000 مگابایت تقریبا  10 برابر سرعت بیشتر نسبت ب SSD های 2.5 اینچی ساتا  و سرعت 1.5 برابری نسبت ب بهترین NVME های PCIE 3  در بازار

pci-express-speeds.jpg

دوست عزیز بنده هم تا حدودی با حرف شماموافقم اما حالا انتخاب کنن 3ترا هاردوسترن بلک و500گیگ اس اس دی یا 1ترا کلا اس اس دی 

در مورد گرافیک rtx2070 superدر کار رندر و طراحی بنظر بنده خیلی باید بهتر باشه تا rx5700xtیه دوهفته دیگه باید منتظر باشن تازه سری کاستوم rx5700xtبیاد 

و اینکه درآخر اگر واقعا میخوان یه سیستم عالی برای رندر داشته باشن توصیه میشه quardo rtx5000یاrtx4000خریداری کنن که خیلی بهتر هست با این حال اگر نخواستینrtx2070 سوپر در مورد بعد بهتر هست 

دوست عزیز مین برد هم 300دلار؟؟نمیشه این مورد که شما گفتید رو با این مورد msi مقایسه کرد 

هم رده چیزی که شما فرمودید گیگابایت:GIGABYTE X570 AORUS Ultra 

و ایسوس:ASUS ROG Strix X570-F Gaming هستن

ولی درکل خرج بی مرد هست البته این به انتخاب فرد بستگی داره البته بنده اگر باشم گیگا بایت و در مورد بعد ازراک رو بر میدارم یه مقدار قابل اطمینان تر هست

ویرایش شده توسط yasin1380
لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، αяιαиχ97 گفته است :

لیست رم های تست شده رو این مادربرد

http://download.gigabyte.asia/FileList/Memory/mb_memory_ga-ep43t-ud3l.pdf

پارت نامبر این رم تو لیست بالا نبود. بهتره یکی از رم های پیشنهادی شرکت سازنده رو بخری ولی در غیر اینصورت هم اگ بایوس رو آپدیت کنی  ب احتمال زیاد مشکلی پیش نمیاد

سلام. ممنون از راهنمائیتون.

اون لیست رو قبلا دیده ام. 3-4 سالی میشه که 2 تا رم Avexir Budget Series DDR3 2GB 1600MHz CL9 نصبه روی این بورد، در صورتی که چنین مدلی در اون فایل PDF ذکر نشده.

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، yasin1380 گفته است :

دوست عزیز بنده هم تا حدودی با حرف شماموافقم اما حالا انتخاب کنن 3ترا هاردوسترن بلک و500گیگ اس اس دی یا 1ترا کلا اس اس دی 

در مورد گرافیک rtx2070 superدر کار رندر و طراحی بنظر بنده خیلی باید بهتر باشه تا rx5700xtیه دوهفته دیگه باید منتظر باشن تازه سری کاستوم rx5700xtبیاد 

و اینکه درآخر اگر واقعا میخوان یه سیستم عالی برای رندر داشته باشن توصیه میشه quardo rtx5000یاrtx4000خریداری کنن که خیلی بهتر هست با این حال اگر نخواستینrtx2070 سوپر در مورد بعد بهتر هست 

دوست عزیز مین برد هم 300دلار؟؟نمیشه این مورد که شما گفتید رو با این مورد msi مقایسه کرد 

هم رده چیزی که شما فرمودید گیگابایت:GIGABYTE X570 AORUS Ultra 

و ایسوس:ASUS ROG Strix X570-F Gaming هستن

ولی درکل خرج بی مرد هست البته این به انتخاب فرد بستگی داره البته بنده اگر باشم گیگا بایت و در مورد بعد ازراک رو بر میدارم یه مقدار قابل اطمینان تر هست

وقتی مسئله ورکلود و انکودینگ وسطه قطعا کارتهایی مث Quardo , Radeon Pro بهتر عمل میکنن اما بسته ب بدوجه ایشون محدود میشیم ب 5700Xt و 2070s ک  اختلاف 100 دلاری بینشون هس

در گیمینگ بخاطر CORE محور بود گیم ها تفاوت محسوسی بین این دو گرافیک و  PCIE-3 X16,  ،   , PCIE 4 X16    نیس اما بدلیل MEMORY محور بودن  در ورکلود و ,انکود  ویدیو های 4K و 8K با پهنای باند بیشتر بین CPU و GPU انتخاب بنده 5700XT هس

انتخاب مادربرد ASRock X570 TAICHI  نسبت ب GIGABYTE X570 AORUS ULTRA بر میگرده ب VRM  و استبیلیتی در ورک لود

VRM ازراک تایچی 14پاور استیج 60A و  مدل GIGABYTE X570 AORUS ULTRA    دارای 14پاور استیج 40A 

حداکثر فرکانس ازراک تایچی برای RAM ب 4666 و برای گیگا 4400

و بقیه فیچر هایی ک بالاتر اشاره کردم

تفاوت اینجا مشخص میشه اگ 3900X رو با مین MSI MPG X570 EDGE WIFI با مدار تغذیه 8+2 فاز ترکیب کنیم  و بخایم ساعت های طولانی رندر بگیریم قطعا بخاطر محدودیت های مدار تغذیه در اوکلاکینگ  وردکلود دچار کرش و بلو اسکرین های متعدد خواهیم شد،پس  بین این  دو مدل ازراک و گیگا انتخاب بنده ازراک هس. انتخاب شما هم محترمه

ویرایش شده توسط αяιαиχ97
لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، αяιαиχ97 گفته است :

وقتی مسئله ورکلود و انکودینگ وسطه قطعا کارتهایی مث Quardo , Radeon Pro بهتر عمل میکنن اما بسته ب بدوجه ایشون محدود میشیم ب 5700Xt و 2070s ک  اختلاف 100 دلاری بینشون هس

در گیمینگ بخاطر CORE محور بود گیم ها تفاوت محسوسی بین این دو گرافیک و  PCIE-3 X16,  ،   , PCIE 4 X16    نیس اما بدلیل MEMORY محور بودن  در ورکلود و ,انکود  ویدیو های 4K و 8K با پهنای باند بیشتر بین CPU و GPU انتخاب بنده 5700XT هس

انتخاب مادربرد ASRock X570 TAICHI  نسبت ب GIGABYTE X570 AORUS ULTRA بر میگرده ب VRM  و استبیلیتی در ورک لود

VRM ازراک تایچی 14پاور استیج 60A و  مدل GIGABYTE X570 AORUS ULTRA    دارای 14پاور استیج 40A 

حداکثر فرکانس ازراک تایچی برای RAM ب 4666 و برای گیگا 4400

و بقیه فیچر هایی ک بالاتر اشاره کردم

تفاوت اینجا مشخص میشه اگ 3900X رو با مین MSI MPG X570 EDGE WIFI با مدار تغذیه 8+2 فاز ترکیب کنیم  و بخایم ساعت های طولانی رندر بگیریم قطعا بخاطر محدودیت های مدار تغذیه در اوکلاکینگ  وردکلود دچار کرش و بلو اسکرین های متعدد خواهیم شد،پس  بین این  دو مدل ازراک و گیگا انتخاب بنده ازراک هس. انتخاب شما هم محترمه

ممنونم بابت توضیحات کاملتون کاملا قانع شدم

لینک به دیدگاه

سلام خسته نباشید
بنده  برای کارای هوش مصنوعی شرکتمون یه سیستم با محاسبات برپایه ی Cuda core های Nvidia نیاز داریم.
حالا این می تونه یه سرور باشه با گرافیک بالا.
یا دو تا کیس با مشخصات مناسب.
مشخصاتی که لازم داریم ایناست:

-حداقل 28 core cpu
-حداقل دو عدد کارت 1080 titan
-حداقل 64 گیگ رم
و باقی موارد هم توی همین scale.
این رو در نظر بگیرید که اگر دو تا کیس بخوایم بگیریم این کاملا نصف نمی شه. بلکه هر دو تا گرافیک می رن توی یک کیس با رم 64 و cpu نرمال. اون cpu قوی می ره توی یک کیس با رم حداقل 16 مثلا.
این رو هم در نظر بگیرید که اونجا شرایط نگهدار سرور رو عملا ندارن خیلی. منظورم شرایط فیزیکی صحیح. از cooling تا dust isolation و اینا.

حالا پیشنهاد شما از نظر قیمتی چیه و اینکه فکر می کنی حدودا چقدر هزینه داره و سیستم پیشنهادی رو لطف کنید بگید.

ممنون

لینک به دیدگاه

در در 13 مرداد 1398 در 00:01، Rasoul.A گفته است :

ممنون 

بزرگواران، میشه بنده رو راهنمائی کنید؟ 💐

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، rezamokhtari گفته است :

سلام خسته نباشید
بنده  برای کارای هوش مصنوعی شرکتمون یه سیستم با محاسبات برپایه ی Cuda core های Nvidia نیاز داریم.
حالا این می تونه یه سرور باشه با گرافیک بالا.
یا دو تا کیس با مشخصات مناسب.
مشخصاتی که لازم داریم ایناست:

-حداقل 28 core cpu
-حداقل دو عدد کارت 1080 titan
-حداقل 64 گیگ رم
و باقی موارد هم توی همین scale.
این رو در نظر بگیرید که اگر دو تا کیس بخوایم بگیریم این کاملا نصف نمی شه. بلکه هر دو تا گرافیک می رن توی یک کیس با رم 64 و cpu نرمال. اون cpu قوی می ره توی یک کیس با رم حداقل 16 مثلا.
این رو هم در نظر بگیرید که اونجا شرایط نگهدار سرور رو عملا ندارن خیلی. منظورم شرایط فیزیکی صحیح. از cooling تا dust isolation و اینا.

حالا پیشنهاد شما از نظر قیمتی چیه و اینکه فکر می کنی حدودا چقدر هزینه داره و سیستم پیشنهادی رو لطف کنید بگید.

ممنون

این سیستم که بنده میگم تقریبا(فقط برای یک کیس) میشه بین 100تومن تا 250 میلیون تومن  بر اساس چیزی که مد نظر دارید میگم

1-سی پیو میتونه :AMD  Threadripper 2990WX باشه حالا انتخاب با خودتون هست این باشه یا 2970wx که بینشون  11تومن اختلاف هست علتشم تعداد هسته هست 2990wxتعداد هستش 32 و64ترد هست ولی 2970wxتعداد هسته 24و48ترد هست یعنی خلاصه بگم اون 48 ترد که بنده عرض میکنم یعنی میتونه به اندازه یه سی پیو 48 هسته ای کار کنه انتخاب با خودتون هست که کدوم مورد مد نظر دارید یه مورد اقتصادی تر هم هست مدل 2950x قیمت این مورد 10 تومن هست

2- مین رو هم از سری msi مدل:MEG X399 CREATION مناسب هست که میتونه کاملا راحت از پس 2990wxبر بیاد

3- گرافیک رو هم چون فقط برای محاسباتی میخواین بنده پیشنهادم Quadro RTX 6000هست البته بستگی به مقدار بودجتون داره quadro از مدل 4000شروم میشه تا 9000که رنج قیمتشون از 13 تومن تا 100تومن تموم میشه که خب 100 میلیونیش که quadro rtx9000باشه سر سبد گل انویدیا می باشد 

البته سری quadro همشون رفرنس هستن یعنی کاستوم شرکتی بنده ندیدم بزنه بخاطر همین نمیشه فشار روش زیاد اورد میخوام اینو بگم اگر خواستین از حداکثر قدرتش استفاده کنید نیاز به یه کولر مجزا براش هست که نصب شه که اونم هزینه جدا داره 

4-رم رو هم مورد مناسب سری amd پیشنهاد میکنم که در چند مدل هست یکی:G.SKILL 64GB (4 x 16GB) Flare X هست که بهترین مورد هست این پک 64 گیگ قیمتش  تقریبا 9 تومن هست که بخواین 2تا پک بگیرین که کل جای رمتون پرشه یعنی 128 گیگ رم داشته باشین میشه تقریبا 18 تومن

5-کیس رو هم از مارگ گرین مدل : REVOLUTION Limited Editionبگیرین عالی هست 

6-پاور مناسب برای همچین سیستم یه 1300وات کافیه :Green GP1350B-OCDG 

7-حتما برای این سری یه واتر کولر بنظر بنده نیاز هست و من این مورد رو پیشنهاد میدم ولی انتخاب با خودتون:ASUS ROG Ryujin 360 RGB AIO Liquidیا مدل کولر مستر:Cooler Master MLX-D36M-A20PC-T1بخرید که مورد اول 4تومن تقریبا و مورد دوم 2.5تومن هست هردو هم عالی هستن

8-حافظه هست که چند پیشنهاد میشه داد 

مورد اول:CORSAIR Force Series MP510 1920GBهست که همون طور که مشخصه یه m.2هست که تقریبا 2ترا ssdمیشه که 4تومن قیمتشه 

یا یه سامسونگ  SAMSUNG 860 QVO 2TBبخرید که یه تقریبا 800خرده ای تومن ارزون تر هست

مورد دوم:Corsair MP600 1TBpcie4 هست که من دقیق درجریان قیمتش نیستم چون هنوز به اون صورت تو بازار نیومده اینم پیشنهاد دوستان قبلا بوده

مورد سوم که اقتصادی تر هست :4ترا هارد وستر  پرپل (بنفش)هست با 250گیگ ssdمدل:SAMSUNG MZ-V7S250B/AM 970 

9-در اخرم یه دیویدی رایتر بلوری ایسوس میتونید بخرید یا یه مدل عادی که بلوری میشه 1700تومن درمیاد و عادیش میشه 200تومن

نکته:سی پیو رایزن 3950xهنوز تو بازار نیومده این جدید سری رایزن محسوب میشه این مدل خنک تر از 2950xهست و قدرت پردازش بیشتری داره 

نکته :رایزن رو انتخاب کردم چون همه دوستان میدونم تو مباحث محاسباتی و رندر حرف اول بنظر بنده با رایزن هست ولی خب درظمن می شد سی پیو ryzen epycهم بست اما هزینه خیلی بالا میرفت

در اخر شما اگر میگفتید چه مقدار میخواین هزینه کنید راحت تر میشد گفت چی براتون مناسب هست که بنده هم نمیخواستم این مقدار توضیح میدادم وبرای شما هم راحت تر بود 

سوالی بود درخدمتم ببخشید زیاد شد مطلب

لینک به دیدگاه

در 14 ساعت قبل، yasin1380 گفته است :

این سیستم که بنده میگم تقریبا(فقط برای یک کیس) میشه بین 100تومن تا 250 میلیون تومن  بر اساس چیزی که مد نظر دارید میگم

1-سی پیو میتونه :AMD  Threadripper 2990WX باشه حالا انتخاب با خودتون هست این باشه یا 2970wx که بینشون  11تومن اختلاف هست علتشم تعداد هسته هست 2990wxتعداد هستش 32 و64ترد هست ولی 2970wxتعداد هسته 24و48ترد هست یعنی خلاصه بگم اون 48 ترد که بنده عرض میکنم یعنی میتونه به اندازه یه سی پیو 48 هسته ای کار کنه انتخاب با خودتون هست که کدوم مورد مد نظر دارید یه مورد اقتصادی تر هم هست مدل 2950x قیمت این مورد 10 تومن هست

2- مین رو هم از سری msi مدل:MEG X399 CREATION مناسب هست که میتونه کاملا راحت از پس 2990wxبر بیاد

3- گرافیک رو هم چون فقط برای محاسباتی میخواین بنده پیشنهادم Quadro RTX 6000هست البته بستگی به مقدار بودجتون داره quadro از مدل 4000شروم میشه تا 9000که رنج قیمتشون از 13 تومن تا 100تومن تموم میشه که خب 100 میلیونیش که quadro rtx9000باشه سر سبد گل انویدیا می باشد 

البته سری quadro همشون رفرنس هستن یعنی کاستوم شرکتی بنده ندیدم بزنه بخاطر همین نمیشه فشار روش زیاد اورد میخوام اینو بگم اگر خواستین از حداکثر قدرتش استفاده کنید نیاز به یه کولر مجزا براش هست که نصب شه که اونم هزینه جدا داره 

4-رم رو هم مورد مناسب سری amd پیشنهاد میکنم که در چند مدل هست یکی:G.SKILL 64GB (4 x 16GB) Flare X هست که بهترین مورد هست این پک 64 گیگ قیمتش  تقریبا 9 تومن هست که بخواین 2تا پک بگیرین که کل جای رمتون پرشه یعنی 128 گیگ رم داشته باشین میشه تقریبا 18 تومن

5-کیس رو هم از مارگ گرین مدل : REVOLUTION Limited Editionبگیرین عالی هست 

6-پاور مناسب برای همچین سیستم یه 1300وات کافیه :Green GP1350B-OCDG 

7-حتما برای این سری یه واتر کولر بنظر بنده نیاز هست و من این مورد رو پیشنهاد میدم ولی انتخاب با خودتون:ASUS ROG Ryujin 360 RGB AIO Liquidیا مدل کولر مستر:Cooler Master MLX-D36M-A20PC-T1بخرید که مورد اول 4تومن تقریبا و مورد دوم 2.5تومن هست هردو هم عالی هستن

8-حافظه هست که چند پیشنهاد میشه داد 

مورد اول:CORSAIR Force Series MP510 1920GBهست که همون طور که مشخصه یه m.2هست که تقریبا 2ترا ssdمیشه که 4تومن قیمتشه 

یا یه سامسونگ  SAMSUNG 860 QVO 2TBبخرید که یه تقریبا 800خرده ای تومن ارزون تر هست

مورد دوم:Corsair MP600 1TBpcie4 هست که من دقیق درجریان قیمتش نیستم چون هنوز به اون صورت تو بازار نیومده اینم پیشنهاد دوستان قبلا بوده

مورد سوم که اقتصادی تر هست :4ترا هارد وستر  پرپل (بنفش)هست با 250گیگ ssdمدل:SAMSUNG MZ-V7S250B/AM 970 

9-در اخرم یه دیویدی رایتر بلوری ایسوس میتونید بخرید یا یه مدل عادی که بلوری میشه 1700تومن درمیاد و عادیش میشه 200تومن

نکته:سی پیو رایزن 3950xهنوز تو بازار نیومده این جدید سری رایزن محسوب میشه این مدل خنک تر از 2950xهست و قدرت پردازش بیشتری داره 

نکته :رایزن رو انتخاب کردم چون همه دوستان میدونم تو مباحث محاسباتی و رندر حرف اول بنظر بنده با رایزن هست ولی خب درظمن می شد سی پیو ryzen epycهم بست اما هزینه خیلی بالا میرفت

در اخر شما اگر میگفتید چه مقدار میخواین هزینه کنید راحت تر میشد گفت چی براتون مناسب هست که بنده هم نمیخواستم این مقدار توضیح میدادم وبرای شما هم راحت تر بود 

سوالی بود درخدمتم ببخشید زیاد شد مطلب

خیلی ممنون بابات پاسخ

ولی اکثر قطعاتی که گفتید یا تو بازار نیستن یا تازه معرفی شدند.

قطعاتی که گفتید رو در نظر میگیرم.

لینک به دیدگاه

یه سوال دیگه داشتم اونم اینه که Corsair Hydro h100x روی AMD ryzen threadripper 2950x که سوکتش TR4 هستش متصل میشه؟

اگه نه چه کولر دیگه ای رو پیشنهاد میدید؟ 

ممنونم

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، rezamokhtari گفته است :

یه سوال دیگه داشتم اونم اینه که Corsair Hydro h100x روی AMD ryzen threadripper 2950x که سوکتش TR4 هستش متصل میشه؟

اگه نه چه کولر دیگه ای رو پیشنهاد میدید؟ 

ممنونم

خیر دوست عزیز روش سوار نمیشه این قطعات رو هم که بنده گفتم شما از طریق سایت مالتینا وایگرد که واسط امازون امریکا هستن میتونید سفارش بدین تقریبا 1 ماه (بیشتر .کمتر)میاد ایران و بعد ارسال میشه براتون

ویرایش شده توسط yasin1380
لینک به دیدگاه

دوستان اگر قصد خرید دارید سریع خرید کنید زیاد موکول به بعد نکنید الان تو این اوضاع قیمت ها نسبتا پایدار هست جنگ تجاری که الان داره ایجاد میشه تقریبا تاثیرات خودشو 2-3ماه دیگه نشون میده 

لینک به دیدگاه

در 29 دقیقه قبل، yasin1380 گفته است :

دوستان اگر قصد خرید دارید سریع خرید کنید زیاد موکول به بعد نکنید الان تو این اوضاع قیمت ها نسبتا پایدار هست جنگ تجاری که الان داره ایجاد میشه تقریبا تاثیرات خودشو 2-3ماه دیگه نشون میده 

همین الانشم نشون دارده

خیلی از برندای امریکایی یا مجبور شدن کارخونشونو به خارج از چین منتقل کنن(هزینه کنن و از مشتری بگیرن) یا قیمت محصولاتشونو افزایش دادن تا اون تعرفه رفع بشه

لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، Rasoul.A گفته است :

سلام. آیا Core i5-3570 با GTX 1060 باتلنک ایجاد خواهد کرد؟

طبق اطلاعات محاسبه‌گر گلوگاه سایت pcbuild حدود ۲۰−۲۲ درصد گلوگاه ایجاد میکنه

پیشنهاد داده بود به i7 ها مهاجرت کنی

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، MojArch گفته است :

طبق اطلاعات محاسبه‌گر گلوگاه سایت pcbuild حدود ۲۰−۲۲ درصد گلوگاه ایجاد میکنه

پیشنهاد داده بود به i7 ها مهاجرت کنی

سلام. ممنون از راهنمائیتون.

کلا من اگر 1900 بودجه داشته باشم برای CPU + RAM + MB ^_^ 

پیشنهاد شما چیه؟

الانم زئون E5450 نصبه روی سیستم!

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...