رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام 

دوستان انشاالله اگه جور بشه میخوام یه SSD به صورت قسطی از لیون خرید کنم 

به نظرتون تا 1میلیون یا نهایت یک میلیون 100 چه چیزی بگیرم بهتره؟ 

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

سلام دوستان ... i3 9100f بین تری و با باکس خد اقل 100 تومن اختلاف قیمت هست ، خرید کدومش بصرفه تره ، فنی ک روشه اورجینال هست ؟ 

لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، haydar8881 گفته است :

سلام دوستان ... i3 9100f بین تری و با باکس خد اقل 100 تومن اختلاف قیمت هست ، خرید کدومش بصرفه تره ، فنی ک روشه اورجینال هست ؟ 

من دو هفته پیش 9400f گرفتم از بازار. تفاوت بین ترای و باکس دارش حدود 300 تا 350 تومن بود. و فن ارجینالش هم 70 تومن.

اگه فنی که با باکس هست مطمئنا ارجیناله اختلاف 100 تومن ارزش نداره ترای بگیرید.

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Mu3tang گفته است :

من دو هفته پیش 9400f گرفتم از بازار. تفاوت بین ترای و باکس دارش حدود 300 تا 350 تومن بود. و فن ارجینالش هم 70 تومن.

اگه فنی که با باکس هست مطمئنا ارجیناله اختلاف 100 تومن ارزش نداره ترای بگیرید.

دلیل این اختلاف قیمت زیاد چیه... 

راستی باکس همون فن هست.. درسته؟ 

لینک به دیدگاه

در در 9 آبان 1398 در 10:21، ultragame888 گفته است :

سلام 

دوستان انشاالله اگه جور بشه میخوام یه SSD به صورت قسطی از لیون خرید کنم 

به نظرتون تا 1میلیون یا نهایت یک میلیون 100 چه چیزی بگیرم بهتره؟ 

تنها هارد سیستمتون خواهد شد یا خیر؟

بردتون m2 ساپورت میکنه یا خیر؟

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، haydar8881 گفته است :

دلیل این اختلاف قیمت زیاد چیه... 

راستی باکس همون فن هست.. درسته؟ 

سلام دوست عزیز منظور از باکس همون کارتن(جعبه)سی پیو هست.به نظرم من  شما همون با باکس اورجینال تهیه کن که خنک کننده  هم داشته باشه.اگه تری بگیرید باید خنک کننده هم تهیه کنید.۱۰۰ تومن اختلاف ارزش نداره که تری بخرید

ویرایش شده توسط Arya92
لینک به دیدگاه

دوستان یه زحمت بکشیدیه مانیتور خوب برای گیمینگ تا 5 تومن معرفی کنید ...

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، MEYSAM-66 گفته است :

دوستان یه زحمت بکشیدیه مانیتور خوب برای گیمینگ تا 5 تومن معرفی کنید ...

این مورد عالی هست با سیستم واسط از ایشون خرید کنید

البته نمیدونم تا چه مقدار گیمر هستین ولی خودم چند روز پیش یه مانیتور استوک مدل بنکیو -Benq BL2420T -2kخریداری کردم که هم کیفیت رنگ خیلی خوبی داره کنتراستشم مناسبه تو گیم هم رینبو سیکس و اپکس لجندز باهاش بازی کردم خوب بود ...تو رنبو اذیت میکرد که با تغییر کابل به hdmi2مشکل حل شده نو ع کابل تاثیر داشت قبلی hdmi1بود که برا فول اچ دی خوب بود وکشش این مورد رو نداشت حتی صدا رو از اسپیکر های مانیتور پخش نمیکرد که با تغییر درست شد خلاصه نمیدونم کارت گرافیکتون هم چیه ولی الان برای مانیتور به پیشنهاد بنده بیش از 2 تومن ارزش نداره خرید انجام دادن 

حالا اگرم خواستین استوک تهیه کنید اینجا مناسب هست برای خرید

البته یه مقدار قیمت هاشون بالا هست که بنده مانیتور 2kرو از جای دیگه با قیمت پایین تر تهیه کردم گرید Aهم خریدم ولی خب قیمت ایشون هم خوبه 

انتخاب با خودتون هست

ویرایش شده توسط yasin1380
لینک به دیدگاه

در 17 ساعت قبل، MojArch گفته است :

تنها هارد سیستمتون خواهد شد یا خیر؟

بردتون m2 ساپورت میکنه یا خیر؟

نه 2تا هارد 1ترا دارم

1ترا وسترن سبز

1ترا وسترن اکسترنال 

بله ساپورت میکنه

Msi b350m mortar 

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، ultragame888 گفته است :

نه 2تا هارد 1ترا دارم

1ترا وسترن سبز

1ترا وسترن اکسترنال 

بله ساپورت میکنه

Msi b350m mortar 

خب یه m.2 سامسونگ پیشنهاد میشه علی الخصوص 970 EVO

لینک به دیدگاه

در در 12 آبان 1398 در 01:21، MojArch گفته است :

خب یه m.2 سامسونگ پیشنهاد میشه علی الخصوص 970 EVO

با 1میلیون نهایت 250 گیگش میتونم بگیرم

در صورتی که evo860 داره معمولی ولی 1ترا 

اون بهتر نیست؟ 

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، ultragame888 گفته است :

اون بهتر نیست؟ 

evo 860 با ظرفیت 500 حدود 900 تومن قیمت داره.

اگه 1 ترا با قیمت 1 میلیون پیدا کردید به نظر من به صرفه تره تا m.2

لینک به دیدگاه

در 22 ساعت قبل، ultragame888 گفته است :

اون بهتر نیست؟ 

بستگی داره چون سرعت m.2 میتونه به گیگابایت بر ثانیه برسه ولی EVO 860 نمیتونه(این هارد ساتا هست)

اگر براتون حجم اولویت داره همین EVO 860 اگر نه که m.2 انتخاب بهتری هست.

لینک به دیدگاه

سلام دوستان من میخواستم یه ستاپ گیم جمع کنم که بودجم تقریبا ۵تومن هست به نظرخودم با این قیمت ها  عاقلانه ترین کار اینه که یه cpu i3 9100f ویه  rx580 یا gtx1060 دست دوم بگیرم که قصد دارم گرافیکم رو بعد از حدود یه سال ونیم عوض کنم .اگه میشه یه ستاپ کامل بهم معرفی کنین واگرم بگین از کجا بتونم تهیشون کنم واقعا ممنون میشم . خودم چون نمیخوام دوباره هزینه واسه اپدیت مادربورد کنم به نظرم b360انتخواب خوبی باشه ولی توی مدل نمیدونم کدوم به صرفه .

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، Rizzer گفته است :

سلام دوستان من میخواستم یه ستاپ گیم جمع کنم که بودجم تقریبا ۵تومن هست به نظرخودم با این قیمت ها  عاقلانه ترین کار اینه که یه cpu i3 9100f ویه  rx580 یا gtx1060 دست دوم بگیرم که قصد دارم گرافیکم رو بعد از حدود یه سال ونیم عوض کنم .اگه میشه یه ستاپ کامل بهم معرفی کنین واگرم بگین از کجا بتونم تهیشون کنم واقعا ممنون میشم . خودم چون نمیخوام دوباره هزینه واسه اپدیت مادربورد کنم به نظرم b360انتخواب خوبی باشه ولی توی مدل نمیدونم کدوم به صرفه .

دوست عزیز همین سه قطعه کنارهم میشه 5تومن چطوری حساب کردید؟بقیه قطعات رودارید؟چه مواردی هستن؟

لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، yasin1380 گفته است :

دوست عزیز همین سه قطعه کنارهم میشه 5تومن چطوری حساب کردید؟بقیه قطعات رودارید؟چه مواردی هستن؟

Cpu که 1070. تومن 

Gpuدست دوم حدود.1700 البته rx580 نسخه 4g تا 1400 هم میتونم پیدا کنم 1060 نسخه3g هم همین حدود میتونم پیدا کنم حتی توی همین فروم هم پیدا میشه 

Mbکه1400

کل 4170

عذر میخوام اشتباه شد منظورم 6تومن بوده و یه چیز دیگه به نظرتون نسخه 4 یا 3g مناسب گیم هست؟

ویرایش شده توسط Rizzer
اشتباه نوشتن مطلب
لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Rizzer گفته است :

Cpu که 1070. تومن 

Gpuدست دوم حدود.1700 البته rx580 نسخه 4g تا 1400 هم میتونم پیدا کنم 1060 نسخه3g هم همین حدود میتونم پیدا کنم حتی توی همین فروم هم پیدا میشه 

Mbکه1400

کل 4170

عذر میخوام اشتباه شد منظورم 6تومن بوده و یه چیز دیگه به نظرتون نسخه 4 یا 3g مناسب گیم هست؟

سلام.شما اگه بدون باکس بخرید خنک کننده لازم داری برای 9100f چون فاقد خنک کننده هست و رم رو هم حساب نکردید.و پاور البته

اگه بودجه ۶ تومن باشه خوبه میتونید rx580 هشت گیگ بگیرید.حالا آقا یاسین بهتر میتونه راهنمایی کنه

ویرایش شده توسط Arya92
لینک به دیدگاه

برای مادربورد با چیپ b360درحدود قیمت 1400به پایین چه مدلی مناسب هست ؟ پشتیبانی از کراسفایر و اس ال ای برام مهمه

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، Rizzer گفته است :

برای مادربورد با چیپ b360درحدود قیمت 1400به پایین چه مدلی مناسب هست ؟ پشتیبانی از کراسفایر و اس ال ای برام مهمه

اصلا به فکر استفاده از این 2 مثل قدیم نباشید

لینک به دیدگاه

در 58 دقیقه قبل، Sabertooth گفته است :

اصلا به فکر استفاده از این 2 مثل قدیم نباشید

میشه دلیلشو بگین ؟

اگه میگین نباید استفاده کنم پس یه مادربورد ارزون تر با چیپ h310 به نظرتون خوب هست؟ توی user rate بیشترین مادربوردی که برای این cpu خریداری شده چیپ h310 گیگا هست .ولی برام ساپورت حداقل دو گرافیک مهمه یعنی بازم نمیشه؟

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، Rizzer گفته است :

برای SLI و کراس فایر بهتره سری Z بگیرید.

بعدشم دیگه الان کسی SLI و CROSS FIRE نمی کنه، هزینه بیخوده نتیجه خاصی هم نداره بازی هایی هم که پشتیبانی می کنند محدوده.

لینک به دیدگاه

سری z خیلی گرون هستن (این cpu هم فقط چیپ z370اگه اشتباه نکنم ) که کمترینشون فکر کنم حدود ۲تومن هستن 

به نظرتون منکه بودجم پایینه چیپ h310خریداری کنم بعد اپدیت کنم یا نه برم همون سری z رو بخرم ؟

لینک به دیدگاه

سلام. من میخوام سیستم زیرو ببندم میخواستم دوستان یک بررسی بکنند و اگر پیشنهاد یا مشکلی میبینن بگن :

Cooler Master V1000 80Plus Gold Power Supply
Intel Core i9-9900K Coffee Lake 9th Gen Tray Processer
MSI MEG Z390 GODLIKE LGA1151 MAINBOARD
MSI GeForce RTX 2080 GAMING TRIO 8GB DDR6 VGA
ADATA SPECTRIX D41 RGB 32GB 16GB×2 2666Mhz CL16
Samsung 860 QVO 1TB SSD
SAMSUNG 970 PRO 512GB NVMe M.2 SSD

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، ali20_20 گفته است :

سلام. من میخوام سیستم زیرو ببندم میخواستم دوستان یک بررسی بکنند و اگر پیشنهاد یا مشکلی میبینن بگن :

Cooler Master V1000 80Plus Gold Power Supply
Intel Core i9-9900K Coffee Lake 9th Gen Tray Processer
MSI MEG Z390 GODLIKE LGA1151 MAINBOARD
MSI GeForce RTX 2080 GAMING TRIO 8GB DDR6 VGA
ADATA SPECTRIX D41 RGB 32GB 16GB×2 2666Mhz CL16
Samsung 860 QVO 1TB SSD
SAMSUNG 970 PRO 512GB NVMe M.2 SSD

سیستم یه عیب داره شما سی پیو i9-9900kمیخواین بخرین بعد نمیخواین یه واتر کولر 240-360روش ببندی؟؟؟؟؟؟😄😄😄😄😄😄

در مورد مسعله بعدی من حقیقتا اگر میخواستم برا این هفته سیستم ببندم اونم اینتل همچین کاری نمیکردم اصلا عقلانی نیست

کمتر از چند ماهه دیگه اینتل سری ice lakeمیاره تو بازار که دیگه بعد از sky lakeیه معماری جدید محسوب میشه با کارایی و دمای بمراتب پایین تر از سری قبل (sky lake) شما که اینهمه دندون رو جیگر گذاشتی یه مقدار دیگه هم تحمل کن تا این سری بیاد که وا قعا از یه سری جدید سیستم داشته باشی(محض اطلاع تا همین سری i9-9900ksهمشون از ریزمعماری skylake هستن )

در مورد سی پیو هم سری تریدریپر3000 هم داره میاد نزدیکه باید مشکل فرکانسش که حتما برطرف شده باشه مثل رایزن 3000نباشه و همچنین هسته .باز بیشترکه عملکرد بهتر داره از این سری اینتل ..قیمتشم که باید بهتر باشه از اینتل ....

ودراخرم پاور 1000wگرین سری پلاتینیوم بخرید بنظر بنده بهتر هست 

32گیگ رم؟ خوبه ولی اگر برای طراحی و رندر نمیخواین همون 16گیگ هم کاملا کافیه برای گیم(البته اگر رایزن تریدریپر خواستین بگیرین مشکلی نیست و مناسبه)

کیس چه موردی میخواین بخرین؟دارین؟(بدنه خود سیستم منظورمه  )

ولی انتخاب اخر  با خودتون 

ویرایش شده توسط yasin1380
لینک به دیدگاه

در 19 دقیقه قبل، yasin1380 گفته است :

سیستم یه عیب داره شما سی پیو i9-9900kمیخواین بخرین بعد نمیخواین یه واتر کولر 240-360روش ببندی؟؟؟؟؟؟1f604.png1f604.png1f604.png1f604.png1f604.png1f604.png

در مورد مسعله بعدی من حقیقتا اگر میخواستم برا این هفته سیستم ببندم اونم اینتل همچین کاری نمیکردم اصلا عقلانی نیست

کمتر از چند ماهه دیگه اینتل سری ice lakeمیاره تو بازار که دیگه بعد از sky lakeیه معماری جدید محسوب میشه با کارایی و دمای بمراتب پایین تر از سری قبل (sky lake) شما که اینهمه دندون رو جیگر گذاشتی یه مقدار دیگه هم تحمل کن تا این سری بیاد که وا قعا از یه سری جدید سیستم داشته باشی(محض اطلاع تا همین سری i9-9900ksهمشون از ریزمعماری skylake هستن )

در مورد سی پیو هم سری تریدریپر3000 هم داره میاد نزدیکه باید مشکل فرکانسش که حتما برطرف شده باشه مثل رایزن 3000نباشه و همچنین هسته .باز بیشترکه عملکرد بهتر داره از این سری اینتل ..قیمتشم که باید بهتر باشه از اینتل ....

ودراخرم پاور 1000wگرین سری پلاتینیوم بخرید بنظر بنده بهتر هست 

32گیگ رم؟ خوبه ولی اگر برای طراحی و رندر نمیخواین همون 16گیگ هم کاملا کافیه برای گیم(البته اگر رایزن تریدریپر خواستین بگیرین مشکلی نیست و مناسبه)

کیس چه موردی میخواین بخرین؟دارین؟(بدنه خود سیستم منظورمه  )

ولی انتخاب اخر  با خودتون 

سلام تشکر باید تا هفته دیگه سیستم جمع بشه. واتر کولر ۳۶۰ چون لیون موجود نداره واسه همین انتخاب نکردم. لیستی ک زدم طبق موجودی های سایت هست.

COOLER MASTER MASTERLIQUID ML360R ARGB Liquid CPU Cooler

کیس هم منتظر نمایندگی cooler master هستم ببینم چیا میاره. هفته دیگه گفته موجود میشه. از کیس های موجود هیچی چشمم رو نگرفته همجا شده master tech

ب نظر شما پاور ۸۵۰ کافی هست واسه این سیستم؟

ویرایش شده توسط ali20_20
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...