رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

3570K زیاد با

3550 فرق نداره چیزی که دیدم 50 گرافیکش 2500 ولی 70 گرافیکش 4000 بود 50 تومن تفاوت قیمت می ارزه ؟

تا الانش حسابی تو خرج رفتم دیگه 50 تومن چیزی نیست + فقط سی پی یو و مین مونده بگیرم

3570k این k آخرش یعنی مثل 2500k ضریبش آزاده ؟ اگه اینطوریه همینو بگیرم به صرفه تره

از کجا مطمئن بشم ازراک z68 exterme3 gen3 این سی پی یو رو ساپورت میکنه ؟

ویرایش شده توسط YAHYA-PRO
لینک به دیدگاه

• ارسال 27.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

فرق اصلیش همون K هست که نشون دهنده باز بودن ضریبه و برای اورکلاک استفاده میشه . پس 3570K هم مثل 2500K ضریب باز هست .

اگر ورژن بایوس مادربورد P2.10 باشه ساپورت میکنه . اگر نباشه ، باید آپدیتش کنی . بهتره از کسی که میگیری بخوای برات آپدیت کنه .

لینک به دیدگاه

3570 حرارت کمتری نسبت به 2500 ایجاد میکنه . چون مصرف کمتری داره . تکنولوژی جدیدتری هم داره .

لینک به دیدگاه

منم بین این دو موندم

درکل از همه نظر 3570 قوی تره ؟

اورش تا چه حده در خنک ترین شرایط ؟

لینک به دیدگاه

این لینک رو ببین :

http://www.bit-tech.net/hardware/cpus/2012/05/01/intel-core-i5-3570k-cpu-review/7

مقدار مصرف برق رو در حالت استند بای و لود ، به صورت دیفالت و اورکلاک مقایسه کرده . اگر این مقاله رو کامل نگاه کنی ، خیلی بهت کمک میکنه

لینک به دیدگاه

آقا شرمندم بی ربط میگم ولی تا حالا خیلی جاها دیدم که همه میگن با افزایش فرکانس در پردازنده های جدید حتما حرارت شدیدی تولید میکنه و باید به فکر کولر بود! این اشتباهو تو فروم های همسایه بسیار دیده بودم

اما باید توضیح بدم که لزوما این طور نیست ، یعنی حتما نباید با افزایش فرکانس دما بالا بره.

حالا از کجا بفهمیم؟

خوب همون طور که میدونید انرژی نه به وجود میاد نه از بین میره ، پس وقتی مصرف پردازنده های آی وی بریج به هفتاد و هفت وات کاهش یافته یعنی انرژی کم تری وارد میشود و در قبال آن ، همان قدرت رو داریم

یعنی این وسط انرژی کم تر تلف شده که ما به قدرت یکسان و مصرف کم تر رسیدیم ( البته مدل های مشابه آی وی بریج با سندی بریج قدرت بیشتری نیز دارند یعنی حدود 3تا8 درصد طبق بنج مارک ها )

اتلاف انرژی هم در پردازنده مسلما به صورت صوت نیست که صدا اگزوز بده ، از طریق گرماس و اتلاف کم تر دمای کم تری هم ایجاد میکنه

امید وارم همه کاملا فهمیده باشن و در واقع .. فهم شده باشن

لینک به دیدگاه

این سایتی هم که گفتین میگه وقتی اورش کردیم به 5 گیگا هرتز

دماش اسکای های شد ( 105 درجه ) و میگه که اگه میخواین 4.8 گیگا به بالا ببرینش باید یه واتر کولینگ های اند داشته باشین -_-

ویرایش شده توسط enigmatic
لینک به دیدگاه

من نگفتم که دماش بالا نمیره . گفتم چون مصرفش کمتره ، دمای کمتری هم داره . ولی باز هم نیاز به کولر خوب داره .

لینک به دیدگاه

اولا هر پردازنده ای تا این حد نمیره . بستگی به بچ نامبرش داره . این رو کسانی که اور میکنن بهتر میدونن .

دوما این کولری که شما گفتی همچین کولر خیلی خوبی هم نیست . در حد متوسط به بالاست . شما واتر کولینگ نیاز دارید .

لینک به دیدگاه

دوست عزیز پردازنده های ivybridge روی ایر کولینگ از توانایی اور کمتری نسبت به 2500 یا 2600 یا 2700 برخوردار هستند. این پردازنده ها تو extreme overcloking و زیر نیتروژن فقط به اون فرکانسها میرسن. کما اینکه رو تستهایی که رو 3770 انجام شد مشخص شد روی ایر حداکثر با بدبختی 5000 میزنه در حالیکه 2600 رو خیلی راحت تا 5200 برده بودند. خلاصه به قولی موتور این پردازند ها زیر نیتروژن روشن میشه. روی ایر شما نگاهت به حوالی 4400 - 4800 باشه !

ویرایش شده توسط سالار
لینک به دیدگاه

با این حساب برام 2500k بهتره

آیوی رو با CNPS12X نمیشه خوب اور کرد ؟ بازم واتر میخواد ؟

بنابراین اگه میشه یه واتر کولر خوب و ارزون واسه آیوی ، و یه ایر واسه سندی معرفی کنید .

لینک به دیدگاه

تو ایران واترکولینگ فقط H80 وtermaltake وجود داره که قیمتهاشون بسیار بسیار غیر منطقی و بالاست و H80 ذو حوالی 310 تومان میدن که نجومیست . شما با یک کولر مثل silver arrow خیلی خوب متیونی ایئی روخنک کنیو حتی بهتر از H80 و امسال این این نوع کولر های ابی.

لینک به دیدگاه

چونکه اول از همه به پاور نگاه میکنم پس به نظرتون :

GP785B واسه اینا خوبه ؟

نهایت اور 2500k و یا 3570k ( با بچ نامبر بالا) و قوی ترین ایر کولر و یا واتر کولر

-سیستمی که قبلا گفتم :

P8Z77 V Pro

16 GB RIPJAWS X

1TB 7200 HDD

60GB SSD

GTX 570 یا دو تا 560 ti یا عمر کردیم تا اون موقع : یه 660

یه بلوری ریدر

یه کیس در حد x7 ویا خودش ...

اینا همه پیشبینی هستن واسه همین اول پاور رو میخوام

درضمن یادم رفت اتاقم در حد استوا گرمه ( در حدی مرطوب که شمالیها میدونن ) پس لطف کنین یه سیستم کولینگ واسه اینا و اور قطعات معرفی کنید .

و ripjaws به silver برخورد نمیکنه ؟

لینک به دیدگاه

زیر 885 وات نگیر. اور هم که میخوای بکنی . زیر 885 برات دردسر میشه . البته باز هم به اورکلاک و کولری که میگیری و کارت گرافیک بستگی داره . ممکنه تا 1000 وات نیاز پیدا کنی .

لینک به دیدگاه

خب cpu تا 5 اور شه و گرافیکم یکی 560ti باشه چی ؟

لینک به دیدگاه

RIPJAWS X احتمالا به سیلور میگیره . آرکون ولی میتونی بذاری .رمی بردار که هیت سینک شانه ای نداشته باشه .

لینک به دیدگاه

اگر تا 5 اور کنی و یک کارت 560 ti بذاری ، 785 کافیه برات .

لینک به دیدگاه

آخه من شک دارم دوتا بگیرم ( احتمال داره ) . دوستمون آقای دانشمند گفت که واسه دو تا 785 کافیه که !

واسه کولر هم دوست دارم هزینه کنم تا cpu اون پولی که براش میدم در حد خودم خنک بمونه :D

رم که عوض نمیشه متاسفانه . ولی اگه CNPS12X باشه فک نکنم بخوره . ؟!

لینک به دیدگاه

میتونی از سایت زیر کمک بگیری . فقط تمام پارامتر ها رو رعایت کن . درصد افت راندمان پاور رو هم 25 یا 30 بذار .

http://extreme.outervision.com/psucalculatorlite.jsp

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

آخه من شک دارم دوتا بگیرم ( احتمال داره ) . دوستمون آقای دانشمند گفت که واسه دو تا 785 کافیه که !

واسه کولر هم دوست دارم هزینه کنم تا cpu اون پولی که براش میدم در حد خودم خنک بمونه :D

رم که عوض نمیشه متاسفانه . ولی اگه CNPS12X باشه فک نکنم بخوره . ؟!

من حدودش رو خدمتتون گفتم شما جزییاتتون کافی نبود یه سری چیزا رو خودم براتون زدم که ظاهرا متفاوت بوده!

البته فقط حدود رو در میاره ولی شما دوتا رو گفتی اورکلاک نمیکنی ها! :D ;)

این سایتی که حامد عزیز هم معرفی کردند بسیار دقیق حساب میکنه تک تک جزئیات رو! ;)

لینک به دیدگاه

با درود به همه دوستان و آقا حامد،

راستش من تو انتخاب CPU بين 3 مورد زير گير كردم:

i3-2100, Max. 3.1Ghz, 3M Cache ---- قيمت 220

i3-2120, Max. 3.3Ghz, 3M Cache ---- قيمت 224

i5-2320, Max. 3.3Ghz, 6M Cache ---- قيمت 300

حقيقتش به نظر مسلم مياد كه 2120 بهتر از 2100 هستش، اونقدرى اختلاف هم ندارن، ولى آيا 80 تومن اختلاف بين 2120 تا 2320 ارزشش رو داره؟ يعني اونقدرى محسوس هست كه صبر كنم 80 تومن بيشتر سرمايه گذارى كنم؟؟

ویرایش شده توسط Armin2012
لینک به دیدگاه

اتفاقا تفاوت 2100 و 2120 زیاد نیست و در حد همون فرکانسه و چون اختلاف قیمت کمی دارن 2120 به صرفه تره .

اما 2320 تفاوت خیلی زیادی داره . یکی رو خودت نوشتی . 6 مگ کش داره در مقابل 3 مگ اون 2 تا . اما تفاوت اصلیش اینه که i3 دوتا هسته و دو تاترید داره و i5 دارای 4 هسته هست . این باعث میشه که کارایی i5 نسبت به i3 خیلی بهتر باشه . اما این هم بر میگرده به کاری که با پردازنده داری . مثلا برنامه هایی که استفاده میکنی میتونن از 4 هسته استفاده کنن . اگر میتونن خوب بهتره که i5 بخری . ولی اگر کارهای عادی و روزمره و کمی هم بازی میخوای انجام بدی ، همون i3 انتخاب به صرفه تریه .

لینک به دیدگاه

2100 و 2120 فقط فرقشون تو یه ذره فرکانسه !؟ همه چیشون مثل همه مشکلی که نداره اندازه هم گرم میشن ؟ چرا اینطوری cpu میسازه ؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...