رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 16 ساعت قبل، A Mi R گفته است :

سلام و درود 

نیاز به چند قطعه برای سیستم گیمینگ دارم  CPU , رم . main .گرافیک

بودجه: 12 میلیون 

قطعاتی که خودم انتخاب کردم:

3600-  CPU: ryzen 5 3600X

1700 - Ram: 16gb Trident z RGB 

GPU: GIGABYTE RX VEGA 64 GAMING 2X OC 8GB - 5000

Main: ?

لطفا اگر گزینه های بهتری در دسترس هست معرفی کنید.

ضمنا یک پاور قدیمی 885 وات گرین هم دارم نمیدونم باید تعویض بشه یا نه ؟

سپاس

سلام 

سی پی یو خوبه و ایده آل... 

مین هم با توجه به قیمت یه چیز بگیرید در مقابل مبلغ پرداختی ارزششو داشته باشه

تعداد ساتا... کارت صدا... لن... حداکثر فرکانس ساپورت شده و اینکه سی پی یو های ضریب بازو ساپورت کنه فردا خواستین اورکلاک معمول باش بکنین. و قیمت رو کنار اینها بزارین ببینید کدوم معقول‌تره. 

گرافیک بنده باشم اول اینکه حتما دست دو تهیه میکنم دوم اینکه اگه بخوام سوپر بگیرم 2060 نمیگیرم چون ی جورایی entry level حساب میشه برای ray tracing و ارزش نداره بنظر بنده. 

1080 یا 1080ti خوش قیمت میگیرم. 

یا اینکهrx 5700اگه بشه😋

پاور نمیخواد دست بزنید بهش

رم هم ک خوبه 

سی پی یو ببینید با کدوم پلتفرم بیشتر راحتید و باب میلتونه i5 9600k...3600x

9600k

گیگاهرتز4.7...6هسته و 6ترد

3600x

4. 4گیگاهرتز... 6هسته و 12ترد

گیم میلیمتری 9600k بهتره و برای کارای مولتی تسکینگ 100درصد 3600x.

قیمتشونم نزدیکه. 

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

سلام.

دوستان بین ryzen 5 3600 tray و ryzen 7 2700 tray  کدوم رو پیشنهاد میدید؟

با توجه به اینکه 3600 قیمت بیشتری داره. 450 هزار تومان.

این رو هم در نظر بگیرید که میخوام از 6600k آپگرید کنم.

ویرایش شده توسط xXxHO3EiNxXx
لینک به دیدگاه

سلام
من قصد sli کردن ZOTAC GeForce® GTX 1070 AMP Extreme رو داشتم ولی از اونجایی که سایزش بزرگه حس میکنم رو مادربوردم  (Fatal1ty Z97 Professional) جاش نشه
خواستم بپرسم مادربردی که مناسب برای گرافیکای این سایزی باشه تو بازار گیر میاد؟

لینک به دیدگاه

در 12 دقیقه قبل، asaniom گفته است :

سلام
من قصد sli کردن ZOTAC GeForce® GTX 1070 AMP Extreme رو داشتم ولی از اونجایی که سایزش بزرگه حس میکنم رو مادربوردم  (Fatal1ty Z97 Professional) جاش نشه
خواستم بپرسم مادربردی که مناسب برای گرافیکای این سایزی باشه تو بازار گیر میاد؟

بله. من MSI Z390 Godlike دارم که چهار اسلات بین دو تا کارتش فاصلست (اسلات اول و سومش برای SLI کردن طراحی شده). باید بازم باشه. بگردید دنبال مادربردای چهار اسلاته. البته 90 در صد SLI Bridge ها هم الان سه اسلاته هستن. حواستون باشه باید 4 اسلاتش رو تهیه کنید.

لینک به دیدگاه

در 29 دقیقه قبل، Persian Assassin گفته است :

بله. من MSI Z390 Godlike دارم که چهار اسلات بین دو تا کارتش فاصلست (اسلات اول و سومش برای SLI کردن طراحی شده). باید بازم باشه. بگردید دنبال مادربردای چهار اسلاته. البته 90 در صد SLI Bridge ها هم الان سه اسلاته هستن. حواستون باشه باید 4 اسلاتش رو تهیه کنید.

ممنون
منتهی موردی که هست من سی پی یو م 4790k و اکثر مادربردایی که 1150 هستن 2 اسلاتن
به نظرتون 4 اسلات گیرم میاد یا باید سی پی یوم رو عوض کنم؟

لینک به دیدگاه

در 31 دقیقه قبل، xXxHO3EiNxXx گفته است :

سلام.

دوستان بین ryzen 5 3600 tray و ryzen 7 2700 tray  کدوم رو پیشنهاد میدید؟

با توجه به اینکه 3600 قیمت بیشتری داره. 450 هزار تومان.

این رو هم در نظر بگیرید که میخوام از 6600k آپگرید کنم.

سلام

تفاوت های مهم بین این دو پردازنده میشه :

2700 در 2 مورد به 3600 برتری داره . تعداد هسته بیشتر و ساپورت مادربرد های بیشتر ( چیپست A320 )

3600 به 2700 در 3 مورد برتری داره . مصرف کمتر قدرت تک هسته بیشتر و ساپورت فناوری PCIe4 .

...........................

اگر ما ساپورت PCIe4 رو به خاطر اهمیت کمش در گیمینگ ، تفاوت مصرف این دو پردازنده رو به خاطر ارزان بودن برق در ایران ، و ساپور مادربردهای چیپست A320 به خاطر وجود چندین چیپست بهتر در بازار ( و این که بعضی از مادربردهای A320 از نسل 3000 پشتیبانی می کنند ) در نظر نگیریم .

انتخاب بین 2700 و 3600 انتخاب بین هسته بیشتر یا قویتر هستش !

صد البته هسته بیشتر 2700 دلیلی بر قدرت بیشترش در مولتی ترد نیست ! مثلا در تست مولتی ترد CB R15 پردازنده 3600 بالاتر از 2700 هستش :

پس بهتره با توجه به نیاز خودتون و با مراجعه به بنچمارک ها انتخاب کنید . در نهایت این دو پردازنده عملا همرده هستند .

.......................................

برتری 3600 به 2700 در بازار جهانی بیش از هرچیزی به قیمتش مربوط میشه ! که متاسفانه در ایران همه چیز برعکس هستش !

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، DM.JAGUAR گفته است :

سلام گرافیکی که گفتی اصلا ارزش خرید نداره و خریدنش هیچ توجیحی نداره.

بله سی پی یو یی که شما گفتید برای گیم بهتره ولی من اینو پیشنهاد دادم تا بتونید برای کارهای دیگه هم ازش استفاده بکنید.و مشکلی پیش نیاد.

من چون این سی پی یو پیشنهاد دادم .برای همین هم یک مادربردی رو گفتم بخرید که بتونه از تمام قدرتش استفاده بکنه و دست شما توی اورکلاک و غیره باز باشه.

از سایت gpu check جفت گرافیک هارو با هم مقایسه کردم ُ gpu که خودم گفتم توی اکثربازی ها فریم ریت بهتری داده 

حتی از لحاظ قیمت gpu که من گفتم قیمتش دو برابر هست داخل آمازون  اما توی سایت های داخلی قیمت یکسانی دارن و هر دو حدود 5 تومن هستند 

شما بر چه اساسی میگید کارت گرافیکی که معرفی کردید بهتره ؟

ممنون

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، DM.JAGUAR گفته است :

سلام گرافیکی که گفتی اصلا ارزش خرید نداره و خریدنش هیچ توجیحی نداره.

بله سی پی یو یی که شما گفتید برای گیم بهتره ولی من اینو پیشنهاد دادم تا بتونید برای کارهای دیگه هم ازش استفاده بکنید.و مشکلی پیش نیاد.

من چون این سی پی یو پیشنهاد دادم .برای همین هم یک مادربردی رو گفتم بخرید که بتونه از تمام قدرتش استفاده بکنه و دست شما توی اورکلاک و غیره باز باشه.

از سایت gpu check جفت گرافیک هارو با هم مقایسه کردم ُ gpu که خودم گفتم توی اکثربازی ها فریم ریت بهتری داده 

حتی از لحاظ قیمت gpu که من گفتم قیمتش دو برابر هست داخل آمازون  اما توی سایت های داخلی قیمت یکسانی دارن و هر دو حدود 5 تومن هستند 

ممنون

لینک به دیدگاه

لطفا راهنمایی کنید به نتیجه نرسیدم :

واسه پردازنده پیشنهاد میدید باکس تهیه کنم یا تری ؟ هزینه خنک کننده بادی یا آبی مناسب چقدر هست ؟

مینی که قیمتش زیاد نباشه و هد RGB هم داشته باشه  حدود 2 تومن  ؟

سپاس

لینک به دیدگاه

در 14 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

سلام

تفاوت های مهم بین این دو پردازنده میشه :

2700 در 2 مورد به 3600 برتری داره . تعداد هسته بیشتر و ساپورت مادربرد های بیشتر ( چیپست A320 )

3600 به 2700 در 3 مورد برتری داره . مصرف کمتر قدرت تک هسته بیشتر و ساپورت فناوری PCIe4 .

...........................

اگر ما ساپورت PCIe4 رو به خاطر اهمیت کمش در گیمینگ ، تفاوت مصرف این دو پردازنده رو به خاطر ارزان بودن برق در ایران ، و ساپور مادربردهای چیپست A320 به خاطر وجود چندین چیپست بهتر در بازار ( و این که بعضی از مادربردهای A320 از نسل 3000 پشتیبانی می کنند ) در نظر نگیریم .

انتخاب بین 2700 و 3600 انتخاب بین هسته بیشتر یا قویتر هستش !

صد البته هسته بیشتر 2700 دلیلی بر قدرت بیشترش در مولتی ترد نیست ! مثلا در تست مولتی ترد CB R15 پردازنده 3600 بالاتر از 2700 هستش :

پس بهتره با توجه به نیاز خودتون و با مراجعه به بنچمارک ها انتخاب کنید . در نهایت این دو پردازنده عملا همرده هستند .

.......................................

برتری 3600 به 2700 در بازار جهانی بیش از هرچیزی به قیمتش مربوط میشه ! که متاسفانه در ایران همه چیز برعکس هستش !

سپاس از توضیحاتتون.

من برنامه نویسی میکنم و گیم هم بیشتر بتلفیلد پلی میدم که از زمان BF1 تا به امروز با مشکل گلوگاه نسبی بخاطر 4 هسته ای بودن پردازنده  بین 6600k و gtx1070 دست و پنجه نرم میکنم.

گرافیک رو که تا روزی که کار بکنه  فکر نمیکنم بودجم برسه بخوام تعویضش کنم و نیازمو مرتفع میکنه. پس pci-e 4 برام اهمیتی نداره.

همچنین چیپست مد نظرم b450 هست که خب باز هم pci-e 4 اهمیتی نداره.

با توجه به تفاوت قیمت و کارت گرافیکم نظر شما چیه؟

سپاس

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، A Mi R گفته است :

سلام و درود 

ضمنا یک پاور قدیمی 885 وات گرین هم دارم نمیدونم باید تعویض بشه یا نه ؟

سپاس

ASUS PRIME X570-P AM4 X570

در مورد گرافیک اگر وضعیت قیمت ها تنظیم بود بدون شک میگفتم برین یهrx5700xtیا rtx2060sبخرین ولی با این وضعیت کارت گرافیک خوبی انتخاب کردین البته موارد دست دوم بهتری پیدا میشه از این سری احتمال ماین توشون زیاده اما ارزش خرید بالایی درکل داره 

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، xXxHO3EiNxXx گفته است :

سپاس از توضیحاتتون.

من برنامه نویسی میکنم و گیم هم بیشتر بتلفیلد پلی میدم که از زمان BF1 تا به امروز با مشکل گلوگاه نسبی بخاطر 4 هسته ای بودن پردازنده  بین 6600k و gtx1070 دست و پنجه نرم میکنم.

گرافیک رو که تا روزی که کار بکنه  فکر نمیکنم بودجم برسه بخوام تعویضش کنم و نیازمو مرتفع میکنه. پس pci-e 4 برام اهمیتی نداره.

همچنین چیپست مد نظرم b450 هست که خب باز هم pci-e 4 اهمیتی نداره.

با توجه به تفاوت قیمت و کارت گرافیکم نظر شما چیه؟

سپاس

خواهش می کنم .

بنده 2700 رو انتخاب می کنم . برای همون 450 تومن !

لینک به دیدگاه

سلام

کسانی که در زمینه SSD تجربه دارن یه راهنمایی بکنند

این SSD با قیمت 210 ت ارزش خرید داره یا نه

gXooQa--.jpg

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، MStreamer گفته است :

سلام

کسانی که در زمینه SSD تجربه دارن یه راهنمایی بکنند

این SSD با قیمت 210 ت ارزش خرید داره یا نه

gXooQa--.jpg

اگر آک یا کم کارکرد هست بله ارزش خوبی داره

لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، A Mi R گفته است :

ممنون

سلام.

من بر اساس معماری ،قدرت و همچنین مصرف برق گفتم.

شما میتونید برید اون رو بخرید ولی خریدش توجیحی نداره.

انتخاب آخر با خودتونه.

خواهش.

ویرایش شده توسط DM.JAGUAR
لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، A Mi R گفته است :

لطفا راهنمایی کنید به نتیجه نرسیدم :

واسه پردازنده پیشنهاد میدید باکس تهیه کنم یا تری ؟ هزینه خنک کننده بادی یا آبی مناسب چقدر هست ؟

مینی که قیمتش زیاد نباشه و هد RGB هم داشته باشه  حدود 2 تومن  ؟

سپاس

سلام

بهتره پول اضافی برای نسخه x ندین , رسماً با نسخه non x تفاوتی نداره.

lionpc.thumb.PNG.f8fae040d8fb8683e72ee42707644288.PNG

لینک به دیدگاه

در 16 ساعت قبل، yasin1380 گفته است :

ASUS PRIME X570-P AM4 X570

در مورد گرافیک اگر وضعیت قیمت ها تنظیم بود بدون شک میگفتم برین یهrx5700xtیا rtx2060sبخرین ولی با این وضعیت کارت گرافیک خوبی انتخاب کردین البته موارد دست دوم بهتری پیدا میشه از این سری احتمال ماین توشون زیاده اما ارزش خرید بالایی درکل داره 

بله درسته ُ rx 5700xt که عالیه حتی از 1080 هم کمی قوی تره اما قیمتش 400 دلاره و میشه حدودا 5200 تومن  خیلی بکشن روی قیمت الان باید قیمتش 6000 تومن باشه اما متاسفانه ارزون ترین قیمتی که پیدا کردم 7600 بود که اصلا منطقی نیست !!!

در 11 ساعت قبل، Aimbot گفته است :

سلام

بهتره پول اضافی برای نسخه x ندین , رسماً با نسخه non x تفاوتی نداره.

نسخه x  از این بابت میگیرم که بتونم در اینده اورکلاک کنم.

در 11 ساعت قبل، DM.JAGUAR گفته است :

سلام.

من بر اساس معماری ،قدرت و همچنین مصرف برق گفتم.

شما میتونید برید اون رو بخرید ولی خریدش توجیحی نداره.

انتخاب آخر با خودتونه.

خواهش.

ممنون از توضیحاتتون.

لینک به دیدگاه

سلام. وقت همگی بخیر.

دوستان یه سوال داشتم راجب رم برای cpu ryzen 7 3800x

مادربرد هم قصد خرید

Asus x570 tuf gaming plus دارم.

توصیه AMD رم هایی با فرکانس  حداقل 3600Mhz بوده.....

چه رمی پیشنهاد میکنید؟؟؟؟

Adata XPG d41   3600   Cl18

or

teamgroup Xcalibur 3600  cl 18

or

Gskill Trident Z Royal 3600 cl 18

تو امازون نظرات رو میخوندم برای teamgroup زیاد تعریف نکرده بودن، میگفتن زیاد پایدار نیست.

از Adata XPG d41 تعریف کرده بودن.

تا اونجایی که من فهمیدم trident z royal بدرد cpu های اینتل میخوره و برای amd زیاد پایدار نیست.

پیشنهاد دوستان چیه؟؟؟!!

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، A Mi R گفته است :

نسخه x  از این بابت میگیرم که بتونم در اینده اورکلاک کنم.

همه رایزن های 3000 آنلاک هستن و تفاوت نسخه x و non x حدود 100mhz فرکانس بوست هست که اگر خوش شانس باشید با 2080 ti داخل بازی 2 fps تفاوت میبینید.

در ۱ ساعت قبل، Ali.ydgi گفته است :

سلام. وقت همگی بخیر.

دوستان یه سوال داشتم راجب رم برای cpu ryzen 7 3800x

مادربرد هم قصد خرید

Asus x570 tuf gaming plus دارم.

توصیه AMD رم هایی با فرکانس  حداقل 3600Mhz بوده.....

چه رمی پیشنهاد میکنید؟؟؟؟

Adata XPG d41   3600   Cl18

or

teamgroup Xcalibur 3600  cl 18

or

Gskill Trident Z Royal 3600 cl 18

تو امازون نظرات رو میخوندم برای teamgroup زیاد تعریف نکرده بودن، میگفتن زیاد پایدار نیست.

از Adata XPG d41 تعریف کرده بودن.

تا اونجایی که من فهمیدم trident z royal بدرد cpu های اینتل میخوره و برای amd زیاد پایدار نیست.

پیشنهاد دوستان چیه؟؟؟!!

سلام

حداقل 3600 که نگفتن , sweet spot الان برای اکثریت 3733/3800 هست چون بعد از اون احتمال این که بتونید fclk/mclk/uclk رو در حالت 1:1:1 بزارید پایینه. البته اینکه تفاوتی بین 3800 و 3200 ببینید بستگی به این داره که رزولوشنتون کمتر از 1440p باشه و کارت گرافیکی حداقل در حد 5700xt داشته باشید + بازی هم خیلی gpu bound نباشه مثل رد دد .

تایمینگ های اون نسخه Xcalibur  با پروفایل xmp خیلی داغونه ولی اگر خودتون بتونید دستی پایین بیاریدش انتخاب خوبی میشه. پیشنهادم اون g skill هست چون مادربوردهای x570 رو تو لیست qvl قرار داده و گارانتی بهتری هم داره .

بنظرم به جای 3800x میتونید 3700x بگیرید چون تفاوتشون در کارایی یک تا دو درصد هست و به جاش رم با فرکانس بالا / تایمینگ پایین  (مثلاً 3600mhz cl15 ) بخرید که تاثیرش خیلی بیشترِ .

ویرایش شده توسط Aimbot
لینک به دیدگاه

در 15 دقیقه قبل، Aimbot گفته است :

همه رایزن های 3000 آنلاک هستن و تفاوت نسخه x و non x حدود 100mhz فرکانس بوست هست که اگر خوش شانس باشید با 2080 ti داخل بازی 2 fps تفاوت میبینید.

سلام

حداقل 3600 که نگفتن , sweet spot الان برای اکثریت 3733/3800 هست چون بعد از اون احتمال این که بتونید fclk/mclk/uclk رو در حالت 1:1:1 بزارید پایینه. البته اینکه تفاوتی بین 3800 و 3200 ببینید بستگی به این داره که رزولوشنتون کمتر از 1440p باشه و کارت گرافیکی حداقل در حد 5700xt داشته باشید + بازی هم خیلی gpu bound نباشه مثل رد دد .

تایمینگ های اون نسخه Xcalibur  با پروفایل xmp خیلی داغونه ولی اگر خودتون بتونید دستی پایین بیاریدش انتخاب خوبی میشه. پیشنهادم اون g skill هست چون مادربوردهای x570 رو تو لیست qvl قرار داده و گارانتی بهتری هم داره .

بنظرم به جای 3800x میتونید 3700x بگیرید چون تفاوتشون در کارایی یک تا دو درصد هست و به جاش رم با فرکانس بالا / تایمینگ پایین  (مثلاً 3600mhz cl15 ) بخرید که تاثیرش خیلی بیشترِ .

3600 cl 15 فک کنم قیمتش یه خورده نجومی باشه. هرچند هرچی سرچ کردم قیمتی ازش پیدا نکردم.

قصد دارم این سیستمو ببندم:

Cpu :ryzen 3800x or 3700x

motherboard: Asus x570 tuf gaming

gpu : rtx 2080 super or Rtx 2070 super

پاور: یه ۸۵۰ وات ocpt گرین گرفتم.

Ssd: 860 evo 500 gig

cpu cooler: liquid cooler 360 green

هرچند از خنک کننده های ابی میترسم!!!

ویدیو زیاد دیدم نشت کرده.

نظر شما؟!!

رم : هنوز موندم چی بگریم ولی فک کنم همون xpg d41 رو بگیرم.

مانیتور رو هم موندم چی بگیرم.

یعنی گرونی به کنار ، قیمت بی منطق مانیتور تو ایران به کنار!!!!!

هیچ توجیه منطقی نداره قیمت مانیتور.

مد نظرم یه ایسوس ۲۴ اینچ ، فول اچ دی ، ۱۴۴ hz که حدوده فک کنم ۵ ، ۶ تومن باید باشه.

یه مدل هم هست  Sceptr 

2k , 144hz   1 mili response time

قیمتش ۴.۵ اینطوراست.

نمیدونم چه جوریه کیفیتش.

قطعات بالا مچ هستن؟

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Ali.ydgi گفته است :

3600 cl 15 فک کنم قیمتش یه خورده نجومی باشه. هرچند هرچی سرچ کردم قیمتی ازش پیدا نکردم.

قصد دارم این سیستمو ببندم:

Cpu :ryzen 3800x or 3700x

motherboard: Asus x570 tuf gaming

gpu : rtx 2080 super or Rtx 2070 super

پاور: یه ۸۵۰ وات ocpt گرین گرفتم.

Ssd: 860 evo 500 gig

cpu cooler: liquid cooler 360 green

هرچند از خنک کننده های ابی میترسم!!!

ویدیو زیاد دیدم نشت کرده.

نظر شما؟!!

رم : هنوز موندم چی بگریم ولی فک کنم همون xpg d41 رو بگیرم.

مانیتور رو هم موندم چی بگیرم.

یعنی گرونی به کنار ، قیمت بی منطق مانیتور تو ایران به کنار!!!!!

هیچ توجیه منطقی نداره قیمت مانیتور.

مد نظرم یه ایسوس ۲۴ اینچ ، فول اچ دی ، ۱۴۴ hz که حدوده فک کنم ۵ ، ۶ تومن باید باشه.

یه مدل هم هست  Sceptr 

2k , 144hz   1 mili response time

قیمتش ۴.۵ اینطوراست.

نمیدونم چه جوریه کیفیتش.

قطعات بالا مچ هستن؟

این مدل هم خوبه https://www.lioncomputer.com/computer/computer-components/computer-memory/ddr4/gskill/gskill-trident-z-16gb-8gbx2-3400mhz-cl16-ddr4.html 

طبق چیزی که این سایت میگه :https://www.kitguru.net/components/memory/luke-hill/g-skill-trident-z-3400mhz-cl16-16gb-ddr4-review/5/

میشه با همون ولتاژ 1.35 فرکانس رو به 3600 برسونید . 

بیشتر کسایی که کاستوم لوپ میبندن باید نگران نشتی باشن . aio رو اگر درست نصب کنید نباید مشکلی داشته باشه .

اگر کیس با واترکولر 360 و طول کارت گرافیک مشکلی نداره بله مچ هستن.

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، Aimbot گفته است :

این مدل هم خوبه https://www.lioncomputer.com/computer/computer-components/computer-memory/ddr4/gskill/gskill-trident-z-16gb-8gbx2-3400mhz-cl16-ddr4.html 

طبق چیزی که این سایت میگه :https://www.kitguru.net/components/memory/luke-hill/g-skill-trident-z-3400mhz-cl16-16gb-ddr4-review/5/

میشه با همون ولتاژ 1.35 فرکانس رو به 3600 برسونید . 

بیشتر کسایی که کاستوم لوپ میبندن باید نگران نشتی باشن . aio رو اگر درست نصب کنید نباید مشکلی داشته باشه .

اگر کیس با واترکولر 360 و طول کارت گرافیک مشکلی نداره بله مچ هستن.

در مورد رم های Trident  Z  RGB در سایت آمازون که نظر کاربرها رو میخوندم متوجه شدم که دو مدل پارت نامبر داره :

پارت نامبری که با CPU های AMD سازگاری داره انتهاش X هست :  F4-3200C16D-16GTZRX

این پارت نامبر ( بدون X ) با CPU های AMD سازگار نیست : F4-3200C16D-16GTZR و حتی اگر XMP را در بایوس فعال کنیم باز هم در فرکانس 3200 کار نمیکنه!

میخواستم بدونم این مطلب صحت داره یا خیر؟

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، A Mi R گفته است :

در مورد رم های Trident  Z  RGB در سایت آمازون که نظر کاربرها رو میخوندم متوجه شدم که دو مدل پارت نامبر داره :

پارت نامبری که با CPU های AMD سازگاری داره انتهاش X هست :  F4-3200C16D-16GTZRX

این پارت نامبر ( بدون X ) با CPU های AMD سازگار نیست : F4-3200C16D-16GTZR و حتی اگر XMP را در بایوس فعال کنیم باز هم در فرکانس 3200 کار نمیکنه!

میخواستم بدونم این مطلب صحت داره یا خیر؟

تا جایی که میدونم  تنها تفاوت GTZRX با نسخه معمولی اینه که با مادربوردهای مختلف AM4 تست شده نه اینکه GTZR با AMD کلاً سازگار نباشه. داخل صفحه جی اسکیل اون نسخه gtzr  هم اگر لیست qvl رو ببینید خودشون زدن که با مادربوردهای b450/x470/x570 تست شده و کار میکنه. احتمالاً کسی که گفته با فرکانس 3200 کار نمیکنه رایزن سری 1000 داشته چون مموری کنترلر ضعیفی داشتن.  رایزن های 3000 کلاً مشکلی از نظر سازگاری با رم ندارن. 

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

سیستم گیمنگ با اینتل جمع کنم یا amd

تا سقف 13 الی 14 تومن یه سیستم گیمینگ پیشنهاد بدید(بیشتر بازی آنلاین میکنم مثل بتلفیلد و فورتنایت)

مانیتور بین 2 الی 3 میل چی پیشنهاد میدید؟

ویرایش شده توسط Emad_Eblis
لینک به دیدگاه

در هم اکنون، Emad_Eblis گفته است :

سلام دوستان

سیستم گیمنگ با اینتل جمع کنم یا amd

تا سقف 13 الی 14 تومن یه سیستم گیمینگ پیشنهاد بدید(بیشتر بازی آنلاین میکنم مثل بتلفیلد و فورتنایت)

مانیتور بین 2 الی 3 میل چی پیشنهاد میدید؟

پردازنده ای ام دی Ryzen 5 3600X TRAY

مادربورد گیمینگ بایواستار X570GT8

رم جی اسکیل Ripjaws V 16GB 8GBx2 3200Mhz CL16 DDR4

هارد توشیبا 2 ترابایت DT01ACA200

اس اس دی گیگابایت 240GB

کیس گرین Z2+ HERO

کولر مایع کولر مستر MASTERLIQUID ML120L RGB

https://forum.lioncomputer.com/index.php?/topic/110349-فروش-گرافیک-inno3d-ichill-gtx-1080/

https://forum.lioncomputer.com/index.php?/topic/108022-مزایده-فروش-کارت-gigabyte-gtx-1080-g1-gaming/&_fromLogin=1

https://forum.lioncomputer.com/index.php?/topic/109787-تعدادی-پاورenermax-1700wcooler-master-650w750wgreen-750w-oc-plusantec-750wfatal1-850w/

https://forum.lioncomputer.com/index.php?/topic/104339-فروش-انواع-مانیتور-در-سایز-مختلف-بنکیو22-اینچ-و-24-ایسوس-27-اینچ-گیمینگ-فقط-1950-اپدیت-بهمن-ماه/

گرافیک رو میتونید یکی از لینک ها مراجعه کنید و هرکدوم موجود بود بخرید اگر دست دوم جایه دیکه ای به همچین موردی برخوردید با هنچین قیمتی بخرید

پاور هم بر اساس لینکی که گذاشتم بین مورد3و6و2 انتخاب با خودتون هست هرکدوم پسند کردین بخرید

مانیتور نو ارزش نداره دست دوم براساس لینکی که گذاشتم مانیتور" benq 24رو تهیه منید مانیتور با کیفیتی هست من خودم بازی باهاش میکنم درکل خوبه کیفیت خیلی خوبی داره

اگر نو خواستین مورد زیر که لینکش گذاشتم مورد 24اینچی خوبی هست

https://forum.lioncomputer.com/index.php?/topic/110051-مانیتور-24-بدون-فریم-و-4k-گرافیک-1050ti-سی-پی-یو-های-کواد-775-باندل-1156-مادربرد-1155-رم-ddr2/

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...