رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در در 21 مرداد 1399 در 14:22، Soheil_vkh گفته است :

دوست عزیز خودم تست کردم و ثابت شدس میتونید توس گوگل هم این مطالب رو مطالعه کنید :)

سلام. دوست عزیز ما هم این کار ها رو چند بار انجام دادیم و دیدیم که دو کاناله میشه. حتی اگه از یک برند هم نباشن میشه ولی ما توصیه نمیکنیم. به دلیل مشکلاتی که در آینده ممکنه پیش بیاد.

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.2k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در 1 ساعت قبل، DM.JAGUAR گفته است :

سلام. دوست عزیز ما هم این کار ها رو چند بار انجام دادیم و دیدیم که دو کاناله میشه. حتی اگه از یک برند هم نباشن میشه ولی ما توصیه نمیکنیم. به دلیل مشکلاتی که در آینده ممکنه پیش بیاد.

بنده خودم عدد رم 8گیگ کینگستون دقیقا یک مدل رو تست کردم و دوکاناله نشدند :)

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، Armin_babaei گفته است :

انتخاب بین دو مادربرد دچار مشکلم

یکی Prime H310 Plus Asus و Prime H310 M-A

و رم Geil Pristine DDR4 2400 MHZ cL17 16Gb خوبه؟ که بعدا بتونم یه ۱۶ دیگه بندازم

و سی پی یو core i5 9400f خوبه یا core i3 8300?

حافظه ی ssd سامسونگ 970 Evo Plus NVme M2 250 Gb خوبه؟

یا samsung 850 Evo 500Gb v-NAND MLC internal SSD Drive??

فرقشون در چی هست این حافظه های ssd?

معلومه که برد h310 plus بهتره

در مورد سیپیو شک نکنید 9400f خیلی قویترههه

اس اس دی هم بنظرم 500گیگ رو بردارید چون اختلاف سرعتشون در حدی نیست که به چشم بیاد و ادم رو اذیت کنه

فرقشون هم اینه که یکی از کابل ساتا3 استفاده میکنه و سرعت پایین تری داری

ولی یکی دیگه از درگاه m.2 استفاده میکنه و سرعت بیشتری داره

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، Armin_babaei گفته است :

انتخاب بین دو مادربرد دچار مشکلم

یکی Prime H310 Plus Asus و Prime H310 M-A

و رم Geil Pristine DDR4 2400 MHZ cL17 16Gb خوبه؟ که بعدا بتونم یه ۱۶ دیگه بندازم

و سی پی یو core i5 9400f خوبه یا core i3 8300?

حافظه ی ssd سامسونگ 970 Evo Plus NVme M2 250 Gb خوبه؟

یا samsung 850 Evo 500Gb v-NAND MLC internal SSD Drive??

فرقشون در چی هست این حافظه های ssd?

معلومه که برد h310 plus بهتره

در مورد سیپیو شک نکنید 9400f خیلی قویترههه

اس اس دی هم بنظرم 500گیگ رو بردارید چون اختلاف سرعتشون در حدی نیست که به چشم بیاد و ادم رو اذیت کنه

فرقشون هم اینه که یکی از کابل ساتا3 استفاده میکنه و سرعت پایین تری داری

ولی یکی دیگه از درگاه m.2 استفاده میکنه و سرعت بیشتری داره

رمی هم ک انتخاب کردید گزینه خوبیه

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، DIO گفته است :

سلام برا بودجه‌ی ۱۲ تومن یه سیستم گیم معرفی کنید

سلام پیشنهاد بنده به شما

i3 9100f

Ram 8g 2400

Asus prime h310m-k

Rx 580 8g used

Power 530 green used

Hdd 1tra used

ssd 120gb

Case green pars evo

لینک به دیدگاه

درود دوستان . این مانیتور ارزش خرید داره ؟ زمان پاسوخگویی 2 میلی ثانیه پنل ips چرا اینقدر ارزونه ؟ خیلی مشکوکه.بخرمش یا نه ؟

در قسمت نظرات ادمین سایت به یک نفر گفته پنل tn میباشد . پایین تر به کاربر دیگه گفته پنل ips میباشد 😐

https://meghdadit.com/product/71834/lg-22mk400-22-inch-monitor/مانیتور-ال-جی-مدل-22mk400/?utm_source=ZoomitDB&utm_medium=PriceList

ویرایش شده توسط 🆆🅰🆁🅲🆁🅰🅵🆃
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، 🆆🅰🆁🅲🆁🅰🅵🆃 گفته است :

درود دوستان . این مانیتور ارزش خرید داره ؟ زمان پاسوخگویی 2 میلی ثانیه پنل ips چرا اینقدر ارزونه ؟ خیلی مشکوکه.بخرمش یا نه ؟

در قسمت نظرات ادمین سایت به یک نفر گفته پنل tn میباشد . پایین تر به کاربر دیگه گفته پنل ips میباشد 😐

https://meghdadit.com/product/71834/lg-22mk400-22-inch-monitor/مانیتور-ال-جی-مدل-22mk400/?utm_source=ZoomitDB&utm_medium=PriceList

درود این مدل پنل tn هست 24 اینچش ips هست

lg.PNG

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، matrix.trixx گفته است :

درود این مدل پنل tn هست 24 اینچش ips هست

lg.PNG

ممنون. خریدش با اون قیمت ارزش داره  ؟

مشخصاتش گیمینگه- البته غیر از اینکه  60Hz هست

ویرایش شده توسط 🆆🅰🆁🅲🆁🅰🅵🆃
لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، 🆆🅰🆁🅲🆁🅰🅵🆃 گفته است :

ممنون. خریدش با اون قیمت ارزش داره  ؟

پنل tn کیفیت رنگ خوبی نداره ولی ارزون هست دیگه اگر بودجه داری مدل LG 22MK430H-B رو بخر ips هست و ظاهرا اینم وارد کردن ولی قیمتش حدود 1 میلیون گرونتر هست الان نگاه کردم هر 2 مدل در رنج قیمتی خودشون داخل این بازار ارزندن شما پولت به هر کدوم رسید همونو بخر پیشاپیش مبارکتون باشه

لینک به دیدگاه

در در 21 مرداد 1399 در 14:21، EHSANRF گفته است :

دقیقا مشخص کنین چه قطعاتی می‌خواین

سلام وقت شما بخير اینارو انتخاب کردم (رم میخوام دو تا 4 گیگ بگیرم و گرافیگ هم بین این دو تا گیر کردم که کدومشو انتخاب کنم و یهssdهم انتخاب کردم) 

شما هم بی‌زحمت که با توجه به این ها بگید که کدوم مادربرد رو باید بخرم. پاور هم نمیدونم چی بخرم؟؟ 

Screenshot_20200812_194756_com.android.chrome.jpg

Screenshot_20200812_195439_com.digikala.diagon.jpg

Screenshot_20200812_195452_com.digikala.diagon.jpg

لینک به دیدگاه

با سلام و خسته نباشید خدمت همه اساتید.

عارضم که مادربردِ سیستم ۷ساله‌م سوخته و قصد خرید مادربرد دارم ولی قدرت خرید بالایی ندارم و قصدم خرید مادربردی در حد سیستم خودم هست،لذا از دوستان خواهش میکنم راهنماییم کنید.

سپاسگزارم

مشخصات سیستم:

Mother board:Gigabyte GA-Z87X-D3H

Cpu:core i7 4770

Ram:8 

Graphic:asus gtx 980ti

Ssd 128,hdd 2tb

Power:green 750watt

لینک به دیدگاه

سلام خسته نباشید 
من میخواستم یه رم 8 گیگ به سیستمم اضافه کنم  مشخصاتش با رم قبلیه باید یکی باشه ؟
یا اگه فرکانس یا cl متفاوت باشه مشکل دار میشه؟

رم قبلی هم تو بازار موجود نیست 😑

ویرایش شده توسط mrs76
لینک به دیدگاه

درود @mrs76

بهتره رمی بخرید که فرکانس و تاخیرش با رم قبلیتون یکی باشه وگرنه فرکانس و تاخیر مجموع دو رم مثل رم ضعیف تر میشه مثلا اگه یکی 1600 و تاخیر 9 باشه اون یکی 1333 و تاخیر 11 باشه دوتاشون به فرکانس 1333 و تاخیر 11 تبدیل میشن .

اگه یکشون تاخیرش بهتر باشه و اون یکی فرکانسش بالاتر . میشه با اورکلاک فرکانس رو بالاتر ببری ولی تاخیر ضعیف تر میشه مثلا قبلا خودم یه 1600 با تاخیر 11 داشتم یکی هم 1333 با تاخیر 9 که با افزایش ولتاژ از 1.5 به 1.65 فرکانس مجموع 1600 شد و تاخیر هم cl11 البته توصیه میشه یه رم مشابه رم خودتون بخرید اگه پیدا نشد رم خودتون رو بفروشید و یه رو دوال چنل بگیرید  

ویرایش شده توسط SAMAN.Z
لینک به دیدگاه

ببخشید اقایsoheil_vkh

خب شما بفرمایید چه سیستم گیگی هست و تمام قطعاتش رو با قیمت به من بگید تا بررسی کنم که میتونم این سیستم که شما میگید رو بخرم یا نه??

بعد این یه رم 4 گیگ مدل DDR3 روی این مدل مادربرد میخوره؟ g31t-m7  یا اینکه یه گرافیگ جدید روش نصب کنم؟ یا باید مادربرد مو عوضش کنم؟! 

لینک به دیدگاه

رم هایی Kingston HyperX Predato چطوره خوبه مشکلی نداره ؟

برای ۱۶ گیگ یه ۱۶ گیگ پیشنهاد میکنید یا دو تا 8 گیگ ؟

لینک به دیدگاه

سلام
این دسته بازی خوبهبخرمش؟؟

https://www.lioncomputer.com/computer/computer-accessories/joystick-&-gamepad/tsco/tsco-tg-117-gamepad-222730.html

پیشنهاد بهتری هست ممنون میشم

ویرایش شده توسط dariush2
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، dariush2 گفته است :

سلام
این دسته بازی خوبهبخرمش؟؟

https://www.lioncomputer.com/computer/computer-accessories/joystick-&-gamepad/tsco/tsco-tg-117-gamepad-222730.html

پیشنهاد بهتری هست ممنون میشم

نه..با این قیمت چیز خوب نمیدن

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، mrs76 گفته است :

رم هایی Kingston HyperX Predato چطوره خوبه مشکلی نداره ؟

برای ۱۶ گیگ یه ۱۶ گیگ پیشنهاد میکنید یا دو تا 8 گیگ ؟

بله خوبه . بنده نزدیک به ۳ ساله استفاده میکنم ، ایرادی ندیدم ازشون .

منظورتون از مشکل چیه ؟ 

دوتا ۸ گیگ بهتر عمل می‌کنه . دو کاناله میشن .

لینک به دیدگاه

من یک سی پی یو رایزن 5 3600  گرفتم . هنوز نرسیده دستم ولی می خوام بدونم مادربرد  ASUS PRIME B450M-A AM4 Motherboard  از نظر VRM مشکلی نداره ؟ چون چند تا ویدئو دیدم یوتیوب پیشنهاد نمی کردن برای خرید و برای اورکلاک کردن هم توصیه نمیشد. اگر مشکل داره یکم بیشتر بذارم روش برم ASUS TUF B450-PRO GAMING  رو بگیرم.  این ASUS TUF B450-PRO GAMING  از نظر اورکلاک کردن در حد MSI  b450 gaming plus max  و MSI b450 tomahawk max  هست؟

لینک به دیدگاه

در 24 دقیقه قبل، 19Mojtaba89 گفته است :

من یک سی پی یو رایزن 5 3600  گرفتم . هنوز نرسیده دستم ولی می خوام بدونم مادربرد  ASUS PRIME B450M-A AM4 Motherboard  از نظر VRM مشکلی نداره ؟ چون چند تا ویدئو دیدم یوتیوب پیشنهاد نمی کردن برای خرید و برای اورکلاک کردن هم توصیه نمیشد. اگر مشکل داره یکم بیشتر بذارم روش برم ASUS TUF B450-PRO GAMING  رو بگیرم.  این ASUS TUF B450-PRO GAMING  از نظر اورکلاک کردن در حد MSI  b450 gaming plus max  و MSI b450 tomahawk max  هست؟

سلام

طبق این مرجع قطعا مدل تاف مدار vrm بهتری داره. البته اگر قصد اورکلاک یا ارتقا سی پی یو ندارید و کولینگ کیس مناسبه همین برد هم جوابگو هستش

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1d9_E3h8bLp-TXr-0zTJFqqVxdCR9daIVNyMatydkpFA/edit#gid=611478281

لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، hellbrain666 گفته است :

سلام

طبق این مرجع قطعا مدل تاف مدار vrm بهتری داره. البته اگر قصد اورکلاک یا ارتقا سی پی یو ندارید و کولینگ کیس مناسبه همین برد هم جوابگو هستش

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1d9_E3h8bLp-TXr-0zTJFqqVxdCR9daIVNyMatydkpFA/edit#gid=611478281

ممنون. به فرض اورکلاک با asus prime  اگر مشکلی پیش بیاد ممکنه سی پی یو رو بسوزونه؟ در کل می خوام بدونم با این برد ها به فرض ایراد در اورکلاکینگ بدترین حالت چیه ممکنه باعث سوختن سی پی یو و آسیب به بقیه قطعات بشه. با فرض کولینگ مناسب (کیس Z2+ hero)

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، 19Mojtaba89 گفته است :

ممنون. به فرض اورکلاک با asus prime  اگر مشکلی پیش بیاد ممکنه سی پی یو رو بسوزونه؟ در کل می خوام بدونم با این برد ها به فرض ایراد در اورکلاکینگ بدترین حالت چیه ممکنه باعث سوختن سی پی یو و آسیب به بقیه قطعات بشه. با فرض کولینگ مناسب (کیس Z2+ hero)

اینطور نیست که بخاطر ضعف vrm مادربرد و اورکلاک سی پی یو سریعا بسوزه

اول دچار ناپایداری در اون فرکانس میشه و مرحله بعدی فشار و داغ شدن خود مدار vrm میشه و بعدش سی پی یو در خطره چون مدل B450M هیت سینک هم نداره روی vrm و احتمالا بعد اورکلاک لازم باشه با فن خنکش کنید

از طرفی حتما شنیده اید که رایزن ها کمی داغ هستن و برای اورکلاک نیازمند کولینگ قدرتمندی هستن پس چه بهتر وقتی برای اورکلاک مجبورید هزینه بیشتری بابت کولینگ بدید برای مادربرد هم بیشتر هزینه کنید. البته بستگی به میزان اورکلاک هم داره

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، m.reza گفته است :

بله خوبه . بنده نزدیک به ۳ ساله استفاده میکنم ، ایرادی ندیدم ازشون .

منظورتون از مشکل چیه ؟ 

دوتا ۸ گیگ بهتر عمل می‌کنه . دو کاناله میشن .

ممنون

تو سایت دیدم نسبت به بقیه قیمتش بهتر بود 

لینک به دیدگاه

در در 22 مرداد 1399 در 17:50، 🆆🅰🆁🅲🆁🅰🅵🆃 گفته است :

سلام

این مدل فاجعه س اصلا .

حداکثر روشنایی ۲۰۰ نیت واقعا افتضاح ه . کنتراست پایین و نمایش رنگش که بماند .

به نظرم توی این رنج قیمت از مانیتور های استوک خریداری کنید ، نتیجه ی خیلی بهتری می‌گیرید .

لینک به دیدگاه

در در 22 مرداد 1399 در 17:50، 🆆🅰🆁🅲🆁🅰🅵🆃 گفته است :

مانیتور ایسوس مدل VP228HE دارم سه ماهه کارکرده خاستی در خدمتم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...