رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 11 ساعت قبل، amirmdge گفته است :

اره شنیدم که سری سبز رو بجای آبی میفروشه فقط الان از کجا میشه تشخیص داد که کدوم ابیه و کدوم سبزه که بجای آبی میفروشن؟

اره سرعت برام مهمه فقط منظورت از سری ایکس کدومه؟

اونایی که آخرشون نوشته x آبی اصل هستن تو مشخصاتشون هم زده سرعت 7200rpm مثل wd10ezex 

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.2k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در 14 ساعت قبل، Soheil_vkh گفته است :

سلام عزیز

پاوری که انتخاب کردی بنظرم کزینه مناسبیه و جوابه ولی اگر در اینده قصد تعویض قطعه ای حتی سیپیو رو داشته باشین کم میاره بنظرم

برند هم گرین خوبه ولی ترجیحا نخرید و کولرمستر یا برندای خارجی مثل کورسیر یا evga بخرین

کیس زد۵ گرین رو شخصن دوست دارم کیس خوبیه قیمتش هم مناسبه نسبتن و از همه نظر اوکیه

برای گیم هم تفاوت انچنانی نداره حتی سایبر هم نیازی به اس اس دی نداره خودم تست کردم ولی خب شاید نسل نهم واجب بشه و مجبور بشید برای گیم اس اس دی جدا بخرید

توی گیم و لودینگ مقایسشون توی یوتیوز هست که میتونید ببینید ولی ازونجایی که اس اس دی های nvme قیمت بالایی دارن بنظرم m.2 sata بخرید که از ساتا هم بهترن خودم تست کردم قیمتشون هم با ساتا یکیه تقریبن

خیلی ممنون

بعد یه سوال اینکه من میخواستم کیسو کامل جمع کنم فقط کارت گرافیک بمونه و مانیتور..بعد که پول اومد دستم اونارم بخرم.بعد مثلا تا اونموقع گیمی مثل csgo و gtav و.. رو رزولوشن ۱۰۸۰ و تنظیماتی که بشه حداقل ۶۰ فریم تو csgo و ۳۰ تو گیمایی مث gtav گرفت، میشه بازی کرد؟! مشکلی برای cpu پیش نمیاره تو این چند مدت گیم بزنم تا بخوام کارت گرافیک بخرم؟

در 14 ساعت قبل، Soheil_vkh گفته است :

ویرایش شده توسط GoodboYT
اصلاح
لینک به دیدگاه

با سلام میخواستم رممو ارتقا بدم و یدونه همنوعه خودشه 8گیگ بندازم ولی تو سایتا دیگه این مدلش خیلی کم (تقریبا نامجود) هست . 

اگر کسی تو این زمینه اطلاعات داره میتونه یدونه پیشنهاد بده ممنون میشم 

HyperX Fury DDR3 ۸GB 1866MHz CL10

Motherboard  MSI H81-P33(MS-7820

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، GoodboYT گفته است :

مثل csgo و gtav و.. رو رزولوشن ۱۰۸۰ و تنظیماتی که بشه حداقل ۶۰ فریم تو csgo و ۳۰ تو گیمایی مث gtav گرفت

عزیز این سیپیو رو خودم دارم این گیم هارو میتونی بزنی ولی یکم دستکاری باید توی رم بدی و بسته ب رمی که انتخاب کردی(حتما دوال باشن) و فرکانسشون اونارو اور کنی

من خودم رم ۲۴۰۰دارم و روی ۳۰۰۰اور کردم با تایمینگ ۱۶ ولی استیبل نبود پس روی همون ۲۴۰۰ با تایمینگ ۱۲استفاده میکنم

ی چیز جالب هم اینه که اگه بورد am4 داشته باشی راحت تر رم اور میشه و دستت رو خیلی بازتر میزاره ولی اینتل ن

لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، ariarko گفته است :

من تقریبا 2 ماه قبل یه هارد 4 ترا ابی گرقتم 

بعد از 1 هفته به صدا افتاده عصابمو ریخته به هم هلت و پروفمنس هم درستع میگن عادیه در صورتی که من 5 سال هارد 1 ترا بنفش اصلا صدا نمیده 

خب شاید مشکلی براش پیش اومد ببر بیرون نشون بده چون معمولا بی سروصدا آن اینا و هارد بنفش هم برای من مناسب نیست

در 2 ساعت قبل، SAMAN.Z گفته است :

اونایی که آخرشون نوشته x آبی اصل هستن تو مشخصاتشون هم زده سرعت 7200rpm مثل wd10ezex 

اونایی که سبز هستن و بجای آبی میفروشن هم روشون مینویسن 5400rlm؟ یا اینکه الکی مینویسن 7200rpm?

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Soheil_vkh گفته است :

عزیز این سیپیو رو خودم دارم این گیم هارو میتونی بزنی ولی یکم دستکاری باید توی رم بدی و بسته ب رمی که انتخاب کردی(حتما دوال باشن) و فرکانسشون اونارو اور کنی

من خودم رم ۲۴۰۰دارم و روی ۳۰۰۰اور کردم با تایمینگ ۱۶ ولی استیبل نبود پس روی همون ۲۴۰۰ با تایمینگ ۱۲استفاده میکنم

ی چیز جالب هم اینه که اگه بورد am4 داشته باشی راحت تر رم اور میشه و دستت رو خیلی بازتر میزاره ولی اینتل ن

آها پس تا اونموقع با همون uhd 630 ردیفه..

راستش میخواستم یه رم ۱۶ گیگ سینگل چنل 3 یا 3.2 گیگاهرتز و CL 16 جی اسکیل بخرم،که بعدا هم یه ۱۶ گیگ دیگه اضافه کنم بشه ۳۲ گیگ دوئل چنل..

باز نمیدونم اگه مشکل ایجاد کنه تا یه مدت تک کاناله استفاده کردن،دوتا ۸ گیگ بگیرم یا یکم بیشتر پول بزارم دوتا ۱۶ گیگ بخرم

بعد اینکه،اگه رم با این فرکانس بخرم که دیگه نیازی به اور نیست؟ مین هم z490 برمیدارم هم واسه بعد ها جای ارتقا داشته باشه واسه cpu،هم اینکه با 10400 تا فرکانس 2933 ساپورت کنه..

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، amirmdge گفته است :

خب شاید مشکلی براش پیش اومد ببر بیرون نشون بده چون معمولا بی سروصدا آن اینا و هارد بنفش هم برای من مناسب نیست

اونایی که سبز هستن و بجای آبی میفروشن هم روشون مینویسن 5400rlm؟ یا اینکه الکی مینویسن 7200rpm?

نه 7200 نمی نویسن همون 5400 مینویسن نهایتش اینه اصلا سرعتش رو نگن 

اگه دیدی نوشته 7200 بدون همون ابی اصلیه

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، GoodboYT گفته است :

آها پس تا اونموقع با همون uhd 630 ردیفه..

راستش میخواستم یه رم ۱۶ گیگ سینگل چنل 3 یا 3.2 گیگاهرتز و CL 16 جی اسکیل بخرم،که بعدا هم یه ۱۶ گیگ دیگه اضافه کنم بشه ۳۲ گیگ دوئل چنل..

باز نمیدونم اگه مشکل ایجاد کنه تا یه مدت تک کاناله استفاده کردن،دوتا ۸ گیگ بگیرم یا یکم بیشتر پول بزارم دوتا ۱۶ گیگ بخرم

بعد اینکه،اگه رم با این فرکانس بخرم که دیگه نیازی به اور نیست؟ مین هم z490 برمیدارم هم واسه بعد ها جای ارتقا داشته باشه واسه cpu،هم اینکه با 10400 تا فرکانس 2933 ساپورت کنه..

ببین عزیز چون میخای با انبورد گیم بزنی سینگل چنل اصلن بهت پیشنهاد نمیکنم اگر شده حتی دوتا ۸ بخر

فرکانس ۳۲۰۰با تایمینگ ۱۶ هم خوبه و بنظرم خودم هم میتونی یکم اورش کنی و مثلن روی ۳۶۰۰ با همین تایمینگ ۱۶ یا حتی ۱۵ استفاده کنی که خیلی عالی میشن

یه چیز دیگه هم اینکه به سایت اینتل نگاه نکن الان توی اون سایت زده که ۱۰۴۰۰ تا ۲۶۶۶ساپورت میکنه...

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، SAMAN.Z گفته است :

نه 7200 نمی نویسن همون 5400 مینویسن نهایتش اینه اصلا سرعتش رو نگن 

اگه دیدی نوشته 7200 بدون همون ابی اصلیه

مرسی🙏❤️❤️

لینک به دیدگاه

سلام عزیزان. میخواستم سیستم زیر رو ببندم،اما نمیدونم قطعات سازگاری دارند یا اینکه بهترین عملکرد رو خواهند داشت یا نه سیستم رو برای کارهای ساده گرافیکی و ادیت ویدئو میخوام و با توجه به سوالاتی که قبلا داشتم همینجا جوابگوم هست فقط در مورد هماهنگیش شک داشتم. 

لطفا راهنمایی کنید و اگر قطعه سازگاری نداری جایگزینش رو بگید. پیشاپیش تشکر از همه دوستان.

Main :Strix 250h gaming یا 450H prime

Cpu : Ryzen 3400P

Power:Green GP480A-Eud 

Ram :Gigabye 2666 2*8 

Vga: Rx 580 8g یا Asus TUF GTX 1650 O4G

Ssd : WD GREEN 240GB

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Thegame32 گفته است :

سلام عزیزان. میخواستم سیستم زیر رو ببندم،اما نمیدونم قطعات سازگاری دارند یا اینکه بهترین عملکرد رو خواهند داشت یا نه سیستم رو برای کارهای ساده گرافیکی و ادیت ویدئو میخوام و با توجه به سوالاتی که قبلا داشتم همینجا جوابگوم هست فقط در مورد هماهنگیش شک داشتم. 

لطفا راهنمایی کنید و اگر قطعه سازگاری نداری جایگزینش رو بگید. پیشاپیش تشکر از همه دوستان.

Main :Strix 250h gaming یا 450H prime

Cpu : Ryzen 3400P

Power:Green GP480A-Eud 

Ram :Gigabye 2666 2*8 

Vga: Rx 580 8g یا Asus TUF GTX 1650 O4G

Ssd : WD GREEN 240GB

سلام عزیز

اول از همه اینکه b250 اصلن برای رایزن نیست قیدشو بزن همون b450 رو بخر

سیپیوت هم 3400gهست که انبورد وگا۱۱ داره اگر میخای گرافیک بخری سیپیوت رو عوض کن با مدلای دیگه مثلن r5 3600

رم هات اوکیه ولی اگه بتونی باس ۳۲۰۰ بخری عالی میشه

پاور ترجیحا ۵۵۰ به بالا بردار که به این زودی ها نیاز به تعویضش نداشته باشی

گرافبک هم بین ۵۸۰ و ۱۶۵۰ خیلی اختلافه و ۵۸۰ خیلی قویتره

ولی اگر بتونی ۱۶۵۰سوپر بخری بهتره

لینک به دیدگاه

سلام خدمت دوستان عزیز
بنده قصد خرید کارت گرافیک مادربورد رم و سی پی یو و یه پاور که کارمو راه بندازه با بودجه 9/500/000 دارم.
واقعا نمیدونم چی بخرم اگه چیزی مد نظرتون هست خیلی ممنون میشم کمک کنین.

نقل قول

لینک به دیدگاه

کدومو پیشنهاد میدید در حال حاضر سیستمم

i3 7100

h110m-c

rx580

500w master cooler

ram 8

image.thumb.png.3c50141dfa3735d3aab161dd6904d297.png

image.thumb.png.be8f4b0984154a56c0c2d9fc916c1cda.png

لینک به دیدگاه

در 12 دقیقه قبل، ArtoriasSs گفته است :

i3 7100

h110m-c

rx580

500w master cooler

ram 8

سلام

کمی بیشتر هزینه کنید 10400 بردارین

البته قیمت های دیجی کالا خیلی بالاست

اگر هم نمیتونید هزینه کنید 9400 بردارین ولی دیجی قیمتش بالاست

ویرایش شده توسط hosin
لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، hosin گفته است :

سلام

کمی بیشتر هزینه کنید 10400 بردارین

البته قیمت های دیجی کالا خیلی بالاست

اگر هم نمیتونید هزینه کنید 9400 بردارین ولی دیجی قیمتش بالاست

صرفا مرجع مقایسه و میانگین دیجیکالارو ورداشتم هیچوقت ازش خرید نکردم😂

9400 از 10100 گزینه اینده دار تریه؟؟ شاید چون اصا 2 سال دست نزنم به سیستم

لینک به دیدگاه

در 16 دقیقه قبل، ArtoriasSs گفته است :

i3 7100

h110m-c

rx580

500w master cooler

ram 8

به نظرم برا مادربرد بیشتر هزینه کن من h310mk r2 دارم و زیاد راضی نیستم کمی بیشتر هزینه کن و b365 giga با i5 9400f بردار

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، ArtoriasSs گفته است :

در 8 دقیقه قبل، kiarash917 گفته است :

به نظرم برا مادربرد بیشتر هزینه کن من h310mk r2 دارم و زیاد راضی نیستم کمی بیشتر هزینه کن و b365 giga با i5 9400f بردار

ملاک اولم هزینس بخاطر همین 10100 هم گزینه قرار دادم

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

من میخوام یه pc گیمینگ ببندم 

میخوام بدونم اختلاف زیادی بین asus tuf3 gtx 1660 super و rtx2060 هست؟

اگه بخوام 1660 super رو انتخاب کنم رم (16) و cpu و مادربورد چی پیشنهاد میکنید که سازگار باشن ؟

(ضاهر برام مهم نیست اگه بخوامم یه کیس گرین میگیرم)

راستی یه پاور دارم (asus p.s.1 1000w p4-atxw 500-12 cs) میخوام بدونم بدرد میخوره یا یکی دیگه بخرم؟

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

احتمالا دیدید که در فروشگاه ها بعضی رم ها تک ماژول هستند و درج شده تک کاناله و بعضی دو تا ماژول در یک بسته هست و درج شده دو کاناله. ضمنا مثلا یک بسته دو کاناله شامل دو ماژول هشت گیگ گرون تر از یک ماژول 16 گیگ هست!

سوال من اینه که آیا اگر من دو عدد از یک نوع ماژول تک کاناله بخرم و روی مادربرد بذارم با اینکه یکسان هست مدل ها بازم دو کاناله کار نمیکنه؟ از این جهت می پرسم که به جهت صرفه جویی در هزینه فعلا میخوام یک تک ماژول 16 بخرم به جای دو ماژول ۸ دو کاناله. و در اینده اگر شد یه ماژول 16 دیگه هم بذارم کنارش. ایا در این صورت به صورت دوکاناله کار خواهد کرد؟ یا برای دوکاناله کار کردن حتما باید از این پک های دو تایی بخرم. والا قدیم میشد این کارو کرد و بدون مشکل دو کانال کار میکرد اگر باس و فرکانس و ... یکسان بود.

مورد دیگه اینکه فعلا که میخوام یه 16 بخرم و تک کانال استفاده کنم به جای دو تا 8 دوکاناله واقعا چقدر تو پرفرمنس سیستم تاثیر داره؟!

ممنون میشم اساتید راهنمایی کنند

لینک به دیدگاه

سلام دوستان وقتتون بخیر لطفا یک سیستم برای فتوشاپ و ادیت و کمی گیم پیشنهاد بدید بودجه هم 24/5 تومن واسه کیس در نظر گرفتم 

🌹

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، mehranrezaei گفته است :

سلام دوستان

احتمالا دیدید که در فروشگاه ها بعضی رم ها تک ماژول هستند و درج شده تک کاناله و بعضی دو تا ماژول در یک بسته هست و درج شده دو کاناله. ضمنا مثلا یک بسته دو کاناله شامل دو ماژول هشت گیگ گرون تر از یک ماژول 16 گیگ هست!

سوال من اینه که آیا اگر من دو عدد از یک نوع ماژول تک کاناله بخرم و روی مادربرد بذارم با اینکه یکسان هست مدل ها بازم دو کاناله کار نمیکنه؟ از این جهت می پرسم که به جهت صرفه جویی در هزینه فعلا میخوام یک تک ماژول 16 بخرم به جای دو ماژول ۸ دو کاناله. و در اینده اگر شد یه ماژول 16 دیگه هم بذارم کنارش. ایا در این صورت به صورت دوکاناله کار خواهد کرد؟ یا برای دوکاناله کار کردن حتما باید از این پک های دو تایی بخرم. والا قدیم میشد این کارو کرد و بدون مشکل دو کانال کار میکرد اگر باس و فرکانس و ... یکسان بود.

مورد دیگه اینکه فعلا که میخوام یه 16 بخرم و تک کانال استفاده کنم به جای دو تا 8 دوکاناله واقعا چقدر تو پرفرمنس سیستم تاثیر داره؟!

ممنون میشم اساتید راهنمایی کنند

بله کار خواهد کرد..فقط یه نکته ای هست که ممکنه مادربرد با بعضی مموریهای شرکتها مچ نشه نمونش خودم z270a خریدم 2تا 8 گیگ رم خریدم به اسم دوال هم شناخت اما وسط بازی بعد 1 یا 2 ساعت سیستم قفل میکرد راهی جز شات داون نمیذاشت (مشکل تو فرق مموریهای رمها بود که یکی hynix و دیگری micron)  تا 1 ماه دنبال پیدا کردن عیب بودم که با تعویضش با یدونه تک ماژول 16 مشکل بلکل حل شد

2 تا رم 8 از یدونه رم 16 کمی بهتر هست

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، Sabertooth گفته است :

بله کار خواهد کرد..فقط یه نکته ای هست که ممکنه مادربرد با بعضی مموریهای شرکتها مچ نشه نمونش خودم z270a خریدم 2تا 8 گیگ رم خریدم به اسم دوال هم شناخت اما وسط بازی بعد 1 یا 2 ساعت سیستم قفل میکرد راهی جز شات داون نمیذاشت (مشکل تو فرق مموریهای رمها بود که یکی hynix و دیگری micron)  تا 1 ماه دنبال پیدا کردن عیب بودم که با تعویضش با یدونه تک ماژول 16 مشکل بلکل حل شد

2 تا رم 8 از یدونه رم 16 کمی بهتر هست

این کمی بهتر یعنی چقدر؟ یعنی به طور محسوسی پرفرمنس با تک ماژول کمتره؟

البته من در کل میخوام بعدا دو کانال کار کنه رم. به نظرتون اگر فعلا یه ماژول ۱۶ بگیرم و در آینده یه ۱۶ دیگه اضافقه کنم ناسازگاری به وجود میاد و دو کانال کار نمیکنه؟

مخصوصا اگر یه موقع از اون برند قبلی دیگه پیدا نشه؟!

اصولا متوجه نمیشم چرا روی رم می نویسن تک کانال یا دو کانال! چون تک کانال یا دو کانال کارکردن با مادربرد مرتبط هست بیشتر تا رم!

لینک به دیدگاه

برای CPU: i7 9700 مادربرد GIGABYTE Z390 Gaming X بهتره یا ASUS TUF Z390 Plus Gaming

یا اینکه مادربرد دیگه ای انتخاب کنم؟

لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، mehranrezaei گفته است :

این کمی بهتر یعنی چقدر؟ یعنی به طور محسوسی پرفرمنس با تک ماژول کمتره؟

البته من در کل میخوام بعدا دو کانال کار کنه رم. به نظرتون اگر فعلا یه ماژول ۱۶ بگیرم و در آینده یه ۱۶ دیگه اضافقه کنم ناسازگاری به وجود میاد و دو کانال کار نمیکنه؟

مخصوصا اگر یه موقع از اون برند قبلی دیگه پیدا نشه؟!

اصولا متوجه نمیشم چرا روی رم می نویسن تک کانال یا دو کانال! چون تک کانال یا دو کانال کارکردن با مادربرد مرتبط هست بیشتر تا رم!

واسه گیم یه چند فریمی تاثیر داره ( حدود 3 تا 8 فریم ) این لینک رو میزارم یه مطاله ای کن

https://www.elmefarda.com/dual-channel/

اگه جفت رما دقیقا یکی باشن فک نکنم مشکلی پیش بیاد اگه مثلشو پیدا نکردی باید فرکانس و تاخیر (باس و تایمینگ) جفت رما یکی باشن به احتمال زیاد مچ میشن بنده خودم یه Corsair Vengeance LPX 8Gb 2400 cl16 و یه Axtrom 8Gb 2400 cl16 دارم ولی بصورت دوال چنل کار میکنن

لینک به دیدگاه

سلام
کدوم یکی از این دو گرافیک برای گیم و استریم پرفورمنس ارزشمند تری داره ؟
EVGA GeForce RTX 2070 Super XC Ultra 8GB GDDR6

و یا

RTX 3060 Ti

اولویت اول گیم بعد رندر

مادر برد :  (Asus tuf gaming Z490-PLUS (WI-FI

ویرایش شده توسط VEXEL
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...