رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

با این بودجه سیستم مناسبی نمیشه برای بازی بست . برای بچه 14 ساله که بدتر . الان تمام بازیهای روز رو میشناسه و میخواد بازی کنه . اگر فقط برای بازی میخوای بخری ، همونطور که آقا نیما گفت کنسول با این قیمت مناسبتره . من بهترین سیستمی رو که میشه با این بودجه بست میگم . البته قیمتها حددوی هستن و ممکنه تغییر کنن . باز هم میگم که این سیستم خیلی به درد بازی نمیخوره .

پردازنده : Intel G620 قیمت 116

مادربورد : Asrock H61M-PS قیمت 110

رم : Apacer 2x2GB 1333 قیمت 40

هارد : Seagate 500GB SATA3 قیمت 140

گرافیک : Sapphire HD 5670 1GB GDDR5 قیمت 128

رایتر : Liteon DVD-RW 24X قیمت 36

پاور : Green GP430A-EU قیمت 71

کیس : Green Pars قیمت 47

مانیتور : AOC 931Fwa LCD قیمت 179

کیبورد و ماوس : Farassoo FCM-3440 قیمت 29

اسپیکر : Farassoo FMS-2025 قیمت 20

جمع : 916 تومان .

دیگه از این کمتر باشه ، نمیشه باهاش بازی کرد .

سلام حامد جان:

قطعات زیر حدود 728 در میاد به نظر شما اگه بخواهیم نهایتاً 790 بشه کجا هزینه کنیم بهتره؟

CPU: Intel G620

Matherboard: Asrock H61M-PS

RAM: Apacer 2x2GB

HDD: Seagate 500GB SATA3

VGA: Sapphire HD 5670 1GB GDDR5

DVD R/W: Liteon DVD-RW 24X

POWER: Green GP430A-EU

CASE: Green Wee

Mou & Key: Farassoo FCM-3440

Speaker: Farassoo FMS-2025

Modem: Zoltrix 3 Chip

با تشکر مجدد

ویرایش شده توسط rajabi
لینک به دیدگاه

• ارسال 27.2k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

میتونی با حدود 60 تومان بیشتر کارت گرافیک رو 6750 بگیری و پاور رو هم 480 وات برداری .

لینک به دیدگاه

میتونی با حدود 60 تومان بیشتر کارت گرافیک رو 6750 بگیری و پاور رو هم 480 وات برداری .

ممنون از جوابتون من G620 نداشتم و نمی دونم در چه حدی است صلاح میدونید که یه کم هزینه را بیشتر کنم و CPU را به Core i3 ارتقا بدم و این دو تا را دست نزنم.

ویرایش شده توسط rajabi
لینک به دیدگاه

620 پردازنده خوبیه .من خودم دارم ازش استفاده میکنم . در حد قیمتش خیلی خوبه . اگر ci3 بخوای بگیری بیشتر از 100 تومان باید بذاری روی سیستم . ولی اگر سیستم رو برای بازی نمیخوای و میتونی این مقدار هزینه کنی ، ci3 بگیر . وگرنه 620 مناسب تره .

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

میخواستم یه لپ تاپ پیشنهاد بدین

زمینه کارم هم برنامه نویسی، بازی هم در حد Crysis اینا :D

i/o خوب و cpu خوب خیلی واسم مهمه

نهایت قدرت خریدم هم 1/5 بیشتر نیست،

اگه زحمتی نیست هرچی بنظرتون مناسب میاد پیشنهاد بدین

باتشکر

لینک به دیدگاه

لپ تاپ Toshiba Satellite L850-A846 i5 با قیمت حدود 1500 گزینه مناسبیه . کارت گرافیک 7670M با 2 گیگ رم گرافیک مجزا ، 6 گیگ رم DDR3 و 640 گیگ هارد . پردازنده هم که 2450M از سری i5 سندی بریج . 15.6 اینچ .

http://lioncomputer.ir/product/1146/Toshiba%20Satellite%20L850-A846%20i5%20Laptop/

لینک به دیدگاه

620 پردازنده خوبیه .من خودم دارم ازش استفاده میکنم . در حد قیمتش خیلی خوبه . اگر ci3 بخوای بگیری بیشتر از 100 تومان باید بذاری روی سیستم . ولی اگر سیستم رو برای بازی نمیخوای و میتونی این مقدار هزینه کنی ، ci3 بگیر . وگرنه 620 مناسب تره .

در تایید صحبت حامد جان ، باید بگم که نسبت کارایی به قیمت G620 خیلی خوبه. من 3 روز پیش همین پردازنده روی یک مادر برد معمولی نصب کردم و در حال حاضر داریم به عنوان سرور از اون استفاده میکنم. در همین حال 6 عدد کلینت همه از طریق ریموت دارند از این سرور استفاده میکنند. هیچ گونه مشکلی هم وجود نداره.

لینک به دیدگاه

سلام

بین این چند مادربورد و سی پی یو کدومشون بهترین قدرت رو واسه گیمینگ و کارهای گرافیکی ارائه میدن؟و اینکه چقدر اینده نگری تو z77 نسبت به z68 هست؟چون من مورد راضی کننده ای ندیدم که بخوام روی چیپ 77 فکر کنم

بین بردها ازراک رو قرار دادم به این خاطر که در این بازار اشفته بدنبال کاهش قیمت تمام شده هم هستم

سپاس

ASRock Z68 Extreme7 Gen3

ASRock Z68 Extreme4 Gen3

Asus P8Z68-V PRO/GEN3

msi z68 gd80

با سی پی یو های

2500

2500k

2400

2320

3450

لینک به دیدگاه

لپ تاپ Toshiba Satellite L850-A846 i5 با قیمت حدود 1500 گزینه مناسبیه . کارت گرافیک 7670M با 2 گیگ رم گرافیک مجزا ، 6 گیگ رم DDR3 و 640 گیگ هارد . پردازنده هم که 2450M از سری i5 سندی بریج . 15.6 اینچ .

http://lioncomputer....A846 i5 Laptop/

توشیبا نمیخوام

از یه برند بهتر و مطمئن تر، مثل ASUS غیر از توشیبا و دل

بنظرتون با این حدود قیمت SSD دار گیرم میاد ؟

ویرایش شده توسط V!S!ON
لینک به دیدگاه

توشیبا نمیخوام

از یه برند بهتر و مطمئن تر، مثل ASUS غیر از توشیبا و دل

بنظرتون با این حدود قیمت SSD دار گیرم میاد ؟

توشیبا بعد از ایسوس مطمئن ترین برند تولید کننده لپ تاپ هست . تو این قیمت ایسوس مدل خوب نمیتونی بگیری . برای ایسوس باید بیشتر هزینه کنی .

لپ تاپی که SSD روش باشه کمه تو بازار . گرون هم هست . شما میتونی هارد همون لپ تاپی رو که میخوای بگیری با SSD عوض کنی . البته هزینه باید بکنی که کم هم نیست . من نظرم هنوز روی همون توشیبا هست . اگر ایسوس میخوای باید از سری K یا X بگیری که اصلا توصیه نمیکنم .

لینک به دیدگاه

سلام

بین این چند مادربورد و سی پی یو کدومشون بهترین قدرت رو واسه گیمینگ و کارهای گرافیکی ارائه میدن؟و اینکه چقدر اینده نگری تو z77 نسبت به z68 هست؟چون من مورد راضی کننده ای ندیدم که بخوام روی چیپ 77 فکر کنم

بین بردها ازراک رو قرار دادم به این خاطر که در این بازار اشفته بدنبال کاهش قیمت تمام شده هم هستم

سپاس

ASRock Z68 Extreme7 Gen3

ASRock Z68 Extreme4 Gen3

Asus P8Z68-V PRO/GEN3

msi z68 gd80

با سی پی یو های

2500

2500k

2400

2320

3450

اگر اهل اورکلاک کردن نیستی ، این مادربورد ها زیاد با هم تفاوت ندارن . جز تو چند تا پورت و امکانات جانبی . در این صورت میتونی ASRock Z68 Extreme4 بگیری . ولی اگر اورکلاک میکنی ، ASRock Z68 Extreme7 و Asus P8Z68-V PRO تو اولویت هستن . msi z68 gd80 هم مادربورد خوبیه . ولی چون GEN3 نیست تو اولویت آخره . ولی برای اورکلاک هم خیلی خوبه .

پردازنده هم به همین شکل . اگر اور کلاک میکنی از سری K باید بگیری . اگر نمیکنی 2500 و یا 3450 خوب هستن . البته اگر 3450 بگیری باید بایوس مادربورد رو آپدیت کنی . یا اینکه سری 77 یا 75 بگیری مادربورد رو .

لینک به دیدگاه

http://lioncomputer....A846 i5 Laptop/

عجب كانفيگى داره اين لپتاپ. نسبت به امكانانتش قيمتش عاليه.

لینک به دیدگاه

با سلام به دوستان:

لپ تاپ براي كار پردازشي بالا (قصد بازي اصلاً نيست) با مشخصات زير ميخواستم.

نيازم به ترتيب اولويت:

1. CPU قوي فكر كنم بايد دنبال I7 باشم.

2. چون قصد نصب SSD دارم ميخوام چيپست آن از SandForce SF-2281 براي بالاترين سرعت پشتيباني كنه.

3. سايز نمایشگر خيلي برام مهم نيست مهم مصرف و عمر بالاي باطری آن هست.

4. بابت قيمت خيلي محدوديتي ندارم ولي حول و حوش 2 ميليون حساب كردم.

با تشكر

ویرایش شده توسط rajabi
لینک به دیدگاه

اگر 14 اینچ بخواهید سری N43 ایسوس انتخاب خیلی خوبیه . اگر 15 اینچ بخواهید سری N53 و N55 با پردازنده های سندی بریج و سری N56 که تازه اومده با پردازنده آیوی بریج هستن . البته N56 قیمتش بالاتره و حدود 2500 هست . این سری ها با کانفیگ های مختلفی هستن که کانفیگ مورد نظر شما هم توش پیدا میشه .

لینک به دیدگاه

درود

دوستان من یک کارت

Asus GTX 580 DC2

دارم و میخوام بفروشم و یک GTX 670 حالا یا رفرنس یا غیر رفرنس بخرم (تنها مدلی که موجوده گینوارد هستش) حالا شک دارم که بخرم یا نه کارت 580 فقط bit 384 : bus width هستش و در بقیه موارد 670 بالاتر هستش . دوستان راهنمایی کنند ..

ممنون

لینک به دیدگاه

کارتی که داری خیلی کارت خوبیه . نیازی نداری تعویضش کنی . به نظر من تعویضش اشتباهه . خیلی ضرر میکنی . ولی اگر مصری که عوض کنی ، گینوارد هم برند خوبیه . قیمتش مناسبه . ولی باز هم میگم این کار رو نکن .

لینک به دیدگاه

ببخشید من پاورم AcBel 400ME2 هستش

تو این لینک رفتم مشخصاتش اینه!

کارت گرافیکم 250GTS هست با این پاور باش کار کردم حالا نگاه کردم 560GTX معمولی حداکثر تواتش مثل 250GTS هست

حالا بنظروتون با این پاور میشه خرید یا خطر داره!؟

ممنون

ویرایش شده توسط ITech
لینک به دیدگاه

این پاور شما در واقع 350 وات هست که پیکش 400 واته . تا الان هم که با کارت 250 ازش استفاده کردید خیلی به سیستم فشار اومده . اصلا با 560 استفاده نکنید . به نظر من برایاستفاده از همین 250 هم عوضش کنید . چون دیر یا زود آسیب میزنه .

لینک به دیدگاه

این پاور شما در واقع 350 وات هست که پیکش 400 واته . تا الان هم که با کارت 250 ازش استفاده کردید خیلی به سیستم فشار اومده . اصلا با 560 استفاده نکنید . به نظر من برایاستفاده از همین 250 هم عوضش کنید . چون دیر یا زود آسیب میزنه .

ممنون

حتی گرافیک پایین تر هم بخرم بازم مشکل سازه با این پاور؟

مثلا 460 یا 550TI؟

این 2 تا رو میگم تو بنچ دیدم مصرفشون کمتر از 250GTS مخصوصا 550ti

ویرایش شده توسط ITech
لینک به دیدگاه

این بنچ ها رو کجا دیدی ؟ 460 و 560 مصرفشون بیشتره از 250 . ولی 550 کمتره . اما منظور من اینه که کلا این پاور ضعیفه . همین الانش هم برای این گرافیک کمه . شما باید گرافیکی مثل 440 با این پاور استفاده کنی. این پاور برای گرافیک 240 مناسب بود . نه 250 . هر جور خودت میدونی . ولی نظر من اینه که به سیستم آسیب میرسه . 250 تو لود 145 وات مصرف داره . 550 ولی 116 وات . 460 و 506 هم حدود 150 وات .

لینک به دیدگاه

این بنچ ها رو کجا دیدی ؟ 460 و 560 مصرفشون بیشتره از 250 . ولی 550 کمتره . اما منظور من اینه که کلا این پاور ضعیفه . همین الانش هم برای این گرافیک کمه . شما باید گرافیکی مثل 440 با این پاور استفاده کنی. این پاور برای گرافیک 240 مناسب بود . نه 250 . هر جور خودت میدونی . ولی نظر من اینه که به سیستم آسیب میرسه . 250 تو لود 145 وات مصرف داره . 550 ولی 116 وات . 460 و 506 هم حدود 150 وات .

آره پاور که میدونم کلا ضعیف هست باید عوض بشه!ولی برای CPU E8400 زیاد ارزش نداره پول پاور بده یه GPU قوی بخره

بقول خود شما پرفورمنس گرافیک خودشو نمیتونه نشون بده

مثل شما قبلا نگاه کردم هم 560 و 460 150W هست ولی بنچا یه چیز دیگه ای رو نشون میده!!نمیدونم کدوم یکی درسته!؟

تو این لینک دیدم

لینک به دیدگاه

این لینک که دادی مصرف کارتها رو کلا خیلی بالا زده . احتمال داره همراه با مصرف پردازنده حساب کرده باشه . ولی مقایسه بخوای بکنب اون کارت 460 که گذاشته مدل 768 مگ هست که ضعیفتره و مصرف کمتری هم نسبت به 460 نرمال داره .

شما برای چی میخوای عوض کنی گرافیک رو ؟ تفاوت اینها اونقدر نیست که تاثیرش رو بتونی واضح ببینی . ولی پاور رو به نظر من با 500 وات واقعی حداقل عوض کن .

لینک به دیدگاه

این لینک که دادی مصرف کارتها رو کلا خیلی بالا زده . احتمال داره همراه با مصرف پردازنده حساب کرده باشه . ولی مقایسه بخوای بکنب اون کارت 460 که گذاشته مدل 768 مگ هست که ضعیفتره و مصرف کمتری هم نسبت به 460 نرمال داره .

شما برای چی میخوای عوض کنی گرافیک رو ؟ تفاوت اینها اونقدر نیست که تاثیرش رو بتونی واضح ببینی . ولی پاور رو به نظر من با 500 وات واقعی حداقل عوض کن .

در واقع من میخواستم کل سیستم رو ارتقا بدم ولی قیمتا به طور ناگهانی بالا رفت

حالا میخوام یه چند قطعه ای عوض کنم

نمیدونم چیا رو عوض کنم که یه تفاوتی با قبل داشته باشه!

لینک به دیدگاه

سلام

آقا حامد بی زحمت یک مادر بورد 1155 تا قیمت 170 تومن معرفی کنید.که از usb3 و sata 6G به صورت کامل

پشتیبانی کند.

نظرتون راجع به این مدل چیه؟

GA-P61-USB3P

ممنون

ویرایش شده توسط mjf
لینک به دیدگاه

من Giga B75M D3V رو پیشنهاد میکنم . 177 تومانه . 1 پورت ساتا 3 داره . 2 تا usb3 پشت و 2 تا هم روی بورد داره .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...