رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 3 ساعت قبل، Mosi5 گفته است :

مدل asus 1650 super oc rog strix این چطوره؟ مشکل گرما و داغی بیش از حد نداره؟

کلا تو تستها می بینم 1650 سوپر نسبت به 1650 معمولی خیلی فریم بیشتر و بهتری میده. میترسم 1650 معمولی بگیرم کم کم مجبور بشم برم روی 720p برای بازی.

حالا با این قیمت گرافیک اگه بخام راگ استریکس 1650 super و بردارم، مجبورم مادربورد و بجای tuff b360 plus تبدیل کنم به prime b360 m-k که حدود 1200 ارزونتره با همون i5 9400f .

نظرتون چیه دوستان ؟ ارزش داره اینکارو بکنم. در کل مشکل بودجه است ...

هیچ مشکل داغی نداره  کلا سری rog بسیار عالی هستن   شما همون سوپر رو بردار    برا 9400f همین h310 هم کفایت میکنه  b360 prime دیگه کافی براش  ولی کاش کمی بودجه رو زیاد کنید و i3 10100 با b460 بردارید  و یا میتونید h410 بردارید

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.2k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

سلام. وقت بخیر.

یه سیستم دارم برای مغازه، که برای انجام کارای روزمره مثل: فتوشاپ، کروم، نرم افزار های ریکاوری، پخش ویدئو فول اچ دی و فورکی، و خلاصه هر کاری که لازم باشه استفاده میکنم..

لازم دارم که سیستم سریع باشه و چند تا نرم افزار رو با هم بدون هیچ مشکلی و تاخیری اجرا کنه.

تعداد پورت یو اس بی مهمه چون دیوایس زیاد دارم که باید لهش وصل کنم.

ترجبحا m.2 داشته باشه.یه اسلات کارت گرافیک کافیه.تعداد ساتا مهمه..و مهم تر از همه قیمتش باید خیلی پایین دربیاد.چون پول ندارم که زیاد هزینه کنم.

مشخصات سیستم فعلی: 

Intel pentium g620

Gigabyte h61

Apacer 8g 1600

Ssd 120 sandisk

Hard 2t+500+500+1t

Vga 610 2g

Dvd asus

Power green ?

اول یه سیستم جدید پیشنهاد بدید.

بعد ارتقای سی پی یو همین سیستم به i7 3770 و ارتقا رم به ۱۶ رو بررسی کنید.

ممنون.

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، DM.JAGUAR گفته است :

سلام. دقیقا دارید بهترین کار رو میکنید که گرافیک 1650super rog میخرید. به جای b360 و i5 9400f این 10100f و h410 رو بخرید. اینجوری کارایی بهتر در برابر قیمت مناسب تر رو به دست میارید.

سلام. قیمت باندل prime b360 و سیپیو i5 9400f دقیقا با باندل i3 10100f و h410 m-k برابری میکنه. هر دو باندل 6 تومن.

با توجه به تاکید شما و سایر دوستان میرم تو نخ همین باندل i3 . فقط این مدل مادربورد محدودیتی برای سایر قطعات از جمله ssd نداره؟ 

در 7 ساعت قبل، kiarash917 گفته است :

هیچ مشکل داغی نداره  کلا سری rog بسیار عالی هستن   شما همون سوپر رو بردار    برا 9400f همین h310 هم کفایت میکنه  b360 prime دیگه کافی براش  ولی کاش کمی بودجه رو زیاد کنید و i3 10100 با b460 بردارید  و یا میتونید h410 بردارید

مدل prime b360 m-k به نسبت ارزونه قیمتش 2350.

چیپست b460 هم دیدم مدل prime b460 m-k قیمتش 3890 تومنه.

یه سوال، حالا خنک کننده های notous 200 یا 400 به این مادربوردای prime ای که m-atx هستن، میخوره !؟

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، Mosi5 گفته است :

سلام. قیمت باندل prime b360 و سیپیو i5 9400f دقیقا با باندل i3 10100f و h410 m-k برابری میکنه. هر دو باندل 6 تومن.

با توجه به تاکید شما و سایر دوستان میرم تو نخ همین باندل i3 . فقط این مدل مادربورد محدودیتی برای سایر قطعات از جمله ssd نداره؟ 

یه سوال، حالا خنک کننده های notous 200 یا 400 به این مادربوردای prime ای که m-atx هستن، میخوره !؟

میخوره ولی ارزش نداره  9400f یا 10100f کلا زیاد داغ نیستن همون فن اینتل کافیه براشون

h410 هم m2 رو ساپورت نمیکنه  اسلات رمش 2 تا هست   حداقل b460 plus بردار

ویرایش شده توسط kiarash917
لینک به دیدگاه

در 17 ساعت قبل، Mosi5 گفته است :

یه سوال، حالا خنک کننده های notous 200 یا 400 به این مادربوردای prime ای که m-atx هستن، میخوره 

در 2 دقیقه قبل، DM.JAGUAR گفته است :

ویرایش شده توسط DM.JAGUAR
لینک به دیدگاه

در 17 ساعت قبل، Mosi5 گفته است :

سلام. بله خنک کننده نوتوس ۲۰۰ و ۴۰۰ به مادربرد میخوره ولی مهم این هست که ببینید اصلا توی کیس جا میگیرند یا نه. ارتفاع رم هم مهم هست و شاید مجبور بشید که فن رو در سمت چپ هت سینک قرار بدید.

مدل ssd که قرار هست بخرید چی هست؟ چون ssd m.2 روی چیپست h410 ارزش نداره و فکر کنم سرعتی که به دست میارید به نصف هم نرسه. بهترین کار خرید ssd ساتا هست.

لینک به دیدگاه

در در 16 اسفند 1399 در 08:51، kiarash917 گفته است :

میخوره ولی ارزش نداره  9400f یا 10100f کلا زیاد داغ نیستن همون فن اینتل کافیه براشون

h410 هم m2 رو ساپورت نمیکنه  اسلات رمش 2 تا هست   حداقل b460 plus بردار

والا اگه خیالم راحت باشه که موقع بازی اینکه خنک کننده نذاریم مشکلی ایجاد نمیکنه، پولشو میذارم رو مادربورد ...

در 15 ساعت قبل، DM.JAGUAR گفته است :

سلام. بله خنک کننده نوتوس ۲۰۰ و ۴۰۰ به مادربرد میخوره ولی مهم این هست که ببینید اصلا توی کیس جا میگیرند یا نه. ارتفاع رم هم مهم هست و شاید مجبور بشید که فن رو در سمت چپ هت سینک قرار بدید.

مدل ssd که قرار هست بخرید چی هست؟ چون ssd m.2 روی چیپست h410 ارزش نداره و فکر کنم سرعتی که به دست میارید به نصف هم نرسه. بهترین کار خرید ssd ساتا هست.

کیس مدنظرم z2 hero بود که 5 تا فن هم داره. کلا تو رنج 1.5 تا 2 مورد بهتری بود بفرمایید.

نظر شما در مورد فن cpu چیه؟ کلا چه 9400 چه 10100 بنظرتون فن براش بگیرم؟ امروز notous 200 رو لیون میده 1290 قیمتش هم مناسبه به نسبت.

ssd چیز خاصی مدنظرم نیست. مثلا (اس اس دی وسترن دیجیتال WD Blue SN550 M.2 NVMe 250GB) رو خود لیون الان با تخفیف میده : 1040 ، بنظرم گزینه بدی نیست. الان قیمتش مثل ssd های ساتا شده. منتها رفیقمون بالاتر میگن که h410 ام تو رو ساپورت نمیکنه اسلات رمش دوتاست و ... 

ولی درکل همه چی رو با هم نمیتونم بهترین نوعش و داشته باشم مشکل بودجه اذیت میکنه. حتی به این فکر رفتم بجای ssd فعلا حافظه کش intel optane که 16 گیگش هست بذارم. این 450 تومنه.

لینک به دیدگاه

در 26 دقیقه قبل، Mosi5 گفته است :

والا اگه خیالم راحت باشه که موقع بازی اینکه خنک کننده نذاریم مشکلی ایجاد نمیکنه، پولشو میذارم رو مادربورد ...

کیس مدنظرم z2 hero بود که 5 تا فن هم داره. کلا تو رنج 1.5 تا 2 مورد بهتری بود بفرمایید.

نظر شما در مورد فن cpu چیه؟ کلا چه 9400 چه 10100 بنظرتون فن براش بگیرم؟ امروز notous 200 رو لیون میده 1290 قیمتش هم مناسبه به نسبت.

ssd چیز خاصی مدنظرم نیست. مثلا (اس اس دی وسترن دیجیتال WD Blue SN550 M.2 NVMe 250GB) رو خود لیون الان با تخفیف میده : 1040 ، بنظرم گزینه بدی نیست. الان قیمتش مثل ssd های ساتا شده. منتها رفیقمون بالاتر میگن که h410 ام تو رو ساپورت نمیکنه اسلات رمش دوتاست و ... 

ولی درکل همه چی رو با هم نمیتونم بهترین نوعش و داشته باشم مشکل بودجه اذیت میکنه. حتی به این فکر رفتم بجای ssd فعلا حافظه کش intel optane که 16 گیگش هست بذارم. این 450 تومنه.

خیالتون راحت باشه پردازنده 65 واتی مگر چقدر میخواد گرما تولید کنه؟ i9 نیست  که 100 رو رد کنه  نهایت دماش با فن اینتل رو 65 تا 68 هست اونم زیر لود 100 درصد  همون فن اینتل کافیه براش بودجه این رو بذار رو مادربرد

h410mk و برخی از مدل ها m2 رو ساپورت نمیکنند  ولی h410ma ساپورت میکنه   ولی به نظرم b460 plus انتخاب بهتریه  هر چند من بودم به جای پرایم    tuf  برمیداشتم که جمعا 300 تومن اختلاف دارن   کیس هم که انتخاب کردین تهویه خوبی داره  و اگر به کامل بودن درب بغل هم اهمیت میدین Z4 هم تو همین قیمت انتخاب خوبیه  ولی اگر نورپردازی سفید رو به قرمز ترجیح میدین (که خودم هم سفید دوست دارم)  همون Z2 خوبه

ویرایش شده توسط kiarash917
لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Mosi5 گفته است :

سلام. کیس z2 hero انتخاب خوبیه و مشکلی نداره. به نظر من فعلا از خنک کننده خود اینتل که رو سی پی یو 10100 هست استفاده کنید و اگر نیاز شد بعدا به فکر خرید خنک کننده مجزا براش باشید. این توصیه من به شماست که از خرید سی پی یو تری خودداری کنید و اصلا سمت اون نرید و سی پی یو با باکس خریداری کنید.

به جای ssd m.2 من su650 رو پشنهاد میکنم به دو دلیل : دلیل اول اینکه وارانتی ۳ ساله داره. دلیل دوم اینکه نگرانی از بابت ساپورت نشدن توسط مادربرد و کم بودن سرعت وجود نداره.

لینک به دیدگاه

سلام و عرض ادب. من یک سیستم #نیمچه رندرینگ میخواستم برای کار های گرافیکی (نه خیلی سطح بالاو حرفه ای) و طراحی و برنامه نویسی اندروید و ادیت مدیا (بودجه زیر 17م خوبه) ## البته جوری باشه که بشه بدون دردسر#ارتقا داد خیلی خوبه :

البته اساتید سیستم بهتر پیشنهاد بدن ممنون میشم.

(برای برنامه نویسی اندروید ، کار های ادیت مدیا ، ادوبی ، کمی 3D max ، و شاید گیم نه خیلی سنگین)

پیشاپیش تشکر

قیمتی که دادن

پردازنده :      core I5 9400F  

3.200.000

مادربرد :asus 410-mk    

3.300.000

رم :          Kingmax DDR4 2400MHz Singlel Channel Desktop RAM 16GB

1.700.000

گرافیک :     نمیدونم چی بزارم با 7 الی 8  (ارتقاء بعدا)

پاور:          نمیدونم

هارد :       البته سرعتش میگن خوب نیست نسبت به بقیه SAMSUNG 860 Evo 1TB V-NAND MLC Internal SSD Drive

2.900.000

کیس :        green z1

1.500.000

لینک به دیدگاه

@SermSoren کارت گرافیک رو میتونی 1050Ti برداری  ، مدل بهتر می خوای دست دوم بگیر ولی همین کافیه

پاور هم پونصد وات مناسبه GP550A-UK Plus 

لینک به دیدگاه

در 48 دقیقه قبل، SermSoren گفته است :

سلام و عرض ادب. من یک سیستم #نیمچه رندرینگ میخواستم برای کار های گرافیکی (نه خیلی سطح بالاو حرفه ای) و طراحی و برنامه نویسی اندروید و ادیت مدیا (بودجه زیر 17م خوبه) ## البته جوری باشه که بشه بدون دردسر#ارتقا داد خیلی خوبه :

(برای برنامه نویسی اندروید ، کار های ادیت مدیا ، ادوبی ، کمی 3D max ، و شاید گیم نه خیلی سنگین)

پیشاپیش تشکر

قیمتی که دادن

3.200.000

3.300.000

1.700.000

هارد :       البته سرعتش میگن خوب نیست نسبت به بقیه SAMSUNG 860 Evo 1TB V-NAND MLC Internal SSD Drive

2.900.000

1.500.000

سلام این مادربرد با سی پی یو گفته شده همخوانی ندارد.

رم هم دو تا ماژول ۸ گیگ بخرید.

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، SermSoren گفته است :

پیشاپیش تشکر

قیمتی که دادن

3.200.000

3.300.000

1.700.000

2.900.000

1.500.000

مین باید سری 3xx تهیه کنید

مثلا H310

گرافیک 1650 بخر

پاور هم  450 وات کافیشه

لینک به دیدگاه

در 33 دقیقه قبل، DM.JAGUAR گفته است :

سلام این مادربرد با سی پی یو گفته شده همخوانی ندارد.

رم هم دو تا ماژول ۸ گیگ بخرید.

مادربرد باید سری 300 باشه فروشی دارم در حد اکبند و با گارانتی اصلی 

لینک به دیدگاه

سلام دوستان من یک کارت گرافیک gtx 1050ti 4gb دارم میخوام سی پی یو و رم و مادر برد عوض کنم تا بودجه 6 میلیون امکان پذیر هست یا نه ؟؟

لینک به دیدگاه

در 18 ساعت قبل، navidkz گفته است :

سلام دوستان من یک کارت گرافیک gtx 1050ti 4gb دارم میخوام سی پی یو و رم و مادر برد عوض کنم تا بودجه 6 میلیون امکان پذیر هست یا نه ؟؟

اره امکان پذیر هست

لینک به دیدگاه

سلام خدمت دوستان . من سی پی یوم I7 9700K  هستش و میخوام مادربرد بگیرم براش اما یه سوالی برام پیش اومده اینه که پاورم GREEN 700W HP PLUS هستش و یه کابل 8 پین ATX داره و مثلا مادربرد GIGA Z390 AUROUS PRO قسمت ATX یه دونه 8 پین و یه دونه 4 پین یعنی جمعا 12 پین ATX میخوره .یعنی الان من با این پاور نمیتونم این مادربردو  ببندم یا مثلا تبدیلی چیزی نیس که از مولکس ها یه 4 پین ATX دیگه تبدیل بزنم و بگیرم ؟یعنی راهی نداره ؟ تو عکسی که گذاشتم مشخصه منظورم 

Capture.PNG

ویرایش شده توسط POYA.20
لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، POYA.20 گفته است :

سلام خدمت دوستان . من سی پی یوم I7 9700K  هستش و میخوام مادربرد بگیرم براش اما یه سوالی برام پیش اومده اینه که پاورم GREEN 700W HP PLUS هستش و یه کابل 8 پین ATX داره و مثلا مادربرد GIGA Z390 AUROUS PRO قسمت ATX یه دونه 8 پین و یه دونه 4 پین یعنی جمعا 12 پین ATX میخوره .یعنی الان من با این پاور نمیتونم این مادربردو  ببندم یا مثلا تبدیلی چیزی نیس که از مولکس ها یه 4 پین ATX دیگه تبدیل بزنم و بگیرم ؟یعنی راهی نداره ؟ تو عکسی که گذاشتم مشخصه منظورم 

Capture.PNG

اون برای شرایط خاصه

شما همون یک 8 پین وصل کن و استفاده کن

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، hosin گفته است :

اون برای شرایط خاصه

شما همون یک 8 پین وصل کن و استفاده کن

یعنی تو پرفورمنس سی پی یو تاثیری نداره یعنی مثلا موجب نمیشه قدرتش کم شه یا ضرر خاصی نداره ؟ مثلا تبدیلی چیزی نیس تا از مولکس ها بشه یه دونه 4 پین گرفت ؟مثلا تو نت سرچ کردم دیدم این تبدیل هس https://esam.ir/item/18992005/تبدیل-برق-مولکس-به-4-پین-cpu حالا نمیدونم دقیقا همینه ؟ یا نه 

لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، POYA.20 گفته است :

Capture.PNG

سلام.

اون برای اورکلاک های سنگین سی پی یو با استفاده از نیتروژن مایع هست.

در 1 دقیقه قبل، POYA.20 گفته است :

یعنی تو پرفورمنس سی پی یو تاثیری نداره یعنی مثلا موجب نمیشه قدرتش کم شه یا ضرر خاصی نداره ؟ مثلا تبدیلی چیزی نیس تا از مولکس ها بشه یه دونه 4 پین گرفت ؟مثلا تو نت سرچ کردم دیدم این تبدیل هس https://esam.ir/item/18992005/تبدیل-برق-مولکس-به-4-پین-cpu حالا نمیدونم دقیقا همینه ؟ یا نه 

شما با استفاده از تبدیل عملا دارید مادربرد و سی پی یو و پاور رو در معرض خطر قرار میدید.

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، DM.JAGUAR گفته است :

سلام.

اون برای اورکلاک های سنگین سی پی یو با استفاده از نیتروژن مایع هست.

یعنی پس با همون یه دونه 8 پین کاملا مناسبه و هیچ مشکلی نداره درسته ؟اخه سر همین قضیه میخواستم مادربردای ضعیف تر از این همین مدلی که گفتمو بخرم که یه دونه 8 پین دارن .

پس همین مادربردو بردارم  مناسبه ؟ 

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، POYA.20 گفته است :

یعنی پس با همون یه دونه 8 پین کاملا مناسبه و هیچ مشکلی نداره درسته ؟اخه سر همین قضیه میخواستم مادربردای ضعیف تر از این همین مدلی که گفتمو بخرم که یه دونه 8 پین دارن .

پس همین مادربردو بردارم  مناسبه ؟ 

بله مشکلی نیست ولی اگه بخواید میتونید از مادربرد رده پایینتر استفاده بکنید.

قصد اورکلاک رو دارید؟

ویرایش شده توسط DM.JAGUAR
لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، DM.JAGUAR گفته است :

بله مشکلی نیست ولی اگه بخواید میتونید مادربرد رده پایینتر استفاده بکنید.

قصد اورکلاک رو دارید؟

قصد اورکلاک رو ندارم .به نظرتون مادربرد asus tuf z390 plus gaming مادربرد خوبیه برا cpu i7 9700k ؟یعنی به طور کامل میتونه از پس سی پی یوم بر بیاد ؟

ویرایش شده توسط POYA.20
لینک به دیدگاه

در 11 دقیقه قبل، POYA.20 گفته است :

قصد اورکلاک رو ندارم .به نظرتون مادربرد asus tuf z390 plus gaming مادربرد خوبیه برا cpu i7 9700k ؟یعنی به طور کامل میتونه از پس سی پی یوم بر بیاد ؟

هر دو مادربرد خوب هستند ولی بستگی به بودجه و سلیقه شخصی خودتون هم داره.

تا ببینید کدوم امکانات بیشتر مورد نیازتون هست.

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، DM.JAGUAR گفته است :

هر دو مادربرد خوب هستند ولی بستگی به بودجه و سلیقه شخصی خودتون هم داره.

تا ببینید کدوم امکانات بیشتر مورد نیازتون هست.

امکانات خاصی مد نظرم نیس فقط باهاش گیم میزنم کار خاص دیگه ای انجام نمیدم فقط برام مهمه که به طور کامل بتونه سی پی یومو کنترل کنه و پرفورمنس سی پی یوم خوب باشه 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...