رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 17 دقیقه قبل، POYA.20 گفته است :

امکانات خاصی مد نظرم نیس فقط باهاش گیم میزنم کار خاص دیگه ای انجام نمیدم فقط برام مهمه که به طور کامل بتونه سی پی یومو کنترل کنه و پرفورمنس سی پی یوم خوب باشه 

توی این مورد هر دو خوب هستند و انتخاب نهایی به شما بستگی داره. ولی مدل گیابایت که معرفی کردید در رده بالاتری قرار میگیرد.

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.2k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در در 15 اسفند 1399 در 20:49، Mehdi_Chabi گفته است :

سلام. وقت بخیر.

یه سیستم دارم برای مغازه، که برای انجام کارای روزمره مثل: فتوشاپ، کروم، نرم افزار های ریکاوری، پخش ویدئو فول اچ دی و فورکی، و خلاصه هر کاری که لازم باشه استفاده میکنم..

لازم دارم که سیستم سریع باشه و چند تا نرم افزار رو با هم بدون هیچ مشکلی و تاخیری اجرا کنه.

تعداد پورت یو اس بی مهمه چون دیوایس زیاد دارم که باید لهش وصل کنم.

ترجبحا m.2 داشته باشه.یه اسلات کارت گرافیک کافیه.تعداد ساتا مهمه..و مهم تر از همه قیمتش باید خیلی پایین دربیاد.چون پول ندارم که زیاد هزینه کنم.

مشخصات سیستم فعلی: 

Intel pentium g620

Gigabyte h61

Apacer 8g 1600

Ssd 120 sandisk

Hard 2t+500+500+1t

Vga 610 2g

Dvd asus

Power green ?

اول یه سیستم جدید پیشنهاد بدید.

بعد ارتقای سی پی یو همین سیستم به i7 3770 و ارتقا رم به ۱۶ رو بررسی کنید.

ممنون.

سوال من جواب نداشت؟
اين فروم ديگه مثل قبلا نيست...

لینک به دیدگاه

در 54 دقیقه قبل، Mehdi_Chabi گفته است :

سوال من جواب نداشت؟
اين فروم ديگه مثل قبلا نيست...

چقدر پایین؟ کمترین هزینه؟

لینک به دیدگاه

سلام دوستان این کیس اکبند msi  با قیمت 38 میلیون ارزش خرید داره؟

Core i7-9700K Z390
16GB DDR4
"2TB (2.5"" 2TB*1)"
512G (M.2 PCIe Gen3*2)
GTX 1660 Ti Ventus None SFX 450W Fan/liquid heatpipe

لینک به دیدگاه

در 18 ساعت قبل، Sabertooth گفته است :

چقدر پایین؟ کمترین هزینه؟

نهايتا تا 10 تومن ميخوام هزينه كنم.
ولي اگه بشه با كمتر هم جمعش كرد كه چه بهتر.

لینک به دیدگاه

با سلام خدمت دوستان عزیز من یه 6 ماه هستش که سیستم جدید بستم:

cpu:RYZEN 7 3800X
gpu:GEFORCE RTX 2080 SUPER
ram:TRIDENTZ RGB F4-3000C16D-32GTZR
motheboard:asus PRIME X570-PRO
ssd:samsung 970 EVO PLUS
hdd:وسترن دیجیتال 3 ترا blue
یه کیس کول مستر هم خریدم که 3 تا فن 120 جلو داره و یدونه پشت و 2 تا هم فن گرین بالا نصب کردم
اینها رو گفتم چون یه سوال داشتم پاوری که من برای این سیستم گرفتم این هستش:
green GP800B-HP EVO
پاور خوبی هستش و تا الان حتی تو لود کامل و رندرینگ و بازی هم مشگلی باهاش نداشتم ولی من تو آینده نزدیک میخوام یه کارت 3080 بگیرم
مشگل من این هستش که من با محاسبه گر گرین که واتاژ سیستمم رو حساب میکنم همراه با کارت 3080 میگه شما 720 وات مصرف دارین و رکومنت رو یه پاور 1050 گرین داده ولی من با محاسبه گر بقیه سایت های معروف که پاور تولید میکنن مثل کولمستر...ای ویجی ای...کورسیر و غیره که حساب میکنم همشون میگن که من 620 تا 665 وات مصرف کل سیستمم هستش و به من رکومنت یه پاور 800 تا 850 رو پیشنهاد دادن.میخواستم بدونم چرا انقدر بین محاسبه گر گرین و بقیه برند ها اختلاف هستش.اینجور که محاسبهگر گرین میگه من باید پاورم رو عوض کنم برای 3080 ولی سایت های دیگه میگن که همین پاور واتاژش مناسبه...الان با این قیمت خیلی بالای پاور من نمیتونم ریسک کنم و یه پاور جدید بگیرم وقتی مطمعن نیستم که ارزشش رو داره یا نه
میشه دوستان منو تو این مورد راهنمایی کنند.....

ممنون و موفق باشید.

لینک به دیدگاه

مادربرد https://www.gigabyte.com/au/Motherboard/B460M-D2V-rev-10#kf 

با پردازنده 10100f سازگار هست یا خیر؟ 

الان تو این صفحه زده n/a یعنی ساپورت نمیکنه؟ https://www.gigabyte.com/Ajax/SupportFunction/Getcpulist?Type=Product&Value=7327

خواهشا جواب بدین ممنونم 

لینک به دیدگاه

دوست عزیز این N/A به معنی نداشتن گرافیک آنبرد هست  این cpu با این مادربرد کاملا سازگاره

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، morteza pc گفته است :

پس نیازی به آپدیت بایوس نیست برای ساپورتش؟ 

نه   نیازی نیست

ویرایش شده توسط kiarash917
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام دوستان.

خدا قسمت کنه، بالاخره یه وامی جور شد که سیستم بگیریم

این مدل رم  به لحاظ ظاهر خیلی زیبا اومد و میخوام این مدل رو یک ماژول بردارم.

https://www.digikala.com/product/dkp-4482514/رم-دسکتاپ-ddr4-تک-کاناله-3200-مگاهرتز-cl19-ای-دیتا-ایکس-پی-جی-مدل-spectrix-d80-rgb-liquid-cooler-ظرفیت-16-گیگابایت

سابقه استفاده از D60 رو دارم و دو کانال 32 گیگ 3000 استفاده کردم و خوب بودن،

این مدل یه مقدار قیمتش به نظرم نسبت به بقیه ی رم ها کمتر میومد، چون لیکویید کولینگ هم داره و خلاصه اپشن هاش تکمیله،

همین مدل خوبه بگیرم؟

لینک به دیدگاه

سلام خدمت شما

فرکانس و تاخیر رم به شدت افتضاحه

شخصا اصلا توصیه نمیکنم

رم با این تاخیر عجیب غریب دست کم باید فرکانس 4000 داشته باشه دیگه خودتون حساب کنین اوضاعش چطوریه

ویرایش شده توسط Alirezatha
لینک به دیدگاه

تاخیر واقعا زیاده   ا    ونجنس rgb و  جی اسکیل تریدت زد با تاخیر کمتر  انتخاب بهتریه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

این رم کارایش با رم ۲۴۰۰ و تاخیر ۱۵ یکی هست شایدم کمتر

من تو گیم ۳۲۰۰ تاخیر ۱۷ و ۲۴۰۰ تاخیر ۱۵ تست کردم فریم یکی بود

هیچ ارزونیی بی دلیل نیست

لینک به دیدگاه

شما یوتیوب سرچ کنید  تفاوت بین تاثیر تایمینگ رم ها در اجرای بازی و مقدار fbs گذاشتن...

اکثر جاها مساوی هستند و در مواردی کم 3 یا 5 تا fbs اختلاف دارن

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درسته به تایم تاخیرش توجه نکرده بودم، یه مدل 8 گیگی هم داشت که اون فک کنم تاخیرش 16 بود، این دیدم ارزون تر در میاد، گفتم همینو بگیرم. دیگه تایمشونو ندیدم که فرق داره

ممنون از راهنمایی همگی

این مدل خوبه 2 ماژول بگیرم؟

https://www.digikala.com/product/dkp-3260560/رم-دسکتاپ-ddr4-تک-کاناله-3000-مگاهرتز-cl16-ای-دیتاایکس-پی-جی-مدل-spectrix-d80-ظرفیت-8-گیگابایت

لینک به دیدگاه

در 17 دقیقه قبل، MAhmoOD Nazari گفته است :

درسته به تایم تاخیرش توجه نکرده بودم، یه مدل 8 گیگی هم داشت که اون فک کنم تاخیرش 16 بود، این دیدم ارزون تر در میاد، گفتم همینو بگیرم. دیگه تایمشونو ندیدم که فرق داره

ممنون از راهنمایی همگی

این مدل خوبه 2 ماژول بگیرم؟

https://www.digikala.com/product/dkp-3260560/رم-دسکتاپ-ddr4-تک-کاناله-3000-مگاهرتز-cl16-ای-دیتاایکس-پی-جی-مدل-spectrix-d80-ظرفیت-8-گیگابایت

این نسبت به قبلی بهتره  ولی کاش  فرکانس تا 3200 با همین cli 16 بود ولی خوبه   جسارتا یه سوال  شما چرا فقط به ای دیتا نگاه میکنید؟   جی اسکیل و تیم گروپ و کورسیر رو هم یه نگاهی بیندازید

ویرایش شده توسط kiarash917
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 16 دقیقه قبل، kiarash917 گفته است :

این نسبت به قبلی بهتره  ولی کاش  فرکانس تا 3200 با همین cli 16 بود ولی خوبه   جسارتا یه سوال  شما چرا فقط به آدیتا نگاه میکنید؟   جی اسکیل و تیم گروپ و کورسیر رو هم یه نگاهی بیندازید

یادم رفت تو عنوان تاپیک بگم، از دیجیکالا وام رو گرفتم و محدود به موارد موجود توی دیجیکالا هستم. یه برند آسگارد هم بود، به نظرم اینم خوب بود

https://www.digikala.com/product/dkp-4146714/رم-دسکتاپ-ازگارد-ddr4-دو-کاناله-3200-مگاهرتز-cl16-مدل-loki-w2-ظرفیت-16-گیگابایت

ویرایش شده توسط MAhmoOD Nazari
لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، MAhmoOD Nazari گفته است :

یادم رفت تو عنوان تاپیک بگم، از دیجیکالا وام رو گرفتم و محدود به موارد موجود توی دیجیکالا هستم. یه برند آسگارد هم بود، به نظرم اینم خوب بود

https://www.digikala.com/product/dkp-4146714/رم-دسکتاپ-ازگارد-ddr4-دو-کاناله-3200-مگاهرتز-cl16-مدل-loki-w2-ظرفیت-16-گیگابایت

فرمول قدرت رم خیلی راحته

فرکانس رو تقسیم بر تاخیر کنین دید خوبی به سرعت رم بهتون میده

هر چی اون عدد به دست اومده بالاتر باشه رم سریع تره

عدد 200 به عنوان یک مبنا هست عدد بالای دویست رم های خوبی هستن

و زیر 200 توصیه نمیشن

خود 200 تعادل بین کارایی و قیمته

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Alirezatha گفته است :

فرمول قدرت رم خیلی راحته

فرکانس رو تقسیم بر تاخیر کنین دید خوبی به سرعت رم بهتون میده

هر چی اون عدد به دست اومده بالاتر باشه رم سریع تره

عدد 200 به عنوان یک مبنا هست عدد بالای دویست رم های خوبی هستن

و زیر 200 توصیه نمیشن

خود 200 تعادل بین کارایی و قیمته

پس منی که 16 گیگ 2400 دارم و داره با cl 16 و فرکانس 3000 کار میکنه برد کردم؟

لینک به دیدگاه

در در 22 اسفند 1399 در 21:27، ---kaveh--- گفته است :

با سلام خدمت دوستان عزیز من یه 6 ماه هستش که سیستم جدید بستم:

cpu:RYZEN 7 3800X
gpu:GEFORCE RTX 2080 SUPER
ram:TRIDENTZ RGB F4-3000C16D-32GTZR
motheboard:asus PRIME X570-PRO
ssd:samsung 970 EVO PLUS
hdd:وسترن دیجیتال 3 ترا blue
یه کیس کول مستر هم خریدم که 3 تا فن 120 جلو داره و یدونه پشت و 2 تا هم فن گرین بالا نصب کردم
اینها رو گفتم چون یه سوال داشتم پاوری که من برای این سیستم گرفتم این هستش:
green GP800B-HP EVO
پاور خوبی هستش و تا الان حتی تو لود کامل و رندرینگ و بازی هم مشگلی باهاش نداشتم ولی من تو آینده نزدیک میخوام یه کارت 3080 بگیرم
مشگل من این هستش که من با محاسبه گر گرین که واتاژ سیستمم رو حساب میکنم همراه با کارت 3080 میگه شما 720 وات مصرف دارین و رکومنت رو یه پاور 1050 گرین داده ولی من با محاسبه گر بقیه سایت های معروف که پاور تولید میکنن مثل کولمستر...ای ویجی ای...کورسیر و غیره که حساب میکنم همشون میگن که من 620 تا 665 وات مصرف کل سیستمم هستش و به من رکومنت یه پاور 800 تا 850 رو پیشنهاد دادن.میخواستم بدونم چرا انقدر بین محاسبه گر گرین و بقیه برند ها اختلاف هستش.اینجور که محاسبهگر گرین میگه من باید پاورم رو عوض کنم برای 3080 ولی سایت های دیگه میگن که همین پاور واتاژش مناسبه...الان با این قیمت خیلی بالای پاور من نمیتونم ریسک کنم و یه پاور جدید بگیرم وقتی مطمعن نیستم که ارزشش رو داره یا نه
میشه دوستان منو تو این مورد راهنمایی کنند.....

ممنون و موفق باشید.

با عرض سلام،

green-calc.PNG

بنده دقیقا سیستم شما رو با مشخصاتی که خودتون گفتید زدم و همون 670 واتی که فرمودید بقیه سایت ها می زنن زد برای من. احتمالا یک چیزی رو اشتباه وارد کردید.

لینک به دیدگاه

سلام میخواستم یک کارت گرافیک gtx1650 ddr6 بخرم و سوالم اینه یا یک مین برد ایسوس سری tuf z390 pro gaming   و یک سی پی یو i5 8600k  مچ میشه و سازگاره؟؟؟؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، امیرحسینم گفته است :

سلام میخواستم یک کارت گرافیک gtx1650 ddr6 بخرم و سوالم اینه یا یک مین برد ایسوس سری tuf z390 pro gaming   و یک سی پی یو i5 8600k  مچ میشه و سازگاره؟؟؟؟؟؟؟

3090 هم بندازی سازگاره 

لینک به دیدگاه

من سی پی یو Ryzen 7 3700X دارم ولی با کولر استوک خودش (Wraith Prism ) دماش تو گیم و به خصوص رندر که 100 درصد سی پی یو استفاده میشه تا 68 درجه میاد و پیک دما 75 درجه است. در ضمن کیسم هم Z2+ Hero هست که اجازه نصب واتر کولر 240 روی سقف رو میده.
حالا سوالم اینه اگر واتر کولر بگیرم چقدر می تونه دما رو بیاره پائین؟؟ ممکنه ماکسیمم دما بشه 55 درجه تو رندر سنگین ؟؟

لینک به دیدگاه

سلام.

دوستان میخام یه مینی کیس دست دوم بخرم .

ایا ممکنه از طریق بنچمارک گیری و ... بشه فهمید یک cpu یا gpu اورکلاک شده یا نه؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...