رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام میخواستم یه سیستم تا 400 فقط برای کار با فتوشاپ و کورل جمع کنم لطفا راهنماییم کنید. ( همه قطعات بجز مانیتور . اسپیکر هم یه 7 تومانی کافیه اگه ارزون تر هم باشه خوبه!!! )

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

سلام میخواستم یه سیستم تا 400 فقط برای کار با فتوشاپ و کورل جمع کنم لطفا راهنماییم کنید. ( همه قطعات بجز مانیتور . اسپیکر هم یه 7 تومانی کافیه اگه ارزون تر هم باشه خوبه!!! )

پیشنهادها همیشه شخصی و بر طبق تجربه ماست و مطلق نیست که بگیم الا و بلا فقط این :

من دوتا سیستم پیشنهاد میدم هم AMD و هم INTEL

M.B ASUS P5Ql pro

CPU E5200 intel

RAM 2GB 800

HDD 160GB که بر طبق حجم اطلاعات قابل تغییره

VGA 9500GT

CASE معمو لی حدود 35 تومان که بازم میتونید تغییرش بدید .

combo SAMSUNG

modem Dlink

که این سیستم حدود 460 در میاد که اگر خواستید ارزونتر در بیاد میتونید یک مادربورد با چیپ P31 بخرید که حدو د 50 تومان ارزونتر میشه .

حالا پیشنهاد من برای AMD :

M.B biostar TA790GX کارت گرافیک انیرد و بسیار قوی هستش . و کار شما رو انجام میده و تعدادش هم محدوده

CPU AMD X3 8450

RAM 2GB 800

HDD 160GB که بر طبق حجم اطلاعات قابل تغییره

CASE معمو لی حدود 35 تومان که بازم میتونید تغییرش بدید .

combo SAMSUNG

modem Dlink

این سیستم حدود 370 تومان در میاد که واقعا خوش قیمته .

بازم انتخابهای مختلفی هستش

لینک به دیدگاه

با عرض سلام من میگم سیستم دومی چون برا این کاره سرعتی تو این قیمت بهتره! حالا هرجوری خودت سلاح میدونی من میگم دومی نظر شخصیه من! چون رابط پردازنده مین بورد که HT 3.0 اسن یعنی فنوم رو کامل ساپورت می کنه! و سرعت مسیرشم که 5200MT/s هست یعنی خوراکه فنومه! پل شمالی این مین هم SB750 هست که چیپ 780 . SB 700 بود !موتور گرافیکی R610 که اصلآ به نظر من برا همچین کارایی که میگی کار می کنی عالیه . و VGA onboard تا دایرکتیکس 10.1 فعلآ عالیه! این مین مین جدید و خوبی هست برا کارایی شما , یه جیزه دیگه تنها فرقش با چیپ780GMسره تعداد پردازنده استریم فرکانسه و قابلیت raid !

اینم عکس مین شما:::

biostar_790gx_550.jpg

موفق و موید باشید

رضا مقدم

خدمت به خلق خدا رو دوست دارم

لینک به دیدگاه

با سلام خدمت همه ی دوستان و اساتید محترم مخصوصا جناب حسینی مدیر بخش سخت افزار

لطفا بنده را در خرید یک سیستم با مشخصات ذیل راهنمایی کنید:

1)حداکثر سقف بودجه تا 500 هزار تومان برای کل قطعات بدون احتساب کارت گرافیک

2)مادربورد با گرافیک انبورد قوی

3)cpu قوی برای انجام بازی ها

4)مانیتور lcd با زمان پاسخگویی مناسب برای اجرای بازی ها

لینک به دیدگاه

مادربرد Asus P5Q بهتر است یا Asus P5E و این دو مادر برد چه تفاوتی باهم دارند لطفا قیمت آنها را هم بگویید

لطفا یک مادربرد خوب با قیمت حدود 150 هزار تومان به من معرفی کنید که SLI نباشد

لینک به دیدگاه

مادربرد Asus P5Q بهتر است یا Asus P5E و این دو مادر برد چه تفاوتی باهم دارند لطفا قیمت آنها را هم بگویید

لطفا یک مادربرد خوب با قیمت حدود 150 هزار تومان به من معرفی کنید که SLI نباشد

با سلام

دوست خوبم فرق بین این دو مادربرد در این است که p5q چیپ p45 هستش و کراس فایر ساپورت نیست فقط یک اسلات برای کارت گرافیک دارد ولی p5e چیپ x38 هستش و کراس فایر ساپورته و قیمت p5q حدود 145 تومانه و p5e حدودا 215 تومانه .

دوست عزیز ایا قصد کراس فایر دارید؟؟؟ تا بنده و دوستان بهتر راهنماییتون کنیم.

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

من با 450تا 500 تومن مخوام یک سیستم بدون مانیتور، Dvd و اسپیکر بخرم.(البته در مشهد)

اگر کمکم کنید ممنون میشم.

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

من با 450تا 500 تومن مخوام یک سیستم بدون مانیتور، Dvd و اسپیکر بخرم.(البته در مشهد)

اگر کمکم کنید ممنون میشم.

با سلام

عزیز اول از همه بگید برای چه کاری میخواهید تا بهتر راهنماییتون کنیم .

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

با سلام

عزیز اول از همه بگید برای چه کاری میخواهید تا بهتر راهنماییتون کنیم .

موفق باشید.

سلام

بیشتر برای بازی میخواستم.

البته اگر مادر بوردش هم طوری باشه که بعد یکی دو سال بتونم به راحتی گرافیک و رم و ... ارتقاع بدم، بد نیست.

ممنون

لینک به دیدگاه

سلام

بیشتر برای بازی میخواستم.

البته اگر مادر بوردش هم طوری باشه که بعد یکی دو سال بتونم به راحتی گرافیک و رم و ... ارتقاع بدم، بد نیست.

ممنون

با سلام

دوست عزیز من اینها رو پیشنهاد میدم.

main: asus p5ql pro

cpu : e7300

vga : 9600gt

ram: 2 gb 800

hard 160

power :430 green

case :magnom green

عزیز این حدودا 550 میشه.

لینک به دیدگاه

سلام به همه ي دوستان

مستقيم سر اصل مطلب : كارت گرافيك من : 4870 منهدم شد و رفت برا گارانتي

آقا حسيني هم گفتن كه الآن اين مدل رو موجوود ندارند ، قيمت حدود 330-340

سوالم اين هست كه صبر كنم كه اين مدل برسه يا پول جور كنم كه مدل بالاتر : Gtx260/gtx280 بگيرم ؟؟

پيشاپيش تشكر

يا علي

لینک به دیدگاه

با سلام

دوست عزيز اگر 260 يا 280 بخري اونوقت اون 4870 چي ميشه.يعني ميخوام بگم اگر قراره هم اونو از گارانتي بگيري و هم يه كارت ديگه بخري در صورتي كه مادر بردت ساپورت ميكنه يه كارت 4850 بگير بعدا كه اونم از گارانتي گرفتي با هم Cross كن.

موفق باشي

لینک به دیدگاه

با سلام

دوست عزيز اگر 260 يا 280 بخري اونوقت اون 4870 چي ميشه.يعني ميخوام بگم اگر قراره هم اونو از گارانتي بگيري و هم يه كارت ديگه بخري در صورتي كه مادر بردت ساپورت ميكنه يه كارت 4850 بگير بعدا كه اونم از گارانتي گرفتي با هم Cross كن.

موفق باشي

ازبی جان متوجه نشدید من اون کارت رو پس میگیرم و قیمت روز برای دوستمون حساب میکنم و ایشون میتونه با پولش یه چیز دیگه بخره . البته اگر صبر کنن تا نهایت دو هفته دیگه بارمون میرسه اگر عجله دارن هر چیز دیگه ای که بخوان من با بهترین قیمت بهشون جایگزین میکنم .

لینک به دیدگاه

ازبی جان متوجه نشدید من اون کارت رو پس میگیرم و قیمت روز برای دوستمون حساب میکنم و ایشون میتونه با پولش یه چیز دیگه بخره . البته اگر صبر کنن تا نهایت دو هفته دیگه بارمون میرسه اگر عجله دارن هر چیز دیگه ای که بخوان من با بهترین قیمت بهشون جایگزین میکنم .

سلام

شرمنده ي آقاي حسيني شدم ... B) من دارم تمام سعيم رو مي كنم كه صبر كنم و لبا" هم اين 4870 رو مي خوام ...

خوب، ولي به نتيجه نرسيديم :confused: يه جا خونده بودم كه 4870 از gtx260 حدود 5-10 % قوي تر و در همين حدود از gtx280 ضعيف تر هست ... دوستان مقايسه اي بين اين گرافيك ها ندارن ؟؟

يا علي

لینک به دیدگاه

Q6600 بهتر است یا Phenom 9850

لطفا یک مادربرد خوب با قیمت حدود 150 هزار تومان به من معرفی کنید که البته SLI نیز نباشد چون به آن احتیاجی ندارم کدامیک از مادربردهای سری P5Q و P5E این مشخصات را دارند

لینک به دیدگاه

سلام من یه سیستم میحواستم تا قیمت 800000 تومان.که هم دارای سرعت بالایی باشه هم تو بازی خوب جواب بده وهم نرم افزارای رشته مکانیکو خوب جواب بده.

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

یک مین میخواستم که بتونه گرافیک 9400 ddr3 512 GT رو ساپورت کنه؟

ارزونترینش

ممنون

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

یک مین میخواستم که بتونه گرافیک 9400 ddr3 512 gt رو ساپورت کنه؟

ارزونترینش

ممنون

درود

دوست عزیز مادربرد مد نظرتون میخواهید برای پلتفرم اینتل باشه یا ای ام دی؟؟

لینک به دیدگاه

سلام من یه سیستم میحواستم تا قیمت 800000 تومان.که هم دارای سرعت بالایی باشه هم تو بازی خوب جواب بده وهم نرم افزارای رشته مکانیکو خوب جواب بده.

سعید جان این سیتسم رو با تمام تجهیزات مثل مانیتور و اسپیر میخواید در بیاد 800 تومان ؟

لینک به دیدگاه

[

دوست عزیز مادربرد مد نظرتون میخواهید برای پلتفرم اینتل باشه یا ای ام دی؟

amd

ممنون]

لینک به دیدگاه

سلام دوستان . ببخشيد من يه چنين سيستمي رو به فاميلمون پيشنهاد دادم . به نظرتون خوبه ؟؟؟ در حدود 500 و خورده اي ميخواد خرج كنه !!! البته واسه 7 تا قطعه كه اسمشون رو اون زير مي نويسم .

1 - VGA : ZOTAC 9600GT 512MB

2 - POWER : GREEN GP430A به نظرتون اينو بيشتر برنداره ؟؟؟

3 - CASE: GREEN MD-121 البته اينو ميدونم دل بخواهيه ولي ميخواستم بپرسم كه از نظر خنك كنندگي خوبه ؟؟

4 - CPU : Dual Core E5200 2.5GHz

5 - Mother Board : ASUS P5QL PRO

6 - DVD RW : ASUS 20X SATA

7 - RAM : Patriot – Dual Channel 2GB (2x1GB)

لینک به دیدگاه

[

دوست عزیز مادربرد مد نظرتون میخواهید برای پلتفرم اینتل باشه یا ای ام دی؟

amd

ممنون]

درود

خوب شما اگر میفرمودید علاوه بر قیمت و پلتفرم چه انتظارات دیگری هم دارید بهتر میشد .مثل پردازنده ایکه میخواهید روش نصب کنید و نوع و حجم میزان رمتون و از همه مهمتر حداکثر بودجتون برای خرید مینبورد .ولی به هرحال چند تا از ارزونترین هایی که اون کارت گرافیک رو براتون ساپورت میکنه مینویسم

MB MSI K9VGM-V

4fdd9f639dcdc0bb0902ad694db55096K9VGM-V.jpg

K9VGM/AMD® Athlon 64 X2, Athlon 64 and Sempron in the Socket AM2/2 DDRII DIMMs/Supports Dual DDR II 533/667/800

50000 تومن

MB ASUS M2N-MX SE

bb701dc6b42c5d0cd35b63bc08af97d4placas-base-amd-placa-base-am2-asus-m2n-xplus-atx-1g.jpg

AMD Socket AM2 CPU/NVIDIA GeForce 6100 + nForce 430/Integrated GeForce6 GPU -PCI Express architecture/PCI Express architecture/100/10 LAN/DDR2 800/2*SATA 300MB/s RAID 0,RAID 1 and JOB/AMD Live!™ Ready/Onboard Video Chipset Nvidia GeForce 6100

59500 تومن

MB MSI K9N NEO-F V2

b792f69f9f554eccc08c4c4b79cb82e3prod_6ee5713ac0f0e194a49ec7183c185f7e.jpg

K9N Neo-F V2/AMD® Athlon 64 X2, Athlon 64 and Sempron in the Socket AM2 package/NVIDIA® nForce 520 Chipset /Supports dual channel DDR2 533/667/800/Supports a maximum memory size up to 8GB

62000 تومن

MB MSI K9N NEO-F V3

891a9e1819e4f317180ef64f5b25e0fcMSI%20K9N%20NEO-F.jpg

K9N Neo-F V2/AMD® Athlon 64 X2, Athlon 64 and Sempron in the Socket AM2 package/NVIDIA® nForce 560 Chipset /Supports dual channel DDR2 533/667/800/Supports a maximum memory size up to 8GB

72000 تومن

MB Abit AN52S

2b11e1d81807b61c0de9de29c7868ae0792844-a.jpg

nForce 520 /DDR2 800 up 8GB / PCI Express / CPU Type=AM2 for Athlon 64/ Sempron/Athlon 64 X2/ Athlon 64 FX /FSB:2000MTs /Audio:7.1 Channels / LAN Chipset=Gigabit LAN,10/100/1000 Mbps

74000 تومن

برای مشاهده سایر قیمتها هم میتونید به سایت شرکت به آدرس

www.lioncomputer.ir

مراجعه کنید

لینک به دیدگاه

سلام دوستان . ببخشيد من يه چنين سيستمي رو به فاميلمون پيشنهاد دادم . به نظرتون خوبه ؟؟؟ در حدود 500 و خورده اي ميخواد خرج كنه !!! البته واسه 7 تا قطعه كه اسمشون رو اون زير مي نويسم .

1 - vga : Zotac 9600gt 512mb

2 - power : Green gp430a به نظرتون اينو بيشتر برنداره ؟؟؟

3 - case: Green md-121 البته اينو ميدونم دل بخواهيه ولي ميخواستم بپرسم كه از نظر خنك كنندگي خوبه ؟؟

4 - cpu : Dual core e5200 2.5ghz

5 - mother board : Asus p5ql pro

6 - dvd rw : Asus 20x sata

7 - ram : Patriot – dual channel 2gb (2x1gb)

درود

دوست عزیز به نظر بنده کارت گرافیک رو جیفورس 9800 جی تی زوتک بردارید که 25 تومن هم بیشتر اختلاف ندارد با 9600 .پاور رو gp 535 a گرین بردارید. کیس هم ام دی 121 بد نیست چون قبلا خودم داشتم ولی اگر یک کیس با کولینگ خوب میخواهد باید بیشتر براش بودجه کنه.

لینک به دیدگاه

درود

خوب شما اگر میفرمودید علاوه بر قیمت و پلتفرم چه انتظارات دیگری هم دارید بهتر میشد .مثل پردازنده ایکه میخواهید روش نصب کنید و نوع و حجم میزان رمتون و از همه مهمتر حداکثر بودجتون برای خرید مینبورد .ولی به هرحال چند تا از ارزونترین هایی که اون کارت گرافیک رو براتون ساپورت میکنه مینویسم

سلام

من در کل 500 تومن برای یک کیث بدون DVD ،اسپیکر و مانیتور دارم؟

حالا نمیدونم چقدرش رو به مین اختصاص بدم بهتره؟

این سیستم رو بیشتر برای گیم و کارهای خونگی لازم دارم؟

ممنون از کمکتون.

لینک به دیدگاه

درود

سلام

من در کل 500 تومن برای یک کیث بدون DVD ،اسپیکر و مانیتور دارم؟

حالا نمیدونم چقدرش رو به مین اختصاص بدم بهتره؟

این سیستم رو بیشتر برای گیم و کارهای خونگی لازم دارم؟

ممنون از کمکتون.

درود

ببینید دوست عزیز مینبورد یکی از اصلی ترین قطعات یک سیستم هست و اگر شما یک مینبورد ضعیف بردارید روی کارایی کل سیستم تاثیر میگذاره.پس پیشنهاد بنده با توجه به بودجتون در بهترین حالت برای قطعات به شرح زیر هست

CRT LG 725B=123000

CASE MD 121 GREEN=28000

H.D.D 160 SATA HITACHI=42000

SPEAKER GENIUS SP-S110=7500

Modem 56Kb D-LINK=9000

RAM=2GIG DDR2 /800 PATRIOT=35000

MB asus M3A /cpu phenom socet am2 + support/pci ex 2/=92000

be13cea3ba5f82565be122211cc2782113-131-234-04.jpg

cpu=AMD ATHLON 64 X2 /6000/3 GHZ/2MB L2=100000

VGA ZOTAC GEFORCE 9500 GT 512=85000

e99fc77b82341d570a8b4f82fb943950untitled.jpg

POWER GREEN 430 A=39000

جمع این قطعات میشه حدود 560 هزار تومن که حالا اگر براتون مقدور نیست که 60 تومن اضافه تر هزینه کنید به تناسب قطعات رو پایین بیاریم ولی اونوقت از کارایی سیستمتون کم میشه .مثلا سی پی یو رو میتونید 5000 ایکس تو بردارید که 30 تومن کمتر از 6000 هست ولی یک مگابایت کش کمتر ' date=' و 400 مگاهرتز فرکانس کاری کمتر دارد که تاثیر در کارایی سیستمتون میگذارد و کارایی رو پایین میاره یا مانیتور رو CRT LG 720FB بردارید که 17 تومن از اون مدلی که خدمتتون گقتم کمتره ولی ظاهرش به اون زیبایی نیست. ورم رو هم باز میتونید یک گیگابایت کمتر بردارید که باز 17 تومن نسبت به دو گیگ که من بهتون پیشنهاد دادم کمتره و باز در کارایی سیستمتون تاثیر میگذاره.

موفق باشید[/b']

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...