رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

درود

حامد عزیز 660TI رو با 580 مقایسه کن :دی

(گذشته از شوخی واقعا هم رده 580 هست)

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.2k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

تا 600 - 700 تومان که نمیشه سیستم درستی بست . مخصوصا الان که قیمتها بالاتر رفته . من حداقل چیزی رو که میشه برات لیست میکنم .انتظار معجزه نداشته باش ازش :

پردازنده : intrl G620 حدود 120 تومان

مادربورد : Elitegroup H61H2-M12 حدود 100 تومان

هارد : Seagate 500 GB حدود 135 تومان

رم : Adata 2x2 GB 1333 حدود 55 تومان

درایو نوری : Liteon DVD-RW حدود 40 تومان

گرافیک : Club 3D GeForce GT 440 1GB DDR3 حدود 150 تومان

پاور : Green GP380A-SP حدود 66 تومان

کیس : GREEN SOLARIS حدود 54 تومان

جمع : حدود 720 تومان . از این کمتر نمیشه . تازه قیمتها ممکنه کم و زیاد شده باشن . باید قیمت بگیری به روز .

سیستم دوم رو گفتی بدون مانیتور . یعنی کیبورد و ماوس و اسپیکر میخوای . این سیستم از سیستم قبلی بهتر میشه . البته تفاوت زیاد نیست . ولی پردازنده و مادربورد بهتری میشه گذاشت .

پردازنده : intrl i3 2120 حدود 240 تومان

مادربورد : ASUS P8H61-M LE/USB3 حدود 160 تومان

پاور : Green GP430A-SP حدود 78 تومان

کیس : GREEN MAGNUM 2 حدود 73 تومان

کیبورد و ماوس و اسپیکر : دلخواه حدود 70 تومان

جمع : حدود 1000000 تومان . قیمت اینها رو هم حتما به روز بگیر .

لینک به دیدگاه

درود

حامد عزیز 660TI رو با 580 مقایسه کن :دی

(گذشته از شوخی واقعا هم رده 580 هست)

مقایسه کردم تو Anandtech . کمی 660 ضعیفتره . البته تو بعضی بازیها بهتر عمل میکنه . ولی در مجموع کمی ضعیفتره . از 570 قویتره . اما به نسبت مصرف و حرارت به قدرت که میشه همون راندمان بخوای بگیری ، 660 خیلی سرتر از 580 هست . مصرفش حدود 30 درصد کمتره ، حرارتش هم حدود 20 درصد . ولی قدرت 580 کمتر از 10 درصد ، شاید بشه گفت حدود 5 درصد بیشتره .

لینک به دیدگاه

سلام

بترتیب کدوم از همه بهتره واسه گیم های سنگین میخوام

SAPPHIRE 6950 2 GB

GB 2 MSI 7850

GTX 480

با قیمت

• 0

لینک به دیدگاه

این کارتها از نظر قدرت زیاد باهم تفاوت ندارن . فقط به خاطر نسل و تکنولوژی ساخت تو مصرف و حرارت فرق میکنن .

480 قدیمی تره ، مصرف بیشتری داره و حرارت بیشتری هم تولید میکنه . مقایسه 480 با 6950 : http://www.anandtech.com/bench/Product/293?vs=309

6950 نسل بین 480 و 7850 هست . مصرف و حرارتش بهتر از 480 و بدتر از 7850 هست . مفایسه 6950 با 7850 : http://www.anandtech.com/bench/Product/548?vs=510

از نظر قیمت 480 و 6950 قیمتشون تو یک حده . در حدود 500 تا 600 . بستگی به مدل داره . اما 480 آک خیلی سخت گیر میاد . 7850 هم از حدود 600 تومان هست تا 700 تومان . اون هم بستگی به مدل داره .

من بین این 3 تا 7850 رو ترجیح میدم . چون جدیدتره ، مصرف کمتری داره و حرارت تولیدیش هم کمتره .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مقایسه کردم تو Anandtech . کمی 660 ضعیفتره . البته تو بعضی بازیها بهتر عمل میکنه . ولی در مجموع کمی ضعیفتره . از 570 قویتره . اما به نسبت مصرف و حرارت به قدرت که میشه همون راندمان بخوای بگیری ، 660 خیلی سرتر از 580 هست . مصرفش حدود 30 درصد کمتره ، حرارتش هم حدود 20 درصد . ولی قدرت 580 کمتر از 10 درصد ، شاید بشه گفت حدود 5 درصد بیشتره .

والا حامد جان من نسبت به سایتهای تامزهارد ور،فودزیلا،گوروتری دی و تچ پاور آپ میگن که :

660TI حدود 5 درصد قویتر از 580 هست.

http://www.techpowerup.com/reviews/ASUS/GeForce_GTX_660_Ti_Direct_Cu_II/28.html

http://www.fudzilla.com/home/item/28388-gainward-gtx-660-ti-phantom-2gb-reviewed/28388-gainward-gtx-660-ti-phantom-2gb-reviewed?start=5

مصرف بیش از 50 درصد کمتره!

http://www.guru3d.com/article/palit-geforce-gtx-660-ti-jetstream-review/7

حرارت هم تو همین رنجی هست که شما فرمودی :

http://www.guru3d.com/article/msi-geforce-gtx-660-ti-power-editon-oc-review/8

لینک به دیدگاه

مشکل اینجاست که هر سایتی با توجه به ایده آل های خودش بررسی میکنه . اناندتک کارت رفرنس رو بررسی میکنه . ولی سایتهی دیگه کارتهای غیر رفرنس رو مرجع قرار دادن . بعد رفرنس رو آوردن توش . در کل 660 کارت خیلی بهتریه . اگر اینطور نبود انویدیا نمیومد اولین بار کارت 660 رو تبدیل بکنه به 680 . وقتی دید 660 به اندازه ای قدرت داره که میشه اسمش رو گذاشت 680 ، این کار رو کرد . اگر بخواهیم حساب کنیم ایم 660 باید در واقع 640 باشه . جهش پرفرمنس تو کارتهای سری 6 انویدیا خیلی زیاد بود . اگر انویدیا کد ها رو عوض نمیکرد و 660 رو تبدیل به 680 نمیکرد مجبور میشد که 680 فعلی رو با قیمت کمتری بده تو بازار و سودش هم کمتر میشد و البته کلا سری 7 AMD رو نابود میکرد . ولی ترجیح داد که سودش رو بیشتر کنه و AMD رو هم تو بازار نگه داره . حتما بیشتر می صرفید براش . الان اون 680 اولیه مشخص نیست کی و با چه اسمی بیاد بیرون . احتمالا میره برای سری 7 . تو همین لینک تامزهاردور که دادی ببین . تفاوت 580 با 590 بیشتر از 37 درصد نیست . ولی تفاوت 680 با 690 حدود 64 درصده . یعنی یه چیزی معادل تفاوت 560 با 590 . پس یه چیزی این وسط کمه . 670 و 680 واقعی موندن برای روزهای آینده که AMD کارت جدیدی رو کنه و انویدیا بلافاصله جوابش رو با این 2 مدل بده .

لینک به دیدگاه

ممنون آقا حامد

این پس چی میگه

480 رتبه ی 9 !!!

PassMark Software - Video Card Benchmarks - High End Video Cards

لینک به دیدگاه

من هم عرض کردم که این کارتها تفاوت زیادی با هم ندارن و تقریبا یکسان هستن . براتون لینک مقایسه هم گذاشتم . اون سایت بر اساس قیمت و کارایی دسته بندی کرده . فقط کارتهای رفرنس رو هم در نظر نگرفته و اون امتیاز نهایی مربوط به میانگین قدرت و قیمت کارتهای رفرنس و غیر رفرنس از تمام برندهاست .با این حال اختلاف بینشون زیاد نیست . دلایلی که من 7850 رو انتخاب کردم ، گفتم . حق انتخاب با شماست .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اساتید تا حدود 5 تومن یک سیستم(فقط کیس) به ما معرفی کنید با سوکت 2011 اگه کمتر از 5 تومنم شد اشکال نداره.تا حدود 400 هم بیشتر شد بازم عیب نداره! ولی یه سیستم باشه اقلا تا چند سال نیاز به تعویض نداشته باشیم.مخلصیم

لینک به دیدگاه

تا 600 - 700 تومان که نمیشه سیستم درستی بست . مخصوصا الان که قیمتها بالاتر رفته . من حداقل چیزی رو که میشه برات لیست میکنم .انتظار معجزه نداشته باش ازش :

پردازنده : intrl G620 حدود 120 تومان

مادربورد : ASUS P8H61-M LE/USB3 حدود 160 تومان

پاور : Green GP430A-SP حدود 78 تومان

کیس : GREEN MAGNUM 2 حدود 73 تومان

کیبورد و ماوس و اسپیکر : دلخواه حدود 70 تومان

جمع : حدود 1000000 تومان . قیمت اینها رو هم حتما به روز بگیر .

در مورد کارت گرافیک مطمئنی ؟

در این موارد که بوجه زیاد نیست معمولآ ati رو ترجیح میدن به جی فروس

اگه بخوایی یه ati بذاری رو سیستم شما خودت چی برمیداری ؟

این برند adata بهتر از kingstone , apacer , transned ه ؟

ویرایش شده توسط quantum
لینک به دیدگاه

در مورد کارت گرافیک مطمئنی ؟

در این موارد که بوجه زیاد نیست معمولآ ati رو ترجیح میدن به جی فروس

اگه بخوایی یه ati بذاری رو سیستم شما خودت چی برمیداری ؟

این برند adata بهتر از kingstone , apacer , transned ه ؟

کارت AMD تو این قیمت 5670 هست . ولی خیلی سخت گیر میاد . اگر 5670 تونستی گیر بیاری بگیر . BIOSTAR Radeon HD 5670 1GB DDR5 تو سایت لیون خورده 169 . ولی نمیدونم موجوده یا نه . همینطور Club 3D Radeon HD 5670 1GB DDR3 هم خورده 130 که اون هم از موجود بودنش خبر ندارم . اگر موجود بودن بگیری بهتره .

لینک به دیدگاه

اساتید تا حدود 5 تومن یک سیستم(فقط کیس) به ما معرفی کنید با سوکت 2011 اگه کمتر از 5 تومنم شد اشکال نداره.تا حدود 400 هم بیشتر شد بازم عیب نداره! ولی یه سیستم باشه اقلا تا چند سال نیاز به تعویض نداشته باشیم.مخلصیم

شما برای چه کاری میخوای عزیز ؟ اگر برای بازی میخوای نیازی به 2011 نداری . 1155 خیلی بهتر عمل میکنه . هر سیستمی هم ببندی شاید تا 3 سال دیگه جوابگوی نیازت نباشه . بستگی به خودت داره که چی بخوای از سیستم .من با سیستم 5 سال پیش میتونم کار کنم . ولی کسی هست که سال به سال سیستم عوض میکنه و بالاترین قطعات رو میگیره .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

شما برای چه کاری میخوای عزیز ؟ اگر برای بازی میخوای نیازی به 2011 نداری . 1155 خیلی بهتر عمل میکنه . هر سیستمی هم ببندی شاید تا 3 سال دیگه جوابگوی نیازت نباشه . بستگی به خودت داره که چی بخوای از سیستم .من با سیستم 5 سال پیش میتونم کار کنم . ولی کسی هست که سال به سال سیستم عوض میکنه و بالاترین قطعات رو میگیره .

نه آقا ما سیستم فوق حرفه ای برای رندرینگ و کارهای گرافیکی و بنچمارک و گیم و ... میخوایم! سوکت 2011 که قطعیه ولی خوب اینکه قطعات چی باشه الان سوال ماست.برای گیمینگ هر دو سوکت خوب هستند.

البته شما جای استاد ما هستی حامدجان اما ما اعتقاد نداریم که 1155 از 2011 بهتره.نمونه اش بتمن آرخام که روی سیستم با 16 گیگ رم و سی پی یو 3930k بهترین عملکرد داشت برا اجرا

در هر صورت ما برا کل کل نمیخوایم سیستم بببندیم از طرفی نمیخوایم هم هر سال پول بدیم برا سیستم.حالا شما به عنوان خبره و کننده کار سیستم به ما معرفی کنید.

لینک به دیدگاه

قیمت های روز پردازنده و مادربورد 2011 رو ندارم . قیمتها رو باید حدودی بدم . قطعات رو میگم با قیمتهای حدودی . شما به روز قیمت بگیر :

پردازنده : Intel Core i7-3930K قیمت حدودی 1300

مادربورد : ASUS P9X79 Pro قیمت حدودی 900

رم : Patriot Gamer II 32GB 4x8GB DDR3 1600 قیمت حدودی 510

هارد دیسک : Seagate Barracuda 2TB SATA3 قیمت حدودی 250

دیسک جامد : Corsair Force GT 120GB SATA3 قیمت حدودی 400

گرافیک : Gainward GTX 680 2GB DDR5 قیمت حدودی 1350

درایو نوری : PLEXTOR 24X SATA DVD-RW قیمت حدودی 55

پاور : GREEN GP1235B قیمت حدودی 340

کیس : GREEN X-9 PREDATOR قیمت حدودی 265

این قطعات رو که لیست کردم قیمتشون حدودا شد 5370000 تومان . اگر فکر میکنی زیاده ، میشه کمش کرد . باید قیمت به روز رو هم گرفت . اینها حدودی هستن . ممکنه بعضیها کم شده باشن و بعضیها زیاد .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

قیمت های روز پردازنده و مادربورد 2011 رو ندارم . قیمتها رو باید حدودی بدم . قطعات رو میگم با قیمتهای حدودی . شما به روز قیمت بگیر :

پردازنده : Intel Core i7-3930K قیمت حدودی 1300

مادربورد : ASUS P9X79 Pro قیمت حدودی 900

رم : Patriot Gamer II 32GB 4x8GB DDR3 1600 قیمت حدودی 510

هارد دیسک : Seagate Barracuda 2TB SATA3 قیمت حدودی 250

دیسک جامد : Corsair Force GT 120GB SATA3 قیمت حدودی 400

گرافیک : Gainward GTX 680 2GB DDR5 قیمت حدودی 1350

درایو نوری : PLEXTOR 24X SATA DVD-RW قیمت حدودی 55

پاور : GREEN GP1235B قیمت حدودی 340

کیس : GREEN X-9 PREDATOR قیمت حدودی 265

این قطعات رو که لیست کردم قیمتشون حدودا شد 5370000 تومان . اگر فکر میکنی زیاده ، میشه کمش کرد . باید قیمت به روز رو هم گرفت . اینها حدودی هستن . ممکنه بعضیها کم شده باشن و بعضیها زیاد .

دادا دستت درست.

ssd یه 120 گذاشتی کم نیست؟ این پاوری که گذاشتی زیاد نیست ظرفیتش؟(پول برق خونمون نره رو یه تومن!) آقا کارت Gainward کیفیتش در حد asus یا msi هست؟

قیمتا که هیشکس درست و دقیق نمیده.طرف میگه آقا میخوای الان بخری یا فقط میخوای قیمت در بیاری؟ خلاصه اکثر کاسبا اصاب مصاب نرن داش.

لینک به دیدگاه

از SSD فقط برای نصب سیستم عامل و نرم افزار استفاده کن . اگر بخوای 256 بذاری باید حدود 800 تومان هزینه کنی . اگر میتونی بذار . ضرر نداره . پاور رو میتونی 1035 وات هم برداری . ولی تو فشار زیاد ممکنه سیستم کم بیاره . کارت گینوارد به نسبت قیمتش کارت خیلی خوبیه . همین کارت از برند ایسوس 200 تومان گرونتره . چون کارت رفرنس هست تفاوتش اینقدر نیست که ارزش هزینه 200 تومانی رو داشته باشه . در واقع تفاوتش نامحسوسه . خیلی ها دارن استفاده میکنن از این برند و راضی هستن .

یه چیزی رو هم یادم رفت بگم . کولر برای پردازنده باید بخری . چون این پردازنده ها کولر ندارن . اگر اورکلاک میکنی پردازنده رو حداقل Thermalright Silver Arrow SB-E بردار که قیمت 175 تومانه تقریبا . اگر اورکلاک نمیخوای بکنی Thermalright HR-02 Macho با قیمت 90 تومان کفایت میکنه و مطمئنه . البته اگر اورکلاک حرفه ای بخوای بکنی بهتره که واترکولینگ ببندی روی پردازنده . البته قیمتش خیلی زیاد در میاد .

ویرایش شده توسط Hamed
لینک به دیدگاه

دوستان این cpu g620 داغ کردنش معمولیه ؟دما میره تا 78 درجه تو محیط خنکی هم هست

لینک به دیدگاه

تو چه حالتی دما میره بالا ؟ حالت بیکار یا تحت فشار زیاد ؟

احتمال داره که فن رو خوب جا نزدی یا اینکه خمیر زیرش پاک شده . این دما خیلی زیاده برای این پردازنده . با چه نرم افزاری دما رو تست کردی ؟ مطمئنی درست کار میکنه ؟ معمولا تو این دما سیستم باید ریست بشه . جداکثر دمایی که این پردازنده میتونه توش کار کنه 69.1 هست .

لینک به دیدگاه

سیستم اداری هست گارانتی داره نمیشه بازش کنی دما اینقدر بالا میره که هنگ میکنه زیاد و کند میشه بایوس دستکاری شده ریست نمیشه

لینک به دیدگاه

تحت فشار زیاد هم قرار نداره تو کارای معمولی اداری هم کند میشه

لینک به دیدگاه

پس مشکل داره . ببرش همون شرکتنی که گارانتی کرده . باید درستش کنه . وگرنه هم پردازنده آسیب میبینه و هم مادربورد .

لینک به دیدگاه

دوستان یه کولر مناسب گرافیک 6950 و یه کولر سی پی یوcor i52500 k اگه معرفی کنید ممنون میشم با قیمتش . تشکر

لینک به دیدگاه

سلام اقا حامد

یک پاور پیدا کردم XFX 850W Core Edtion 80plus bronz

به نظر شما خوبه بخرمش؟

برای SLI و اورکلاک ؟

بعد سوال دیگه داشتم برونز با گلدش تفاوتش تو قدرت آمپرشه یا فقط بهینه مصرف؟

ممنون

ویرایش شده توسط ITech
لینک به دیدگاه

کولر برای گرافیک Zalman VF3000A بود که حدود 120 تومان قیمت داشت . نمیدونم الان تو بازار گیر میاد یا نه . قیمتش هم باید بالا رفته باشه .

برای پردازنده هم کولر از حدود 40 تومان هست به بالا . برای چه کاری میخوای ؟ اورکلاک آماتوری یا حرفه ای ؟ یا اینکه همینطوری برای اطمینان ؟

اگر برای اطمینان میخوای گرین ترانسفورمر 3 هست که حدود 53 تومانه . اگر برای اورکلاک نیمه حرفه ای یا آماتوری میخوای Thermalright HR-02 Macho با قیمت حدود 90 تومان هست . اگر هم برای اورکلاک حرفه ای میخوای Thermalright Silver Arrow SB-E با قیمت حدود 175 تومان هست . اگر حد بالاتر بخوای کار کنی باید واتر کولینگ بگیری .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...