رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

۲۹ دقیقه قبل، ARMIN گفته است:

360 رو میگرفتی خیلی بهتر بود. ولی خوب نهایت پردازنده شاید نتونه بوست کنه یا زیاد روی بوست باقی بمونه. ولی به مشکل خاصی بر نمیخوری.

پس یه دفعه بگو با یه بخاری طرفیم خخخ
یه واتر 240 نمیتونه از پسش بر بیاد اونم در حالت بوست خود پردازنده.

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

11 دقیقه قبل، Nsm1000 گفته است:

پس یه دفعه بگو با یه بخاری طرفیم خخخ
یه واتر 240 نمیتونه از پسش بر بیاد اونم در حالت بوست خود پردازنده.

نه نمیتونه بوست کنه. تو حالت عادی ممکنه داغ هم نکنه ولی اگر بخوای بوست کنه، آره در حد بخاری برقی داغ میکنه.

برای 10600K

10700K

10900K

11600K

11700K

11900K

12600K

12700K

12900K

همه ی اینها Minimum Recommendation واتر کولر 360 میلیمتریه درست و حسابیه. اینا رو میخرین باید حداقل 8 تا 11 میلیون تومن هزینه بابت واتر کولر خوب کنار بزارین.

لینک به دیدگاه

11700k هم پرمصرفه هم خیلی داغه مدل عادیشو میگرفتی هم 1 تومن ذخیره میکردی هم دردسر دما نداشتی.

از نظر فریمی هم عملا یکی هست جفتش بیخود نبود هرچی یوتوبر از راه رسید دو تا فش به اینتل داد😅 من خودم میخواستم انلاکشو بگیرم نقد و بنچمارکارو دیدم عادیو گرفتم. کلا 65 وات میخواد با ایرکولر هم با دمای گرم اتاق روی فول لود 65تا70 میره 

لینک به دیدگاه

۹ ساعت قبل، ariarko گفته است:

فعلا پول نبود دیگه اینم کولینگ قبلیه خوب پس پیشنهادتون چیه

دادا کاری نمیشه کرد، شما همینو فعلا استفاده کن خبر بده ببینیم چطوری جواب داده. بعدا اگر دیدی عملکردش غیر قابل تحمل کردنه بعدا یه فکری میکنی به حالش، فعلا همینو ببند روش خرج اضافی برای خودت نتراش، حالا 5 گیگاهرتز بوست نکرد فدا سرت.  

لینک به دیدگاه

۳۰ دقیقه قبل، ARMIN گفته است:

دادا کاری نمیشه کرد، شما همینو فعلا استفاده کن خبر بده ببینیم چطوری جواب داده. بعدا اگر دیدی عملکردش غیر قابل تحمل کردنه بعدا یه فکری میکنی به حالش، فعلا همینو ببند روش خرج اضافی برای خودت نتراش، حالا 5 گیگاهرتز بوست نکرد فدا سرت.  

😅 سری 12 هم که بخارین این چه وضعیه، یه ویدیو تو یوتیوب دیدم واتر 360 هم به زور این 12900k خنک میکرد.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

فقط ۹۹۰۰k.   سری آخر 

لینک به دیدگاه

به نام خدا 

کولر گازی

سری K برای بچه پولداراس که یه کیس خفن با کولینگ خفن داشته باشه 

ما هم که بودجه شو نداریم ولی عشقشو داریم باید کنار بیایم سخت نگیریم من خودم 11700k قسمت بشه یه روز بگیریم تو فکرم بود نوتوس 200 بندازم نهایت حالی که بدم نوتوس 400 😁

لینک به دیدگاه

چرا این سی پی یو مصرفش 125وات هست ، اینتل این همه سال تجربه ، نهایت مصرف باید 65 وات باشه با این کارایی 

لینک به دیدگاه

۷ ساعت قبل، Hamed.Madadi گفته است:

چرا این سی پی یو مصرفش 125وات هست ، اینتل این همه سال تجربه ، نهایت مصرف باید 65 وات باشه با این کارایی 

همین 11400 مصرفش به 120 وات میرسه

شما انتظار داری آی سونشون 65 وات مصرف کنه😅

نسل جدید بخاری های اینتل

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سی پی یو 11700k 

کولر corsair icue h150i elite capellix 

گرافیک هم 6900xt

دما توی گیم که هیچی، دور و بر ۴۶ تا ۵۰ میچرخه

توی استرس تست هم به زور به ۶۰ رسید 

لینک به دیدگاه

دوستان مرسی از همه گی بابت راهنمای حالا فعلا با همین سر میکنم ببین دیگه تابستون یه چی میگیرم فقط اینکه الا که دارم میرم بازی بزنم از 100% گرافیک داره استفاده نمیکنه حتی بازی reddeead حس میکنم داره بیشتر از سی پی یو میکشه کسی میدونه جریانش ؟

لینک به دیدگاه

۱۳ ساعت قبل، M-yousef گفته است:

همین 11400 مصرفش به 120 وات میرسه

شما انتظار داری آی سونشون 65 وات مصرف کنه😅

نسل جدید بخاری های اینتل

دقیقا
ولتاژ رو آنلاک گذاشتم فرکانسش تا 4.36 میره٬ ولی توی گیم با فن استوک دماش به ۱۰۰ هم میرسه 😑
یه کولر باید بگیرم براش...

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
۹ ساعت قبل، ariarko گفته است:

دوستان مرسی از همه گی بابت راهنمای حالا فعلا با همین سر میکنم ببین دیگه تابستون یه چی میگیرم فقط اینکه الا که دارم میرم بازی بزنم از 100% گرافیک داره استفاده نمیکنه حتی بازی reddeead حس میکنم داره بیشتر از سی پی یو میکشه کسی میدونه جریانش ؟

گرافیک چی هست؟

لینک به دیدگاه

۳۳ دقیقه قبل، rahmanshahi گفته است:

گرافیک چی هست؟

3060ti زمانی که باندل قبلی بود تو بیشتر گیم ها میرفت رو 99 اما الا نه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
۲ ساعت قبل، ariarko گفته است:

3060ti زمانی که باندل قبلی بود تو بیشتر گیم ها میرفت رو 99 اما الا نه

باید بره، مال من تازه باز بزارم میره میچسبه روی ۱۰۰ 

احتمال خیلی زیاد یجایی یه محدودیتی روش هست، حالا یا توی تنظیمات بازی یا توی کنترل پنل کارت 

لینک به دیدگاه

5 ساعت قبل، rahmanshahi گفته است:

باید بره، مال من تازه باز بزارم میره میچسبه روی ۱۰۰ 

احتمال خیلی زیاد یجایی یه محدودیتی روش هست، حالا یا توی تنظیمات بازی یا توی کنترل پنل کارت 

حس میکنم داره به سی پی یو فشار میاره ویندوز هم تازه زدم هیچی دست نزدم

3 ساعت قبل، ariarko گفته است:

اف پی اس درسته ها کامل 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
۴ ساعت قبل، ariarko گفته است:

ویندوز 10 هست دیگه؟؟؟

لینک به دیدگاه

4 ساعت قبل، rahmanshahi گفته است:

ویندوز 10 هست دیگه؟؟؟

اره ویندوز ۱۰ هست 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
۲۱ دقیقه قبل، ariarko گفته است:

اره ویندوز ۱۰ هست 

از چه نظر میگید داره به سی پی یو فشار میاد؟ با چی مانیتورش میکنین؟؟؟

لینک به دیدگاه

با سلام.

اخیرا توی تلگرام و سایت های مختلف دنبال سیستم های دست دوم بودم ولی به نکته جالبی برخوردم. اونم این که سیستم های صنعتی دست دوم کمی ارزون ترن و بین این همه گزینه سیستم زیر توجهمو جلب کرد‌

CPU Intel Xeon E5-2650 V4 (12 core ,30M Cache ) 🔺

RAM 32 GB DDR4

HDD 1 TB

SSD 240GB

VGA AMD FirePro W5000 2GB DDR5 🔺

🔅 قیمت : 19.200.000 تومان

میخواستم بدونم این سیستم ارزش خرید به این قیمت رو داره یا نه. چون میخوام ازش برای کارای ماشین مجازی، شبکه و محاسبات و برنامه نویسی استفاده کنم. ممنون

لینک به دیدگاه

درود 

میخوام یک لپتاپ بخرم حدود 3000 - 2000 دلار

cpu مهمترین چیز برام هست...

بعد رم 32-16 

اصلا بازی نمیکنم... واسه گرافیک یه مانیتور 4 دارم که میخوام فقط 4k رو روی 60 هرتس ساپورت کنه.

خودم به این نتیجه رسیدم که با سی پی یو amd بخرم قیمت مناسب تر و بنچمارک بهتر گیرم میاد... باید ببینم نظر اساتید چیه؟

من همه عمرم intel داشتم امکان داره بعضی از برنامه ها رو amd ساپورت نکنه؟ مثلا virtual box و ...؟ 

amd مشکلی داره یا نه؟

با سپاس

لینک به دیدگاه

سلام دوستان من یه سیستم دارم 

cpu e7500

ram 2xgb

مادربرد ساده 

هارد 80 گیگ

dvd-r

gpu: 3060 ti

اینو میخوام راه اندازیش کنم، دو تا پاور دارم یه گرین 380 وات یه دونه هم یه مارک دیگه 480 روش زده، تمامی قطعات به جز گرافیک مال 10 سال پیش هستن

کدوم پاور مناسبه، میشه 2 تا رو با هماهنگ ساز پاور به هم وصل کرد که جواب گو بشه؟ اگه میشه لطفا یه راهنمایی بکنید؟

لینک به دیدگاه

سلام دوستان 

من تقریبا تمام اجزای سیستم رو تا الان اپگرید کردم به غیر از پاور که مدلش B700 v2 coolermaster هست و نزدیک 5 سال هست که در حال کار کردن هست قبل از اینکه برم سراغ پاور های مدنظرم میخواستم بدونم اصلا نیاز هست که پاور رو الان عوض کنم؟؟ نه اورکلاک شده نه سیستم توی این چند سال زیاد روشن بوده. سیستم قدیمیم پاور پیشنهادیش 350 وات بوده سیستم جدیدم هم مجموعا 450وات نیاز داره. صدا و ایراد خاصی هم نداره. حالا نظر دوستان رو هم بدونیم بد نیست که ایا نیاز به عوض کردن هست یا فعلا تا چرخش میچرخه استفاده شه...

پاوری که اول توی ذهنم بود rm750x corsair بود که کم مونده جایزه صلح نوبل هم ببره انقدر که توی سایت های مختلف ازش تمجید شده ولی وقتی نقد های خریدار هارو ادم نگاه میکنه خیلی بیش از حد مدل کامنتایی از قبیل DOA و یا سوختن پاور توی چند روز تا چند ماه به چشم میخورد. حالا اونایی که میگفتن تمام قطعات هم همراش سوزونده به کنار, خیلی هم عجیب هست برای من که چجوری پاوری در این حد انقدر راحت میتونه بسوزه و جد و اباد سیستم هم با خودش ببره! برای همین یکم دودل شدم و از اونجایی که توی ایران طبق خود شرکت اصلیش شما 10 سال گارانتی نداری و فقط 18 ماه از طرف تخت جمشید گارانتی داری یکم ازش دلسرد شدم. قیمتش هم 4700 هست با گارانتی 18 ماهه. این جریانات که پیش اومد رفتم سراغ پاور بعدی که coolermaster mwe 750 gold v2 هست با 60 ماه گارانتی اواژنگ و قیمت 4500 بین نقد های خریدارا زیاد مشکل خرابی و سوختن ندیدم ولیکن دو تایی بود که میگفتن 2 سال استفاده کردیمو کار نکرده بعدش. سر همین موضوع گارانتی طولانی مدت تر من وسوسه شدم که اگر بخوام پاور عوض کنم برم برای کولرمستر بخاطر گارانتی 5 سالش. حالا سوال اینجاست که ایا اواژنگ توی پاور اذیت میکنه یا اگر اشکالی پیش بیاد بدون چک و چونه پاور رو تعویض میکنن؟؟ 

ولی برای من عجیب هست که چجوری پاور های جدید انقدر امار خرابی توی کوتاه مدت دارن! والا برای من 80+ برنز هم نیست 80+ خالی هست ولی نه سیستم تا حالا کرش کرده و نه بیخودی خاموش کرده...

ویرایش شده توسط alirezaskyfall
لینک به دیدگاه

سلام. قصد خرید حافظه SSD ساتا با ظرفیت 240 گیگابایت (در رنج قیمت هشتصد هزار تومان) و 480 گیگابایت (در رنج قیمت یک و نیم میلیون تومان) دارم. بین مدل‌هایی که در فروشگاه‌های اینترنتی موجود هستند و قیمت مناسبی دارند کدوم را پیشنهاد می‌کنید؟ چرا؟

ویرایش شده توسط pouyamahmoudi
افزودن بودجه
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...