رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

36 دقیقه قبل، Iman evo گفته است:

متشکرم از اینکه تجربیاتتون رو اختیار گذاشتین

نظری درباره t500 دارین؟ اینقدر که من ازش نقطه ضعف شنیدم فکر کنم بهتره MASTERBOX TD500 CRYSTAL رو تهیه کنم

با وجود تهویه عالیش اصلا کیفیت نداره

اینم ببین شاید بکارت بومد Cooler Master Master Case H500 Iron Grey RGB Case

ویرایش شده توسط EHSAN.K
اعمال قوانین جدید
لینک به دیدگاه

• ارسال 27.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

3 ساعت قبل، Iman evo گفته است:

سلام

تمام قطعاتم رو بروز کردم الا کیس

بین این موارد موندم  کدوم مورد رو بردارم؟

t500 دارم فقط زیبایی داره  شما کولر مستر بگیر که 2تا فن بزرگ جلوش داشته باشه

لینک به دیدگاه

22 دقیقه قبل، Iman evo گفته است:

متشکرم از اینکه تجربیاتتون رو اختیار گذاشتین

نظری درباره t500 دارین؟ اینقدر که من ازش نقطه ضعف شنیدم فکر کنم بهتره MASTERBOX TD500 CRYSTAL رو تهیه کنم

خواهش میکنم. والا من کار نکردم با اون مدل کیس اما نظر شخصیم بین مدل هایی که گذاشتید با کولر مستر ها هستش فقط گویا در این مدل فن پشت کیس نذاشتن پس به فکر اون هم باشید.

ویرایش شده توسط Black Boy
لینک به دیدگاه

داداش راش نندازی سنگین تری به مولا😉

حالا خداییش 

یه مین ddr2 775 بگیر همراه مثلا یه سی پی یو چه می‌دونم مثلا e5700 و یه رم 2 گیگ ddr2 

کلا 500 600 میشه 

فک کنم منظورت از ارتقا سیستمت همچین چیزی بود

لینک به دیدگاه

۱۱ دقیقه قبل، javad۴۰۰۴ گفته است:

حالا خداییش 

یه مین ddr2 775 بگیر همراه مثلا یه سی پی یو چه می‌دونم مثلا e5700 و یه رم 2 گیگ ddr2 

کلا 500 600 میشه 

فک کنم منظورت از ارتقا سیستمت همچین چیزی بود

دمت گرم

مین 775 دارم خب.دوتا.و نمیدونم کدوم بهتره

گفتم سی پی یو چی بندازم برا اونا

میدونم خیلی پایینه ولی نیازش دارم

لینک به دیدگاه

کیسی بگیر هواخوریش بالا باشه. اینایی که ویترین rgb هستن فقط دکورن. سعی کن چیزی بگیری جلوش شیشه ای نباشه.

ویرایش شده توسط milad.azn
لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۰/۱۰/۱۹ در ۱۲:۳۶، I M A N گفته است:

دوستان سلام .

موس لپ تاپ من مدل A4tech g3-280 مدتیه اسکرولش خراب شده و قصد دارم موس جدید خریداری کنم./

من با نرم افزار اتوکد زیاد سروکار دارم و اسکرول موس کارکردش زیاده .

قصد دارم در حدود 300 تا 600 هزینه کنم .

کسی موس پدر مادر دار بی سیم در این حدود قیمت سراغ داره که دوام بالایی داشته باشه ؟؟؟

ممنون.

اگر کار پول ساز می کنید حیف دستتاتون هست که خرجش نکنید یا حتی اگر کار طولانی مدت می کنید

من موس فوق خوش قیمت basilistik razer hyperx پیشنهاد می کنم با 1.200 می شه خریدش وایرلس هم هست خیلیم خوش دسته مدل سیمیشم هست البته سبک تره basilistik v3 می شه

در ۱۴۰۰/۱۰/۱۵ در ۱۸:۲۲، رضا موسوی گفته است:

سلام دوستان وقت همگی بخیر

ممنون میشم یه کیبورد نهایتا تا قیمت ۱/۲۰۰/۰۰۰ بهم پیشنهاد بدید اکه زیر ۱تومن باشه که چه بهتر،مثل همون تسکو و ردراگون که هم rgbهستن هم تنوعشون بالاس،واسه کار طراحی میخوام

کیبورد قبلیم از برند تسکو بوده مدل tk8120 که حدودا ۳ سال پیش گرفتم و ازش راضی بودم

ولی الان واسه تنوع میخوام عوضش کنم،کیبوردها rgb باشن خیلی بهتره،لطفا چند مدل معرفی کنید

ولی کلا واسه طراحی مکانیکال بهتره یا اپتیکال؟

سپاس🙏🏼🙏🏼

https://emalls.ir/مشخصات_K28-Backlit-Gaming-Mechanical-Keyboard~id~3913018

این هست خیلی خوبه من داشتم اما صداش زیاده عین ماشین تایپ می مونه هر چند من خوشم میاد

https://emalls.ir/مشخصات_Redragon-K552-RGB-Gaming-Keyboard~id~3589853

اینم هست کیفیتش بالاتره سوییچ بی صدا رد هم داره

۱۶ ساعت قبل، milad.azn گفته است:

کیسی بگیر هواخوریش بالا باشه. اینایی که ویترین rgb هستن فقط دکورن. سعی کن چیزی بگیری جلوش شیشه ای نباشه.

بستگی داره من ترمال تک دارم کلا بغل شیشه هاش بازه و خیلی هوا می کشه اما با اینکه قطور ترین کیس بازاره اما بازم در شیشه ای کنارش می بندم دمای کارت استریکس پهن خیلی بالا می ره چون هوا به شدت میاد می خوره به شیشه بر می گرده داخل گرافیک برای همین بازم مجبور شدم در شیشه ای با فاصله نصب کنم کلا درهای فلزی کناری که توری داشتن بهترین گزینه بودن 

لینک به دیدگاه

۲ ساعت قبل، slash_slash گفته است:

اگر کار پول ساز می کنید حیف دستتاتون هست که خرجش نکنید یا حتی اگر کار طولانی مدت می کنید

من موس فوق خوش قیمت basilistik razer hyperx پیشنهاد می کنم با 1.200 می شه خریدش وایرلس هم هست خیلیم خوش دسته مدل سیمیشم هست البته سبک تره basilistik v3 می شه

https://emalls.ir/مشخصات_K28-Backlit-Gaming-Mechanical-Keyboard~id~3913018

این هست خیلی خوبه من داشتم اما صداش زیاده عین ماشین تایپ می مونه هر چند من خوشم میاد

https://emalls.ir/مشخصات_Redragon-K552-RGB-Gaming-Keyboard~id~3589853

اینم هست کیفیتش بالاتره سوییچ بی صدا رد هم داره

بستگی داره من ترمال تک دارم کلا بغل شیشه هاش بازه و خیلی هوا می کشه اما با اینکه قطور ترین کیس بازاره اما بازم در شیشه ای کنارش می بندم دمای کارت استریکس پهن خیلی بالا می ره چون هوا به شدت میاد می خوره به شیشه بر می گرده داخل گرافیک برای همین بازم مجبور شدم در شیشه ای با فاصله نصب کنم کلا درهای فلزی کناری که توری داشتن بهترین گزینه بودن 

یه تصویر از وضعیت کیس فعلی و فن ها بزار.

معمولا با ۵ تا فن  میشه اونقدر گردش هوا ایجاد کرد که با محیط بیرون خیلی تفاوت ایجاد نشه 

سه تا جلو روبه  داخل 

پشت و بالا هم خروجی

والا هواخوری خیلی خفن بخوای یا باید گرد و خاک تحمل کنی یا نویز فن 

این کیس شیشه ایا از نظر خودم مردودن واقعا .  اصلا سمتشون نخواهم رفت 

اون مورد هم که گفتی یه فن زیر گراف یا روبروی گراف بزاری حل میشه 

لینک به دیدگاه

۳ دقیقه قبل، milad.azn گفته است:

یه تصویر از وضعیت کیس فعلی و فن ها بزار.

معمولا با ۵ تا فن  میشه اونقدر گردش هوا ایجاد کرد که با محیط بیرون خیلی تفاوت ایجاد نشه 

سه تا جلو روبه  داخل 

پشت و بالا هم خروجی

والا هواخوری خیلی خفن بخوای یا باید گرد و خاک تحمل کنی یا نویز فن 

این کیس شیشه ایا از نظر خودم مردودن واقعا .  اصلا سمتشون نخواهم رفت 

اون مورد هم که گفتی یه فن زیر گراف یا روبروی گراف بزاری حل میشه 

علمیش بخوام بگم باید فشار هوای داخل کیس افزایش پیدا نکنه تا فن های گرافیک یا پردازنده بتونن بهترین کارایی داشته باشن اضافه کردن فن خیلی مواقع بدترش می کنه یا عملا بی تاثیر هست اما خوب مکش هوای گرم بالای کیس یا بالا بغل کیس برای کیس های بسته تاثیر زیادی داره تا هوای گرم مجدد به داخل گرافیک یا پردازنده مکش نشه

اما از اونجایی که سرعت چرخش فن گرافیک با پردازنده متغیر هست اضافه کردن فن نزدیکی اون ها باعت تداخل برای مکش هوای خنک می شه و اوضاع خیلی بدتر می شه کافیه یک فن یا نردیک گرافیک یا پردازنده کنید تا مشاهده کنید چطوری دماش بالا می ره

کیس من view 51 هست اما چون باد شدیدی از بغل گرافیک خارج می شه هیچ کاریش نمی شه کرد مگه اینکه عمودیش کنم البته دمای کارت خیلی ایده ال هست حتی با در بسته اما افزایش 5 6 درجه ایش بازم برام جالب نیست

کلا هر کیسی که پنل شیشه ای بغل داره اوضاعش همینه البته بسته به مدل گرافیک هم خیلی داره بین 1 2 تا 7 8 10 درجه می تونه افزایش ایجاد کنه

شیشه جلو کیس هم عملا تاثیری نداره چون با کاهش فشار داخل کیس از کف یا سایر جاها هوا اتوماتیک مکش می شه مگه کیسی مشابه هلیوس باشه که از کفشم هوای زیادی مکش نمی تونه بشه کلا درش بسته می شه خفه می شه

اما کیس هایی مشابه لیانلی یا همین کیس اینقدر درز دارن که من تمام فن های کیس هم خاموش کردم حتی یک درجه هم دمای نه پردازنده نه گرافیک فرقی نکرد عملا فن ها محض قشنگی هستن

در مورد خاک هم که بستگی به کیس داره خیلی از کیس ها خیلی از بخش هاشون سوراخ دارن که خاک میاد بالاخره اما خوب فن های کیس با گرد گیرهاش به هر حال بخش زیادی از خاک رو می گیرن که ابلته توی محیط های مشابه تهران که هوای خشکی داره خطری نداره 2 من خاک هم سیستم می گیره تاثیری روی دما نداره

من 2 3 بار فراموش کردم گرد گیری کنم کلی خاک گرفته بود طوری که نبدیل به کرک شده بود بعد از تمیز کردن 100 درصدیش بازم دمای نه گرافیک نه مادربرد نه گرافیک 1 درجه هم خنک تر نشد

کلا اینقدر باورهای غلط توی فضای مجازی هست که نگم

لینک به دیدگاه

فقط 2 مورد طرح کیس دیدم که قطعات مخصوصا گرافیک دماش پایینتر بوده کیس هایی که مادربرد افقی نصب شده و کیس هایی که گرافیک خروجیش رو به بالا بوده

خیلی سال پیش که 5870 اومده بود 2 تا کراسفایر کردم تو تمام کیها مشکل دما داشتم تا اینکه یدونه کیس 10 15 تومنی گرفتم پنل جلوش رو کندم اون قسمت شد کف کیس (از کیس raven سیلوراستون اسکی رفتم)

از 2016 دارم با 1060 dual ایسوس سر میکنم یکی از بدترین هیتسینک ها رو داره روی میز دمای محیط 30 درجه دما تا 70 درجه میره گذاشتم داخل کیس raidmax cobra دما تا 80 هم رسید 

2تا فن 14 2500 دور انداختم زیرش (فاصله 3 سانتی) دور فن روی 65 درصد دما به 70 نمیرسید..تا اینکه رسیدم به t500مسترتک زیبا محکم با ابهت .... دما تا 78 رسید دمای اتاق 25 درجه حتی شیشه هم برداشتم    بهتره دوستان هم تست کنن 2تا فن 12 یا 14 دور بالا بزارین زیر گرافیک ببینید چقدر تاثیر داره

نتیجش اینکه بهترین راه برای خنک کردن هر چیزی سریعتر گرفتن گرما از اونه (دوباره 2 تا فن 14 برگشتن) 

در مورد گرد و خاک هم بگم که بیشترین تاثیرش روی فنها هست تا دمای روی برد  

بهترین کاری که میتونیم برای داشتن دمای پایین گرافیک انجام بدیم انتخاب درست گرافیک هست

ویرایش شده توسط Sabertooth
لینک به دیدگاه

سلام

قصد تهیه مادربردی دارم که تنها یک hdmi داره برای اتصال مانیتور...اما مانیتور من dvi هست برای گرفتن

برای حل این مشکل باید تبدیل بخرم و ایا تبدیل ها کیفیت کامل ارائه میدن یا نه

اگه تبدیل خوبی  شناخت دارید لطفا لینکشو بفرستید

https://emalls.ir/مشخصات_ASUS-PRIME-X570-P-AM4-Motherboard~id~2674718

لینک به دیدگاه

درود به تمامی دوستان

به نظرتون برای خرید نسل ۱۲ صبر کنیم تا آخر سال یا نه؟ چون میخوام پردازنده ومادربرد بخرم.

ممنون میشم راهنمایی کنید . چون میگن ایران داره توافق میکنه واحتمالأ تا دوهفته دیگه این اتفاق می افته .واقعأ دو دل شدم .

لینک به دیدگاه

۲ دقیقه قبل، sm۱۳۶۶ گفته است:

درود به تمامی دوستان

به نظرتون برای خرید نسل ۱۲ صبر کنیم تا آخر سال یا نه؟ چون میخوام پردازنده ومادربرد بخرم.

ممنون میشم راهنمایی کنید . چون میگن ایران داره توافق میکنه واحتمالأ تا دوهفته دیگه این اتفاق می افته .واقعأ دو دل شدم .

اینو دیگه باید از پیشگوها بپرسید:D

اما توی ایران قیمتش دقیقا با دوبی یکی هست 

14 ساعت قبل، persian.ir گفته است:

سلام

قصد تهیه مادربردی دارم که تنها یک hdmi داره برای اتصال مانیتور...اما مانیتور من dvi هست برای گرفتن

برای حل این مشکل باید تبدیل بخرم و ایا تبدیل ها کیفیت کامل ارائه میدن یا نه

اگه تبدیل خوبی  شناخت دارید لطفا لینکشو بفرستید

https://emalls.ir/مشخصات_ASUS-PRIME-X570-P-AM4-Motherboard~id~2674718

کلی ریخته توی دیجی کالا با نظر کاربرا یک خوبش بخرید

لینک به دیدگاه

سلام 
من یه سیستم دارم 
نمیدونم الان ارتقا بدمش یا قیدشا بزنم برم دنبال یه سیستم دیگه 
مادربرد
(Z77X-D3H _lga1155)
سی پی یو
i72600k cpu@3.4

رم دوتا ۴  ddr3

گرافیک هم 2

قابلیت نصب حافظه
Msata
و گرافیک nvidia 
هم داره

برای کارهای گرافیکی متوسط میخوام در حد باز کردن برنامه های سه بعدی و رندر های متوسط

حالا به نظرتون ارزش ارتقا داره؟

و اینکه سیستم اگر بخوام قطعات را حفظ کنم چه قطعاتی را اضافه کنم که سیستم جوابگو باشه

یه سوال هم اینکه
چون مادربرد دوتا سوکت برا گرافیک  داره  میشه توی سیستم دوتا کارت گرافیک داشت ؟

ممنون میشم اگر راهنمایی کنید

لینک به دیدگاه

۱۰ ساعت قبل، slash_slash گفته است:

اینو دیگه باید از پیشگوها بپرسید:D

اما توی ایران قیمتش دقیقا با دوبی یکی هست 

کلی ریخته توی دیجی کالا با نظر کاربرا یک خوبش بخرید

سوال اصلی من درباره کیفیت تصویر با توجه اینکه باید از تبدیل استفاده کرده تفاوتی میکنه یا

درباره دیجی کالا هم اصلا اعتباری نیست چون فروشنده ها متفاوت هستند ...ممکنه کالایی خلاف اون مشخصات کالای ارسال کنن ... شانسیه

لینک به دیدگاه

دوستان برای پردازنده 11700 چه کولری مناسبه؟واینکه ایر کولر باشه یا کولر مایع؟ 

بنظرتون مادربورد asusus tuf z590 plus wifi تهیه کنم یا سری b560

البته ی دونه ایرکولر دیپ کول GAMMAXX S40 دارم .مناسبه ؟

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

من برای کسی که خارج از کشور قصد خرید سیستم داره مشاوره میخواهم.

برای کیس به تنهایی میخواهد حدود ۲۰۰۰ دلار هزینه کنه و سوال اول من اینه که با توجه به معرفی نسل ۶۰۰۰ AMD و ۱۲ اینتل بهتره چند هفته برای موجود شدنشون صبر کنه یا نه؟ تفاوت‌ها ارزش صبر کردن داره؟

اگر امکانش هم باشه ممنون میشم یه لیست از بهترین کانفیگی که به نظرتون میاد بهم بدید.

(موضوع استفاده از سیستم هم استفاده عمومی از سیستم در کنار بازی تو رزولوشن بالا حدود ۴K هست و گیمر حرفه‌ای نیست)

سلام

تو سری ۱۲ اینتل به نظرتون ارزش داره مادربرد DDR5 بگیری؟ (هم خود مادربرد گرونتره هم رم)

کلا اگر سیستم رو DDR5 ببندی خیلی تفاوت سرعت احساس میکنی؟

ویرایش شده توسط Patriot
لینک به دیدگاه

۲ ساعت قبل، sm۱۳۶۶ گفته است:

دوستان برای پردازنده 11700 چه کولری مناسبه؟واینکه ایر کولر باشه یا کولر مایع؟ 

بنظرتون مادربورد asusus tuf z590 plus wifi تهیه کنم یا سری b560

سری کا؟ برای 11700 حتما سری زد بخرید که مادربرد فشار بیش از حد نیاد همون زد سری پایین هم بالای 90 درجه با این پردازنده کار می کنه سری بی هم قطعا لیمتش می کنه

اگر سری کا برمیداری تا حد ممکن کولینگ عالی بردارید حتی با D15 هم بچه ها بالای 100 درجه گرفتن

من خودم استریکس 360 برداشتم و البته پردازنده ی من خیلی لو ولتاژ هم جز اون 5 درصد کمیاب هست دما هیچ موقع به 80 نرسیده حتی توی تابستان اما دوستم 9900 کا داره با فرکانس 4.9 با دی 15 به 100 هم رسیده

من البته واتر کنار هم نصب کردم که گرمای گرافیک داخلش نشه اگر واتر بالا نصب بازم 7 8 10 درجه ای داغ ترش می کنه

4 ساعت قبل، persian.ir گفته است:

سوال اصلی من درباره کیفیت تصویر با توجه اینکه باید از تبدیل استفاده کرده تفاوتی میکنه یا

درباره دیجی کالا هم اصلا اعتباری نیست چون فروشنده ها متفاوت هستند ...ممکنه کالایی خلاف اون مشخصات کالای ارسال کنن ... شانسیه

نه اگر بد باشه تصویر می پره یا نویز می گیره کیفیت برای تصویر دیجیتال معنا نداره

شما می تونی مرجوع کنی اما من بارها خرید کردم و راضیم بر فرض برند K-NET PLUS هم قیمتش خوبه هم کاراییش تقلبیم نداره

لینک به دیدگاه

سری معمولی همون ۱۱۷۰۰

واتر برندش مهم نیست؟۲۴۰ باشه یا ۳۶۰؟

میخواستم نسل ۱۲ بگیرم مادربرد وپردازنده اما قیمتها خیلی بالاست و خنک کننده های مایع برای پردازنده های نسل ۱۲ موجود نیست فعلأ تو بازار درسته؟

بنظرتون بین نسل ۱۱ و۱۲ اختلاف خیلی زیاده؟

لینک به دیدگاه

من یه نصب کننده عمودی 

Cooler Master VER.2 Vertical Graphics Card Holder Kit With Riser Cable

خریدم بنظرتون چقدر افت فریم میده؟؟

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۰/۱۰/۲۴ در 16:43، arash_aria گفته است:

من یه نصب کننده عمودی 

Cooler Master VER.2 Vertical Graphics Card Holder Kit With Riser Cable

خریدم بنظرتون چقدر افت فریم میده؟؟

مبارکه

اونقدری نیست که به چشم بیاد 

در ۱۴۰۰/۱۰/۲۴ در 00:04، sm1366 گفته است:

درود به تمامی دوستان

تو این 37 سال زندگیم کلی از این سیرک ها داشتن اما نتیجش چی شد؟! هر چی بیشتر صبر کنی گرونتر میشه

2سال قبل ببینید با 50 میلیون چی میشد بست حالا چی میشه ...این وسط عمر نازنین داره برای این صبر کردن ها هدر میره

لینک به دیدگاه

18 دقیقه قبل، Sabertooth گفته است:

تو این 37 سال زندگیم کلی از این سیرک ها داشتن اما نتیجش چی شد؟! هر چی بیشتر صبر کنی گرونتر میشه

2سال قبل ببینید با 50 میلیون چی میشد بست حالا چی میشه ...این وسط عمر نازنین داره برای این صبر کردن ها هدر میره

واقعأ حرف کاملأ منطقی زدی .بخدا خیلی حسرت میخورم که چرا تو ایران زندگی میکنم و خیلی چیزها برامون تبدیل به رؤیا شده.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
۱۹ ساعت قبل، sm۱۳۶۶ گفته است:

درود به تمامی دوستان

سلام                شما  اگه  پست های  این دوسه سال  رو  ببینید   پر از  این   صحبت شما      که قرار  فلان بشه   دیشب  اونطور شده  و...  و  قطعات مورنیازشونو   رو  به این صحبتها نخریدن و  بعد   4-5 برابر   رفتن  خریدن  یا دیگه نتونستن بخرن  !

لینک به دیدگاه

۲ ساعت قبل، sm۱۳۶۶ گفته است:

میخواستم نسل ۱۲ بگیرم مادربرد وپردازنده اما قیمتها خیلی بالاست و خنک کننده های مایع برای پردازنده های نسل ۱۲ موجود نیست فعلأ تو بازار درسته؟

برای معمولیش بادی خوب هم کفایت می کنه 240 هم خوبه 

قطعا برند خوب بخرید thermal right به نسبت قیمت عالیه بعدش دیپ کول ها

لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، sm1366 گفته است:

تفاوت بین این دو نسل رم ddr5 , pci ex 5.0 هستش وگرنه تفاوتی دیگه ندارن 

البته اینو بگم تعداد هستههای پردازنده نسل 12 همچین خیلی دل آدمو میبره 

قیمتیم خیلی تفاوت میکنن قدرتی پهنای باندشون اونقدری نیست یعنی الان فعلا

گرافیک pci ex 4 موجوده و خریدن این باندل فعلا گرونه یه کمی اشتباهه .

نسل 11 اگه برای گیمینگ میخاین جوابتونو میده تا 4 سال آینده شایدم بیشتر 

حالا تا کارتهای نسل 5 بیان و قیمتشون بیاد درست بشه یه کم طول میکشه 

و یه پلتفرم نسل 11 معقولانه تره تا پلتفرم تازهوارد میان نسلی .

اختلاف توی هم رده و هم قیمتها زیاد نیست اگه برای بازی صرفا میخواین 

بخرین .و اگرم باشه قیمتهای بالا اگه پولت نمیرسه یه نسل 11 هم خوبه هم به اندازه

کافی قدرتمنده و قابلیت آپگرید داره . تفاوت این دو نسل تو مادربای خیلی خفنش 

رمهای نسل 5 و پهنای باند نسل 5 گرافیکه که هنوز گرافیکی براش نیومده 

البته اینم بگم یه آی 5 نسل 12 مساوی یه آی 9 نسل قبلیه و 10 هسته داره 

یعنی فقط اسمها تغییر کردن و یه سری قابلیتها اضافه شده به لیتو گرافی 

و اینکه فکر کنیم 6 هسته در نسل 12 با 11 خیلی متفاوته اشتباه هست 

بله یه آی5 نسل 12 خیلی قویتر از یه آی7 نسل 11 مثل یه آی 5 نسل 11

که از یه آی 7 نسل 6 و 5 سرتره قدرت باید تو هم رده سنجیده بشه 

و استاندارد در دسترس رم نسل 5 گرونتره از نسل 4 و یه بازیه 

یه زمانی نسل 4 گرونتر میشه .الان هم نخری به قول دوستان گرونتر میشه 

و اگه میخای بخری بخر و شک نکن رده بالای نسل 12 خوب هم کم مصرفتره 

هم خنک تره هم بروز تره ولی تو رده میانی یعنی تو 8 هسته نهایتا فکر

نکنم ارزششو داشته باشه .الان مادربرد موجودش z690  که دیگه بهترین هستش 

و خوب این خوبه که میری یه چیزی میخری راحت 8 سال ثاپورتت میکنه 

اگه قیمتشم برات مهمه برو نسل 11 بخر چون ارزون شدن درکار نیستش.

ویرایش شده توسط arash_aria
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...