رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

۱۲ دقیقه قبل، arash_aria گفته است:

تفاوت بین این دو نسل رم ddr5 , pci ex 5.0 هستش وگرنه تفاوتی دیگه ندارن 

البته اینو بگم تعداد هستههای پردازنده نسل 12 همچین خیلی دل آدمو میبره 

قیمتیم خیلی تفاوت میکنن قدرتی پهنای باندشون اونقدری نیست یعنی الان فعلا

گرافیک pci ex 4 موجوده و خریدن این باندل فعلا گرونه یه کمی اشتباهه .

نسل 11 اگه برای گیمینگ میخاین جوابتونو میده تا 4 سال آینده شایدم بیشتر 

حالا تا کارتهای نسل 5 بیان و قیمتشون بیاد درست بشه یه کم طول میکشه 

و یه پلتفرم نسل 11 معقولانه تره تا پلتفرم تازهوارد میان نسلی .

اختلاف توی هم رده و هم قیمتها زیاد نیست اگه برای بازی صرفا میخواین 

بخرین .و اگرم باشه قیمتهای بالا اگه پولت نمیرسه یه نسل 11 هم خوبه هم به اندازه

کافی قدرتمنده و قابلیت آپگرید داره . تفاوت این دو نسل تو مادربای خیلی خفنش 

رمهای نسل 5 و پهنای باند نسل 5 گرافیکه که هنوز گرافیکی براش نیومده 

البته اینم بگم یه آی 5 نسل 12 مساوی یه آی 9 نسل قبلیه و 10 هسته داره 

یعنی فقط اسمها تغییر کردن و یه سری قابلیتها اضافه شده به لیتو گرافی 

و اینکه فکر کنیم 6 هسته در نسل 12 با 11 خیلی متفاوته اشتباه هست 

بله یه آی5 نسل 12 خیلی قویتر از یه آی7 نسل 11 مثل یه آی 5 نسل 11

که از یه آی 7 نسل 6 و 5 سرتره قدرت باید تو هم رده سنجیده بشه 

و استاندارد در دسترس رم نسل 5 گرونتره از نسل 4 و یه بازیه 

یه زمانی نسل 4 گرونتر میشه .الان هم نخری به قول دوستان گرونتر میشه 

و اگه میخای بخری بخر و شک نکن رده بالای نسل 12 خوب هم کم مصرفتره 

هم خنک تره هم بروز تره ولی تو رده میانی یعنی تو 8 هسته نهایتا فکر

نکنم ارزششو داشته باشه .الان مادربرد موجودش z690  که دیگه بهترین هستش 

و خوب این خوبه که میری یه چیزی میخری راحت 8 سال ثاپورتت میکنه 

اگه قیمتشم برات مهمه برو نسل 11 بخر چون ارزون شدن درکار نیستش.

ممنون بابت توضیحات کامل. 

راستش با نظرت موافقم .چون نسل ۱۲ هنوز امتحانش پس نداده وجدیده واز همه مهمتر قیمت هاش خیلی بالاست ، بعنوان مثال الان قیمتهای مادربورد چک میکردم که asus tufz590 plus wifi پنج و خورده ای بود وهمین مدل نسل ۱۲ ده وخورده ای که واقعأ اختلاف زیاده و در آخر این هم اضافه کنم که اکثر کولرهای بازار براکت LGA 1700 ندارن.

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

۸ ساعت قبل، sm۱۳۶۶ گفته است:

دوستان برای پردازنده 11700 چه کولری مناسبه؟واینکه ایر کولر باشه یا کولر مایع؟ 

بنظرتون مادربورد asusus tuf z590 plus wifi تهیه کنم یا سری b560

اگه سری K هست و قصد اورکلاک دارید واتر کولر و مادربورد سری z

اگه قصد اورکلاک ندارین مادربورد سری b و کولر مایع باشه بهتره ولی تاور کولر(از همین کولر بادی بزرگا) هم طبق گفته اینتل جوابه

لینک به دیدگاه

سلام. یکی از دوستانم می خواهد برا سیستمش ssd بخره. سوال اینجاست که بر روی مین h61 هم می شه ssd نصب کرد؟ آیا بعدها دچار مشکل نمی شه؟

لینک به دیدگاه

۹ دقیقه قبل، pesari_az_kelachai گفته است:

سلام. یکی از دوستانم می خواهد برا سیستمش ssd بخره. سوال اینجاست که بر روی مین h61 هم می شه ssd نصب کرد؟

سلام

اره

10 دقیقه قبل، pesari_az_kelachai گفته است:

آیا بعدها دچار مشکل نمی شه؟

نه

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۰/۱۰/۲۴ در ۲۰:۳۷، sm۱۳۶۶ گفته است:

ممنون بابت توضیحات کامل. 

راستش با نظرت موافقم .چون نسل ۱۲ هنوز امتحانش پس نداده وجدیده واز همه مهمتر قیمت هاش خیلی بالاست ، بعنوان مثال الان قیمتهای مادربورد چک میکردم که asus tufz590 plus wifi پنج و خورده ای بود وهمین مدل نسل ۱۲ ده وخورده ای که واقعأ اختلاف زیاده و در آخر این هم اضافه کنم که اکثر کولرهای بازار براکت LGA 1700 ندارن.

خواهش میکنم لطف دارین شما .الان فقط جو رم نسل 5 و شکاف توسعه کارت گرافیک نسل 5 با پهنایی باندی که

هنوز گرافیکی برای اون پهنا نیست و بعدشم اون پهنا باید رم مخصوص باشه که رمی نیست ووووو

کلا یا باید صبر کنی که اشتباهه بزرگی یا ریسک کنی الان گرون همونو بخری تفاوت قدرتیم حس نخواهی کرد

برای گیمینگ ولی برای کارای دیگه رندرینگ و این مسایل به تفاوتهایی داره .ولی اگه مثل من بیماری 

بهروز بودن داری که من سرکوبش کردم چون پول ندارم باید به اصطلاح پیشو بزنی به تنت .ولی عقلانی 

نهایتا رفتن سراغ نسل 11 که شکاف توسعه نسل 4 هم داره و رمهاشم عملا تفاوتی با نسل 5 نداره 

مثل رم 16 گیگ نسل 3 که من تفاوتی با رم نسل 4 توش حس نکردم واقعا که بشه گفت بهتره ولی

اگه بری سراغ اس اس دی nvwme سرعت بالا اونو میگم عالیه خودمم دنبالشم یا یه اپتین مموری بعلاوه اس اس دی

تفاوت چشمگیری تو لود داره آپتین مموری 32 باشه البته 16 هم بدک نیست ولی 32 خوب سرعت 

بیشتری داره و میاد هارد قدیمی 5200 دور در دقیقه من و شمارو تا اندازه 60% یه اس اس دی 

سری جدید میبره بالا سرعت لودشو .بخش ذخیره تو سرعت و بازی خیلی تاثیر داره

در آینده بازیا حداقل سیستم موردنیازشون میشه ssd معمولی و سیستم پیشنهادی میشه 

سری ssd nvwme این میشه شک نکن بخاطر کنسولهای جدید 

لینک به دیدگاه

۴ دقیقه قبل، arash_aria گفته است:

خواهش میکنم لطف دارین شما .الان فقط جو رم نسل 5 و شکاف توسعه کارت گرافیک نسل 5 با پهنایی باندی که

هنوز گرافیکی برای اون پهنا نیست و بعدشم اون پهنا باید رم مخصوص باشه که رمی نیست ووووو

کلا یا باید صبر کنی که اشتباهه بزرگی یا ریسک کنی الان گرون همونو بخری تفاوت قدرتیم حس نخواهی کرد

برای گیمینگ ولی برای کارای دیگه رندرینگ و این مسایل به تفاوتهایی داره .ولی اگه مثل من بیماری 

بهروز بودن داری که من سرکوبش کردم چون پول ندارم باید به اصطلاح پیشو بزنی به تنت .ولی عقلانی 

نهایتا رفتن سراغ نسل 11 که شکاف توسعه نسل 4 هم داره و رمهاشم عملا تفاوتی با نسل 5 نداره 

مثل رم 16 گیگ نسل 3 که من تفاوتی با رم نسل 4 توش حس نکردم واقعا که بشه گفت بهتره ولی

اگه بری سراغ اس اس دی nvwme سرعت بالا اونو میگم عالیه خودمم دنبالشم یا یه اپتین مموری بعلاوه اس اس دی

تفاوت چشمگیری تو لود داره آپتین مموری 32 باشه البته 16 هم بدک نیست ولی 32 خوب سرعت 

بیشتری داره و میاد هارد قدیمی 5200 دور در دقیقه من و شمارو تا اندازه 60% یه اس اس دی 

سری جدید میبره بالا سرعت لودشو .بخش ذخیره تو سرعت و بازی خیلی تاثیر داره

در آینده بازیا حداقل سیستم موردنیازشون میشه ssd معمولی و سیستم پیشنهادی میشه 

سری ssd nvwme این میشه شک نکن بخاطر کنسولهای جدید 

همه اینایی که میگی من دارم البته اپتان 16 گیگ هست اما عالیه..نسل هم برای منی که ویندوز تنها استفادم هست کافیه

لینک به دیدگاه

کارتم رو به صورت عمودی بستم با کمک کیت نصب عمودی به همراه رایزر 
کولر مستر که واقعا عالی و راحته و تاالان هم افت فریم خیلی کم بوده و گاهی مساوی بوده و پرفرمنس میشه گفت افتی نداره 

تا اینجا البته با چنتا بازی و فورمارک و بنچمارک

تو واچ داگ 3 لگ داره حالا شاید مال چیز دیگه باشه 

ویرایش شده توسط arash_aria
لینک به دیدگاه

بازی واچ داگ کلا لگ داره دما چطوریاس اونم افزایشی داشته؟

لینک به دیدگاه

لینک به دیدگاه

۱۹ دقیقه قبل، sm۱۳۶۶ گفته است:

z590 بردار 

لینک به دیدگاه

۱۰ دقیقه قبل، Sabertooth گفته است:

z590 بردار 

بین گیگا وایسوس کدوم؟

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، sm۱۳۶۶ گفته است:

قطعا ایسوس بردارید مادربرد فقط ایسوس یا MSI بقیه اصلا بهش فکر نکنید مخصوصا گیگا

نه کیفیت ساخت خوبی گیگا داره نه بایوس جالبی داره

پیشنهاد منم Z590 هست البته

لینک به دیدگاه

۲۶ دقیقه قبل، slash_slash گفته است:

خب با این تفاسیر asus tuf z590 plus wifi یا z590 e wifi rog strix

لینک به دیدگاه

14 ساعت قبل، sm1366 گفته است:

سلام

فارق از اینکه چه پردازنده ای انتخاب می کنید، مورد اول گزینه ایده آلی هست.

مدل aorus b560 pro ax هم که بین این 2 مورد نیست، عالیه.

ویرایش شده توسط Blueman6
لینک به دیدگاه

6 ساعت قبل، slash_slash گفته است:

دوست من دلیل مخالفت تون چیه؟ بیهوده نمیشه یه برند رو کوبوند، اگر مشکلی هست بفرمایید، اگر هم صرفا شما با یک مدل خاص تحت شرایطی خاص به مشکل خوردین دلیل نمیشه محصولات اون برند ساخت خوبی نداشته باشن و ...، نه تنها گیگابایت بلکه تمام برندها

گیگابایت جزو معدود شرکت‌هایی هست که هنوز روی برخی مادربردها Bios دوگانه میزنه و اگر بلایی سر مادربرد بیاد با یه کلید سوییچ مانند به راحتی Bios دیگه‌اش فعال میشه و برای یه Bios دیگه نیاز نیست بره گارانتی و ... 

البته موارد بسیار زیاد هست از خوبی ها و امکانات محصولات برندهای مختلف که نیاز به توضیح نیست

خوبه که با دلیل موجه کاربران رو راهنمایی کنیم و براشون ابهام ایجاد نکنیم

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، EHSANRF گفته است:

دوست من دلیل مخالفت تون چیه؟ بیهوده نمیشه یه برند رو کوبوند، اگر مشکلی هست بفرمایید، اگر هم صرفا شما با یک مدل خاص تحت شرایطی خاص به مشکل خوردین دلیل نمیشه محصولات اون برند ساخت خوبی نداشته باشن و ...، نه تنها گیگابایت بلکه تمام برندها

گیگابایت جزو معدود شرکت‌هایی هست که هنوز روی برخی مادربردها Bios دوگانه میزنه و اگر بلایی سر مادربرد بیاد با یه کلید سوییچ مانند به راحتی Bios دیگه‌اش فعال میشه و برای یه Bios دیگه نیاز نیست بره گارانتی و ... 

البته موارد بسیار زیاد هست از خوبی ها و امکانات محصولات برندهای مختلف که نیاز به توضیح نیست

خوبه که با دلیل موجه کاربران رو راهنمایی کنیم و براشون ابهام ایجاد نکنیم

به نسبت بقیه برندها من عرض کردم بایوس ایسوس پایدار تر و یوزر فرندلی تر هست و امکانات خوبیم داره

تقریبا مادربرد ایسوس توی همه جای دنیا محبوبیت بیشتری داره فروش بهتریم داره به علاوه خدمات پس از فروش با شعبات گارانتی ایسوس هم خیلی بهتره گیگابایت حتی دیگه در دوبی خدمات گارانتی نداره حتی گارانتی گیگا لوکال شده worldwide دیگه نیست یعنی از همون جایی که خریدین باید تحویل بدید اونم با فاکتور رسمی این در حالیه که ایسوس با msi خدماتشون جهانی هست و بدون فاکتور با تاریخ ساخت قطعه گارانتی قبول می شه به علاوه فیدبک های خدمات پس از فروش ایسوس خیلی خیلی مثبت تر از گیگا هست

من حقیقت از لحاظ کیفیت و دوام محصولات  و دقت ساخت ایسوس  بالاتره

حتی توی سری گرافیک ها هم با طراحی بد قسمت سوکت پاورها کلی مشکل ساز شدن

یا مدل گرافیک های ائورس با اینکه 4 اسلاته هستن هم نویز زیادی دارن هم دمای بالایی دارن به مراتب از تاف ایسوس هم بدترن

یا پاورهای گیگا که نه تنها از لحاظ کارایی چندان نقدهای عالی نداره بر عکس سری استریکس ایسوس مشکل انفجار هم دارن هم خود گیگا هم سری ائورسش

در کل این ها رو مثال زدم که ایسوس بی دلیل ایسوس نشده خیلی روی کیفیت محصولاتش حساس هست البته خودم الان مادربرد msi دارم ازشم راضیم اما برای سری جدید بازم بخوام بگیرم ایسوس می گیرم گیگا هم قبلش داشتم که راضی نبودم

در کل اینا نظرات من هست احساس جان و البته که خریدار خودشون باید تصمیم نهایی بگیرن برخی اوقات برای یک رنج قیمتی کاربر مادربردی رو پیدا می کنه که رقیبش اون چیزی رو که می خواد نداره بر فرض msi که من خریدم 3 تا m.2 با 10 usb داشت اما maximus hero تعداد 2 تا m.2 با 8 تا پورت داشت vrm داغ تریم داشت قیمتشم اون زمان بالاتر از msi بود با اینکه قیمت جهانیشون یکی بودن اینم بگم من الان 3 تا ام 2 با 10 تا پورتم هم متصل هست یعنی به کارم می یومد

یک مزیتی هم که بعدا بهش اضافه شد resizebar nvidia هم ساپورت کرد که اگر درست یادم باشه ایسوس بیخیالش شد برای سری z390

پریدن بایوس هم خیلی به ندرت برای کاربرهای عادی اتفاق می افتاده که تازه برندهای دیگه هم راهکار خاص خودشون برای برگردوننش دارن با فلش کردن

خلاصه این دیگه به خریدار بستگی داره برای بررسی کردنشون

امیدوارم کسی رو ناراحت نکرده باشم نظر شخصی من برای مادربرد سال هاست که ایسوس هست

ویرایش شده توسط slash_slash
لینک به دیدگاه

5 ساعت قبل، slash_slash گفته است:

خلاصه این دیگه به خریدار بستگی داره برای بررسی کردنشون

ممنون بابت توضیحات

نظر باید مبنا داشته باشه و مستند باشه

طرف‌داری از فلان برند یا مشکل با یکی از محصولات فلان برند نباید روی مشاوره تاثیر بذاره، اگر گذاشت میشه فن‌بوی بودن یا متعصب بودن روی برند یا برندهای خاص که در جای خودش کار بدی نیست اما برای مشاوره سم هست 

برای تمام مواردتون پاسخ هست اما نیازی به توضیح بیشتر نمی‌بینم...

لطفا برای نظری که - درست یا نادرست - داریم و محترم هست کاربری رو به این صورت راهنمایی نکنیم چون «ممکنه» با تهیه قطعات از شرکت‌های دیگه خسارت بزرگی در آینده ببینه

لینک به دیدگاه

۲ ساعت قبل، EHSANRF گفته است:

ممنون بابت توضیحات

نظر باید مبنا داشته باشه و مستند باشه

طرف‌داری از فلان برند یا مشکل با یکی از محصولات فلان برند نباید روی مشاوره تاثیر بذاره، اگر گذاشت میشه فن‌بوی بودن یا متعصب بودن روی برند یا برندهای خاص که در جای خودش کار بدی نیست اما برای مشاوره سم هست 

برای تمام مواردتون پاسخ هست اما نیازی به توضیح بیشتر نمی‌بینم...

لطفا برای نظری که - درست یا نادرست - داریم و محترم هست کاربری رو به این صورت راهنمایی نکنیم چون «ممکنه» با تهیه قطعات از شرکت‌های دیگه خسارت بزرگی در آینده ببینه

ممنون از شما

بله کاملا حق با شماست

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، Hadi MP گفته است:

پشتیبانی گیگابایت (RMA) جداً بد نیست، هفته پیش یک مشکلی با ماربردم داشتم تیکت زدم طی 2 روز پاسخ دادن حتی لینک به بخش پیگیری هم ارسال کردن که برد پست کنم برای بررسی و تعمیر! (مشکل با آپدیت بایوس حل شد البته!) اینکه بگیم گیگا خدمات خوبی نداره دور از انصافه آواژنگ هم داخل ایران در حد توان خوب ساپرت میکنه.
P.S: سایت پشتیبانی U.S بود. من بهشون گفتم که ایران هستم، ولی بازم کامل راهنمایی کردن.

من نسبت به نظر کلی خریدارها در نت گفتم

از aSUS EVGA بیشتر از همه راضین

پشتیبانی رو که همه جواب می دن

گیگا کلا گارانتی در دوبی دیگه نداره متاسفانه اگرم در نت بزنید سرچ کنید فقط یکی اینترپرایز پی سی خدمات می ده من با فروشنده های دوبی هم صحبت کردم گفتن محصولاتش اکثرا گارانتی ندارن مگر تحت شرایط خاصی که خارج از اینجا منتقلش می کنن اما خوب محصولاتش دوبی موجود بود

https://www.gigabyte.com/ae/Support/Warranty

داخل این لینک هم که می شید فقط اینترپایز پی سی دیگه قابل انتخابه در حالی که امریکاش همشون قابل انتخابه

مورد بعدی هم گارانتی گیگا جهانی نیست و لوکال هست و حتما فاکتور رسمی می خوان روی این حساب گفتم که شامل ایران البته نمی شه این مسائل مگه کسی برای گارانتیش روی خارج از ایران حساب باز کرده باشه گارانتی اواژنگ هم نباشه

اواژنگ بله گارانتی خوبیه اگر گارانتی براتون مهمه با گارانتی اواژنگ بخرید که احتمالا به نحوی می تونن 3 سال گارانتیش رو بگیرن

لینک به دیدگاه

سلام دوستان!

من سیستمی با مشخصات زیر دارم و قصد آپدیت اون رو برای اجرای روان بازی های روز دنیا رو دارم (نه با گرافیک بسیار عالی) ممنون میشم نظرتون رو بدونم که میشه همین PC رو آپدیت کرد یا باید یک PC جدید تهیه بشه.

تا ۱۰ میلیون

Case: Green X3

Motherboard: Gigabyte Z87-HD3

GPU: Nvidia Geforce GT 730 2GB

CPU: Intel(R) Core(TM) i5-4670K CPU @ 3.40GHz

RAM: 8GB (I don't know witch brand is it)

H.D.D: 500GB

Power: Green 350W

Monitor: G-plus GGM-L276FN

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، eposo گفته است:

سلام دوستان!

من سیستمی با مشخصات زیر دارم و قصد آپدیت اون رو برای اجرای روان بازی های روز دنیا رو دارم (نه با گرافیک بسیار عالی) ممنون میشم نظرتون رو بدونم که میشه همین PC رو آپدیت کرد یا باید یک PC جدید تهیه بشه.

تا ۱۰ میلیون

کرافیک و پاور بفروشید تا پاور بالای 500 وات بگیرید اون 10 تومن هم 1060 کارکرده بگیرید

pc جدید برای گیم زیر 30 تومن اصلا بهش فکر نکنید مگر کارکرده

ویرایش شده توسط Sabertooth
لینک به دیدگاه

۲ ساعت قبل، eposo گفته است:

سلام دوستان!

تا ۱۰ میلیون

من جای شما باشم با 10 تومن ایکس باکس سری اس با یک سال اشتراک گیم پس می گیرم

کارت گرافیک زیر 2060 سوپر یا 3060 اذیت می کنه نمی گم نمی شه اما توی این رنج کنسول بخرید خیلی بهتره

لینک به دیدگاه

۳ ساعت قبل، eposo گفته است:

سلام دوستان!

تا ۱۰ میلیون

•  

سلام.

برای بودجه ی شما خرید کنسول (Xbox Series S + GamePass) بهترین انتخابه.

لینک به دیدگاه

دوستان برای ارتقا به نسل ۱۲ آیا واتر کولرهای فعلی نیاز به براکت یا چیز خاصی دارن؟

مدلی که دارم corsair 360 150ielite هست و میخوام ببینم میشه رو سوکت نسل 12 نصب کرد؟

چون فروشگاه ها که نصب میکنن مشکلی نیست ولی سایت های خارجی گفته نیاز به پیچ و براکت خاص هست 

لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، mitternacht گفته است:

دوستان برای ارتقا به نسل ۱۲ آیا واتر کولرهای فعلی نیاز به براکت یا چیز خاصی دارن؟

مدلی که دارم corsair 360 150ielite هست و میخوام ببینم میشه رو سوکت نسل 12 نصب کرد؟

چون فروشگاه ها که نصب میکنن مشکلی نیست ولی سایت های خارجی گفته نیاز به پیچ و براکت خاص هست 

برای مادبردهای ایسوس که می دونم سوراخ نسل قبلی هم تعبیه شده نیازی به براکت نیست بقیه برندها نمی دونم

البته برخی کولینگ های بادی بزرگ ممکنه با برخی مدل ها نخورن( به خاطر گیر کردن به هیت سینک) اما برای واترها چیزی نشنیدم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...