رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

کول مستر پوله برندشو تو ایران میخوره نه کیفیت

ویرایش شده توسط atisoc0936
لینک به دیدگاه

• ارسال 27.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

با درود به دوست عزيز،

آقا جسارتاً يه مطلبى عرض كنم. من هميشه تو مدرسه وقتى امتحان ميدادم ديگه نميرفتم جواب هارو از كسى بپرسم يا چك كنم. ديگه امتحان كه تموم ميشد منتظر ميموندم تا جواب امتحان بياد. چون حتى اگه متوجه ميشدم فلان سوال رو غلط جواب دادم يا كم نوشتم اعصابم خورد ميشد.

حالا تو خريد هم همينطور هستم. قبلش همه جور تحقيقى ميكنم - ولى وقتى ديگه جنس رو گرفتم - حتى يك لحظه هم ديگه مقايسه يا راجبش تحقيق نميكنم. به شما هم پيشنهاد ميكنم اگه خريدتون قطعى شده - ديگه اصلا راجبش فكر نكن - اعصابت رو ميريزهه به هم. ;)

عالی بود آرمین جان . 50 تا مثبت طلبت. (*) (*)

اتفاقا یک بار در انجمن یک بحثی در این مورد پیش آمده بود که وقتی کالایی می خرید، اگر از همان ابتدا با دید مثبت و رضایت مندی به قضیه نگاه کنید، مطمئنا از خریدتان لذت میبرید ، ولی اگر دیدگاهتون نسبت به کاری که انجام دادید ، منفی باشه ، باید منتظر انواع اقسام اشکالات باشید.

به قول آرمین، از کالاتوت استفاده کنید و لذتش را ببرید. انشا االه که همیشه براتون به خوبی کار کنه. :wub:

لینک به دیدگاه

آخه یه خورده هم دلم پیش p8p67 delux که قبلا" خدمتتون عرض کردم بود ! :-S

الان نمیدونم این الایت گذشته از چیپش کیفیت و کارایی این برد رو داره یا اگه ایسوزه رو میگرفتم بهتر بود؟I%20Do%20not%20Know.gif

همونطور که آرمین جان گفت ، وقتی خریدی دیگه به این فکر نکن که کدوم بهتر بود و چرا این رو گرفتم . خرید کردی تموم شد . الان اگر ببینی که چیز دیگه میگرفتی بهتر بود فقط سرخورده میشی . اگر هم ببنی که خرید خودت بهتره که فرقی نمیکنه برات . چون خریدی . اصلا بهش فکر نکن . کالایی که خریدی خوبه . اگر خوب نبود 400 تومان قیمت نداشت . مطمئنا یه چیزی داره که قیمتش با توجه به برند این مقداره . پس بهش فکر نکن و ازش استفاده کن . امیدوارم مدتها بدون مشکل برات کار کنه .

لینک به دیدگاه

eXtreme Power Plus 500W

GX-400W

GP530A-EU

یک مقایسه خوب بین این 3 تا میخوام.

و یک رتبه بندی اول تا سوم.

و اینکه 530 گرین واقعی هست؟ و چرا با 400 وات کولرمستر قیمتشون یکی هست؟

بین این 3 تا گرین بهتره . 530 وات واقعی هست . چون برند داخلیه قیمتش ارزونتره . البته فقط برندش داخلیه و خود پاور ساخت شرکت دیگه ایه که سازنده اصلی هست . رتبه بندی بخوای بکنی اول گرین ، بعد کولر مستر 400 وات به خاطر سری GX و بعد کولرمستر 500 وات . مسئله مهم تو پاورها فقط وات اونها نیست . امکانات دیگه ای هم هست تو پاورها . مثل آمپراژ روی ریل 12 ولت . تعداد ریل 12 ولت ، استانداردهای ایمنی و خیلی چیزهای دیگه .

لینک به دیدگاه

ممنون از همه بابت تذکرشون ... :wub:

(حالا چرا همه میزنید ..یه سوالی کردیما ! .. :D)

ویرایش شده توسط tarashee
لینک به دیدگاه

عالی بود آرمین جان . 50 تا مثبت طلبت. (*) (*)

اتفاقا یک بار در انجمن یک بحثی در این مورد پیش آمده بود که وقتی کالایی می خرید، اگر از همان ابتدا با دید مثبت و رضایت مندی به قضیه نگاه کنید، مطمئنا از خریدتان لذت میبرید ، ولی اگر دیدگاهتون نسبت به کاری که انجام دادید ، منفی باشه ، باید منتظر انواع اقسام اشکالات باشید.

به قول آرمین، از کالاتوت استفاده کنید و لذتش را ببرید. انشا االه که همیشه براتون به خوبی کار کنه. :wub:

مخلصم هومن جان، @};- @};-

بالاخره همه ى ما موقع تصميم گيرى براى خريد و بعد از خريد، كم يا بيش، تو همين پروسه قرار ميگيريم و همونطور كه گفتى اون رضايت و ديدگاه مثبت، اول به خودمون و بعد هم به روى جنسى كه ميخريم تاثير خوبى داره.

لینک به دیدگاه

بین این 3 تا گرین بهتره . 530 وات واقعی هست . چون برند داخلیه قیمتش ارزونتره . البته فقط برندش داخلیه و خود پاور ساخت شرکت دیگه ایه که سازنده اصلی هست . رتبه بندی بخوای بکنی اول گرین ، بعد کولر مستر 400 وات به خاطر سری GX و بعد کولرمستر 500 وات . مسئله مهم تو پاورها فقط وات اونها نیست . امکانات دیگه ای هم هست تو پاورها . مثل آمپراژ روی ریل 12 ولت . تعداد ریل 12 ولت ، استانداردهای ایمنی و خیلی چیزهای دیگه .

بین این سه چطور؟

Real Power M520

Silent Pro M500

GP530A-EU

لینک به دیدگاه

دوستان من تا حالا از هاردهای سولید ssd استفاده نکردم . میشه یکم در مورد میزان سرعت با مقایسه با هاردهای معمولی 64mb بگید؟ در ضمن من مادربوردم فعلا قدیمیه و ساتا3 نداره میتونم از اینا استفاده کنم؟تشکر

لینک به دیدگاه

دوستان من تا حالا از هاردهای سولید ssd استفاده نکردم . میشه یکم در مورد میزان سرعت با مقایسه با هاردهای معمولی 64mb بگید؟ در ضمن من مادربوردم فعلا قدیمیه و ساتا3 نداره میتونم از اینا استفاده کنم؟تشکر

عزیز من تازه SSD گرفتم و به جرات میتونم بگم تازه فهمیدم کامپیوتر یعنی چی. مادربرد بالا، گرافیک بالا، CPU بالا، رم بالا، همه ی این ها رو داشتم ولی تا زمانی که SSD نداشتم واقعا میگم از سرعتشون بی بهره بودم.

تفاوت سرعت در بنچمارکها هستش ولی به صورت ساده SSD با هارد 64 مگ کش خاویار سیاه وسترن که من دارم شاید یه هفت - هشت برابری باشه. من آفیس 2010 رو ظرف 4 تا 5 دقیقه روی سیستم میریختم. الان با SSD آفیس ظرف 1 دقیقه روی سیستم ریخته شد.

اگر ساتا 3 نداری، میتونی از مدل های ارزونتر SSD بگیری که با ساتا 2 هم سازگار هستند مثل OCZ Agility 3 120GB SATA3 SSD -

درسته نمیتونی از نهایت سرعتش استفاده کنی، ولی باز هم همون تغییر با ساتا 2 اینقدری هست که محسوس باشه.

ویرایش شده توسط Armin2012
لینک به دیدگاه

پس الان ساتا 3 رو فعلا نمیتونم استفاده کنم ؟ جون اواخر مهرماه مادربورد عوض میکنم گفتم شاید بشه تا اون موقع با همین استفاده کنم

لینک به دیدگاه

پس الان ساتا 3 رو فعلا نمیتونم استفاده کنم ؟ جون اواخر مهرماه مادربورد عوض میکنم گفتم شاید بشه تا اون موقع با همین استفاده کنم

میتونی تا سرعت ساتا2، از SSD استفاده کنی. بعدا که مادربرد بهتری گرفتی خوب SSD شما هم با سرعت ساتا 3 کار خواهد کرد.

راستی مدل مادربردت چیه؟ خیلی قدیمیه؟

لینک به دیدگاه

اره asus p5k هست

خوب خیلی هم قدیمی نیست. به هر صورت الان قیمت SSD بسیار مناسبه، اگه میتونی الان SSD رو تهیه کن (ترجیحا مدلی باشه که هم ساتا 2 و هم ساتا 3 رو ساپورت کنه، مثل اونی که معرفی کردم)، و میتونی روی همین مادربرد هم ازش استفاده کنی فقط حتما از ویندوز 7 استفاده کن. تا مهر ماه که سیستمت رو به ساتا 3 رو ارتقاء بدی. (در مورد ارتقائ سیستم هم آقا حامد استاد همه اینجا خوب راهنمایی میکنند.)

تو این 2 سال و خورده ای که از ورود SSD به ایران میگذره، الان قیمتش به مناسب ترین میزان خودش رسیده که بزنم به تخته، گوش شیطون کر، در حال حاضر هر کی بخره به نفعشه. الان اگه بتونی تهیه کنی و حتی رو این سیستم استفاده نکنی و بگذاری کنار - بازم به نظرم خیلی خوبه.

لینک به دیدگاه

دوستان کدوم بهتره از این هاردها و من میتونم با اون مادربوردم ازش استفاده کنم؟ ocz vertex4 128g یا corsair force gt f120 gb ؟ قیمتشون چنده الان .تشکر

لینک به دیدگاه

هر دوی اینها خوب هستن . ولی مدل ورتکس 4 رو بعضی از دوستان باهاش مشکل داشتن . حرارتش بالا بود .من Force GT رو بیشتر میپسندم . قیمت ندارم .ولی حدود 350 تا 380 باید باشن . هر دو روی مادربورد شما نصب میشن . ولی ار حداکثر سرعتشون نمیتونید استفاده کنید . باید مادربورد ساتا 3 برای استفاده کامل تهیه کنید .

لینک به دیدگاه

من دیروز این هاردوocz vertex4 128g خریدم 280 ولی هنوز وصل نکردم .از کسایی که داشتن پرسیدم چطوره؟ میگفتن خوبه ولی مشکل فریمور (یه همچین چیزی) .دما رو نشون نمیده داره .قراره واسش اپدیت بیاد , قراره !

ویرایش شده توسط mka19
لینک به دیدگاه

من دیروز این هاردوocz vertex4 128g خریدم 280 ولی هنوز وصل نکردم .از کسایی که داشتن پرسیدم چطوره؟ میگفتن خوبه ولی مشکل فریمور (یه همچین چیزی) .دما رو نشون نمیده .قراره واسش اپدیت بیاد , قراره !

شما بدون گارانتی و از کسی خریدی که پول لازم بود ;)

لینک به دیدگاه

اره اقا حامد مشکل چیه ؟ اگه چیزی هست بگو .دلشوره گرفتم . یه جور گفتی فک کردم طرفو میشناسی!!!. :(

ویرایش شده توسط mka19
لینک به دیدگاه

نه بابا . مشکل چرا ؟ منظورم این بود که قیمت خیلی خوبی خریدی . الان این قیمت که سهله ، 300 تومان بدون گارانتی به همکار نمیدن ;)

لینک به دیدگاه

اقا حامدتو مادربورهای ایسوس چه مادربوردی رو پیشنهاد میکنید سوکت 1155 ? این ماکسیموس چطوره حدود قیمت هم بدین اگه امکان داره با تشکر

لینک به دیدگاه

برای چه کاری میخوای ؟ چی میخوای روش نصب کنی ؟ چی برات مهمه که داشته باشه ؟

سری ماکسیموس از سری گیم ایسوس هست . مادربورد های این سری امکانات ویژه ای دارن و قیمتشون هم از بقیه بورد های همرده گرونتره . بستگی به چیپ و سوکت و امکاناتش قیمت فرق میکنه . از حدود 500 تومان هست تا 900 تومان . البته با سوکت 1155 . سری های قدیمی سوکت 1155 هم اگر گیر بیاد شاید کمی ارزونتر باشه . ولی من پیشنهاد میکنم یک بورد متعادل تر بگیری .مثلا P8Z77-V . هم امکانات و هم کیفیت خوبی داره . قیمتش هم بهتره . حدود 470-480 باید باشه . البته قیمت دقیق رو ندارم . اگر اورکلاک هم نخوای بکنی مادربورد های ارزونتر هم هستن که امکانات خوبی دارن .

لینک به دیدگاه

اقا حامد من خیلی اهل اورکلاک نیستم یه چند باری اونم اماتوری انجام دادم و خیلی هم افزایش ندادم. من واسم مهمه که تا چند سال اینده بتونه قطعات جدید رو ساپورت کنه و بتونم از حداکثر قدرت قطعات استفاده کنم بیشتر نرم افزارهای گرافیکی نصب میکنم میخوام بتونم اگه لازم بود گرافیک رو ارتقا بدم و مثل الان واسه هارد گیر نکنم که sata 3 نداره و سی پی یو های رده بالا هم جواب بده اگه تو این وضعیت قیمت هم مناسب پیدا بشه که چه بهتر

لینک به دیدگاه

پس اگر فکر میکنی که اوکلاک هم ممکنه کمی بکنی ، همون Asus P8Z77-V رو بگیر . همه امکاناتی رو که میخوای داره . کیفیتش هم خوبه . این هم لینک مشخصاتش : http://www.asus.com/Motherboards/Intel_Socket_1155/P8Z77V/

قیمتش زیر 500 تومانه .

لینک به دیدگاه

والا یه تشکر کمه حامد جان ممنون از جوابای کاملت . اگه اورکلاک مد نظر نباشه کدوم مدل رو پیشنهاد میکنی؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...