رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در ۱۴۰۲/۹/۱۰ در 21:28، Hassan.SK گفته است:

کارت دست دوم ماینی میشه خودم رو سیستم دارم قطعات الکترونیکی همیشه ریسک خرابی دارن چه آکبند چه دست دو

دست دو باید از فروشنده معتبر و جنس خوب گرفت

کارت دست دو بردارید راحت با 14-15 میلیون میشه کارایی یه کارت 35 میلیونی گرفت

پاور و هارد، اس اس دی همیشه باید نو بگیرید چون طول عمر دارن

کارت آکبند بگیرید تقریبا بیشتر بودجه رو میخوره

اخه مثلا من بخوام بیام یه کارت 4070 بخرم کی میاد4070 شو بفروشه؟!!!! مگه کارتای جدید دست دوم پیدا میشن؟الان فرضا من یه کارت 4080 دارم. بازیا رو فول کوآلیتی دارم میزنم واسه چی باید بیام کارتو بفرووشم؟ اکثرا میان نسل های قدیمی رو میفروشن مثلا سری 10 یا 20 یا 30 مثل 1080 2080 3080. نسل جدید نمیشه گیر آورد! ....

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.2k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

9 ساعت قبل، Abbas68 گفته است:

اخه مثلا من بخوام بیام یه کارت 4070 بخرم کی میاد4070 شو بفروشه؟!!!! مگه کارتای جدید دست دوم پیدا میشن؟الان فرضا من یه کارت 4080 دارم. بازیا رو فول کوآلیتی دارم میزنم واسه چی باید بیام کارتو بفرووشم؟ اکثرا میان نسل های قدیمی رو میفروشن مثلا سری 10 یا 20 یا 30 مثل 1080 2080 3080. نسل جدید نمیشه گیر آورد! ....

پیدا میشه

ولی سخت تر پیدا میشه

مثلا فکر کنم همین چند وقت پیش بود یکی از دوستان تو همین فروم ۴۰۹۰ برا فروش داشت

همچنین شما اگه مثلا میخوای ۴۰۷۰ بخری میتونی معادل قدرتشو از نسل قبل بخری مثلا ۳۰۸۰ یا ۶۸۰۰

وقتی نسل جدید کارت گرافیکا میاد دلیل نمیشه نسل قبلی کاملا به درد نخور شده باشه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
10 ساعت قبل، Abbas68 گفته است:

برادر کی میاد 15 تومن 4070 بفروشه ؟ منظور من سری 6000 amd و 3000 انویدیا بود اینا میشه دست دو

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۲/۹/۱۰ در 19:57، Abbas68 گفته است:

دست دوم اگه بخرم چه معایبی برام داره؟! من میخوام در اقتصادی ترین حالت ممکن بهترین انتخاب ها رو داشته باشم. روی یه سری چیزا واقعا نمیشه روی دست دوم حساب باز کرد مثل پاور، مادربور و غیره، ولی کارت گرافیک رو میشه کنار اومد باهاش ولی باز آدم میترسه چون وسیله برقیه دیگه یهو میبینی اتصالی ای عیبی ایراد خیلی کوچیکی میگیرن بعدا یهو میزنن کل سیستم رو خراب میکنن ولی اگه شما در خصوص گرافیک مطمینی که توی خرید دست دوم خیالم تقریبا راحت باشه اوکی هست مشکلی نداره. کل قطعات بالا 50 تومن بشه

بودجه شما کفاف همون کارت دست دوم میده چون نو بخواید ببندید نهایت 4060ti میتونید تهیه کنید که اصلا بپای کارت هایی مثل 6800xt & 6900xt نمیرسه . قیمت خوب اونها هم بخاطر بحث ماینینگ هست(حالا چه کارت ماین شده باشه یا نباشه) وگرنه سری جدید هم فرضا همون 4070 رو کسی به قیمت نصف نمیفروشه.

لینک به دیدگاه

تا ۳۰ تومن چه مانیتوری ارزش خرید داره؟ کاربری کیفیت بالای در نمایش رنگ ها میخوام

لینک به دیدگاه

45 دقیقه قبل، emad_hs گفته است:

تا ۳۰ تومن چه مانیتوری ارزش خرید داره؟ کاربری کیفیت بالای در نمایش رنگ ها میخوام

ASUS

LG

لینک به دیدگاه

24 دقیقه قبل، yasin1380 گفته است:

همین مدل ایسوس مدل به روز شده اش رو موجود کرده اما تو رددیت خوندم که خریدارها از خاکستری بودن پس زمینه مشکی شاکی بودن

ال جی که فرمودید فرق این مدل با 27UP850N-W چیه از نظر کیفیت تصویر که ده میلیون بیشتره؟

لینک به دیدگاه

8 دقیقه قبل، emad_hs گفته است:

همین مدل ایسوس مدل به روز شده اش رو موجود کرده اما تو رددیت خوندم که خریدارها از خاکستری بودن پس زمینه مشکی شاکی بودن

ال جی که فرمودید فرق این مدل با 27UP850N-W چیه از نظر کیفیت تصویر که ده میلیون بیشتره؟

اونی که 10 میلیون تفاوت میکنه 27up650-w هست ،این 27up850n-w یه چند تومنی از 32un650-w گرون تر هست

حقیقت رو مشخصات تفاوت های زیادی بینشون نیست ولی جدید ترین مدل فعلی ازشون که تو ایران موجوده همون 27up850n-w هست ،حالا اگر با سایز 27 اینچش اوکی هستید مورد خوبی هست،ولی بستگی به کاربریتون داره ،که این مقدار هزینه منطقی هست یا نه.

لینک به دیدگاه

سلام دوستان یه مادربرد که رم ddr4بخوره میخواستم خیلی نمیخوام حرفه ای باشه و اهل اور هم نیستم یچیز نرمال و اینکه سی پی یویی که باهاش مچ میشه روهم بگید cpuحداقل i5 باشه کارت گرافیکم دارم 2060سوپره

ویرایش شده توسط Mohammad shojae
لینک به دیدگاه

15 دقیقه قبل، Mohammad shojae گفته است:

سلام دوستان یه مادربرد که رم ddr4بخوره میخواستم خیلی نمیخوام حرفه ای باشه و اهل اور هم نیستم یچیز نرمال و اینکه سی پی یویی که باهاش مچ میشه روهم بگید cpuحداقل i5 باشه کارت گرافیکم دارم 2060سوپره

i5-12400f

msi pro b660m-a (wifi)d4

لینک به دیدگاه

سلام دوستان . کارت  3070 دارم . ایا ارتقا دادن اون به 6900xt کارکرده ، منطقیی می باشد ؟

رزولیشن من 4k می باشد

لینک به دیدگاه

7 دقیقه قبل، haydar8881 گفته است:

سلام دوستان . کارت  3070 دارم . ایا ارتقا دادن اون به 6900xt کارکرده ، منطقیی می باشد ؟

رزولیشن من 4k می باشد

بلی

لینک به دیدگاه

دوستان سلام

دوتا سوال دارم

برای یه سیستم با 12400 i5  و رم 32 گیگ و  کارت 3070ti کدوم یکی از این 4 مدل مناسبتره؟

msi PRO Z690-P DDR4

asus PRIME Z690-P D4-CSM

msi PRO B760-P WIFI DDR4

asus TUF GAMING B660M-PLUS WIFI D4

نظر خودم رو گزینه اخریه حداقل ظاهرا از بقیه مدلا بهتره 😁. ولی تخصصی توی سخت افزار ندارم از طرفی گزینه سوم چیپست جدید تری داره.

و سوال دوم اینکه یه ssd اصلی برای ویندوز و نرم افزارها در نظر گرفتم میخواستم یه hdd هم برای ذخیره دیتا بخرم ولی با توجه به اینکه قیمت HDD و SDD های sata تقریبا برابره به نظرتون عاقلانس که برای استفاده های غیر از نصب بازی و نرم افزار از ssd به جای hdd استفاده بشه  مثلا مدل gigabyte GP-GSTFS31100TNTD به جای یه hdd معمولی مثل western blue 1 tb

ممنونم

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، hasankhatar گفته است:

دوستان سلام

دوتا سوال دارم

برای یه سیستم با 12400 i5  و رم 32 گیگ و  کارت 3070ti کدوم یکی از این 4 مدل مناسبتره؟

msi PRO Z690-P DDR4

asus PRIME Z690-P D4-CSM

msi PRO B760-P WIFI DDR4

نظر خودم رو گزینه اخریه حداقل ظاهرا از بقیه مدلا بهتره 😁. ولی تخصصی توی سخت افزار ندارم از طرفی گزینه سوم چیپست جدید تری داره.

و سوال دوم اینکه یه ssd اصلی برای ویندوز و نرم افزارها در نظر گرفتم میخواستم یه hdd هم برای ذخیره دیتا بخرم ولی با توجه به اینکه قیمت HDD و SDD های sata تقریبا برابره به نظرتون عاقلانس که برای استفاده های غیر از نصب بازی و نرم افزار از ssd به جای hdd استفاده بشه  مثلا مدل gigabyte GP-GSTFS31100TNTD به جای یه hdd معمولی مثل western blue 1 tb

ممنونم

سلام به نظرم نیازی به سری z ندارین شما؛ ترجیحن ddr5 بگیریدو سری 700 اپتیمایز شده های سری 600 هستن برای شما تفاوتی نمیکنه، اون 3070ti رو اگر امکانش بود بالا تر بگیرید، و ssd sata و hdd هم قیمت یکسانی ندارن، اما اگر شما از جایی با یم قیمت میتونید تهیه کنید خوب قطعن ssd sata بگیرید.

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، hasankhatar گفته است:

دوستان سلام

دوتا سوال دارم

msi PRO Z690-P DDR4

asus PRIME Z690-P D4-CSM

msi PRO B760-P WIFI DDR4

ممنونم

مادربرد msi pro b760m-a wifi d4 وmsi b760gaming plus wifi d5 گزینه های بهتری برای تهیه هستند.

اگر به بودجتون میخوره یکی از این 2مورد ssd رو تهیه کنید:   

Lexar nm620 2tb ll asgard 2tb an4

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

میخوام یه مودم روتر ایسوس خرید کنم اما بین دو مدل که قیمتشون مثل هم هست دو دل هستم

تحقیق زیادی کردم ولی خب باز به نتیجه نرسیدم

ROG Rapture GT-AX6000   و    ROG Rapture GT6

یکی دو بانده هست و یکی سه بانده و یکی دوال 2.5 داره و یکی نداره و یکی دو usb میخوره و یکی 1 عدد و اختلاف های دیگر

تفاوت اصلی این ها در چیست و ایا میتوان جایگزین همدیگر کرد؟ چون یکی جز Mesh WiFi System هست و یکی جز Router

کدام انتن دهی بهتری دارد؟

لطفا یکی تخصصی پاسخ دهد و کامل

لینک به دیدگاه

سلام دوستان وقت بخیر 

من میخوام سیستتم  ببندم برای کارهای اداری ازتون یه راهنمایی میخواستم اگر امکانش باشه 

یه سیستم با کمترین هزینه برای کارهای حسابداری و برنامه های اداری حسابرسی..اصلا اهل گیم و حتی تماشای مثلا فیلم نیستم ی سیستم سرحال ک تا 4 سال اینده مثلا جوابگوی کارم باشه

هارد ssd حتما باشه

رم هم بین8 الی16 گیگ

مهمترین قسمت کار انتخاب باندل هست..گرافیک قدیمی هم دارم در واقع سیستم بدون گرافیک لطفا بهم بگین

ممنون میشم برای هر قطعه یکی دو مورد حداقل پیشنهاد بدید 

لینک به دیدگاه

5 ساعت قبل، rafa گفته است:

سلام دوستان وقت بخیر 

من میخوام سیستتم  ببندم برای کارهای اداری ازتون یه راهنمایی میخواستم اگر امکانش باشه 

یه سیستم با کمترین هزینه برای کارهای حسابداری و برنامه های اداری حسابرسی..اصلا اهل گیم و حتی تماشای مثلا فیلم نیستم ی سیستم سرحال ک تا 4 سال اینده مثلا جوابگوی کارم باشه

هارد ssd حتما باشه

رم هم بین8 الی16 گیگ

مهمترین قسمت کار انتخاب باندل هست..گرافیک قدیمی هم دارم در واقع سیستم بدون گرافیک لطفا بهم بگین

ممنون میشم برای هر قطعه یکی دو مورد حداقل پیشنهاد بدید 

https://www.lioncomputer.com/product/rjy61/Intel-Pentium-Gold-G7400-Alder-Lake-LGA-1700-Tray-Processor

https://www.lioncomputer.com/product/pk61n/ASUS-PRIME-H610M-K-D4-LGA1700-12th-Gen-mATX-Motherboard

https://www.lioncomputer.com/product/7v687/DeepCool-GAMMAXX-200-V2-CPU-Cooler

https://www.lioncomputer.com/product/vx5j2/Patriot-Signature-Premium-DDR4-16GB-3200MHz-CL22-Memory

https://www.lioncomputer.com/product/3np3j/Western-Digital-Blue-SN570-500GB-PCIe-Gen3x4-NVMe-SSD

https://www.lioncomputer.com/product/l82zw/GREEN-GP430A-EUD-80Plus-Bronze-430W-Power-Supply

https://www.lioncomputer.com/product/knw6w/MasterTech-T200-GX-Mid-Tower-Case

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۲/۹/۲۶ در 10:32، yasin1380 گفته است:

سلام

ی سیستم قویتر باشه

مثلا ی سیستم corei3  و ی سیستم corei5  پیشنهاد بدین با این تفاصیل.. تاکیدم بیشتر روی باندول هست ک بروزتر و قویتر و با کارکرد خوب باشه 

رم ترجیحا دو ماژول باشه

ssd  هم دوتا ..مثلا ی دونه ظرفیت پایین256 گیگ برای ویندوز و ی 500 گیگ برای فایل های دیگه

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، rafa گفته است:

سلام

ی سیستم قویتر باشه

مثلا ی سیستم corei3  و ی سیستم corei5  پیشنهاد بدین با این تفاصیل.. تاکیدم بیشتر روی باندول هست ک بروزتر و قویتر و با کارکرد خوب باشه 

رم ترجیحا دو ماژول باشه

ssd  هم دوتا ..مثلا ی دونه ظرفیت پایین256 گیگ برای ویندوز و ی 500 گیگ برای فایل های دیگه

بهتر هست بودجتون رو دقیق مشخص کنید،چون این سیستم بدون مشکل کارای حسابداری رو انجام میده،حالا نهایت بخواید رم و ssd رو تغییر بدید

لینک به دیدگاه

مابین 15 الی 18 تومن..حالا ضرورت ایجاد شد برای بستن قطعات 20 هم شاید بتونم جور کنم

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

پردازنده بدون باکس اینتل Core i5 12600K Alder Lake 10,579,000
رم پاتریوت Viper Venom DDR5 64GB 2x32GB 5200MHz CL40 8,225,000
حافظه SSD اینترنال 512 گیگابایت Lexar مدل NM620 M.2 1,550,000
مادربرد ام اس ای مدل B760 GAMING PLUS WIFI D5 8,999,000
کولر پردازنده DeepCool AG400 Plus 2,030,000
پاور 700 وات ترمالتیک Toughpower GX1 RGB 700W Gold 3,990,000
  36,923,000

این پردازنده و مادربورد سازگاری کامل دارن؟ بقیه قطعات چطور؟

ویرایش شده توسط P@dmIRA
لینک به دیدگاه

16 ساعت قبل، rafa گفته است:

سلام

ی سیستم قویتر باشه

رم ترجیحا دو ماژول باشه

نرمفزار های حساب داری اصلا چیز خاصی ندارند که بخواید خرج بیشتر بکنید ،به هرحال همون کانفیگ در میاد 15 تومن با تغییرات ،بین 19 تا 22 تومن میتونید این گزینه هارو به انتخاب تهیه کنید:

برای ssd هم صرف و منطق اقتصادی نداره موردی که بیان داشتید،بهتر هست ssd به ظرفیت 1ترا بایت تهیه کنید و 2تا پارتیشن کنید و ظرفیت دلخواهتون رو اختصاص بدید.

https://www.lioncomputer.com/product/584y2/ASUS-PRIME-B660M-K-D4-LGA1700-12th-Gen-Motherboard

i5-12400  ll  i3-12100

https://www.lioncomputer.com/product/g5q1n/GameMax-Ice-Blade-Argb-120mm-CPU-Cooler

https://www.lioncomputer.com/product/jwj61/Patriot-VIPER-STEEL-16GB-2x8GB-3600MHz-CL18-DDR4-Memory

https://www.lioncomputer.com/product/l82zw/GREEN-GP430A-EUD-80Plus-Bronze-430W-Power-Supply

https://www.lioncomputer.com/product/knw6w/MasterTech-T200-GX-Mid-Tower-Case

wd sn570 1tb

لینک به دیدگاه

4 ساعت قبل، P@dmIRA گفته است:

سلام دوستان

پردازنده بدون باکس اینتل Core i5 12600K Alder Lake 10,579,000
رم پاتریوت Viper Venom DDR5 64GB 2x32GB 5200MHz CL40 8,225,000
مادربرد ام اس ای مدل B760 GAMING PLUS WIFI D5 8,999,000
کولر پردازنده DeepCool AG400 Plus 2,030,000
پاور 700 وات ترمالتیک Toughpower GX1 RGB 700W Gold 3,990,000
  36,923,000

این پردازنده و مادربورد سازگاری کامل دارن؟ بقیه قطعات چطور؟

سلام به نظرم شما باندل رو نسل 13 بگیرید بهتر است 

و پاور از یک برند دیگر بگیرید بهتر است 

لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، P@dmIRA گفته است:

سلام دوستان

سلام

من تو اون تاپیک مجزایی که زدید خواستم نظرمو بگم ولی دوستان کامل راهنماییتون کردن،بهتر هست اول تکلیف مالیتون رو مشخص کنید که بشه به نتیجه رسید ،به هرحال ؛

مادربرد و سی پیویی که مدنظر قرار دادید به دلایلی سازگاری کامل ندارند ؛ پیشنهاد بنده رو همون 40 من این هست :

Asrock b760m pg d5

i7-12700 

deepcool ak500

asus prime 750w

برای ssd هم منطقی نیست 2اسلات m.2 رو اشغال کنید اونم برای همچین ssd هایی

میتونید جایگزین یکی از این ssd هارو تهیه کنید:

wd sn 770 1tb

seagate firecuda 510-1tb

asgurd an3 1tb

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...