رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

هم اکنون، Failure گفته است:

با این بودجه که فرمودید باید دست دوم تهیه کنید و ترجیحا رایزن چون رایزن های سری 3000 در این زمینه از اینتل نسل 11 هم بهتر عمل میکنن البته در این زمینه...

اگه شبیه ساز نصب کنم چی؟ حالا زیاد مهم نیست مستقیم روی خو ویندوز اجرا کنم

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.2k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

۱ ساعت قبل، rafa گفته است:

اگه شبیه ساز نصب کنم چی؟ حالا زیاد مهم نیست مستقیم روی خو ویندوز اجرا کنم

شبیه ساز که بدتره

لینک به دیدگاه

5 ساعت قبل، Failure گفته است:

دوست گرامی 3.7 کف ترین قیمت ممکن یک کیس متوسط رو به پایین هست

:) منظورتون از اینقدر هزینه رو متوجه نمیشم دلار امسال با سال 1400 متفاوته...

کیس فعلی که دارم رو فقط به خاطر همین پورت در نظر دارم که عوض کنم مشکلی دیگه ای باهاش ندارم این قدر هزینه کردن برای من منطقی نیست

در ضمن یه کیس کاملا ساده بدون درب شیشه ای و نورپردازی و از این قبیل چیزها می خوام چون هم توی دید نیست هم اصلا قطعه خاصی نداره در حد یه آفیس و اینترنت ازش استفاده میشه

اگر تا دو تومن کیسی با پورت تایپ C نیست نهایتا از تبدیل استفاده می کنم

ولی خوب ترجیحم این که یک کیس تو این رنج قیمت پیدا کنم

لینک به دیدگاه

9 ساعت قبل، rafa گفته است:

سلام بزرگواران

باندل مناسب و سازگار از نظر مچ بودن قطعات باهم برای پرفورمنس بهتر کارایی بم پیشنهاد بدین

نکات مهم 

1.اهل گیم نیستم

2.فقط اینتل میخوام

3.بودجه 20 تومن

4.دوتا باندل معرفی کنید یکی مین+سی پی+رم 16گیگ و پیشنهاد دوم فقط مین +سی پی

5.یلندل قدرت اجرای روان اپلیکیشن های اندروید روی ویندوز11 رو داشته باشه بدون لگ

سپاس

https://www.lioncomputer.com/product/j8317/Asus-motherboard-AMD-processor-fan-and-processor-without-box-bundle

/

https://www.lioncomputer.com/product/lylr8/ASUS-PRIME-B760M-A-WIFI-DDR4-mATX-Motherboard

https://www.lioncomputer.com/product/2r4pw/Intel-Core-i5-12400-Alder-Lake-LGA1700-Tray-Processer

https://www.lioncomputer.com/product/n68pn/Patriot-Viper-STEEL-RGB-16GB-2x8GB-3600MHz-CL18-DDR4-Memory

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

سلام دوستان 

من می خوام یه کارت 3070 بخرم . پاور سیستمم 550 دیپ هست که 80 پلاسه

نگاه که کردم این کارت نهایت 210 وات مصرف برق داره. cpu نهایت 60 وات و مابقی هم تهش 40 وات

مجموعا بشه 310 وات نه اصلا 350 وات

ولی همه جا میگن پاور 550 کمه و باید بالای 600 باشه چه کنم؟

حتی با 3070ti هم نهایتت 50 وات اضافه بشه ینی بشه 400 در پرترین حالت

یعنی یه پاور 550 نمیتونه 350 وات خروجی بده؟ یا 400 وات؟

ویرایش شده توسط Amir157
لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، Amir157 گفته است:

سلام دوستان 

من می خوام یه کارت 3070 بخرم . پاور سیستمم 550 دیپ هست که 80 پلاسه

نگاه که کردم این کارت نهایت 210 وات مصرف برق داره. cpu نهایت 60 وات و مابقی هم تهش 40 وات

مجموعا بشه 310 وات نه اصلا 350 وات

ولی همه جا میگن پاور 550 کمه و باید بالای 600 باشه چه کنم؟

حتی با 3070ti هم نهایتت 50 وات اضافه بشه ینی بشه 400 در پرترین حالت

یعنی یه پاور 550 نمیتونه 350 وات خروجی بده؟ یا 400 وات؟

650به بالا باید بگیری

لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، Amir157 گفته است:

کارت 3070 بخرم

04-Peak-Power-1.png

اسپایک این کارت تا 400 وات میره

میل خودتونه

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

سلام دوستان 

من می خواهم 16 گیگ رم به کامیپوترم اضافه کنم مشخصات کامیپوتر هم داخل پیوست به صورت عکس ارسال کردم 

فقط من برای تایمنیگ رم گیج شدم داخل مشخصات رم داخل سایت گیگابایت تایمینگ رم رو 16-16-16-35 زده و داخل cpuz تایمینگ رو متوجه نشدم یه جایی زده 17-17-17-39 می خواستم ببینم چه رمی بگیرم با سیستم سازگار است؟ و برای تایمینگ فقط عدد اول مهم است یا همه اعداد در رم ها باید یکسان باشد؟

i1.png.4330f2844c7621e41edec87f558e3673.pngi2.png.ce5f21c103749bdb1daef670b1534bdd.pngi3.png.08fe3b79c9350aeb5c38c3ec48d24edb.pngi4.png.d1d4b9c0e8d8b3217de703ab3592c968.png

ویرایش شده توسط peymangg
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
2 ساعت قبل، peymangg گفته است:

سلام دوستان 

من می خواهم 16 گیگ رم به کامیپوترم اضافه کنم مشخصات کامیپوتر هم داخل پیوست به صورت عکس ارسال کردم 

فقط من برای تایمنیگ رم گیج شدم داخل مشخصات رم داخل سایت گیگابایت تایمینگ رم رو 16-16-16-35 زده و داخل cpuz تایمینگ رو متوجه نشدم یه جایی زده 17-17-17-39 می خواستم ببینم چه رمی بگیرم با سیستم سازگار است؟ و برای تایمینگ فقط عدد اول مهم است یا همه اعداد در رم ها باید یکسان باشد؟

شما رمهاتون 2666 و تایمینگ 16 هست که باید حتما با xmp  از داخل بایوس فعال بشه

البته اینکه با این مادربرد و سی پی یو xmp  بدون مشکل فعال بشه مطمئن نیستم

چونکه سی پی یو تون تا فرکانس 2666 رو باید بشناسه

ولی مادربرد امده روی فرکانس 2400 و تاخیر 17 ست کرده

بهترین کار برای شما اینه حتما یک رم مشابه رم خودتون تهیه گنید که به مشکل نخورید

لینک به دیدگاه

4 ساعت قبل، peymangg گفته است:

سلام دوستان 

i1.png.4330f2844c7621e41edec87f558e3673.pngi2.png.ce5f21c103749bdb1daef670b1534bdd.pngi3.png.08fe3b79c9350aeb5c38c3ec48d24edb.pngi4.png.d1d4b9c0e8d8b3217de703ab3592c968.png

سلام عزیز توی ارتقای رم 2 مورد رو حتما رعایت کنید: 1. حتما حتما dual channel کنید 2. حتما حتما هر دو (یا4) رم کاملا از هر لحاظ مشابه هم باشن. در غیر این صورت ممکنه بلو اسکرین بده سیستم.

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

سلام 

دوستان برای یک سیستم بدون کارت گرافیک(h770 +12400) این پاور قابل قبول هست؟Green GP600A-ECO Rev3.1

مادربرد نیاز به دو عدد 8 پین برای cpu داره ولی مصرف سیستم پایین هست و پاور با وات پایین با دوتا 8 پین cpu در فروشگاهی که میخوام سیستم رو تهیه کنم موجود نیست یا با قیمت بیشتر این مدل از برند سیلوراستون را موجود دارن SilverStone ST75F-GS

لینک به دیدگاه

7 ساعت قبل، amirreza گفته است:

سلام 

دوستان برای یک سیستم بدون کارت گرافیک(h770 +12400) این پاور قابل قبول هست؟Green GP600A-ECO Rev3.1

مادربرد نیاز به دو عدد 8 پین برای cpu داره ولی مصرف سیستم پایین هست و پاور با وات پایین با دوتا 8 پین cpu در فروشگاهی که میخوام سیستم رو تهیه کنم موجود نیست یا با قیمت بیشتر این مدل از برند سیلوراستون را موجود دارن SilverStone ST75F-GS

سلام عزیز برای ۱۲۴۰۰ حتی یه ۴ پین هم کافیه چون مصرفش پایینه. یه کانکتور ۸ پین تا ۳۸۵ وات هم میتونه ساپورت کنه.

لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، zexer2020 گفته است:

سلام عزیز برای ۱۲۴۰۰ حتی یه ۴ پین هم کافیه چون مصرفش پایینه. یه کانکتور ۸ پین تا ۳۸۵ وات هم میتونه ساپورت کنه.

ممنون، ولی ترجیح میدم کانکتور رو خالی نگذارم، از دو پاور بالا همون گرین اوکی هست یا بیشتر هزینه کنم برای سیلوراستون؟ 

لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، amirreza گفته است:

ممنون، ولی ترجیح میدم کانکتور رو خالی نگذارم، از دو پاور بالا همون گرین اوکی هست یا بیشتر هزینه کنم برای سیلوراستون؟ 

اگه کلا برنامه برای گرافیک در آینده ندارین همونم زیادیه حتی ۳۳۰ وات هم کافیه. ولی اگه قصد افزودن گرافیک در آینده دارین سری اکو توصیه نمیشه.

اون کانکتور اضافه هم تو اکثر سیستما خالی میمونه مگه اینکه ی سی پیو بالارده باشه که بتونه نزدیک ۳۸۵ وات برق مصرف کنه(یا اسپایک بزنه) برای شما ۱۰۰ درصد مشکلی ایجاد نمیکنه هزینه اضافی نکنید 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام وقت بخیر 

پیشنهادتون برای یک کیس کامل با بودجه ۵۰ میلیون تومن جهت استفاده معماری با برنامه های زیر در حال حاضر چیه ؟

Revit

3d Max

Corona

Unreal engine 

یه اصرار رو مادربورد سفید و کلا تم سفید هم هست که حالا اگر تجربه داشتین هم تاثیر بدین 😅

لینک به دیدگاه

13 ساعت قبل، Danialdaneshmand گفته است:

سلام وقت بخیر 

پیشنهادتون برای یک کیس کامل با بودجه ۵۰ میلیون تومن جهت استفاده معماری با برنامه های زیر در حال حاضر چیه ؟

Revit

3d Max

Corona

Unreal engine 

یه اصرار رو مادربورد سفید و کلا تم سفید هم هست که حالا اگر تجربه داشتین هم تاثیر بدین 😅

asus prime b650m-k

ryzen 5 7500f

patriot viper 32gb 6000mhz

deepcool ag400 argb white

klevv cras c910 1tb

Antec HCG 650

Twisted minds 03 apex

stock : rtx 3060 || rtx3060ti

میشه اینطوری با 50 تومن جمعش کرد.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
5 دقیقه قبل، yasin1380 گفته است:

asus prime b650m-k

ryzen 5 7500f

patriot viper 32gb 6000mhz

deepcool ag400 argb white

klevv cras c910 1tb

Antec HCG 650

Twisted minds 03 apex

stock : rtx 3060 || rtx3060ti

میشه اینطوری با 50 تومن جمعش کرد.

ممنون.

رایزن رو بخاطر آپگرید پذیری AM5 انتخاب کردین یا اینکه تو این رنج به طور مثال از 13400 بهتر عمل میکنه؟

لینک به دیدگاه

1 دقیقه قبل، Danialdaneshmand گفته است:

ممنون.

رایزن رو بخاطر آپگرید پذیری AM5 انتخاب کردین یا اینکه تو این رنج به طور مثال از 13400 بهتر عمل میکنه؟

هردو

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...