رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوست عزیز steres جان این سیستم سیستم فضایی هست عزیز یعنی منظورم اینه که فعلآ یکی از ست های عالی دسته اول بازار هست و بگم این سیستم تا 3 4 سال دیگر برای کار شما کاملآ جواب می ده ( بعد شرمنده ما یک سیستم میگیرم تا 4 5 سال ازش استفاده می کنیم تا جونش درآد بعد شما عزیز این سیستم رو می گید تا سال دیگر نمی خوام عوض کنم مخصوصآ این سیستم رو نمی دونم چی بگم

:cool:

ولی واقعآ سیستم خوبیه برای هر کاری که فکرشو کنی

می تونی از وقتی سیستم رو خریدی ! آموزش آپولو هوا کردن رو به بچه های این فروم با این سیستم یاد بدی :cool:

آقا هر بازی رو انجام دادی نیای برا ما تعریف کنیا چون مام از این سیستما می خوایم بعد مام باید بریم زیره قرض و قوله :cool: (شوخی کردم)

ولی سیستم عالی هست

موفق و موید باشی

رضا مقدم

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

با سلام

سیستم محشریه من هم میخواستم این ست رو بردارم که یه خورده مشکل بودجه دارم و باید کمی صبر کنم بگذریم استرس جان یه سوال از شما داشتم دلیل انتخابتون برای کیس challenger گرین چیه و فکر کنم خودتون قیمت این کیس رو هم بدونید درسته ؟؟؟ و اینکه 4850x2 و 280 gtx رو من تستهای زیادی ازشون دیدم و هر کدام از اینها در بعضی موارد قویتر بوده اند و فکر نمیکنم اختلاف زیادی باهم داشته باشند و فکر میکنم 4850x2 حدودا 475 این حدودا باید باشد این هم محشره خداییش اون هم با برند سافایر .

با سلام

دوست عزیز در جواب سوالتون باید بگم که این کیس یعنی challenger کیس فوق العاده جادار و بزرگی هست و مخصوص سیستم های گیم هایند هست و می تونه تا 4 کارت گرافیک رو درون خودش جای بده که این خودش یکی از استثناهاست و همچنین این کیس کولینگ بسیار عالی داره و می تونم بگم با اینکه فاصله ی فن های جلویی مقداری از مادربرد و متعلقات نصب شده بر روی آن زیاد هست ولی با مکش فوق العاده ی هوا که این فنها دارا می باشند می تونن هوا رو با فشار قابل قبولی به سمت مادربرد بفرستند و از اینجای کار به بعد هم کار دو فن دیگه که همون فن بالایی و عقبی کیس هستند شروع میشه و این دو فن هوای گرم رو از داخل کیس به بیرون هدایت می کنند.

فکر کنم شما تقریبا منو شناخته باشید من از اون دسته هستم که کارایی و کولینگ خوب بیشتر از زیبایی در مورد کیس برام مهمه ولی در این مورد با یک نمونه استثنایی رو به رو هستیم که خود من به شخصه هم کولینگ خوب و کارایی بالا رو در این کیس مشاهده کردم هم زیبایی فوق العاده که این دو فاکتور رو با هم در کمتر کیس میشه دید ولی اگه احیانا به مشکل بودجه برخورد کردم مجبورم کیس VANGUARD رو انتخاب کنم که اون هم تقریبا کارایی کیسchallenger رو داره ولی در ابعاد کوچکتر در ضمن این دو کیس قابلیت های فوق العاده ی دیگری هم دارا می باشند که انشاالله در پستهای بعدی به آنها اشاره خواهم کرد.

اگر یادتون باشه کیس قبلی من TUNIQ 3 بود که کولینگ و کارایی خوبی داشت ولی ظاهر زیاد جالبی نداشت با این وجود من انتخابش کردم فقط و فقط هم به خاطر کولینگ عالی این کیس.

خلاصه دوست عزیز اگر قصد خرید کیس رو دارید من این دو کیس رو به شما پیشنهاد می کنم با وجود اینکه قیمت نسبتا بالایی نسبت به سایر کیس ها دارند ولی گزینه های خوبی هستند و به نظر من ارزش خرید رو برای یک سیستم هایند دارند.

با تشکر :cool::cool::cool:

لینک به دیدگاه

با سلام

دوست عزیز بنده کیس رو خیلی مهم میدونم و خیلی برام اهمیت داره ولی تا این حد براش خرج نمیکنم شما با کمترین هزینه برای کیس میتونید به بهترین کارایی برسید من در حال حاضر از کیس nzxt tempest استفاده میکنم

این کیس طراحیش به گونه ای است که دوفن 12 سانتی از جلو هوا رو به داخل کیس هدایت میکنه و دو فن 14 سانتی هوا رو از بالای کیس به خارج هدایت میکنه و ویک فن 12 هم از پشت کیس هوا رو به خارج هدایت میکنه و یه فن 12 بر روی کاور این کیس هستش که اون هم هوا رو به داخل هدایت میکنه که باعث خنک تر شدن cpu میشه و مخصوص واترکولینگ نیز هستش و میتونید از واتر کولینگ در این کیس استفاده کنید و پاور هم در پایین کیس نصب میشه که باعث خنکتر بودنش میشه و در حال حاضر لقب این کیس سلطان جریان هواست .

xqjsqg.jpg

2zreq6c.jpg

2v0e2q1.jpg

و همچنین تستی رو لیون با این کیس داشته که عالی بوده و کارتهای گرافیک حجیم مثل 4870x2 به راحتی داخل این کیس قابل نصبه

2r7m55d.jpg

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

با سلام

عزیز ما هم دوست نداریم شما زیر قرض کسی برید :cool:

main : asus p5q p45

ram 4gb 1066 crocial

CPU :E8400

vga :CONNECT 3D 4870 EXTREEM OC

hard : 250sata

power: 600WPP NZXT

case : magnom green

اینها رو حساب کنید ببینید چقدر میشه جمعا یا از آقای حسینی قیمت دقیق بگیرید و این رو هم بگم اگر بخواهید فعلا میتونید رم رو 2 گیگ بردارید و بعدها 2 گیگ دیگه اضافه کنید.

موفق باشید.

آقا دستت درد نكنه .. با قيمت سايت شد 883 تومن البته يك dvd writer ام اضافه كردم كه سيستم قبليم رو ناقص نكنم به درد ميخوده .. حالا نميدونم دقيقا اينجا چطوريه اگه كلي بخري تخفيف داره يا براي اسمبل سيستم هزينه ميگيرن .. شما ميدونيد چطوريه؟

لینک به دیدگاه

آقا دستت درد نكنه .. با قيمت سايت شد 883 تومن البته يك dvd writer ام اضافه كردم كه سيستم قبليم رو ناقص نكنم به درد ميخوده .. حالا نميدونم دقيقا اينجا چطوريه اگه كلي بخري تخفيف داره يا براي اسمبل سيستم هزينه ميگيرن .. شما ميدونيد چطوريه؟

برای دوستان فروم همیشه تخفیف داره و قیمتها به روز تر محاسبه میشه . اسمبل هم حدودا 10 تومانه ولی سعی میشه که خوب و درست اسمبل بشه

لینک به دیدگاه

با سلام

دوست عزیز بنده کیس رو خیلی مهم میدونم و خیلی برام اهمیت داره ولی تا این حد براش خرج نمیکنم شما با کمترین هزینه برای کیس میتونید به بهترین کارایی برسید من در حال حاضر از کیس nzxt tempest استفاده میکنم

این کیس طراحیش به گونه ای است که دوفن 12 سانتی از جلو هوا رو به داخل کیس هدایت میکنه و دو فن 14 سانتی هوا رو از بالای کیس به خارج هدایت میکنه و ویک فن 12 هم از پشت کیس هوا رو به خارج هدایت میکنه و یه فن 12 بر روی کاور این کیس هستش که اون هم هوا رو به داخل هدایت میکنه که باعث خنک تر شدن cpu میشه و مخصوص واترکولینگ نیز هستش و میتونید از واتر کولینگ در این کیس استفاده کنید و پاور هم در پایین کیس نصب میشه که باعث خنکتر بودنش میشه و در حال حاضر لقب این کیس سلطان جریان هواست .

و همچنین تستی رو لیون با این کیس داشته که عالی بوده و کارتهای گرافیک حجیم مثل 4870x2 به راحتی داخل این کیس قابل نصبه

موفق باشید.

با سلام

دوست عزیز نظر شما کاملا درسته و این کیسی که شما میگید واقعا عالیه که در این موضوع هیچ شکی نیست ولی باز هم انتخاب کیس تا 70% به سلیقه و نظر افراد مختلف در مورد چگونگی کیس و مقدار بودجه بستگی داره که در این مورد هر کسی نظری داره ولی بازهم با این وجود راهنمایی ها و مشاوره های کارساز تا 20 الی 30 درصد تاثیر داره.

باتشکر :-c:cool::cool:

اگه رم رو 6gb برداری بهتره.محصوصا تو vista

دوست عزیز قیمت 6G نسبت به 3G چقدر تفاوت داره؟

تازه مگه ویستا چند گیگ رم میخواد (فکر کنم حداثر 1G در حالت بیکاری و 2G در حالت لود) همچنین این رمها DDR3 با باس 1333 هستند شوخی که نیست .

ولی احتمالش خیلی کمه که بودجم بیشتر از این بشه ولی اگه بصرفه شاید تونستم بخرم شاید :cool::cool::cool:

باتشکر:cool::cool::cool:

لینک به دیدگاه

این سیستم مشکلی نداره ؟ انتخاب نهاییم هست. فقط شاید موقع خرید نوع رمش رو یه چیز بهتر پیدا کنم.

mb: ESC G31T-M....45t

Cpu : Intel e5200----80t

ram : Patriot 2*1gb bus800 (blue) ------26t

hard : Western 500gig---60t

power: Green 380a------30t

vga: 8600...35t (کار کرده)

dvd wr : Pioneer s16fxb....38t

تقریبا میشه 300 تومن.

لینک به دیدگاه

این سیستم مشکلی نداره ؟ انتخاب نهاییم هست. فقط شاید موقع خرید نوع رمش رو یه چیز بهتر پیدا کنم.

Mb: Esc g31t-m....45t

cpu : Intel e5200----80t

hard : Western 500gig---60t

vga: 8600...35t (کار کرده)

تقریبا میشه 300 تومن.

خوب یک سیستم معمولیه و در رنج خودش بد نیست

لینک به دیدگاه

کارت گرافیک Connect3D HD4870 Extreme OC باGigabyte HD4870 1GB DDR5 چقدر فرق میکنن؟برای گیم کدومشون بهترن؟آیا ارزش داره 65 هزار تومان بیشتر بدیم تا Gigabyte HD4870 1GB DDR5 بخریم؟

لینک به دیدگاه

کارت گرافیک connect3d hd4870 extreme oc باgigabyte hd4870 1gb ddr5 چقدر فرق میکنن؟برای گیم کدومشون بهترن؟آیا ارزش داره 65 هزار تومان بیشتر بدیم تا gigabyte hd4870 1gb ddr5 بخریم؟

خوب معلومه گیگای این مدل بهتره ولی این مقدار تفاوته قیمتی دست شماست که بابت یه چیز بهتر هم باید بیشتر پرداخت کرد ولی در کل این گیگا رو برای بچه های فروم حتما تخفیف داره

لینک به دیدگاه

ببخشید آقا سعید رمه Team Group ddr3 که تو سایت زده 72000 تومان یک گیگه یا 2 گیگ؟

برای سیستم زیر یه مادر بورد خوب چیه؟

cpu core 2 dou E8400

ram team group ddr3

vga Gigabyte HD4870 1GB DDR5

لینک به دیدگاه

راستی یه سوال یادم رفت الان به نظر شما cpu core 2 duo بگیرم بهتره یا core 2 Quad ؟کلا انظر سرعت چه فرقی با هم میکنن؟خیلی فرقشون زیاده؟

Core2 Quad Q6600 2.4GHz بهتره یا Core 2 duo E8400 3GHz از نظر سرعت؟

ویرایش شده توسط saeed7704
لینک به دیدگاه

راستی یه سوال یادم رفت الان به نظر شما cpu core 2 duo بگیرم بهتره یا core 2 quad ؟کلا انظر سرعت چه فرقی با هم میکنن؟خیلی فرقشون زیاده؟

core2 quad q6600 2.4ghz بهتره یا core 2 duo e8400 3ghz از نظر سرعت؟

بستگب به کارتون داره کارتون چیه و از سیستم چه استفاده هایی میکنید . ؟

لینک به دیدگاه

بستگب به کارتون داره کارتون چیه و از سیستم چه استفاده هایی میکنید . ؟

بیشتر گیم هستش.سوال قبلیمو جواب ندادید؟

لینک به دیدگاه

اگر گیم بازی میکنید یا e8500 بگیرید و اگر موجود نبود q6600 و به غیر از گیم 6600 پیشنهاد میشه

لینک به دیدگاه

ببخشید آقا سعید رمه team group ddr3 که تو سایت زده 72000 تومان یک گیگه یا 2 گیگ؟

برای سیستم زیر یه مادر بورد خوب چیه؟

cpu core 2 dou e8400

ram team group ddr3

vga gigabyte hd4870 1gb ddr5

این سوالو جواب ندادید.

لینک به دیدگاه

اگر گیم بازی میکنید یا e8500 بگیرید و اگر موجود نبود q6600 و به غیر از گیم 6600 پیشنهاد میشه

e8500 یا e8400 بگیرم؟تو سایتتون قبلاe8500 بود.ولی الان نیست؟

لینک به دیدگاه

e8500 یا e8400 بگیرم؟تو سایتتون قبلاe8500 بود.ولی الان نیست؟

خوب معلومه 8500 ولی متاسفانه کم شده توی بازار و موجود نیست که توی سایت نیستش

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز شرمنده سعید جان حسینی عزیز دخالت می کنم برای گیم الان E8400 چون فرکانس عملیاتی بالایی دارد توصیه می شود ما نمی گیم برای گیم q6600 بده ها نه! اونم عالیه .ولی اگر اهداف و کارایی تون چیزی به جز گیم بود اون موقع سراغ Q6600 می رفتیم

موفق و موید باشید

رضا مقدم

لینک به دیدگاه

سعید جان اگه E8500 گیر نیاوردم ,E8400 بگیرم یا q6600 برای گیم؟

با سلام

دوست عزیز برای بازی e8500 و e8400 هیچ فرقی باهم ندارند ولی اگر قصد اور داشته باشید 8500 بهتر اور میشه .

لینک به دیدگاه

خوب اگر اورکلاک میودنی میتونی 8400 بگیری و یه کوچولو اور کنید و فرکانس رو بالا ببرید و استفاده لازم رو ببرید وگرنه اگر 8500 نبود 6600 بهتون پیشنهاد میشه

لینک به دیدگاه

راستي core 2 dou چه فرقي با dual core داره ؟؟؟ اين سوال مدتيه مخ منو هي ميخوره !!!

ببخشيد جوا سوال مارو هم اگه ميشه بديد !!!! ممنون

لینک به دیدگاه

سلام مادربورد Asarock P43 twins 1600 برای سیستم زیر میخام:

Cpu : Intel e5200----80t

hard : Western 500gig---40t

vga: 8500...35t (کار کرده)

===================

الان تهران این مادربورد گیر میاد؟ کجا میتونم تهیش کنم ؟ قیمتش 79 هست ؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...