رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

<blockquote class='ipsBlockquote'data-author="MKM" data-cid="176681" data-time="1361905213"><p><br />

سلام<br /><br />

من با کمی تحقیق سیستم (کیس) زیر رو در نظر گرفتم. دوست دارم نظر شما رو راجع بهش بدونم و اینکه تقریبا با دو میلیون بودجه میشه بهتر از این تهیه کرد یا نه؟ البته اینا رو بیشتر به خاطر گیم میپرسم<br /><br />

Mother Board: ASUS P8H77-V<br /><br />

CPU: Intel Core i3 3220<br /><br />

RAM: Geil 2*4GB 1600<br /><br />

Hard Disk: Seagate 320GB SATA 3.5<br /><br />

VGA: Sapphire 7770 1GB DDR5<br /><br />

DVD-RW: SAMSUNG<br /><br />

Case: Green 2011<br /><br />

Power: Green GP600A-EU<br /><br />

یه سوال هم در مورد مادربرد دارم و اون اینه که چندتا کارت گرافیک میشه روش نصب کرد؟<br /><br />

ممنون/quote

این سیستم واسه گیم سیستمه نسبتا خوبیه و میشه اکثر بازی هارو بدون مشکل بازی کرد<br />

فقط به نظر من هارد با ظرفیت بالاتر انتخاب کن که بعدا به مشکل برنخوری<br />

در مورد مادربورد هم این بورد میتونه تا 2 کارت گرافیک amd بصورت کراس فایر ساپورت کنه، این هم لینکش<br />

<a href='http://www.asus.com/Motherboard/P8H77V/'>http://www.asus.com/Motherboard/P8H77V/</a>

ویرایش شده توسط ahmad021
لینک به دیدگاه

• ارسال 27.4k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

سلام

من با کمی تحقیق سیستم (کیس) زیر رو در نظر گرفتم. دوست دارم نظر شما رو راجع بهش بدونم و اینکه تقریبا با دو میلیون بودجه میشه بهتر از این تهیه کرد یا نه؟ البته اینا رو بیشتر به خاطر گیم میپرسم

Mother Board: ASUS P8H77-V

CPU: Intel Core i3 3220

RAM: Geil 2*4GB 1600

Hard Disk: Seagate 320GB SATA 3.5

VGA: Sapphire 7770 1GB DDR5

DVD-RW: SAMSUNG

Case: Green 2011

Power: Green GP600A-EU

یه سوال هم در مورد مادربرد دارم و اون اینه که چندتا کارت گرافیک میشه روش نصب کرد؟

ممنون

خيلى هم خوبه، يكه!

فقط از دو ميليون گمونم يه كم بالا ميزنه.

لینک به دیدگاه

سلام

من با کمی تحقیق سیستم (کیس) زیر رو در نظر گرفتم. دوست دارم نظر شما رو راجع بهش بدونم و اینکه تقریبا با دو میلیون بودجه میشه بهتر از این تهیه کرد یا نه؟ البته اینا رو بیشتر به خاطر گیم میپرسم

Mother Board: ASUS P8H77-V

CPU: Intel Core i3 3220

RAM: Geil 2*4GB 1600

Hard Disk: Seagate 320GB SATA 3.5

VGA: Sapphire 7770 1GB DDR5

DVD-RW: SAMSUNG

Case: Green 2011

Power: Green GP600A-EU

یه سوال هم در مورد مادربرد دارم و اون اینه که چندتا کارت گرافیک میشه روش نصب کرد؟

ممنون

4 تا تغییر پیشنهاد میکنم .

هارد رو 500 گیگ بگیر . هرچند 320 گیر نمیاد که بخوای بگیری . مگر اینکه دست دوم داشته باشی .

رایتر رو لایتون بگیری بهتره .

کیس رو مگنوم 2 بردار حداقل .

پاور رو نیازی نیست 600 وات بگیری . 530 وات کافیه . زیاد هم هست . مگر اینکه بخوای از 2 کارت در آینده استفاده کنی .

مادربورد شما از 2 کارت ATI به صورت کراس فایر پشتیبانی میکنه . اما کارت دوم با یک چهارم سرعت اصلی کار میکنه . یعنی به جای اینکه 16x باشه 4x هست .

ویرایش شده توسط Hamed
لینک به دیدگاه

دوستان میتونم به جای مادربرد H77 ایسوس، این مادربرد رو بذارم؟

ASRock Z77 Pro3

این یکی بهتر نیست؟

بازم ممنون میشم اگه راهنماییم کنین

لینک به دیدگاه

به نظر من همون H77 ایسوس بهتره . چون پردازنده ای که شما داری اورکلاک نمیشه  . مهمترین تفاوت H77 با Z77 اینه که Z77 میتونه پردازنده های سری K رو اورکلاک کنه . البته یه تفاوت دیگه هم تو پشتیبانی از چند کارت گرافیک داره که اون هم تو مادربوردی که گفتی فرقی نمیکنه با ایسوس .

لینک به دیدگاه

بچه ها میشه یه سیستم واسه گیم پیشنهاد بدین ( بر پایه اینتل ) تا سقف 3 میلیون و 500 یا  600( فقط کیس )... برای گیم میخوام...و با این بودجه میشه تمام بازی هارو با کیفیت بالا اجرا کرد؟ اگه میشه سیستم مورد نظرتون رو بگین ممنون .

ویرایش شده توسط SylloNiuS
لینک به دیدگاه

بچه ها میشه یه سیستم واسه گیم پیشنهاد بدین ( بر پایه اینتل ) تا سقف 3 میلیون و 500 یا  600( فقط کیس )... برای گیم میخوام...و با این بودجه میشه تمام بازی هارو با کیفیت بالا اجرا کرد؟ اگه میشه سیستم مورد نظرتون رو بگین ممنون .

اين سيستم به نظرم خوب ميتونه بازى كنه :)

dvmo4ceyvj0j39y07j8.png

ویرایش شده توسط ARMIN2012
لینک به دیدگاه

با سلام خدمت دوستان عزیز سیستم زیر چند درمیادCPU : intel i5 3470
RAM:CORSAIR 2*4GB DDR3 1600
MAIN : asus p8b75-v
VGA : club3d hd7950
HDD : seagate 7200.12 1tb
ODD : samsung 24x sata
POWER : green gp600a-eu
CASE : green magnum2

لینک به دیدگاه

اگر فقط میخوای بازی کنی و قصد اورکلاک کردن و یا استفاده از 2 کارت گرافیک رو نداری من سیستم زیر رو پیشنهاد میکنم :

مادربرد : ASUS P8H77-V قیمت حدودی 390 تومان

رم :   Team Group 2x4GB 1600 DDR3 قیمت حدودی 190

پردازنده: Intel Core i5-3470 Ivy Bridge قیمت حدودی 710 تومان

کارت گرافیک : SAPPHIRE HD 7870 GHz Edition 2GB GDDR5 قیمت حدودی 990 تومان

دیسک جامد :SSD Patriot WildFire SE 120GB SATA3 قیمت حدودی 570 تومان

پاور: Green GP600A-EU قیمت حدودی 220 تومان

كيس: Green X7 قیمت حدودی 365 تومان

درايو نورى: LightOn قیمت حدودی 75 تومان

هارد: Seagate Barracuda 1TB SATA3 قیمت حدودی 250 تومان

جمع کل: 3760 تومان . اگر بخوای ارزونتر در بیاد میتونی کیس رو X5 یا X6 بگیری و یا  SSD رو میتونی با حجم 90 گیگ بگیری .

لینک به دیدگاه

با سلام خدمت دوستان عزیز سیستم زیر چند درمیادCPU : intel i5 3470

RAM:CORSAIR 2*4GB DDR3 1600

MAIN : asus p8b75-v

VGA : club3d hd7950

HDD : seagate 7200.12 1tb

ODD : samsung 24x sata

POWER : green gp600a-eu

CASE : green magnum2

حدود 3200 تا 3300 . البته این تاپیک جای این سوال نیست . تو تاپیک درخواست قیمت باید بپرسی .

لینک به دیدگاه

دوستان عزیز برای کارت گرافیک GTX 650 TI مانیتور 20" 1600*900 بهتره بگیرم یا یک 22" فول اچ دی بگیرم ؟؟؟

برای بازی میخوام .

لینک به دیدگاه

عزیز پیشنهاد می کنم برای پرفورمنس و FPS بهتر، برای این کارت مانیتور 1600x900 رو تهیه بفرمایید. چون پردازش Full HD در بازی های سنگین مثل کرایسیس، برای GTX 650 Ti سخت هست :)

ویرایش شده توسط OC_King
لینک به دیدگاه

عزیز پیشنهاد می کنم برای پرفورمنس و FPS بهتر، برای این کارت مانیتور 1600x900 رو تهیه بفرمایید. چون پردازش Full HD در بازی های سنگین مثل کرایسیس، برای GTX 550 Ti سخت هست :)

ممنونم دوست عزیز ولی کارت من 650 ti  هست نه 550 ti

لینک به دیدگاه

بله عزیز منظورم همون 650 Ti بود اشتباه لپی بود :lol: :wacko:

اگر قصد استفاده از مانیتور Full HD و بازی های بسیار سنگین دارید، کارتتون باید حداقل 660 Ti یا بهتر باشد :)

لینک به دیدگاه

دوستمون کاملا درست میگن . شما اگر میخوای بازیها رو با کیفیت بالا و روان اجرا کنی بهتره که از مانیتور 20 اینچی که رزولوشن 1600*900 داره استفاده کنی .

لینک به دیدگاه

سلام دوستان گلم

یکی از دوستام میخواد با 1.200 سیستم بخره. البته فقط کیس اونهم بدون کارت گرافیک و درایو نوری

والا من هرچی فکر میکنم با 1.200 سیستم جالبی گیر نمیاد :mellow: 

پیشنهاد شما چیه؟ چی بخره؟!!!

لینک به دیدگاه

چی کار میخواد بکنه ؟ برای کارهای اداری ، فیلم و اینترنت میخواد ؟ میشه جور کرد . ولی همونطور که گفتی جالب نمیشه .

پردازنده G645  و یک مادربورد H61 رو میشه با حدود 400 تومان گرفت . حدود 200 تومان هارد 500 گیگ ، 100 تومان 4 گیگ رم . تا اینجا میشه حدود 700 تومان . 500 تومان میمونه برای کیس و پاور . برای کیس میتونه پارس بگیره حدود 90 تومان ، پاور هم 380 وات حدود 110 تومان باید باشه . میشه 200 تومان . 300 اضافه میشه . با این 300 تومان میتونه پردازنده قویتر و مادربورد بهتر بگیره . i3 3220 و یک مادربورد B75 .

لینک به دیدگاه

دمت گرم حامد جان ولی سیستم اولی دیگه خیلی ضعیفه، پاور بالاتر میخواد چون خودش یه 9800 داره، هارد هم گفته 1 ترا

حالا بنظرت چی واسش بگیرم

لینک به دیدگاه

پاور 530 وات برای 9800 کافیه . فکر میکنم 9800 یک کابل 6 پین بیشتر نخواد . هارد 1 ترا هم فکر کنم حدود 250 تومانه . حدود 120-130 تومان بیشتر میشه که باز هم میشه جورش کرد .

پردازنده 3220 حدود 430 تومانه . مادربورد B75 برند ازراک حدود 260 تومانه . 250 هارد ، 90 رم ، 90 کیس گرین پارس ، پاور 530 وتن هم 190 تومان . جمع اینها میشه حدود 1300 .

لینک به دیدگاه

دوستان عزیز برای کارت گرافیک GTX 650 TI مانیتور 20" 1600*900 بهتره بگیرم یا یک 22" فول اچ دی بگیرم ؟؟؟

برای بازی میخوام .

به نظر من دوست عزیز اگه اختلاف قیمت زیادی ندارن 22 فول رو بگیر .به سه علت یکی شاید پول دستت اومد تونستی یک گرافیک بهتر بگیری اونجوری ضرر کمتری متقبل میشی بخای مانیتو رو عوض کنی دومی نمیدونی دیدن فیلم تو فول اچ دی چه لذتی داره سوم اگه احساس کردی کارتت داره کم میاره خوب رزولشن بازی رو از فول بزار 900*1600 .منم اون اول یه 6850 داشتم همین کارو میکردم .زیاد فرقی احساس نمی کنی.

لینک به دیدگاه

سلام دوستان من چند وقت پیش سیستمم رو ارتقا  دادم همش یه حسی بهم میگه که ضرر کردم مشخصاتش اینه : 

MB : giga h61 ds2

cpu : pentium g 645

vga : asus en210 silent ( البته سرعت کلاکشو تا 760 بالا بردم فعلا مشکلی باش ندارم )

RAM : 2gig king ston

و قطعاتی که فروختم :

MB : giga plm 945 s2 

ram 512a 

vga : nvidia seri 6 

cpu : pentium 4 full cach 

کلا 240 سر دادم البته اینجا شهرستانه گرونتره  یه کم 

من زیاد تو این کارا وارد نیستم میخواستم نظر شما رو بدونم گرچه دیگه فایده ای نداره کاش قبل خرید مشاوره میگرفتم   :( 

لینک به دیدگاه

سلام دوستان من چند وقت پیش سیستمم رو ارتقا  دادم همش یه حسی بهم میگه که ضرر کردم مشخصاتش اینه : 

MB : giga h61 ds2

cpu : pentium g 645

vga : asus en210 silent ( البته سرعت کلاکشو تا 760 بالا بردم فعلا مشکلی باش ندارم )

RAM : 2gig king ston

و قطعاتی که فروختم :

MB : giga plm 945 s2 

ram 512a 

vga : nvidia seri 6 

cpu : pentium 4 full cach 

کلا 240 سر دادم البته اینجا شهرستانه گرونتره  یه کم 

من زیاد تو این کارا وارد نیستم میخواستم نظر شما رو بدونم گرچه دیگه فایده ای نداره کاش قبل خرید مشاوره میگرفتم   :( 

سلام عزيز دل

اونى كه فروختى ديگه آينده نداشت. حداقل اينى كه خريدى قابل ارتقا هستش.

رم رو بفروش بره. به جاش 2 تا رم 4 گيگ سرعت 1333 بگير. اينجا حدود 120 تومن بودجه ميخواى

CPU رو بفروش بره، يه Core i3 بگير، مثل 2120. اين جا هم 400 تومن.

VGA 210 رو بفروش بره.

نميدونم پاورت چيه وگرنه يه كارت گرافيك مناسب هم بهت پيشنهاد ميدادم. خلاصه اين نقشه راه ارتقا سيستم شما براى سال آينده.

لینک به دیدگاه

سلام و وقتتون به خیر دوستان...

دوستان میخوام یه کیس کامل با همه ی متعلقات خریداری کنم تا دو ماه دیگه...خواستم از شما مهندسین مشاوره بگیرم چون اطلاعات خودم کامل نیست.

بودجه ای که بنده در نظر دارم 7 میلیون هستش......تا 500 تومان بیشتر هم بشه مشکلی ندارم...کاربرد من بیشتر بازی های روز خواهد بود...یه مقدار هم فقط فتوشاپ.

سرعت سیستم خیلی برام مهمه...اصلا تو کار اوورکلاک هم نیستم...یه چیزی بهم پیشنهاد کنید که بعدا از خریدش پشیمون نشم...خیلی وسواس دارم.

واترکولر هم برام خیلی مهمه...تا یک میلیون هم بشه برام ارزش داره...از محصولات XSPC یه مدل بهم پیشنهاد کنید.

منتظر راهنمایی هاتون هستم...ممنونم ازتون. :)

ویرایش شده توسط Shahin007
لینک به دیدگاه

شاهين جان

چون 2 ماه ديگر معلوم نيست وضعيت بازار چگونه باشد، وضعيت ارز و موجودى بازار، به نظر بهتره همون موقعها نظر اساتيد رو جويا بشويد كه پيشنهاداتشون رو بشود به واقعيت تبديل كرد. (*)  

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...