رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

شاهين جان

چون 2 ماه ديگر معلوم نيست وضعيت بازار چگونه باشد، وضعيت ارز و موجودى بازار، به نظر بهتره همون موقعها نظر اساتيد رو جويا بشويد كه پيشنهاداتشون رو بشود به واقعيت تبديل كرد. (*)  

آرمین جان یعنی اینقدر امکان داره اختلاف قیمت پیش بیاد که کلا محاسباتی که الان بکنیم ممکنه به هم بریزه؟!

پیش بینی شما چیه؟هر چند خیلی پیش بینی سخته تو این شرایط.

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

آرمین جان یعنی اینقدر امکان داره اختلاف قیمت پیش بیاد که کلا محاسباتی که الان بکنیم ممکنه به هم بریزه؟!

پیش بینی شما چیه؟هر چند خیلی پیش بینی سخته تو این شرایط.

بله عزيز دل. خيلى تاثير داره. من هيچ پيش بينى ندارم. فقط مثل همه اميدوارم وضعيت رو به بهبودى بره. اين رو هم در نظر بگير همين انتظار 2 ماهه ممكنه قطعات بهترى وارد بازار بشه. لزوما" فقط قيمت مطرح نيست بلكه موجودى هم مطرحه.

مثلا ست كامل واتركولينگ XSPC الان موجود نيست ولى شركت واردكننده قراره سفارش بده بيارن كه ممكنه تا اون موقع موجود بشه و شما بتوانيد تهيه كنيد.

ویرایش شده توسط ARMIN2012
لینک به دیدگاه

بله عزيز دل. خيلى تاثير داره. من هيچ پيش بينى ندارم. فقط مثل همه اميدوارم وضعيت رو به بهبودى بره. اين رو هم در نظر بگير همين انتظار 2 ماهه ممكنه قطعات بهترى وارد بازار بشه. لزوما" فقط قيمت مطرح نيست بلكه موجودى هم مطرحه.

مثلا ست كامل واتركولينگ XSPC الان موجود نيست ولى شركت واردكننده قراره سفارش بده بيارن كه ممكنه تا اون موقع موجود بشه و شما بتوانيد تهيه كنيد.

بله کاملا شما درست میگی...ما هم امیدواریم...پس ایشالا اون موقع دوباره میام ازتون راهنمایی بگیرم.مرسی رامین جان. ;)

لینک به دیدگاه

قربانت شاهين جان. به هر صورت هروقت ايشالا بودجه آماده شد حتما" بيا اينجا اساتيد و دوستان همه با پيشنهاداتشون كمك خواهند كرد. پشيمون نميشى. B) 

لینک به دیدگاه

سلام دوستان من چند وقت پیش سیستمم رو ارتقا  دادم همش یه حسی بهم میگه که ضرر کردم مشخصاتش اینه : 

MB : giga h61 ds2

cpu : pentium g 645

vga : asus en210 silent ( البته سرعت کلاکشو تا 760 بالا بردم فعلا مشکلی باش ندارم )

RAM : 2gig king ston

و قطعاتی که فروختم :

MB : giga plm 945 s2 

ram 512a 

vga : nvidia seri 6 

cpu : pentium 4 full cach 

کلا 240 سر دادم البته اینجا شهرستانه گرونتره  یه کم 

من زیاد تو این کارا وارد نیستم میخواستم نظر شما رو بدونم گرچه دیگه فایده ای نداره کاش قبل خرید مشاوره میگرفتم   :( 

ضرر نکردی عزیز . اگر با سیستم مشکلی نداری و کاری رو که میخوای به خولی برات انجام میده دلیلی هم نداره که تغییری بدی توش . البته اگر بتونی 2 گیگ رم اضافه کنی بهتر میشه .

لینک به دیدگاه

سلام خدمت دوستان گرامی خسته نباشید

بنده تازه عضو شدم یه راهنمایی فوری میخاستم چون امروز میخام سفارش بدم اگه بزرگواری بفرمایید و بنده رو راهنمایی کنید واقعا ممنونتون میشم

این مشخصات سیستم انتخابی منه :

cpu:3770

main:h77asus

vga:r7770msi

ram:2*4 corsair

hdd:500gb sata3 seagte

case:x3

power:600-eu green

میخاستم بدونم که با توجه به انتخاب هام اهل اورکلاک نیستم احتیاج به فن خوب برا cpu هست؟ یا همون فن خودش کافیه

ودر مورد پاور چی به نظرتون کافیه؟ الان اگه یه پاور685b وردارم باید 200 تومن بیشتر بدم که اصلا بودجه اضافه اونم تا این حد ندارم.اینم بگم که بعدا یه هارد ssd هم میزارم

ودر نهایت در مورد case چی؟

یادم رفت بگم بین این مین و b75 یا حتی msi z77 g43 کدومو انتخاب کنم

اساتید پیشاپیش از شما ممنونم شرمنده که سوالام زیاد شد

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
سلام خدمت دوستان گرامی خسته نباشید

بنده تازه عضو شدم یه راهنمایی فوری میخاستم چون امروز میخام سفارش بدم اگه بزرگواری بفرمایید و بنده رو راهنمایی کنید واقعا ممنونتون میشم

این مشخصات سیستم انتخابی منه :

cpu:3770

main:h77asus

vga:r7770msi

ram:2*4 corsair

hdd:500gb sata3 seagte

case:x3

power:600-eu green

میخاستم بدونم که با توجه به انتخاب هام اهل اورکلاک نیستم احتیاج به فن خوب برا cpu هست؟ یا همون فن خودش کافیه

ودر مورد پاور چی به نظرتون کافیه؟ الان اگه یه پاور685b وردارم باید 200 تومن بیشتر بدم که اصلا بودجه اضافه اونم تا این حد ندارم.اینم بگم که بعدا یه هارد ssd هم میزارم

ودر نهایت در مورد case چی؟

یادم رفت بگم بین این مین و b75 یا حتی msi z77 g43 کدومو انتخاب کنم

اساتید پیشاپیش از شما ممنونم شرمنده که سوالام زیاد شد

اول اینکه مین برد z77 msi رو بردار زیاد با Asus h77 اختلاف نداره

دوم اینکه فن خودش جوابگو هست

سوم پاور هم مناسبه

چهارم اس اس دی از نون شب واجب تره

و پنجم هم کیس به سلیقه خودت برمیگرده و ایکس3 کیس خوبیه

ویرایش شده توسط MJ Motamedi
لینک به دیدگاه

اقا خیلی ممنونم از کمکت و وقتی که گذاشتی برام

فقط در مورد مین من بعد از کلی دودلی و تحقیق واینا به این نتیجه رسیدم که مین های msi کیفیت خوبی ندارن هرچند که چیپستاشون یکسان باشن ولی در قسمت های دیگش گیفیت خوبی ندارن

چون این سیستم حداقل تا 5-6 سال دیگه عوض نمیشه یه مین خرکار میخام

تازه این h77 دوتا sata3 داره از lucid logix virtu پشتیبانی میکنه بعدشم من که پردازندم معمولی هستش اور که نمیتونم بکنم. حالا باز با این حرف شما به شک افتادم

وجدانن شما که تو این زمینه ها استادین بنده رو در این مورد راهنمایی بفرمایین.دمتون گرم. @};- :blush:

(خواهشن با دلیل بگین که با توجه به مزیت هایی که گفتم چه برتری تو z77 g43 دیدین که اونو پیشنهاد میدین؟)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
اقا خیلی ممنونم از کمکت و وقتی که گذاشتی برام

فقط در مورد مین من بعد از کلی دودلی و تحقیق واینا به این نتیجه رسیدم که مین های msi کیفیت خوبی ندارن هرچند که چیپستاشون یکسان باشن ولی در قسمت های دیگش گیفیت خوبی ندارن

چون این سیستم حداقل تا 5-6 سال دیگه عوض نمیشه یه مین خرکار میخام

تازه این h77 دوتا sata3 داره از lucid logix virtu پشتیبانی میکنه بعدشم من که پردازندم معمولی هستش اور که نمیتونم بکنم. حالا باز با این حرف شما به شک افتادم

وجدانن شما که تو این زمینه ها استادین بنده رو در این مورد راهنمایی بفرمایین.دمتون گرم. @};- :blush:

(خواهشن با دلیل بگین که با توجه به مزیت هایی که گفتم چه برتری تو z77 g43 دیدین که اونو پیشنهاد میدین؟)

البته این فرمایش شما که مین ام اس آی کیفیت نداره رو قبول ندارم و دلیل پیشنهاد هم این بود که

این مین استاندارد Military Class 3 داره که نشان از استفاده از قطعات با کیفیت بالا و مقاوم هست و به راحتی تا 10 سال در شرایط نرمال کار شمارو راه میاندازه

در رایطه با ساتا تیری هم که هر دو مین دوتا دارند و تفاوتی ندارند

فقط میمونه بحث VirtuMVP که من الان تو سایتش متوجه شدم که این برد ساپورت نمیکنه و اگه برای شما این قضیه اهمیت داره همون h77 یا b75 ایسوس جوابگوی شما هستند

لینک به دیدگاه

جناب

MJ Motamedi خیلی ممنونم ازکمک های شما ایشالا اگه فرصت پیش بیاد جبران میکنم من بیشتر از این دیگه وقت شمارو نمیگیرم همون h77 رو انتخاب کردم

حقیقتش نمیدونم virtu چقدر به درد میخوره ولی طبق گفته های خودتون مین msi با توجه به شرایط من برتری خاصی نسبت به اون یکی نداره. بازهم ممنون :) @};-

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
جنابMJ Motamedi خیلی ممنونم ازکمک های شما ایشالا اگه فرصت پیش بیاد جبران میکنم من بیشتر از این دیگه وقت شمارو نمیگیرم همون h77 رو انتخاب کردم

حقیقتش نمیدونم virtu چقدر به درد میخوره ولی طبق گفته های خودتون مین msi با توجه به شرایط من برتری خاصی نسبت به اون یکی نداره. بازهم ممنون :) @};-

خواهش می کنم  :)

مبارکتون باشه

لینک به دیدگاه

سلام دوستان میخوام یک سیستم(فقط کیس)تا 3 تومن فقط برای گیم جمع کنم میشه راهنمایی بفرمایید(یکم بالا پایینش ایرادی نداره)

برخی چیزهارو دست دو هم میتونم پیدا کنم

ممنون

ویرایش شده توسط kdo
لینک به دیدگاه

دوستان عزیز میخوام یک هارد SSD با ظرفیت 64 گیگ بخرم ؟؟؟

شما چه مارکی پیشنهاد میدین ؟؟؟ ADATA مارک خوبی هست؟

لینک به دیدگاه

دوستان عزیز میخوام یک هارد SSD با ظرفیت 64 گیگ بخرم ؟؟؟

شما چه مارکی پیشنهاد میدین ؟؟؟ ADATA مارک خوبی هست؟

Adata , Patriot , OCZ , Corsair . همه اینها برندهای خوبی هستن .

لینک به دیدگاه

سلام

آقا نمیدونم تایپیک رو درست اومدم یا نه اما یه عالمه شبهه از رم تو ذهنم وجود داره...ممنون میشم رفعشون کنین.

اگه مثلا بخوام یه رم 8 تهیه کنم، امکانش هست از یه مدل رم (مثلا 4گیگ 1600)، دوتا دونه بگیرم یا باید حتما از اون رم هایی که به صورت جفتی بفروش میرسه خریداری کنم؟

میشه از دوتا رم مثلا 4گیگ 1600 محصول دو مارک مختلف، رو یه برد بعنوان 8گیگ استفاده کرد؟

اصلا یه ماژول 8گیگ بگیرم بهتره یا دوتا 4؟

میشه یه ماژول 4 و یه دونه 2 رو به عنوان رم 6گیگ، رو برد نصب کرد؟

رم 4گیگ 1600 بهتره یا 6گیگ 1333؟

کدوم کمپانی ها، رم های (ترجیحا 1600) بهتری میسازن؟

البته میدونم شاید سوالام زیادی پیش پا افتاده باشن، اما لطف کنین جواب بدین.

با تشکر بسیار

لینک به دیدگاه

بخوام یه رم 8 تهیه کنم، امکانش هست از یه مدل رم (مثلا 4گیگ 1600)، دوتا دونه بگیرم یا باید حتما از اون رم هایی که به صورت جفتی بفروش میرسه خریداری کنم؟ میتونی 2 تا رم از یک مدل رو جداگانه بگیری و نیازی به خرید پک جفتی نیست.

میشه از دوتا رم مثلا 4گیگ 1600 محصول دو مارک مختلف، رو یه برد بعنوان 8گیگ استفاده کرد؟ میشه . ولی بهتره که یک مارک و مدل باشن . چون اگر کوچکترین تفاوتی تو تایمینگ و چیزهای دیگه داشته باشن به صورت 2 کاناله کار نمیکنن .

اصلا یه ماژول 8گیگ بگیرم بهتره یا دوتا 4؟ 2 تا ماژول بهتره . چون 2 کاناله کار میکنه و سرعتش بیشتر میشه .

میشه یه ماژول 4 و یه دونه 2 رو به عنوان رم 6گیگ، رو برد نصب کرد؟ میشه نصب کرد . ولی در حالت 2 کاناله کار نمیکنن .

رم 4گیگ 1600 بهتره یا 6گیگ 1333؟ تو پلتفرم 1155 اینتل حجم بیشتر رم بهتره . ولی 6 گیگ توصیه نمیشه . بهتره 2 ماژول یکسان باشه . مثلا 2 تا 4 گیگی .

کدوم کمپانی ها، رم های (ترجیحا 1600) بهتری میسازن؟ برندهای زیادی هستن . پاتریوت ، جی اسکیل ، کورسیر . ولی تفاوتهاشون تو رم های حرفه ای خودش رو بیشتر نشون میده تا رم های معمولی .

لینک به دیدگاه

رم میخوام دو کیت 4 گیگ برای
i7 870
maximus extream III

کارایی : گیم نرم افزار
میخوام بهترین رم برای پردازنده بگیرم لطفا راهنمایی کنید.

لینک به دیدگاه

درود

trident gskill  2400  هر ماژول چهار گیگ هست!2*4گیگ هست!یکی از دوستان هم تو همین فروم دست دوم همین رم هارو برای فروش گذاشته بودن!یه جستجو کنید شاید موجود باشه

لینک به دیدگاه

با سلام خدمت دوستان عزیز خسته نباشید

بنده یک سوال خیلی مهم و فوری دارم حقیقتش نمیدونستم تو کدوم تاپیک مطرحش کنم شرمنده اگر بیربطه

حدود سه چهار روز پیش دوتا ماژول رم 4gig corsair جداگانه از یه مغازه خریدم ولی رم هارو که از پاکت دراوردم و نگاه کردم اولی که برچسب گروه تخت جمشید روش بود درست بود

یعنی سریالش با کارتنش میخوند تاره هولو گرام گارانتیش هم روی خود رم موجود بودولی دومی مشکل داشت یعنی پاکتش مال یه چار گیگ بود ولی رو خود رم نوشته بود 8gig(2*4)l روی خود رم یه هولوگرام بود که

original نوشته بود به جای اسم تخت جمشید البته اینم بگم که پک هر دوتا رم به نظر خیلی تمیز و سالم واکبند میومد البته مثل اینکه هر دوتا پک پلمپ بودن ولی باز شده بوده .

حالا دوستان به نظرتون چیکار کنم؟ چون میخام با یارو صحبت کنم به نظر شما امکان داره رم ها دست دوم باشن؟

دوستان کلی هزینه دادم الان خیلی اعصابم خورده لطف کنید این حقیر رو یه راهنمایی بفرمایین فراموش نمیکنم . یه دنیا تشکر @};- :(

لینک به دیدگاه

رم بدون گارانتى نگير، حتما" بايد رم هولوگرام گارانتى داشته باشه كه بتونى اگر خراب شد يقه يكى رو بچسبى. 

اگه هولوگرام شركت گارانتى روش نيست پسش بده.

لینک به دیدگاه

با سلام خدمت دوستان عزیز خسته نباشید

بنده یک سوال خیلی مهم و فوری دارم حقیقتش نمیدونستم تو کدوم تاپیک مطرحش کنم شرمنده اگر بیربطه

حدود سه چهار روز پیش دوتا ماژول رم 4gig corsair جداگانه از یه مغازه خریدم ولی رم هارو که از پاکت دراوردم و نگاه کردم اولی که برچسب گروه تخت جمشید روش بود درست بود

یعنی سریالش با کارتنش میخوند تاره هولو گرام گارانتیش هم روی خود رم موجود بودولی دومی مشکل داشت یعنی پاکتش مال یه چار گیگ بود ولی رو خود رم نوشته بود 8gig(2*4)l روی خود رم یه هولوگرام بود که

original نوشته بود به جای اسم تخت جمشید البته اینم بگم که پک هر دوتا رم به نظر خیلی تمیز و سالم واکبند میومد البته مثل اینکه هر دوتا پک پلمپ بودن ولی باز شده بوده .

حالا دوستان به نظرتون چیکار کنم؟ چون میخام با یارو صحبت کنم به نظر شما امکان داره رم ها دست دوم باشن؟

دوستان کلی هزینه دادم الان خیلی اعصابم خورده لطف کنید این حقیر رو یه راهنمایی بفرمایین فراموش نمیکنم . یه دنیا تشکر @};- :(

ممکنه دست دوم باشه . ممکن هم هست بدون گارانتی رو گذاشته تو پک با گارانتی . چون پک مال خودش نیست . اون رم مال یک پک 2 تایی بوده که جداگانه فروخته شده . ببین روی قسمتی که توی سوکت میره رد نیوفتاده . مثل خراش ریز . گرد و خاک نداره ؟ اگر رد داشته باشه و یا خاک گرفته باشه دست دوم ممکنه باشه . اگر هم نباشه اینطوری باز هم ممکنه کار کرده باشه . ولی احتمالش کمتره . به فروشنده بگو من رم میخوام که مثل اون یکی گارانتی داشته باشه . پولشون که یکی بود . پس یک جور میخوام .

لینک به دیدگاه

سلام دوستان بهترین گرافیکی که میشه تا 900 خرید چیه؟

نو یا دست دو برای crysis 3 میخوام.الان 6950 دارم ولی نمیشه باهاش veryhigh بازی کرد. :(

لینک به دیدگاه

7850 میتونی بگیری . اون هم نه هر برندی . با اون هم نمیتونی بهتر نتیجه بگیری . به نظر من یا به همین قناعت کن و یا برو بالای 1.5 میلیون .

ویرایش شده توسط Hamed
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
سلام دوستان بهترین گرافیکی که میشه تا 900 خرید چیه؟

نو یا دست دو برای crysis 3 میخوام.الان 6950 دارم ولی نمیشه باهاش veryhigh بازی کرد. :(

تا 900 تومن میتونی یه 580 دست دوم بگیری که طبق این بنچمارک تو رزولوشن 1050*1680 داره سی فریم میده تازه با سی پی یو 3960X

VeryHigh_01.png

Crysis 3 Benchmark

لینک به دیدگاه

7850 میتونی بگیری . اون هم نه هر برندی . با اون هم نمیتونی بهتر نتیجه بگیری . به نظر من یا به همین قناعت کن و یا برو بالای 1.5 میلیون .

حامد جان 7870 سافایر 950 تومنه .اونو میتونم بگیرم ولی از اینکه نتیجه چقدر افزایش فریم میده رو نمیدونم.

میترسم بگیرم چندان افزایش کارایی نداشته باشه برام.

به نظرت 7870 چطوره توی veryhigh?

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...