رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

<blockquote class='ipsBlockquote'data-author="Hamed" data-cid="183711" data-time="1364488456"><p>

ساپورت نمیکنه عزیز . مگر اینکه آپدیتی برای بایوسش اومده باشه . لیست ساپورت پردازنده های این مادربورد رو تو سایت ایسوس ببین .</p></blockquote>

الان امتحان کردم کار کرد بدون مشکل. یعنی چی حالا،؟به اندلزه 1066از پردازنده فرکانس میگیره؟ از کجا باید این مقدارو بفهمم؟

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

حل شد دوستان.من اصلا مشخصات مادربرد رو اشتباه گرفته بودم با یه ماردبرد دیگه.فقط یه سئوال دیگه.نوشته ddr2 667 ساپورت میکنه.این یعنی چی؟

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

یه پردازنده برای گیم میخوام تا حداکثر 700 تومن ولی نمیدونم fx 8150 بگیرم یا 3570 core i5 ؟؟چون دنبال یه چیزی هستم که کاراییش نسبت به قیمتش ارزش داشته باشه و توی بنچمارکها پردازنده های amd fx از intel های گرون قیمت تر بهتر بودن ولی توی هر انجمنی که یه سیستم برای بازی میخوام از پردازنده اینتل بهم معرفی میکنن

لینک به دیدگاه

دوست عزیز برای بازی بنده 3570K رو پیشنهاد می کنم. توی بازی و شاید بشه گفت در کل بهتر عمل می کنه. چون معمولاً یک بازی نمی تونه از 8 هسته ی 8150 استفاده کنه و قدرت 8150 هم که فقط به تعداد زیاد هسته هاش هست...

لینک به دیدگاه

سلام خسته نباشید

من یه کارت گرافیک تا سقف 500 هزار تومان میخوام.

power:430 

ram:2*2*ddr3*1333

cpu:intel core 2 quad q8200

hard:500 sata

M B:gigabyte ep43t-ud3l

صدای کم برام مهمه

با تشکر

لینک به دیدگاه

حل شد دوستان.من اصلا مشخصات مادربرد رو اشتباه گرفته بودم با یه ماردبرد دیگه.فقط یه سئوال دیگه.نوشته ddr2 667 ساپورت میکنه.این یعنی چی؟

درود

یعنی مادربرد شما در حالت دیفالت حداکثر فرکانس رم که ساپورت میکنه 667mhz هست!

بدرود

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

یه پردازنده برای گیم میخوام تا حداکثر 700 تومن ولی نمیدونم fx 8150 بگیرم یا 3570 core i5 ؟؟چون دنبال یه چیزی هستم که کاراییش نسبت به قیمتش ارزش داشته باشه و توی بنچمارکها پردازنده های amd fx از intel های گرون قیمت تر بهتر بودن ولی توی هر انجمنی که یه سیستم برای بازی میخوام از پردازنده اینتل بهم معرفی میکنن

درود

در خرید 3570k به هیچ عنوان شک نکن!برای بازی میتونم بگم حتی بهتر از 3820 یا 3930 سوکت 2011 جواب میده!

الانم که قیمتش حدود750 تومن هست از هر لحاظ عالی هست!

لینک به دیدگاه

سلام خسته نباشید

من یه کارت گرافیک تا سقف 500 هزار تومان میخوام.

power:430 

ram:2*2*ddr3*1333

cpu:intel core 2 quad q8200

hard:500 sata

M B:gigabyte ep43t-ud3l

صدای کم برام مهمه

با تشکر

درود

یک گزینه

MSI GTX 550 Ti Cyclone II 1GB GDDR5

گزینه دیگه

MSI Radeon HD 7770 GHz Edition 1GB GDDR5

تو این محدوده قیمت بهترین گزینه ها هستن البته میتونی از برند های دیگه هم انتخاب کنی!

البته باید نگاه به پاورت هم داشته باشی چون 430 وات یکم ضعیفه برای سیستم بازی!

بدرود

لینک به دیدگاه

درود

در خرید 3570k به هیچ عنوان شک نکن!برای بازی میتونم بگم حتی بهتر از 3820 یا 3930 سوکت 2011 جواب میده!

الانم که قیمتش حدود750 تومن هست از هر لحاظ عالی هست!

دوست عزیز برای بازی بنده 3570K رو پیشنهاد می کنم. توی بازی و شاید بشه گفت در کل بهتر عمل می کنه. چون معمولاً یک بازی نمی تونه از 8 هسته ی 8150 استفاده کنه و قدرت 8150 هم که فقط به تعداد زیاد هسته هاش هست...

ممنون از راهنماییتون

راسش یه سیستم برای یکی از دوستام میخوام جمع کنم که توی قسمت cpu دچار تردید شدم مشخصاتش اینه

CPU:Core i3 2120

RAM:2*2GB CORSAIR DDR3

M/B:P8H61-M

VGA:AMD 7770

HDD:WD Green 500GB

DVD/RW:SAMSUNG 24X

POWER:GREEN 485w

CASE:GREEN PARS

اینی که نوشتم قیمتش حدودا تا 1700 میشه اما الان تا حداکثر 2 تومن بودجم افزایش یافته.به نظرتون چی کار کنم؟3570k هم فکر میکنم برای این vga زیادی قویه

لینک به دیدگاه

ممنون از راهنماییتون

راسش یه سیستم برای یکی از دوستام میخوام جمع کنم که توی قسمت cpu دچار تردید شدم مشخصاتش اینه

CPU:Core i3 2120

RAM:2*2GB CORSAIR DDR3

M/B:P8H61-M

VGA:AMD 7770

HDD:WD Green 500GB

DVD/RW:SAMSUNG 24X

POWER:GREEN 485w

CASE:GREEN PARS

اینی که نوشتم قیمتش حدودا تا 1700 میشه اما الان تا حداکثر 2 تومن بودجم افزایش یافته.به نظرتون چی کار کنم؟3570k هم فکر میکنم برای این vga زیادی قویه

برای چه کاری دارین این سیستم رو می بندین؟

بازی یا کارای محاسباتی/

لینک به دیدگاه

برای چه کاری دارین این سیستم رو می بندین؟

بازی یا کارای محاسباتی/

برای بازی

لینک به دیدگاه

اگه برای بازی هست سی پی یو فعلا جواب گوی شما هست همون i3! برای بازی گرافیک اولویت اول رو داره !اگه میتونی هزینه رو ببری بالاتر خیلی بهتره  خیلی   حیفه 3570k نندازی!

پیشنهاد من

3570k

ram 4g تک ماژول!!!!! حتما!!!!بعدا برای ارتقا مشکلی نداشته باشی !

همه چی خوبه میمونه گرافیک که فعلا باید با همین بسازی یا پول تهیه کن یا دنبال یه گرافیک کارکرده حدود500تومن بگرد!

مانیتورت چند اینچه؟

لینک به دیدگاه

اگه برای بازیه پولرو بزار گرافیک بالاتر بگیر جای 7770 که از 6850 ضعیفتره یه 7850 بگیر که بین 6950 و 6970 هست بگیر اگه بتونی یه 7870 بگیری که دیگه عالیه اندازه 580 بهت تو بازی فریم میده. چون شما اگه سیپیو قوی تر بگیری تو بازی زیاد فرقی برات نداره با همون i3 کارت راه میوفته ولی اینو در نظر بگیر تو بازی اول گرافیک بعد سیپیو و بعد قطعات دیگه تا ثیر گزارن البته اینم بگم سیپو ضعیف باعث گلو گاه کرافیکقوی میشن ولی اینی که من پیشنهاد دادم براش گلوگاه ایجاد نمی کنه.

ویرایش شده توسط ali_men2004
لینک به دیدگاه

اگه برای بازی هست سی پی یو فعلا جواب گوی شما هست همون i3! برای بازی گرافیک اولویت اول رو داره !اگه میتونی هزینه رو ببری بالاتر خیلی بهتره  خیلی   حیفه 3570k نندازی!

پیشنهاد من

3570k

ram 4g تک ماژول!!!!! حتما!!!!بعدا برای ارتقا مشکلی نداشته باشی !

همه چی خوبه میمونه گرافیک که فعلا باید با همین بسازی یا پول تهیه کن یا دنبال یه گرافیک کارکرده حدود500تومن بگرد!

مانیتورت چند اینچه؟

درباره مانیتورش خبر ندارم.میخوام سیستمش با پولی که بهم میده بهترین باشه

پس به نظرتون همینو با رم 4 با 1700 ببندم؟

لینک به دیدگاه

اگه برای بازیه پولرو بزار گرافیک بالاتر بگیر جای 7770 که از 6850 ضعیفتره یه 7850 بگیر که بین 6950 و 6970 هست بگیر اگه بتونی یه 7870 بگیری که دیگه عالیه اندازه 580 بهت تو بازی فریم میده. چون شما اگه سیپیو قوی تر بگیری تو بازی زیاد فرقی برات نداره با همون i3 کارت راه میوفته ولی اینو در نظر بگیر تو بازی اول گرافیک بعد سیپیو و بعد قطعات دیگه تا ثیر گزارن البته اینم بگم سیپو ضعیف باعث گلو گاه کرافیکقوی میشن ولی اینی که من پیشنهاد دادم براش گلوگاه ایجاد نمی کنه.

پیشنهاد شما هم خوبه ولی اینجوری یعنی cpu برای بازیی مثل crysis که وابستگی زیادی به Cpu داره گلوگاه ایجاد نمیکنه؟میترسم خرجش الکی بره بالا اونوقت

لینک به دیدگاه

درباره مانیتورش خبر ندارم.میخوام سیستمش با پولی که بهم میده بهترین باشه

پس به نظرتون همینو با رم 4 با 1700 ببندم؟

آره دیگه با ابودجه بهتر از این نمیشه چیزی بست!سی پی یو رو i3 3210 بگیر حدود390 فکرکنم!قوی تر از 2120 هستش!

رم حتما یه ماژول 4گیگ بگیر!

اگه سی پی یو رو i3 میگیری  پول برا گرافیک حدود800تومن میشه درسته؟(7770حدود500 گفتی تا2میلیون پول اضافه کرده؟پس میشه 800برا گرافیک!

اگه میتونی یه 580 کارکرده بگیر عالیه اگه پیدا کنی اگه هم نشد میتونی یه 7850 بگیری!البته قیمت های الان رو ندارم رو قیمت های قبل عید بهت گفتم!

در کل سیستمی که بالا خودت نوشتی سی پی یو رو همون i3 3210 بنداز با یک رم 4!برا گرافیکم که برات توضیح دادم!

لینک به دیدگاه

پس به دوستم میگم قیمتا رو تا ببینم چیکار میخواد بکنه.راستی دوستان کارت gtx 480 الان توی بازار هست؟سیستم خودمم تعطیله خدا بخواد تا تابستون میخوام با 2.5 یه چی جمع کنم

لینک به دیدگاه

پس به دوستم میگم قیمتا رو تا ببینم چیکار میخواد بکنه.راستی دوستان کارت gtx 480 الان توی بازار هست؟سیستم خودمم تعطیله خدا بخواد تا تابستون میخوام با 2.5 یه چی جمع کنم

موفق باشی!

کارت 480 کارکرده هست باید یه نگاهی به فروم بندازی یا یه تاپیک درخواست این کارت رو بزنی یا توفروم های دیگه نگاه بنداز ولی از لحاظ بودن هست!

از من میشنوی الان اصلا نمیصرفه هزینه کنی برای 480!

حرارت بالا مصرف برق زیاد دونسل قبل تره!این سه امتیازه منفی  خیلی بد داره!حالا باز اگه580 رو بگیری بهتره!

لینک به دیدگاه

سلام

CPU: Intel Core i5 3570 ivy Bridge

Main: ASUS P8H77-V

VGA: Sapphire HD 7870 GHz Edition 1GB DDR5

Case: GREEN X-3

RAM: Kingstone 8GB 2*4GB 1333

HDD: HITACHI 1TB

Power: GREEN GP430A-EU

یه همچین سیستمی واسه گیم مد نظرمه. ولی هنوز نسبت به بعضی چیزاش دو دلم. لطفا راهنمایی کنین.

در مورد اورکلاک و اینا چیزی نمیدونم ولی اگه به گیم مربوط میشه یا میدونین لازمم میشه بفرمایین.

سیپیو حتما باید سری K باشه یا اینم خوبه؟

مادربرد، اسوس H77 یا B75 باشه، یا ازراک مدل  Z77 Pro3یا...؟

رم 1333 چطوره؟

در مورد هارد، کش 32MB با 64 چه فرقی داره (قضیه شون چیه)؟ مهمه؟

پاور واسه این سیستم حداقل چقدر باید باشه؟ (خودم حساب کردم حداکثر توان مصرفی قطعات 300W شد.)

اگه نظر دیگه ای هم دارین بفرمایین.

سوالام زیاد شد ولی ممنون میشم راهنماییم کنین.

لینک به دیدگاه

سلام

CPU: Intel Core i5 3570 ivy Bridge

Main: ASUS P8H77-V

VGA: Sapphire HD 7870 GHz Edition 1GB DDR5

Case: GREEN X-3

RAM: Kingstone 8GB 2*4GB 1333

HDD: HITACHI 1TB

Power: GREEN GP430A-EU

یه همچین سیستمی واسه گیم مد نظرمه. ولی هنوز نسبت به بعضی چیزاش دو دلم. لطفا راهنمایی کنین.

در مورد اورکلاک و اینا چیزی نمیدونم ولی اگه به گیم مربوط میشه یا میدونین لازمم میشه بفرمایین.

سیپیو حتما باید سری K باشه یا اینم خوبه؟

مادربرد، اسوس H77 یا B75 باشه، یا ازراک مدل  Z77 Pro3یا...؟

رم 1333 چطوره؟

در مورد هارد، کش 32MB با 64 چه فرقی داره (قضیه شون چیه)؟ مهمه؟

پاور واسه این سیستم حداقل چقدر باید باشه؟ (خودم حساب کردم حداکثر توان مصرفی قطعات 300W شد.)

اگه نظر دیگه ای هم دارین بفرمایین.

سوالام زیاد شد ولی ممنون میشم راهنماییم کنین.

سلام دوست عزیز

3570 معمولی با نسخه 3570K فقط حدود 50 الی 60 تومن اختلاف داره، برای همین پیشنهاد میکنم حتما" نسخه 3570K رو بگیرید، حتی اگر اوورکلاک نمیکنید. چون گرافیک داخلی مدل K قویتر هم هست.

باز اگر اوور کلاک نمیکنید مادربرد ASUS P8H77-V بسیار مناسبه، ولی درصورتی که اوورکلاک بخواهید انجام بدید، حتما" باید 3570K بگیرید و مادربرد Z77، مثلا" مدل ASUS P8Z77-V که حدود 700 تومن قیمت داره.

کیس X3 برعکس ظاهر فریبندش آنچنان کیس خوبی نیست، یا X6 یا X7 تهیه کنید. در صورت کمبود بودجه میتوانید از مدل Magnum 2 Plus استفاده کنید که حدود 130 تومنه.

رم رو بدون هیج تردیدی حتما" فرکانس 1600 با تایمینگ CL9 تهیه کنید. رم فرکانس 1333 بسیار ضعیفه برای این سیستم. ترجیحا" 2 تا ماژول 4 گیگ، مجموع 8 گیگ رم فرکانس 1600 با تاخیر CL9 باشه عالیه. گمونم حدود 250 تومن براتون هزینه برداره.

کارت گرافیکتون خوبه. البته فکر کنم 2 گیگ باشه نه 1 گیگ.

پاور رو به هیچ عنوان کمتر از 600 وات نگیرید. یعنی حداقل باید Green 600.EU رو تهیه کنید. گمونم دورو بر 220 تومن باشه. و البته پاور قویتر و بالاتر هم میتوانید در صورت تمایل و داشتن بودجه کافی تهیه کنید.

هارد ترجیها" اگر 1 ترا میخواهید بهتره 64 مگ کش باشه. 32 مگ کش داره کم کم ور میفته و با اومدن درگاه ساتا 3، اغلب هاردهای خوب 7200 دور و 64 مگ کش هستند.

اگر تواناییش رو دارید یک عدد SSD هم برای سیستم تهیه بفرمایید که سرعتش بالاتر بره. 60 گیگش حدود 250 تومنه. Corsair Force 3.

ویرایش شده توسط ARMIN2012
لینک به دیدگاه

توضیحات رو کامل و جامع استاد آرمین دادن خدمتتون دیگه چیزی نمیمونه برا گفتن ;)

لینک به دیدگاه

حمید جان استاد کیه رفیق؟ :) صفای رمهای کورسیر  VENGEANCE توامضات دادا. B) 

ویرایش شده توسط ARMIN2012
لینک به دیدگاه

دوستان نمیدونم جای درستی موضوع را مطرح کرده ام یا نه ، من این مادربرد را برای تحقیق درس سخت افزار انتخاب کرده ام
استاد موارد زیر رو در مورد مادر برد میخواد ، اگه کسی مطلبی یا تصویری داره که می تونه کمکم کنه ممنون میشم و برام قرار بده

1. ملاحضات قبل از نصب
2. مشخصات محصول
3. نصب پردازنده وخنک کننده ی پردازنده
4. نصب پردازنده
5. خنک کننده پردازنده
6. نصب حافظه
7. پیکر بندی حافظه به صورت دو کاناله
8. نصب یک ماژول حافظه
9. اتصال دهنده های پانل پشتی  
10. اتصال دهنده های داخلی

با تشکر

لینک به دیدگاه

دوست عزیز مطالب 4 و 5 همون مطلب 3 هست  و مورد 7 اگه به صورت دو کاناله میخاین باید دو تا ماژول رم باشه که با مطلب شماره 9 مغایرت داره

این خدمت شما 

http://sesotdownload23.persiangig.com/other/Assemble%20Learning%20[www.3sotDownload.Com].zip

لینک به دیدگاه

درود,دوست گرامی این لینک دفترچه ی راهنمای مادربورد هست به نظر من میتونی جواب تمام سوالاتت رو توش پیدا کنی (حتی بیشتر!) 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...