رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود

اگر قصد اورکلاک حرفه ای ندارید مشکلی نداره. برند کم سابقه ای هم نیست ;)

قصد اورکلاک به اون شکل که نه فقط در آینده به قصد افزایش کارایی و فریم ریت تو بازی شاید تا حدی اورم انجام بدم.

گارانتی خوبی داره؟ من بیشتر ترسم از خرابیشه چوم روییوهایی که دیدم اکثرا خیلی خوب نوشتن حتی از توانایی اورکلاکش.

البنه کلا نمیدونم کارتای گرافیک زیاد خرابی دارن یا کلا اتفاق نادری کارت خراب بشه؟

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.2k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

سلام.من می خواستم کارت گرافیک gtx 670 بگیرم حالا موندم که inno 3d ارزش خریدن داره یا 200 تومن بیشتر بدم msi بگیرم یا gainward بگیرم؟ ظاهر جالبی داره ولی سرچ که میکنی خیلی برند معروفی نیست نمیدونم از نظر کیفیت ساخت خوب هست که بشه واسه 3 سالی روش حساب کرد یا ارزش ریسک نداره همون msi بگیرم؟

لطفا راهنمایی کنید

اتفاقا برند خوبیه . سری ichill اون هم جزو کارتهای خوب هستن . البته نمیشه گفت بهتر از MSI یا ASUS هست . ولی در بین برنده های دیگه خوب محسوب میشه . اگر میخوای به صورت نرمال استفاده کنی و اورکلاک نکنیش مشکلی نداره . ولی اگر میخوای اورش کنی بهتره از برند بهتری بگیری .

لینک به دیدگاه

قصد اورکلاک به اون شکل که نه فقط در آینده به قصد افزایش کارایی و فریم ریت تو بازی شاید تا حدی اورم انجام بدم.

گارانتی خوبی داره؟ من بیشتر ترسم از خرابیشه چوم روییوهایی که دیدم اکثرا خیلی خوب نوشتن حتی از توانایی اورکلاکش.

البنه کلا نمیدونم کارتای گرافیک زیاد خرابی دارن یا کلا اتفاق نادری کارت خراب بشه؟

هر کارتی ممکنه خراب بشه . من MSI داشتم تو 1 ماه خراب شد. تعویض کردم . بعدیش تو 2 سال خراب شد . گارانتیش نمیدونم چیه . اگر فهمیدی بگو تا ببینیم چطوره .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

قدیم Inno3D رو شرکتی به نام گلسان وارد و گارانتی می کرد.

مین های DFI هم همینطور ولی از بعد از تمام شدن این مین ها در بازار من خبری از این شرکت نشنیدم.

لینک به دیدگاه

با تشکر از همهی دوستان یه سوال مهم تر اینکه الا که قیمت SAPPHIRE HD 7970 3GB GDDR5 دیدم از  inno3d 670 نزدیک 150 تومن ارزونتره و اینکه سافایر فک کنم مارک خیلی معتبر تریم باشه مهم تر اینکه 7970 تو خیلی بازیا بهتره و قیمتشم تو خارج ایران گرونتره معمولا تو فروم خارجیم اکثرا 7970 ترجیح میدن بنظر شما منطقی تر نیست خرید این کارت http://lioncomputer.ir/product/1317/SAPPHIRE%20HD%207970%203GB%20GDDR5/#!prettyPhoto

نسبت به این http://lioncomputer.ir/product/2028/Inno3D%20iChill%20GTX%20670%202GB%20HerculeZ%203000/

احتمالم هست چون نسل بعد کنسولا جفتشون از چیپ amd استفاده مبکنن بازیا با کارتای amd بهتر جواب بدن بتلفیلد 4 هم با 7990 اجرا کرده بودن گیمپلی که خوده ea داد بیرون.

نظر دوستان چیه؟

لینک به دیدگاه

7970 کارت خیلی خوبیه . ولی قویتر از 670 نیست .مدل GHz Edition ولی کمی قویتره . در عوض 670 امکاناتی مثل فیزیکس داره که تو بازیهای جدید تاثیر میذاره .

این ریویو رو ببین :

http://www.tomshardware.com/reviews/radeon-hd-7970-ghz-edition-review-benchmark,3232.html

7970 فقط 2-3 فریم بهتر از 670 عمل میکنه . تازه اون هم مدل GHz Edition . مدل معمولیش به همون نسبت ضعیفتر از 670 هست .

من 670 رو ترجیح میدم .

قیمت 7970 تو سایت رو هم با فروشگاه چک کن اگر میخوای بخری .

لینک به دیدگاه

شما تو همین لینکیم که دادین 7970 معمولی تو نیمی از بازیا فریم ریت بهتری داره اگه نگاه کنید.

تو این لینکم ببینید http://www.anandtech.com/bench/Product/508?vs=598 که بیشتر از نصف ایتم ها برتری با 7970 

من خودم علاقم به 670 بود ولی بنظر قیمت به کارایی برتری یا 7970 باشه حداقل تو ایران

ویرایش شده توسط amin572341
لینک به دیدگاه

شما تو همین لینکیم که دادین 7970 معمولی تو نیمی از بازیا فریم ریت بهتری داره اگه نگاه کنید.

تو این لینکم ببینید http://www.anandtech.com/bench/Product/508?vs=598 که بیشتر از نصف ایتم ها برتری با 7970 

من خودم علاقم به 670 بود ولی بنظر قیمت به کارایی برتری یا 7970 باشه حداقل تو ایران

7970 فریم ریت بهتری داره چونکه شرکت سازنده اش از نوعی کلک جدید استفاده کرده است که باعث می شود به طور غیر حقیقی فریم بالاتر رود و در واقع گرافیک به میزان کمتر از واقعی اش رندر شود.

در حالت کلی عزیزم هر چه قدر پول بدهی آش می خوری. فقط مراقب باش که گیرت به یک گران باز نخورد.

لینک به دیدگاه

سلام به همه اساتید لطفا منو در خرید رم -مادریرد- سی پی یو و هارد با بودجه (یک میلیون و دویست هزار تومان) و ترجیحا اینتل راهنمایی بفرمایید.کاربرد اصلی اینترنت+دیدن فیلمهای فول اچ دی +آفیس +کانورت و رایت مداوم دی وی دی + بازی pes2013  می باشد .(تقریبا بجز بازی ذکر شده هیچ بازی دیگری انجام نمی شود) در ضمن یک پاور 430 گرین و یک هارد کستور 160گیگ با 6 سال کارکرد و کیس و یک کارت گرافیک 9500 جی تی هم دارم.لطفا قابلیت ارتقا سیستم در آینده را هم در نظر داشته باشید.

ویرایش شده توسط mahdi1356
لینک به دیدگاه

پردازنده رو بهتره i3 3210 بگیری که حدود 420 تومانه . مادربورد رو هم ASRock B75 Pro3 بگیری خوبه . چون بعدا میتونی پردازنده ها و کارتهای بهتری هم روش بذاری . حدود 320 تومانه . رم رو 4 گیگ بگیر . فرکانس 1333 . برند مهم نیست . حدود 75 تومانه . هارد هم 1 ترا حدود 240 تومانه . تا اینجا میشه حدود 1055 تومان . اگر بقیه رو هم میخوای هزینه کنی میتونی 4 گیگ رم اضافه ، کیس مناسبتر و یا کارت گرافیک بهتر بگیری . البته برای کارت گرافیک بیشتر باشد هزینه کنی. 

لینک به دیدگاه

پردازنده رو بهتره i3 3210 بگیری که حدود 420 تومانه . مادربورد رو هم ASRock B75 Pro3 بگیری خوبه . چون بعدا میتونی پردازنده ها و کارتهای بهتری هم روش بذاری . حدود 320 تومانه . رم رو 4 گیگ بگیر . فرکانس 1333 . برند مهم نیست . حدود 75 تومانه . هارد هم 1 ترا حدود 240 تومانه . تا اینجا میشه حدود 1055 تومان . اگر بقیه رو هم میخوای هزینه کنی میتونی 4 گیگ رم اضافه ، کیس مناسبتر و یا کارت گرافیک بهتر بگیری . البته برای کارت گرافیک بیشتر باشد هزینه کنی. 

-------------------------------------------------------------------

ممنون از شما من یک هارد اکسترنال هم  دارم برای آرشیو .به نظر شما اگر هزینه هارد را صرف خرید ssd  کنم ارزش داره. ضمنا با کارت گرافیک خودم و این پردازنده و مادربردی که شما پیشنهاد کردید میتونم بازی pes 2013  را بدون افت انجام بدهم

لینک به دیدگاه

7970 فریم ریت بهتری داره چونکه شرکت سازنده اش از نوعی کلک جدید استفاده کرده است که باعث می شود به طور غیر حقیقی فریم بالاتر رود و در واقع گرافیک به میزان کمتر از واقعی اش رندر شود.

در حالت کلی عزیزم هر چه قدر پول بدهی آش می خوری. فقط مراقب باش که گیرت به یک گران باز نخورد.

چیزی که منو به شک انداخت غیر از بنجمارک همین هر چه قدر پول بدهی آش می خوری چون newegg که جزو معتبر ترین انلاین شاپ امریکاست 7970 سافایر 20 دلارم گرونتر از msi 670

توی amazon هم   gigabyte 7970 3 GB oc windforce

http://www.amazon.com/Gigabyte-Radeon-Mini-Displayport-Graphics-GV-R797OC-3GD/dp/B00752QYLK/ref=pd_sim_pc_2

از gigabyte gtx 670 oc windforce 4 GB 

http://www.amazon.com/Gigabyte-Displayport-PCI-Express-Graphics-GV-N670OC-4GD/dp/B009LTUDA8/ref=sr_1_3?s=electronics&ie=UTF8&qid=1365702556&sr=1-3&keywords=gigabyte+gtx+670

50 دلار گرونتره ولی تو ایران همه این ها بر عکس msi 670 حدودا 300 گرونتر sapphaier

gigabytam همینطور

ویرایش شده توسط amin572341
لینک به دیدگاه

-------------------------------------------------------------------

ممنون از شما من یک هارد اکسترنال هم  دارم برای آرشیو .به نظر شما اگر هزینه هارد را صرف خرید ssd  کنم ارزش داره. ضمنا با کارت گرافیک خودم و این پردازنده و مادربردی که شما پیشنهاد کردید میتونم بازی pes 2013  را بدون افت انجام بدهم

SSD خوبه . ولی برای 120 گیگی باید حدود 500 هزینه کنی .

کارت گرافیکت اجرا میکنه . ولی با کیفیت و جزئیات پایین . پردازنده و مادربورد خوب هستن برای بازی . فقط گرافیک ضعیفه . ولی اجرا میشه .

لینک به دیدگاه

سلام من چون گرافیکم msi هست میخوام مادربردم رو عوض کنم 

asus p8p67 le

msi p67a gd55

نظرتون چیه کدوم بهتره؟

لینک به دیدگاه

متوجه نشدم . چون گرافیکتون MSI هست میخواهید کدوم مادربورد رو عوض کنید ؟ گرافیکتون برندش مهم نیست . مدلش چیه و چرا میخواهید مادربورد رو عوض کنید ؟

لینک به دیدگاه

تو امضام هست داداش asus ماله منه میخوام اون msi رو بگیرم

لینک به دیدگاه

MSI مدل بهتریه . ولی ایسوس هم خوبه .تفاوتشون هم خیلی نیست .  دلیلی نداره که چون کارت گرافیک از MSI گرفتی بورد هم MSI باشه . به نظر من جز ضرر چیزی نداره .

لینک به دیدگاه

سلام Cpu intel Core2duo 6700 هستش بعد سیستم رو به 1155 ارتقاع بدم می خواستم بدونم من یک  Cpu intel G2020  یا  Cpu intel G645 بگیرم آیا سرعت سیستم تاثیری داره یا نه این 3 زیاد با هم فرقی ندارن؟کدومشون از همه قویتره؟

لینک به دیدگاه

G2020  و G645 از 6700 کمی قویتر هستن . 645 فرکانس بالاتری داره و قویتر از 2020 هست . ولی تکنولوژی 2020 جدیدتره و مصرف کمتری هم داره . به نظر من 645 بهتره . البته تفاوتش با 2020 زیاد نیست .

ویرایش :

من اشتباها فکر میکردم فرکانس 645 بیشتره . ولی همونطور که دوستمون گفتن مساویه و 2020 با توجه به تکنولوژی جدیدتر بهتر از 645 هست .

ویرایش شده توسط Hamed
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
سلام Cpu intel Core2duo 6700 هستش بعد سیستم رو به 1155 ارتقاع بدم می خواستم بدونم من یک  Cpu intel G2020  یا  Cpu intel G645 بگیرم آیا سرعت سیستم تاثیری داره یا نه این 3 زیاد با هم فرقی ندارن؟کدومشون از همه قویتره؟

درود دوست عزیز

G645 و G2020 هر دو در فرکانس کاری 2900 هستند و کمی از 6700 قوی تر هستند. ولی سی پی یو G2020 به دلیل داشتن معماری جدیدتر Ivy Bridge و اینکه از حافظه با باس 1333 پشتیبانی میکند(G645 تا 1066 ساپورت میکند) و همچنین پهنای باند مموری بیشتر، کارایی بهتری نسبت به G645 دارد و همچنین مصرف برق کمتر.(امتیاز پردازنده G2020 در بنچمارک PassMark برابر 2874 است و G645 برابر 2607)

ویرایش شده توسط MJ Motamedi
لینک به دیدگاه

سلام دوستان قیمت قطعات زیر رو میخواستم اگه امکانش هست

cpu2010

hard 500 سیگیت

main elite  g41

manitor lg 1940s

لینک به دیدگاه

قیمت رو تو تاپیک مربوط به خودش بپرسید .

شما این قطعات رو برای یک سیستم میخوای ؟ اگر اینطوریه مادربورد و پردازنده به هم نمیخورن . مادربورد سوکت 775 هست و پردازنده 1155 . باید بورد دیگه ای انتخاب کنید .

لینک به دیدگاه

نه واسه یه سیستم نمیخوام . اقا حامد ادرس تایپیک قیمت قطعات رو لطف میکنید با موبایل هستم نمیتونم خودم پیداش کنم شرمنده. تشکر

لینک به دیدگاه

سلام

دوستان مادربورد من ASUS-P8P67 DELUXE هست

میخواستم رم بگیرم حالا نمیدونم باس 1600 بگیرم یا بالاتر،اینم بگم که اهل اورکلاک کردنم نیستم

در ضمن اگه ممکنه در مورد SLI هم راهنمایی کنین

با تشکر

ویرایش شده توسط MK1362
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...