رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

درود

650Ti Boost که کمی قویتره و تقریبا در یک رنج قیمت هستند.

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.2k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

عزیز خب یه پورت 8پین دارخ برای برق مادربرد که میشه نیمه حرفه ای

لینک به دیدگاه

بچه ها مدل مادربورد من اینه M.B ELITE A785GM-AD3  به نظر شما کارت های جدید مثل 7950 یا 670 روی این مادربورد نصب میشه. و ایا روی کارایی این کارت ها خیلی تاثیر منفی میزاره؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
ارسال شده در (ویرایش شده)
بچه ها مدل مادربورد من اینه M.B ELITE A785GM-AD3  به نظر شما کارت های جدید مثل 7950 یا 670 روی این مادربورد نصب میشه. و ایا روی کارایی این کارت ها خیلی تاثیر منفی میزاره؟

آقا حامد گل پاسخ دادن بنده پست رو ویرایش میکنم.

ویرایش شده توسط fireinpole
لینک به دیدگاه

نصب میشه و بدون مشکل کار میکنه . ولی چون مادربورد شما Pci-E 3.0 نداره سرعت کمی پایینتره . برای اینکه Pci-E 3.0 رو بتونی استفاده کنی باید هم مادربوردی بگیری که اون رو پشتیبانی کنه و هم پردازنده ای که کنترلر Pci-E 3.0 داشته باشه . پس خیلی برات به صرفه نیست .

لینک به دیدگاه

نصب میشه و بدون مشکل کار میکنه . ولی چون مادربورد شما Pci-E 3.0 نداره سرعت کمی پایینتره . برای اینکه Pci-E 3.0 رو بتونی استفاده کنی باید هم مادربوردی بگیری که اون رو پشتیبانی کنه و هم پردازنده ای که کنترلر Pci-E 3.0 داشته باشه . پس خیلی برات به صرفه نیست .

پس سرعت کارت رو خیلی پایین نمیاره! اگه کم باشه اشکال نداره

لینک به دیدگاه

سیگیت 500 گیگ 64 مگ نداره . بافر تو انتقال فایلهای حجیم بیشتر به کار میاد . سرعت انتقال فایلهای بزرگ رو بیشتر میکنه . اما تو فایلهای کوچک سرعت به بافر ارتباط زیادی نداره . بیشتر دور چرخش دیسک مهمه که 7200 سرعت خوبی میده . شما دور 7200 داشته باشی و بافر 16 بهتر از اینه که دور 5400 داشته باشی و بافر 64  . چون بیشتر فایلهایی که جابه جا میشن و یا خونده میشن از روی هارد حجم کمی دارن .

تست های سرعتش رو توی اینترنت بگردی پیدا میکنی . من این مدل رو ندارم . مدل 1 ترا دارم که 64 مگ هم هست . سرعتش که خیلی عالیه .

اون بلک میگی 12000 ساعت کار کرده . خیلی زیاده . 1 ماه هم بیشتر گارانتیش نمونده . ضمنا 64 مگ نیست و 32 مگ هست . من باشم این رو نمیخرم با قیمت 175 تومان . چون ریسکش بالاست .

ممنون آقا حامد از راهنماییتون ...

تصمیم گرفتم همین مدل 1 ترا seagate مثل مال شما رو بگیرم (st1000dm003 ) ... ولی توی بازار همش چینی بود و تایلندیش نبود و شنیدم صدای چینیهاش زیاده !!!

اطلاع ندارید اینی که توی همین سایت برای فروش گذاشتید چینی هست یا تایلندی ؟ یا گارانتی سازگار هست ؟!

لینک به دیدگاه

پس سرعت کارت رو خیلی پایین نمیاره! اگه کم باشه اشکال نداره

پایین که میاره . ولی باز هم قویتر از کارتهای قدیمی تره . وقتی سیستم رو کلا به روز کنی و پردازنده و مادربورد هم پشتیبانی کنن از Pci-E 3.0 بیشتر متوجه تفاوتش میشی .

لینک به دیدگاه

ممنون آقا حامد از راهنماییتون ...

تصمیم گرفتم همین مدل 1 ترا seagate مثل مال شما رو بگیرم (st1000dm003 ) ... ولی توی بازار همش چینی بود و تایلندیش نبود و شنیدم صدای چینیهاش زیاده !!!

اطلاع ندارید اینی که توی همین سایت برای فروش گذاشتید چینی هست یا تایلندی ؟ یا گارانتی سازگار هست ؟!

من فکر کنم هارد من هم چینی باشه . سیگیت تایلند نمیدونم داره یا نه . من نشنیدم . از فروشگاه سوال کن .

لینک به دیدگاه

ببخشيد آقا حامد يه مدل ديگه هم هست st3100524as كه 32 مگ كشه اما قيمتش حدود ٨٠ دلاره و اين st1000dm003 هم هست ٧٥ دلار !!... توي بنچ مارك st1000 بهتر عمل كرده گويا اما بعضيها هم گفتن st3100 بهتره!!!

هر دوش گيرم اومده به نظرتون كدومش رو بگيرم ؟!!

لینک به دیدگاه

تا جایی که تونستم پیدا کنم ، مدل دومی که گفتی 32 مگه ، مصرفش کمتره . این مزایای مدل 3100 :

Key Features

• A fast performance 7200-RPM speed.
  • Seagate SmartAlign technology.
  • The SATA 6Gb/s interface and 32MB cache maximise performance.
  • Low power consumption.
  • Cool, quiet operation

این هم مزایای مدل 1000 :

Key Features

• 1TB/disc 7,200 RPM platform provides affordable capacity up to 1TB
  • Seagate OptiCache technology improves performance by up to 45%
  • Seagate AcuTrac technology enables reliable read/write performance even in high touch operating environments
  • Seagate SmartAlign technology for no-hassle transition to Advanced Format 4K sector technology
  • SATA 6Gb/s maximises data transfer rates

من فکر میکنم 1000 بهتر باشه . چون سرعت بیشتری داره .

لینک به دیدگاه

منم نظرم بيشتر روي همين ١٠٠٠ بود ولي نميدونم چرا قيمت جهانيش كمتره با وجود اينكه جديدتره و بنچ ماركش بالاتر!!!

از طرفي مدل ١٠٠٠ همشون چيني هستن و اين ٣١٠٠ روش نوشته تايلند !!

ممكنه يه نگاهي بندازيد كه مال شما چيني هست يا تايلندي ؟ اگه چينيه و صداش كمه و بدون مشكل كار ميده تا ديگه همين ١٠٠٠ رو بگيرم !

لینک به دیدگاه

هارد من بدجور تو کیس پیچیده . باید بازش کنم تا ببینم چی نوشته . کیس هم جا خورده . خدایی خیلی سخته در آوردن کیس به اون گندگی و باز کردنش :p

من مشکلی با هارد ندارم . اصلا به صدا هم توجه نمیکنم . آزاردهنده نبوده صدا که بخوام بهش توجه کنم . اگر وقت کردم کیس رو باز کنم بهت میگم . ولی قول نمیدم .

لینک به دیدگاه

نه آقا حامد ممنون ولش كن ... خودمم بودن حوصلم نميشد^_^

من فكر كردم شايد از اون دسته اوركلاكرهايي هستيد كه همه ي لوازمتون توي كيس شيشه اي يا تو هواست ...! :دي

ولي وجداناً چين نبود ما ايرانيا شورت هم پامون نبود ...:دي

ویرایش شده توسط tarashee
لینک به دیدگاه

اورکلاکم کجا بود :D من از این هارد راضی هستم.امیدوارم الان هم کیفیتش مثل همونی باشه که من گرفتم.

لینک به دیدگاه

درود

عزیز ASROCK Z77 PRO 3   یا    ASRock H77 Pro4/MVP

لینک به دیدگاه

اقایون سلام..

یه مشاوره فوری خیلی فوری ودقیق.

اقایون بهتریم مین برد تا 350 حالا یکم بالا و پایین مشکلی نداره..

خصوصیات..

سری 22 نانومتری رو کامل پشتیبانی کنه. اینتل

از نظر ساپورت رم مشکلی نداشته باشه فرکانس های بالا رو پشتیبانی کنه.

یه در گاه PCI 3 , 2  رو داشته باشه.

یه چیزی میخوام برای اینده هم کاربرد داشته باشه.

خلاصه میدونم توقعاتم زیاده ..ولی یه خرید فروی میخوام انجام بدم.

دو ستان چی بیشنهاد می کنن.

من پیشنهاد میکنم ASUS p8h77-v رو با قیمت 430 انتخاب کنید .

تمام انتظارات شما رو براورده میکنه/

لینک به دیدگاه

عزیز چیپ Z77 و H77 تفاوتشون تو قابلیت اورکلاک Z77 هست که H77 نداره . یعنی شما اگر پردازنده سری K دارید و قصد اورکلاک کردن سیستم رو هم دارید ، چیپ Z77 به کارتون میاد . وگرنه خریدش هیچ فایده ای نداره . تمام امکانات دیگه رو چیپ H77 داره . ضمنا هر بوردی هم با چیپ Z77 به درد اورکلاک نمیخوره . پیشنهاد من اینه که یک بورد با چیپ H77 بگیرید . همین ازراک که لینک دادید بورد خوبیه .

لینک به دیدگاه

ممنون بابت راهنمايي.

بله در مورد اوركلاك مي دونستم.

باشه تا اينجا همين از راك رو انتخاب كردم..

اين سيستم ي هستش كه بايد مين رو قبول كنه.

CPU 13   3220

8 GIG RAM 2*2     BUS 1600

VGA    GTX 460

POWER 540 REAL

500 HARD

اما اين از راك بالايي تا باس 1600 اونم فقط روي اوي بشتيباني ميكنه...

بزم سرج مي كنم ببينم جي مي تونم بخرم

سلام این چطوره؟

MSI Z77A G43

لینک به دیدگاه

ممنون بابت راهنمايي.

بله در مورد اوركلاك مي دونستم.

باشه تا اينجا همين از راك رو انتخاب كردم..

اين سيستم ي هستش كه بايد مين رو قبول كنه.

CPU 13   3220

8 GIG RAM 2*2     BUS 1600

VGA    GTX 460

POWER 540 REAL

500 HARD

اما اين از راك بالايي تا باس 1600 اونم فقط روي اوي بشتيباني ميكنه...

بزم سرج مي كنم ببينم جي مي تونم بخرم

سیستم شما مشکلی با اون بورد نداره . چیپ های سری 77 ، اگر پردازنده آیوی بریج روشون بذاری میتونی رم 1600 رو بدون استفاده از XMP استفاده کنی.  چون کنترلر رم پردازنده های آیوی به طور عادی 1600 رو پشتیبانی میکنن . اما اگر سندی بذاری باید با استفاده از XMP بیاری رم رو روی 1600 . البته اگر رم خودش 1600 باشه و وگرنه روی 1333 کار میکنه  .

لینک به دیدگاه

سلام

یه مانیتور میخوام در حد350 تومن..فرقی نداره led یاlcd

تمام ورودیها رو داشته باشه..

کنتراست بالا و زمان پاسخگویی خوب..بیشتر وبگردی و بازی های متوسط..

لینک به دیدگاه

درود عزیز

با این مبلغ بهتر از 19اینچ سامسونگ نمیتونی چیز خوبی پیداکنی!بایدبودجه رو بالاتر ببری یا اینکه دست دوم تهیه کنی!

تمام ورودی هارو هم نداره!

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

سی پی یو 2020 با گرافیک 7770 ایجاد گلوگاه نمیکنه؟

اشکالی داره با این سی پی یو رم با باس 1600 استفاده کرد؟

لینک به دیدگاه

سي بي يو 2020 از رم با باس 1600 بشتيباني نميكنه.

البته فك كنم.

مشکلی ایجاد نمیکنه؟از 1333 پشتیبانی میکنه؟

لینک به دیدگاه

پردازنده 2020 برای بازی چندا مناسب نیست . با استفاده از این پردازنده عملا سرعت پردازش پایین میاد . در نتیجه روی اجرای بازی تاثیر میذاره . ولی کارت 7770 خیلی هم پرقدرت نیست که تاثیر پردازنده روش زیاد باشه . مخصوصا اگر از مانیتور 20 یا 19 اینچ استفاده بشه .

رم 1600 مشکلی ایجاد نمیکنه . ولی روی فرکانس 1333 کار میکنه . اگر مادربورد شما از XMP پشتیبانی کنه ، میتونید با استفاده از اون فرکانس اصلی رم رو فعال کنید .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...