رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

پردازنده 2020 برای بازی چندا مناسب نیست . با استفاده از این پردازنده عملا سرعت پردازش پایین میاد . در نتیجه روی اجرای بازی تاثیر میذاره . ولی کارت 7770 خیلی هم پرقدرت نیست که تاثیر پردازنده روش زیاد باشه . مخصوصا اگر از مانیتور 20 یا 19 اینچ استفاده بشه .

رم 1600 مشکلی ایجاد نمیکنه . ولی روی فرکانس 1333 کار میکنه . اگر مادربورد شما از XMP پشتیبانی کنه ، میتونید با استفاده از اون فرکانس اصلی رم رو فعال کنید .

آخه دوستان اینجا با بودجه 1700 پردازنده 2020 رو پیشنهاد دادن با گرافیک 7770

قوی ترین پردازنده که ارزونتر زیر رنج i3  باشه چی هست؟

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

زیر i3 همین 2020 هست فعلا .

من نگفتم نمیشه استفاده کرد.  منظور من اینه که بهتره از پردازنده پرقدرت تری استفاده بشه . من از پردازنده مشابه همین که نسل قدیمش هست ( G620 ) دارم برای طراحی گرافیک استفاده میکنم .

لینک به دیدگاه

زیر i3 همین 2020 هست فعلا .

من نگفتم نمیشه استفاده کرد.  منظور من اینه که بهتره از پردازنده پرقدرت تری استفاده بشه . من از پردازنده مشابه همین که نسل قدیمش هست ( G620 ) دارم برای طراحی گرافیک استفاده میکنم .

بازم منون

این g860  g870  g645  چطوره در مقایسه با 2020؟

بی زحمت 2120 و 3210 و 3220 را هم با هم مقایسه کنید

شرمنده انقدر سوال میپرسم

لینک به دیدگاه

این مقایسه چهارتای اول :

http://ark.intel.com/compare/71070,69116,53492,53493

اگر دقت کنی میبینی که 2020 به جز تو فرکانس کاری و گرافیک داخلی ، کمبود دیگه ای نداره . فرکانسش که تفاوت کمی داره ، گرافیکش هم که نیاز نیست . ولی تو بخش رم برتری خوبی داره . مصرفش هم کمتره .

این هم مقایسه سه تای بعدی :

http://ark.intel.com/compare/53426,65693,71053

فکر کنم کاملا واضح باشه . 2120 مشخصه که کمی ضعیفتره . 3220 و 3210 تفاوتشون فقط تو فرکانس هست .

لینک به دیدگاه

روی هر کیسی نصب میشه . البته اگر کیس فول تاور باشه ممکنه جای پیچش رو نداشته باشه . ولی روی مدیوم تاور ها نصب میشه . مدلهایی هستن که خیلی کوچک هستن و معمولا اسلات PCI ندارن و فقط یک PCI-E روشون هست .

لینک به دیدگاه

میکرو ها کلا جمع و جور تر هستن . شکلشون مربع هست . مهمترین تفاوتشون عدم وجود اسلات PCI تو میکروها هست که اگر شما بخوای قطعه ای که PCI هست رو اضافه کنی بهش نمیتونی . تفاوت خاصی ندارن دیگه .

لینک به دیدگاه

بهش که میخوره . الان تفاوت های اون دو مدلی که دادی رو دقیق بهت میگم :

اول این که مدل میکرو Lucid Virtu Universal MVP نداره . این قابلیت به سیستم امکان میده در مواقعی که به کارت گرافیک نیاز نداره از گرافیک داخلی پردازنده استفاده کنه و مصرف سیستم رو پایین بیاره .

مدل میکرو چند تا پورت اضافه تر داره روی مادربورد . Print Port ، TPM ، سوکت برای آضافه کردن USB2.0 یکی بیشتر داره که باعث میشه 6 تا روی بورد داشته باشه در مقابل 4 تا . البته در عوضش 2 تا روی پنل پشتی کمتر داره . ولی پورت eSATA هم روی پنل پشتی داره . یک PCI Express 2.0 بیشتر هم داره که عملا به کار نمیاد . مدل معمولی سه تا PCI داره که میکرو نداره .

مهمترین تفاوتشون همون اولیه . برتریهای میکرو خیلی مهم نیستن . ولی اون Virtu تو مصرف انرژی تاثیر داره . مصرف برق هر دو بورد یکیه . چون خود بورد مصرف چندانی نداره . مهم قطعاتی هستن که روی اون سوار میشن . مصرف اونها مهمه . هر دو 4+2 فاز تغذیه دارن . 4 تا برای پردازنده و 2 تا برای گرافیک .

لینک به دیدگاه

اين مدل عليه ولي كرونه...

به توزصيه دوستان نمي خوام زد 77 بخرم ميرم سراغ اج 77 ..

دوستان تو رو خدا كمك كنيد\...

اين ايسوس كه معرفي شده خيلي بيشتر از 400 تومن قيمت دارهع.

ASUS p8h77-v

در توان من نيست.

دنبال h77 هستم...كه رم 1600 و اي وي بريج و بي سي اي 3 رو خوب سابورت كنه..

باز هم منتظرم بايد تا فردا بخرمش.

اگه ارزون خواستی من سراغ دارم توی پرشیان تولز 360

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

من اين بورد - پردازنده و رم ها رو كه توي امضام هستن رد كنم بره و به جاش چي بردارم ؟؟؟ به شرطي در آينده هم گرافيك رو رد كنم بره و يكي برميدارم كه PCI_E3 باشه ؟

چند بايد رو اين قطعاتم بدم بره ؟

لینک به دیدگاه

عطا جان سری اکستریم رو میخوای بدی بره ؟ جاش میخوای چی بگیری واقعا ؟ همون سری اکستریم رو بخوای بگیری خیلی بالا در میاد . سری معمولی هم بگیری فکر کنم حال نکنی . چی بگم ؟ بمون 4770K بیاد . چون سوکت هم عوض شده طبق معمول و سوکت 1150 به جای 1155 اومده . البته تا چند ماه دیگه میاد احتمالا .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
ارسال شده در (ویرایش شده)
عطا جان سری اکستریم رو میخوای بدی بره ؟ جاش میخوای چی بگیری واقعا ؟ همون سری اکستریم رو بخوای بگیری خیلی بالا در میاد . سری معمولی هم بگیری فکر کنم حال نکنی . چی بگم ؟ بمون 4770K بیاد . چون سوکت هم عوض شده طبق معمول و سوکت 1150 به جای 1155 اومده . البته تا چند ماه دیگه میاد احتمالا .

سلام  خوبي ؟

حرفت متين ؛ آره پس بازم صبر ميكنم ببينم چي ميشه /

قيمتي برا اين هستش كه چند درمياد ايران ؟

ویرایش شده توسط atagamer
لینک به دیدگاه

قیمتی که برای 4770K اعلام کردن حدود 330 دلاره . البته احتمال تغییرش زیاده . بورد فعلا براش معرفی نشده .

لینک به دیدگاه

عرض ادب آقا حامد

ببخشید باز مزاحم شم ..

آقا من رفتم همین st1000dm003 رو یا 1.5 سال گارانتی ویستا گرفتم اما حالا که نگاه گردم پارت نامبر رو زده (pn = 1ch162 ) و دیدم گویا گفتن این پارت نامر خوب نیست و مشکل آپدیت فریم وار داره و گفتن پارتهای  9yn162و9yn بهتر عمل میکنن ...!! :huh:

نگاه که کردم دیدم یه 5 تا پارت هست که از لحاظ بنچمارک به این ترتیب هستن :

1) 9yn

2) 1ch162

3)9yn162

4) 1ch1

5) 9yn1

دستم به دامنت آقا حامد چه کار کنم !!؟.. هنوز استفاده نکردم برم پسش بدم یا استفاده کنم !! :unsure:

ممکنه با برنامه hdtune بخش info رو یه زحمتی بکشید ببینید مال شما چه پارتی هست ! :wub:

لینک به دیدگاه

الان به اون سیستم دسترسی ندارم . تا ساعت حدود 2 .

خیلی داری حساسیت نشون میدی . هرچی حساس تر باشی بیشتر دردسر میکشی ;) این رو تجربه کردم :D

لینک به دیدگاه

سلام به اساتید برای برادرم میخوام یک سری قطعات ( مین + سی پی یو +رم ) بخرم بقیه قطعات را دارد. کاربرد هم خانگی + دیدن فیلم و شبکه های فول اچدی + بازیهای بچگانه + بازی فیفا 2013 و pes2013  است . با توجه به گرونی ترجیح میدم گرافیک نگیرم بشرطی که کارهای گفته شده را بتونه انجام بده.من خودم قطعات زیر را در نظر دارم لطفا بگید کدومش بهتره :

amd 3850 2.9gh + kingeston 4g 1600   + مین درحدود 250 تا 300

intel g2020  2.9gh + kingeston  4g 1600 + مین در حدود 250 تا 300

لطفا راهنمایی بفرمایید. نوع مادربردی که در مورد هرکدوم باید بخرم را هم تعیین بفرمایید.درضمن سقف بودجه هم 750هزار تومان است.

ویرایش شده توسط mahdi1356
لینک به دیدگاه

اگر میخوای از گرافیک مجتمع پردازنده استفاده کنی ، AMD گزینه بهتریه . البته قیمتش حدود 320 تومانه . ولی 2020 حدود 210 تومان . 4 گیگ رم 1600 معمولی هم حدود 110 تومانه . با پردازنده AMD میشه 430 تومان . 320 تومان برای مادربورد دارید . پیشنهاد من ASRock A75M-ITX هست که حدود 240 تومان قیمت داره . اگر بهتر میخوای بگیری MSI - A75A-G35 هست که حدود 350 تومان قیمت داره . البته خیلی تفاوت کارایی ندارن با هم . فقط ازراک بورد میکرو هست که اسلات PCI  نداره .

قیمتها رو قبل از خرید چک کن . چون ممکنه تغییر کرده باشن .

لینک به دیدگاه

سلام من بودجه ی  کلی الانم 2500000 تا چهل روز دیگه هم میتونم به 3600000 هم برسونم کارم هم بیشتر اینترنت و بازیه واستفاده ی کاری زیادی هم دارم به طوری که سیستم در طول روز اثرا روشن میمونه درضمن در اینده امکان ارتقا هم داشته باشه

لینک به دیدگاه

سلام من بودجه ی  کلی الانم 2500000 تا چهل روز دیگه هم میتونم به 3600000 هم برسونم کارم هم بیشتر اینترنت و بازیه واستفاده ی کاری زیادی هم دارم به طوری که سیستم در طول روز اثرا روشن میمونه درضمن در اینده امکان ارتقا هم داشته باشه

سلام عزیز چه قطعاتی میخواین بخرین؟

کیس تنها یا با مانیتور؟

لینک به دیدگاه

سلام به اساتید برای برادرم میخوام یک سری قطعات ( مین + سی پی یو +رم ) بخرم بقیه قطعات را دارد. کاربرد هم خانگی + دیدن فیلم و شبکه های فول اچدی + بازیهای بچگانه + بازی فیفا 2013 و pes2013  است . با توجه به گرونی ترجیح میدم گرافیک نگیرم بشرطی که کارهای گفته شده را بتونه انجام بده.من خودم قطعات زیر را در نظر دارم لطفا بگید کدومش بهتره :

amd 3850 2.9gh + kingeston 4g 1600   + مین درحدود 250 تا 300

intel g2020  2.9gh + kingeston  4g 1600 + مین در حدود 250 تا 300

لطفا راهنمایی بفرمایید. نوع مادربردی که در مورد هرکدوم باید بخرم را هم تعیین بفرمایید.درضمن سقف بودجه هم 750هزار تومان است.

به نظرم اینا هم بد نمیشه 

مادربرد MSI B75Ma E33   240 قیمت نو

سی پی یو Core I3 2100 قیمت دست دو350 

رم Corsair Xms3 g 1600 قیمت دست دو 100

البته رم وسی پی یو دست دو با نو تفاوت ندارن چون رم گارانتی مادامالعمر هست وسی پی یو هم اصلا گارانتی نداره اینجوره خیلی عالی میشه میتونید بعدا گرافیک هم اضاف کنید

ویرایش شده توسط RezaYa_67
لینک به دیدگاه

سلام دوستای گلم صبح همه گیتون بخیر :)

من میخوام cpu intel i7 3770 بخرم که سوکت 1155 هست مشکل اینجاس که مادر بردم سوکت 2011 هست و مدلشم ASRock X79 Extreme 4 هست میخوام بدونم که ایا این cpu روی این مادربرد سوار میشه و مشکلی پیش نمیاد ؟؟

یعنی مادربرد با سی پی یو مچ کامل میشه و میتونم از تمام امکانات سی پی یوم استفاده کنم ؟؟

میتونم cpu intel i7 8320 بخرم ولی هم 32 نانو متری هست هم یک سری از امکاناتش تو سایت خود اینتل ضرب در خوده و اسلات پی سی ای 3 رو برای گرافیک ساپورت نمیکنه و ایوی بریج هم نیست 130 وات هم مصرفشه کلا نابوده

شایدم من دارم اشتباه فک میکنم ممنون میشم راهنماییم کنید مرسی :wub:

لینک به دیدگاه

دوست عزیز اگه مادربرد شما سوکت 1155 نباشه سی پی یو 1155 روش سوار نمیشه!

لینک به دیدگاه

سلام دوستای گلم صبح همه گیتون بخیر :)

من میخوام cpu intel i7 3770 بخرم که سوکت 1155 هست مشکل اینجاس که مادر بردم سوکت 2011 هست و مدلشم ASRock X79 Extreme 4 هست میخوام بدونم که ایا این cpu روی این مادربرد سوار میشه و مشکلی پیش نمیاد ؟؟

یعنی مادربرد با سی پی یو مچ کامل میشه و میتونم از تمام امکانات سی پی یوم استفاده کنم ؟؟

میتونم cpu intel i7 8320 بخرم ولی هم 32 نانو متری هست هم یک سری از امکاناتش تو سایت خود اینتل ضرب در خوده و اسلات پی سی ای 3 رو برای گرافیک ساپورت نمیکنه و ایوی بریج هم نیست 130 وات هم مصرفشه کلا نابوده

شایدم من دارم اشتباه فک میکنم ممنون میشم راهنماییم کنید مرسی :wub:

درود عزیز

شما نمیتونی از سی پی یوی سوکت 1155 استفاده کنی چون زیف سی پی یو (محل قرار گرفتن سی پی یو روی مادربرد) برای مادربرد 2011 تعداد سوزن های بیشتر و درنتیجه بزرگتر از 1155 هست !

3820 هم سی پی یوی بدی نیست  درحد 3770 هست  با cash بیشتر که تو کارهای سنگین و رندر خودشو بیشتر نشون میده!

اگه بودجه خرید دست دوم 3930k رو دارید اونو تهیه کنین در غیر اینصورت کلا مادربرد رو هم بفروشین وبیاین رو سوکت 1155

پیشنهاد من : فعلا دست نگه دارین تا سوکت جدید بیاد سوکت 1150 واون ور تهیه کنین البته اگه عجله ندارین حدود2ماه دیگه تو ایرانه

بدرود

لینک به دیدگاه

سلام عزیز چه قطعاتی میخواین بخرین؟

کیس تنها یا با مانیتور؟

مانیتور ندارم بودجه ی کلی ام در حال حاضر 2500000 اگه اگه پولم پاسخگوی فقط یه کیس عا لی باشه واینکه بتونه به بالا بردن قطعات کمک کنه  میتونم موقتا از یه مانیتور معمولی استفاده کنم تا بعد یه مانیتور جایگزین کنم

لینک به دیدگاه

اقایون سلام امروز کارت گرافیک خودم رو روی مین برد جدید نصب کردم.. اما یه سوال..، من کارت گرافیک با pcie 2 دارم ولی روی درگاه pcie3 .نصب کردم.. کاراشتباهی رو انجام دادم.؟ مشکلی رو پیش نمیاره اصلا فرقی داره یا نه.،.؟ درگاه پی سی ای یی ۲ هم داره ولی نمی دونم چرا رو اینصب کردم:-) خلاصه کلام اگه لازم میدونید تا بیارم رو در گاه پایینی.،

مشکلی نداره .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...