رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

مرسی دسستت درد نکنه بازی با ریزولوشن پایین جواب میده همین بازی جدید ها می گم؟؟

بعد چندسوال این که تو همین فروشگاه لیون 4 فا main asrock هست منظور شما 450 تومانی هست <ASRock Z77 Pro4 1155 MB

تفاوت  CPU 3210 با 3220 در چیه؟

بعد هارد Seagate Barracuda 500GB SATA3 HDD خوبه؟

CASE GREEN PARS یا CASE GREEN SOLARIS؟

لپ تاپ از برندهای HP و Asus چیزی معرفی نمی کنید؟

این مدل شما در نظر دارید Acer Aspire E1-571G-53234G50Maks؟

خواهش عزیز

برای بازی نه ماسفانه  باید کارت گرافیک جدا تهیه کنین حداقل gt630 2g حدودقیمت 280 تومن تابتونین بازی های الان رو با جزییات پایین بازی کنین!

منظور من h77 pro4 هست حدود330 تومن

تفاوت دوسی پی یو در فرکانس هست!

بله هادر سیگیت گزینه خوبیه

هرچه قدر میتونید بستگی به بودجتون داره ولی پارس گزینه خوب و به صرفه ای هست!

hp چیزی در ذهن ندارم ,برند asus هم مدل i3 حدود1750 قیمت میخوره!

acer

http://www.digikala.com/?Products=Notebook&Product=Notebook-Acer-Aspire-E1-571-33122G50Maks

هست!

ویرایش شده توسط HAMID PARNIYAN
لینک به دیدگاه

• ارسال 27.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

سلام دوستان عزیز بنده میخام  cpu 3570k   بخرم .

ولی الان گیر کردم مادر بردی کخ زیاد گرون نباشه نهایت تا 450 باشه چی بخرم .

یکی از دوستانم اینو به بنده پیشنهاد دادن این مدلو ASRock Z77 Pro4 1155 MB  الان من موندم ایا این برند خوب هستش بعدا منو به مشکل نندازه نسوزه و به ایراد نخوریم

اینقد هزینه میکنیم . یا نه برم اسوس و گیگا بخرم . شما چی میگین استاید و چه مدلی بخرم قیمتشو با لینکم بزارین ممنون میشم .

بعد الان موندم من اهل اور و این برنامه ها هم نیستم خوب موندم ایا کولر باید بخرم برا سیستمم یانه فن اورجینال خود سی پیو کفایت میکنه . اگه اره که هیچ اگه نه دوستان چه مدلیو

پینهاد میدین نهایت تا 140 یا 150 تومن . البته خودم بیشتر دوست ندارم بخرم چون هزینشو ندارم . فقط پرسیدم ببینم ایرادی نداره همون فن خودشو بندازم روش تا بعد پول دستم اومد بخرم .

بعدش الان کارت گرافیک من 5850 گیگا 1 گیگ هستشمیخام بدونم با این وسائل و اگه کولرم بخرم پاور بنده کلوزر مستر 500 واقعی هستش ایا کفایت میکنه یا نه باید پاور قوی تری بخرم .

دوستان از همتون ممنونم که بهم کمک میکنین پیشاپیش تشکر از لطفتون . منتظر یاریتون هستم و برا همتونم دعا میکنم .

لینک به دیدگاه

الان این فن زیر چطور فنیه خوبه برا سی پیو بنده یکی داره میگه با هزینه پست کلا 100 تومن میده . میگه هیچ مشکلیم نداره دوستان .

http://www.frostytech.com/articleview.cfm?articleID=2569

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود دوست عزیز

اگر اهل اورکلاک نیستید پس نیاز نیست که یک سی پی یو ضزیب باز بگیرد و یک 3570 معمولی + مادربرد Asus P8H77-V به همرا همون فن اورجینال جواب شمارا خواهد داد.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

در رابطه با پاور هم همون پاور 550 وات کولرمستر جوابگوی شما هست با این قطعات فعلی

لینک به دیدگاه

درود دوست عزیز

اگر اهل اورکلاک نیستید پس نیاز نیست که یک سی پی یو ضزیب باز بگیرد و یک 3570 معمولی + مادربرد Asus P8H77-V به همرا همون فن اورجینال جواب شمارا خواهد داد.

الان 3570K رو میتونم 730 بخرم اکشو این 3570 معمولی چند در میاد و شاید یه موقع زد به سرمون و اورشم کردیم برا همین میخام یچیز خوب بخرم . فرق این دو سی پیو چقد . الان موندم اکه 3570K بخرم و اورش نکنم و فن  خودشو بندازم و بعد پول دستم اومد کولر بخرم که مشکلی برا سی پیوم درست میشه یا نه .

ویرایش شده توسط MOE!N
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

پس اگر بعدا می خواهید اور کنید باید پاورتون رو هم عوض کنید چون این پاور جوابگوی سی پی یو اور شده نخواهد بود.

اختلاف قیمت بین این دو حدود 30 هزار تومان است.

شما همون مین برد ازراک رو بگیرید با سی پی یو 3570K و بعدا هم که خواستید اور کنید برای اورکلاک 24/7 یک فن Macho برای شما مناسب است.

لینک به دیدگاه

پس اگر بعدا می خواهید اور کنید باید پاورتون رو هم عوض کنید چون این پاور جوابگوی سی پی یو اور شده نخواهد بود.

اختلاف قیمت بین این دو حدود 30 هزار تومان است.

شما همون مین برد ازراک رو بگیرید با سی پی یو 3570K و بعدا هم که خواستید اور کنید برای اورکلاک 24/7 یک فن Macho برای شما مناسب است.

الان دوست عزیز من کولرماچو خریدم ، میشه بگین چه پاوری بگیرم گرین چه قدرتی بگیرم خوبه . میشه یه لینک عین ماچو دادین بدین تا بدنم دقیق چیو بخرم .

بعدش این ASRock Z77 Pro4 1155 MB  مادر برده کیفیت ساختش خوبه بعد نخرم بگن چیز خوبی نیست چون 450 پولشه یعنی نگن مرغوب نیست .

ویرایش شده توسط MOE!N
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مادربرد ازراک نسبت به قیمتش واقعا عالیه و برای اورکلاک سی پی یو شما تا فرکانس 4500 برای استفاده 24/7 کاملا مناسبه(برای فرکانس های بالاتر این برد مناسب نیست)

پاور با یکم آینده نگری برای تغییر احتمالی در سیستم گرین 750-OC پیشنهاد میشه.

لینک به دیدگاه

دوست عزیز ممنون از راهنماییتون فقط اونقد پول ندارم برا پاور نهایت بتونم 300 هزینه کنم و هر چی نگاه کردم اینو دیدم

http://lioncomputer.ir/product/168/GREEN%20GP6000A-EU/

بعدش با مادر برد ازراک گفتین 4500 میشه اور کرد با اسوس و گیگا تا چقد میشه .

لینک به دیدگاه

دوستان سلام . الان این نوع پاور بدون گارانتی باشه و تمیز باشه چقد ارزش داره بخریمش .

http://www.green-case.com/products/power/power.php?model=GP1035B

چیز مهمی هست که باید تو خرید این پاور دقت کنم . دسته دو و گارانتیم نداره .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
دوست عزیز ممنون از راهنماییتون فقط اونقد پول ندارم برا پاور نهایت بتونم 300 هزینه کنم و هر چی نگاه کردم اینو دیدم

این پاور هم مناسبه برای کار شما.

با یک برد با تغذیه مناسب از هر برندی فرق نمیکنه ایسوس ازراک یا گیگا تا 4800 هم میشه اور کرد.

ازراک هم برد حرفه ای و قوی دارد. که البته همون که ذکر شد مناسب کار شماست و برای اور بیشتر باید کولر قوی تر هم بگیرید.

لینک به دیدگاه

پاور خوبیه . بستگی به کارت گرافیک داره که چقدر مصرف میکنه . اگر کارت کم مصرف داری ، میتونی با این پاور پردازنده رو اور کنی . ولی اگر کارت پرمصرف داری ، ممکنه مشکل پیش بیاد .

مادربورد ازراک خوبه ، ولی چون مدار تغذیه خیلی قوی نداره برای اورکلاک سنگین مناسب نیست . برای اورکلاک متوسط خوبه . اگر سنگین اور کنی نباید خیلی روی فرکانس بالا نگهش داری . باید برگردونی پایین . فکر میکنم راحت 4500 رو بره . بوردهای ایسوس و گیگا هم با توجه به مدلشون میتونن قویتر یا ضعیفتر از این باشن . همونطور که ازراک هم بورد قویتر داره .

دوستان سلام . الان این نوع پاور بدون گارانتی باشه و تمیز باشه چقد ارزش داره بخریمش .

http://www.green-case.com/products/power/power.php?model=GP1035B

چیز مهمی هست که باید تو خرید این پاور دقت کنم . دسته دو و گارانتیم نداره .

این پاور فکر میکنم خداقل 5 سال گارانتی داشته . اگر گارانتیش تموم شده معنیش اینه که بیشتر از 5 سال استفاده شده  .من بودم نمیخریدم . چون خیلی کار کرده . پاور طول عمر داره و راندمان اون با توجه به کارکردش میاد پایین .

لینک به دیدگاه

سی پیویی که  میخام بخرم 3570k هستش خوب ولی کارت گرافیکمو زیر میزارم دقیق موندم چقد برق مصرف میکنه شما میدونین چقد مصرف میکنه بگین ممنون میشم . عکس پاورمم زیر میزارم که ببینین .

59351315219798282020_thumb.jpg

04933947245634385651_thumb.jpg

الان من موندم که ایا این پاور خودم بالا عکسشو گذاشتم فعلا که اورکلاک نمیکنم  و کولرم نمیخرم فعلا ( از فن اورجینال خود سی پیو 3570 کا استفاده میکنم) کافیه یا نه بدم مدل زیرو بخرم بهتر هستش .

یا نه 500 برا خودمو رد کنم برم اینو بخرم نظرتون چیه .

http://lioncomputer....EEN GP6000A-EU/

الان فرق بین 500 و 600 لینک بالا چقد هستش ایا خیلی فرق میکنه یا نه . ایا کولر بخرم این 600 با اون کارت گرافیک بالا جواب میده یا نه . تشکر ازینکه با حوصله به سوالات بنده جواب میدین تشکر .

لینک به دیدگاه

اینم سوال اخرم والله یکی از دوستان بنده 2 ماهه این مادر برد زیرو 620 خریده خوب و الان میخاد بفروشتش و 440 میگه خوب 3 سالم گارانتی داره .

لینک 1

من الان موندم این مدل زیرو بخرم از کرج یا نه برم همونو از دوستم بخرم به نظرتون کدوم بهتر هستش هم از نظر اورکلاک و هم جنسش و حرفه ای بودن کدوم بهتر هستش

لینک 2

من الان بین این دو مدل گیر کردم ، دوستان اگه شما بودین کدوم رو میخریدین اون لینک 1 گیگارو یا لینک 2 ازرا رو .

لینک به دیدگاه

سی پیویی که  میخام بخرم 3570k هستش خوب ولی کارت گرافیکمو زیر میزارم دقیق موندم چقد برق مصرف میکنه شما میدونین چقد مصرف میکنه بگین ممنون میشم . عکس پاورمم زیر میزارم که ببینین .

الان من موندم که ایا این پاور خودم بالا عکسشو گذاشتم فعلا که اورکلاک نمیکنم  و کولرم نمیخرم فعلا ( از فن اورجینال خود سی پیو 3570 کا استفاده میکنم) کافیه یا نه بدم مدل زیرو بخرم بهتر هستش .

یا نه 500 برا خودمو رد کنم برم اینو بخرم نظرتون چیه .

http://lioncomputer....EEN GP6000A-EU/

الان فرق بین 500 و 600 لینک بالا چقد هستش ایا خیلی فرق میکنه یا نه . ایا کولر بخرم این 600 با اون کارت گرافیک بالا جواب میده یا نه . تشکر ازینکه با حوصله به سوالات بنده جواب میدین تشکر .

اگر سیستم رو اورکلاک نکنی مشکلی نیست . کار میکنه با این پاور . ولی لب مرزه . بخوای تغییرات بدی تو سیستم ممکنه مجبور بشی عوض کنیش .

کولر مصرفی نداره . فنش فقط مصرف داره که اون هم خیلی بیشتر از فن کولر استوک نیست . ئر همون حدوده . البته بستگی به اندازه و تعداد فن داره . اور کردن نیاز به پاور بهتر داره. اون 600 وات میتونه تا حدودی جواب بده . ولی اگر خیلی بخوای اور کنی و بخوای روی فرکانس اور شده نگه داری سیستم رو ، بهتره پاور قویتر داشته باشی .

لینک به دیدگاه

اینم سوال اخرم والله یکی از دوستان بنده 2 ماهه این مادر برد زیرو 620 خریده خوب و الان میخاد بفروشتش و 440 میگه خوب 3 سالم گارانتی داره .

لینک 1

من الان موندم این مدل زیرو بخرم از کرج یا نه برم همونو از دوستم بخرم به نظرتون کدوم بهتر هستش هم از نظر اورکلاک و هم جنسش و حرفه ای بودن کدوم بهتر هستش

لینک 2

من الان بین این دو مدل گیر کردم ، دوستان اگه شما بودین کدوم رو میخریدین اون لینک 1 گیگارو یا لینک 2 ازرا رو .

لینک 1 هم همون لینک 2 هست . هر 2 ازراک پرو 4 هستن .

لینک به دیدگاه

لینک 1 هم همون لینک 2 هست . هر 2 ازراک پرو 4 هستن .

منظورم از لینک 1 این هستش نه ازراک

لینک 1

من شنیدم میگن یه سایت هست داخلش گرافیک و سی پیو و همه چیتو وارد میکنی دقیق میزنه چقد مصرف میکنه پاورش میدونین سایتش چیه لینکشو برام بزرین  که ممنون میشم مدیر عزیز

ویرایش شده توسط MOE!N
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
من شنیدم میگن یه سایت هست داخلش گرافیک و سی پیو و همه چیتو وارد میکنی دقیق میزنه چقد مصرف میکنه پاورش میدونین سایتش چیه لینکشو برام بزرین  که ممنون میشم مدیر عزیز

http://green.ir/%D8%AD%D8%B3%D8%A7%D8%A8%DA%AF%D8%B1.aspx

ویرایش شده توسط fireinpole
لینک به دیدگاه

راستی محاسبه گرین یکم مشکل دار شده به جای  ssd،میاد scsi حساب میکنه،ssd  رو نزن جدا حساب کن بعدش باهم جمع کن:

http://www.green-case.com/products/power/powercalculator/calculator.php?calculator=other

لینک به دیدگاه

عزیز

یه نکته :

فقط با نرم افزار هرسایتی که شما محاسبه میکنی سعی کنین حتما پاورهمون شرکت رو بگیرین !مثلا اگه با نرمافزار کولرمستر محاسبه کردین اون توان رو که به شما داده دررده پاورهای خودش داده و نمتونی استناد کنی به اون و مثلا پاورشرکت گرین رو تهیه کنی!

این نکته فراموش نشه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

لینک 1

اگه طرفتون اهل اور نیست و از سیستم زیادی کار نکشیده اون گیگا رو بردارین 

اگرنه جنسه نو بهتره 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
عزیز

یه نکته :

فقط با نرم افزار هرسایتی که شما محاسبه میکنی سعی کنین حتما پاورهمون شرکت رو بگیرین !مثلا اگه با نرمافزار کولرمستر محاسبه کردین اون توان رو که به شما داده دررده پاورهای خودش داده و نمتونی استناد کنی به اون و مثلا پاورشرکت گرین رو تهیه کنی!

این نکته فراموش نشه

دقیقاً

لینک به دیدگاه

لینک 1

این مادربورد گیگا از نظر امکانات و کیفیت خیلی با اون ازراک فرق نداره . شاید کمی کیفیت بهتر باشه . اون اختلاف قیمت هم بیشتر به خاطر برند و شرکت گارانتی کننده اونه . ولی اگر 2 ماه کار کرده و از سالم بودنش مطمئنی ( به گارانتی نگاه نکن ، چون ممکنه مشکلی داشته باشه که گارانتی رو باطل کرده باشه ) به نظر من بهتر از ازراکه . ولی اگر مطمئن نیستی ریسک نکن و مادربورد آک بگیر .

در مورد سایتهای محاسبه پاور ، دوستان مواردی رو گفتن . ولی من این سایت رو بیشتر قبول دارم :

http://extreme.outervision.com/psucalculatorlite.jsp

چون خودش تولید کننده پاور نیست و فقط وات مصرفی رو بهت میده . مدل خاصی پیشنهاد نمیکنه .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...