رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

با سلام دوباره به اساتید عزیز.

بازهم سوالی برای من پیش اومد،که اگه راهنمایی بفرمایید بسیار ممنون میشم.

من به تازگی یدونه tuniq tower 120 extreme گرفتم و بعد از نصبش متوجه شدم که امکان کنترل فن توسط خود سیستم وجود نداره در واقع طریقه اتصال به مین توسط فیش 3پین به جای 4پین انجام میشه،و در عوض یه کنترلر دستی برای تنظیم داره که خودمون میتونیم تنظیمش کنیم اما از اونجایی که تشخیص ما(منظور خودم) نسبت به سیستم کمتره نمیتونم دور مورد نیاز سیستم رو تنظیم کنم.

هالا سوال اینجاست که آیا امکان 4پین کردن 3پین وجود دارد یا خیر.

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

سلام و درود  HAMID PARNIYAN   عزیز

جسارتا چرا پیشنهادتون تغییر کرد؟؟  اول  ای 7   بعد ای5؟؟؟  به بودجه من نمیخوره؟؟  :blink:

ویرایش شده توسط air man
لینک به دیدگاه

سلام و درود  HAMID PARNIYAN   عزیز

جسارتا چرا پیشنهادتون تغییر کرد؟؟  اول  ای 7   بعد ای5؟؟؟  به بودجه من نمیخوره؟؟  :blink:

پردازنده i7 3770 بالای 1 میلیون قیمت داره . ولی i5 3330 حدود 630 تومانه . نزدیک 400 تومان اختلاف دارن . ضمن اینکه پاور قویتر هم میخواد i7

لینک به دیدگاه

در

مورد گرافیک پرسشی داشتم که این  DirectCU یا DC  و رفرنس که در مورد کارت های گرافیک میگن یعنی چی 

و چه تاثیری در کارایی اون دارند ؟

لینک به دیدگاه

منم یه سوال راجع به گرافیک داشتم...

به غیر از نوع و ظرفیت رم و کلاک چه مشخصاتی تو قدرت گرافیک تاثیر داره؟

و اگه دوتا کارت amd رو crossfire کنم کارایی دقیقا دوبرابر میشه!؟ مثلا دوتا 7870 سافایر

لینک به دیدگاه

در

مورد گرافیک پرسشی داشتم که این  DirectCU یا DC  و رفرنس که در مورد کارت های گرافیک میگن یعنی چی 

و چه تاثیری در کارایی اون دارند ؟

دایرکت سی یو یک سیستم خنک کننده انحصاری برای کارتهای گرافیک ایسوس هست . کارتهای رفرنس سیستم خنک کننده عادی دارن . مدار تغذیه عادی و فرکانس کاری عادی . ولی شرکتهای مختلف برای پردازنده ای گرفیکی رفرنس ، مدار تغذیه متفاوت ، فرکانس کاری متفاوت و خنک کننده و بورد متفاوت طراحی میکنن . البته تا جایی که معماری اون پردازنده اجازه بده . این کارتهای هم اسامی متفاوتی میگیرن . مثل DC یا DCII یا DCII OC که برای ایسوس هستن و مثلا لایتینگ که برای MSI هست .

منم یه سوال راجع به گرافیک داشتم...

به غیر از نوع و ظرفیت رم و کلاک چه مشخصاتی تو قدرت گرافیک تاثیر داره؟

و اگه دوتا کارت amd رو crossfire کنم کارایی دقیقا دوبرابر میشه!؟ مثلا دوتا 7870 سافایر

بستگی به نوع معماری کارت داره . تو کارتهای انویدیا هسته های کودا تاثیر زیادی دارن . تو کارتهای AMD واحدهای شیدر تاثیر بیشتری دارن . پهنای باند حافظه مهمه .

کراس کردن 2 کارت قدرت اون رو 2 برابر نمیکنه . بستگی به مدل کارت و مادربورد داره . ممکنه از 10 تا 50 درصد نسبت به حالت تک کارته قویتر کنه . اون هم تو بازیهای مختلف فرق داره . تو بعضی بازیها اصلا تغییری نمیکنه .

لینک به دیدگاه

سلام دوباره

بالاخره با مشاوره های شما دوستان به خصوص حمید جان ، من یه سیستم گرفتم

البته کیس x7 گیر نیومد و گرافیک هم هنوز نگرفتم دنبال یه گرافیک دست دو خوب میگردم (پولم تموم شده : دی) مثل 680

مشخصات سیستم هم تو امضام گزاشتم

دست همتون درد نکنه

لینک به دیدگاه

درود بر همه دوستان.

با کمک دوستان این سیستم رو انتخاب کردم:

CPU:CORE I3 3220

MB:P8B75 ASUS

VGA:7870 GHZ EDITION

RAM:2*2 KINGESTON HYPER BLU

POWER:585B

حالا اگر بخوام CPU CORE I5 3570  و MB H77 ASROCK بگیرم تفاوت قیمت و از اون مهم تر بازدهی چقدر میشه؟

با تشکر.

ویرایش شده توسط Breaking Bad
لینک به دیدگاه

مادربورد که خیلی تفاوت نداره . H77 فقط چند تا پورت ساتا3 و کمی امکانات جانبی بیشتر داره که تاثیری تو کارایی سیستم نمیذاره . ولی پردازنده تاثیر داره . شما برای 3570 باید حدود 300 تومان بیشتر هزینه کنی . با فرض اینکه همون مادربورد B75  رو بگیرید . اما این 300 تومان اضافه تو بازی شاید خیلی به چشم نیاد . ولی تو کارهای دیگه خیلی تفاوت داره . به نظر من ارزش داره .

لینک به دیدگاه

مادربورد که خیلی تفاوت نداره . H77 فقط چند تا پورت ساتا3 و کمی امکانات جانبی بیشتر داره که تاثیری تو کارایی سیستم نمیذاره . ولی پردازنده تاثیر داره . شما برای 3570 باید حدود 300 تومان بیشتر هزینه کنی . با فرض اینکه همون مادربورد B75  رو بگیرید . اما این 300 تومان اضافه تو بازی شاید خیلی به چشم نیاد . ولی تو کارهای دیگه خیلی تفاوت داره . به نظر من ارزش داره .

یعنی فرقی نداره کدوم مین رو بگیرم؟

پاور 585 کافیه آقا حامد؟

با تشکر

لینک به دیدگاه

نه . خیلی با هم تفاوت ندارن . ایسوس از نظر کیفیت بهتره . ازراک H کمی امکانات بیشتری داره که خیلی به کارت نمیاد .

اگر 585 وات داری خوبه .البته اگر 2 تا کابل 6 پین داشته باشه . ولی اگر میخوای پاور بخری 600 وات رو بگیر.

لینک به دیدگاه

M-LX الان تو سایت موجوده . اختلافش با V تو موارد زیره :

M دارای 2 اسلات رم هست و V دارای 4 اسلات . پس M تا 16 گیگ ساپورت میکنه و V تا 32 گیگ

M دارای 1 عدد PCI-E 16x هست و V دارای 2 عدد .

M دارای 1 عدد PCI هست و V دارای 3 عدد

V مدار تغذیه بهتری داره .

V چیپ صدای بهتری داره .

لینک به دیدگاه

پس v بگیرم بهتره.

راجع به پاور سوال داشتم اگر 600W ارزون بگیرم مشکلی پیش میاد؟

چون اختلاف قیمت گرین زیاد هست.

لینک به دیدگاه

600 وات ارزون منظورت چیه ؟ مدلش رو بگو . 600 وات گرین حدود 240 تومانه . البته کمه تو بازار . اگر از این پاورهایی که میگن 600 وات و قیمتشون هم پایینه میخوای بخری ، نگیر . چون اونها استاندارد نیستن و سیستمت رو آسیب میزنن . اصلا 600 وات هم نیستن.

ویرایش شده توسط Hamed
لینک به دیدگاه

پس همون گرین میگیریم.

شرمنده زیاد سوال پرسیدم.

پس ایشالا این قطعات رو تهیه میکنم:

cpu:3570 core i5

mb:p8b75-v asus

vga:7870 ghz edition 2g

ram:4g hyper blu

power:600w

با تشکر فراوان.

ویرایش شده توسط Breaking Bad
لینک به دیدگاه

سلام میخاستم یه cpu دست دوم تو قیمت های 200تا 230 تومن بگیرم  میخاستم ببینم میشه یه cpuبهم معرفی کنید

مینم p5g41t-mlx asus ممنون

لینک به دیدگاه

شما روی این بود میتونید پردازنده های 775 رو نصب کنید . تو این رنج قیمت پردازند ههای دست دوم خوبی گیر میاد . پردازنده فعلی شما چیه ؟ ببینیم اصلا ارزش داره هزینه کنید یا نه .

پردازنده هایی که تو این رنج میتونید بگیری میتونه سری E7xxx ، سری E8xxx و مدلهایی مثل Q6600 باشه . پاور سیستمتون را هم مشخص کنید . همینطور کارت گرافیک . پردازنده های سری Q مصرف بالایی دارن . پاور اگر ضعیف باشه به مشکل بر میخورید .

لینک به دیدگاه

سلام. یک سیستم آک به قیمت 1 میلیون چی پیشنهاد میدین؟ مانیتورو کیبوردو موس و اسپیکر نمیخواد. فقط کیس + قطعات. خود کیس رو هم جزء قطعات حساب کنید.

استفاده هم بیشتر اینترنت گردی و فیلم و اینجور کاراست. حالا در کنارش یه فیفایی pes ای هم ممکنه بازی کنه طرف.

ممنون.

لینک به دیدگاه

کمی افزایش بودجه باید بدید دوست عزیز تا بتونید سیستم اینده نگرانه تری خریداری کنید.

ویرایش شده توسط Hessam 2
لینک به دیدگاه

سلام

MSI H61-P23

Intel G2020

4GB DDR3 Appacer

500GB Seagate

AMD 6570 1GB DDR3 Sapphire

DVD.RW Liteon

Case Green Wee

PSU Green 330

1050000

لینک به دیدگاه

سلام

MSI H61-P23

Intel G2020

4GB DDR3 Appacer

500GB Seagate

AMD 6570 1GB DDR3 Sapphire

DVD.RW Liteon

Case Green Wee

PSU Green 330

1050000

خیلی ممنون. 

از جناب hessam 2 هم تشکر می کنم. راستش این سیستم روو واسه خودم نمی خوام. واسه کسه دیگه می خوام. اگر سیستم گرون می خواست خودم می تونستم کمکش کنم اما در حد 1 تومن واقعا نمی دونستم چی بش بگم. حاضر نیست 500 بده واسه سیستم. بازم ممنون. 

لینک به دیدگاه

سلام بر شما

من یه کارت گرافیک خوب می خوام حدود یک میلیون فقط برای گیم.می خوام تا دو سه سال با ستینگ high بازی کنم.

راستی یه سوال دیگه:ارتقا مادربرد ایا روی فریم بازی تاثیری داره؟

سیستم من

intel core i7 3770

motherboard p75_d3

VGA:geforce 550 ti

رم 4 گیگ

لینک به دیدگاه

سلام بر شما

من یه کارت گرافیک خوب می خوام حدود یک میلیون فقط برای گیم.می خوام تا دو سه سال با ستینگ high بازی کنم.

راستی یه سوال دیگه:ارتقا مادربرد ایا روی فریم بازی تاثیری داره؟

سیستم من

intel core i7 3770

motherboard p75_d3

VGA:geforce 550 ti

رم 4 گیگ

بهترین کارتی که شما تا 1 میلیون میتونی بگیری سافایر 7870 GHz هست .

مادربورد تاثیر خیلی کمی داره . اون هم درصورتی که تکنولوژی های لازم رو پشتیبانی نکنه . مادربورد فعلی شما خوبه .

کارت فعلی شما از نظر قدرت خیلی ضعیفتر از کارت پیشنهاد شده نیست . تفاوت کارایی که میبینید خیلی چشم گیر نمیشه . به نظر من کمی صبر کنید و نسل بعدی کارت گرافیک رو تهیه کنید . اما اگر مصر به تعویض هستید بهترین گزینه همینه .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...