رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه
هردوش خوبن هرکدومو بیشتر دوست داری بگیر... :D

انتخاب خیلی سختیه نیما :D

خودم نظرم روی استیل سریز هست. چون مشخصاتش از ریزر بهتره

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

• کاربر ویژه

بگیر شر رو بخوابون تموم شه تا یقتو نگرفته... از حمید یلد بگیر اینهمه این پا اون پا کرد اخرش به حرف دلش گوش داد توهم همین کارو بکن قالشو بکن... o:-)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خوب اینکه معلومه ریزر :دی

------------------------------------------------

جدای شوخی تو موزیک به دلیل فرکانس 15k ریزر بهتر عمل کرده . یه چیزی که تو سایتش  (  استیل) ندیدم اینکه به درایور استفاده شده تو گوشی ها اشاره ای نکرده :(  په Power Target هم همینطور

دیزاین اورکا به نظرم بهتره ( نظر شخصی )

-------------------------------------------------

حالا مزیت های استیل :

میکروفوون داره

فرکانس صدای بمش نسبت به اورکا بالاتره

بیل بیلک کنترلی داره

ویرایش شده توسط AmirMahmood
لینک به دیدگاه

بین این دو کارت چقدر تفاوت تو کارایی داریم که حدود 500 تفاوت قیمت دارن؟

GIGABYTE GTX 760 OC WF 3X 2GB GDDR5

ASUS GTX 770 OC DCII 2GB GDDR5

تو مشخصات مقایسه ای که کردم فقط تو مموری کلاک اسوس هزار تا بالاتره بقیه مشخصات تقریباً یکی هستن

البته CUDA Core گیگابایت حتی تو سایتش هم ذکر نشده چرا؟

لینک به دیدگاه

بین این دو کارت چقدر تفاوت تو کارایی داریم که حدود 500 تفاوت قیمت دارن؟

GIGABYTE GTX 760 OC WF 3X 2GB GDDR5

ASUS GTX 770 OC DCII 2GB GDDR5

تو مشخصات مقایسه ای که کردم فقط تو مموری کلاک اسوس هزار تا بالاتره بقیه مشخصات تقریباً یکی هستن

البته CUDA Core گیگابایت حتی تو سایتش هم ذکر نشده چرا

تو بازی 770 حدود 10 فریم بیشتر از 760 میده. همون 760 بگیری بهتره

مقایسه دو کارت http://www.anandtech.com/bench/product/829?vs=854

اکثر سایتا تعداد هسته های کودا رو نمیزنن ولی تو سایت nvidia برای 760 1152 زده بود. واسه 760oc هم همین قدره فقط نسبت به نسخه مرجع کلاک بالاتری داره.

لینک به دیدگاه

دوستان دوباره یه تغییراتی تو قطعاتم دادم ببینید این قطعات باهم مشکلی ندارن قطعاتی که ذکر نشده رو دارم.

Case: Green X3 Gaming

Main: Asus h87-pro

CPU: Intel Corei5 4670

RAM: Corsair Vengeance 2x4GB 1600

VGA: Gigabyte or Asus GTX760 2GB DDR5

SSD: Adata XPG SX900 64GB

Power Supply: Green GP600a-eu

چندتا سوال هم دارم

- کیسی که انتخاب کردم 7 تا فن میخوره که 5 تا از قبل نصبه میخواستم بدونم این فن ها کابلشون به مین برد وصل میشه یا خود پاور . مین و پاوری که انتخاب کردم این تعداد پورت برای فن دارن؟

- این مدل مادربرد امکان نصب 4 تا رم 4 گیگ رو داره؟

- رمی که انتخاب کردم چقدر مصرف داره با این پاوری که انتخاب کردم میتونم آینده 8 گیگ دیگه اضافه کنم؟

- قابلیت سخت افزار/نرم افراری ای وجود داره که وقتی نیاز به گرافیک 760 ندارم مثلا وقت وبگردی یا فیلم دیدن از گرافیک اینتل استفاده کنم؟

با تشکر

لینک به دیدگاه

قطعات مشکلی ندارن . فقط نیازی به رمهای ونجنس نداری . می تونی رم ارزونتر هم برداری . مثل کینگستون هایپرایکس بلو

شما مشکلی با فنها نداری . 2 تا از فنها به کنترلر کیس وصل میشن . 2 تا هم فکر میکنم روی بورد بتونی وصل کنی ، بستگی به بورد داره ، بقیه رو به پاور وصل میکنی .

شما تا 4 رم 8 گیگ میتونی نصب کنی . مشکلی نیست

مصرف رم بالا نیست . میتونی اضافه کنی .

روی بوردهای 1155 این امکان بود . با فن آوری ویرتو میشد . ولی مثل اینکه تو بوردهای جدید حذف شده .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
دوستان دوباره یه تغییراتی تو قطعاتم دادم ببینید این قطعات باهم مشکلی ندارن قطعاتی که ذکر نشده رو دارم.

Case: Green X3 Gaming

Main: Asus h87-pro

CPU: Intel Corei5 4670

RAM: Corsair Vengeance 2x4GB 1600

VGA: Gigabyte or Asus GTX760 2GB DDR5

SSD: Adata XPG SX900 64GB

Power Supply: Green GP600a-eu

چندتا سوال هم دارم

- کیسی که انتخاب کردم 7 تا فن میخوره که 5 تا از قبل نصبه میخواستم بدونم این فن ها کابلشون به مین برد وصل میشه یا خود پاور . مین و پاوری که انتخاب کردم این تعداد پورت برای فن دارن؟

- این مدل مادربرد امکان نصب 4 تا رم 4 گیگ رو داره؟

- رمی که انتخاب کردم چقدر مصرف داره با این پاوری که انتخاب کردم میتونم آینده 8 گیگ دیگه اضافه کنم؟

- قابلیت سخت افزار/نرم افراری ای وجود داره که وقتی نیاز به گرافیک 760 ندارم مثلا وقت وبگردی یا فیلم دیدن از گرافیک اینتل استفاده کنم؟

با تشکر

توصیه میکنم پاور رو 650 برداری

وقتی با گرافیک کاری نمیکین خود مادر بورد از حالت PCIE3 میاد روی PCIE2 or 1 که خودش مصرف رو کم میکنه

لینک به دیدگاه

وقتی با گرافیک کاری نمیکین خود مادر بورد از حالت PCIE3 میاد روی PCIE2 or 1 که خودش مصرف رو کم میکنه

ببخشید میشه بگید چرا پاور 650 بردارم؟ چون تو سایت گرین محاسبه کردم اگه 600 بردارم 40 تایی اضافه هم داره

راستی یه سوال دیگه که برام پیش اومده اگه 4 تا ماژول 4 گیگ ببندم با دو ماژول 8 گیگ تفاوتی دارن ؟

HAMED جان میشه فرق بین این دو رم رو بگید! ممنون

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
ببخشید میشه بگید چرا پاور 650 بردارم؟ چون تو سایت گرین محاسبه کردم اگه 600 بردارم 40 تایی اضافه هم داره

راستی یه سوال دیگه که برام پیش اومده اگه 4 تا ماژول 4 گیگ ببندم با دو ماژول 8 گیگ تفاوتی دارن ؟

HAMED جان میشه فرق بین این دو رم رو بگید! ممنون

من اشتباهی کرم توی حسابگر به جای 760 حواسم نبود 770 وارد کرده بودم. همون 600 وات کافیه

لینک به دیدگاه

600 وات برای شما که اورکلاک هم نمیکنی کافیه . مشکلی نیست .

4 تا 4 گیگ با 2 تا 8 گیگ تفاوتشون تو مقدار مصرف و حرارت ایجاد شده توسط رمها هست . 2 ماژول مصرف کمتری داره و حرارت کمتری ایجاد میکنه .

رم ونجنس به دلیل نوع هیت سینکی که داره برای اورکلاک مناسبتره و خنک تر کار میکنه .ولتاژ کاریش هم 0.1 تا 0.2 ولت کمتره .  تو حالت عادی فرقی نداره با کینگستون بلو . ولی تو حالت اورکلاک خنک تره و بهتر میتونه اورکلاک بشه . تو کارهای روزمره و عادی تفاوتی ندارن .

لینک به دیدگاه

من درمورد این موضوع PCIe  که از 3 میاد روی 2 و 1 تا الان چیزی نشنیدم . امکانش هست منبع این مطلب رو بگی ؟ چون شک دارم همچین موضوعی درست باشه .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان گلم سلام

امروز رفتیم دفتر جدید لیون :wub:

تبریک به همه لیونیها....

آقا حسینی تشریف نداشتن دیر وقتم رفته بودیم... شرکتا تعطیل بودن...

یه لپ تاپ i3 با 4 گیگ رم برای یه شرکتی میخام بگیرم که کاراشونم سنگین نیست زیاد

ولی موندم چی بگیرم...

آقای اعتمادی عزیز x55 پیشنهاد کردن...

ایشون استاد ما هستن...

مزاحم شدم نظر بقیه اساتیدم جویا شم.

آقا حامد گلم که on هستن...

تو برندهای

1.asus

2. lenovo

3. samsung

کیفیت هم مد نظر باشه

قیمت هم تا 1و700 1و800

خودم اینارو در نظر دارم

IBM Lenovo IdeaPad Z500-I

Asus X501A i3

ASUS X55 i3

Samsung NP350V5X-S04 i5 Ivy Bridge
ویرایش شده توسط fireinpole
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یه سواله دیگه

A4tech UH-800 برای گیمینگ جوابه؟

لینک به دیدگاه

عزیز راهنمایی برای خرید لپ تاپ برای خودش تاپیک داره . لطفا از این ب بعد سوالات در مورد خرید لپ تاپ رو اونجا مطرح کنید .  ممنون از توجه شما . این بار همین جا نظرم رو میگم .

Lenovo Essential G580 i5 به نظر من انتخاب بهتریه . قیمتش حدود 1830 هست .البته اگر تغییر نکرده باشه .

کلا من به جز سری N ، بقیه سری های ایسوس رو قبول ندارم . اکثرا کیفیت ساخت خوبی ندارن .البته سری G به کنار . سری A پایینترینه . بعد X و بعد K . بهترینشون N هست . تو لپ تاپ های عادی .

این هدفون که گفتی رو یکی از بچه ها داره و راضیه . اما یکی از دوستان تو این فروم میگفت خیلی جالب نیست . ولی فکر میکنم تو این قیمت بهتر از این نباشه .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

آقا حامد ممنونم از پاسخ کاملتون

دم شما گرم و مثل همیشه بهترین نظر رو دادی

چشم یادم نبود. اگه لازمه پاکش کنین اونجا مطرح کنم :lol: ولی ما که جوابمونو گرفتیم

لینک به دیدگاه

سلام.

میخواستم یکی از قطعات کیسم رو ارتقا بدم.

بودجم هم 200 تومنه.

اولین پیشنهادتون چیه؟

Main : MSI 990FXA GD-65

CPU : AMD Athlon X4 645 3.1GHZ

RAM : Apacer 4GB 1333MGHZ Gold Edition

PSU : Green GP485 US

GPU : XFX AMD Radeon 7770 1GB ZDFC (Dual Fan) 1000M

HDD : WD 2TB 64MB Buffer 7200RPM caviar green sata3

لینک به دیدگاه

بهترین پیشنهاد میتونه خرید یک پردازنده فنوم X6 باشه . دست دوم البته . پردازنده خودت رو بدی و 200 سرش بذاری و یک فنوم X6 بگیری .

البته اگر بتونی 100 تومان دیگه روش بذاری و یک SSD با حجم 64 گیگ بگیری فکر کنم نتیجه بهتری بگیری .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
من درمورد این موضوع PCIe  که از 3 میاد روی 2 و 1 تا الان چیزی نشنیدم . امکانش هست منبع این مطلب رو بگی ؟ چون شک دارم همچین موضوعی درست باشه .

post-11151-0-41456800-1375942888_thumb.pngpost-11151-0-35429400-1375942866_thumb.png

لینک به دیدگاه

دیدم این رو . ولی فکر میکردم این یک ایراد نرم افزار باشه . چون وقتی که اطلاعات در حال انتقال نیست و یا انتقال کمی انجام میشه ، پهنای باند هم کمتر استفاده میشه . برای همین نرم افزار فکر میکنه که پهنای باند این اندازه هست . نمیدونم روی مصرف تاثیر دره یا نه و آیا بایوس این تصمیم رو میگیره و یا فقط نرم افزار GPUZ نشون میده .

لینک به دیدگاه

سلام دوستان عزیز 

عید سیعد فطر مبارک 

من یک سیستم میخوام جمع کنم برای رویت و نردی مکس و بخصوص برای رندرینگ  با بودجه 3.5 میلیون 

نه اهل بازی هستم و نه اورکلاک اصن چی هست این اورکلاک ؟؟؟

و به ارتقا هم نیازی نیست .

فقط ی چیز جون دار باشه چون سیستم 24 ساعت روشنه و زود نسوزه و قطعات با هم مج باشن چون میخوام تا چند سال راحت باشم .

با تشکر و سپاس از شما دوستان خوب ممنون میشم کمکم کنید :)  :unsure:

لینک به دیدگاه

مانیتور و لوازم جانبی هم میخوای یا فقط کیس و محتویات ؟

لینک به دیدگاه

4861596374.png

سیستم اینتل بهتره. منتها بخاطر بودجه ی صرفاً محدود شما، AMD بهتر عمل می کنه!

اگر مانیتور نیازی ندارید و کارت گرافیک کمی نیازه، اس اس دی رو 64 کنید و کارت گرافیک GT640 خرید و تمام.

ویرایش شده توسط Hessam 2
لینک به دیدگاه

سلام دوستان من یه سیستم خوب برای کار با نرم افزار 3D Maxمیخام بودجم تا 3 میلیون هم هست.منتظر پیشنهاداتون هستم. :lol:

لینک به دیدگاه

سلام دوستان من یه سیستم خوب برای کار با نرم افزار 3D Maxمیخام بودجم تا 3 میلیون هم هست.منتظر پیشنهاداتون هستم. :lol:

Intel Core™ i5-3470 = 610

ASRock H77 Pro4/MVP 1155 = 365

Kingstone HyperX LV XMP16GB 8GBx2 1600 DDR3 = 500

Seagate 1TB 7200rpm 64MB = 220

Gainwarad GTX650 Ti Boost Golden 2GB GDDR5 = 760

PLEXTOR 24X SATA DVD-RW = 85

TOPOWER EZ-Smart 600W = 245

CASE GREEN X-3 = 225

3,010,000 تومان

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...