رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

بله زوتاک ترکونده ولی نمیدونم چرا همه الکی میگن خوب نیست.من هم اگه گیر بیاد حتی اگه گرون تر باشه زوتاک میگیرم!!بابت پاور هم اگه کافیه همون گرین 650 وات میگیرم اما اگه کم میاره همون TOPOWER 750 میگیرم.راستی دوجور Zotac GTX760 هست یه جور معمولی یه جور AMP.کدوم بهتره؟

پیغام خصوصیت رو یه نگاه کن!!!

سری AMP بشدت نایابه تو ایران!میتونم بگم گیر نمیاری اصلا!

سری اورکلاک شده کارخونه هست!و درحدASUS DC II  و LIGHTNING MSI هست از لحاظ قدرت!

همون معمولیش هم کاملا جواب گو هست!

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

پیغام خصوصیت رو یه نگاه کن!!!

سری AMP بشدت نایابه تو ایران!میتونم بگم گیر نمیاری اصلا!

سری اورکلاک شده کارخونه هست!و درحدASUS DC II  و LIGHTNING MSI هست از لحاظ قدرت!

همون معمولیش هم کاملا جواب گو هست!

جواب دادم!!

لینک به دیدگاه

دوستان کیس x-3 یا x-5 شرکت گرین واقعاً ضد گرد و غبار هستن؟ نظرتون راجع به این کیس ها چیه و اگه استفاده کردین معایبش رو بگین

لینک به دیدگاه

سلام به همه دوستان اگه ممکنه یکی راهنمایی کنه ممنون میشم راستش من میخوام یه سیستم برای بازی ببندم بودجم هم زیاد نیست ولی فقط بازی فوتبال و نهایتش اساسین کرید رو بازی میکنم برای همین نصبت به این دو بازی که گفتم خواهش میکنم نظر و پیشنهادتون رو بگین ممنون میشم

گرافیک 9500 gt

سی پی یو G2020

رم 4 giga ddr3

مادربرد asus p8h61m-x

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اگه بتونید یه گرافیک در این حد بگیرین میتونید راحت تر بازی کنید 

http://lioncomputer.ir/product/1742/PowerColor%20HD7750%201GB%20GDDR5/

الباقیه سیستم خوبه 

درود 

لینک به دیدگاه

بله کارت گرافیکی که انتخاب کردید مقداری ضعیفه 7750 گزینه مناسب با قیمت خوب و فکر کنم سریعترین کارت بدون نیاز به کابل برق پاور است.

لینک به دیدگاه

دوستان کیس x-3 یا x-5 شرکت گرین واقعاً ضد گرد و غبار هستن؟ نظرتون راجع به این کیس ها چیه و اگه استفاده کردین معایبش رو بگین

سلام دوست عزیز

نمیشه گفت 100% ضد غبار هستند. اما از ورود مقدار قابل توجهی گرد و غبار جلوگیری میکنند. من از کیس فالکون استفاده کردم، بزرگترین ایرادش کوچک بودنش بود. فکر میکنم X3 و X5 هم چنین وضعی داشته باشند.

ویرایش شده توسط Mehrdad_CS
لینک به دیدگاه

تا وقتی فیلترشون باشه و خراب نشده باشن ، گرد و غبار خیلی کم بهش نفوذ میکنه . من X7 دارم و الان داخلش رو بعد از یک سال نگاه میکنم ، گرد و غباری که بشه دید نیست . ولی اگر دست بکشم روی قطعات لایه خیلی نازک هست .

X3 ایرادش اینه که کولر پردازنده سایز کوچک فقط توش جا میشه . به خاطر فن کنار درش . ولی X5 این مشکل رو حل کرده . کیس هاس متوسطی هستن از نظر ابعاد . برای کارتهای گرافیکی خیلی بزرگ مناسب نیستن . البته X5 کلا بهتره

لینک به دیدگاه

درود خدمت اساتید عزیز.

دوستان یه چند تا راهنمایی میخواستم...

آقا ما الان یه 7950 sapphire داریم الان.

میخواستم ببینم اگر شد گرافیکمون رو ارتقاء بدیم و بین چند گزینه ای گیر کردیم...

ASUS GTX 770 OC DCII 2GB

GIGABYTE GTX 770 OC WF 3X 2GB

خودم بیشتر 770 ایسوز رو میپسندم ولی خوب خنک کننده ی گیگابایت هم توپه! قدرت این دو کارت با هم چقدر فرق داره دوستان؟ کم؟ کدوم به صرفه تر هست برای خرید؟ چقدر قوی تر از 7950 هستند؟ یا برم مثلا یه 7970 بگیرم؟ ولی خوب تو دلم میگم برگردم انویدیا... :دی

7970 قوی تر عمل میکنه یا 770؟

راستی دو تا از این کارت رو کراس فایر کنیم قدرتش به 7950 میرسه؟

Sapphire HD7790 OC Dual-X 1GB

به طوری کلی یه چند تا سوال دیگه: پیشنهاد میدید با بودجه موجود(حدود 500-600 تومان) گرافیک رو ارتقاء بدم، رم رو ارتقاء کنم یا یه ssd به سیستم اضافه کنم؟
مزایای خرید ssd چیه دقیقا؟ افزایش سرعت بوت سیستم و ...؟ حدودا چقدر طول میکشه با ssd سیستم بالا بیاد؟
مشخصات سیستم اینه... که ببینم مثلا رم رو لازمه ارتقاء بدم یا پاور برای گرافیک کم نمیاره...:
MB: Asus Muximus IV Extreme
Cpu: intel core i7 2600k
ram: corsair 2X4GB 1600
power: cooler master 750w gx
hdd: seagate 500gb 7200rpm (که با این هارد هم سرعت بوت برام بالاست نسبت به هاردهای WD پس فکر نکنم ssd نسبت به قیمتش اون همه لازم باشه-هست؟)

ویرایش شده توسط .Ali007.
لینک به دیدگاه

7950 گرافیک قدرتمند و میشه گفت واسه 1080 هم بخوبی پاسخگو هست.طبق صحبت هایی که تو چند تا سایت خوندم 770 همون 680 با کلاک بالاتر هست که rename شده.از نظر بنده 8 گیگ رم کافی هست.فکر کنم خرید ssd بهتر باشه این نظر منه.

راستی کولر پردازنده چی دارید؟

پاورتون هم برای 770 و هم 7970 کافی است.

ویرایش شده توسط kasra991
لینک به دیدگاه

درود خدمت اساتید عزیز.

ASUS GTX 770 OC DCII 2GB

خودم بیشتر 770 ایسوز رو میپسندم ولی خوب خنک کننده ی گیگابایت هم توپه! قدرت این دو کارت با هم چقدر فرق داره دوستان؟ کم؟ کدوم به صرفه تر هست برای خرید؟ چقدر قوی تر از 7950 هستند؟ یا برم مثلا یه 7970 بگیرم؟ ولی خوب تو دلم میگم برگردم انویدیا... :دی

به طوری کلی یه چند تا سوال دیگه: پیشنهاد میدید با بودجه موجود(حدود 500-600 تومان) گرافیک رو ارتقاء بدم، رم رو ارتقاء کنم یا یه ssd به سیستم اضافه کنم؟
مزایای خرید ssd چیه دقیقا؟ افزایش سرعت بوت سیستم و ...؟ حدودا چقدر طول میکشه با ssd سیستم بالا بیاد؟
مشخصات سیستم اینه... که ببینم مثلا رم رو لازمه ارتقاء بدم یا پاور برای گرافیک کم نمیاره...:
hdd: seagate 500gb 7200rpm (که با این هارد هم سرعت بوت برام بالاست نسبت به هاردهای WD پس فکر نکنم ssd نسبت به قیمتش اون همه لازم باشه-هست؟)

100% خرید SSD رو بهتون پیشنهاد میکنم. سرعت SSD با هیچ هارد دیسکی قابل مقایسه نیست و تأثیر مستقیمش رو در افزایش سرعت سیستم خواهید دید.

لینک به دیدگاه

7950 گرافیک قدرتمند و میشه گفت واسه 1080 هم بخوبی پاسخگو هست.طبق صحبت هایی که تو چند تا سایت خوندم 770 همون 680 با کلاک بالاتر هست که rename شده.از نظر بنده 8 گیگ رم کافی هست.فکر کنم خرید ssd بهتر باشه این نظر منه.

راستی کولر پردازنده چی دارید؟

پاورتون هم برای 770 و هم 7970 کافی است.

بله گرافیک خیلی خوبیه مخصوصا قابلیت اورکلاک فوق العاده ای داره حالا ما اومدیم گفتیم یه گرافیک 770 اورکلاک کارخونه ای بگیریم که دیگه به طورکلی نخوایم گرافیک رو اورکلاک کنیم وگرنه کارت خیلی خوبیه!

کولر پردازنده deepcool ice matrix 400 هستش عزیز همراه با یه فن اضافه 14 سانتی ترمالرایت هر چند تاحالا سی پی یو رو اور نکردم فقط گرفتم اینو که سی پی یو خنک باشه.

لینک به دیدگاه

درود خدمت اساتید عزیز.

ASUS GTX 770 OC DCII 2GB

تعویض این دو مدل با هم اشتباهه . خیلی تفاوت ندارن با هم . تقریبا تو یه مایه هستن .

به نظر من بهترین کاری که شما میتونی بکنی اینه که SSD بگیری . تاثیر SSD خیلی بیشتر از 8 گیگ رم دیگه و یا گرافیک 770 هست . تاثیر SSD خیلی بیشتر از اون چیزیه که فکرش رو میکنی .

لینک به دیدگاه

ممنون از راهنمایی دوستان.

این مدل خوبه برای خرید؟

Corsair Force GS 128GB SATA3

لینک به دیدگاه

این مدل خوبه برای خرید؟

بله، مدل بسیار خوب با قیمت مناسب و سرعت بالاست.

لینک به دیدگاه

این مدل خوبه برای خرید؟

خودم همین رو به همه پیشنهاد میدم . هم سرعت خوبی داره ، هم طول عمر بالا و هم قیمت مناسب .

لینک به دیدگاه

پس کولرتونم خوبه احتمالا axp 140 دارید من خودم کاملا ازش راضیم پس تمام بودجه رو بزارید واسه ssd.پیشنهاد خودتون هم مناسبه واسه ssd.

ویرایش شده توسط kasra991
لینک به دیدگاه

درود.

من یه سیستم دارم. میخواستم بدونم فقط یک کیس که فقط تا 2 سال اینده رو فول آپشن اجرا کنه. بودجم مهم نیست ولی نمیخوام آخرین مدل برند ها باشه. فقط تا 2 سال ساپورتم کنه:

case

power

ram

MAIN

vga

dvd-rw

ssd

hdd

cpu

یه سوال دیگه. cpu cooling  چه تاثیری داره روی سیستم؟

ویرایش شده توسط Masroor
لینک به دیدگاه

درود.

من یه سیستم دارم. میخواستم بدونم فقط یک کیس که فقط تا 2 سال اینده رو فول آپشن اجرا کنه. بودجم مهم نیست ولی نمیخوام آخرین مدل برند ها باشه. فقط تا 2 سال ساپورتم کنه:

power

ram

MAIN

vga

dvd-rw

ssd

hdd

cpu

استفاده از کولر مناسب برای پردازنده ( و به طور کلی هر چیپی) باعث کاهش دمای فعالیت و افزایش عمر مفید پردازنده میگردد. در ضمن شما امکان افزایش فرکانس (اورکلاک) و به طبع افزایش کارایی میدهد.

لینک به دیدگاه

درود.

power

ram

MAIN

vga

dvd-rw

ssd

hdd

cpu

اورکلاک هم میکنی یا نه ؟

لینک به دیدگاه

اگه بعد ها بشه روی سیستم اورکلاگ کرد پس الان نمیخوام. بدون اورکلاک باشه. در ضمن من فقط واسه بازی میخوام

ویرایش شده توسط Masroor
لینک به دیدگاه

آقا حامد این دوستمون که یکی دو روزی کارش طول میکشه.

ما میخواستیم از این کارتهای inno3d سفارش بدیم

فقط بین این 4 مدل گیر کردیم کدومش best price performance هست بی زحمت.

در مورد مدل 1گیگ و 2گیگ هم یه راهنمایی بکنید رزولیشن صفحه 1920در1080 هست.

C65B-5SDN-E5GSX GeForce GTX650 Ti Boost HerculeZ 2000 2GB = 680

C65B-5SDN-D5GSX GeForce GTX650 Ti Boost HerculeZ 2000 1GB = 630

N65B-4SDN-E5GS GeForce GTX650 Ti Boost HerculeZ 2000S 2GB = 630

N65B-4SDN-D5GS GeForce GTX650 Ti Boost HerculeZ 2000S 1GB =570

مرسی.

لینک به دیدگاه

برای بازی به نظر من این سیستم خوبه :

پردازنده : Intel i7 4770 حدود 1150

کولر : Thermalright HR-02 Macho حدود 160

مادربورد : Asus H87-Pro حدود 550

رم : Kingstone HyperX Blu 1600MHz 2x4GB DDR3 حدود 240

هارد : Seagate Barracuda 1TB 7200Rpm 64MB Buff HDD حدود 220

دیسک جامد : Corsair Force GS 128GB SATA3 SSD حدود 450

گرافیک : ASUS GTX 780 3GB GDDR5 حدود 2750

درایو نوری : PLEXTOR 24X SATA DVD-RW حدود 100

پاور : Green GP850B-OC حدود 530

کیس : GREEN X7 COUGAR . فعلا موجود نیست . ولی تا چند روز دیگه ورژن 2 این کیس قراره بیاد . قیمتش حدود 370 تا 380 هست .

اگر بتونی کمی صبر کنی و کارت گرافیک رو به فروشگاه سفارش بدی تو این تاپیک :

http://lioncomputer.ir/forum/index.php?showtopic=21411&hl=

خیلی بهتره . کارت خیلی خوبی رو میتونی با قیمت کمتر بگیری . کارتی مثل GeForce GTX 780 iChill HerculeZ X3 Ultra 3GB قیمت حدود 2500 میشه که خیلی عالیه .

لینک به دیدگاه

برای بازی به نظر من این سیستم خوبه :

پردازنده : Intel i7 4770 حدود 1150

کولر : Thermalright HR-02 Macho حدود 160

مادربورد : Asus H87-Pro حدود 550

رم : Kingstone HyperX Blu 1600MHz 2x4GB DDR3 حدود 240

هارد : Seagate Barracuda 1TB 7200Rpm 64MB Buff HDD حدود 220

دیسک جامد : Corsair Force GS 128GB SATA3 SSD حدود 450

گرافیک : ASUS GTX 780 3GB GDDR5 حدود 2750

درایو نوری : PLEXTOR 24X SATA DVD-RW حدود 100

پاور : Green GP850B-OC حدود 530

کیس : GREEN X7 COUGAR . فعلا موجود نیست . ولی تا چند روز دیگه ورژن 2 این کیس قراره بیاد . قیمتش حدود 370 تا 380 هست .

اگر بتونی کمی صبر کنی و کارت گرافیک رو به فروشگاه سفارش بدی تو این تاپیک :

http://lioncomputer.ir/forum/index.php?showtopic=21411&hl=

خیلی بهتره . کارت خیلی خوبی رو میتونی با قیمت کمتر بگیری . کارتی مثل GeForce GTX 780 iChill HerculeZ X3 Ultra 3GB قیمت حدود 2500 میشه که خیلی عالیه .

دوست عزیز اگر کارت گرافیکی حدود 1500 داشته باشیم تا 2 سال جوابگو نخواهد بود؟ یا همین 2750 تومن ارزش قیمتشو داره؟

لینک به دیدگاه

شما گفتی فول میخوای جواب بده . اگر مدل مانیتورت رو میگیفتی بهتر میتونستم بگم . این کارت روی مانیتور های سایز 23 فول اچ دی تا 2 سال دیگه فول بازیها رو اجرا میکنه . ولی کارت 1500 تومانی احتمال زیاد نمیتونه همه بازیها رو فول اجرا کنه . برای همین این کارت رو پیشنهاد دادم . اگر مانیتور کوچکتر داشته باشی با کارت ارزونتر میتونی این توقع رو داشته باشی .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...