رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

بله دوست من این کار رو asrock و ecs هم انجام دادند/ و همین طور بعضی از برندهای دیگه.

دوست عزیز ممنون از اطلاع رسانیتون ولی منظور من این بود که برای استفاده از پردازنده های نسل چهارم با پسوند K حتما نیاز نیست که مادربرد از سری z87 تهیه بشه سری H87 و B85 میتونن برای این کار استفاده بشن.

حالا برم سر اصل مطلب :

دوستان من برای این سیستم چه کولری انتخاب کنم ( با توجه به این که تو اهواز زندگی می کنم و هوا واقعا گرمه ) ( البته کولز اتاقم بیشتر اوقات روشن هست )

M.B: ASUS H87-Pro

C.P.U: Intel Core i5 - 4670K

V.G.A: GIGABYTE GTX 760 OC

R.A.M: KINGSTON HYPERX 8G 1600

H.D.D: Seagate 1TB

Power: Green-600eu

Case: GREEN - Falcon

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.2k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

دوست عزیز ممنون از تذکرتون ، منتها ایسوس با ارائه نسخه جدیدی از بایوس قابلیت اورکلاک رو به چیپست های H87 و B85 اضافه کرده.

اینم لینک خبرش

بله میدونم و این موضوع رو دیگه همه میدونن عزیز اما با چه ولتاژی عزیز؟بحثی هم که بنده شنیدم این مین های سری h گویا برای اور به ولتاژههای بیشتر نیاز دارند پس شما 60 تومن بزارین رو پولی که برای مین میدین و یه مین z68-k بخرین مینی که برای همین کار ساخته شده. این رو من شنیدم(خودم تست نکردم) از کسی که تست کرده بود و دور از ذهن هم نیست مثل زمانی که شما بعد از آپدیت بایوس p67 روش 3570k میندازین.ولتاژ خور کمی به هم میریزه اینو دیگه خودم تست کردم.

دوم کولر ترمالتک فریو با قیمت 160 تومن 3-5 درجه با d14 فاصله داره که انتخاب خوبیه.ولی نویز بالایی داره.

ولی اگه پردازنده بخواد طبق گفته ایشون ولتاژ اضافه بخوره داغتر میشه و مضر هم هست.

بنده اطلاع دارم ولی خب تو پست قبل دلیلی ندیدم که توضیح کامل بدم حالا میل خودتون هست.

ویرایش شده توسط kasra991
لینک به دیدگاه

کولر ترمالتک فریو با قیمت 160 تومن 3-5 درجه با d14 فاصله داره که انتخاب خوبیه.ولی نویز بالایی داره.

دمت گرم داداش ، پس من یک مین Z87 بر میدارم.

در مورد نویز کولر ، در چه حدیه ؟

لینک به دیدگاه

نویز بالاست ولی نسبت به قیمت خیلی خنک و مناسبه.

عزیز برای اور کلاک یکی از مسائلی که مهمه power phase design مین هست تعداش تو ین های سری h پایینه هر چند این مقدار تو مین z68-k هم مثل اونا کمه اما دیگه ریسک آپدیت بایوس مین آک و اینکه شاید ولتاژ خور پردازنده تون رو به هم بریزه ندارین.(باز هم میگم شاید چون شنیدم و تست نکردم)

شما هم که قصد اکستریم اور ندارین کلا این پردازنده های هاسول خنک نیستن و شما رو ایر نمیتونین باشون فرکانس های خیلی بالایی بزنبن مگر اینکه یه پردازنده لو ولتاژ به پستتون بخوره یا ihs مود انجام بدین پس همین مین هم کفایت میکنه.

ویرایش شده توسط kasra991
لینک به دیدگاه

نویز بالاست ولی نسبت به قیمت خیلی خنک و مناسبه.

عزیز برای اور کلاک یکی از مسائلی که مهمه power phase design مین هست تعداش تو ین های سری h پایینه هر چند این مقدار تو مین z68-k هم مثل اونا کمه اما دیگه ریسک آپدیت بایوس مین آک و اینکه شاید ولتاژ خور پردازنده تون رو به هم بریزه ندارین.(باز هم میگم شاید چون شنیدم و تست نکردم)

شما هم که قصد اکستریم اور ندارین کلا این پردازنده های هاسول خنک نیستن و شما رو ایر نمیتونین باشون فرکانس های خیلی بالایی بزنبن مگر اینکه یه پردازنده لو ولتاژ به پستتون بخوره یا ihs مود انجام بدین پس همین مین هم کفایت میکنه.

داداش کارت درسته ، الان که تو فروم های خارجی هم داشتم میگشتم به کاربر ها توصیه کرده بود که اگر اورکلاک میکنن حتما از سری Z87 مین رو انتخاب کنن ولی اگه اورکلاک نمیکنن برن سراغ سری H87

کلا این پردازنده های هاسول خنک نیستن و شما رو ایر نمیتونین باشون فرکانس های خیلی بالایی بزنبن

حق با شماست تو نقد ها هم که میخوندم یکی از مشکلاتی که بهش گیر داده بودن تو هاسول افزایش دما نسبت به نسل قبل و همین طور نسبت پایین اورکلاک شدن نسبت به نسل قبلشه.

لینک به دیدگاه

داداش کارت درسته ، الان که تو فروم های خارجی هم داشتم میگشتم به کاربر ها توصیه کرده بود که اگر اورکلاک میکنن حتما از سری Z87 مین رو انتخاب کنن ولی اگه اورکلاک نمیکنن برن سراغ سری H87

حق با شماست تو نقد ها هم که میخوندم یکی از مشکلاتی که بهش گیر داده بودن تو هاسول افزایش دما نسبت به نسل قبل و همین طور نسبت پایین اورکلاک شدن نسبت به نسل قبلشه.

عزیز خواهش میکنم.

البته زیر ln2 فرق میکنه میشه باهاش پرواز کنی.

البته ارتفاع هیت سینک فریو 165mm هست و کیس 205 پس حتما جا میشه.

ویرایش شده توسط kasra991
لینک به دیدگاه

ممنون داداش ، میشه یکم بیشتر در مورد محدودیت مادربردی که انتخاب کردم توضیح بدید؟

شما روی مادربورد سری E نمیتونید کارتهای PCI مثل کارت TV ، کارت مودم دایل آپ و یا مشابه اینها نصب کنید . اسلاتش رو نداره . ضمن اینکه مدارتغذیه اون کمی ضعیفتره و تحت فشار زیاد طول عمر کمتری ممکنه داشته باشه .

لینک به دیدگاه

دوستان نظر شما در مورد برند SAPPHIRE چیه به من گفتن نسبت به msi خیلی ضعیف تره؟؟؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

دوستان نظر شما در مورد برند SAPPHIRE چیه به من گفتن نسبت به msi خیلی ضعیف تره؟؟؟؟؟؟

سافایر برند mid-range هست و باقیمت متوسط عرضه میشه و کیفیت مناسبی داره!

برند msi یکی از قوی ترین برند ها در زمینه قطعات هست!درمورد گرافیک های این شرکت از این قرار هست که سری لایتنینگ این شرکت یکی از قوی ترین گرافیک های توی هرچیپ هست که میتوان گفت کمترکارتی توانایی رقابت با سری لاتنینگ msi رو داره!

msi یکی از پرقدرت ترین هاست!

لینک به دیدگاه

سلام.

اگه فاکتور قیمت و اندازه مهم نباشه تفاوت این دو کولر در چه چیزیه و در چه حدیه؟

ThermalRight AXP 140 Rt

Tuniq-Tower-120-Extreme

thermalright frio

جواب منو کسی نمیده؟

لینک به دیدگاه

جواب منو کسی نمیده؟

دادش من الان axp 140 دارم قبلا هم 120 tuniqtower  داشتم.

axp حتی با این فن 1500 دور کمی ار تونیک برای چردازنده من خنکترعمل کرد البته 2-3 درجه اگه فن دور بالاتر بزارین بازم بهار جواب مبده اما چون 14 سانتی هست نویز بدی داره.

اونجور که بنچمارکا هم نشون میده فریوم خنک تر از همه هست.

طراحی heat pipe ها بسیار مهمه.

از نظر مکش هوا فریو 101 cfm و تونیک 90 cfm و axp 140 هم 95 cfm هست.

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

نظرتون در مورد پاور های TopPower چی هست ؟

کیفیت پاور هاش مناسبه ولی کیفیت پاور های گرین یه مقدار بالاتر هست.

شما اگه قصد اورکلاک یا استفاده ی طولانی مدت از سیستم رو دارید سری oc گرین رو تهیه کنید .

اکثر بچه های فروم هم اینو پیشنهاد دادند.

لینک به دیدگاه

جواب منو کسی نمیده؟

درود

رضاجان طیق تجربه ای که بنده داشتم frio از اون دو مورد دیگه بهتر عمل کرده!

تجربه ای که عملی به دست اومده نه بانگاه به بنچ مارک سایت های خارجی!

لینک به دیدگاه

درود

دوستان بین این دو مدل کدوم یکی پیشنهاد میکنید؟

http://lioncomputer.ir/product/2692/DEEPCOOL%20CPU%20Cooler%20FROSTWIN/

http://lioncomputer.ir/product/228/Thermalright%20True%20Spirit%20120/

کدوم یکی نویز کمتری تولید میکنه؟

لینک به دیدگاه

درود

دوستان بین این دو مدل کدوم یکی پیشنهاد میکنید؟

http://lioncomputer.ir/product/2692/DEEPCOOL%20CPU%20Cooler%20FROSTWIN/

http://lioncomputer.ir/product/228/Thermalright%20True%20Spirit%20120/

کدوم یکی نویز کمتری تولید میکنه؟

درود

به نظر بنده True Sprit بهتره. هم حجم کمتری می گیره هم فنش PWM هست و حجم هوادهی بیشتری داره ولی Frostwin یکی از فن هاش PWM نیست.

در ضمن اگر به بررسی های ترو اسپریت در اینترنت نگاه کنید می بینید خیلی فراتر از 1 فن سطح متوسط عمل کرده و بنده هم این رو از نزدیک دیدم...

لینک به دیدگاه

سلام

یه سیستم با این مشخصات تهیه کردم

gtx 770 gitabyte 3x 2gig oc

4x2 kingstone hyper x beast

core i7 4770k

asus z87 pro

enermax 750w NAXN

H.D.D: 1T seagate

واسه فن میخوام نکتا d14 بگیرم تو کیس x7 version 2 جا میشه؟

اگه نمیشه یه فن خوب لطفا معرفی کنید که جا بشه

یه ssd می خوام بگیرم واسه گیم بنظرتون چی بگیرم؟ارزش داره واسه ssd پول بدم؟

کل قطعات تو x7 جا میشه؟

لینک به دیدگاه

سلام

core i7 4770k

asus z87 pro

enermax 750w NAXN

کل قطعات تو x7 جا میشه؟

فن داخل x7 جامیشه اگر کامل تر بخواییم بگیم همه چی تو x7 جامیشه حتی یخچال اونم از این دودرهاش

ولی اگر کولرمستر v10 بگیری بهتره و خوشکل تره با توجه به این که هم قیمت هستن 

لینک به دیدگاه

سلام

core i7 4770k

asus z87 pro

enermax 750w NAXN

کل قطعات تو x7 جا میشه؟

درود

بله جا میشه!

بستگی به سقف هزینه داره

پیشنهاد بنده sx900 adata 128g هست!

ssd برای سیستم گیم ازنون شب واجب تره!

کل قطعات هم جا میشه نگران نباش عزیز

لینک به دیدگاه

درود

بله جا میشه!

بستگی به سقف هزینه داره

پیشنهاد بنده مانیتور رو هم دارم asus VG248qe 144hz میگیرمadata 128g هست!

ssd برای سیستم گیم ازنون شب واجب تره!

کل قطعات هم جا میشه نگران نباش عزیز

عالیه خیالم راحت شد!

مانیتور رو هم دارم asus VG248qe 144hz میگیرم

این ssd یکم گرونه مدل های ارزون تر جواب نمیده؟فرق ssd ها چیه

لینک به دیدگاه

عالیه خیالم راحت شد!

مانیتور رو هم دارم asus VG248qe 144hz میگیرم

این ssd یکم گرونه مدل های ارزون تر جواب نمیده؟فرق ssd ها چیه

SSD رو Corsair Force GS 128GB بگیرید . قیمتش 415 تومانه . هم سرعتش بالاست و هم طول عمرش .

لینک به دیدگاه

واسه cpu 4770k فن بهتر از nokta d14 تو این رنج هست؟

توی این رنج یکی از بهترین ها این فن هست!

پیشنهاد من انتخاب d14 هست

لینک به دیدگاه

دوستان من 960 تومان پول دارم امروز میخوام از سایت لیون یک کارت SAPPHIRE HD 7870 GHz Edition بخرم ولی خیلی مردد هستم بعضی ها به من میگن amd نگیر فیزیک نداره و به درد گیم نمیخوره نظر شما چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ به من میگن 660ti بگیر به نظر شما 660ti یا 7870 ؟

ویرایش شده توسط ofenomeno
لینک به دیدگاه

7870  ضعیف نیست . به درد بازی هم میخوره . فقط فیزیکس نداره . 660ti و 7870 تقریبا تو یک سطح هستن . تو بعضی بازیها 7870 بهتره و تو بعضی ها 660ti . مصرف 660ti کمی بیشتره . قیمت 660ti هم بین 120 تا 330 تومان با توجه به مدل و برند بیشتر از کارتیه که در نظر گرفتی . اگر این مقدار هزینه برات مشکلی نیست ، 660ti بگیر . اگر فکر میکنی بهتره هزینه نکنی ، 7870 هم کارت خیلی خوبیه و تو رده قیمتی خودش بهتر از بقیه کارتهاست .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...