رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

مشکلی نداره . هارد شما با سرعت یک هارد ساتا 2 کار میکنه .

ببخشید که اینقدر سوال میکنم . استفاده از  کارت 'گرافیک 640gtddr3 بر روی بردی که PCI EXPREES 2 ساپرت میکنه چقدر افت کارایی داره؟

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

ببخشید که اینقدر سوال میکنم . استفاده از  کارت 'گرافیک 640gtddr3 بر روی بردی که PCI EXPREES 2 ساپرت میکنه چقدر افت کارایی داره؟

خیلی محسوس نیست . در حد 5 تا نهایتا 10 درصد . تو بیشتر موارد کمتر از این هم میتونه باشه . بستگی به کاری داره که باهاش انجام میشه و یا بازی مورد استفاده .

لینک به دیدگاه

سلام، یه سوال تخصصی: یه سیستم با این قطعات:

CPU: AMD Phenom 1090t X6 3.2GHz 3MB Cash

VGA: ASUS 6770 GDDR5 128Bit
RAM: 4GB Corsair Vengeance Bus 1600
H.D.D: 500GB
MainBoard: Asus M5A78LUSB3
Power: 530w Green
DVD-RW: Huawei

و یه کیس تقریباً ناجور که فکر کنم بعد از خرید باید عوض شه، بنظرتون چقدر برای خرید می ارزه؟، یعنی من دسته دومش رو چند بخرم خوبه؟

خودش می گه 1.2، ولی اگر تا 1.1 بگیرم بنظرتون بصرفست؟

1.5 تا 2 سال کار کرده و همچنین فقط کیس خالی بدون مانیتور و غیره.

تک تک قطعات یه چیزی حدود 1428 در اومد، وقتی قیمت گرفتم.

ویرایش شده توسط Abraham
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

1200 قیمت پرشه 

1100 بگیری عالیه 

لینک به دیدگاه

سلام

مادربرد asus p5p43td pro رم تا باس 800/1066/1333/1600O.C ساپورت میکنه، سی پی یو هم E8400 هستش ، حالا میشه رو این مادربرد رم Gskill ripjaws x 1600 انداخت؟ منظورم اینکه این رم رو میتونه بالا بیاره؟

ممنون.

لینک به دیدگاه

به عزیز، بالا می آره، اصلاً با اور کلاک به اون حد هم می رسه. طبق توضیحات موجود در سایت ایسوز برای مادربرد شما، 1333 رو بصورت Native ساپورت میکنه، تا 1600 رو هم بصورت Overclock 

شما می تونی با افزایش Bus Speed برای اورکلاک کردن تا جایی که استیبل باشه به باس 1600 برای cpu هم برسی.

لینک به دیدگاه

مادر برد ASUS H87-Pro می تونه این رم رو ساپورت کنه؟ http://lioncomputer.ir/product/2810/Gskill%20Ares%208GB%204GBx2%202133MHz%20DDR3%20Ram/

وبین این برد و برد ASUS Z87-Plus کدوم برای گیم مناسبتر و به صرفه تره؟

ویرایش شده توسط badgamer
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مادر برد ASUS H87-Pro می تونه این رم رو ساپورت کنه؟ http://lioncomputer.ir/product/2810/Gskill%20Ares%208GB%204GBx2%202133MHz%20DDR3%20Ram/

بله ساپورت میکنه 

ولی در حالت معمول رو فرکانس 1600 میشناسه 

برای رسیدن به اون فرکانس باید اور بکنید 

برای گیم مادربرد تاثیر روی افزایش فریم نداره 

شما سعی کنید مادربرد ارزونتر بر دارید و باقی مبلغ رو خرج کارت گرافیک بکنید 

لینک به دیدگاه

ساپورت میکنه . ولی همونطور که دوستمون گفتن روی 1600 ست میشه و نمیتونی از فرکان 2133 استفاده کنی . این بورد طبق مشخصاتش تو سایت ایسوس نمیتونه با اور هم بالای 1600 برسه .

خرید مادربورد سری H یا Z بستگی به پردازنده شما داره . اگر پردازنده سری K بگیری و بخوای اورکلاک کنی باید مادربورد سری Z بگیری . چون تفاوت اصلی این 2 چیپ پشتیبانی سری Z از اورکلاکه . ولی اگر قصد اورکلاک پردازنده و یا رم رو نداشته باشی سری H تو کار سیستم تفاوتی با سری Z نداره . البته اگر بخوای از چند کارت گرافیک رویسیستم استفاده کنی سری Z امکانات بیشتری داره .

لینک به دیدگاه

سلام من میخوام یه سیستم واسه دوستم جمع کنم سوکت 775 با سی پی یو ای 8600 و یه گرافیک خوب بهتره یا 1155 با سی پی یو جی 2020 و گرافیک ضعیف تر استفاده هم استفاده روزمره و گیم هست

لینک به دیدگاه

سلام من میخوام یه سیستم واسه دوستم جمع کنم سوکت 775 با سی پی یو ای 8600 و یه گرافیک خوب بهتره یا 1155 با سی پی یو جی 2020 و گرافیک ضعیف تر استفاده هم استفاده روزمره و گیم هست

مادربورد 775 و پردازنده 8600 و مادربورد 1155 و پردازنده 2020 تقریبا یک قیمت در میان . مگر اینکه دست دوم بگیری . اگر دست دوم هم بخوای بگیری که میتونی 2020 و 1155 رو هم دست دوم بگیری .بهتره بودجه ای رو که میخوای هزینه کنی بگی تا بشه بهتر کمک کرد.

لینک به دیدگاه

بله ساپورت میکنه 

ولی در حالت معمول رو فرکانس 1600 میشناسه 

برای رسیدن به اون فرکانس باید اور بکنید 

برای گیم مادربرد تاثیر روی افزایش فریم نداره 

شما سعی کنید مادربرد ارزونتر بر دارید و باقی مبلغ رو خرج کارت گرافیک بکنید 

ساپورت میکنه . ولی همونطور که دوستمون گفتن روی 1600 ست میشه و نمیتونی از فرکان 2133 استفاده کنی . این بورد طبق مشخصاتش تو سایت ایسوس نمیتونه با اور هم بالای 1600 برسه .

خرید مادربورد سری H یا Z بستگی به پردازنده شما داره . اگر پردازنده سری K بگیری و بخوای اورکلاک کنی باید مادربورد سری Z بگیری . چون تفاوت اصلی این 2 چیپ پشتیبانی سری Z از اورکلاکه . ولی اگر قصد اورکلاک پردازنده و یا رم رو نداشته باشی سری H تو کار سیستم تفاوتی با سری Z نداره . البته اگر بخوای از چند کارت گرافیک رویسیستم استفاده کنی سری Z امکانات بیشتری داره .

یعنی باس رم 1600 باشه یا 2400 تو بازی تغییری نمیکنه؟منظورم فریم بیشتری نمیگیری یا زمان لود بازی کمتر بشه.

لینک به دیدگاه

برای کیس 600 تومان اقا حامد سی پی یو 775 ارزونتره همونی که گفتم 135 تومانه اما جی 2020 کم گیر میاد البته 8600 قویتر نیست واسه بازی؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

برای کیس 600 تومان اقا حامد سی پی یو 775 ارزونتره همونی که گفتم 135 تومانه اما جی 2020 کم گیر میاد البته 8600 قویتر نیست واسه بازی؟

کارایی این دو CPU  تقریبا یکی هست 

ولی 775 خیلی ارزونتر در میاد 

و اینکه این CPU  قابلیت اور دارن در صورتی که 2020 چنین قابلیتی نداره 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یعنی باس رم 1600 باشه یا 2400 تو بازی تغییری نمیکنه؟منظورم فریم بیشتری نمیگیری یا زمان لود بازی کمتر بشه.

5 تا 7 درصد تو فریم بازی تاثیر داره که واقعا برای این هزینه ای که برای این رمها میشه ارزش نداره 

لینک به دیدگاه

اره 775 رو منم به خاطر ارزونیش گفتم اینجوری میتونم گرافیک بهتر براش بگیرم چون 2020 هم از این سی پی یو که گفتم سر نیست شاید ضعیفتر هم باشه

لینک به دیدگاه

سلام تورو خدا کمکم کنید.میخوام سیستم رو ارتقا بدم اما هیچی از سیستم نمیفهمم با حدودا پول 600 هزار ت چه تغیراتی توی سیستم بدم ک هبتونم بازی ها رو راحت اجرا کنم و البته جنس قطعات خیلی واسم مهمه. این مشخصات سیستممه.

RAM 2

Gerafic : geforce 9600 gt

CPU : Dual core E5300 2.80GHz 1.80GHz

mother board GIGA BYTE DDR2

مادربردم فقط واسه دوتا رم جا داره.

ویرایش شده توسط soroosh1391
لینک به دیدگاه

دوستان نظرتون در مورد رم Gskill Ares 8GB 4GBx2 2133MHz DDR3 Ram چیه؟

البته میدونم که خیلی قویه

ویرایش شده توسط mohammadjavad
لینک به دیدگاه

دوستان نظرتون در مورد رم Gskill Ares 8GB 4GBx2 2133MHz DDR3 Ram چیه؟

البته میدونم که خیلی قویه

محمد جان

منظورتون رو واضح تر بیان کنید؟

برای اورکلاک؟

پرفورمنس؟

لینک به دیدگاه

محمد جان

منظورتون رو واضح تر بیان کنید؟

برای اورکلاک؟

پرفورمنس؟

پرفورمنس

لینک به دیدگاه

سلام،این رم ها را میتوان بر روی  بردهایh77 وz77 و Z87  نصب کرد؟به صورت دو عدد دو کاناله کار میکنند؟سیستم هنگ نمیکند؟ کیفیت خوبی دارن؟گارانتی لایف تایم دارند؟

لینک به دیدگاه

اینجا مدیر نداره یا کسی نمیدونه؟

میخواستم با شما مشورت کنم ولی انگار هیچ کدوم جواب نمیدین.

ویرایش شده توسط mohammadjavad
لینک به دیدگاه

پرفورمنس

برای پرفورمنس رم های بسیارخوبی هستن!

البته پیشنهاد من ripjawz x  هست که درفرکانس 2400 کارمیکنه و با حجم 2*4g و حدودقیمت 370 تومن!برای هردو منظور مناسب هست!

لینک به دیدگاه

سلام،این رم ها را میتوان بر روی  بردهایh77 وz77 و Z87  نصب کرد؟به صورت دو عدد دو کاناله کار میکنند؟سیستم هنگ نمیکند؟ کیفیت خوبی دارن؟گارانتی لایف تایم دارند؟

درود

بله میشه نصب کرد منتها ممکنه روی h77 روی فرکانس 1600 کارکنند!

به صورت دوتا دوکاناله هم کارمیکنند!

مشکلی برای سیستم پیش نمیاد!کیفیت خوبی دارن و معمولا گارانتی لایف تایم دارند!

لینک به دیدگاه

درود.

یه کیس دارم با این مشخصات. میخوام ارتقا بدم

1. CPU E5700
  2. RAM 4GB Kingstone DDR3 1333
  3. Mainboard ASUS P5G41-T
  4. Power Viera 600w
  5. VGA ASUS 610 GT 2GB
  6. DVD-RW Pioneer
  7. DVD-RW Samsung
  8. HDD WD 500 Green

قطعاتی که میخوام پیشنهاد بدین:

1. cpu
  2. power
  3. mainboard (هارد SSD ساپورت کنه)
  4. SSD

فکر میکنم قطعاتی دیگه نیاز نیست چون رم و کارت گرافیکم مناسبه. Mainboard و CPU  و Power رو میخوام مناسب باشه چون بعدها میخوام کارت گرافیک رو تا بودجه 700 تومن و Hard رو به 3TB ارتقا بدم.

بودجه 1700 تا نهایت 2000

ویرایش شده توسط Masroor
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...