رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

سلام حامد جان خوبی؟

میخاستم راهنمایی بگیرم از شما و دوستان

سیستم داخل امضامو میخام عوض کنم! میخام یه صفای بدم! ارزش داره؟

الان که دارم استفاده میکنم با 4گیگاهرتز هستش  دمایی پایین

اصلا با چی عوض کنم؟

یا اینو بفروشم و سوکت جدید بگیرم

یا اصلا عوض نکنم

آقای قربانی سیستم خوبی داری واسه چی میخوای عوض کنی

اگر هم خواستی تعویض بکنی فقط 1150 در غیر این صورت کار بیهوده ای هست

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.2k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

آقای قربانی سیستم خوبی داری واسه چی میخوای عوض کنی

اگر هم خواستی تعویض بکنی فقط 1150 در غیر این صورت کار بیهوده ای هست

سلام

مصطفی جان ولا مثه تانک داره کار میکنه فقط  خواستم هوایی تازه کنم

فعلا فقط میخام مشورت کنم ببینم دوستان هم موافق هستن یا نه؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

مصطفی جان ولا مثه تانک داره کار میکنه فقط  خواستم هوایی تازه کنم

فعلا فقط میخام مشورت کنم ببینم دوستان هم موافق هستن یا نه؟

اگر واسه هزینش مشکلی نداری

بزن تو کار z87  و سری k  =P~ 

لینک به دیدگاه

اگر واسه هزینش مشکلی نداری

بزن تو کار z87  و سری k  =P~

راستش چرا .نمیخام زیاد پول سر بدم

فقط سی پی یو و مادربرد و یه کارت 570دارم بفروشم و اندکی روش بزارم

حالا کارکرد باشه خیلی عالی میشه (*)

لینک به دیدگاه

راستش چرا .نمیخام زیاد پول سر بدم

فقط سی پی یو و مادربرد و یه کارت 570دارم بفروشم و اندکی روش بزارم

حالا کارکرد باشه خیلی عالی میشه (*)

به نظر من نیازی نیست الان برای سیستم هزینه کنی . چند ماه دیگه مطمئنا قطعات جدید تر میان تو بازار . الان هم که با اینها مشکلی نداری . پس فعلا استفاده کن . سیستم خوبیه . اگر میخوای کمی تغییر بدی تو سیستم ، ظاهرش رو تغییر بده . مثلا کیس ( نمی دونم چی داری ) مانیتور ، کیبورد و ماوس ، اسپیکر . اینها رو تغییر بده . البته یک نکته هم هست . سیستم شما از رم در حالت 3 کاناله پشتیبانی میکنه . شما 4 تا ماژول رم داری که این حالت رو خراب کرده . میتونی اون رو به 6 تا ماژول افزایش بدی و یا 3 تا ماژول کنی . البته تغییرش زیاد نیست و فقط جهت تغییر آب و هوا کاربرد داره ;)

لینک به دیدگاه

به نظر من نیازی نیست الان برای سیستم هزینه کنی . چند ماه دیگه مطمئنا قطعات جدید تر میان تو بازار . الان هم که با اینها مشکلی نداری . پس فعلا استفاده کن . سیستم خوبیه . اگر میخوای کمی تغییر بدی تو سیستم ، ظاهرش رو تغییر بده . مثلا کیس ( نمی دونم چی داری ) مانیتور ، کیبورد و ماوس ، اسپیکر . اینها رو تغییر بده . البته یک نکته هم هست . سیستم شما از رم در حالت 3 کاناله پشتیبانی میکنه . شما 4 تا ماژول رم داری که این حالت رو خراب کرده . میتونی اون رو به 6 تا ماژول افزایش بدی و یا 3 تا ماژول کنی . البته تغییرش زیاد نیست و فقط جهت تغییر آب و هوا کاربرد داره ;)

سلام حامد جان بله همین کارو میکنم اگر قراره باز سری جدید بیاد مخام اونو تجربه کنم

سیستم کوچکترین مشکلی نداره

فقط  داره تست انجام میده (*)

لینک به دیدگاه

سلام به تمامی دوستانی که مخلصانه در این انجمن فعالیت می کنند ، من یک سوال خیلی مهم از نظر خودم داشتم خواهشمندم کمکم کنید .

دوستان مشخصات سیستم من :

CPU = سو پی یو من Core i5 2400 -3.2 

Main = مادربوردم هم  Asus P8H67 - usb 3

Power = پاورم هم  (TSCO 800w (450w REAL

Ram = رم هم 4G DDR 3 1333 

من می خوام گرافیکم رو به GTX 780 ارتقاء بدم 4000000 تومن هم بودجه دارم می خواستم بدونم با این مادربورد و پاور ارزش داره که این گرافیک رو بخرم چون می خوام تا 5 یا 6 سال دیگه راحت بازی کنم ، رمم رو هم می خوام به 16 یا 8 ارتقاء بدم ، سوال من اینه که این مادربورد من جواب این گرافیک رو میده یا نه ؟

لینک به دیدگاه

سلام به تمامی دوستانی که مخلصانه در این انجمن فعالیت می کنند ، من یک سوال خیلی مهم از نظر خودم داشتم خواهشمندم کمکم کنید .

دوستان مشخصات سیستم من :

CPU = سو پی یو من Core i5 2400 -3.2 

Main = مادربوردم هم  Asus P8H67 - usb 3

Power = پاورم هم  (TSCO 800w (450w REAL

Ram = رم هم 4G DDR 3 1333 

من می خوام گرافیکم رو به GTX 780 ارتقاء بدم 4000000 تومن هم بودجه دارم می خواستم بدونم با این مادربورد و پاور ارزش داره که این گرافیک رو بخرم چون می خوام تا 5 یا 6 سال دیگه راحت بازی کنم ، رمم رو هم می خوام به 16 یا 8 ارتقاء بدم ، سوال من اینه که این مادربورد من جواب این گرافیک رو میده یا نه ؟

سلام . گرافیک با این پردازنده مشکلی نداره برای بازی . ولی نمیتونی به عنوان کارت PCI-E 3.0  استفاده کنی ازش . چون پردازنده و بورد شما از PCI-E 2.0 پشتیبانی میکنن . به همین دلیل کمی از قدرت کارت گرافیک کم میشه .

مهمترین مشکل پاور هست . بهتره که یک پاور حداقل 750 وات واقعی تهیه کنی . فکر میکنم کارت 780 نیاز به 2 تا 6 پین و یا یک 6 پین و یک 8 پین برای تامین برق داره .

رم 8 گیگ کافیه . ولی اگر برای آینده میخوای 16 گیگ بگیری  2 تا ماژول 8 گیگی بگیر .

لینک به دیدگاه

دوست عزیز ممنون که به سوالاتم پاسخ می دهید . تشکر

می خواستم بدونم این که گفتید :ولی نمیتونی به عنوان کارت PCI-E 3.0  استفاده کنی ازش . چون پردازنده و بورد شما از PCI-E 2.0 پشتیبانی میکنن . به همین دلیل کمی از قدرت کارت گرافیک کم میشه .

خیلی از قدرت گرافیکم کم می کنه یا نه یعنی به نظر شما ارزش داره که با 4000000 تومان هم پاور هم گرافیک و هم مادربوردم رو عوض کنم چون می خوام راحت تا چند سال دیگه بازی هارو بدون هیچ مشکلی بازی کنم ممنون میشم پاسخ دهید 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

می خواستم بدونم این که گفتید :ولی نمیتونی به عنوان کارت PCI-E 3.0  استفاده کنی ازش . چون پردازنده و بورد شما از PCI-E 2.0 پشتیبانی میکنن . به همین دلیل کمی از قدرت کارت گرافیک کم میشه .

خیلی از قدرت گرافیکم کم می کنه یا نه یعنی به نظر شما ارزش داره که با 4000000 تومان هم پاور هم گرافیک و هم مادربوردم رو عوض کنم چون می خوام راحت تا چند سال دیگه بازی هارو بدون هیچ مشکلی بازی کنم ممنون میشم پاسخ دهید 

دوست عزیز مادربرد و cpu  و رمها رو بفروشید و به بودجه تون اضافه کنید 

و مادربرد و cpu  سری 1150 بگیرید با یک پاور 750 وات و کارت 780ti 

لینک به دیدگاه

سلام.یکی از دوستانم میخواد یک کارت گرافیک بگیره که رویه مانیتور 2342p full hd گیم رو رویه الترا بازی کنه و تا 1 و نهایتا 1200 هزینه کنه چی بهش پیشنهاد میکنید؟؟ممنون(nvidia یا amd هم براش فرقی نمیکنه)

لینک به دیدگاه

دوست عزیز مادربرد و cpu  و رمها رو بفروشید و به بودجه تون اضافه کنید 

و مادربرد و cpu  سری 1150 بگیرید با یک پاور 750 وات و کارت 780ti 

با بودجه من یعنی 4 تومن میشه همه اینارو عوض کرد ؟؟؟

لینک به دیدگاه

شاید حدود 5 تا 10 درصد . البته الان یکی از دوستان تو این تاپیک کارت 780ti رو روی PCI-E 2.0 امتحان کرده و نتایج رو گذاشته . میتونی ببینی که چقدر تغییر میکنه .

شما با 4 میلیون تومان میتونید همه قطعات سیستم رو ارتقاء بدید . فقط یک مورد که نگفتید اینه که کیس چی دارید ؟ اگر کیس مناسب نداشته باشید کارت گرافیک 780 توش ممکنه جا نخوره و یا به سختی جا بشه که باعث میشه حرارتش خوب تهویه نشه .

شما میتونی یک ASUS GTX 780 Ti بگیری که 2830 قیمت داره . یک پاور Green GP750B-OC هم با قیمت 430 . تا اینجا میشه 3260 . اگر 2 تا ماژول Kingston HyperX Red 8GB 1600 DDR3 هم بگیری میشه 520 تومان که جمعا تا اینجا 3780 هزینه میشه . حالا اگر بخوای مادربورد و پردازنده رو عوض کنی 220 تومان پول داری به اضافه پولی که از فروش مادربورد ، پردازنده و رم خودت میمونه . ضمن اینکه گرافیک خودت هم هست که نمیدونم چیه . اگر همه اینها رو با هم بشه 700 فروخت حدود 920 تومان برات میمونه که میتونی یک پردازنده i5 4570 با قیمت حدود 605 تومان و یک بورد ASUS B85-Plus با قیمت 335 تومان تهیه کنی . میشه 940 تومان که 20 توامن بیشتر از بودجه خودت . البته قطعاتت رو ممکنه بتونی بیشتر بفروشی . ضمن اینکه کیس رو فراموش نکن .

لینک به دیدگاه

شاید حدود 5 تا 10 درصد . البته الان یکی از دوستان تو این تاپیک کارت 780ti رو روی PCI-E 2.0 امتحان کرده و نتایج رو گذاشته . میتونی ببینی که چقدر تغییر میکنه .

شما با 4 میلیون تومان میتونید همه قطعات سیستم رو ارتقاء بدید . فقط یک مورد که نگفتید اینه که کیس چی دارید ؟ اگر کیس مناسب نداشته باشید کارت گرافیک 780 توش ممکنه جا نخوره و یا به سختی جا بشه که باعث میشه حرارتش خوب تهویه نشه .

شما میتونی یک ASUS GTX 780 Ti بگیری که 2830 قیمت داره . یک پاور Green GP750B-OC هم با قیمت 430 . تا اینجا میشه 3260 . اگر 2 تا ماژول Kingston HyperX Red 8GB 1600 DDR3 هم بگیری میشه 520 تومان که جمعا تا اینجا 3780 هزینه میشه . حالا اگر بخوای مادربورد و پردازنده رو عوض کنی 220 تومان پول داری به اضافه پولی که از فروش مادربورد ، پردازنده و رم خودت میمونه . ضمن اینکه گرافیک خودت هم هست که نمیدونم چیه . اگر همه اینها رو با هم بشه 700 فروخت حدود 920 تومان برات میمونه که میتونی یک پردازنده i5 4570 با قیمت حدود 605 تومان و یک بورد ASUS B85-Plus با قیمت 335 تومان تهیه کنی . میشه 940 تومان که 20 توامن بیشتر از بودجه خودت . البته قطعاتت رو ممکنه بتونی بیشتر بفروشی . ضمن اینکه کیس رو فراموش نکن .

داداش خیلی آقایی ، واقعا ممنون که جوابمو دادی ، نمی دونم چه جوری ازت تشکر کنم - الان چند روزه تو بازار راه افتادم از هرکی می پرسم درست جواب نمیده !!!

بازم ممنون 

پس میرم مادربورد ، CPU ، رم ، پاورم عوض کنم . ممنون 

لینک به دیدگاه

سلام.یکی از دوستانم میخواد یک کارت گرافیک بگیره که رویه مانیتور 2342p full hd گیم رو رویه الترا بازی کنه و تا 1 و نهایتا 1200 هزینه کنه چی بهش پیشنهاد میکنید؟؟ممنون(nvidia یا amd هم براش فرقی نمیکنه)

تا این قیمت ASUS GTX 760 OC DCII 2GB GDDR5 با قیمت 995 تومان بهترین گزینه هست .این کارت سری اورکلاک شده کارخونه هست و از معمولی قویتره . این هم نتایج کارت 760 معمولی روی چند تا بازی :

http://www.anandtech.com/bench/product/854

تو فول اچ دی هیچ کدوم از تست ها زیر 30 فریم نیومده که نشون میده تو بازیهای سنگین میتونه حداقل فریم رو برای لگ نزدن بده . البته تو بازیهایی که جدیدا اومده مثل کال آف ممکنه این نتایج کمی ضعیفتر باشن . ولی به هر حال بهترین انتخاب همینه .

لینک به دیدگاه

داداش خیلی آقایی ، واقعا ممنون که جوابمو دادی ، نمی دونم چه جوری ازت تشکر کنم - الان چند روزه تو بازار راه افتادم از هرکی می پرسم درست جواب نمیده !!!

بازم ممنون 

پس میرم مادربورد ، CPU ، رم ، پاورم عوض کنم . ممنون 

خواهش میکنم . اگر بخوای میتونی قطعاتت رو برای فروش به صورت امانی به لیون کامپیوتر بدی و قطعات مورد نیازت رو هم بگیری . به سایت فروشگاه سر بزن و ببین . آدرسش قسمت بالای صفحه هست .

لینک به دیدگاه

ممنون عزیز.تا 1200 مدل قویتری از برند amd میشه پیدا کرد؟؟

ویرایش شده توسط ali hidden
لینک به دیدگاه

AMD قویتر از 760 مدل 7950 هست که کمی قویتره . ولی قیمتش بیشتر از 1200 در میاد . مدل پایینترش هم 7870 هست که از 760 ضعیفتره .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خواهش میکنم . اگر بخوای میتونی قطعاتت رو برای فروش به صورت امانی به لیون کامپیوتر بدی و قطعات مورد نیازت رو هم بگیری . به سایت فروشگاه سر بزن و ببین . آدرسش قسمت بالای صفحه هست .

بهترین کار همینه 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اگر بتونی r280x  گیر بیاری خیلی خوبه 

قیمتشم حدود 1300 هست 

لینک به دیدگاه

سلام این مدل پردازنده

AMD E1-2500 Dual Core

1.40 GHz

در چه سطحیه یعنی قوی تر از

intel core i3

هست یا ضعیف تره ؟

لینک به دیدگاه

سلام این مدل پردازنده

AMD E1-2500 Dual Core

1.40 GHz

در چه سطحیه یعنی قوی تر از

intel core i3

هست یا ضعیف تره ؟

خیلی ضعیفتره عزیز . تو کلاس پردازنده های 2 هسته ای ضعیفه .

لینک به دیدگاه

سلام

مین من p5q-e هست که 8پین واسه سی پی یو داره و پاورم 530 گرین بود که خراب شده

الان پاور 390 کولر مستر دارم که 8پین برق واسه سی پی یو نداره

اشکالی داره با 4پین که داره سیستمو فعلا راه بندازم ؟

اصلا میشه با 4 پین راه انداخت ؟

لینک به دیدگاه

سلام

مین من p5q-e هست که 8پین واسه سی پی یو داره و پاورم 530 گرین بود که خراب شده

الان پاور 390 کولر مستر دارم که 8پین برق واسه سی پی یو نداره

اشکالی داره با 4پین که داره سیستمو فعلا راه بندازم ؟

اصلا میشه با 4 پین راه انداخت ؟

درود میشه راه انداخت ولی توصیه نمیشه!

بهتره پاورمتناسب با سیستم رو تهیه کنید!

لینک به دیدگاه

دوستان الان این سیستم رو دارم

penitum 4 

fox conn g3imx-k

msi 8400 gs

logic 500 v-f8

patroit 2 gb 800

mec

میخواستم با 500 تومن به این سیستم یه دستی بکشم

و یه رم 2 گیگ با گرافیک و cpu البته اگه پاور مشکلی نداشته باشه بگیرم

و یه مانیتور syncmaster 743nx دارم

مشکلی هم برای تهیه دست دوم قطعات ندارم

ممنون

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...