رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

تفاوتشون تو تعداد و نوع فن هست . ورژن 2 همه فنهاش کوگار هستن . باید باشه تو بازار . از فروشگاه سوال کنید . فکر کنم رنگ سفیدش هم به زودی میاد . تو نمایشگاه آورده بودن .

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

آقا حامد بیزحمت یه مانیتور خوب هم معرفی میکنید؟نهایتا 23 اینچ باشه.قیمتشم مناسب باشه نسبت به کاراییش.

ASUS VX238H LED monitor

این مدل ایسوس که فروش ویژه هم خورده چطوره؟

لینک به دیدگاه

آقا حامد بیزحمت یه مانیتور خوب هم معرفی میکنید؟نهایتا 23 اینچ باشه.قیمتشم مناسب باشه نسبت به کاراییش.

ASUS VX238H LED monitor

این مدل ایسوس که فروش ویژه هم خورده چطوره؟

مانیتور خوبیه . ولی صفحه IPS نداره . البته قیمتش نسبت به سامسونگ 23 اینچی خوبه . من ASUS VX239H رو پیشنهاد میکنم . البته گرونتره . ولی صفحه AH-IPS داره که کیفیت فوق العاده بالایی نشون میده . قیمتش حدود 1100 هست . ولی میشه گفت به نسبت کیفیتش قیمت خوبی داره . اگر نمیخوای این مقدار هزینه کنی ، همون انتخاب خودت میشه گفت مناسبترینه .

ویرایش شده توسط Hamed
لینک به دیدگاه

درود

من یک مین775 ep43 giga دست دو دارم برای مشتری جمع میکنم میخوام تهش برای خودم چیزی بمونه

سی پیو هم یا 8600 یا 6600؟

گرافبک 280 یا 295یا 560 رو روی این مبن مناسب میدونید یا 650

ویرایش شده توسط میلاد
لینک به دیدگاه

مانیتور خوبیه . ولی صفحه IPS نداره . البته قیمتش نسبت به سامسونگ 23 اینچی خوبه . من ASUS VX239H رو پیشنهاد میکنم . البته گرونتره . ولی صفحه AH-IPS داره که کیفیت فوق العاده بالایی نشون میده . قیمتش حدود 1100 هست . ولی میشه گفت به نسبت کیفیتش قیمت خوبی داره . اگر نمیخوای این مقدار هزینه کنی ، همون انتخاب خودت میشه گفت مناسبترینه .

مرسی.میشه یه توضیح درباره AH-IPS بدین؟اصن چی هست؟ :)

لینک به دیدگاه

درود

من یک مین775 ep43 giga دست دو دارم برای مشتری جمع میکنم میخوام تهش برای خودم چیزی بمونه

سی پیو هم یا 8600 یا 6600؟

گرافبک 280 یا 295یا 560 رو روی این مبن مناسب میدونید یا 650

8600 مسلما بهتره .

بهتره که 560 و یا 650 بگیری . چون 280 و 295 مصرف بالایی دارن و پاور خیلی پرقدرتی میخوان .

لینک به دیدگاه

مرسی.میشه یه توضیح درباره AH-IPS بدین؟اصن چی هست؟ :)

یک تکنولوژی ساخت صفحه نمایش هستش . صفحاتی که با این تکنولوژی ساخته میشن رنگها رو واقعی تر نشون میدن . زاویه دید کامل تری هم دارن . تو بعضی از مدل ها رنگها رو تا 100 در 100 واقعی نشون میدن . در کل تصویرشون خیلی بهتره . دوستانی که از مدلهای مشابه استفاده میکنن میتونن تایید کنن .

لینک به دیدگاه

سلام 

این هاردهای Patriot Aero 1TB Wireless mobile Drive و Seagate Wireless Plus WIFI 1TB واسه استریم کردن،کپی فایل یا ... نیاز به مودم یا روتر دارند ؟ 

با توجه به قیمت بالایی که دارند ارزش خرید دارند ؟

Silicon Power Sky Share H10 Wi-Fi Drive 1TB امکانش هست بیارید یا نه؟ 

با تشکر .

لینک به دیدگاه

سلام،خنک کننده ماچو واسه 3570k خوبه؟تو کیس ایکس6 جا میشه؟

رم kinstone hx blue*4

برد asus p8 z77v-lk

پاور green 850-oc

بایوس برد نسخه 1001 میباشد،لازم است انرا به اخرین نسخه اپدیت کنم؟اصلا اپدیت بایوس چه موقع پیشنهاد میشود؟ 

واسه  asus 650ti boost oc  sli  یا 760 کیس من تهویه مناسبی داره؟

دو تا فن کم نویز و الیدی دار واسه کف کیس و درب بغل(با گرافیک ها تداخل نکنه)پیشنهاد بدید.

لینک به دیدگاه

سلام دوستان این سیستم واسه گیم چطوره؟لطفا اگه کم و کاستی داره بفرمایید.

Main board:Z77 Mpower

VGA:MSI GTX 770 Gaming oc 4gig البته الان موجود نیست.حالا شاید بعدا بیاد. :D

CPU:Corei 5 3570k

RAM:Kingstone hyperx black 8gig 1600

h.d.d:seagate berracuda 500GB 7200 RPM 64 MB

h.d.d external:silicon pawer hard drive armor a30-1tb

monitor:asus vx239 led

ssdایشالا بعدا تهیه میکنم.

فقط میمونه پاور که فکر میکنم یه پاور 600w واسش کافی باشه.که نمیدونم چی بگیرم.لطفا یه پاور پیشنهاد بدید.مرسی.

ویرایش شده توسط Mahyar23172
لینک به دیدگاه

سلام

لطفا یک گرافیک خوب تا 250000 تومان به من معرفی کنید

لطفا هم از Nvidia و هم از amd گرافیک تا این قیمت معرفی کنید

با تشکر

لینک به دیدگاه

درود

سی پی یو Quad 9550 intel برد 775 با اور نهایت چه گرافیکی جواب میده؟ سری های جدید 6 یا 7

پاور چی پیشنهاد میدین

کولر چی پیشنهاد میدین

لینک به دیدگاه

سلام 
این هاردهای Patriot Aero 1TB Wireless mobile Drive و Seagate Wireless Plus WIFI 1TB واسه استریم کردن،کپی فایل یا ... نیاز به مودم یا روتر دارند ؟ 
با توجه به قیمت بالایی که دارند ارزش خرید دارند ؟
Silicon Power Sky Share H10 Wi-Fi Drive 1TB امکانش هست بیارید یا نه؟ 
با تشکر .

فکر میکنم خودشون چیپ وایرلس دارن . نیازی به مودم نیست برای اینها .

اگر خیلی نیاز داری که از این مدل هاردها استفاده کنی چاره ای نداری . بخوای یک هارد با سوکت LAN بگیری و یک روتر وایرلس هم بذاری کنارش همین قیمت ها در میاد .

لینک به دیدگاه

سلام،خنک کننده ماچو واسه 3570k خوبه؟تو کیس ایکس6 جا میشه؟

رم kinstone hx blue*4

برد asus p8 z77v-lk

پاور green 850-oc

بایوس برد نسخه 1001 میباشد،لازم است انرا به اخرین نسخه اپدیت کنم؟اصلا اپدیت بایوس چه موقع پیشنهاد میشود؟ 

واسه  asus 650ti boost oc  sli  یا 760 کیس من تهویه مناسبی داره؟

دو تا فن کم نویز و الیدی دار واسه کف کیس و درب بغل(با گرافیک ها تداخل نکنه)پیشنهاد بدید.

خنک کننده خوبیه . برای اورکلاک ها متوسط به بالا هم راحت جواب میده . تو کیس X6 هم فکر نمیکنم مشکلی داشته باشه . دوستانی که دارن این کیس رو بهتر میتونن نظر بدن .

بایوس آپدیت باشه بهتره . با پردازنده ها، رم ها و کلا سخت افزارهای جدید بهتر مچ میشه . البته قبل از اینکه آپدیت کنی در مورد ورژن مورد نظر کمی تحقیق کن که مشکلی نداشته باشه . گاهی اوقات پیش میاد که مشکلی توشون هست .

این کارتها تو کیس شما هیچ مشکلی ندارن .

تا چقدر میخوای هزینه کنی . Deepcool XFan در 4 رنگ هست که حدود 15 قیمت داره . البته 12 سانتی . فن ENERMAX Apollish هم هست که 65 تومانه . اون هم 12 سانتیه .

لینک به دیدگاه

فقط میمونه پاور که فکر میکنم یه پاور 600w واسش کافی باشه.که نمیدونم چی بگیرم.لطفا یه پاور پیشنهاد بدید.مرسی.

الان خرید سیستم 1155 دیگه توجیهی نداره . با مقدار خیلی کمی هزینه بیشتر میتونی سیستم 1150 بگیری و

رم رو 2 ماژول بگیر . 2 کاناله کار کنه .

برای کارت 770 پاور 600 وات کافی نیست . بهتره که 650 یا 750 وات بگیری .

لینک به دیدگاه

سلام

لطفا یک گرافیک خوب تا 250000 تومان به من معرفی کنید

لطفا هم از Nvidia و هم از amd گرافیک تا این قیمت معرفی کنید

با تشکر

با 275 تومان میتونی Inno3D GT 640 1GB GDDR5 و یا Sapphire R7 240 1GB GDDR5 With BOOST با حدود 280 تومان بگیری که خیلی بهتر از کارتهای 250 تومانی کار میکنن  . تا 250 تومان Sapphire HD7730 1GB GDDR5 و GIGABYTE GT630 2GB DDR3 یا ASUS GT630 2GB DDR3 می تونی بگیری که توصیه نمیکنم .

لینک به دیدگاه

درود

سی پی یو Quad 9550 intel برد 775 با اور نهایت چه گرافیکی جواب میده؟ سری های جدید 6 یا 7

پاور چی پیشنهاد میدین

کولر چی پیشنهاد میدین

محدودیتی برای نصب کارت گرافیک نداره . ولی کارت 650 و یا نهایتا 760 بیشتر بذاری هیچ تفاوتی نمیبینی . چون پردازنده جلوی کار کارت های قویتر رو به خاطر ضعفش میگیره .

پاور 600 وات خوبه . ولی اگر کارت 760 بگیری توصیه میکنم 650 یا 750 بگیری . چون پردازنده پر مصرفی داری .

کولر بستگی به هزینه ای داره که میخوای بکنی و کاری که داری . اگر معمولی بخوای از 15 تومان هست تا حرفه ای بالای 200 تومان .

لینک به دیدگاه

درود

سیستمه خوبیه ولی اگه من باشم سوکت 1150 ورمیداشتم

4670k گزینه خیلی خوبیه

مادربورد هم سوکت z87 (گزینه های زیادی هست که میتونید بر اساس نیازتون انتخاب کنین)

پاور هم اگه green 650oc بردارین بهتره

لینک به دیدگاه

ویرایش...

ویرایش شده توسط ahmad021
لینک به دیدگاه

سلام.استادان فن میشه بفرمایید با بودجه 1700 چه سیستمی مناسب برای گیم میشه جمع کرد؟

با ذکر قطعه و قیمت ها.

لینک به دیدگاه

سلام.استادان فن میشه بفرمایید با بودجه 1700 چه سیستمی مناسب برای گیم میشه جمع کرد؟

با ذکر قطعه و قیمت ها.

ASUS B85M-E LGA1150 B85 MB ---------319

Intel Core i3-4130 Haswell 1150 Processor-----------355

ASUS GTX 760 OC DCII 2GB GDDR5---------------899

Seagate Barracuda 500GB SATA3 HDD  -----------153

Kingston HyperX Blu 1600MHz 4GB DDR3---------------124

POWER GREEN GP600A-EU---------------245

CASE GREEN HUNTER-------------171

مجموع  2266

سلام رفیق اگه میخواید ارزون تر بیوفته میتونید بجای این گرافیک gtx 660  بگیرید که حدودا 200 تومن ارزون تر هست و شما باید کمی بودجتون رو بالا بیارید تا این سیستم که یه سیستم معمولی هست رو تهیه کنید

موفق باشید

ویرایش شده توسط Alirezaa
لینک به دیدگاه

اساتید محترم خسته نباشید،یه سوال خیلی مهم در مورد رابطه cpu با ram برام پیش اومده ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.

به عنوان مثال اگر یه cpu:3770 رو در کنار یه رم با فرکانس 2400 قرار بدیم با فرض اینکه مادربرد رم رو ساپورت میکنه،آیا این دو بزرگوار در کنار هم  بازده بالایی دارند؟با توجه به اینکه درگاه رم این سی پیو 1600 هست.

حالا اگر همین cpu رو درکنار یه رم با فرکانس 1600 قرار بدیم همان بازده قبلی رو داره؟؟کدومشون ب صرفه تر هست؟؟

نکته:اصلا مساله اورکلاک رو درنظر نگیرید

یه توضیح در این رابطه بدین ممنون میشم.

لینک به دیدگاه

ASUS B85M-E LGA1150 B85 MB ---------319

Intel Core i3-4130 Haswell 1150 Processor-----------355

ASUS GTX 760 OC DCII 2GB GDDR5---------------899

Seagate Barracuda 500GB SATA3 HDD  -----------153

Kingston HyperX Blu 1600MHz 4GB DDR3---------------124

POWER GREEN GP600A-EU---------------245

CASE GREEN HUNTER-------------171

مجموع  2266

سلام رفیق اگه میخواید ارزون تر بیوفته میتونید بجای این گرافیک gtx 660  بگیرید که حدودا 200 تومن ارزون تر هست و شما باید کمی بودجتون رو بالا بیارید تا این سیستم که یه سیستم معمولی هست رو تهیه کنید

موفق باشید

برمبنای amd چی پیشنهاد میدید؟

لینک به دیدگاه

اساتید محترم خسته نباشید،یه سوال خیلی مهم در مورد رابطه cpu با ram برام پیش اومده ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.

به عنوان مثال اگر یه cpu:3770 رو در کنار یه رم با فرکانس 2400 قرار بدیم با فرض اینکه مادربرد رم رو ساپورت میکنه،آیا این دو بزرگوار در کنار هم  بازده بالایی دارند؟با توجه به اینکه درگاه رم این سی پیو 1600 هست.

حالا اگر همین cpu رو درکنار یه رم با فرکانس 1600 قرار بدیم همان بازده قبلی رو داره؟؟کدومشون ب صرفه تر هست؟؟

نکته:اصلا مساله اورکلاک رو درنظر نگیرید

یه توضیح در این رابطه بدین ممنون میشم.

اگر مادربورد شما قابلیت XMP داشته باشه میشه استفاده کرد . با فعال کردن XMP فرکانس حافظه شما تا حدی که جواب میده مادربورد میره بالا .تا حدی که مادربورد بدون اورکلاک ساپورت میکنه .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...