رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

Corsair Vengeance 8GB 2x4GB 1600 DDR3

Corsair XMS3 8GB 4GBx2 1600Mhz DDR3

چرا قیمت این رم ها یکی هست ؟ مگه سری Vengeance بهتر نیست ؟

و یک سوال دیگه Vengeance آبی چه فرقی با سیاه میکنه ؟

ممنون

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.2k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

سلام

Corsair Vengeance 8GB 2x4GB 1600 DDR3

Corsair XMS3 8GB 4GBx2 1600Mhz DDR3

چرا قیمت این رم ها یکی هست ؟ مگه سری Vengeance بهتر نیست ؟

و یک سوال دیگه Vengeance آبی چه فرقی با سیاه میکنه ؟

ممنون

سلام از نظر زیبایی ونجنس بهتره کارایی رو نمیدونم  :D

قیمت این دو مدل زیاده از مارک دیگه ای بگیرید بهتره قیمتشون مناسب تره

لینک به دیدگاه

Kingston HyperX Blu 1600MHz 4GB DDR3 این جای ارتقا داره؟ دو تا 4 گیگ 8 گیگ نهایت می تونم ارتقا بدم؟

اون 8 گیگ جای ارتقا نداره؟

دوستان من گیج شدم بهترین و مناسب ترین گزینه رو به من پیشنهاد بدین

شما اگر برای بازی میخوای 8 گیگ کافیه در حال حاضر . شاید تا 1-2 سال دیگه هم کافی باشه . پس بهتره که 2 ماژول 4 گیگ بگیری تا دوکاناله کار کنه و سرعت بیشتری داشته باشه . اگر بیشتر از 8 گیگ میخوای ، 2 ماژول 8 گیگ بگیر تا 2 کاناله کار کنه . اگر یک 4 گیگ و یگ 8 گیگ بگیری 2 کاناله نمیشه . به نظر من برای 4 گیگی کینگستون هایپر بلو و برای 8 گیگی گینگستون هایپر رد یا بلک فرق نمیکنه . پول بیشتر برای رم 1600 که نمیخوای اورکلاک کنی نده . ضمنا با گارانتی هم بگیر حتما .

لینک به دیدگاه

از لحاظ ظاهری اون کورسیر خشگل تره حالا بازم با این وجود کارایشون فرقی نمیکنه؟؟؟

لینک به دیدگاه

برای شما که میخوای فقط استفاده نرمال و بازی بکنی نه . تفاوتی نداره .

لینک به دیدگاه

حالا تو این دو تا برند کدوم رو انتخاب کنم خوبه؟

CORSAIR XMS3 4GB DDR3 1600

Kingston HyperX Blu 1600MHz 4GB DDR3

لینک به دیدگاه

کسی میدونه قیمت این کیس چقدره؟

RaidMax Case AGUSTA

تا چند وقت پیش که لیون داشت 350 یه 370 بود

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

از کیس x7 بهتره؟؟

درود دانیال جان 

کیس x7v2 یک کیس بسیار زیبا و همچنین جا داره اگر بودجتون بین 300 الی 360 تومنه پیشنهاد میکنم همین کیسو بردارین همچنین لازم به ذکره که بگم در این کیس از بهترین فنها استفاده شده که همون کوگاره خیلی عالیه بالاخره با توجه به قیمتی که داره :)

لینک به دیدگاه

از کیس x7 بهتره؟؟

من هر چی فکر کردم نتونستم یکیش رو انتخاب کنم :mellow:

ویرایش شده توسط RezaYa_67
لینک به دیدگاه

با توجه به راهنمایی های دوستان بنده رم 4 گیگ کینگستون هایپر ابی رو خریدم :) 

لینک به دیدگاه

من هر چی فکر کردم نتونستم یکیش رو انتخاب کنم :mellow:

از هر زاویه ای نگاه کنی X7 بهتره

کولینگ / فضا / کیفیت ساخت / زیبایی (نظر شخصی) /

لینک به دیدگاه

درود

دوستان گرامی قصد دارم هدفون بخرم صرفا برای موسیقی و فیلم . بیشتر با لپ تاپم استفاده می کنم . بودجه هم حدودا 300 تومن . لطفا راهنمایی بفرمایید . در ضمن لپ تاپم پورت مینی توسلینک داره .

لینک به دیدگاه

سلام

hyperX blu CL9

یا

hyperX red CL9

کدوم بگیرم؟

سری hyperx genesis تو بازار نیست ؟

ویرایش شده توسط kaveh
لینک به دیدگاه

سلام

hyperX blu CL9

یا

hyperX red CL9

کدوم بگیرم؟

سری hyperx genesis تو بازار نیست ؟

درود

تفاوت خاصی ندارن عزیز

ولی ترجیحا red رو تهیه کنین

لینک به دیدگاه

سلام.چنتا سوال داشتم برای تکمیل اطلاعات عمومی خودم در زمینه خرید که یه همشون رو یکجا میپرسم.

1.تویه سایتی معتبر خوندم که تفاوت کارت گرافیک 780 و 870TI در رزولوشن پایین 10% و در رزولوشن بالا 30% هست.این قضیه صحت داره برای مثال روی رزولوشن متداول فول اچ دی و رزولوشن 1920*1080 یا اینچ 23 با بالاترین تنظیمات توی کدوم درصد قرار میگیرن؟10 یا 30.بعد این اختلاف درصدی رو چجوری میشه به فریم برد یعنی 10% چند فریم اخلاف میشه؟

2.توی همین سایت و بسیاری از سایت های دیگه خوندم که مادربورد تاثییر بسیار پایینی در گیم داره،اگر اینجوری هست پس مادربوردهای گیمینگ این وسط چی میگن؟تبلیغ هست یا واقعا تاثیر پذیر هستن؟؟همچنین رم های گیمینگ

3.اکثر مادربوردهای گیمینگ از سری اورکلاک هستن.این به این معنی هیت که مادربورد های معمولی به درد گیم نمیخورن؟؟

4.کارت های که پسوند oc دارن اور شده کارخانه هستن یا نه میشه اورشون کردمورد دیگه اینکه برای اور کردن یک کارت گرافیک حتما به مادربورد سری z نیاز هست یا خبر؟؟

5.بین چیپ های 81 و 85 و 87 (به غیر از سری Z)چه تفاوت فاحشی دارن؟تفاوتی هست که یک خریدار رو به انتخاب بین این سه چیپ ترغیب کنه؟اگر نه پس تنوع این سه چیپ به چه معنای هست؟؟

6.کارت های گرافیک AMD دربارشون شنیدم که این کمپانی در ارائه اپدیت بسیار بد عمل میکنه و فراز و فرودهایی داره.بدون تععب و فن بازی واقعا اینجوری هست؟؟

لینک به دیدگاه

سلام.چنتا سوال داشتم برای تکمیل اطلاعات عمومی خودم در زمینه خرید که یه همشون رو یکجا میپرسم.

1.تویه سایتی معتبر خوندم که تفاوت کارت گرافیک 780 و 870TI در رزولوشن پایین 10% و در رزولوشن بالا 30% هست.این قضیه صحت داره برای مثال روی رزولوشن متداول فول اچ دی و رزولوشن 1920*1080 یا اینچ 23 با بالاترین تنظیمات توی کدوم درصد قرار میگیرن؟10 یا 30.بعد این اختلاف درصدی رو چجوری میشه به فریم برد یعنی 10% چند فریم اخلاف میشه؟

منظور شما 780ti بود دیگه ؟ اختلافشون در همین حدوده . معمولا پایینترین رزولوشن رو 1280 در 720 در نظر میگیرن و بالاترین رو 2560 در فکر کنم 1440 . البته اگر اعداد رو اشتباه نکرده باشم . اما این تفاوت ها تو بازیهای مختلف هم فرق داره . ممکنه یک بازی با کارت 780 تو بالاترین رزولوشن 60 فریم بده و با کارت ti حدود 70 فریم . یک بازی دیگه هم ممکنه تو همون شرایط اختلاف فریم کمتری بده . نمیشه دقیقا به مقدار فریم گفت . ولی در کل هر دو کارت در حال حاضر در تمام بازیها در رزولوشن فول اچ دی و بالاترین تنظیمات حداقل 30 فریم رو میدن . این حداقل به معنی اینه که هیچ لگ یا پرشی تو بازی ها دیده نمیشه .

2.توی همین سایت و بسیاری از سایت های دیگه خوندم که مادربورد تاثییر بسیار پایینی در گیم داره،اگر اینجوری هست پس مادربوردهای گیمینگ این وسط چی میگن؟تبلیغ هست یا واقعا تاثیر پذیر هستن؟؟همچنین رم های گیمینگ

مادربوردها وظیفه ارتباط دادن قطعات با هم رو دارن . هرچقدر کیفیت این ارتباط بهتر باشه مسلما کیفیت کار هم بهتره. مادربوردهای گیمینگ امکانات اضافه در اختیار کاربر میذارن . مثلا کارت صدای قویتر ، کارت شبکه قویتر ، امکان استفاده از چند کارت گرافیک به طور همزمان ، توانایی استفاده از رم های فرکانس بالا و در آخر توانایی اورکلاک . همه اینها برای کسی که یک سیستم عادی برای بازی کردن میخواد به کار نمیاد . پس میشه گفت مادربورد ارزون قیمت معمولی با مادربورد گرون قیمت گیمینگ براش یک کار میکنه . برای خرید مادربورد بهتره که حداقل ها رو حتما در نظر گرفت . بعد از اون میشه به امکانات اضافه بر اساس بودجه ای که هست فکر کرد .

3.اکثر مادربوردهای گیمینگ از سری اورکلاک هستن.این به این معنی هیت که مادربورد های معمولی به درد گیم نمیخورن؟؟

اینطور نیست . مثلا مادربورد های سری B85 اینتل قابلیت اورکلاک ندارن . ولی کاملا برای یک سیستم گیم نرمال مناسب هستن . هم ساتا3 دارن . هم گرافیک PCI-E3 پشتیبانی میکنن و خیلی چیزهای دیگه .

4.کارت های که پسوند oc دارن اور شده کارخانه هستن یا نه میشه اورشون کردمورد دیگه اینکه برای اور کردن یک کارت گرافیک حتما به مادربورد سری z نیاز هست یا خبر؟؟

اورشده کارخونه هستن . ولی باز هم میشه اورشون کرد . البته اگر سیستم خنک کننده خوبی هم داشته باشن . نیازی نیست مادربورد سری Z باشه حتما . ولی باید مادربورد خوبی باشه تا بتونه برق مورد نیاز گرافیک رو تامین کنه . چون بخشی از برق مورد نیاز گرافیک از طریق مادربورد به اون میرسه .

5.بین چیپ های 81 و 85 و 87 (به غیر از سری Z)چه تفاوت فاحشی دارن؟تفاوتی هست که یک خریدار رو به انتخاب بین این سه چیپ ترغیب کنه؟اگر نه پس تنوع این سه چیپ به چه معنای هست؟؟

تفاوتشون رو تو این لینک میتونی ببینی : http://en.wikipedia.org/wiki/LGA_1150 بیشترین تفاوتشون تو قابلیت اورکلاک و امکاناتشونه .

6.کارت های گرافیک AMD دربارشون شنیدم که این کمپانی در ارائه اپدیت بسیار بد عمل میکنه و فراز و فرودهایی داره.بدون تععب و فن بازی واقعا اینجوری هست؟؟

این مورد رو نمیتونم با اطمینان بگم . ولی معمولا از دوستان شنیدم که آپدیت های AMD همیشه کاملا درست نبودن و گاهی مشکل ساز شدن .

لینک به دیدگاه

باسلام خدمت دوستان و اساتید.

در مورد خرید رم و دوال چنل سوالی داشتم.

بنده خودم یکجفت رم Geil 2GB 1600 Enhance Corsa با تایمینگ 9-9-9-28 بصورت دوال چنل دارم آیا میتونم رو جفت اسلات دیگه رم با باس و ولتاژ همسان ولی برند و تایمینگ متفاوت بصورت دوال چنل استفاده کنم یا نه؟

mainboard: m5a88-evo

cpu: AMD Phenom X6 1100T

من یک جفت رم 4 گیگ با باس 1600 نیاز دارم اگه پشنهادی از بین رم های موجود در سایت دارید ممنون میشم مطرح کنید.

باتشکر.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوسته عزیز سقف هزینه رو هم مشخص کنید 

به نظره بنده بهتره رم هایه خودتون رو بفروشین و 2 عدد رم 4 گیگ باس 1600 بخرید 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

باسلام خدمت دوستان و اساتید.

در مورد خرید رم و دوال چنل سوالی داشتم.

بنده خودم یکجفت رم Geil 2GB 1600 Enhance Corsa با تایمینگ 9-9-9-28 بصورت دوال چنل دارم آیا میتونم رو جفت اسلات دیگه رم با باس و ولتاژ همسان ولی برند و تایمینگ متفاوت بصورت دوال چنل استفاده کنم یا نه؟

mainboard: m5a88-evo

cpu: AMD Phenom X6 1100T

من یک جفت رم 4 گیگ با باس 1600 نیاز دارم اگه پشنهادی از بین رم های موجود در سایت دارید ممنون میشم مطرح کنید.

باتشکر.

برای دوال حتما لازم نیست دو رم یک مارک باشن ( ولی اگر باشن بهتره )

در هر حال برای دوال هر دو رم باید دارای فرکانس یکسان و زمان تاخیر ( CL ) یکسان باشن

الان من دو عدد رو چهار گیگ رو سیستمم هست هر دو باس 1333 و زمان تاخیر 9 هستن

ولی مارک یکی کینگ استون و اون یکی اکستروم هست

ویرایش شده توسط WINNER
لینک به دیدگاه

سلام.اگر توان و وات پاور از میزان مصرف سیستم بیشتر باشه مشکلی برای قطعات پیش نمیاد؟؟در کل ایرادی نداره؟؟ممنون

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام.اگر توان و وات پاور از میزان مصرف سیستم بیشتر باشه مشکلی برای قطعات پیش نمیاد؟؟در کل ایرادی نداره؟؟ممنون

درود دوست گلم 

توان پاور که بالا باش هیچ مشکلی ایجاد نمیکنه و برای بعد ها که بخواین قطعه ی جدیدی اضافه کنین تاثیر مثبت داره و ضرر به شما نمیزنه که بخواین  پاور سیستم رو عوض کنین 

موفق باشید 

لینک به دیدگاه

مشکلی برای قطعات پیش نمیاد . ولی هزینه بیشتری بابت خریدش میدید . بهترین راندمان پاور تو مصرف حدود 50 درصد توانشه . یعنی اگر مثلا پاور 600 وات داری که زده 90 درصد راندمان داره حداکثر ، اگر 300 وات مصرف کنه سیستم به این 90 درصد میرسه . کمتر بشه راندمان میاد پایین ، بیشتر هم بشه میاد پایین .

مثلا این نمودار مال پاور 530 وات گرینه :

post-59-0-25193100-1395082243_thumb.png

این هم مال 1350 واتش :

این هم مال  330 وات :

post-59-0-29966000-1395082304_thumb.png

post-59-0-31471500-1395082373_thumb.png

لینک به دیدگاه

سلام دوستان یک سوال داشتم دیگه فکرم جایی نرسید گفتم اینجا مشکلمو بپرسم

من مادربرد MSI XPOWER Z87 خریدم مشکل اینجاس که وقتی تو برق میزنم لامپ هایی که روی مین هست روشن میشه ولی هرچی دکمه روشن شدنو میزنم هیچی نمیشه ترو خدا اگه کسی با این مادربرد کار کرده بگه چیکارش کنم  :(

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...