رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

ببخشید یه سول داشتم ممنون میشم جواب بدید

پردازنده های سوکت 1150 مثل  4770K یا 4770 در حالت عادی نهایت  پهنای باندشون 25,600 MB/s هست. درسته؟  یعنی اگه ما یه پردازنده ضریب بسته داشته باشیم با توجه به اینکه (حافظه با فرکانس 1600 مگاهرتز: پهنای باند 12.800 مگابایت در ثانیه) به صورت دوال استفاده کنیم میشه همون 25,600 MB/s که به خاطر همین هم مین برد های سری H و پایینر بیشتر از 1600 برای فرکانس ساپورت نمیکنن. درسته؟؟

پس اگه 4770K داشته باشیم و اور نکنیم و ولتاژ رو بالا نبریم رم با فرکانس 2800 هم بیاندازیم روی همون 1600 کار میکنه؟؟! با توجه به این که ( حافظه با فرکانس 2800 مگاهرتز: پهنای باند 22.400 مگابایت در ثانیه/ که به صورت دوال میشه 44.800 )

روی این سیستم میشه

مادربرد:maximus vi gene

پردازنده:corei7 4770k

رم:F3-2400C10D-8GTX

ویرایش شده توسط pc gamer69
لینک به دیدگاه

• ارسال 27.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

• کاربر ویژه

ببخشید یه سول داشتم ممنون میشم جواب بدید

پردازنده های سوکت 1150 مثل  4770K یا 4770 در حالت عادی نهایت  پهنای باندشون 25,600 MB/s هست. درسته؟  یعنی اگه ما یه پردازنده ضریب بسته داشته باشیم با توجه به اینکه (حافظه با فرکانس 1600 مگاهرتز: پهنای باند 12.800 مگابایت در ثانیه) به صورت دوال استفاده کنیم میشه همون 25,600 MB/s که به خاطر همین هم مین برد های سری H و پایینر بیشتر از 1600 برای فرکانس ساپورت نمیکنن. درسته؟؟

پس اگه 4770K داشته باشیم و اور نکنیم و ولتاژ رو بالا نبریم رم با فرکانس 2800 هم بیاندازیم روی همون 1600 کار میکنه؟؟! با توجه به این که ( حافظه با فرکانس 2800 مگاهرتز: پهنای باند 22.400 مگابایت در ثانیه/ که به صورت دوال میشه 44.800 )

نه نه نه نه 

منظور اون 25.6 اینه که تو حالت 2 کاناله تو باس 1600 بالاترین حجم قابل دستر رس بینه رم و سیپیو 25.6 گیگابایت یعنی 2 برابره 1 رمه باس 1600 هست در حالت 2 کاناله 

پس ما اگه 4770 داشته باشیم موقعی که رم با باس 2400 بندازیم با باس 1600 برایه اولین بار بالا میاد و باید از داخل بایوس پروفایل XMp  رو آن کرد 

لینک به دیدگاه

چون پاور شما قوی هست پیشنهاد بنده اول گرافیک و دوم مادربرد و رم هست البته بنده به جای شما باشم گرافیک رو عوض میکنم البته بنده به خاطر این میگم که گیمر هستم شما چه استفاده ای میکنید از سیستم؟

فقط گیم

:D

سوالی که هست اینه که 

در حال حاظر این سیستم نیاز هایه شما رو جواب گو هست یا خیر 

اگر جواب گو هست 

حتما مادربورد رو ارتقا بدید 

چون هارد SSD  تون در حال حاظر با نصف سرعته خودش داره کار میکنه 

اگر قطعاتتون تو کاره خاصی کم میاره اون قطعه رو باید ارتقا بدید 

ولی خوب با داشتنه SSD  حیف هست که از قدرت اون استفاده نکنید 

پیشنهاده من اگه سیستمتون کمبودی نداره مادربورد هست 

تو بازی ها درست حسابی FPS جالبی بهم نمیده.

مادر برد مناسب معرفی کنید ، سمت آورکلاک هم نمیرم اصلا

ویرایش شده توسط AR!@N
لینک به دیدگاه

نه نه نه نه 

منظور اون 25.6 اینه که تو حالت 2 کاناله تو باس 1600 بالاترین حجم قابل دستر رس بینه رم و سیپیو 25.6 گیگابایت یعنی 2 برابره 1 رمه باس 1600 هست در حالت 2 کاناله 

پس ما اگه 4770 داشته باشیم موقعی که رم با باس 2400 بندازیم با باس 1600 برایه اولین بار بالا میاد و باید از داخل بایوس پروفایل XMp  رو آن کرد 

شما منظورتون اینه که برای رم 1600 بالاترین حجم دسترسی 25.6 و برای 2400 / 38.4 ؟؟

منم دقیقا همین قسمت رو متوجه نمیشم. پهنای باند یک رم که فرکانسش 2400 هست 19.200 مگابایت در ثانیه اس که به صورت دوال استفاده کنیم میشه 38.400 مگابایت در ثانیه. در صورتی که بالاترین حجم دسترسی بینه رم وسیپیو برای 4770K به صورت دوال همون 25.6 هست.شاید عکس زیر منظورمو برسونه

28017218731634096229.png

سوال کلی من اینه که الان اگه 4770k بگیرم با رم 2400 و سیپیو رو اورکلاک نکنمش رم روی 2400 کار میکنه یا روی همون 1600 ؟؟ ( با فعال کردن پروفایل XMP چه اتفاقی میافته ؟ حجم دسترسی زیاد میشه؟؟ )

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

آره 

شما در صورت داشته مادربورد z87  و با فعال کردنه پروفایل XMP  باس رم ها تون رو به 2400 میرسونید 

و نیاز به اورکلاک و ... نیست 

لینک به دیدگاه

مناسب گیم کدوم بهتره

Asus z87pro asrock fatality killer msi z87 g45gaming

لینک به دیدگاه

عزیز مثبت هام تموم شده  @};-

ویرایش شده توسط i.AR.m.ch.a.E.n.R
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مناسب گیم کدوم بهتره

pro  خوبه ولی بدرده اور میخوره و با داشتنه  کارت شبکه وایرلس و بلوتوث بدرد میخوره 

اگه به دردتون میخوره و میشه روش اور هم انجام داد از 2 مین دیگه بهتره 

ولی خوب بینه MSI  و Asrock  ازراک قیمت پایین تری داره و قابلیت هایه گیمینگش هم کامله 

و MSi  هم میشه گفت خوبه و از فازبندی با کیفیت تر برخوردار هست 

به نظرم بینه این 2 باید انتخاب کنی 

که بیشتر سلیقه هم وسط هست 

ولی خودم نظرم بیشتر به ازراک هست 

لینک به دیدگاه

مناسب گیم کدوم بهتره

عزیز بهتر بود بودجهتون رو برای خرید برد میگفتید شاید گزینه های بهتری هم بهتون معرفی میکردیم

لینک به دیدگاه

دوستان به نظر شما سی پی یو phenom1100T یا 1090T برای کارت گرافیک 660TI در گیم گلوگاه ایجاد میکنه؟؟؟؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام.

میخواستم یه چند تا کیبورد بهم معرفی کنید که مشخصات زیر رو داشته باشه.

قیمت:میان رده

برند:ترجیها لاجیتک

مشخصه مورد نظر من:نرم بودن و بدون صدا بودن کلیدها.

کاربری:بیشتر تایپ و کمی هم بازی

با تشکر.

لینک به دیدگاه

سلام دوستان من تازه عضو سایت شدم میخواستم یه سیستم جمع کنم زیاد اهل گیم و اورکلاک نیستم شاید هر از گاهی گیم و یه نرمافزار گرافیکی!!!عمر قطعات و سیستم بیشتر از کارییشون برام مهمه میخام سیستمی جمع کنم که حداقل تا 5 سال ساپورتم کنه و قابل ارتقا باشه بودجم حداکثر 3.5 تومنه خودم قطعات زیرو انتخاب کردم البته شاید اگه بودجم اجازه بده گرافیکو به asus gtx650 2g تغیر بدم میخواستم نظر شما دوستان و اساتید محترم سایتو بدونم.

در ضمن به نظر شما رم Gskill TridentX 8GB بهتره واسه این سیستم یا corsair

23605237986790877264.jpg

سلام یه چند تا تغیر تو لیست دادم میخواستم نظر اساتید و دوستان عزیزرو بدونم در مورد گرافیک بودجم یکم کمه میخوام صبر کنم.

34755447920050631446.jpg

لینک به دیدگاه

یه سوال هم از اساتید محترم داشتم چرا پاور های hp green نسبت به gp oc اینقد ارزونترن؟!! چه فرقی با هم دارن؟

لینک به دیدگاه

سلام

میخوام پردازنده4130 سوکت1150 رو بخرم..

برای بازیهای متوسط مناسبه؟

برای انجام بازی این پردازنده مناسب تره یا 8400 دوهسته سوکت775..یعنی کدوم قوی تره.

الان سیستم دوهسته8400 هست..فقط برا ارتقا و تنوع میخوام عوض کنم..(مشتری)بیشتر هم قصد ارتقا هست..

---

ی مین مناسب و خوب برا 4130 معرفی نمایید که کارکرد خوبی داشته باشه و جنس عالی.. ب نوعی امتحان پس داده باشه.. زیادم گرون نباشه.. درحد200تا250تومن..

ممنون

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام.

میخواستم یه چند تا کیبورد بهم معرفی کنید که مشخصات زیر رو داشته باشه.

قیمت:میان رده

برند:ترجیها لاجیتک

مشخصه مورد نظر من:نرم بودن و بدون صدا بودن کلیدها.

کاربری:بیشتر تایپ و کمی هم بازی

با تشکر.

???????

هیشکی نیست به ما کمک کنه؟

لینک به دیدگاه

سی پی یو 4130 عالیه برای اجرای بازی تو حالت مدیون رو به بالا هم مناسبه

ولی گرافیک شما چیه اصل گرافیکه!

اون مدل سی پی یو که اسم بردی نصف 4130 قدرت نداره خیالت تخت باشه که 4130 عالیه

برا مین برد لینک زیر عالیهو قیمت مناسبی هم داره

http://lioncomputer.ir/product/3575/ASRock%20H81M-GL%20LGA1150%20H81%20MB/

درود

گرافیک4890 سفایر هست..غیر رفرنس..پاورهم685B

بازی هم بیشتر مدیوم هست زیاد بازی سنگین انجام نمیدن..ی پسر بچه10ساله هست..

قصد داشتم این بورد رو بگیرم

http://lioncomputer.ir/product/3321/ASUS%20H81-Plus%20LGA1150%20H81%20MB/

مزیت و برتری نسبت به مدل ازراک که فرمودین هم داره یا تفاوتی ندارن؟ خرید کدوم یکی ارجح تره؟

ممنون

لینک به دیدگاه

درود

گرافیک4890 سفایر هست..غیر رفرنس..پاورهم685B

بازی هم بیشتر مدیوم هست زیاد بازی سنگین انجام نمیدن..ی پسر بچه10ساله هست..

قصد داشتم این بورد رو بگیرم

http://lioncomputer.ir/product/3321/ASUS%20H81-Plus%20LGA1150%20H81%20MB/

مزیت و برتری نسبت به مدل ازراک که فرمودین هم داره یا تفاوتی ندارن؟ خرید کدوم یکی ارجح تره؟

ممنون

تو این رده بوردها با هم تفاوت خلی کمی دارن . بیشتر برند هست که قیمت رو متفاوت میکنه تا کیفیت . ضمنا ازراک هم کیفیت بوردهاش خیلی خوبه . اگر میتونی کمی بیشتر هزینه کن و بورد B85 ازراک رو بگیر . 285 تومانه . به اختلاف 30-40 تومانی میارزه .

ویرایش شده توسط Hamed
لینک به دیدگاه

سلام یه چند تا تغیر تو لیست دادم میخواستم نظر اساتید و دوستان عزیزرو بدونم در مورد گرافیک بودجم یکم کمه میخوام صبر کنم.

34755447920050631446.jpg

گرافيك را چرا نميخريد؟؟؟

كيس را عوض كن پيشنهاد ميدم x6 بخريد براي كولينگ بيشتر يا واتر كولر توش جا بشه مثل:h100i لازمت ميشه براي اور كردن حتما بخر اگه اور ميكني

لینک به دیدگاه

گرافيك را چرا نميخريد؟؟؟

كيس را عوض كن پيشنهاد ميدم x6 بخريد براي كولينگ بيشتر يا واتر كولر توش جا بشه مثل:h100i لازمت ميشه براي اور كردن حتما بخر اگه اور ميكني

بودجم کمه واسه همین گرافیک و ssdبعدا میگیرم اورکلاک فک نکنم بکنم

لینک به دیدگاه

بودجم کمه واسه همین گرافیک و ssdبعدا میگیرم اورکلاک فک نکنم بکنم

اگر اورکلاک نمیکنی پس پردازنده سری K ، مادربورد سری Z و رم بالاتر از 1600 هم نگیر . هزینه ها رو کم میکنه و میتونی بقیه قطعات رو مناسب تر بگیری .

لینک به دیدگاه

تو این رده بوردها با هم تفاوت خلی کمی دارن . بیشتر برند هست که قیمت رو متفاوت میکنه تا کیفیت . ضمنا ازراک هم کیفیت بوردهاش خیلی خوبه . اگر میتونی کمی بیشتر هزینه کن و بورد B85 ازراک رو بگیر . 285 تومانه . به اختلاف 30-40 تومانی میارزه .

ممنون

چون ب درخواست مشتری دارم قطعه میخرم.. اونم سفارش مین ایسوس یا گیگا داده..

خودم مین ازراک داشتم واقعا حرف ندارن در کیفیت ساخت و کارایی..

برا همین قصد خرید دو برند بالا هست..

اگه کارایی دو مدل قبلی که ذکر شد برای سیستم و کاربر10 11 ساله اونم گیم متوسط خوبه همونارو بردارم..

لینک به دیدگاه

دوستان به نظر شما سی پی یو phenom1100T یا 1090T برای کارت گرافیک 660TI در گیم گلوگاه ایجاد میکنه؟؟؟؟؟؟؟

کسی نبود

لینک به دیدگاه

ممنون

چون ب درخواست مشتری دارم قطعه میخرم.. اونم سفارش مین ایسوس یا گیگا داده..

خودم مین ازراک داشتم واقعا حرف ندارن در کیفیت ساخت و کارایی..

برا همین قصد خرید دو برند بالا هست..

اگه کارایی دو مدل قبلی که ذکر شد برای سیستم و کاربر10 11 ساله اونم گیم متوسط خوبه همونارو بردارم..

اگر قصدش فقط بازی هست و اون هم در یک حد نرمال هیچ فرقی نمیکنه کدوم بورد رو بگیری . نهایتش روش یک هارد و یک گرافیک نصب میکنه با دو ماژول رم . پس ارزونترین بورد H81 هم جواب میده . اگر اصرار به برند داره دیگه خودش میدونه . برند براش بگیر . ولی هیچ فرقی نمیکنن .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...