رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

• ارسال 27.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

• کاربر ویژه

سلام من اگه یک هارد 2tb بردارم بهتره یا دوتا 1tb

برای چه کاری 

آرشیو 

چون عموما 2 ترا ها کمی سرعت بالاتری دارند 

لینک به دیدگاه

برای چه کاری 

آرشیو 

چون عموما 2 ترا ها کمی سرعت بالاتری دارند 

برای گیم

یک سوال دیگه موسRazer Mamba 4G 6400Dpi Wireless Gaming Mice با یو اس پی هم میشه وصل کرد یا فقد وایرلس است

لینک به دیدگاه

به نظر من دنبال یه 650ti  استوک باشید که همین حدودا قیمتشه 

از هردوشون بهتره 

HD7770.png

650ti کسی واس فروش نذاشته که پیگیرش بشم

واس همین انتخابی جز این 7770 و 6870 ندارم

حالا بنظر شما کدوم ارزش خرید بیشتری داره؟؟؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ببینید ایشون هنوز دارن کارتشونو 

http://lioncomputer.ir/forum/index.php?showtopic=28783

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

1808g7mvout6qjpg.jpg

17p1swq26onlfjpg.jpg

لینک به دیدگاه

سلام ایا برای sli کارت گرافیک باید هردو کارت از یک برند باشند نمیشه مثلا یک کارت gtx780 از ایسوز و یک gtx780 از گیگابایت

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دراصل باریه کراس یا SLI  فقط یکسان بودن چیپست مهم هست 

ولی طبق گفته دوستان 

هرچه کارت ها یکسان تر باشن نتایج بهتر خواهد بود 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام ایا برای sli کارت گرافیک باید هردو کارت از یک برند باشند نمیشه مثلا یک کارت gtx780 از ایسوز و یک gtx780 از گیگابایت

درود 

خیر لازم نیست از یه برند باشن فقط باید مموریشون یکی باشه و مدلشون مثلا 2 تا 780 هر دو 3 گیگ باید باشن حالا میتونین چه گیگابایت و ایسوس چه evga و ایسوس و... رو sli کنین ;)

لینک به دیدگاه

هیچ مشکلی پیش نمیاد میخوام بخرما اگه کوچکترین مشکلی است بگین.میخوام یک کارت asus gtx 780 poseidon با یک evga gtx 780 classified hydro copper 

sli کنم هیچ ضرر معایبی نداره

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

هیچ مشکلی پیش نمیاد میخوام بخرما اگه کوچکترین مشکلی است بگین.میخوام یک کارت asus gtx 780 poseidon با یک evga gtx 780 classified hydro copper 

sli کنم هیچ ضرر معایبی نداره

هیچ مشکلی پیش نمیاد دوست گلم 

در صورتی که هر دو گرافیک 3 گیگ باشند ... 

اما همانطور که دوستمون گفتن شاید دو تا عین هم فریم دهی در حد 5 فریم بهتر باشه 

لینک به دیدگاه

سلام.دوستان من چند وقتیه سر ارتقای رم دچار سردرگمی شدم.یک رم 4 گیگ هایپرایکس بلو دارم و سیستم کم میاره و میخوام یکی دیگه اضافه کنم.بعضی از دوستان و فروشنده های عزیز میگن که اشکالی نداره که هر دو رم از یک برند نباشه فقط فرکانسشون یکی باشه کافیه ولی بعضی دیگه از دوستان میگن که نه اگر از یک برند هم نباشند توی تایمینگ مشکل پیدا میکنی و حتما از یک مدل و از یک برند باشه.حالا شما بزرگان چه دستوری میفرمائین.بلاخره تکلیف چیه؟؟

لینک به دیدگاه

سلام.دوستان من چند وقتیه سر ارتقای رم دچار سردرگمی شدم.یک رم 4 گیگ هایپرایکس بلو دارم و سیستم کم میاره و میخوام یکی دیگه اضافه کنم.بعضی از دوستان و فروشنده های عزیز میگن که اشکالی نداره که هر دو رم از یک برند نباشه فقط فرکانسشون یکی باشه کافیه ولی بعضی دیگه از دوستان میگن که نه اگر از یک برند هم نباشند توی تایمینگ مشکل پیدا میکنی و حتما از یک مدل و از یک برند باشه.حالا شما بزرگان چه دستوری میفرمائین.بلاخره تکلیف چیه؟؟

بهتره که از یک برند و مدل باشه تا مطمئن بشی دو کاناله کار میکنه . اگر از یک برند نگیری باید به فرکانس ، تایمینگ ، ولتاژ کاری و چیپ اونها توجه کنی که یکی باشن . هیچ تفاوتی نباید داشته باشن . درغیر این صورت تک کاناله کار میکنن .

لینک به دیدگاه

سلام و شب به خیر 

من میخوام یه کولر واسه سی پی یو سیستمم تهیه کنم. 

هزینه حدودا تا 230-240 تومان 

خودم این مدل رو انتخاب کردم 

مدل پردازنده 4770k هست و مدل مین بورد Msi Mpower کیس هم گرین X7

پردازنده اورکلاک سنگینی نمیشه و بیشتر قصد خنک نگه داشتن پردازنده روی فرکانس حدود 4 گیگاهرتز هست. 

نویز و زیبایی کولر و جا شدن اون در کیس به همراه نصب شدن بر روی مادربرد یاد شده هم حائز اهمیت هستند.

با این تفاسیر اگه اوستان این مدل رو توسیه می کنند بفرمایند و در صورت رد اون با ذکر دلیل مدل مناسبی رو معرفی کنند. 

با تشکر بسیار 

لینک به دیدگاه

سلام

تفاوت مین بردهای z87xud3d   با 4h و 5h در چیه؟ فقط در تعداد اسلات های گرافیکه؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

تفاوت مین بردهای z87xud3d   با 4h و 5h در چیه؟ فقط در تعداد اسلات های گرافیکه؟

اسلاتها ، تعداد فازهایی که به کار رفته 

پورتها و چیزهای دیگه 

وگرنه چیپشون یکی هست 

لینک به دیدگاه

سلام و شب به خیر 

پردازنده اورکلاک سنگینی نمیشه و بیشتر قصد خنک نگه داشتن پردازنده روی فرکانس حدود 4 گیگاهرتز هست. 

نویز و زیبایی کولر و جا شدن اون در کیس به همراه نصب شدن بر روی مادربرد یاد شده هم حائز اهمیت هستند.

با این تفاسیر اگه اوستان این مدل رو توسیه می کنند بفرمایند و در صورت رد اون با ذکر دلیل مدل مناسبی رو معرفی کنند. 

با تشکر بسیار 

سلام و درود دوست عزیز مدلی که انتخاب کردید کولر عالی هست.

لینک به دیدگاه

بهتره که از یک برند و مدل باشه تا مطمئن بشی دو کاناله کار میکنه . اگر از یک برند نگیری باید به فرکانس ، تایمینگ ، ولتاژ کاری و چیپ اونها توجه کنی که یکی باشن . هیچ تفاوتی نباید داشته باشن . درغیر این صورت تک کاناله کار میکنن .

درود بر شما.حامد بزرگوار با این جوابتون سه سوال دیگه برام پیش اورد.

سوال اول:شما فرمودین هر دو از یک برند باشند تا دوال چنل یا دو کاناله بشن.حالا امکان این هست که برای مثال 2 تا 4 گیگ از یک برند و دو چهارگیگ دیگه از برند دیگه استفاده کرد یا نه دوباره مشکل ساز میشه و کلا رم ها همشون باید از یک برند باشن؟؟

سوال دوم: اینکه بعضی از مادربورد ها اسلات های رم رو با دو رنگ ایجاد کردن.خواستم ببینم این به این معنی هست که باید حتما اگر از دو رم استفاده شده روی اسلات های هم رنگ قرار بگیرن یا نه تفاوتی نمیکنه؟؟

سوال سوم:حتما میزان حافظه رم ها باید یکی باشه؟یعنی حتما باید دوتا 2گیگ یا دوتا 4 گیگ کنار هم باشن یا اینکه میشه کنار یک دو گیگ یک 4 گیگ هم قرارا داد؟؟؟

پیشاپیش ممنون

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سوال اول:شما فرمودین هر دو از یک برند باشند تا دوال چنل یا دو کاناله بشن.حالا امکان این هست که برای مثال 2 تا 4 گیگ از یک برند و دو چهارگیگ دیگه از برند دیگه استفاده کرد یا نه دوباره مشکل ساز میشه و کلا رم ها همشون باید از یک برند باشن؟؟

سوال دوم: اینکه بعضی از مادربورد ها اسلات های رم رو با دو رنگ ایجاد کردن.خواستم ببینم این به این معنی هست که باید حتما اگر از دو رم استفاده شده روی اسلات های هم رنگ قرار بگیرن یا نه تفاوتی نمیکنه؟؟

سوال سوم:حتما میزان حافظه رم ها باید یکی باشه؟یعنی حتما باید دوتا 2گیگ یا دوتا 4 گیگ کنار هم باشن یا اینکه میشه کنار یک دو گیگ یک 4 گیگ هم قرارا داد؟؟؟

پیشاپیش ممنون

دوست عزیز لازم نیست رمها حتما از یک برند باشن ولی باید فرکانس و زمان تاخیرشون یکی باشه 

برای دوال چنل باید حتما رمها تو اسلاتهایی قرار بگیرن که همرنگ هم هستن 

مورد سوال سوم شما هم خیر هست لازم نیست حتما رمها ظرفیتشون یکی باشه 

لینک به دیدگاه

پیشاپیش ممنون

همونطور که دوستمون گفتن نیازی نیست که حتما یک برند باشه . کافیه مشخصاتش کاملا مشابه باشه . ولی بهتره که از یک برند و یک مدل باشه که دیگه نیازی به گشتن دنبال مشخصات و اینکه هماهنگ هستن یا نه نباشی .

باید برای دو کاناله کار کردن روی اسلات های همرنگ قرار بگیرن . البته بهتره که کاتالوگ مادربورد رو نگاه کنی . کاملا توضیح داده .

اگر مقدار حافظه رمها یکی نباشه به صورت 2 کاناله کار نمیکنن . ولی میتونی به صورت تک کاناله استفاده کنی .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام و شب به خیر 

با تشکر بسیار 

پیشنهاد میدم دنبال یه SBE  استوک باشید 

خیلی کارایی بهتری داره 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

در اصل شما با مشکل مواجه نمیشه 

تو رم ها یه تایمینگ هست که تو باس 1600 عموما 9.9.9.24 هست و تو بعضی ها 11.11.11.34 

حالا اگه رم شما از مدل اول باشه و شما رم دومی رو هم بزاری سیستم با تایمینگ رم 2وم شما بالامیاد (اگه رو حالت اتومات باشه) 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بچه ها تبدیل رم 4 به 8 .در گیم چند درصد تاثیر داره؟

خود حجم رم مثه حجم گرافیک هست 

و فقط توش دیتا باز میشه 

و ضرفیت بالاتر باعث باز کردن بازی های با کانفیگ بالاتر میشه

ولی سرعت رو تاثیر اصلی به باس و تایم رم ها مربوط میشه 

و اگه مثلا دوال چنل بشه خوب کارایی میره بالا 

اگرنه گذاشتن رم فقط باعث باز کردن بازی هایی با نیاز این سطح هست 

البته تو سیستم هایی که از گرافیک و سیپیو بالا بهره میبرند تاثیر کمی بیشتره 

لینک به دیدگاه

دوستان بین این سه تا کدوم بهتر عمل میکنه بخوام بخرم

ASUS HD7770 1GB DDR5....... ASUS R7 250X 1G  ..........ASUS R7 250 1G
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...