رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

• ارسال 27.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

دروود دوستان

با قطعاتی که پایین نوشتم چه پاوری بگیرم جواب می ده؟ گرین 380 کافیه یا بیشتر.

اگه نظری در مورد قطعات دارین هم بگین ، هنوز قطعات رو سفارش ندادم .(مثلا با قیمت مشابه مدل بهتری مد نظرتون باشه)

MB : B85M-P33 V2 MSI MB

RAM: KINGSTON 4GB 1600 HYPERX BLU

VGA: SAPPHIRE R7 250 2GB DDR3 WITH BOOST 128BIT

CPU: INTEL CORE i3 4130 3.4GHz 3MB

DVDRW: SUMSONG

پیشاپیش ممنون

پاور رو بهتره 430 بگیری . گرافیک رو هم مدل GDDR5 رو بردار . GDDR3 ارزش نداره . خیلی ضعیفتره .

لینک به دیدگاه

این مادربوردم ببین خوبه

http://nikrayan.net/?part=product&inc=product&id=5724

اون پردازنده به مادربورد فعلی شما میخوره . ولی مادربورد جدیدی که لینک دادی نیاز به پردازنده سری 1150 داره . با این پردازنده بالا کار نمیکنه .

لینک به دیدگاه

این سیستما ببندم خوبه چند سال بعد میشه کارتگرافیک ایینا شا ارتقا داد؟

moterboard:Motherboard Asus H87-mc

Cpu:Intel Core i3-4130 Haswell 3.4GHz

Vga:Amd Radeon 7750

ram:8Gb

لینک به دیدگاه

اگر عیبی هم داره خودت یه سیستم بگو با کارت گرافیک Amd radeon 7750 یک میلیون و دویست دارم.برا گیم هم میخوام

لینک به دیدگاه

این سیستما ببندم خوبه چند سال بعد میشه کارتگرافیک ایینا شا ارتقا داد؟

moterboard:Motherboard Asus H87-mc

Cpu:Intel Core i3-4130 Haswell 3.4GHz

Vga:Amd Radeon 7750

ram:8Gb

خوبه . فقط این چند سال بعدش رو نمیشه خیلی مطمئن گفت . سیستم ها هر سال دارن پیشرفت میکنن . ولی برای ارتقاء گرافیک مشکلی نداری . پاور رو مناسب بردار . برای این گرافیک 480 وات خوبه . ولی قویتر بردار که اگر خواستی عوض کنی مشکل پیش نیاد .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام.

والا هر چی گشتم جای درست سوالم رو بپرسم جایی پیدا نکردم و در نتیجه مزاحم اساتید این قسمت شدم. :blush:

میخواستم یه نفر به ن کمک کنه و بگه این کلیدی که روی کارت ما هست برای چه کاریست؟

Dual BIOS ( Legacy and UEFI ) Support

4070.gif

UEFI.png

لینک به دیدگاه

سلام.

والا هر چی گشتم جای درست سوالم رو بپرسم جایی پیدا نکردم و در نتیجه مزاحم اساتید این قسمت شدم. :blush:

میخواستم یه نفر به ن کمک کنه و بگه این کلیدی که روی کارت ما هست برای چه کاریست؟

Dual BIOS ( Legacy and UEFI ) Support

4070.gif

UEFI.png

تا جایی که میدونم برای اورکالک استفاده میشه . کارت 2 بایوس داره که هر کدوم رو جداگانه میشه تنظیم کرد . میشه یکی رو روی حالت اورکلاک گذاشت و یکی معمولی و با زدن این دکمه به راحتی تغییرش داد .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

این سی پی یو به این مادر بورد میخوره moterboard:Motherboard Asus H87-mc 

cpU:AMD FX-8350 @ 4.0Ghz 

خیر دوست عزیز این مادربرد اینتل و سوکت 1150 هست

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

این سی پی یو به این مادر بورد میخوره moterboard:Motherboard Asus H87-mc 

cpU:AMD FX-8350 @ 4.0Ghz 

شما بهتره سقف هزینه تون رو مشخص کنید برایه مادربورد و سیپیو تا دوستان پیشنهادد بدن دوست عزیز 

لینک به دیدگاه

سلام

من میخوام  یه سیستم جدید بگیرم

میخاستم  سی پی یو   FX-8350 روی سیستمم ببندم ولی متوجه شدم که تولیدشون متوقف شده

حالا میخام بدونم اگه الان این سی پی یو رو بگیرم تا سه چهار سال،  کار من رو راه میندازه که بعد ارتقا بدم

یا بهتره صبر کنم سی پی یو جدیدی که قراره بیاد بازار رو بگیرم

لینک به دیدگاه

با سلام به دوستان عزیز.میخوام پاور سیستمم رو عوض کنم و 850 یا 1000 وات بگیرم.میخواستم نظر شما رو هم بدونم و ازتون راهنمایی بگیرم.به نظرتون از بین برندها کدوم قابل اعتماده؟
با توجه به صحبتهایی که یه جا گفته شده بود oem پاورهای گرین و خیلی از شرکتهای دیگه یکی هست، آیا واقعا کیفیت پاورهایی که مثلا CWT برای گرین و کورسیر یا برندهای دیگه میسازه واقعا یکی هست؟
به عنوان مثال oem دو پاور cwt باشه.هر دو پاور 850 وات و 80پلاس گلد باشند.یکیشون گرین و اون یکی کورسیر

لینک به دیدگاه

سلام

میخاستم  سی پی یو   FX-8350 روی سیستمم ببندم ولی متوجه شدم که تولیدشون متوقف شده

حالا میخام بدونم اگه الان این سی پی یو رو بگیرم تا سه چهار سال،  کار من رو راه میندازه که بعد ارتقا بدم

اگه بودجت بیشتره اینا بگیر Core i7 3770 @ 3.5Ghz

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

اگر مادربرد تون این cpu رو ساپورت میکنه همین رو بگیرید 

چونکه دیگه پردازنده های سوکت am3  تولید نمیشن 

این پردازنده هم تا 3 سال راحت تمام نیازهای شما رو براودره میکنه 

لینک به دیدگاه

سلام دوستان سیستم زیر رو میخوام ببندم برای گیم و استفاده چندرسانه ای و عادی (سیستم 24 ساعت روشن)

Green X7 Cougar Ver.2.0   $385
Green 700A-HP     $320
Asus H97-PRO    $450
Intel Core i7 4770   $1000
Kingston HypeX FURY 8GB 1600Mhz DDR3    $290

لطفا برای این سیستم بهترین کارت گرافیک برای بازی های جدید گرافیک بالا با بودجه تا سقف یک میلیون و 500 معرفی کنید.

یک کولر عادی برای CPU هم معرفی بشه که 8-10 درجه ای دما رو کم کنه چون همیشه روشن هست بودجه تا سقف 200 تومان.

راستی مین برد هنوز وارد بازار نشده اما  قیمتش باید همین حدودا باشه (طبق نسل قبلی) درسته؟

بودجه کلی بنده هم 4 میلیون تومان هست اگه سیستم بهتری مد نظرتون هست پیشنهاد بدید. برند هم هیچ فرقی برام نمیکنه.

این قطعات رو دارم : HDD SSD MONITOR SPEAKER MOUSE KEYBOARD

با تشکر

ویرایش شده توسط mypdf
لینک به دیدگاه

سلام دوستان سیستم زیر رو میخوام ببندم برای گیم و استفاده چندرسانه ای و عادی (سیستم 24 ساعت روشن)

Green 700A-HP     $320

Asus H97-PRO    $450

لطفا برای این سیستم بهترین کارت گرافیک برای بازی های جدید گرافیک بالا با بودجه تا سقف یک میلیون و 500 معرفی کنید.

یک کولر عادی برای CPU هم معرفی بشه که 8-10 درجه ای دما رو کم کنه چون همیشه روشن هست بودجه تا سقف 200 تومان.

راستی مین برد هنوز وارد بازار نشده اما  قیمتش باید همین حدودا باشه (طبق نسل قبلی) درسته؟

بودجه کلی بنده هم 4 میلیون تومان هست اگه سیستم بهتری مد نظرتون هست پیشنهاد بدید.

با تشکر

سلام .

اول در مورد بورد بگم که با توجه به اینکه هنوز وارد بازار نشه و قیمت اولیه همه کالا ها هم بالاتر از نرمال هست ، به احتمال زیاد قیمتی در حدود 650 تا 700 خواهد داشت . بورد چیپ 87 این مدل هم اوایل ورودش به بازار در حدود 600 تومان قیمت داشت .

برای کارت گرافیک GYGABYTE R9 280X WF X3 OC 3GB GDDR5 رو پیشنهاد میکنم که حدود 1389 قیمت داره . با توجه به خنک کننده خوبی که روش هست و سیستم شما که قراره 24 ساعته کار کنه ، فکر میکنم انتخاب خوبی باشه .

برای خنک کننده هم Thermalright HR-02 Macho رو با قیمت 142 تومان پیشنهاد میکنم . میتونید یک فن 14 سانتی دیگه هم بهش اضافه کنید که 32 تومانه و کاراییش رو بالاتر ببرید .

یک پیشنهاد هم برای رم دارم . اگر 8 گیگ رم احتیاج دارید ، 2 ماژول 4 گیگی بگیرید تا در حالت 2 کاناله کار کنه . اینطوری بهتره و سرعت بالاتری میده به شما .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

Green 700A-HP     $320

Asus H97-PRO    $450

بودجه کلی بنده هم 4 میلیون تومان هست اگه سیستم بهتری مد نظرتون هست پیشنهاد بدید. برند هم هیچ فرقی برام نمیکنه.

با تشکر

کولر برای شما یه CPU Cooler Thermalright HR-02 Macho هم کافی هست که قیمتش رو ما 150 در نظر میگیریم 

پس گرافیک میشه 1.550 که اگه بتونید حدود 100 ت دیگه هزینه کنید میتونید یه MSI GTX 780 3GB GDDR5  بردارید یا اگه نمیتونید باید کارت 770 رو انتخاب کنید که GIGABYTE GTX 770 OC WF 3X 2GB GDDR5 این مدل 1.390 هست 

شاید بعضی از دوستان بگن چرا r9 290 پیشنهاد نمیدی 

چون نسخه رفرنس این گرافیک دماش تا 99 98 هم میره بالا و به درد شبانه روز روشن بودن نمیخوره 

بهترین انتخاب همون 780 هست اگه هزینتون برسه 

اگر فقط هدف گیم هست میتونید به جای 4770 یه 4670 بردارید و هزینه رو بندازید واسه گرافیک 

چون گیم اون هم با تک کارت نیازی به i7  نداره و اگه قرار بر SLI بود 4770 به کارتون میومد 

لینک به دیدگاه

با سلام به دوستان عزیز.میخوام پاور سیستمم رو عوض کنم و 850 یا 1000 وات بگیرم.میخواستم نظر شما رو هم بدونم و ازتون راهنمایی بگیرم.به نظرتون از بین برندها کدوم قابل اعتماده؟
با توجه به صحبتهایی که یه جا گفته شده بود oem پاورهای گرین و خیلی از شرکتهای دیگه یکی هست، آیا واقعا کیفیت پاورهایی که مثلا CWT برای گرین و کورسیر یا برندهای دیگه میسازه واقعا یکی هست؟
به عنوان مثال oem دو پاور cwt باشه.هر دو پاور 850 وات و 80پلاس گلد باشند.یکیشون گرین و اون یکی کورسیر

لینک به دیدگاه

پاور های گرین ، پاورهای با کیفیتی هستن . یک OEM نمیاد برای شرکت های مختلف پاور با کیفیت مختلف تولید کنه . مگر اینکه سفارش اون شرکت باشه که اون موقع استانداردهای مورد نظر رو نمیگیره . وقتی یک پاور استانداردهای لازم رو داره و مشابه استانداردهای برند دیگه هست ، پس از نظر کیفیت هم در همون سطحه . به نظر من شما گرین انتخاب کنید . چون هم قیمت بهتری داره و هم گارانتی مناسبتر .

لینک به دیدگاه

هارد اینترنال وسترن

خاور بلک caviar black خوبه یا رید ناس red nas

هارد اکسترنال

1 ترا بایت خوب یا 500 گیگ چی سراغ دارید ؟

ویرایش شده توسط quantum
لینک به دیدگاه

سلام.دوستان فرق چیپست z87با z97 چیه؟؟؟

ایا چیپست های z87از پردازنده های برادول پشتیبانی میکنن؟؟؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام.دوستان فرق چیپست z87با z97 چیه؟؟؟

ایا چیپست های z87از پردازنده های برادول پشتیبانی میکنن؟؟؟

این مشخصات این دو چیپ هست 

http://www.intel.com/content/www/us/en/chipsets/performance-chipsets/z87-chipset.html

و 

http://www.intel.com/content/www/us/en/chipsets/performance-chipsets/z97-chipset.html?wapkw=z97+chipset

برای z87  فکر کنم باید بایوس رو اپدیت کنید 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...