رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان من میخوام یه سیستم برای گیم و تدوین فیلم و... بگیرم

بیشتر از همه روی انتخاب cpu و vga موندم

اولین سوالم اینه که  به نظرتون من بهتره که intel i5 4440 بگیرم یا amd fx 6350 ؟ 4440 نسبت به fx 8350 چطوره ؟

---------------------------------------------------------------------------------

سوال دوم هم در مورد کارت گرافیک هست

به نظرتون برای بازی کدوم از این کارت ها مناسب تر هست ؟

MSI GTX 750 Ti Oc TF 2gb

galaxy GTX 750 Ti Oc 2gb

Giga GTX 750 Ti TOc WF 2X 2gb

Asus GTX 650 Ti Dual fan 1gb

R7 260X 2gb

HD 7850 2gb

سوال سوم هم اینه که مثلا مدل galaxy 750 فرقی توی قدرت داره با msi 750 چون 100 تومن اختلاف قیمت دارن

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

سلام دوست عزیز بودجه خودتون و قطعات مورد نیاز رو اعلام کنید

لینک به دیدگاه

بودجه بنده برای cpu تا 650 تومن هست و برای vga هم تا 600 هست

لینک به دیدگاه

سلام

مادربرد من  z87-A  هستش

میخواستم بدونم  دکمه EPU و TPU تو حالت عادی باید  خاموش باشه یا روشن و یا چه موقع میشه فعالش کرد؟؟؟؟؟؟؟

متشکر از همه بچها

لینک به دیدگاه

درود، دوستان واسه یه سیستم i5 4670k با کارت R7850 کدوم مادربرد رو پیشنهاد میکنید بگیرم:

این یا این ؟

بعد با این مشخصاتی که دادم یه پاور 500 واتی بسه؟

ویرایش شده توسط a2n
لینک به دیدگاه

Corsair Vengeance Pro 2×8GB=16GB DDR3 2400MHz CL11

یا

G skill TridentX 2×8GB=16GB DDR3 2400MHz CL10

کدوم بهتر هست؟

اگه میشه یه توضیح کوچیک بدید مرسی

لینک به دیدگاه

سلام.یکی از دوستانم گیمر هست و قصد خرید یک مادربورد گیمینگ رو داره.من ادرس فروشگاه لیون رو بهش دادم و به خاطر اینکه اهل اور نیست نمیخواد از سری zz گیمین بگیره و چشمش GIGABYTE G1.Sniper B5 رو گرفته ولی درباره سوکتش که B85 هست دچار شک شده.از اونجایی که قصد خرید یه i7 و کارت گرافیک 780 رو داره میخواست بدونه این مادربورد این این قطعه رو به خوبی پشتیبانی میکنه یا نه؟امکانات یک مادربورد گیمینگ کامل رو داره؟؟مشکلی کلا پیش نمیاد؟؟

و

یه سوال کلی اینکه چیپ 85 با 87 تفاوت خاصی دارن؟؟

لینک به دیدگاه

سلام.یکی از دوستانم گیمر هست و قصد خرید یک مادربورد گیمینگ رو داره.من ادرس فروشگاه لیون رو بهش دادم و به خاطر اینکه اهل اور نیست نمیخواد از سری zz گیمین بگیره و چشمش GIGABYTE G1.Sniper B5 رو گرفته ولی درباره سوکتش که B85 هست دچار شک شده.از اونجایی که قصد خرید یه i7 و کارت گرافیک 780 رو داره میخواست بدونه این مادربورد این این قطعه رو به خوبی پشتیبانی میکنه یا نه؟امکانات یک مادربورد گیمینگ کامل رو داره؟؟مشکلی کلا پیش نمیاد؟؟

و

یه سوال کلی اینکه چیپ 85 با 87 تفاوت خاصی دارن؟؟

سلام خسته نباشید  این جدول مقایسه چیپست ها ست :

post-13330-0-82802600-1401384995_thumb.jpg

اگه اورکلاک نمیکنن تفاوت ها توی تعداد usb 3 و ساتا 6 گیگ و نوع pci و تکنولوژی های rapid storage و smart response خلاصه میشه .

لینک به دیدگاه

سلام خسته نباشید  این جدول مقایسه چیپست ها ست :

attachicon.gifChipset.jpg

اگه اورکلاک نمیکنن تفاوت ها توی تعداد usb 3 و ساتا 6 گیگ و نوع pci و تکنولوژی های rapid storage و smart response خلاصه میشه .

ممنون بزرگوار.میشه یکم بیشتر توضیح بدید؟usb 3 و ساتا 6 گیگ توی این مدل نیست؟؟تکنولوژی های rapid storage و smart response اون قدر مهم و تاثیرگذار هست که قید این مادربورد رو این بنده خدا بزنه؟؟؟مشکلی واسه کشیدن i7 و گرافیک 780 رو نداره؟؟

لینک به دیدگاه

بچه ها به نظر شما بهترین cpu با قیمت 500 تومن برای گیم چیه؟ ای ام دی یا اینتل فرقی نداره.گرافیک من هم 660Ti هست

لینک به دیدگاه

سلام. من یه پلی استیشن ۳ اسلیم خریدم میخوام بهمانیتور وصل کنم ولی مانیتورم پورت hdmi نداره پورتش vga هست. بنزر شما مانیتورمو عوض کنم؟ مانیتورم ۲۰ اینچ LED سامسونگ هست. چه ۲۲ اینچ و ۲۴ اینچ چی پیشنهاد میدین؟

لینک به دیدگاه

بچه ها به نظر شما بهترین cpu با قیمت 500 تومن برای گیم چیه؟ ای ام دی یا اینتل فرقی نداره.گرافیک من هم 660Ti هست

سلام

سوکت مادربرد؟

لینک به دیدگاه

سلام. من یه پلی استیشن ۳ اسلیم خریدم میخوام بهمانیتور وصل کنم ولی مانیتورم پورت hdmi نداره پورتش vga هست. بنزر شما مانیتورمو عوض کنم؟ مانیتورم ۲۰ اینچ LED سامسونگ هست. چه ۲۲ اینچ و ۲۴ اینچ چی پیشنهاد میدین؟

سلام

بله باید عوض بشه،البته اگه مانیتورت ورودی av داشته باشه میتونی به اون وصل کنی(سه فیش) که فکر نکنم داشته باشه

بودجه شما چقدره؟

لینک به دیدگاه

Corsair Vengeance Pro 2×8GB=16GB DDR3 2400MHz CL11

یا

G skill TridentX 2×8GB=16GB DDR3 2400MHz CL10

کدوم بهتر هست؟

اگه میشه یه توضیح کوچیک بدید مرسی

جی اسکیل بهتره چون هم تایمینگ پایینتری داره و هم کلا جی اسکیل توی رم خیلی حرفه ای کار میکنه و برای اور کردن هم عالی هستن

Sent from my HUAWEI G700-U10 using Tapatalk

ویرایش شده توسط afshin b
لینک به دیدگاه

ممنون بزرگوار.میشه یکم بیشتر توضیح بدید؟usb 3 و ساتا 6 گیگ توی این مدل نیست؟؟تکنولوژی های rapid storage و smart response اون قدر مهم و تاثیرگذار هست که قید این مادربورد رو این بنده خدا بزنه؟؟؟مشکلی واسه کشیدن i7 و گرافیک 780 رو نداره؟؟

دوست عزیز توی جدول نگاه کنی نوشته usb 3 توی b85 تعداد 4 و توی z87 تعداد 6 تا هست و ساتا 6 گیگ هم همینطور .

تکنولوژی rapid storage برای کسایی هست که بیشتر از یک هارد استفاده میکنن که باعث افزایش عملکرد و مصرف کمتر برق و محافظت بیشتر در برابر از دست دادن داده ها در صورت خطای هارد میشه .

تکنولوژی smart respons ترکیبی از عملکرد سریع یک ssd کوچک و یک هارد دیسک با ظرفیت بالا را فراهم میکنه .

مشکلی از نظر ساپورت cpu و vga نداره و سوکت هاشون رو ساپورت میکنه .

لینک به دیدگاه

دوستان ممنون میشم بگید تا 600 تومن بهترین cpu چیه ؟ سوکت فرقی نداره amd یا intel هم فرقی نداره ولی خوب هرچی ارزون تر بود بهتر

یکی هم اینکه تا 650 تومن چه کارتی خوبه برای بازی

سوال دیگم هم اینه که مثلا مدل msi کارت gtx 750 قیمتش حدود 680 هست ولی مدل galaxy اون 580 هست میخواستم بدونم ایا این 2 توی قدرتشون فرقی دارن ؟ یا فقط خنک کنندگی ؟

قیمت کارت Giga gtx 750 Ti TOC WF 2x 2gb gddr5 هم میخواستم اگر کسی میدونه بگه و اینکه نسبت به 750 چقدر بهتر یا بدتر هست

لینک به دیدگاه

دوستان ممنون میشم بگید تا 600 تومن بهترین cpu چیه ؟ سوکت فرقی نداره amd یا intel هم فرقی نداره ولی خوب هرچی ارزون تر بود بهتر

یکی هم اینکه تا 650 تومن چه کارتی خوبه برای بازی

سوال دیگم هم اینه که مثلا مدل msi کارت gtx 750 قیمتش حدود 680 هست ولی مدل galaxy اون 580 هست میخواستم بدونم ایا این 2 توی قدرتشون فرقی دارن ؟ یا فقط خنک کنندگی ؟

قیمت کارت Giga gtx 750 Ti TOC WF 2x 2gb gddr5 هم میخواستم اگر کسی میدونه بگه و اینکه نسبت به 750 چقدر بهتر یا بدتر هست

دوست عزیز شما مادربورد داری یا نداری ؟

منظور از سوکت اینکه 1150 یا 1155 یا ... .

برای بازی اگه میخوای intel بگیری بهتره .

شما بگو برای چه کاری میخوای و چیا میخوای و بودجه چه قدر هست من در خدمتم .

لینک به دیدگاه

سلام

بله باید عوض بشه،البته اگه مانیتورت ورودی av داشته باشه میتونی به اون وصل کنی(سه فیش) که فکر نکنم داشته باشه

بودجه شما چقدره؟

مانیتورمو میخام بفروشم. Samsung 20 inch LED هست. فکر کنم ۳۰۰ بشه فروخت. یه ۳۰۰ تومن پول دارم بعلاوه مانیتور. البته اگر راهی هست که بشه پلی۳ رو روی این مانیتور اجرا کرد خوب میشه. من یه تبدیل توی پرشین تولز دیدم ۹۷ تومن hdmi رو به vga تبدیل میکنه ولی نمیدونم کیفیتش چجوریه. شما چی پیشنهاد میدین؟

لینک به دیدگاه

عزیز من میخوام تازه یک سیستم جمع کنم ولی اول میخوام از cpu و کارت گرافیک شروع کنم که بدونم چی با این بودجه میتونم بگیرم

منظورم از سوکت هم اینه که من چون مادر بورد ندارم پس میتونم هر cpu بهتر بود بگیرم و مادر بورد رو براش تهیه کنم

عمده کارم بازی و تدوین فیلم هست برای مثال کار با نرم افزاری مثل after effect و...

بودجم برای cpu و کارت حدود 1 تومن هست ولی اگر ببینم با یکم بالا رفتن قیمت خیلی تفاوت ایجاد میشه میتونم تا 1200 بودجه رو افزایش بدم

لینک به دیدگاه

خوب دوست عزیز شما بودجه کلی برای سیستمت چه قدره ؟ یعنی میخوای cpu و گرافیک رو بگیری بذاری کنار ؟

لینک به دیدگاه

به پیشنهاد دوستان قطعات این شدند :
Intel Core i7 – 3.4GHz – 4770 - 1150     1,075
Case                                       200
ASUS MAXIMUS VI Hero LGA1150 Z87 MB        855
ASUS GTX 780 Ti 3GB GDDR5                2,849
kingston 4gb 1600 X2                       260
WD Caviar Green 3 TB SATA 64MB Buff        389
Pioneer BDR-208DBK 15X Bluray Disk - RW    300
Logitech G430 7.1 Surround Gaming HeadSet  315
Green GP1000B-OC                           579
Mouse And Keyboard                         200
Asus-VX228H                                710
JoyStick                                   050
5.890

نظر بهتری دارید ؟

لینک به دیدگاه

Intel Core i7 – 3.4GHz – 4770 - 1150 1,075

Case 200

ASUS MAXIMUS VI Hero LGA1150 Z87 MB 855

ASUS GTX 780 Ti 3GB GDDR5 2,849

kingston 4gb 1600 X2 260

WD Caviar Green 3 TB SATA 64MB Buff 389

Pioneer BDR-208DBK 15X Bluray Disk - RW 300

Logitech G430 7.1 Surround Gaming HeadSet 315

Green GP1000B-OC 579

Mouse And Keyboard 200

Asus-VX228H 710

JoyStick 050

5.890

نظر بهتری دارید ؟

دوست عزیز همه چیز عالیه خصوصا گرافیک. اما هاردتون خوب نیست. پیشنهاد میکنم از هارد سیگیت یا وسترن آبی یا مشکی تهیه کنین. درضمن این سیستم حتما به SSD نیاز داره. میتونین با حدود ۳۸۰ تومن یه 840 evo تهیه کنین که چیز بسیار خوبیه

Sent from my HUAWEI G700-U10 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

Intel Core i7 – 3.4GHz – 4770 - 1150     1,075

Case                                       200

ASUS MAXIMUS VI Hero LGA1150 Z87 MB        855

ASUS GTX 780 Ti 3GB GDDR5                2,849

kingston 4gb 1600 X2                       260

WD Caviar Green 3 TB SATA 64MB Buff        389

Pioneer BDR-208DBK 15X Bluray Disk - RW    300

Logitech G430 7.1 Surround Gaming HeadSet  315

Green GP1000B-OC                           579

Mouse And Keyboard                         200

Asus-VX228H                                710

JoyStick                                   050

5.890

نظر بهتری دارید ؟

دوست عزیز همشون خوبن اما به نظر من اگه به جای کینگستون رم gskill بگیری بهتره و همینطور به جای یه هارد 3 ترا اگه 3 تا 1 ترا بگبری بهتره چون اگه خدایی نکرده برای هاردت مشکلی پیش بیاد همه اطلاعاتت از دست میره ولی اونجوری دوتا دیگه هارد داری و ...

لینک به دیدگاه

خوب دوست عزیز شما بودجه کلی برای سیستمت چه قدره ؟ یعنی میخوای cpu و گرافیک رو بگیری بذاری کنار ؟

هنوز به شکل کامل و قطعی نمیتونم بودجه کل رو بگم برای همین میخوام cpu و گرافیک رو دقیقا بگیرم بزارم کنار

اما خوب در کل میخوام نزدیک 1800 خرج کنم یعنی حدودا 600 تا 700 تومن برای مین و رم و پاور و هارد میخوام بزارم کنار از طرفی هم

مثلا نمیخوام هارد گرون بشه و حتی شده یک 160 میگیرم چون 6 ترا هارد اکسترنال دارم

ویرایش شده توسط ted mosby
لینک به دیدگاه

هنوز به شکل کامل و قطعی نمیتونم بودجه کل رو بگم برای همین میخوام cpu و گرافیک رو دقیقا بگیرم بزارم کنار

اما خوب در کل میخوام نزدیک 1800 خرج کنم یعنی حدودا 600 تا 700 تومن برای مین و رم و پاور و هارد میخوام بزارم کنار از طرفی هم

مثلا نمیخوام هارد گرون بشه و حتی شده یک 160 میگیرم چون 6 ترا هارد اکسترنال دارم

د.ست عزیز با این cpu وگرافیک شما نیاز به یه پاور قوی داری که خودش حدود 400 میشه و رم و سی پی یو هم حداقل 600 میشه شما اگه کل بودجت همینه و کلا قطعه ای نداری بگو تا یک مشخصات برات بذارم .

در ضمن اگه میخوای بگیری بذاری کنا ممکنه تا اون موقع مثلا دیگه مادربورد ها اون cpu ها رو ساپورت نکنن .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...