رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

جواب ما رو نمی دید

Sent from my C5303 using Tapatalk

بستگی داره از چه سخت افزاری بخوای ارتقا بدید به این سخت افزار ها شما مثال می خوای سیستم z87 جمع کنید بهتر هست صبر کنید برای z97

اگه مثلا z77 داری می خواهید ارتقا بدید به z97 کارایی خاصی رو نخواهید داشت بهتر هست در آینده به فکر ارتقا باشید .

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

یه مانیتور ۲۷ اینچ میخام بخرم برای هم کامپیوتر هم برای PS3 بودجه هم ۱۴۰۰ تومن بیشتر نیست. فول اچ دی باشه با کیفیت و کاملا با ps3 سازگار باشه

مانیتور ASUS VK278Q 27inch LED هست که 1329 تومانه . زمان تاخیرش 2 میلی ثانیه هست و برای بازی ایده آله . وب کم هم داره رو خودش . منتها IPS نیست .

ASUS VN279Q 27inch FHD LED هم هست که 1285 تومانه . زمان تاخیرش 5 میلی ثانیه هست که خوبه . IPS هست و تصاویر رو با زنگهای دقیقتری نشون میده و زاویه دید بهتری هم داره . پورت DVI نداره ، در عوض MHL ساپورت میکنه که میتونی گوشی های موبایل دارای این قابلیت رو بهش وصل کنی . مصرفش هم کمتره .

من دومی رو ترجیح میدم .

لینک به دیدگاه

جواب ما رو نمی دید

Vii به زودی میاد . به نظر من کمی صبر کنید تا قیمتش مشخص بشه و ببینید چقدر اختلاف قیمت دارن . مسلما امکاناتش بهتر از Vi هست . ولی اینکه قیمتش میارزه یا نه هنوز مشخص نیست .

لینک به دیدگاه

سلام. روزتون بخیر. میخواستم برای گیم ایم سیستمو بگیرم. اهل اور هم نیستم.اگه مشکلی توش هست بگید برطرف کنم.

maniboard:asus z97-A lga 1150

vga:gtx 760 2gb gigabyte ddr5 oc

ram:Gskill RipjawsX 8GB 4GBx2 2400MHz DDR3 Ram

cpu:core i7 4790 haswell refresh 3.6 ghz

power:green gp 850 B oc

case:green x5 fusion gaming

من اهل اور کلاک نیستم. کارم گیم و برنامه نویسیه. ایا نیاز به سی پی یو کولر دارم؟ اگه اره یه کولر خوب در حد 150 تومن معرفی کنید. 

مرسی

پردازنده شما سری معمولی هست و اورکلاک هم نمیشه . پس اگر رم 2400 برای شما واجب نیست ، میتونید رم رو 1600 بردارید و مادربورد رو هم سری H97 بگیرید . اینطوری مبلغ باقیمانده رو میتونید جای دیگه هزینه کنید .

پاور 850 برای این قطعات زیاده . میتونید یک 700 وات سری HP بگیرید . کاملا جوابگو هست .

کیس رو یا X6 بردارید و یا X7 . کیس X5 فضای کمی داره و کیفیت جالبی هم نداره .

برای کار شما کولر نیازی نیست . ولی اگر دوست دارید همیشه پردازنده خنک باشه ، میتونید یک کولر مثل ماچو بگیرید که حدود 142 تومانه .

لینک به دیدگاه

پردازنده شما سری معمولی هست و اورکلاک هم نمیشه . پس اگر رم 2400 برای شما واجب نیست ، میتونید رم رو 1600 بردارید و مادربورد رو هم سری H97 بگیرید . اینطوری مبلغ باقیمانده رو میتونید جای دیگه هزینه کنید .

پاور 850 برای این قطعات زیاده . میتونید یک 700 وات سری HP بگیرید . کاملا جوابگو هست .

کیس رو یا X6 بردارید و یا X7 . کیس X5 فضای کمی داره و کیفیت جالبی هم نداره .

برای کار شما کولر نیازی نیست . ولی اگر دوست دارید همیشه پردازنده خنک باشه ، میتونید یک کولر مثل ماچو بگیرید که حدود 142 تومانه .

درود.

حامد خان ما اخر نفهمیدیم پردازندهایی که سری معمولی هستن و اور نمیشن ایا قابلیت استفاده بالاتر از باس قابل ساپورتشون رو دارن یا نه؟

رو خود مادربوردا زده بالاتر از 1600 با اور(یه پسوند oc کنار باس بالاتر میزنن)

ولی یه سری از دوستان میگن با فعال کردن پرفایل xmp میتونی بالاتر از 1600 هم استفاده کنی ایا خود پرفایل   xmpیعنی گزینه اور کردن اتوماتیک رم؟

لینک به دیدگاه

سلام. روزتون بخیر. میخواستم برای گیم ایم سیستمو بگیرم. اهل اور هم نیستم.اگه مشکلی توش هست بگید برطرف کنم.

maniboard:asus z97-A lga 1150

vga:gtx 760 2gb gigabyte ddr5 oc

ram:Gskill RipjawsX 8GB 4GBx2 2400MHz DDR3 Ram

cpu:core i7 4790 haswell refresh 3.6 ghz

power:green gp 850 B oc

case:green x5 fusion gaming

من اهل اور کلاک نیستم. کارم گیم و برنامه نویسیه. ایا نیاز به سی پی یو کولر دارم؟ اگه اره یه کولر خوب در حد 150 تومن معرفی کنید. 

مرسی

mb:h97 

cpu:core i5 4690

cooler:true spirit 120m bw

ram:ks hx blue 2*4g or 2*8g 1600

vga:msi gtx770 gamig or r9290 gaming

case:green x6

psu: green 750 oc

hdd:seagate 1tb 

dvdrw:asus 24x

لینک به دیدگاه

جواب ما رو نمی دید

بستگی داره از چه سخت افزاری بخوای ارتقا بدید به این سخت افزار ها شما مثال می خوای سیستم z87 جمع کنید بهتر هست صبر کنید برای z97

اگه مثلا z77 داری می خواهید ارتقا بدید به z97 کارایی خاصی رو نخواهید داشت بهتر هست در آینده به فکر ارتقا باشید .

والا سی پی یو 4770k هست وتمام قطعات خرید شده فقط مونده مادربرد بخرم؟

لینک به دیدگاه

جواب ما رو نمی دید

والا سی پی یو 4770k هست وتمام قطعات خرید شده فقط مونده مادربرد بخرم

لینک به دیدگاه

والا سی پی یو 4770k هست وتمام قطعات خرید شده فقط مونده مادربرد بخرم؟

پس همون مین z87 بخرید , پیشنهاد من خرید یک مین دست دوم گیگابایت هست بعدا هم خواستید بفروشید ضرر خاصی نمی کنید

لینک به دیدگاه

درود.

حامد خان ما اخر نفهمیدیم پردازندهایی که سری معمولی هستن و اور نمیشن ایا قابلیت استفاده بالاتر از باس قابل ساپورتشون رو دارن یا نه؟

رو خود مادربوردا زده بالاتر از 1600 با اور(یه پسوند oc کنار باس بالاتر میزنن)

ولی یه سری از دوستان میگن با فعال کردن پرفایل xmp میتونی بالاتر از 1600 هم استفاده کنی ایا خود پرفایل   xmpیعنی گزینه اور کردن اتوماتیک رم؟

بله این قابلیت رو دارن . سری K ضریب باز هست و فرکانس اون با استفاده از اضافه کردن ضریب فرکانس بیشتر میشه . در نتیجه میتونه تا جایی که سیستم کرش نکنه اور بشه . ولی فرکانس رم به این موضوع بستگی نداره . با استفاده از XMP میشه فرکانس رم رو به حداکثر مقدار پشتیبانی اون توسط مادربورد رسوند . البته تا فرکانسی که رم توش کار میکنه . این کار یه جورایی مثل اورکلاک هست . ولی بدون اضافه کردن ولتاژ و تنظیمات دستی . اگر بخوای فرکانس رم رو بیشتر از اون چیزی که در حالت نرمال هست اضافه کنی ، باید با استفاده از تنظیمات دستی و اضافه کردن ولتاژ اون رو تغییر بدی . مثلا یک رم 2133 روی مادربوردی که تا 2400 ساپورت میکنه ، با XMP تو فرکانس 2133 کار میکنه . ولی با اور دستی میشه اون رو تا 2400 هم برد .

لینک به دیدگاه

درود، فصد تهیه یک کیس دارم ظاهر شیک با تهویه مناسب +فیلتر ضد گردوغبار ی دونه غبار هم داخلش نیاد بودجه 210هزار تومن براش کنار گذاشتم بهترین انتخاب تو این رنج چی میتونه باشه؟ نظرم رو کیسraidmax cobra هست

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام.من چند وقته یک سوالی ذهنم رو درگیر کرده.بنچمارک های زیادی هم دیدم ولی هنوز قانع نشدم.میخواستم بدونم تفاوت قابل ملاحظه ای بین کارت گرافیک 290 و 290X هست یا خیر؟؟چون از لحاظ قیمتی خیلی با هم تفاوت دارن.اگر به درصد باشه چند درصد 290X نسبت به 290 ارزش خرید داره؟؟

با تشکر

خدمت شما 

post-11230-0-65032700-1402376783_thumb.png

لینک به دیدگاه

بله این قابلیت رو دارن . سری K ضریب باز هست و فرکانس اون با استفاده از اضافه کردن ضریب فرکانس بیشتر میشه . در نتیجه میتونه تا جایی که سیستم کرش نکنه اور بشه . ولی فرکانس رم به این موضوع بستگی نداره . با استفاده از XMP میشه فرکانس رم رو به حداکثر مقدار پشتیبانی اون توسط مادربورد رسوند . البته تا فرکانسی که رم توش کار میکنه . این کار یه جورایی مثل اورکلاک هست . ولی بدون اضافه کردن ولتاژ و تنظیمات دستی . اگر بخوای فرکانس رم رو بیشتر از اون چیزی که در حالت نرمال هست اضافه کنی ، باید با استفاده از تنظیمات دستی و اضافه کردن ولتاژ اون رو تغییر بدی . مثلا یک رم 2133 روی مادربوردی که تا 2400 ساپورت میکنه ، با XMP تو فرکانس 2133 کار میکنه . ولی با اور دستی میشه اون رو تا 2400 هم برد .

درود.

خوب الان این گزینه xmp در همه مادر بوردها هست؟(مثلا فک کنم مادر بورد من نداره !البت گزینه دستی برا تعیین فرکانس داره)

فرق گزینه دستی با این گزینهxmp در چیه؟

بعد با اینکه سی پی یو تو همن باس پیش فرض حودش کار میکنه افزایش فرکانس تاثیر در کارایی داره؟

یه سوال متفرقه هم دارم کدام چیپ ها هستن که سری جدید سی پی یو های هاسول رو ساپورت میکن؟(کدام با اپ دیت بایس کدام به صورت پیش فرض)

لینک به دیدگاه

با عرض سلام

دوستان من چند ساله تو کار قطعات سخت افزاری نبودم و از محصولات جدیدی که به بازار اومده اطلاعی ندارم. اما سوالی دارم...

بنظرتون سیستم های آماده barebone شرکت گرین میتونن ویدیوهای بلوری ریپ رو روی تلویزیون فرضا با رزولوشین 720p با کابل hdmi روون اجرا کنن؟

برای مثال این سیستم

قدرت پردازش گرافیکی این پردازنده چطوره و بنظرتون آیا کارت گرافیک لازمه؟

ویرایش شده توسط mini.pc
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با عرض سلام

دوستان من چند ساله تو کار قطعات سخت افزاری نبودم و از محصولات جدیدی که به بازار اومده اطلاعی ندارم. اما سوالی دارم...

بنظرتون سیستم های آماده barebone شرکت گرین میتونن ویدیوهای بلوری ریپ رو روی تلویزیون فرضا با رزولوشین 720p با کابل hdmi روون اجرا کنن؟

برای مثال این سیستم

قدرت پردازش گرافیکی این پردازنده چطوره و بنظرتون آیا کارت گرافیک لازمه؟

برای دیدن فیلم بلوری کفایت میکنه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بدون کارت گرافیک؟

بله بدون گرافیک 

من با لپ تاپ مینی که گرافیک 950 داشت فیلمهای 1080 رو با لگ نشون میداد و 720 رو راحت اجرا میکرد 

اینی که شما لینکش رو گذاشتین خیلی قویتر از اون مینی لپ تاپی هست که داشتم 

لینک به دیدگاه

میشه با تبدیل کارت گرافیک r9 290 رو به مانیتوری که فقط vga میخوره وصل کرد؟

لینک به دیدگاه

میشه با تبدیل کارت گرافیک r9 290 رو به مانیتوری که فقط vga میخوره وصل کرد؟

درود.

بله میشه

مبدل dvi به vga

لینک به دیدگاه

آقا دوست من یک میلیون و نیم پول داره یه سیستم بگین که توش فقط مادربورد و رم و سی پی یو و کارت گرافیک پاور باشه اهل گیمم هست

ویرایش شده توسط oxima
لینک به دیدگاه

سلام دوستان یه گرافیک میخواستم در حد 200تا 230 چی پیشنهاد میدید؟

کاربردمم دیدن فیلمو کمی هم بازی هست

نظرتون در مورد gt 630 & 6570 چیه کدوم بهتره؟

لینک به دیدگاه

آقا دوست من یک میلیون و نیم پول داره یه سیستم بگین که توش فقط مادربورد و رم و سی پی یو و کارت گرافیک پاور باشه اهل گیمم هست

MSI B85M-P32 = 245

Intel Core i3-4130 = 378

Patriot Signature 2x4GB 1600Mh = 246

MSI R7 260 1GB GDDR5 = 435

Green GP480A-EU = 172

1476 تومان

لینک به دیدگاه

دوستان تا ساعت 5 میخوام گرافیکو تهیه کنم کسی میتونه کمک کنه؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان تا ساعت 5 میخوام گرافیکو تهیه کنم کسی میتونه کمک کنه؟

هیچ کدوم پیشنهاد نمیشن 

ولی اگر اصرار به خرید دارید من این دو نمونه رو داشتم 630 بهتر عمل میکرد 

لینک به دیدگاه

هیچ کدوم پیشنهاد نمیشن

ولی اگر اصرار به خرید دارید من این دو نمونه رو داشتم 630 بهتر عمل میکرد

خب شما تو این قیمت چی پیشنهاد میکنی؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...