رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

آخه اینا چیه داری جم میکنی>>>>>>>>>>>>>

یه FX 8320   یا 8100 ارزون هشت هسته ای بنداز با مین 

970A-g43

یه رم ارزون 4 گیگ بنداز روش با کیس 50 تومنی..

با دیویدی و مودم همه اینا میشه دقیقا همون اندازه بودجت.. در کل خیلی بهتر از اون سیستم منسوخیه که داری جم میکنی

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

lk

کارت ماتریکس GHz Edition هست و خود به خود از کارت عادی قویتره . فرکانس هسته کارت سافایر 925 هست . ولی فرکانس سری GHz روی 1050 و ماتریکس هم 1100 . فرکانس حافظه سافایر 1375 ، سری GHz روی 1500 و ماتریکس روی 1650 . پس میبینی که اختلاف کم هم نیست . ضمن اینکه خنک کننده ماتریکس فوق العاده خوبه . به نظر من ارزش داره . البته باید قیمتش رو با کارتهای سری جدید هم مقایسه کنی . کارتهایی مثل 280X یا 290 .

منظورتون این هست که بهتره به 280 و 290 فکر کنم تا 7970؟ قیمت 280 ایکس . 290 چنده؟مرسی

لینک به دیدگاه

lk

منظورتون این هست که بهتره به 280 و 290 فکر کنم تا 7970؟ قیمت 280 ایکس . 290 چنده؟مرسی

280X کمی ضعیفتر از 7970GHz هست . قیمتش از 1279 شروع میشه و تا 1389 میره . البته ممکنه برندهای دیگه ای هم باشه که گرونترن . اما 290 از 7970GHz خیلی قویتره . قیمت از 1495 شروع میشه و تا 1849 هست . البته باز هم ممکنه برندهای گرونتر باشن . من Sapphire R9 290 Tri-X OC 4GB GDDR5 پیشنهاد میکنم به قیمت 1665 .

لینک به دیدگاه

280X کمی ضعیفتر از 7970GHz هست . قیمتش از 1279 شروع میشه و تا 1389 میره . البته ممکنه برندهای دیگه ای هم باشه که گرونترن . اما 290 از 7970GHz خیلی قویتره . قیمت از 1495 شروع میشه و تا 1849 هست . البته باز هم ممکنه برندهای گرونتر باشن . من Sapphire R9 290 Tri-X OC 4GB GDDR5 پیشنهاد میکنم به قیمت 1665 .

متاسفانه نهاین پول من 1200 هست ....اگه بیشتر داشتم رو770 هم میتونستم حساب باز کنم.با توجه به پول 1200 من چی پیشنهاد میدید؟؟؟خودم میخواستم 7870 بخرم و تا dx12 باهاش کنار بیام ولی نمیتونم روی شایعات زیاد حساب باز کنم!مرسی

60546.png

ویرایش شده توسط ali69
لینک به دیدگاه

با سلام خدمت دوستان و اساتید گرامی 

من میخواستم از دست کامپیوتر قدیمی ام که ده سال پیش خریدم خلاص بشم چون دیگه جون نداره که کارهای ساده را هم انجام بده لذا با توجه به تنوع قطعات و قیمت آنها واقعا سر در گم هستم که چه باید کرد لذا تصمیم گرفتم که از شما خواهش کنم تا راهنماییم کنید ! من ابتدا مردد هستم بین خریدن یک لب تاپ و یک پی سی چون کامپیوتری که در نظرم می خواهم بازی ها فول اچ دی را اجرا کنه و توی انجام کارهای گرافیکی مثل کرل فتوشاپ و تری دی مکس کم نیاره لذا لب تاپ هایی که با پول من تناسب داشت :

Lenovo IdeaPad Z510
پردازنده مرکزی:Intel Core i7 4702MQ 2.20GHz up to 3.20 GHz
حافظه RAM:ظرفیت: 6 گیگابایت - نوع: DDR3
حافظه داخلی:ظرفیت: یک ترابایت - نوع: هارد دیسک - مشخصات: 5400rpm
پردازنده گرافیکی:NVIDIA GeForce GT 740M 2GB
صفحه نمایش:15.6 اینچ از نوع TFT LED-backlit LCD با دقت 1366x768 - با روکش مات
امکانات:DVD-RW Webcam Card Reader Wi-Fi Bluetooth Ethernet Port VGA Port HDMI Port
سایر مشخصات:باتری 4 سلولی - فاقد سیستم‌عامل

Lenovo IdeaPad Y510p 
ردازنده مرکزی:Intel Core i7 4700MQ 2.40GHz up to 3.40 GHz
حافظه RAM:ظرفیت: 16 گیگابایت - نوع: DDR3
حافظه داخلی:ظرفیت: یک ترابایت - مشخصات: 5400rpm
پردازنده گرافیکی:NVIDIA GeForce GT 750M 2GB
صفحه نمایش:15.6 اینچ از نوع TFT LED-backlit LCD با دقت 1366x768
امکانات:DVD-RW Webcam Card Reader Wi-Fi Bluetooth Ethernet Port VGA Port HDMI Port
سایر مشخصات:باتری 6 سلولی - فاقد سیستم‌عامل
که بعد متوجه شدم کارت گرافیک دومین لب تاپ هم توانایی اجرای بازی های فول اچ دی را نداره حال سئوال بنده این هست با حدود سه میلیون می توان پی سی را جمع کرد ( با کلیه متعلقات از محتویات کیس تا مانیتور) که کیفیتش بالاتر از لب تاپ های معرفی شده باشه یا نه؟ و بهتره که برم دنبال همین لب تاپ ها.. دوستان خواهش می کنم سیستم پیشنهادی خودتون را چه در مورد لب تاپ و چه در مورد پی سی مرقوم بفرمایید !! باسپاس فراوان از شما دوستان گرامی... @};-

لینک به دیدگاه

متاسفانه نهاین پول من 1200 هست ....اگه بیشتر داشتم رو770 هم میتونستم حساب باز کنم.با توجه به پول 1200 من چی پیشنهاد میدید؟؟؟خودم میخواستم 7870 بخرم و تا dx12 باهاش کنار بیام ولی نمیتونم روی شایعات زیاد حساب باز کنم!مرسی

60546.png

دوست گرامی این کارت خریداریی کنید 

http://lioncomputer.ir/product/3088/MSI%20GTX%20770%20Gaming%20TF%20IV%20OC%202GB%20GDDR5/

قیمت خوبی داره من کارت دیگه پیشنهاد نمیدم چون 1200 پول کمی نیست ارزش خرید ندارند بقیه کارت ها  :)

لینک به دیدگاه

مانیتور و لوازم جانبی هم میخوای یا اینکه فقط کیس و محتویاتش ؟

نه فقط کیس و محتویات

لینک به دیدگاه

سلام دوستان میگم خمیر که واسه سی پی یو میذارن واسه گرافیک هم میذارن؟ کلا خمیر گرافیک گیر میاد یا همون مال سی پی یو میزنن؟ چند وقت به چند وقت لازمه زدنش؟

لینک به دیدگاه

سلام دوستان میگم خمیر که واسه سی پی یو میذارن واسه گرافیک هم میذارن؟ کلا خمیر گرافیک گیر میاد یا همون مال سی پی یو میزنن؟ چند وقت به چند وقت لازمه زدنش؟

خمیر سیلیکون برای پردازنده و گرافیک و هرچیز دیگه فرقی نداره.

زمانش به عوامل زیادی بستگی داره و مقدار مشخصی نداره. باید از روی افزایش دمای گرافیک فهمید که نیاز به تعویض خمیر داره. بنظرم دو سال باید کار کنه.

Sent from my HUAWEI G700-U10 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

یک میلیون و هشتصد دارم سیستما میخوام ارتقا بدم این قطعات را میخوام ارتقا بدم کارت گرافیک رم سی پی یو مادربورد و پاور یه سیستم برا گیم بنویسید ممنون

لینک به دیدگاه

یک میلیون و هشتصد دارم سیستما میخوام ارتقا بدم این قطعات را میخوام ارتقا بدم کارت گرافیک رم سی پی یو مادربورد و پاور یه سیستم برا گیم بنویسید ممنون

power : Topower 650 watt fatality 80 plus gold

250T

Ram : 2*4Gb 1600 Cl9 Geil

250T

Main : Asus or Gigabyte or Asrock H or Q socket

هرکدوم که بودجت رسید.فرق چندانی تو گیم نمیکنه

Cpu : Intel Core i3 4130

350T

VGA : Gigabyte r9 270x 2GB

800T

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

250T

250T

350T

800T

این سیستما بعدن میشه ارتقا داد؟ سی پی یوش مناسبه؟

لینک به دیدگاه

250T

250T

350T

800T

این سیستما بعدن میشه ارتقا داد؟ سی پی یوش مناسبه؟
بله عزیز

سوکت ۱۱۵۰ الان به روزترین سوکت بازار هستش.بهتره روی همین سوکت مین و سی پی یو تهیه کنید

لینک به دیدگاه

بله عزیز

سوکت ۱۱۵۰ الان به روزترین سوکت بازار هستش.بهتره روی همین سوکت مین و سی پی یو تهیه کنید

ببخشید اذیت میکنم لینکاشا میتونین بدین.ممنون

لینک به دیدگاه

دوستان عزیز ببخشید میخوام از این سایت آی تی بازار خرید کنم از این گرافیک ها به نظرتون مطمئن هستن؟ چون فیمتشون به نظرم مناسبه

http://www.itbazar.com/p_4926.aspx

لینک به دیدگاه

نه فقط کیس و محتویات

مادربورد : ASUS H87M-E قیمت 349

پردازنده : Intel Core™ i5-4460 قیمت 609

رم : Kingston HyperX FURY 2x4GB 1600Mhz DDR3 قیمت 264

هارد دیسک : Seagate Barracuda 1TB SATA3 قیمت 189

کارت گرافیک : MSI GTX 750 Ti OC TF IV Gaming 2GB GDDR5 قیمت 705

درایو نوری : Liteon DVD-RW 24X قیمت 59

پاور : GREEN GP530A-EU قیمت 195

کیس : GREEN X3 قیمت 217

جمع : 2587 تومان .

لینک به دیدگاه

60546.png

از خود شرکت سافایر پرسیدم ایا dx12 برای 290 اوکی هست

جواب دادند به احتمال زیاد 290 از dx12 پشتیبانی میکنه ولی برای پشتیبانی کامل باید کارت نسل جدید تهیه بشه

لینک به دیدگاه

با سلام دوست عزیز به نظر شما من سی پی یو رو ارتقا بدم بعدش پول دستم اومد vga بخرم یا برعکس؟فعلا hd 4670 دارم با i3 530 .بودجه هم تا 1.5 دارم فقط یا مین بورد و سی پی یو میخرم یا vga وپاوربقیه قطعاتو دارم. باسپاس

قطعا در مورد vga باید صبر کرد

سی پی یو هاسول ریفرش اومده ، هاسول ها باید ارزون تر بشن

اساتید انجمن بهتر میتونند کمک کنند

لینک به دیدگاه

یه مادربورد که بشه ارتقا داد برا این سیستم بگین:

لینک به دیدگاه

مادربورد : ASUS H87M-E قیمت 349

پردازنده : Intel Core™ i5-4460 قیمت 609

رم : Kingston HyperX FURY 2x4GB 1600Mhz DDR3 قیمت 264

هارد دیسک : Seagate Barracuda 1TB SATA3 قیمت 189

کارت گرافیک : MSI GTX 750 Ti OC TF IV Gaming 2GB GDDR5 قیمت 705

درایو نوری : Liteon DVD-RW 24X قیمت 59

پاور : GREEN GP530A-EU قیمت 195

کیس : GREEN X3 قیمت 217

جمع : 2587 تومان .

ممنون دوست عزیز 

اگه در اینده بخوام ارتقا بدم مشکلی که پیش نمیاد؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اگه دوستان عزیز همینجوری در خرید قطعات هی صبر کنین و بگین این روز این قطعهه میاد و اون روز اون قطعه میاد شک نکنین گرافیکا جدیدم بیاد باز یه چیز دیگه میاد نمیخان که دیگه تموم کنن تموم شدنی نیست که ساخت این قطعات و هر روز جدید میسازن . اگه دوستان پول دارین و میخاین سیستم جمع کنین همون روز ببندین و حال کنین با سیستم اینجوری فایده نداره هی صبر صبر صبر دست اخرم هیچی 

لینک به دیدگاه

سلام اساتید گرامی...دوستان بنده بودجم 2 تومن هست میخواستم یه کیس جمع کنم نظرتونو میخواستم راجع به قطعات انتخابیم بدونم:

cpu:intell i3 4330

mother board:asus b85-plus

ram:2x4gb corsair xms3 1600

vga:saphire hd7790 oc duall x

hdd:seegate 1tb 7200

power:green 530-eu

case:green pars

و اینکه ممنون میشم اگر با توجه به بودجم،پیشنهاد بهتری از انتخابهام دارید ارائه بدید..در ضمن کاراییم هم در حد یه کاربر خونگی و البته مقداری گیم هست..سپاس

لینک به دیدگاه

مثلا چی رو ارتقا بدی ؟

به نظر سیستم اقا حامد محشره.

البته اگه مین برد رو به جای ایسوس ام اس ای برداری یه سری امکانات دیگه بهت اضافه میشه مثل اپدیت بایوس گراف و البته مین های ام اس ای خیلی خوب هستن.

و یه مورد کوچیک دیگه به نظرم کیس ایکس 3 نخر به خاطر دو دلیل یکیش اینه که کیفیتش مثل قدیم نیست و دومی چون پاورت طول کابلش زیاد نیست عملا مودینگ کیس نابود میشه و با هزار فوت فن باس کابل ها رو جا بذاری.

پس یه کیس پاور بالا مثل گرین سولاریس بخر که خیلی خوشکله و پول باقی مونده رو خرج کولر برای سی پی یو کن مثلا یه گاما ایکس 300 بذار رو سی پی یو

کارت گرافیک رو ارتقا بدم امکان داره مجبور شم پاور رو عوض کنم؟

یا بخوام با sli یا crossfire به هم وصل کنم دوتارو

ویرایش شده توسط ali.s
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...