رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

یک مین ویک سی پی یو میخوام فقط برای گیم اونم روی اخرین تنظیمات بازیهای سنگین واهل اورن کلاک نیستم وچیزی میخوام در اینده ارتقاع نخواد

این مین را بگیرم

Asrock Z87 Killerکه3تا اسلات PCIداره

http://www.asrock.co...1ty Z87 Killer/

یا اینو

Asrock Z97 Killerکه2تا داره

http://www.asrock.co...1ty Z97 Killer/

ویک سی پی یو قوی میخوام دوستان پیشنهاد بدن؟؟؟؟

ویرایش شده توسط danyal-s2
لینک به دیدگاه

• ارسال 27.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

سلام

یک مین ویک سی پی یو میخوام فقط برای گیم اونم روی اخرین تنظیمات بازیهای سنگین واهل اورن کلاک نیستم وچیزی میخوام در اینده ارتقاع نخواد

این مین را بگیرم

Asrock Z87 Killerکه3تا اسلات PCIداره

http://www.asrock.co...1ty Z87 Killer/

یا اینو

Asrock Z97 Killerکه2تا داره

http://www.asrock.co...1ty Z97 Killer/

ویک سی پی یو قوی میخوام دوستان پیشنهاد بدن؟؟؟؟

سلام این مدل پیشنهاد میدم

http://lioncomputer.ir/product/3901/ASUS%20Z97-A%20LGA1150%20Z97%20Mainboard/#!prettyPhoto

در مورد سی پی یو هم

4790 خریداریی کنید با یک کولر براش با قیمت 120 تومن تا 150 

لینک به دیدگاه

سلام این مدل پیشنهاد میدم

http://lioncomputer.ir/product/3901/ASUS%20Z97-A%20LGA1150%20Z97%20Mainboard/#!prettyPhoto

در مورد سی پی یو هم

4790 خریداریی کنید با یک کولر براش با قیمت 120 تومن تا 150 

این مین بهتره نیست؟Asus Maximus VII Ranger Z97

این سی پی یو چی؟؟؟4770k

لینک به دیدگاه

این مین بهتره نیست؟Asus Maximus VII Ranger Z97

این سی پی یو چی؟؟؟4770k

برای اورکلاک سری k سی پی یو استفاده میشه که شما اهل اورکلاک نیستید پس همون 4790 بردارید 

در مورد مادربورد باید بگم اگه میخاهید از همه لحاظ مادربورد کامل باشه مدلی که گفتید کامل هست و نیاز شما کامل براورده میکنه

البته مادروبورد که معرفی کردم هم نیاز شمال کامل براورده میکنه 

لینک به دیدگاه

دوست عزیز من هرچی خواستم چیزی نگم فک کردم کم لطفی میشه.دوست عزیز شما از کجا میدونی که سافایر گارانتی نداره؟؟من الان خودم مدل tri x رو گرفتم که 2 سال گارانتی شرکت الماس ایران رو داره.بعد از کجا شما به شوت بودن سافایر پی بردی؟؟؟من نه فن سافایر هستم و نه به خاطر اینکه از این کارت استفاده می کنم این مطلب رو مطرح کردم.ولی عزیز بهتر هست با دلیل صحبت بفرمائید

از مدیران بخش بابت این اسپم عذر خواهی میکنم

داداش گلم من نگفتم سافایر گارانتی نداره !اصلا فروشگاهی مگه ریسک میکنه کالای بی گارانتی میفروشه؟

اون دوست عزیزمون قصد داشت 760با گارانتیشو با 280xسافایری که گارانتی اش تموم شد عوض کنه! صفحه قبلشو بخونین متوجه خواهید شد!

بعد جمله رو دقیق تر بخون نگفتم رسما شوته گفتم نسبت به بقیه! شما ایسوز سری directcu II یاevga سری classifield یاmsi سری های گیمینگ و hawk رو درنظر بگیر ! سیستم خنک کنندگی و برد گرافیک و ... سافایر بهتره یا اونا؟

لینک به دیدگاه

دوست عزیز قیمت این سیستم از 4میلیون بیشتر میشه .r9 290x خودش 2میلیونو 300 قیمت داره.متاسفانه در این حد نمیتونم برم جلو. اونوقت باید از قطعات دیگه بزنم که نمیخوام اینجوری بشه. یعنی کارت گرافیک رده بالا ولی اونیکی قطعات سطحشون به نسبت پایین باشه

داداش مگه واسه گیم نمیخوای؟ پس منطقی فکر کن!

واس گیم مهمترین قطعه که تاثیر مستقیم رو فریم دهی داره گرافیکه! تا میتونی اینو ببر بالا و 290xبگیر خیال خودتو خانوادتو راحت کن!

بعد حتی رفرنس 290x رو تا 1800 میتونی گیربیاری!2.300اورشده شه نه؟پول اور شده اش هم الکی نده واسه 5 فریم ! یه 290x که خنک کنندگی اش خوب باشه ! یا اصلا یه چیز دیگه 780 بدون ti کارایی نزدیکی به 290x داره و ارزونتر هم هست در بد ترین شرایط اینو بگیر!!

زیاد روcpu و رم مانور نده یه i5 که vga رو bottleneck نکته کافیه و رم با باس 1600mhz

مادربرد هم نمیخواد بالا باشه ! چه لزومی داره ؟؟

زیاد آینده نگری نکن که تا 10تومن sys نگیری راحت نمیشی! و اصلا صنعت pc اعتبار نداره و معلوم نیست چی تو سر این شرکتا میگذره!

مادربرد مدل بالا هم بگیری دوسال دیگه که سوکت جدید اومد و قصد ارتقا داشته باشی باید از بیخ عوض کنی ! ینی شرکتا از هر لحاظ سود میکنن !

اگه پولشو داشتی یه چیزی اما نداری منطقی فکر کن!

مثلا یه تکی رم 8میتوتی بگیری دو ماه دیگه پول دستت اومد یه 8دیگه بزاری کنتارش و هارد و ssd هم به همین ترتیب

پاور 750-oc پاوری با راندمان بالاست واگه قصد اور داشتی پیشنهاد میشد ! شما یه پاور از 700-hp هم بگیری 100تومن ارزونتر از 750-oc در میاد و به کارت هم نمیاد!

هرچند من بنا به محاسبات خود گرین معتقدم 600-hp هم کافیه!

ویرایش شده توسط 13lack-13lood
لینک به دیدگاه

با سلام خدمت دوستان گرامی

یک سیستم پیشنهاد(فقط کیس) بدین حدود قیمت 5 تومان فقط برای بازی و می خوام توان انجام بازی روی UHD را داشته باشه . لگ هم نداشته باشه

مرسی

لینک به دیدگاه

با سلام خدمت دوستان گرامی

یک سیستم پیشنهاد(فقط کیس) بدین حدود قیمت 5 تومان فقط برای بازی و می خوام توان انجام بازی روی UHD را داشته باشه . لگ هم نداشته باشه

مرسی

دوست عزیز بنده توی همون پست معرفی کردم اما بازم میزارم 

بفرمایید

post-12316-0-89917000-1404940861_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

لینک به دیدگاه

برای اورکلاک سری k سی پی یو استفاده میشه که شما اهل اورکلاک نیستید پس همون 4790 بردارید 

در مورد مادربورد باید بگم اگه میخاهید از همه لحاظ مادربورد کامل باشه مدلی که گفتید کامل هست و نیاز شما کامل براورده میکنه

البته مادروبورد که معرفی کردم هم نیاز شمال کامل براورده میکنه 

قیمت سی پی یو4790 حدودا چنده؟

اگه Asrock Z87 Killerببندم بصرفه تر نیست؟ودر اینده به مشکلی بر نمیخورم

لینک به دیدگاه

بفرمایید

مرسی

لینک به دیدگاه

داداش دقت کن طرف گفته واسه ultra HD میخواد 290x تو این شرایط 35فریم بزور میده چه برسه به. 290خالی!

این سیستمت واسه full hdخوبه و میتونه بهتر هم بشه!

واسه uhd باید دوتا 290xرو کراس کرد تازه میشه 60فریم ثابت گرفت یا 295x2 بگیرن که گرونتر در میاد!!

درکل واسه uhd بیشتر از 5ت باید هزینه کرد

لینک به دیدگاه

بفرمایید

داداش دقت کن طرف گفته واسه ultra HD میخواد 290x تو این شرایط 35فریم بزور میده چه برسه به. 290خالی!

این سیستمت واسه full hdخوبه و میتونه بهتر هم بشه!

واسه uhd باید دوتا 290xرو کراس کرد تازه میشه 60فریم ثابت گرفت یا 295x2 بگیرن که گرونتر در میاد!!

درکل واسه uhd بیشتر از 5ت باید هزینه کرد

لینک به دیدگاه

سلام

1150 یا 1155 سوکت سی پی یو شما ؟ مدل سی پی یو هم ذکر کنید

درود

جناب فرقشون چیه؟ببخشید سئوال یخورده اماتوریه

یه مادربرد ایسوز و سی پی یو اینل میخوام که جفتش با هم از 700 تومن بیشتر نشه(جدید و بروز باشن)

اهل بازی کردن و اورکلاک و این جور برنامه ها نیستم

ویرایش شده توسط fazel1989
لینک به دیدگاه

درود

جناب فرقشون چیه؟ببخشید سئوال یخورده اماتوریه

یه مادربرد ایسوز و سی پی یو اینل میخوام که جفتش با هم از 700 تومن بیشتر نشه(جدید و بروز باشن)

اهل بازی کردن و اورکلاک و این جور برنامه ها نیستم

فرقش تو اینه که 1150 جدیدتر یا بقول خودت بروز تره! :d

راه نداره بیشتر از 700هزینه کنی؟ حیفه حداقل یه i5نداشته باشی!

حال اگه نشد میتونی i3 4340یا i3 4360بگیری فرقشون اینه که 4360فرکانسش بیشتر اما کرافیگ آنبردش ضعیف تره(4000هستش)

همچنین حیفم میاد مادربرد asus h81m-plus رو بیشنهاد بدم :(

- - - update - - -

اوه اوه حواسم به جمله آخرت نبود!

منظور از فرکانسش بیشتره خیلی هم نست!

اگه قراره گرافیک ضعیفی بگیری دنبال 5450یا gt210 نرو رک بگم آشغآل اند بعلاوه گرافیک آنبرد 4340 ازشون قویتره و باهاش خیلی راحت میتونی کارای اینترنتی و فیلم دیدن و ...( بجز گیم و کارایی که به گرافیک قوی نیاز داره) رو انجام بدی! بعد ها هم حس بازی بهت دس داد میتونی یه 760یا 270x بندازی روش صفا کنی!!! :d

ویرایش شده توسط 13lack-13lood
لینک به دیدگاه

فرقش تو اینه که 1150 جدیدتر یا بقول خودت بروز تره! :D

راه نداره بیشتر از 700هزینه کنی؟ حیفه حداقل یه i5نداشته باشی!

حال اگه نشد میتونی i3 4340یا i3 4360بگیری فرقشون اینه که 4360فرکانسش بیشتر اما کرافیگ آنبردش ضعیف تره(4000هستش)

همچنین حیفم میاد مادربرد asus h81m-plus رو بیشنهاد بدم :(

- - - update - - -

اوه اوه حواسم به جمله آخرت نبود!

منظور از فرکانسش بیشتره خیلی هم نست!

اگه قراره گرافیک ضعیفی بگیری دنبال 5450یا gt210 نرو رک بگم آشغآل اند بعلاوه گرافیک آنبرد 4340 ازشون قویتره و باهاش خیلی راحت میتونی کارای اینترنتی و فیلم دیدن و ...( بجز گیم و کارایی که به گرافیک قوی نیاز داره) رو انجام بدی! بعد ها هم حس بازی بهت دس داد میتونی یه 760یا 270x بندازی روش صفا کنی!!!  :D

مرسی عزیز

بالاخره چی شد؟قاطی کردم  :wacko: این asus h81m-plus که حیفت میاد پیشنهاد بدی خوبه یا بده؟  :cool: 

مادربرد و سی پی یو چی بگیرم؟دوتا مدل خوب پیشنهاد بده

ویرایش شده توسط fazel1989
لینک به دیدگاه

دوستان باس 1600 با 2400 در رم چه قدر تفاوت عملکرد دارند؟

تفاوت خیلی مشهوده؟ارزش هزینه کردن داره؟یا بهتره این هزینه رو رو  کارت گرافیک بزارم؟چون اگه بخوام رم با باس بالا بگیرم باید مادربورد هم ارتقا پیدا کنه .

نظرتون چیه؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

cpu:i5 4690

ram:kingston ddr3 1600mhz dual

channal 8gb*2

psu:Green gp600a-hp

gpu :asus 290x directCU II

خوب اگه i5 4690 گیرت نیومد 4670 بگیر !

مادربرد هم واجب نیست کلی خرجش کنی ترجیحا چیپ z97 یا اگه نشد (سعی کن بشه :D) z87 باشه!! ولی h97 یا h87 هم بشه مشکل خاصی پیش نمیاد ! مثلا میتونی asus z97m-plus بگیری

هارد هم اگه خواستی بگیری seagate 1tb/sata3/7200prm/64mb buffer بگیر یه هفته غذا نخور یه ssd هم بگیر

ایسوز هم از گارانتی سازگار بگیر ک ویستا نگیر !

59320.png

لینک به دیدگاه

قیمت سی پی یو4790 حدودا چنده؟

اگه Asrock Z87 Killerببندم بصرفه تر نیست؟ودر اینده به مشکلی بر نمیخورم

نه مشکلی پیش نمیاد در اینده میخاهید کار خاصی کنید ؟

تا اینده مدل ها جدید تر هم میاد پس نمیشه به اینده نگاه کرد با یک بار خریدهمینطور که یک بار خرید کردید و دوباره میخاهید سیستم عوض کنید

http://lioncomputer.ir/product/3895/Intel%20Core%E2%84%A2%20i7-4790%20Haswell%20Processor/

لینک به دیدگاه

داداش مگه واسه گیم نمیخوای؟ پس منطقی فکر کن!

واس گیم مهمترین قطعه که تاثیر مستقیم رو فریم دهی داره گرافیکه! تا میتونی اینو ببر بالا و 290xبگیر خیال خودتو خانوادتو راحت کن!

بعد حتی رفرنس 290x رو تا 1800 میتونی گیربیاری!2.300اورشده شه نه؟پول اور شده اش هم الکی نده واسه 5 فریم ! یه 290x که خنک کنندگی اش خوب باشه ! یا اصلا یه چیز دیگه 780 بدون ti کارایی نزدیکی به 290x داره و ارزونتر هم هست در بد ترین شرایط اینو بگیر!!

زیاد روcpu و رم مانور نده یه i5 که vga رو bottleneck نکته کافیه و رم با باس 1600mhz

مادربرد هم نمیخواد بالا باشه ! چه لزومی داره ؟؟

زیاد آینده نگری نکن که تا 10تومن sys نگیری راحت نمیشی! و اصلا صنعت pc اعتبار نداره و معلوم نیست چی تو سر این شرکتا میگذره!

مادربرد مدل بالا هم بگیری دوسال دیگه که سوکت جدید اومد و قصد ارتقا داشته باشی باید از بیخ عوض کنی ! ینی شرکتا از هر لحاظ سود میکنن !

اگه پولشو داشتی یه چیزی اما نداری منطقی فکر کن!

مثلا یه تکی رم 8میتوتی بگیری دو ماه دیگه پول دستت اومد یه 8دیگه بزاری کنتارش و هارد و ssd هم به همین ترتیب

پاور 750-oc پاوری با راندمان بالاست واگه قصد اور داشتی پیشنهاد میشد ! شما یه پاور از 700-hp هم بگیری 100تومن ارزونتر از 750-oc در میاد و به کارت هم نمیاد!

هرچند من بنا به محاسبات خود گرین معتقدم 600-hp هم کافیه!

داداش من هرجوری حساب میکنم کمتر از 4میلیون و200در نمیاد.دیگه چیزی نموند که ازش بزنم. حتی هارد رو هم گذاشتم کنار. 290x  1.800از کجا میتونم گیر بیارم؟

لینک به دیدگاه

داداش من هرجوری حساب میکنم کمتر از 4میلیون و200در نمیاد.دیگه چیزی نموند که ازش بزنم. حتی هارد رو هم گذاشتم کنار. 290x  1.800از کجا میتونم گیر بیارم؟

درود

اگر میخواید کمتر هزینه کنید میتونید روی GTX 770 هم حساب کنید تقریبا 1300 تا 1400 هستش

لینک به دیدگاه

درود

اگر میخواید کمتر هزینه کنید میتونید روی GTX 770 هم حساب کنید تقریبا 1300 تا 1400 هستش

سلام اقای حسینی 

به نظرتون تعادل رو بین قطعات نگه دارم یا  بیشتر روی کارت گرافیک هزینه کنم؟

لینک به دیدگاه

سلام اقای حسینی 

به نظرتون تعادل رو بین قطعات نگه دارم یا  بیشتر روی کارت گرافیک هزینه کنم؟

اون سیستمی که بنده معرفی کردم خوب نبود؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...