رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام به دوستان عزیز

میخواستم بدونم پردازنده 4770 معمولی که الان دارم برای گیم های تا 1 سال آینده کم نیست؟ آیا ارزش داره عوضش کنم و 4790k بگیرم؟

و اینکه میخواستم ببینم آیا بین 770 و 780 اونقدر تفاوت کارایی هست که کارتم رو بفروشم و با هزینه حدود 600 تومن کارت 780 بگیرم؟

سلام عزیز 

سی پی یو شما میشه گفت تا دو سال دیگه هم کافیه و نیاز به تعویض نیست

770 هم فعلا کافیه بزارید بعدا که کم اورد گرافیک بهتر بگیرید 

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

با سلام به دوستان عزیز

میخواستم بدونم پردازنده 4770 معمولی که الان دارم برای گیم های تا 1 سال آینده کم نیست؟ آیا ارزش داره عوضش کنم و 4790k بگیرم؟

و اینکه میخواستم ببینم آیا بین 770 و 780 اونقدر تفاوت کارایی هست که کارتم رو بفروشم و با هزینه حدود 600 تومن کارت 780 بگیرم؟

سلام عزیز

سی پی یو شما میشه گفت تا دو سال دیگه هم کافیه و نیاز به تعویض نیست

770 هم فعلا کافیه بزارید بعدا که کم اورد گرافیک بهتر بگیرید

بله٬ایشون درست میگن.

چه اصراریه که قطعه رو قبل اینکه کم بیاره عوض کنید؟!

شما وایستید یکی دو سال.الان DX12 میاد پس بهتره صبر کنید و کارتی بگیرید که کاملا ساپورت کنه.B)

لینک به دیدگاه

سلام دوستان
دوستم میخواد یک کیس بگیره
تا 900 تومن فقط کیسش
اکبند میخواد!
نیاز هایشم 90 درصد کار مغمولی رو انجام میده و شاید 10% هم بازی کنه!!
چنین کیسی که بازی ها روز رو میکشه!
منظورم اینه که مثلا 720p رو 55 فریم یا 60 میده؟؟؟؟
بهترین سیستم رو بگید
یک چیزی که باهم خوب مچ باشن clear.png
مرسی

چه قطعاتی رو شما میگید؟

لینک به دیدگاه

درسته که مادربرد من ( امضام ) 4770 رو ساپورت نمیکنه و 3770 رو ساپورت میکنه ؟؟؟

میخواستم بپرسم کدوموشون قوی ترن ؟؟ چند جایی خوندم که 3770 بهتره درسته ؟

لینک به دیدگاه

درسته که مادربرد من ( امضام ) 4770 رو ساپورت نمیکنه و 3770 رو ساپورت میکنه ؟؟؟

میخواستم بپرسم کدوموشون قوی ترن ؟؟ چند جایی خوندم که 3770 بهتره درسته ؟

بله عزیز . مادربورد شما سوکت 1155 داره که پردازنده 3770 رو ساپورت میکنه . پردازنده 4770 نیاز به مادربوردهای سری 8 و 9 داره که سوکت 1150 ساپورت میکنن .

4770 نسل جدید تره و مطمئنا بهتر . هم از نظر دما و هم از نظر مصرف انرژی بهتره . کمی هم قویتره . ولی کسی که 3770 داره ، ارزش نداره با 4770 تعویضش کنه .

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

دوستم میخواد یک کیس بگیره

تا 900 تومن فقط کیسش

اکبند میخواد!

نیاز هایشم 90 درصد کار مغمولی رو انجام میده و شاید 10% هم بازی کنه!!

چنین کیسی که بازی ها روز رو میکشه!

منظورم اینه که مثلا 720p رو 55 فریم یا 60 میده؟؟؟؟

بهترین سیستم رو بگید

یک چیزی که باهم خوب مچ باشن clear.png

مرسی

چه قطعاتی رو شما میگید؟

عزیز همچین کیسی نمیشه بست . ارزونترین سیستم که فقط به درد کارهای اداری بخوره و گرافیک جدا نداشته باشه ، پردازنده سلرون باشه و رمش 2 گیگ این حدود قیمت در میاد . با این سیستم نمیشه بازی کرد . چه برسه به اینکه 50-60 فریم روی HD بگیره . باید بیشتر هزینه کنه برای کیس . حداقل 1500 بذاره که بعد پشیمون نشه .

لینک به دیدگاه

دوستان بهترین مانیتور تورنج 850 برای گیمینگ چیه ؟

ASUS VX238H با قیمت 789 تومان با پنل TN و زمان پاسخ دهی 1ms

ASUS VX239H AH-IPS با قیمت 869 تومان با پنل IPS و زمان پاسخ دهی 5ms .

هر دوی اینها برای بازی عالی هستن . اولی زمان پاسخ دهی بهتری داره که تو صحنه های سریع خودش رو نشون میده . البته دومی هم زمانش خیلی خوبه و تفاوتش با اولی خیلی کمه و ممکنه اصلا متوجه نشی . دومی هم پنل IPS داره که رنگها رو طبیعی نشون میده و زاویه دیدش هم کامله .

لینک به دیدگاه

سلام

من مادربرد Asus Z97-A و سی پی یو Intel Core i7 - 3.6GHz - 4790 رو واسه خرید انتخاب کرده بودم ولی تو یه فرووم خوندم که اگه سی پی یو k نباشه و قصد اورکلاک نداشته باشی لزومی نداره چیپست z97 بخری و بهتره h97 بخری.نظر شما چیه؟ اگه درست گفتن چه h97 پیشنهاد میکنین؟

من این هارو پیدا کردم

ASUS H97-Pro

GIGABYTE H97-Gaming 3

ASRock FATAL1TY H97 Killer

ازراک از نظر امکانات و قیمت وضعیت بهتری داره . ارزش خریدش رو بالا میبره . با توجه به اینکه کیفیت خوبی هم داره . ایسوس هم امکانات خوبی داره ، البته کمتر از ازراک ، ولی همیشه کیفیت ایسوس عالی بوده . گیگا هم خوبه . ولی به نظر من بعد از این دو مدل قرار میگیره .

لینک به دیدگاه

میخوام یک ssd واسه سیستمم بگیرم (128)

میخواستم بپرسم بهترین ssd چیه ؟

چقدر میتونی هزینه کنی . SSD با این حجم از حدود 300 تومان هست تا حدود 450 تومان . اگر تا حدود 350 تا زیر 400 تومان میخوای Corsair Force GS 128GB هست که قیمت 375 تومانه . اگر بالای 400 بخوای AData XPG SX910 128GB هست که 429 تومانه . اینها با گارانتی هستن . سامسونگ سری EVO و PRO هم هست که بدون گارانتی تو بازار هست و قیمتشون حدود 400 تومان باید باشه . قیمت دقیق ندارم . SSD های جدید هم اومدن مثل OCZ سری 460 که بدون گارانتی هستن . قیمت اونها هم بین 400 تا 450 تومان متغیره .

لینک به دیدگاه

بهترین دی وی دی رایتر اینترنال بازار چیه ؟ قیمتش چنده ؟

لینک به دیدگاه

سلام

دوستان تاثیر double chanel تو رم ها چقدره ؟ (چند درصد می تونه با بازدهی بهتر سیستم کمک کنه)

من می خوام رمم رو 6 گیگ کنم به نظر شما مشکلی تو سرعت سیستم پیش نمی یاد ؟

بعد بعضی مادربرد ها با سی پی یو ها زده double chanel یعنی 6 گیگ رم رو ساپورت نیمی کنند مثلاً 4130 می تونه 6 گیگ رم رو ساپورت کنه ؟

لینک به دیدگاه

با عرض سلام و خسته نباشید به تمام کاربران و اساتید لیون کامپیوتر. بنده می خواهم تا پایان سال 1393 یک سیستم تا 7.8 ملیون تومن جم کنم . از اساتید  بزرگواران لیونی می خواهم در جم کردن این سیستم به من کمک کنند که چه قطعاتی را بگیرم . بعد ایا منتظر  نسل بعد با رم های DDR4 باشم. سیستمی که من مخواهم جمع کنم از این قرار است . راستی یادم رفت که بگم  فقط کیس تا 7.8 ملیون تومان می خواستم. main= msi z87 mpower , hard 1tb, gpu=msi gtx 760 hawk 3way sli, optical driver=pioneer dvd-rw, cpu intel core i7 4790k,power corsair rm850 gold, ram=16gb adata xpg,case=green x7,fan cpu=enermax elc240 .. ایا بنظر شما این سیستم تا 7.8 خوب است یا نه . لطفا نظر خود ویک راهنمایی کوچولو به بنده بکنید و یک لیست سیستم ( فقط کیس)  تا 7.8 بدهید .  black skipper is your firend. finish

لینک به دیدگاه

سلام فرق g3220 و g1820 چقد هست؟از نظر قدرت پردازش وگرافیک داخلی شون؟؟

تو برنامه هایی که نیاز به حافظه کش بالاتر ندارن ، 3220 در حدود 10-15 درصد قویتره .

لینک به دیدگاه

بهترین دی وی دی رایتر اینترنال بازار چیه ؟ قیمتش چنده ؟

در حال حاضر میتونید ایسوس و یا لایتون بگیرید . ایسوس با پک حدود 63 و لایتون بدون پک حدود 53 تومان. 

لینک به دیدگاه

سلام

دوستان تاثیر double chanel تو رم ها چقدره ؟ (چند درصد می تونه با بازدهی بهتر سیستم کمک کنه)

من می خوام رمم رو 6 گیگ کنم به نظر شما مشکلی تو سرعت سیستم پیش نمی یاد ؟

بعد بعضی مادربرد ها با سی پی یو ها زده double chanel یعنی 6 گیگ رم رو ساپورت نیمی کنند مثلاً 4130 می تونه 6 گیگ رم رو ساپورت کنه ؟

تو حالت دو کاناله شما 2 مسیر برای انتقال داده دارید . پس میشه گفت سرعت انتقال داده شما میتونه 2 برابر بشه .

اگر این کار رو بکنی فکر میکنم از حالت 2 کاناله خارج میشه . خیلی ممئن نیستم . چون تو بردهای جدید اسلات ها به صورت جدا گانه هستن . برای 2 کاناله شدن باید در اسلات مخصوص و یکسان ار نظر کد نصب بشن . ولی مطمئنا ماژول تکی مشکل ایجاد میکنه برای سرعت بقیه . اینطوری که اطلاعات وقتی میخوان روی اونها نوشته بشن ، نمیتونن روی 2 تا رم با سرعت بیشتر و روی یکی با سرعت کمتر نوشته بشن . پس روی هم ، با سرعت کمتر نوشته میشن .

ساپورت میکنه . ولی ممکنه همیچین مشکلاتی پیش بیاد .

لینک به دیدگاه

با عرض سلام و خسته نباشید به تمام کاربران و اساتید لیون کامپیوتر. بنده می خواهم تا پایان سال 1393 یک سیستم تا 7.8 ملیون تومن جم کنم . از اساتید  بزرگواران لیونی می خواهم در جم کردن این سیستم به من کمک کنند که چه قطعاتی را بگیرم . بعد ایا منتظر  نسل بعد با رم های DDR4 باشم. سیستمی که من مخواهم جمع کنم از این قرار است . راستی یادم رفت که بگم  فقط کیس تا 7.8 ملیون تومان می خواستم. main= msi z87 mpower , hard 1tb, gpu=msi gtx 760 hawk 3way sli, optical driver=pioneer dvd-rw, cpu intel core i7 4790k,power corsair rm850 gold, ram=16gb adata xpg,case=green x7,fan cpu=enermax elc240 .. ایا بنظر شما این سیستم تا 7.8 خوب است یا نه . لطفا نظر خود ویک راهنمایی کوچولو به بنده بکنید و یک لیست سیستم ( فقط کیس)  تا 7.8 بدهید .  black skipper is your firend. finish

تا پایان سال 93 خیلی از این قطعات ممکنه دیگه تو بازار نباشن و یا اینکه مدلهای جدید تر اومده باشه که به صرفه تر باشه خریدشون . پس از الان به فکر آخر سال نباش .

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز اقای  MFORSPEED  بابط رهنمایی هایتان خیلی خیلی سپاس گذارم. @};-  @};-  بابط پاور من در سایت green.ir رفتم  و در انجا یک نرم افزاری بو در مورد اندازه گیری پاور بود ومن سیستم خود را به ان نرم افزار دادم و نرم افزارpower 850 گرین را پیشنهاد داد. بخاطر همین من پاور 850 مد نظرم بود. باز هم متچکرم @};-  @};- 

لینک به دیدگاه

چشم جناب اقای HAMED پس ممکنه تا اخر سال این قطعات تو بازار نباشن . مرسی از راهنمایی هایتان. @};-  @};-  پس من تاخر سال  93 منتظر قطعات جدید می مانم شاید به قول شما قطعات جدید تری هم بیاید از شما سپاس گذارم @};-  @};- 

لینک به دیدگاه

سلام!
این چنین کیسی خوبه؟
تا چند وقت بازی ها رو روی متوسط رو به بالا اجرا میکنه؟؟؟
210 asus h81mc
340 i3 4150
550 r7 260x
170 ram 4 gig 1600 crosair
چه قطعاتی رو با چی جایگزین کنم بهترین نتیجه رو میگیرم؟/
تو گرافیک ها کدوم برند رو خریدن بهتره؟
راستی برای این سیستم چه پاوری لازمه؟
هنوز نخریدم ولی قصدم خرید این موارده!
هر چی رو فکر میکنید با پول کمتر بازده بهتر میده یا به قیمتش نمیارزه مثا اون قطعه بگید جایگزین کنم
ممنون!

لینک به دیدگاه

کیس خوبیه ینی معمولیه ولی بد هم نیست.

در مورد اینکه تا چه زمانی میتونه بازی ها رو اجرا کنه نمی تونم تضمین بدم شاید یه سال شاید 2 سال یا بیشتر.

مین خوبه البته باید بایوس رو اپ کنی تا 4150 رو ساپورت کنه.

سی پی یو خیلی خوبه

گراف خوبه

رم نه.چرا چون گرونه و بازده مشابه رم های 4 گیگ دیگه رو داره فقط پول مارک میخوره بهتره که کینگستون تهیه کنی ارزون تر تموم میشه.البته بعدا به 2 تا 4 گیگ هم ارتقا بدی عالی میشه.

واسه گرافیک هم برند سافایر یا ام اس ای بد نیست.فرقی نداره کدوم بگیری.هر کدوم که دوس داشتی .

پاور 530 وات عالیه با توجه به گراف و سی پی یو.

سلام

دستتون درد نکنه :)

قضیه این که میگن کینگ استون بدرد نمیخوره و فلان و بیساره چیه پس؟

گرافیک چیز بهتری که نمیشه تو این رنج ور داشت میشه؟

کیفیت ساخت بردند ها فرقی نداره!

اخه من سیستم قبلیمو سال 88 وردشاتم اون موقع

ice-q یا یک چیزی تو همین مایه ها گرون تر از بقیه بود!

ماینتور رو 20 اینچ 1600*900 در نظر دارم!

میرزه 50 تومن بزارم روش یک فول hd بگیرم اونقدر تفاوت هست؟

اها مینم بهترین h81 همین ایسوزه دیگه

چون بایو استار بود!

گیگا بایت بود!

ای اس راک بود

کدوم بهترینه؟

لینک به دیدگاه

سلام

دستتون درد نکنه :)

قضیه این که میگن کینگ استون بدرد نمیخوره و فلان و بیساره چیه پس؟

گرافیک چیز بهتری که نمیشه تو این رنج ور داشت میشه؟

کیفیت ساخت بردند ها فرقی نداره!

اخه من سیستم قبلیمو سال 88 وردشاتم اون موقع

ice-q یا یک چیزی تو همین مایه ها گرون تر از بقیه بود!

ماینتور رو 20 اینچ 1600*900 در نظر دارم!

میرزه 50 تومن بزارم روش یک فول hd بگیرم اونقدر تفاوت هست؟

اها مینم بهترین h81 همین ایسوزه دیگه

چون بایو استار بود!

گیگا بایت بود!

ای اس راک بود

کدوم بهترینه؟

رم همای رده پایین تفاوت خیلی جزئی با هم دارن . در کل یکی هستن . شما میتونی پاتریوت بگیری ،  میتونی کینگ مکس بگیری ، اپیسیر بگیری ، کینگستون بگیری . همه تو یک رنج قیمت هستن . کورسیر فقط گرونتره که اون هم به خاطر برند و شرکت گارانتی کننده اونه .

تو این رنج شما میتونی 260x و یا 750ti ( البته با کمی هزینه بیشتر ) برداری . همون 260x به نظر من مناسبتره . برند سافایر خوش قیمته . کیفیت مناسبی هم داره . برندهای MSI و ASUS هم هستن که گرونتر هستن و کمی شیک تر و از نظر کیفی شاید به اندازه 2-3 درصد بهتر هستن . البته تو این رده کارت اینطوریه . این رو هم بگم که بستگی به مدل خنک کننده اونها هم داره .

با این گرافیک و سیستم بهتره که همون 20 اینچ رو بگیری . چون تو رزولوشن بالاتر ممکنه تو بعضی بازیها به مشکل بخوری . ولی اگر میخوای فیلم بیشتر ببینی، فول اچ دی بگیر .

مادربورد های رده پایین هم مثل رم خیلی با هم تفاوت ندارن . همه در یک حد هستن . تفاوت قیمت اونها هم به خاطر برندشونه . به نظر من فرقی نمیکنه کدوم رو بگیری .

ویرایش شده توسط Hamed
لینک به دیدگاه

سلام اقای  hassan-m . :)  کی به شما گفته رم های کینگ استون  بدرد نمی خوره . کینگ استون هم رم خوبی و هم دارای قیمت مناسبی هست . سیستم که گفتی هم در حد معمول خوبه. اگ می توانی بیشتر هزینه کنی یک  gtx 750ti بگیر بجای  r7 260x  که حدود 100 هزار تومان فرق دارن .  مین هم ایسوس بردار. bye @};-  @};- 

لینک به دیدگاه

در قسمت بالا یادم رفت که بگم  که اگر در اینده خواستی می توانی r7 260x را  crossefire کنی ولی اگر 750ti بگیری نمیتوانی sli کنی که یکی از مزییت های r7 260x است . شما می توانی این دو gpu را در سایت های مختلف مقایسه کنید مثل سایت gpuboss و یا سایت هایی معروف مثل AnandTech  . :cool: 

لینک به دیدگاه

یک سوال یکی از دوستان گفته جای cpu 4150

3220 وردار!

اون اختلاف رو بده برای گرافیک بهتر !

چیکار کنم اون حرکت چطوره؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...