رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام.

یه سوال داشتم.

من کارت گرافیک GTX 560TI دارم و الان میخوام سی پی یو رو ارتقاع بدم.آیا G3220 مناسبه؟!یا گلوگاه ایجاد میشه؟

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.2k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

سلام.

یه سوال داشتم.

من کارت گرافیک GTX 560TI دارم و الان میخوام سی پی یو رو ارتقاع بدم.آیا G3220 مناسبه؟!یا گلوگاه ایجاد میشه؟

بهتره که برای بازی یک پردازنده i3 حداقل داشته باشی . این پردازنده کار میکنه و مشکل خاصی هم ایجاد نمیکنه . ولی ممکنه تو بعضی بازیها اذیت کنه .

لینک به دیدگاه

سلام.

یه سوال داشتم.

بهتره که برای بازی یک پردازنده i3 حداقل داشته باشی . این پردازنده کار میکنه و مشکل خاصی هم ایجاد نمیکنه . ولی ممکنه تو بعضی بازیها اذیت کنه .

حامد جان بهتر اینه که Core i7. بگیرم ولی متاسفانه پول موجود نیست و میخواستم بدونم که آیا گلوگاه ایجاد میشه یا خیر.
لینک به دیدگاه

سلام.

یه سوال داشتم.

حامد جان بهتر اینه که Core i7. بگیرم ولی متاسفانه پول موجود نیست و میخواستم بدونم که آیا گلوگاه ایجاد میشه یا خیر.
کمک نبود؟
لینک به دیدگاه

مناسبترین پردازنده برای بازی سری i5 هست . هم قدرت خوبی داره و هم قیمت خوبی . اگر هزینه کمتر میخوای انجام بدی i3 بگیر . گلوگاه به اون شکلی که فکر میکنی ایجاد نمیشه . سری پنتیوم ممکنه تو بعضی بازیهای سنگین کمی اذیت کنه . ولی تو بازیهای عادی و نرمال مشکلی نداره . برای اینکه از قدرت کارت استفاده کنی ، بهتره که حداقل i3 بگیری .

لینک به دیدگاه

مناسبترین پردازنده برای بازی سری i5 هست . هم قدرت خوبی داره و هم قیمت خوبی . اگر هزینه کمتر میخوای انجام بدی i3 بگیر . گلوگاه به اون شکلی که فکر میکنی ایجاد نمیشه . سری پنتیوم ممکنه تو بعضی بازیهای سنگین کمی اذیت کنه . ولی تو بازیهای عادی و نرمال مشکلی نداره . برای اینکه از قدرت کارت استفاده کنی ، بهتره که حداقل i3 بگیری .

ممنون از راهنماییت حامد جان.

من همون برا بازی های سنگین میخوام دیه.برای بازی های معمولی که سی پی یو فعلیم جواب میده.

لینک به دیدگاه

ممنون از راهنماییت حامد جان.

من همون برا بازی های سنگین میخوام دیه.برای بازی های معمولی که سی پی یو فعلیم جواب میده.

پس همون که گفتم . یا i3 بگیر و یا اگر میتونی بیشتر هزینه کنی i5 . دیگه بالاتر از اون فرقی تو بازیها برات نمیکنه که هزینه کردن براش منطقی باشه .

لینک به دیدگاه

سلام اقا حامد خوبی؟

بی زحمت میخواستم یه سری قطعه پیشنهادی ک بیشتر برای گیم استفاده میشه پیشنهاد کنی.

تا 1600 میتونم هزینه کنم

قطعاتی ک میخوام رم،سی پی یو و مادربوردو پاور هست

ممنون  @};- 

لینک به دیدگاه

سلام اقا حامد خوبی؟

بی زحمت میخواستم یه سری قطعه پیشنهادی ک بیشتر برای گیم استفاده میشه پیشنهاد کنی.

تا 1600 میتونم هزینه کنم

قطعاتی ک میخوام رم،سی پی یو و مادربوردو پاور هست

ممنون  @};- 

سلام . ممنون .

کارت گرافیک چی داری ؟ همینطور کیس .

لینک به دیدگاه

سلام . ممنون .

کارت گرافیک چی داری ؟ همینطور کیس .

خیلی ممنون فعلا یه gt 9500  دارم ک فقط برای دیدن فیلم استفاده میکنم ایشالا بعدا یه gtx 750 ti اضافه میکنم

لینک به دیدگاه

سلام.

نظرتون در مورد این دو مدل مانیتور چیه؟:

ASUS MX279H

http://www.asus.com/Monitors_Projectors/MX279H/

ASUS VX279H

http://www.asus.com/Monitors_Projectors/VX239H/

کسی هست این دو مدل رو کنار هم دیده باشه ؟

میخوام بدونم کدومشون کیفیت بهتری داره ...

اگه مدل دیگه ای مد نظرتون هست ، بگین ...

بیشتر با مانیتور فیلم و ... نگاه میکنم و یه مقدار هم بازی ...

الان مانیتورم سامسونگ P22500 هست و فوق العاده کیفیت افتضاحی داره ، می خواستم بدونم مانیتور جدیدا نسبت به این مدل خیلی اختلاف کیفیت دارن؟

ممنون.

اگر پولش برات مهم نیست برو سراغ فوق پیشرفته dell یعنی u2713hm

اگر خاصی تقدیم میکنم 2800 آکبند

حالا تحقیق بکن تا بعد

لینک به دیدگاه

خیلی ممنون فعلا یه gt 9500  دارم ک فقط برای دیدن فیلم استفاده میکنم ایشالا بعدا یه gtx 750 ti اضافه میکنم

مادربورد : ASUS H97-Pro قیمت 499

پردازنده : Intel Core™ i5-4460 قیمت 584

رم : Kingston HyperX FURY 2x4GB 1600Mhz DDR3 قیمت 276

پاور : Green GP650A-ZS 80Plus Bronze قیمت 259

جمع : 1618 . اگر 18 توامن رو نمیخوای هزینه کنی میتونی مادربورد رو کمی ارزونتر برداری . مادربورد ASRock FATAL1TY H97 Killer با قیمت 469 تومان هست که 30 تومان ارزونتر میشه .

لینک به دیدگاه

سلام خسته نباشید

چندتا سوال داشتم ، اگر ممکنه جناب حامد مشاوره ای بکنن ممنون میشم

مشخصات فعلی پی سی من اینه : 

Cpu: Intel Core i3-2100
Motherboard : JW Technology JW-H67M-USB3
Ram: 2GB x 3 CL9-9-9 DDR3-1333 x 2 - Kingeston 99P5474-004.A00LF x 1
VGA: NVIDIA GeForce GT 240     D10P1-30/GT215 | 2048 MBytes of DDR2 SDRAM | Elitegroup
Hard: Seagate ST31000524AS 1 Tb
WDC WD10EALX-009BA0 1 Tb
Seagate ST3250318AS 250 GB
اول اینکه این مدل گرافیک بنده مربوط به کدوم سیاره دیگه میشه :دی ، هرجا سرچ کردم gt 240 ندیدم با این مشخصات :D
دوم اینکه پاور فعلی من queen qu330qu جدیدا بهش فکر کردم به نظرم پاسخگو نیست نه ؟ اگر ممکنه مدلی پیشنهاد بفرمایین
سوم هم اینکه با این مادربرد گرافیک رو میشه به یه چیز درست درمون اپگرید کرد یا باید مادربرد هم عوض بشه ؟
اپگرید تا 800 تومن ارزش هزینه کردن داره  یا بهتره کلا بفروشم اینو یه کیس دیگه جم کنم (در این صورت تا 1600 بودجه دارم) ؟ پیشنهاد کلیتون چیه !

ممنون از وفتی که گذاشتین 

ویرایش شده توسط eh34n
لینک به دیدگاه

سلام خسته نباشید

چندتا سوال داشتم ، اگر ممکنه جناب حامد مشاوره ای بکنن ممنون میشم

مشخصات فعلی پی سی من اینه : 

Cpu: Intel Core i3-2100
Motherboard : JW Technology JW-H67M-USB3
Ram: 2GB x 3 CL9-9-9 DDR3-1333 x 2 - Kingeston 99P5474-004.A00LF x 1
VGA: NVIDIA GeForce GT 240     D10P1-30/GT215 | 2048 MBytes of DDR2 SDRAM | Elitegroup
Hard: Seagate ST31000524AS 1 Tb
WDC WD10EALX-009BA0 1 Tb
Seagate ST3250318AS 250 GB
اول اینکه این مدل گرافیک بنده مربوط به کدوم سیاره دیگه میشه :دی ، هرجا سرچ کردم gt 240 ندیدم با این مشخصات :D
دوم اینکه پاور فعلی من queen qu330qu جدیدا بهش فکر کردم به نظرم پاسخگو نیست نه ؟ اگر ممکنه مدلی پیشنهاد بفرمایین
سوم هم اینکه با این مادربرد گرافیک رو میشه به یه چیز درست درمون اپگرید کرد یا باید مادربرد هم عوض بشه ؟
اپگرید تا 800 تومن ارزش هزینه کردن داره  یا بهتره کلا بفروشم اینو یه کیس دیگه جم کنم (در این صورت تا 1600 بودجه دارم) ؟ پیشنهاد کلیتون چیه !

ممنون از وفتی که گذاشتین 

سلام .

گرافیک 240 که هست . برند هم الایت گروپه . ولی کارت ضعیفیه و DDR2 هم هست که دیگه ضعیفترش هم کرده .

پاور شما فکر نمیکنم استاندارد باشه . اگر هم باشه برای سیستم فعلی هم خیلی مناسب نیست . چه برسه به ارتقاء

میتونید تمام کارتهای گرافیک PCI-E رو روی این بورد نصب کنید . مشکلی نیست .

شما میتونید یک پاور بین 480 تا 550 وات تهیه کنید . قیمتشون از حدود 180 تا حدود 260 تومانه . دقیق تر تو سایت هست قیمتها .بهتره 550 رو بگیرید که در آینده کمی جای تغییر بذاره برای سیستم . میتونید یک گرافیک مثل جیفورس 750ti انویدیا و یا R7 260x ای ام دی با قیمت بین 500 تا 550 تهیه کنید .

اگر رمها رو عوض کنید و 2 تا رم 4 گیگی به جای این 3 تا 2 گیگی بذارید بهتره .

لینک به دیدگاه

سلام خسته نباشید

نظرتون در مورد این سیستم چی هست .. قصد خرید نهایی دارم

Core i5-4690
  Gigabyte GA-H97-Gaming 3

Kingston HyperX Fury 4GB 1866MHz CL10

Barracuda 64MB 7200RPM 3TB

Asus 24X DRW-24D3ST

Green GP700A-HP *Bronze یا enemax 630w

ویرایش شده توسط mohsen19x
لینک به دیدگاه

گرافیک در آینده اضافه میکنم .....  کاربری گیم هست ..... پس green پاسخگو هست .... یک کیس مناسب هم معرفی کنید که 5 تا جا هارد را داشته باشه

لینک به دیدگاه

گرافیک در آینده اضافه میکنم .....  کاربری گیم هست ..... پس green پاسخگو هست .... یک کیس مناسب هم معرفی کنید که 5 تا جا هارد را داشته باشه

سیستم خوبیه رم این مدل پیشنهاد میشه

پاور هم گرین
AData XPG V2 8GB 4GBx2 1600
برای کیس چقدر میخواین هزینه کنین؟
لینک به دیدگاه

دوستان میشه بگید تفاوت این دوتا سی پی یو تو گیم چقدره؟

اصلا میارزه 100 تومن بیشتر براش هزینه کرد؟

ممنون

Intel Core™ i5-4690

Intel Core™ i5-4460

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان میشه بگید تفاوت این دوتا سی پی یو تو گیم چقدره؟

اصلا میارزه 100 تومن بیشتر براش هزینه کرد؟

ممنون

Intel Core™ i5-4690

Intel Core™ i5-4460

درود

تفاوت زیادی ندارند

batman-2.png

metro-2.png

thief-2.png

منبع

لینک به دیدگاه

اگر پولش برات مهم نیست برو سراغ فوق پیشرفته dell یعنی u2713hm

اگر خاصی تقدیم میکنم 2800 آکبند

حالا تحقیق بکن تا بعد

بیشتر از 2 تومن نمیتونم هزینه کنم ...

چون ps4 میخوام بخرم ، می خواستم جواب این دستگاه رو بده ...

لینک به دیدگاه

سلام خسته نباشید

نظرتون در مورد این سیستم چی هست .. قصد خرید نهایی دارم

Core i5-4690

Gigabyte GA-H97-Gaming 3

Kingston HyperX Fury 4GB 1866MHz CL10

Barracuda 64MB 7200RPM 3TB

Asus 24X DRW-24D3ST

Green GP700A-HP *Bronze یا enemax 630w

رم رو 2 تا ماژول 4 گیگ بگیر . فرکانس 1600 کافیه . برای 1866 هزینه نکن .

کیس X4 با قیمت 299 تومان هست . 4 تا هارد 3.5 اینچی داخل میخوره ، میتونی 3 تا 2.5 اینچی هم اضافه کنی . یک هارد 2.5 یا 3.5 اینچی هم میتونی بیرون کیس وصل کنی . جای مخصوص داره که میتونی هارد رو اونجا بزنی و برداری . اگر کیس بزرگتر میخوای میتونی X6 بگیری که 319 تومانه . X6 قابلیت تغییر فضا برای هارد 2.5 ، 3.5 و یا ایجاد فضای بزرگتر برای کارتهای گرافیک بزرگ رو داره . ولی جا برای اتصال هارد در خارج کیس نداره . 

لینک به دیدگاه

سلام آقا حامد خسته نباشید آقا از بین این دو مدل پاور کدوم رو بگیرم بهتره؟

Green GP750A-ZS

Green 700A-HP

سیستم:

MSI Z77 MPOWER

ASUS GTX 780 DCU II OC

Core i5 3570K

......

ضمنا با بودجه 300 تومن کیس X4 اوکیه؟دوشواری نداریم؟

پیشاپیش ممنون از راهنماییتون.

لینک به دیدگاه

سلام آقا حامد خسته نباشید آقا از بین این دو مدل پاور کدوم رو بگیرم بهتره؟

Green GP750A-ZS

Green 700A-HP

سیستم:

MSI Z77 MPOWER

ASUS GTX 780 DCU II OC

Core i5 3570K

......

ضمنا با بودجه 300 تومن کیس X4 اوکیه؟دوشواری نداریم؟

پیشاپیش ممنون از راهنماییتون.

جفتش خوبه . منتها بهتره که به خاطر قدرت بیشتر ، 750 رو برداری . این دو پاور خیلی با هم فرق ندارن . تفاوت مهم اونها اینهکه 700A-HP قابلیت مدیریت کابل داره و 750A-ZS نداره . 700A-HP به خاطر هیت سینک بهتر ، خنک تر میمونه . خازنهای ورودی 700A-HP هم بهتره . مصرفش در حالت استند بای هم کمتره .

البته 700 وات هم جواب میده روی سیستم . ولی دیگه خیلی لپ مرز میشه . به فکر اضافه کردن چیزی نباید باشی .

لینک به دیدگاه

سلام به دوستان

یه سوال خیلی فنی برام بوجود اومده

میشه همون کاری که تو گیم نت ها انجام میدن ( شبکه کردن چنتا کامپیوتر و داشتن یه سرور)

فقط با یه سرور قوی انجام داد؟؟؟؟

یعنی همه ی مانیتور هارو به یه سیستم وصل کرد که هم کار گیم تحت شبکه رو بشه انجام داد

هم هر یوزر بتونه جدا بره تو اینترنت و .... یا یه بازی دیگه انجام بده؟؟؟؟

هرکی میدونه لطفا راهنمایی کنه

ممنون

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام به دوستان

یه سوال خیلی فنی برام بوجود اومده

میشه همون کاری که تو گیم نت ها انجام میدن ( شبکه کردن چنتا کامپیوتر و داشتن یه سرور)

فقط با یه سرور قوی انجام داد؟؟؟؟

یعنی همه ی مانیتور هارو به یه سیستم وصل کرد که هم کار گیم تحت شبکه رو بشه انجام داد

هم هر یوزر بتونه جدا بره تو اینترنت و .... یا یه بازی دیگه انجام بده؟؟؟؟

هرکی میدونه لطفا راهنمایی کنه

ممنون

سلام

این کار در بحث Distributed computing  هست که خیلی جالبه و در اکثر مواقع تحت لینوکس انجام میشه

برای کافی نت معمولی یا مدارس و آموزشگاه ها بله میشه اما  برای گیم و گرافیک بسیار پیچیده است و به سخت افزار قدرتمند و  برنامه های خاصی نیازه-یعنی در عمل به منظور گیمینگ میشه گفت انجام پذیر نیست.

ویرایش شده توسط HeLen jOOn
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...