رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

یه پردازنده و مادربورد و پاور میخوام برای قطعات زیر چی پیشنهاد میشه؟

Vga 970 G1

Ram adata xpg 16GB (4x4GB) 1600

HDD 2TB Seagate baracuda 64 mb 7200

Case green x3

اگر اورکلاک نمیکنید این قطعات برای شما مناسب هستن :

ASUS H97-Pro با قیمت 459

Intel Core™ i5-4460 با قیمت 613

Green 700A-HP با قیمت 315

مجموع 1387 .

اما اگر اورکلاک میخواهید بکنید باید قطعات رو بهتر انتخاب کنید .مثلا اینها : 

Intel Core™ i5-4690K قیمت 775

Corsair RM850 قیمت 599

ASUS Z97-A قیمت 645

مجموع 2019

البته برای اورکلاک حرفه ای قضیه فرق داره .

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

پردازنده با این قیمت و ماثربورد با قیمت کم با هم جور در میاد؟ 300 تومن پول مادربورده با پردازنده مچ میشه؟ از لحاظ سرعت و کارایی میگم

لینک به دیدگاه

اگر اورکلاک نمیکنید این قطعات برای شما مناسب هستن :

ASUS H97-Pro با قیمت 459

Intel Core™ i5-4460 با قیمت 613

Green 700A-HP با قیمت 315

مجموع 1387 .

اما اگر اورکلاک میخواهید بکنید باید قطعات رو بهتر انتخاب کنید .مثلا اینها :

Intel Core™ i5-4690K قیمت 775

Corsair RM850 قیمت 599

ASUS Z97-A قیمت 645

مجموع 2019

البته برای اورکلاک حرفه ای قضیه فرق داره .

اورکلاک نمیکنم. پردازنده 4460 بازی های روز مثل GTA V که گفتند رم 16 گیگ میخواد و گرافیک بالا آیا این پردازنده مناسبه؟ نمیخوام سال دیگه بازم هزینه کنم ویرایش شده توسط Masrour
لینک به دیدگاه

دوستان یک هارد 3 ترا برای دانلود شبانه می خوام 
روی سیستم SSD و یک هارد 2 ترا بلک هم دارم 

الان بین دو هارد سیگیت باراکودا و وسترن گرین موندم
خوب سرعت سیگیت بیشتره اما تا الان دو بار بعد از گذشت 5 یا 6 سال هاردهای سیگیت سیستم خودم خراب شده برای همین یکم بهش بدبین شدم 
هارد گرین تاحالا نداشتم اما میدونم عمراش خوبه چون 5400 دور هست اما بعضی ها خیلی از سرعتش شکایت دارن و میگن حتما باید یک درایو باشه تا درست کار کنه 

لطفا دوستان کمک کنید 

لینک به دیدگاه

دور اطراف یک تومن چه کارت گرافیکی پیشنهاد میشه؟

لینک به دیدگاه

پردازنده با این قیمت و ماثربورد با قیمت کم با هم جور در میاد؟ 300 تومن پول مادربورده با پردازنده مچ میشه؟ از لحاظ سرعت و کارایی میگم

سلام عزیز بله مشکلی نداره واسه گیم خوبه

خوب سرعت سیگیت بیشتره اما تا الان دو بار بعد از گذشت 5 یا 6 سال هاردهای سیگیت سیستم خودم خراب شده برای همین یکم بهش بدبین شدم 

هارد گرین تاحالا نداشتم اما میدونم عمراش خوبه چون 5400 دور هست اما بعضی ها خیلی از سرعتش شکایت دارن و میگن حتما باید یک درایو باشه تا درست کار کنه 

لطفا دوستان کمک کنید 

بنده دو عدد وسترن گرین 2 ترا دارم مشکلی ندارن سرعتش هم خوبه 7200 دور هم هستن

لینک به دیدگاه

اورکلاک نمیکنم. پردازنده 4460 بازی های روز مثل GTA V که گفتند رم 16 گیگ میخواد و گرافیک بالا آیا این پردازنده مناسبه؟ نمیخوام سال دیگه بازم هزینه کنم

دوست عزیز کی گفته gta v 16 گیگ رم میخواد. هنوز سیستم مورد نیازش تایید نشده نهایت بخواد 8 گیگ

لینک به دیدگاه

اورکلاک نمیکنم. پردازنده 4460 بازی های روز مثل GTA V که گفتند رم 16 گیگ میخواد و گرافیک بالا آیا این پردازنده مناسبه؟ نمیخوام سال دیگه بازم هزینه کنم

من سخت افزار مورد نیاز این بازی رو نمیدونم چیه . ولی پردازنده i5 یک پردازنده متعادل برای بازیهاست و تا الان مشکلی نداشته تو هیچ بازی ای . اما اگر فکر میکنی ممکنه ضعیف باشه ، i7 بگیر . البته باید بیشتر از 400 تومان هزینه بیشتر بکنی . مادربورد و پاور نیازی نیست عوض بشن .

لینک به دیدگاه

دور اطراف یک تومن چه کارت گرافیکی پیشنهاد میشه؟

اگر آکبند میخوای کارت 760 هست . ولی اگر کارکرده بخوای میتونی 770 بگیری . الان چند تا تو فروم برای فروش گذاشتن .

لینک به دیدگاه

لطفا دوستان کمک کنید 

من الان حدود 4 ساله که یک هارد سیگیت دارم استفاده میکنم . بیشتر از 1 سال هم هست که هارد دوم رو گذاشتم . تا الان که مشکلی پیدا نکردن .

سیگیت و وسترن فرقی با هم ندارن.  اونطوری نیستن که بگیم یکی بهتره یا اون یکی بدتره .

وسترن گرین به درد کاری که شما میخوای بکنی میخوره . چون به عنوان هارد دوم استفاده میکنی . اونقدر کمتر بودن سرعتش محسوس نیست . مشکل گرین این هست که وقتی بیکار بمونه زود میره تو حالت استندبای . برای همین وقتی دوباره میخواد شروع به کار بکنی ممکنه تاخیر داشته باشه چند لحظه . در غیر این صورت متوجه کمتر بودن سرعتش نمیشی .

لینک به دیدگاه

دوستان این 2 تا کیس روی  خودشون فن دارن؟

Corsair Graphite 760T Arctic

و

cosmos se

کدوم بهتر به نظر شما من خودم 760T مشکی رو ترجیح میدم.

لینک به دیدگاه

دوستان میشه یک توضیح کامل راجب به هارد
Seagate GoFlex Home Networ
بدید چند سوال هم دارم 
1- آیا بدون استفاده از مودم میشه به هارد متصل شد ؟ ( با استفاده از موبایل تبلت و تلویزیون و ... ) یعنی هر وسیله ای wifi داشته باشه میتونه به اطلاعات داخلی هارد دسترسی داشته باشه ( البته اگر با هم کانفیگ شده باشن ) 

2- این هارد چجوری رمز گزاری میشه که غریبه به اطلاعاتش دسترسی نداشته باشه ؟ ( دقیقا مثل مودم adsl هست ؟ )

3- سرعت خواندن و نوشتن اطلاعات با اتصال wifi با این هارد چند هست ؟ ( من شنیدم حدود 5 مگابایت ) 

4- آیا امکان نصب هارد های با ظرفیت بالاتر رو هم داره ؟ ( من خوندم تا دو گیگ بیشتر روش نمیشه نصب کرد درسته یا خیر؟ )

5- در کل ارزش خرید داره یا خیر؟ ( هارد 2 ترابایتش هم قیمت 3 ترابایت هست ) و در بازار فکر میکنید موجود هست ؟

6- مدل مشابه وسترن ( wd my book live ) رو پیشنهاد میدید یا همین مدل سیگیت رو ؟ 
ممنون از راهنماییتون

ویرایش شده توسط dooste.man83
لینک به دیدگاه

تفاوت دو هارد اکسترنال wd my book essential با wd my book چیه و کدوم خریداریش توصیه میشه ؟
ممنون

لینک به دیدگاه

سلام دوستان.من میخوام سیستممو ارتقا بدم فقط برای پی اس 15.

مشخصات سیستمم اینه.

1.PNG

2.PNG

3.PNG

4.PNG

و اینم وضعیتش تو پی اس 15 :

5.PNG

من فک کنم با کارت گرافیک 1 گیگ مشکلم حل شه.

ازتون میخواستم راهنماییم کنید تا بدونم تا حد 150 تومن کدوم کارت گرافیک بهتره و با سیستمم کاملا سازگاره.

خواهشن راهنمایی درستی کنید.چون من بودجم همینه.

ممنون

لینک به دیدگاه

سرعت usb 3.0 با sata 3 خیلی تفاوت نداره در هارد گرین درسته ؟ ( مقایسه سرعت هارد اکسترنال و اینترنال وسترن مدل گرین )
حدوداش رو اطلاع دارید ؟ 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سرعت usb 3.0 با sata 3 خیلی تفاوت نداره در هارد گرین درسته ؟ ( مقایسه سرعت هارد اکسترنال و اینترنال وسترن مدل گرین )

حدوداش رو اطلاع دارید ؟ 

خوب منظورتون از این سوال چیه 

هارد اینترنال و اکسترنال یه جور هستن با این تفاوت که هارد اکسترنال در بعضی موارد با سرعت کپی کمتری داره 

لینک به دیدگاه

حدوداش رو اطلاع دارید ؟ 

سلام عزیز

بنده با 2 مدل هارد اکسترنال کار کردم usb3 وقتی هارد خالی باشه سرعت بین 98 تا 80 مگ هست وقتی پر میشه تقریبا بین 50 تا 60  اینترنال رو دقیق نمیدونم

لینک به دیدگاه

دوستان این 2 تا کیس روی  خودشون فن دارن؟

Corsair Graphite 760T Arctic

و

cosmos se

کدوم بهتر به نظر شما من خودم 760T مشکی رو ترجیح میدم.

کورسیر 2 تا 14 سانتی LED و یک 14 سانتی معمولی روش هست که میتونی 2 تا 14 و یک 12 و یا 4 تا 12 دیگه هم روش نصب کنی .

کولرمستر  یک 14 سانتی و 3 تا 12 سانتی که 2 تا شون LED هستن ، روش هست . 2 تا 14 و 2 تا 12 و یا 4 تا 12 دیگه هم میتونی روش نصب کنی .

من کولرمستر رو ترجیح میدم . امکانات بیشتری داره . ولی کورسیر بزرگتره و جادار تر . البته از نظر ارتفاع و طول . از نظر پهنا کولرمستر بزرگتره کمی .

لینک به دیدگاه

دوستان خوبه ازتون خواهش کردما.

لطفا به سوالم جواب بدین دیگه.

عزیز سیستم شما نیاز داره که کاملا تغییر کنه . خیلی قدیمیه . ضمن اینکه 2 گیگ رم هم خیلی کمه . حداقل 2 گیگ رم دیگه باید بگیرید .

برای کارت گرافیک بهتره دنبال یک کارت دست دوم باشید . البته اگر پاور مناسب داشته باشید برای کارتهای قویتر .

لینک به دیدگاه

کورسیر 2 تا 14 سانتی LED و یک 14 سانتی معمولی روش هست که میتونی 2 تا 14 و یک 12 و یا 4 تا 12 دیگه هم روش نصب کنی .

کولرمستر  یک 14 سانتی و 3 تا 12 سانتی که 2 تا شون LED هستن ، روش هست . 2 تا 14 و 2 تا 12 و یا 4 تا 12 دیگه هم میتونی روش نصب کنی .

من کولرمستر رو ترجیح میدم . امکانات بیشتری داره . ولی کورسیر بزرگتره و جادار تر . البته از نظر ارتفاع و طول . از نظر پهنا کولرمستر بزرگتره کمی .

cosmos se در سمت چپش شیشه ای هست؟ میشه قطعات رو دید مثل 760T ؟

لینک به دیدگاه

حدوداش رو اطلاع دارید ؟ 

سلام.

گرین هارد اکسترنال مای پس حدود 150 هست، اینترنال گرین حدود 155.

سیگیت هارد اکسترنال بک آپ پلاس حدود 155 هست و اینترنال باراکودا حدود 175.

این سرعت ها رو از روی سرعتی که تو ویندوز8.1 موقع کپی روی هارد میزنه گفتم.

دوستان یه سوال.

سی پی یو FX6100 برای گرافیک R9 270x oc گلوگاه ایجاد میکنه؟

برای افزایش فریم تو بازی هایی مثل اساسین یونیتی و فارکرای 4 تعویض 6100 با 8350 توصیه میشه یا 270x با 290X؟ چرا؟

ممنون.

ویرایش شده توسط Ali Subi
لینک به دیدگاه

سلام به همه

چند وقت پیش راهنمایی خواستم که با تشکر از کاربر MILAD.SANANDAJ و تعویض رم وضعیت تو بازی ها خیلی بهتر شد اما بعضی از بازی ها بازم مشکل دارم که تصمیم گرفتم سراغ قطعات دیگه برم

CPU : core i 5 2400

graphics: amd 6850

ram: 8gb 1600

به نظرتون کدوم قطعه نیاز به تعویض داره برای بازی های امروزی

مادربورد من مدل زیر هست ولی نمیدونم از سری r9 amd پشتیبانی میکنه یا خیر

http://persian.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=3892#ov

با تشکر از اساتید

لینک به دیدگاه

سلام دوستان نظر شما راجع به این سیستم چیه؟خودم خیلی بررسی کردم نتونستم بهتر از این ببندم که زیر 5 میلیون باشه

ASUS Maximus VII Ranger LGA1150 Z97 MB 750000

Intel Core™ i5-4690K Haswell Processor 775000

Geil Evo Potenza 16GB 8GBx2 2666Mhz DDR3 759000

EVGA SuperNOVA 850 G2 80Plus Gold Power Supply 585000

Zotac GTX 970 AMP! Extreme Edition 4GB GDDR5 1680000

Geil ZENITH S3 120GB SATA3 SSD 325000

لینک به دیدگاه

عزیز سیستم شما نیاز داره که کاملا تغییر کنه . خیلی قدیمیه . ضمن اینکه 2 گیگ رم هم خیلی کمه . حداقل 2 گیگ رم دیگه باید بگیرید .

برای کارت گرافیک بهتره دنبال یک کارت دست دوم باشید . البته اگر پاور مناسب داشته باشید برای کارتهای قویتر .

داداش من فقط برا pes 2015 میخوام بعدش اگه خدا بخاد بعد کنکورلب تاب میگیرم.

واس همین نمیخوام خیلی خرج کنم.رو پاورم نوشته tsco pentum 4 atx 550 w

ضمنا تو یه سایت ویژگی هاشونوشته بود:

• 230 وات واقعی
  • version 2/3
  • خروجی 9 آمپر
  • دارای نویز گیر در سر سوکت و خود پاور
  • دارای دو فیوز خروجی
  • دارای تور جمع کننده کابل در دور سیم اصلی
  • دارای دو عدد ساتا
  • دارای فن 8 سانتی متر دور بالا
  • دارای لرزش کم فن 3/1 % که باعث کاهش نویز در پاور تا 10% می شود
  • کنترل کننده ورودی ولتاژ و تغییر نوسانات برق شهری
آیا پاورم مناسبه؟اگه مناسبه میشه ی کارت گرافیک قویرو بگین.تا 200تومن.
شرمنده
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...