رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

اگه بجای هارد بلو هارد بلک بخرم بازم به ssd نیاز هست؟(WD Black 1TB 64MB Buffer HDD)

این سوالو فقط از mrezaee نمیپرسم هرکی تو این کارا وارده لطفا راهنمایی کنه

با سلام.

تفاوت هارددیسک(حتی velociraptor ) و ssd بسیار بالاست و در صورتی که بازی های  memory intensive مانند skyrim یا wow و بطور کلی RPG و یا امثال arma iii و بازی های بشدت ماد (mod) شده انجام میدین میزان و زمان لودینگ ها رو بشدت کاهش میده و از pop-up های آزار دهنده ای که گاه و بی گاه اتفاق می افته رهایی پیدا میکنین.

هرچند قدرت ssd رو به اونطور که باید نشون نمیده این بنچمارکاما 57.8 ثانیه در مقابل 123.6ثانیه به اندازه کافی خریدش رو منطقی میکنه. هرچند به شخصه برای شبیه ساز پرواز به شدت ماد شده با افکت ها و addon های  واقع گرایانه استفاده میکنم. میتونیم بگم بدون استفاده از ssd نیمی از ساعت تمرینم رو باید در لودینگ ها هدر بدم و در حین پرواز نیز تجربه ای نا روان و با تیک خوردن های متعدد دارم. 

http://www.pcgameware.co.uk/reviews/storage-hddssd/crucial-mx200-250gb-ssd-review/

ویرایش شده توسط mohsen.dehvari
لینک به دیدگاه

• ارسال 27.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

یکی از دوستان سیستمی با مشخصات زیر دارن دنباال کارت گرافیک مناسب میگردن

cpu i3 2100

main asus p8h61

ram 8GB ddr3 1333

hdd 500

monitor 19 samsung

power 330 green

با توجه به پاور حداکثر تا چه مدلی میتوان کارت کارت گرافیک تهیه کرد؟

لینک به دیدگاه

960 رو فقط در یه صورت توصیه می کنم که پردازنده رو هم ارتقا بدی وگرنه غیر این موضوع همون 750ti

@};-  @};-  @};-  @};-  @};-

داداش تموم استعدادامو جمع میکنم ایشالا بشه ارتقا داد.

یه پردازنده 4460 به همراه پاور کولر مستر 550 و مادربورد ازراک ASROCK H81MDGS LGA1150 H81 MB  برا فامیلمون گرفتم بتونم اونو اوکی کنم برا خودم حل میشه و غمی ندارم.

باهاشون وارد مذاکره شدم  :D 

اگه اون نشه مادربوردو پردازندمو میفروشم تا اینارو بردارم 4170 + کورسایر 450 + مادربورد ارزون

یا 4170 + ASRock H97M Pro4 LGA1150 H97 Mainboard + پاور خودم

اولیه اوکی بشه که غمی ندارم. خدای نکرده نشه دومیه یا سومیه رو با توجه به بودجه ای که از فروش پردازنده و مادربورد به دست میارم + 344 تومن میخرم.

750 تومنم برا کارت کنار گذاشتم برا 960 عزیزم :x  :x  :x . اغا چشمتون روز بد نبینه الان دوماهه منتظرم بودجه جمع میکنم هر بار یه اتفاقی میفته نمیشه. انتظار خیلی سخته.

ممنون

ویرایش شده توسط ho3einsa
لینک به دیدگاه

سلام دوستان.آقایون کسی تا حالا روی مین Asrock Fatal1ty Z97 Killer دو تا گرافیک 970 رو SLI کرده؟ آخه تو توضیحات مین به کراس فایر اشاره شده اما اس ال ای ، خیر! تشکر @};-

لینک به دیدگاه

سلام دوستان.آقایون کسی تا حالا روی مین Asrock Fatal1ty Z97 Killer دو تا گرافیک 970 رو SLI کرده؟ آخه تو توضیحات مین به کراس فایر اشاره شده اما اس ال ای ، خیر! تشکر @};-

طبق گفته های خود سایت فقط از کراس پشتیبانی میکنه

http://www.asrock.com/mb/Intel/Fatal1ty%20Z97%20Killer/

لینک به دیدگاه

@};-  @};-  @};-  @};-  @};-

داداش تموم استعدادامو جمع میکنم ایشالا بشه ارتقا داد.

یه پردازنده 4460 به همراه پاور کولر مستر 550 و مادربورد ازراک ASROCK H81MDGS LGA1150 H81 MB  برا فامیلمون گرفتم بتونم اونو اوکی کنم برا خودم حل میشه و غمی ندارم.

باهاشون وارد مذاکره شدم  :D 

اگه اون نشه مادربوردو پردازندمو میفروشم تا اینارو بردارم 4170 + کورسایر 450 + مادربورد ارزون

یا 4170 + ASRock H97M Pro4 LGA1150 H97 Mainboard + پاور خودم

اولیه اوکی بشه که غمی ندارم. خدای نکرده نشه دومیه یا سومیه رو با توجه به بودجه ای که از فروش پردازنده و مادربورد به دست میارم + 344 تومن میخرم.

750 تومنم برا کارت کنار گذاشتم برا 960 عزیزم :x  :x  :x . اغا چشمتون روز بد نبینه الان دوماهه منتظرم بودجه جمع میکنم هر بار یه اتفاقی میفته نمیشه. انتظار خیلی سخته.

ممنون

و دوستان بین این دوتا کدوم بهتره؟

8gb axtrom 1333 4gb*2

یا

Gskill Ripjaws 4GB DDR3 1600 Mhz Ram

لینک به دیدگاه

طبق گفته های خود سایت فقط از کراس پشتیبانی میکنه

http://www.asrock.com/mb/Intel/Fatal1ty%20Z97%20Killer/

تشکر.توضیحات سایتش رو خونده بودم ، میخوام ببینم کسی تست کرده یا نه؟  :-?

لینک به دیدگاه

سلام اساتید ببخشید من چند تا سوال دارم که گشتم جوابی نیافتم. شرمنده اگه پیش پا افتاده هستن

من قصد خرید پردازنده 4790k دارم حالا فرضا برای مادربردهای ایسوز چیپ Z97 ، مدلهای A و Pro و Deluxe و Sabertooth و maximus و غیره چه فرقایی باهم دارن؟!

من استفادم نرم افزارهای مهندسی و گیم و کارهای روزانه هست و چون دیر به دیر سیستم عوض میکنم کیفیت (عمر) بالاتر میخوام. همچنین کارت صوتی بهتر! کدوم مدل رو بردارم؟ قیمت هم اگه گرونتر در عمل بهتر باشه مهم نیست.

ضمنا آیا اینا این امکان رو دارن که در مواقع عدم نیاز به گرافیک سنگین از کارت گرافیک سوییچ کنه به گرافیک خودش و بالعکس؟

ممنونم

لینک به دیدگاه

سلام دوستان.

این قطعات با هم هماهنگ و مناسب هستند؟

GIGABYTE GTX 970 G1 GAMING 4GD

ASUS B85-Pro Gamer LGA1150 B85 Mainboard

Intel Core™ i7-4790K Haswell Processor

WD Black 1TB 64MB Buffer HDD

Gskill TridentX 8GB 4GBx2 2400Mhz DDR3

Samsung 850 EVO 120GB SATA3 SSD

RAIDMAX - RX-700SS - 700W

Green X2 Jaguar Case

مرسی

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام دوستان.

این قطعات با هم هماهنگ و مناسب هستند؟

GIGABYTE GTX 970 G1 GAMING 4GD

ASUS B85-Pro Gamer LGA1150 B85 Mainboard

Intel Core™ i7-4790K Haswell Processor

WD Black 1TB 64MB Buffer HDD

Gskill TridentX 8GB 4GBx2 2400Mhz DDR3

Samsung 850 EVO 120GB SATA3 SSD

RAIDMAX - RX-700SS - 700W

Green X2 Jaguar Case

مرسی

مادربورد رو توصیه میکنم از سریه H97 بردارید 

اگر برای گیم میخاین و بعدا هم قرار نیست از 2 عدد گرافیک استفاده کنید خریده 4790کا درست نیست و به کارتون نمیاد یه i5 کافی هست 

پاور هم برند هایی مثه گریین - کرس ایر انتک و ... بردارید 

حدود 600 تا 700 وات 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام اساتید ببخشید من چند تا سوال دارم که گشتم جوابی نیافتم. شرمنده اگه پیش پا افتاده هستن

من قصد خرید پردازنده 4790k دارم حالا فرضا برای مادربردهای ایسوز چیپ Z97 ، مدلهای A و Pro و Deluxe و Sabertooth و maximus و غیره چه فرقایی باهم دارن؟!

من استفادم نرم افزارهای مهندسی و گیم و کارهای روزانه هست و چون دیر به دیر سیستم عوض میکنم کیفیت (عمر) بالاتر میخوام. همچنین کارت صوتی بهتر! کدوم مدل رو بردارم؟ قیمت هم اگه گرونتر در عمل بهتر باشه مهم نیست.

ضمنا آیا اینا این امکان رو دارن که در مواقع عدم نیاز به گرافیک سنگین از کارت گرافیک سوییچ کنه به گرافیک خودش و بالعکس؟

ممنونم

تفاوت مادربورد ها در ویزگیهای جانبی اون ها هست (در یک چیپست یکسان مه Z97) 

مادربورد های ماکسیموس و سیبرتو بیشتر برای کار در شرایط کاری سنگین و طولانی ساخته شدن 

اگر سیستم شما همیشه زیره فشار 100 درصد هست مه رندر گرفتن و ... مادربورد با طول عمر بالا مثه ثیبرتوث یا ماکسیموس به کارتون میاد در غیر این صورت هزینه الکی میکنید 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اگر تو سایت اصلیش ننوشته یعنی ثاپورت نمیکنه

لینک به دیدگاه

یه مادر بورد که این باسو پشتیبانی کنه و زیر 250 یا فوقش زیر 300 قیمتش باشه

PCI Express x16 3.0

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یه مادر بورد که این باسو پشتیبانی کنه و زیر 250 یا فوقش زیر 300 قیمتش باشه

PCI Express x16 3.0

http://lioncomputer.ir/product/5087/%D9%85%D8%A7%D8%AF%D8%B1%D8%A8%D9%88%D8%B1%D8%AF+%D8%A7%D8%B2%D8%B1%D8%A7%DA%A9+%D9%BE%DB%8C+85+%D9%BE%D8%B1%D9%88+3/

http://lioncomputer.ir/product/5089/%D9%85%D8%A7%D8%AF%D8%B1%D8%A8%D9%88%D8%B1%D8%AF+%D8%A7%D8%B2%D8%B1%D8%A7%DA%A9+%D8%A8%DB%8C+85+%D8%A7%D9%85/

ویرایش شده توسط Hassan.StarKilleR
لینک به دیدگاه

ممنون داداش

@};-  @};-  @};-

راستی داداش از کارتت راضی هستی؟ بازیای روزو تو 1366*768 میتونه اولترا یا های بیاره؟

و پردازندت فرکانسش برا بازیا کافیه یا اور کردی؟

ویرایش شده توسط ho3einsa
لینک به دیدگاه

اکسترم عملا تو صعنت رم حرفی واسه گفتن نداره.

100 درصد جی اسکیل پیشنهاد میشه.

به علاوه فرکانس جی اسکیل بالا تره

درود بر شما،

G.Skill خیلی خوبه.

لینک به دیدگاه

درود بر شما،

G.Skill خیلی خوبه.

ممنون.

@};-  @};-  @};-  @};-

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ممنون داداش

@};-  @};-  @};-

راستی داداش از کارتت راضی هستی؟ بازیای روزو تو 1366*768 میتونه اولترا یا های بیاره؟

و پردازندت فرکانسش برا بازیا کافیه یا اور کردی؟

بله راضیم

تو اون رزولیشین براحتی های میتونی های بازی کنی شاید هم  اولترا

کارت خنک و کم مصرفیه

پردازنده : نه اوور نکردم همین کافیه دایرکس 12 هم بیاد دیگه اون فشاری که به سی پی یو وارد میشه دیگه نمیشه

این سی پی یو قابلیت اوور چندانی نداره شاید 2 الی 3 هرتز اما یکی از بچه ها تا فرکانس 4.2 اوور کرده بود

اگه بخوای گرافیک 970 ببندی و از حداکثر قدرت کارت استفاده کنی اوورکلاک نیاز میشه

فعلا همنی فرکانس کافیه

ویرایش شده توسط Hassan.StarKilleR
لینک به دیدگاه

اگر تو سایت اصلیش ننوشته یعنی ثاپورت نمیکنه

تشکر.اما دلیلش چی هست؟ چیپ خاصی برای این کارهست؟ چون تا اونجا که من میدونم این کار به عهده چیپ اصلی مین (اینجا Z97) هست! پس چطوریه که تو یه سری مینهای Z97 میشه ، تو یه سری نمیشه؟  :(

لینک به دیدگاه

بله راضیم

تو اون رزولیشین براحتی های میتونی های بازی کنی شاید هم  اولترا

کارت خنک و کم مصرفیه

پردازنده : نه اوور نکردم همین کافیه دایرکس 12 هم بیاد دیگه اون فشاری که به سی پی یو وارد میشه دیگه نمیشه

این سی پی یو قابلیت اوور چندانی نداره شاید 2 الی 3 هرتز اما یکی از بچه ها تا فرکانس 4.2 اوور کرده بود

اگه بخوای گرافیک 970 ببندی و از حداکثر قدرت کارت استفاده کنی اوورکلاک نیاز میشه

فعلا همنی فرکانس کافیه

من نتونم مادربوردو پردازندمو عوض کنم احتمالا این کارتو تهیه کنم. خیلی ممنون

لینک به دیدگاه

دو تا کارت Zotac GTX 970 AMP! Omega CORE Edition 4GB GDDR5 بخوایم  sli کنیم از 980 ti  قویتر میشه؟ چند درصد؟

آیا این پاور برای این دو تا کارت جوابگو هست؟ thumb_1435653013_HX1200i%20-%2001.jpg Corsair HX1200i 80Plus Platinum Power Supply

ویرایش شده توسط Masrour
لینک به دیدگاه

دو تا کارت Zotac GTX 970 AMP! Omega CORE Edition 4GB GDDR5 بخوایم  sli کنیم از 980 ti  قویتر میشه؟ چند درصد؟

آیا این پاور برای این دو تا کارت جوابگو هست؟ thumb_1435653013_HX1200i%20-%2001.jpg Corsair HX1200i 80Plus Platinum Power Supply

درود بر دوست عزیز،

این psu زیادی هم هست.

پاور مورد نیاز دستگاه رو می تونی اینجا بسنجی:

http://www.extreme.outervision.com/psucalculatorlite.jsp

دوست عزیز شما می خوای 4K کار کنی یا FHD?

پاینده باشی

ویرایش شده توسط REZAlastB.B
لینک به دیدگاه

با احترام.

حتی 850w هم در شرایط عادی بیش از نیاز شماست.

برای جواب سوال اول هم در نظر داشته باشین fps بیشتر در حالت sli صرفا عامل روان تر شدن بازیتون نخواهد شد و frame time variance و عوامل اینچنینی رو هم در نظر بگیرین و البته min fps هم در بازی های action fps کاملا حیانی هستند که یکی از ضعف های sli همین هست بخصوص در مواردی که بهینه سازی مناسبی از طریق driver جدید در اختیار کاربران قرار نگیره . در حالت کلی تک کارت نسبت به استفاده از sli یا crossfire مزیت هایی داره. و برای تست کارایی و نظر کسی که همچین setup ای داشته 2 لینک پایین رو مشاهده بفرمایین.

http://www.overclock.net/t/1558541/gtx-980-ti-vs-gtx-970-sli

http://www.pcgamer.com/nvidia-geforce-gtx-980-ti-review/   لطفا به وسط صفحه و بخش مقایسه با multi gpu ها مراجعه کنین.

لینک به دیدگاه

درود بر دوست عزیز،

این psu زیادی هم هست.

پاور مورد نیاز دستگاه رو می تونی اینجا بسنجی:

http://www.extreme.outervision.com/psucalculatorlite.jsp

دوست عزیز شما می خوای 4K کار کنی یا FHD?

پاینده باشی

با سلام.

گاهی اوقات در حال انجام کارهای دیگه هستم و بعد از شما مطلبم ارسال شد و پست شما رو ندیدم.

سایتی که آقا رضا معرفی کردن رو به عنوان مرجع محاسبه ی پاور مورد نیاز قرار بدین حد اقل و میزان پیشنهادی رو نمایش میده و همینطور که فرمودن سطح کاربریتون رو هم مشخص کنین تا بهتر بتونن راهنماییتون کنن.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...