رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

خوب این 4 تا مادربورد چند تا تفاوت کلی داره:

ASUS Z97-K/USB 3.1 ضعیفترین مدار تغذیه پردازنده رو داره (4 فاز هست)

ASUS Z97-C دومین مدار تغذیه ضعیف رو داره (6 فاز که فقط روی 4 تاش هیتسینک هست)

ASUS Z97-Pro Gamer و ASUS Z97-A قویترین مدار تعذیه رو در بین این 4 مدل دارند و هر 2 از 8 فاز تغذیه استفاده میکنند که روی هر 8 تاش هیتسینک قرار گرفته.

و هیتسینک روی چیپ مادربورد ASUS Z97-Pro Gamer هم ز بقیه بزرگتر هست.

ASUS Z97-K/USB 3.1 پورت USB3.1 داره ولی بقیه ندارد.(البته از طریق چیپ ASMedia پشتیبانی میکنه و Z97 خودش از 3.1 پشتیبانی نمیکنه)

و مثلا برای پیکربندی گرافیک های چند تایی، Z97-PRO GAMER و Z97-A بهتر هستند چون 2 تا x8 رو پشتیبانی میکنن در حالی که Z97-K/USB 3.1 کارت دوم رو روی x2 پشتیبانی میکنه و Z97-C هم روی x4

*کلا برای فهمیدن تفاوت ها باید سطر به سطر مشخصات رو مقایسه کنید...

الان از نظر شما بین این 4تا کدوم بهترینه؟

فرستاده شده از Moto Gِ من با Tapatalk

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

DeepCool Frostwin با قیمت 155 تومان هست که احتمال زیاد بدون باز کردن فن در کیس میتونی بذاری تو کیس .

اما اگر کمی بیشتر بتونی هزینه کنی DeepCool Gamer Storm CAPTAIN 120 با قیمت 245 تومان انتخاب بهتریه . به جای فن عقب کیس نصب میشه و صدای کمتری هم داره . پرفورمنس بهتری هم میده .

ممنونم ! دیگه با خیال راحت پس DeepCool Gamer Storm CAPTAIN 120 سفارش بدم ؟ این سایز کیس یکم روش حساس شدم !!! 

لینک به دیدگاه

الان از نظر شما بین این 4تا کدوم بهترینه؟

من از ASUS Z97-Pro Gamer بیشتر خوشم میاد.

لینک به دیدگاه

16 گیگ رم ddr3 می خوام بگیرم برای مادر برد ASUS Z97-Pro Gamer  استفاده کامپیوتر هم فقط فتو شاپ چی پیشنهاد می دید ؟؟

یکی از کاندیدا ها Kingston HyperX Fury 8GB DDR3 1866MHz CL10 است نظرتون چیه ؟

قیمت هم به شرط  تاثیر خوب و مناسب و محسوس  داشته باشه پرداخت خواهد شد

اصلا مارک کینگ استون چطوره ؟ قابل اعتماده ؟

ویرایش شده توسط filtrmiltr
لینک به دیدگاه

16 گیگ رم ddr3 می خوام بگیرم برای مادر برد ASUS Z97-Pro Gamer  استفاده کامپیوتر هم فقط فتو شاپ چی پیشنهاد می دید ؟؟

یکی از کاندیدا ها Kingston HyperX Fury 8GB DDR3 1866MHz CL10 است نظرتون چیه ؟

قیمت هم به شرط  تاثیر خوب و مناسب و محسوس  داشته باشه پرداخت خواهد شد

اصلا مارک کینگ استون چطوره ؟ قابل اعتماده ؟

دوست عزیز

فرکانس 1866 تایمینگ 10 با 1600 تایمینگ 9 فرقی نداره. رمهای فرکانس بالاتر تهیه کنید، مثلا 2400 تایمینگ 10. برند گینگ استون بد نیست، اما G.SKILL و Corsair بهتر هستند.

فقط من متوجه بخشی از صحبت شما نشدم، مگر رم کامپیوتر هندوانه است به شرط چاغو که می فرمایید به شرط تاثیر خوب و مناسبش پولش را پرداخت می کنید؟ هر تاثیری در سیستم و کار شما داشته باشد یا نداشته باشد، اول مبلغ رم را تقدیم فروشنده می کنید و سپس رم را دریافت میکنید. طریق دیگری وجود ندارد، شرط هم ندارد، همه جای دنیا بدین صورت رم می خرند.

لینک به دیدگاه

دوست عزیز

فرکانس 1866 تایمینگ 10 با 1600 تایمینگ 9 فرقی نداره. رمهای فرکانس بالاتر تهیه کنید، مثلا 2400 تایمینگ 10. برند گینگ استون بد نیست، اما G.SKILL و Corsair بهتر هستند.

فقط من متوجه بخشی از صحبت شما نشدم، مگر رم کامپیوتر هندوانه است به شرط چاغو که می فرمایید به شرط تاثیر خوب و مناسبش پولش را پرداخت می کنید؟ هر تاثیری در سیستم و کار شما داشته باشد یا نداشته باشد، اول مبلغ رم را تقدیم فروشنده می کنید و سپس رم را دریافت میکنید. طریق دیگری وجود ندارد، شرط هم ندارد، همه جای دنیا بدین صورت رم می خرند.

راستش من یه مقاله خونده بودم که فرکانس و تایمینگ تاثیر مثبت بر روی کارایی فتوشاپ داره ولی این تاثیر بسیار اندک هست

حالا نمی دونم نظر دوشتان هم با اون مقاله منطبق هست یا نه

.......

در مورد مارک توصیه شما gskil هست ؟میشه مدل دقیق پیشنهادیتون رو بفرمایید؟

.......

در مورد به شرط منظورم این بود که دوستانی که می خوان پیشنهاد بدن عموما حدود قیمت رو از ما می پرسند

من منظورم این بود که در جواب این عزیزان خواستم محدوده قیمت رو در نظر نگیرند فقط ملاک پیشنهاد تاثیر مشهود و ملموس در کلیت کار هست

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

راستش من یه مقاله خونده بودم که فرکانس و تایمینگ تاثیر مثبت بر روی کارایی فتوشاپ داره ولی این تاثیر بسیار اندک هست

.......

.......

در مورد به شرط منظورم این بود که دوستانی که می خوان پیشنهاد بدن عموما حدود قیمت رو از ما می پرسند

من منظورم این بود که در جواب این عزیزان خواستم محدوده قیمت رو در نظر نگیرند فقط ملاک پیشنهاد تاثیر مشهود و ملموس در کلیت کار هست

من تازه شنیدم رم در تو فتوشاپ تاثیر داره .

با سیستم 10 سال قبل(pentum 4) من فتوشاپ cs5 براحتی اجرا میکردم

رم هم واسه فتوشاپ 4 گیگ کافیه واسه آینده نگری 8 اما 16 زیادیه

اگه بودجه باشه خریدش ضرری نداره اما به نظرم همون 8  کافیه

8 http://lioncomputer.ir/product/3940/Gskill+TridentX+8GB+4GBx2+2400Mhz+CL10+DDR3/

16 http://lioncomputer.ir/product/1385/Gskill+Trident+X+16GB+8GBX2+2400Mhz+CL10+DDR3+Ram/

اینا تقریبا بهترین رمهای موجود در بازار ایران هستش

لینک به دیدگاه

من تازه شنیدم رم در تو فتوشاپ تاثیر داره .

با سیستم 10 سال قبل(pentum 4) من فتوشاپ cs5 براحتی اجرا میکردم

رم هم واسه فتوشاپ 4 گیگ کافیه واسه آینده نگری 8 اما 16 زیادیه

اگه بودجه باشه خریدش ضرری نداره اما به نظرم همون 8  کافیه

8 http://lioncomputer.ir/product/3940/Gskill+TridentX+8GB+4GBx2+2400Mhz+CL10+DDR3/

16 http://lioncomputer.ir/product/1385/Gskill+Trident+X+16GB+8GBX2+2400Mhz+CL10+DDR3+Ram/

اینا تقریبا بهترین رمهای موجود در بازار ایران هستش

بستگی به نوع استفاده از فتوشاپ ، حجم رم تاثیر داره . فرکانس و تایمینگ تاثیر زیادی ندارن . مثلا اگر شما از فیلترهای سنگین استفاده کنید ، نیاز به رم بالاتر دارید . یا اینکه فایلهای بزرگ درست کنید ، نیاز به حجم بیشتری از رم دارید . ولی همونطور که فرمودید ، 8 گیگ کفایت میکنه . 16 اضافه هست ، ولی بد هم نیست اگر بودجه اش باشه . ولی 4 گیگ کمه الان .

لینک به دیدگاه

ممنونم ! دیگه با خیال راحت پس DeepCool Gamer Storm CAPTAIN 120 سفارش بدم ؟ این سایز کیس یکم روش حساس شدم !!! 

این کولر مشکلی نداره . راحت جای فن پشت کیس نصب میشه . اگر هیتسینک مادربورد اجازه بده ، میتونی دو طرف رادیاتور فن بذاری به جای یک طرف . یعنی از فن فعلی هم استفاده کنی .

لینک به دیدگاه

.......

.......

این مدلها رو بر اساس حجم مورد نیازتون پیشنهاد میدم:

Gskill Trident X 16GB 8GBX2 2400Mhz CL10 DDR3 Ram

Gskill TridentX 8GB 4GBx2 2400Mhz CL10 DDR3

ویرایش شده توسط ARMIN
لینک به دیدگاه

تفاوت کاراییشون اونقدر نیست که ارزش تعویض و ارتقاء داشته باشه . مهمترین تغییر 1151 اینه که از DDR4 پشتیبانی میکنه . کمی هم مصرف و حرارت پردازنده ها کمتر شده . تفاوت کارایی در حد کمیه . اگر 1150 داری ، نیازی به تعویض نیست.

با تایید نظر دوست بالایی.. لازمه بگم برا کسی که سیستم نو میخواد ببنده بهتره که 1151 ببنده ولی اگه 1150 داره به هیچ وجه توجیه نداره که به 1151 ارتقا بده!! مگه مشکل محدودیت رم 32 گیگ تو 1150 براش وجود داشته باشه و بخواد به 64 گیگ مهاجرت کنه که اونم با توجه به اینکه هنوز ماژولای رم 16 گیگ یا وارد نشدن یا فراگیر نشدن و یا قیمت فضایی دارن اگرم بیان، فعلن توصیه نمیشه..

تفاوت دیگه این دو سوکتم تو پورتا و اتصالات ساتا و ... هست که جدیدتر و سریعتر شده منتهی بدرد یکی میخوره که میخواد بهترین ها رو ببنده رو سیستمش...

جمع بندی اینکه اگه 1150 داری اصلن ارتقا نده (بعید میدونم 32 گیگ رم 1150 کم باشه براتون)... اگه نو میبندی 1151 ببند نه به علت کارایی و سرعت خیلی چشمگیر.. بلکه جدید تر بودن و یه پلقی سریعتر بودن

1150  ندارم. می خوام نو 1151 ببندم.یه سیستم کامل برای گیمینگ در حد فول اچ دی با فریم بالا بدون لگ چی پیشنهاد میشه؟ بودجه 5 تومن

لینک به دیدگاه

1150  ندارم. می خوام نو 1151 ببندم.یه سیستم کامل برای گیمینگ در حد فول اچ دی با فریم بالا بدون لگ چی پیشنهاد میشه؟ بودجه 5 تومن

post-4580-0-03036000-1442286775_thumb.jpg

*تو لیست رم 16 گیگ هست! میتونید 8 گیگ بردارید که حدود 300 تومن هزینه رو پایین میاره(تو لیون موجود نبود به همین دلیل نتونستم تو لیست 8 گیگ قرار بدم)

**گرافیک GTX970 در رزلوشن فول اچدی کاملا جواب گو هست (حتی 960 هم تو 1920x1080 جواب میده)!!!

ولی اگه بخواید GTX980 بردارید حدود 700 تومن بیشتر هزینه کنید (حدود 550 اختلاف هزینه گرافیک + 150 اختلاف هزینه پاور)

لینک به دیدگاه

سلام دوستان میخواستم گرافیک gt730 2gd3 رو از سایت لیون پستی بخرم. میخواستم بدونم امکان داره که مادربردم ساپورت نکنه و... واگه ساپورت نکرد میشه پس داد یا نه؟

مشخصات:

cpu:pentium g645       (حداقل پاور مورد نیاز gt730 رو تو سایتا نوشته 350 ولی چندجا بهم گفتن با 330 هم میشه)power:330 watt         مادربورد:گیگابایت p8h61      رم:4گیگ d3

ممنون میشم اگه مطمعن هستید زود جواب بدید.درضمن شرایط گارانتی خرید از سایت رو هم بگید

ویرایش شده توسط mojtaba76
لینک به دیدگاه

با سلام / قطعات زیر رو برای خرید از سایت شما انتخاب کردم. آیا پاور درست انتخاب شده است؟ آیا لیست از نظر همخوانی نیاز به اصلاح دارد؟

Intel® Core™ i5-6600K Skylake Processor
ASUS Z170-Deluxe LGA1151 Z170 Mainboard
Samsung 850 EVO 250GB SATA3 SSD
ASUS GTX 970 DCII OC STRIX 4GB GDDR5
Gskill Ripjaws 4 16GB 4GBx4 2666Mhz CL15 DDR4 Ram
Corsair HX850i 80Plus Platinum Power Supply

فکر کنم پاور رو اشتباه انتخاب کردم و خیلی زیاد در نظر گرفتم.

با نرم افزار حساب میکنم حدود 500 وات به نظرم کافی هست. مثلا یه EVGA SuperNOVA 550 کافی باشد.

اگر بتونم پاور ارزونتر (اما با کیفیت خوب) انتخاب کنم، میتونم پولی که از این طریق بدست میاد رو صرف خرید یه قطعه سخت افزاری بهتر کنم.

نظر دوستان چی هست؟

لینک به دیدگاه

با سلام / قطعات زیر رو برای خرید از سایت شما انتخاب کردم. آیا پاور درست انتخاب شده است؟ آیا لیست از نظر همخوانی نیاز به اصلاح دارد؟

Intel® Core™ i5-6600K Skylake Processor

ASUS Z170-Deluxe LGA1151 Z170 Mainboard

Samsung 850 EVO 250GB SATA3 SSD

ASUS GTX 970 DCII OC STRIX 4GB GDDR5

Gskill Ripjaws 4 16GB 4GBx4 2666Mhz CL15 DDR4 Ram

Corsair HX850i 80Plus Platinum Power Supply

فکر کنم پاور رو اشتباه انتخاب کردم و خیلی زیاد در نظر گرفتم.

با نرم افزار حساب میکنم حدود 500 وات به نظرم کافی هست. مثلا یه EVGA SuperNOVA 550 کافی باشد.

اگر بتونم پاور ارزونتر (اما با کیفیت خوب) انتخاب کنم، میتونم پولی که از این طریق بدست میاد رو صرف خرید یه قطعه سخت افزاری بهتر کنم.

نظر دوستان چی هست؟

بنظر من Corsair VS650 کاملا جواب گو هست!(قیمتش هم 230 تومنه)

یا مثلا GREEN GP650A-UK با قیمت 264 تومن.

*پاور 500~550 ممکنه کمی در آینده مشکل ساز باشه...

** 750 و 850 وات هم زیادیه...

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

من 2100 بودجه دارم.قیمت دوتا رم DDR4 و یک کارت گرافیگ خوب و یک CPU خوب رو با توجه به مدل مادربوردم بدید.می خوام بازی های 2 سال دیگه رو Ultra 60 فریم بده.(در صورت ضعیف بودن مادر بورد قیمت یک مادربوزد خوب هم بدید.)

مدل مادربورد:post-21366-0-53778900-1442331447_thumb.jpg

قیمت یک مانیتور full hd رو هم بگین.

ویرایش شده توسط Dany-BFH
لینک به دیدگاه

سلام دوستان

من 2100 بودجه دارم.قیمت دوتا رم DDR4 و یک کارت گرافیگ خوب و یک CPU خوب رو با توجه به مدل مادربوردم بدید.می خوام بازی های 2 سال دیگه رو Ultra 60 فریم بده.(در صورت ضعیف بودن مادر بورد قیمت یک مادربوزد خوب هم بدید.)

مدل مادربورد:attachicon.gif52ta7ytobtmkggusqhml.jpg

قیمت یک مانیتور full hd رو هم بگین.

:huh: :huh: :huh: :blink: :blink: :blink: :| :| :|

دوست عزیز شما باید مادربوردتون رو عوض کنین

همچنین پاور و به احتمال زیاد کیس هم باید عوض بشه

بودجه 2100 هم به هیچ عنوان(چه اکبند چه دسته دو) نمیتونین سیستمی جور کنین که تا 2 سال 60frame ultra جواب بده

لینک به دیدگاه

مانیتور رو می تونم بعدا بخرم.بعد 2 سال هم نباشه.تا 1 سال دیگه روی High هم 60 فریم رو بده بسه.قیمت یک کیس رو بدید.

لینک به دیدگاه

مانیتور رو می تونم بعدا بخرم.بعد 2 سال هم نباشه.تا 1 سال دیگه روی High هم 60 فریم رو بده بسه.قیمت یک کیس رو بدید.

2100 با مونیتور بود؟ !!!! عجب

case:x1 green

ram:2x4gig hyperx fury ddr3

cpu:i5 4460

m/b:ASRock B85M

vga:zotac 960

power:550watt green

ویرایش شده توسط Edric
لینک به دیدگاه

قیمت این سیستم چقدر میشه؟

عزیز شما اول بگید پاور/پردازنده/کیس سیستم شما چی هست!؟

:huh: :huh: :huh: :blink: :blink: :blink: :| :| :|

دوست عزیز شما باید مادربوردتون رو عوض کنین

همچنین پاور و به احتمال زیاد کیس هم باید عوض بشه

بودجه 2100 هم به هیچ عنوان(چه اکبند چه دسته دو) نمیتونین سیستمی جور کنین که تا 2 سال 60frame ultra جواب بده

جناب شما از کجا مدل پاور/پردازنده/کیس رو فهمیدید که میفرماید باید این قطعات عوض بشن!؟

لینک به دیدگاه

عزیز شما اول بگید پاور/پردازنده/کیس سیستم شما چی هست!؟

از کجا مدلشون رو بفهمم؟

لینک به دیدگاه

از کجا مدلشون رو بفهمم؟

CPU رو که از روی همون cpuz میتونید نگاه کنید (صفحه اول به اسم cpu هست)

برای پاور و یس هم اگه میتونید ازشون عکس قرار بدید(یه عکس که توش نوشته های پاور قابل تشخیص باشه و یه عکس از خود کیس.

لینک به دیدگاه

درود

میخواستم ببینم برند ازراک و خرید مادربرد

ASROCK H81M-DGS-R2. چطوره ؟آیا منطقی هست و مشکلی از لحاظ کارکرد نداره

لینک به دیدگاه

CPU رو که از روی همون cpuz میتونید نگاه کنید (صفحه اول به اسم cpu هست)

برای پاور و یس هم اگه میتونید ازشون عکس قرار بدید(یه عکس که توش نوشته های پاور قابل تشخیص باشه و یه عکس از خود کیس.

[post-21366-0-69537400-1442340628_thumb.jpg

post-21366-0-69387300-1442340586_thumb.jpg

post-21366-0-41715900-1442340666_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...